Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) Skyhigh válasza eisento (#6900) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Sok mindentől függ, most okosítottak ki még abban, hogy lehet elérhető 4G és 3G is de ha sokan lógnak az adott tornyon 3G-n abban az időben amikor befut a hívásod akkor sem ugrik át 3G-re, mert kint van a "megtelt" tábla.
Ez meg Bp-en a Telekomnál figyelték meg reggeli csúcsban a belvárosban...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#6902) Heisenberg69


Heisenberg69
senior tag

Na, frissítettem nugátra, utána ki is léptem a béta programból. Azt írja, megkapom a legutolsó stabil romot... remélem nem. A menü sokkal áltláthatóbb, kiír mindne fontos adatot, nem kell belemenni. Pl szabad hely.
Viszont továbbra sem lehet módosítani a %-os akkuszintet gyárilag? Egyszerűen nem látom, főleg ha a felénél lejjebb van. Pedig jó a szemem közelre...:)

Az automatikus szinkronizáció alapból be van kapcsolva? Hol győződhetek meg róla, hogy aktív? miért nem lehet belerakni az ikonját a gyorsmenübe? (kijelző tetejéről ujj lehúz)

[ Szerkesztve ]

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#6903) vmack


vmack
tag

Lehet félreértem, de a bétából való kilépés nem jár azonnali FR-el?
Csak az N miatt léptem most be, frissült és jól megy minden (azok a hibák vannak mint másnál is, pl aksi %os kijelzése) szóval kilépnék, de nem szeretnék mindent legyalulni.

(#6904) dashed válasza vmack (#6903) üzenetére


dashed
senior tag

Akkor jarna fr-el ha beta rom lenne fent.

(#6905) vmack válasza dashed (#6904) üzenetére


vmack
tag

óóó. köszi!

(#6906) slice14 válasza vmack (#6903) üzenetére


slice14
veterán

Mivel ez a legutóbbi stabil verzió, amire frissítettél, ezért nem csinál FR-t bétából való kilépés után. Ez csak a korábbi DP verziókról való kilépés után történt meg.

dashed: Gyors voltál és fogalmazásból is 5-ös. :) Én meg úgy néz ki hogy fogalmazásgátlót vettem be reggel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#6907) tomboy0013 válasza Heisenberg69 (#6898) üzenetére


tomboy0013
veterán

Jelen esetben tök felesleges, de ha sok a szabad időd akkor miért ne :D

(#6908) fokukac


fokukac
nagyúr

na, regisztráltam én is, tőltődik a Nougat OTA.
Kíváncsi vagyok.
:)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6909) zkosaras


zkosaras
aktív tag

Sziasztok,

Aki használ a Light Flow vagy a Light Manager app-ot annak jól működik? Gondolok itt arra, hogy valóban azokon a színeken világít a LED amik be vannak állítva neki?

Első körben az alapértelmezett színekből válogattam (Light Manager) akkor egy ideig működött, de akkor se mindig. Mikor custom színeket állítottam be semmi nem úgy világított ahogy kellene (mindkét app-nál ez volt).
Az egyetlen pozitívum, hogy értesítéskor legalább világított, de hát ezt alapból is tudja a teló. A Light Flow emellett elég sok RAM-ot is zabál (kb. 130MB) :Y

Ezek valóban ennyire megbízhatatlanok, vagy én rontottam el valamit?

(#6910) niof válasza zkosaras (#6909) üzenetére


niof
addikt

Nálam a Light Flow tökéletesen működik, és csak 62MB-ot eszik.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#6911) kengyel válasza Heisenberg69 (#6902) üzenetére


kengyel
nagyúr

Látom nem bírtad kivárni, csak feltetted a bétából. :) Ugye hogy semmi gond vele ?

kengyel

(#6912) Heisenberg69 válasza kengyel (#6911) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Igen, minden szuper:) :B

#6902 <-- erre a két kérdésre valaki? +1: hol látom, hogy mennyi a szabad RAM, ill. hogy mi fut a háttérben, és mennyit "eszik" ?

[ Szerkesztve ]

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#6913) slice14 válasza niof (#6910) üzenetére


slice14
veterán

A lightflow nálad tud minden alap színt? Nekem a light manager-rel vannak problémáim. Pl a sárga az világos zöld + ilyenek? Visszont N5-nél nem volt ilyen problémám.

Ja és most lett narancssárgám is, mióta frissítettem 7.0-ára.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#6914) fokukac válasza fokukac (#6908) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hmm. Nem jól indul a dolog...
Telepítés és újrakonfigurálás után kifeküdt a kis robot, és kiírta, hogy "hiba"... :(

Most épp újraindul.

Szerk: újraindítás után 6-os android van rajta...
Kiírta, hogy "your device encountered an error installing the system update. Istalling the update again should resolve this issue. You can do so at anytime by visiting setting/about/system updates."

Nagyszerű. :((

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6915) Skyhigh válasza slice14 (#6913) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Nyomtál FR-t? (bocsi ha már írtad, tudod lusta vagyok)
A színek: narancs, rózsaszín a lila keverése MM alatt csapnivaló.
Én is teszem fel az N-et, eddig agyaltam hogy nyomok egy FR-t és akkor hátha jó lesz a narancs is...
Lehet nem is kell FR (az nagyon jó lenne)

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#6916) slice14 válasza Skyhigh (#6915) üzenetére


slice14
veterán

Én image-ból tettem fel a 4.x-et és rá sideloaddal a full ota-t. Aztán volt egy format userdata és root a titkosítás kikapcsolása végett.

De megnézem a light flow-ot, hátha jobban van kalíbrált. Amúgy a light flow-nál hol lehet kikapcsolni az értesítési sáv értesítést? Megvásárolt verzió.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#6917) tazmanka


tazmanka
csendes tag

Sziasztok!

Megtetszett a telefon és szeretnék venni egyet. Pár kérdésem lenne:
1. Akksiidőben mennyire jó a teló, visszafogott használattal kibír 2 napot?
2. A GPS mennyire gyorsan talál jelet? Adatkapcsolati problémák nincsenek a telóval (Mostani MTKs telómon gyakorlatilag használhatatlan a mobilnet mert állandóan eldobja a jelet)
3. Hol érdemes megvenni a telót? Láttam, hogy a Part Nero GSM-nél van 67k-ért, szabad ott venni telót? (Garanciáztatás szempontjából leginkább)

Köszönöm előre is! :)

(#6918) TOZ válasza tazmanka (#6917) üzenetére


TOZ
addikt

1. talán (szerintem nem, de másoknak szokott sikerülni)
2. nagyongyorsan
3. szabad, ennyiert meg plane

(#6919) kengyel válasza tazmanka (#6917) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ha nagyon visszafogottan használod, lehet kibír két napot. A GPS-nagyon hamar talál jelet, és folyamatosan tartja nem dobálja. Adatkapcsolati gondok sem merültek még fel, nem is olvastam ilyen jellegű hibáról.
A vásárlást illetően olvass kicsit vissza, mert mostanában sokan vettünk ilyen telefont, és több bolt is le lett írva. Amúgy a Partnero is megbízható hely.

kengyel

(#6920) Skyhigh válasza tazmanka (#6917) üzenetére


Skyhigh
senior tag

2 napot simán visz ha visszafogod magad, kicsit többet is mind N mind MM alatt.
1-2 mp alatt megvan a Gps jel, mobilnet nem szaggat de ez hálózat és szolgáltató függő
Vip-phone, nextel, mobilkereskedes.hu, part-nero és ott ahol ráírják az imei számot a számlára.
Attól is függ hogy milyen sorozatszámút szeretnél, (segítség az összefoglalóban)

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#6921) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Szóval ha lefrissítek N-re, és kilépek a Beta-ból, akkor maradok 7.0-n?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#6922) TOZ válasza gyurkikrisz (#6921) üzenetére


TOZ
addikt

Igen.

(#6923) kengyel válasza gyurkikrisz (#6921) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ugyan ezt a technikát alkalmaztam. :)

kengyel

(#6924) Hunter2 válasza Skyhigh (#6920) üzenetére


Hunter2
addikt

egy biztos a mobilkereskedést hanyagolnám a helyében. :U

(#6925) tomboy0013 válasza Hunter2 (#6924) üzenetére


tomboy0013
veterán

Bármelyik boltnál előfordulhat az ami nálad a felsoroltak közül. Rendeltünk egy jó páran onnan itt fórumon belül is és nem volt gond.

(#6926) PrometheusX válasza tazmanka (#6917) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

1, Nálam visszafogott használat mellett 2-2.5 napot bír. Természetesen ne felejtsd el, hogy ott ahol használni fogod, mennyire jó a lefedettség. A cégünknél az épület erősen árnyékolt, így sokszor problémája van ebből a telefonomnak (főleg ha ügyeletes vagyok).
2, Szerintem viszonylag gyorsan, jó a GPS vevője. Amikor az USA-ban voltam, szinte azonnal talált jelet; itt Magyarországon azt tapasztaltam, hogy kell neki egy maximum fél perc mire összeszedi magát - vagy a kocsival menni egy kicsit mire megtalálja a jelet. Ha bekapcsolom egy pillanatra a mobilnetet, szinte azonnal megvan a tartózkodási helyem. Ja és nagyon stabil jelem van, egyszer nem dobta el még a telefonom a jelet.
3, Szerintem garancia szempontjából fontos, hogy IMEI szám fel legyen tüntetve a számlán. Alapesetben 1 év gyári LG garancia, Mobilkereskedésnél úgy tudom hogy 12 hó gyári + 12 hó bolti garancia van (bolti garancia kis ráfizetéssel). Én a VIP-Phone-nál vásároltam, ott a számlán feltüntették az IMEI számot. Viszont rafkósak voltak, mert kéket kértem és feketét küldtek + 1 hétig síri csönd volt felőlük. De így utólag belátva nincs sok gond velük, minden rendben volt.

Szerk.: jó tanács, érdemes megfontolni: szánd rá a pénzt a 32GB-os modellre, ha nem akarsz magadnak problémákat a jövőben... megéri azt a ráfizetést, hidd el nekem.

[ Szerkesztve ]

(#6927) tazmanka válasza PrometheusX (#6926) üzenetére


tazmanka
csendes tag

Milyen hátrányom lehet belőle a jövőben, ha a 16gigásat veszem csak?

(#6928) Heisenberg69 válasza tazmanka (#6927) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Semmi, ha elég ennyi tárhely akkor gondod nem lehet.

[ Szerkesztve ]

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#6929) tazmanka válasza Heisenberg69 (#6928) üzenetére


tazmanka
csendes tag

Hát a jelenlegi 8gigás kártyámon is nagyon jól elvagyok. ROM-ok szempontjából mind1, hogy 16 vagy 32 gigásat veszek,nem?

(#6930) Hunter2 válasza tomboy0013 (#6925) üzenetére


Hunter2
addikt

mi is egy webshopot üzemeltetünk de nem igazán jut eszünkbe hogy mondjuk egy 90000Ft-os ramkittet egy nájlon zacskóban adjunk oda a futárnak.
A másik hogy egy garancia plusz szolgáltatásba hogy nem fér bele a garanciális csere?
A szolgáltatás minőségét nem azon kell mérni hogy ha nem volt semmi gond hanem azon ha volt és azt hogyan kezelték.
Egyébként el kell olvasni az értékeléseket az árukeresőn és aztán levonni a tanulságot.

(#6931) tomboy0013 válasza Hunter2 (#6930) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én megértelek, de honnan tudod hogy a többi itt említett boltnál ez nem fordulhat elő?

(#6932) kengyel válasza tazmanka (#6929) üzenetére


kengyel
nagyúr

Mondjuk ezt bővíteni nem tudod, de a romok szempontjából elég a 16 GB-os változat.

kengyel

(#6933) niof válasza slice14 (#6913) üzenetére


niof
addikt

Nincs vele gond, kivéve, hogy a rács alatt mélyen ül a led, és ezért nem minden szín olyan intenzív. Oldalnézetből vannak színek, amik nem is nagyon látszanak, de ez tervezési hiba, nem szoftveres...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#6934) dnelb válasza niof (#6933) üzenetére


dnelb
veterán

Sztem a nexus 6 után örüljünk hogy egyáltalán van valami :D

(#6935) katalin888


katalin888
aktív tag

Egy normálisan működő hangfelvevő (mindket irany) progi van 6.0.1 alá?

(#6936) slice14 válasza niof (#6933) üzenetére


slice14
veterán

Hát szerintem az azért elég vicces hogy sárga helyett világos zölden pislog, illetve ahogy tapasztaltam egyéni kódok beírásánál, nem tud annyi színt, mint az N5 ledje.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#6937) I3ence


I3ence
tag

Nekem most 7.0 alatt nem is akar mukodni a Light Manager.

Kiprobalom Lightflow-t hatha megy. Illetve 6.0 alatt eltunt az RGB led pirosa egy ido utan. Ugy nez ki most a tobbi szin is. :D

(#6938) Hunter2 válasza tomboy0013 (#6931) üzenetére


Hunter2
addikt

nem tudom pont ezért csak arról nyilatkoztam amiről van tapasztalatom.
azt csak remélhetem hogy a többi webshop nem így kezeli a garanciális problémákat.

(#6939) PrometheusX válasza tazmanka (#6927) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

16GB-ból a tényleges tárhelyed ~10GB lesz. Ez akkor jelent problémát főként, ha elmentek például nyaralni, és akkor videózol, fotózol, esetleg zenét hallgatsz, vagy sok programot használsz (játékokat például). Akkor könnyen betelhet a tárhely. Ja és arról nem is beszéltem hogy ha zenét is szeretsz hallgatni (Google Music, Spotify, vagy lokálisan tárolod a zenéket) akkor sokkal kevesebb helyed lehet. 10GB tényleg nem kevés hely, ha nem tárolsz sok dolgot a telefonon. Ha igen, akkor érdemesebb bevállalni a 32GB-osat. Most így kb. 3 GB szabad helyem van, és sajnálom hogy nem a 32GB-osat választottam a 16GB helyett. :(

(#6940) w333


w333
félisten

Nillkin Nature TPU megrendelve ... újra kapható a "gyors" boltban ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#6941) niof válasza slice14 (#6936) üzenetére


niof
addikt

N4-é is sokkal, de sokkal szebb/jobb volt.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#6942) JackFeryll válasza PrometheusX (#6939) üzenetére


JackFeryll
őstag

Én is kevés helyet használok alapból. Kevés app, deezer-en néhány album, néhány playlist letöltve. Képeket szoktam csinálni, videót soha.
Nekem most 7.09/24.89 -et ír.

Azért vettem 32-est mert itt nem sokkal kerül többe, de jól jöhet. Almáéknál érteném hogy fáj sokat fizetni a tárhelyért.

(#6943) w333 válasza niof (#6941) üzenetére


w333
félisten

Szvsz. N4 és N5 is gyengébb volt ... itt sokkal erősebb a LED világítása ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#6944) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Elővettem a szeretett Nexus 4-esem.
Nexus 5X után nagyon kényelmes a fogása, egy kézzel is tudom használni és külsőre is jobban bejön. :D

[ Szerkesztve ]

(#6945) niof válasza w333 (#6943) üzenetére


niof
addikt

Erősebb, de oldalról sz@rul látszik, míg N4-nél ez nem így volt.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#6946) Hunter2 válasza tamas.nick (#6944) üzenetére


Hunter2
addikt

nekem is volt nexus 4-em de most tudom csak meg hogy van benne LED. :DDD

(#6947) w333


w333
félisten

Na meg is van a Nillkin tok ... nagyon profi csak ajánlani tudom ! :K

[link]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#6948) Essien válasza w333 (#6947) üzenetére


Essien
aktív tag

Hamar besárgult nekem azon kívül hibátlan ,most rendeltem belőle egy füstszinűt is hátha az nem szineződik el. :)

(#6949) w333 válasza Essien (#6948) üzenetére


w333
félisten

Tudom S6 -n ugyan ilyen tokot használtam ... minimálisan sárgul de egyáltalán nem vészes olyan mintha füstszínű lenne egy idő után ! :)

A lényeg úgyis a minimális védelem ... :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#6950) Teagol


Teagol
aktív tag

Sziasztok!

Mobilvarázsból rendelt már valaki?
Szeretnék egy 32GB feketét, úgy látom van náluk személyes átvétellel is ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.