Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) dobolson válasza zzola (#6149) üzenetére


dobolson
senior tag

Minden google szolgáltatás működik egyébként a telefonon?

(#6152) zzola válasza dobolson (#6151) üzenetére


zzola
félisten

Minden jól működik. Play áruházban is ott a pipa a készülék mellett (látható). Csak egy készüléken van használva a fiók. Érthetetlen...

A legutóbb használt eszközök között is látszik a Nexus 5X.
Sőt, menüben az eszköz távoli meghatározása és a zárolás/törlés is be van kapcsolva...

[ Szerkesztve ]

(#6153) t3tv3s válasza stewe780 (#6123) üzenetére


t3tv3s
tag

Ránézésre nem esküdnék meg arra, hogy gyengébb lesz a kamera. Ha ebből indulok ki akkor ránézésre vastagabb a készülék tehát nagyobb modult tudnak bepakolni. Ha google szemével nézem akkor is jobban járnának ha 5x-6p kameráját pakolnák az idei készülékekbe is. Így nem lenne visszalépés.

(#6154) dnelb válasza zzola (#6152) üzenetére


dnelb
veterán

próbáltad törölni playben és újra bejelentkezve ujkent megprobalni?

(#6155) zzola válasza dnelb (#6154) üzenetére


zzola
félisten

Törölni hogyan tudom?

(#6156) dnelb válasza zzola (#6155) üzenetére


dnelb
veterán

eszkozkezelo asszem

(#6157) zzola válasza dnelb (#6156) üzenetére


zzola
félisten

Eltávolítani nem lehet....

(#6158) dnelb válasza zzola (#6157) üzenetére


dnelb
veterán

Use your phone's browser to go to myaccount.google.com.
In the "Sign-in & security" section, touch Device activity & notification.
In the "Recently used devices" section, touch Review devices.
Touch the device you want to remove > Remove.

(#6159) kengyel válasza zzola (#6157) üzenetére


kengyel
nagyúr

Tudom hogy nem egyszerű amit írok, de én nyomnék egy FR-t, és újraraknám a telefont.

kengyel

(#6160) zzola válasza dnelb (#6158) üzenetére


zzola
félisten

A storebol ez sem távolítja el az eszközt.

(#6159) kengyel

Már megtettem, de a helyzet változatlan...

[ Szerkesztve ]

(#6161) bedibazsa


bedibazsa
senior tag

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy arra van-e megoldás, hogy a FB Messenger ne butítsa le ennyire a képeket? Olyan pixelesek a képek, amiket átküldök a másik félnek, hogy sokszor ki sem lehet nézni belőle, mi az. Ez nem volt ilyen az iOS-en, de előtte a G3-on, Z3c-n sem. Ez az egy, ami eléggé zavaró. Köszi.

(#6162) kengyel válasza zzola (#6160) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor ezt már nem értem.

kengyel

(#6163) zzola válasza kengyel (#6162) üzenetére


zzola
félisten

Már többször ki-be kapcsoltam mindent, ami le volt írva a súgóban, még sem jelenik meg az eszköz! :W :W :W

(#6164) Essien válasza zzola (#6163) üzenetére


Essien
aktív tag

Nálam ugyanez :)

(#6165) dnelb válasza zzola (#6160) üzenetére


dnelb
veterán

De ugye nem úgy próbálod hogy bevagy lépve az accal a telefonon?

(#6166) niof válasza zzola (#6163) üzenetére


niof
addikt

Lehet hülye kérdések, de a telódra az android eszközkezelő telepítve van?
A beállítások/biztonság/eszközkezelők-ben be van jelölve a pipa a progi neve mellett?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#6167) alexandrosz


alexandrosz
aktív tag

Megjött a szerkezet, 5xx széria, meglepően könnyű, jó a fogása, hogy mi a pöcsért hosszabb ennyivel a Moto X2-nél, az rejtély :)
Holnap ránézek, beüzemelem, ma már nincs hozzá kedvem.

(#6168) zzola válasza dnelb (#6165) üzenetére


zzola
félisten

Az eltávolítás gomb aktív, de a storebol ettől nem tűnik el a készülék. Azt hiszem 3 hónapig láthatóak maradnak az előző készülékek is (nekem több is van ott).

#6166

Fent van ez a program és benne a térképen látszik a készülék. De a my android device oldalon azt írja nincs eszköz.

Nexus 6P topicban olvastam, hogy másnak is van ilyen problémája , de nem sikerült megoldani...

(#6169) Skyhigh válasza Essien (#6164) üzenetére


Skyhigh
senior tag

IMEI alapján ellenőriztétek, hogy tuti Nexus 5x-höz van rendelve?
[link]
vagy
[link]

Ezt találtam még:
I found these steps on an androidpolice.com comments section on a post about the Android N Beta program. They fixed my issue with my Nexus 6P not showing on Android Device Manager and my Nexus 6P not showing up as eligible for the beta.

How to Fix for ‘Unfortunately, there are no eligible devices associated with this Google account'

Step 1: Enable Android Device Manager by going to Settings>Security>device administrators if not enabled.

Step 2: Go to Settings>Google>Security>Android Device Manager and turn off Allow Remote lock and erase.

Step 3: Go to Settings>Apps>Show system>Google Play Services>storage>manage space>clear all data. This action does not clear your personal data but it did clear my Smart Lock settings

Step 4: Go to back Settings>Google>Security>Android Device Manager and turn on Allow Remote lock and erase.

Step 5: Restart your device.

Step 6: wait for few minutes and go to https://www.google.com/android/beta and your nexus device should be seen now. if not, make sure to CHECK/SELECT your nexus device in https://play.google.com/settings 'show in menu'

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#6170) zzola válasza Skyhigh (#6169) üzenetére


zzola
félisten

Az enyém az oké.
Itt valami a fiókkal lesz!

Egy másik G fiókkal belépem, azzal rögtön megtalálja a készüléket az eszközkezelő...

[ Szerkesztve ]

(#6171) zzola válasza zzola (#6170) üzenetére


zzola
félisten

Feladtam!
Nem jelenik meg a fiókomban az eszköz! :W

(#6172) stewe780


stewe780
őstag

Még sosem nézrtem, de most direkt odafigyeltem a gépre, hogy ne töltsek rá. 10%-on most már felnyomom töltőre, 3óra10perces SOT lett a vége. Ebben benne van 2 éjszakai merülés. (Nálam 3% körül merül egy éjjel.) Volt 1,5 óra waze, vagy 20 perc telefon, a többi böngésző, játék, stb..

Igazából nem véleményezem, mert nem érdekel. Ha kér enni adok neki. A nokiámat napi 2szer töltöttem... :D Mindenesetre azért jó tudni, hogy 3óra kijön belőle hosszútávon is.

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#6173) stickermajom


stickermajom
addikt

Na tegnap nekem is feltűnt ez a fordított kamera dolog. Erste MobilePay és iCsekk alkalmazás is fordítva jeleníti meg a kamera képét, előbbivel így elég nehéz megtalálni a csekken az adatokat, utóbbi szerencsére gyorsan felismerte a QR kódot így is. Érdekes. :))

(#6174) Skyhigh válasza stickermajom (#6173) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Dobj egy-egy emailt a fejlesztőknek, a google is ezt javasolja.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#6175) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Ma megtörtént a csoda...
Megrendeltem a készüléket Nextelből, fehér 32gigás lesz, állítólag a szériaszáma 607-el kezdődik és ez egy német piacra szánt verzió.

Holnap veszem át, izgulok.

#szerk: dbrand fóliások, a külön nexus feliratnál amit lehet rendelni (logo) egy vagy két darabot küldenek?

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#6176) stewe780 válasza Skyhigh (#6175) üzenetére


stewe780
őstag

:C

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#6178) Zsirmanc válasza Skyhigh (#6175) üzenetére


Zsirmanc
aktív tag

Szia!

Az az érdekes dolog állt elő nálam, hogy jött 3 féle Nexus felirat. Narancssárgát rendeltem, és jött mellé fehér és fekete is. Mind a 3 matricalap olyan, hogy a NEXUS feliratot kétszer tudod belőle kirakni. Szines X-et is rendeltem, az meg olyan, hogy összesen 4 X-nyi csikocska van rajta. Az viszont, hogy az extra fekete és fehér NEXUS felirat matrica az a szines X-hez, vagy a narancssárga felirathoz jött az nem derül ki.

[ Szerkesztve ]

"WRC is for boys. Group B was for men." - Juha Kankkunen

(#6179) Skyhigh válasza Zsirmanc (#6178) üzenetére


Skyhigh
senior tag

A fekete és a fehér elvileg a hátlapfóliához jár alapba és az dupla (a videóból tudom), csak azt nem tudtam , hogy az extra felirat is dupla (na azért reméltem).

A megmaradt cuccokat megtartod későbbre?

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#6180) Zsirmanc válasza Skyhigh (#6179) üzenetére


Zsirmanc
aktív tag

A narancssárgát azt megtartom, a fekete és a fehér az nem kell, és a szines X-bőll is elég nekem tartalékba egy adagnyi, szóval 2 X-nyi szineset tudok nélkülözni.

"WRC is for boys. Group B was for men." - Juha Kankkunen

(#6181) kengyel válasza Skyhigh (#6175) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor te nagyon jól jártál, én is onnan vettem és 510-est kaptam. Korrekt az üzlet a számlán rajta az Imei-szám, az LG javítja ha gond van.

kengyel

(#6182) alexandrosz


alexandrosz
aktív tag

Kezdem belakni a Nexust. Egyelőre minden frankó, egy óráig csak a frissítéseket töltögette le :)
USB Type-C adapter. Végigolvasgattam az erről szóló hsz-eket. Jelenleg melyik magyar üzletben/webshopban tudok normális minőségű átalakítóhoz jutni? Nem kábelt vennék, hanem egy micro usb - type c "közdarabot", hogy a régi, jó minőségű kábeleim, töltőim is használhatók legyenek. Ha ismétlésként hatna a kérdés, bocs!
Találtam én is, vajon vehetem-e bátran az alábbit?

[link]

(#6183) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Kb 2 hét múlva rendelek dbrandtől, ha vkit érdekel.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#6184) brownus


brownus
veterán

sry ha volt már. találtam egy ilyet, ha netán kellene valakinek, How can i check Nexus 5 Serial No?

(#6185) dobolson válasza alexandrosz (#6182) üzenetére


dobolson
senior tag

Rendelj külföldről megbízhatót, én azt mondom.

(#6186) kengyel


kengyel
nagyúr

Valaki próbálta már a telefont VR BOX 2.0-vel ?

kengyel

(#6187) zzola


zzola
félisten

Ma megérkezett amazonról az
*Aukey PB-T4 10,000 mAh Quick Charge 2.0 Dual-Port Portable Charger.
*Shocksock Galaxy S7 Edge Neoprene tok.

A power bank-ban állítólak Sony akkumulátorok vannak, tapasztalatom még nincsen, sőt USB C kábelem sincsen még.
A neoprén tokot meg azért választottam, mert évek óta használom ezt a márkát megelégedéssel!

(#6188) Örni válasza zzola (#6187) üzenetére


Örni
senior tag

Ezek a neoprene tokok ugye vízlepergetőek? Leeséskor mennyire tud csillapítani az utésen?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#6189) zzola válasza Örni (#6188) üzenetére


zzola
félisten

Ez az. Azt írja, hogy ütésálló. Valamilyen szinten a víz is lepereg róla, de nem hinném, hogy vízálló lenne...

(#6190) Örni válasza zzola (#6189) üzenetére


Örni
senior tag

Arra gondoltam, hogy ha elkap egy nyári felhőszakadás, akkor belül száraz marad-e?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#6191) zzola válasza Örni (#6190) üzenetére


zzola
félisten

Még nem sikerült úgy eláznom, hogy beázott volna...

(#6192) stewe780 válasza Örni (#6190) üzenetére


stewe780
őstag

Gondolom úgyis zsebbe rakod, nem az esőben a fejed fölé emeled. Szóval simán elég. Én csak egy hastáskába raktam a reggeli zuhéban, de víz sehol sem volt.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#6193) Örni válasza stewe780 (#6192) üzenetére


Örni
senior tag

Nemrég a helyi erdőben elkapott minket egy zuhé, hát kb. csontig áztunk, 20 percig ömlött ránk. Ilyen műbőr bebújtatós tokom van, vizes lett a telefon, a zsebemben volt végig. Persze ez felül nyitott. De most hogy mondod, egy ekkora telefon jó ernyőnek is, főleg ha vízlepergető a tok :)

[ Szerkesztve ]

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#6194) stewe780 válasza Örni (#6193) üzenetére


stewe780
őstag

De gondolom ennek ellenére nem lett semmi baja.
Nem vízálló a telefonunk, de azért egy nagyobb zuhét kibír zsebben.
Nem próbálnám ki, de azért ez elég meggyőző:
[link]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#6195) kengyel válasza stewe780 (#6194) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez így a videón jól néz ki, de élőben én sem próbálnám ki.

Erre valaki ?

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#6196) Örni válasza stewe780 (#6194) üzenetére


Örni
senior tag

Igen, ezt már láttam régebben, gondolom az esőt bírja gond nélkül :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#6197) zzola


zzola
félisten

Este egy másik fiókkal bejelentkezve feltoltam a béta N-t. Egy külföldi fórumon olvastam, hogy az android device manager nem láthatósági problémáját egyeseknek ez oldotta meg. Jelentem: nekem nem.... :W
Igazából nem is tudom, hogy kinek lehetne jelezni. A G-nak közvetlenül nem lehet e-mailt írni, a weben lehet egy közösségtől segítséget kérni, ahol néha megfordul 1-1 G szakértő...

Azt sem értem hogy a hely előzményeknél a készülék menüjében pl. miért látom májusban csatlakoztatott Huawe P8-at illetve a play store-ban is látszik. Törölni nem lehet, ezekkel is igazán kezdhetnének már valamit.
Töröltem minden helyadatot visszamenőlegesen, minden elérhető opciót kikapcsoltam weben-meglátjuk így lesz-e valami...

[ Szerkesztve ]

(#6198) kengyel válasza zzola (#6197) üzenetére


kengyel
nagyúr

És így elsőre milyen az N-béta ?

kengyel

(#6199) margithid


margithid
veterán

Szerintetek amúgy várható a jövőben bármiféle lassulás a 2 GB Ram miatt?
Elvileg azért vicces lenne, mivel a teljes értékű win10et futtató tabletem teljesen jól elvan 2 GB Rammal, igaz ott indítás után majdnem 1 GB szabad. Tudom, más rendszer, alma a körtével nem összehasonlítható, csak azért5 bosszantó, hogy 2 GB Ram nem elég egy rendszernek manapság...

(#6200) zzola válasza kengyel (#6198) üzenetére


zzola
félisten

Alig fogyaszt a rendszer...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.