Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) slice14 válasza gzbotii (#5093) üzenetére


slice14
veterán

Nekem egy xiaomi 10400-a powerbankom van, de ez nem type-c-s. Direkt ehez rendeltem egy Tecknet Type-C to USB-A 15cm-es kábelt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5102) lorinho válasza slice14 (#5101) üzenetére


lorinho
tag

Tudtok ajánlani egy megbízható boltot, ahol gyári garanciát adnak?

(#5103) slice14 válasza lorinho (#5102) üzenetére


slice14
veterán

A fentebb említett mobilkereskedes.hu pl.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5104) Richee11 válasza lorinho (#5102) üzenetére


Richee11
senior tag

Vagy a nextelshop.hu

(#5105) stewe780 válasza bl4ze (#5098) üzenetére


stewe780
őstag

Stock droid. Nem a lednél futsz bele utoljára, hogy 3rd party app kell. Ez nem a vásárlói igények legnagyobb mértékű lefedésére szolgáló összerakott és hülyeségekkel kiegészített rendszer, mint amit a samu vagy a többiek adnak a sok kikapcsolhatatlan és letelepíthetetlen alkalmazásaikkal. Ez arról szól, hogy azt teszel fel, ami neked kell.
Mondjuk az igaz, hogy azért annak a lednek mennie kellene, de a 3rd party appok azok bizony rendesen kellenek itt a belakáshoz.

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5106) TOZ válasza bl4ze (#5098) üzenetére


TOZ
addikt

Évek óta nem szarakodok a stock megoldással. Lightflowt használok. Tökéletesen testreszabom magamnak.

A megjegyzés az IMEI számos regisztrációra vonatkozott. Az nem jelent semmit. Tudomásom szerint nincs mögötte DB az LGnél. Egyszerűen eltarolja, amitől beírtál.

(#5107) bl4ze válasza stewe780 (#5105) üzenetére


bl4ze
veterán

Értem én, N5-ön is stock droidom volt 6.0.1 és ment a led.
Itt 5x-en egy jobb telefonon miért nem megy ? Döbbenet ez a google, tényleg... :F :Y

.:. bl4ze .:.

(#5108) Šolaire válasza lajos75 (#5061) üzenetére


Šolaire
veterán

Ügyes :) pillanatragasztó is jó :D

“Praise The Sun” \[T]/

(#5109) tamas.nick válasza bl4ze (#5098) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

LightFlow-t 2012-ben vettem meg, Galaxy Nexus-on, Nexus 4-en és most 5X-en használom.
Tökéletesen működik.
Mikor gondom volt valamelyik app újabb verziójával a supportnak írva hamar megoldották a problémát.

(#5110) Šolaire válasza tamas.nick (#5109) üzenetére


Šolaire
veterán

Led blinker pro is nagyon jó én azt használom.

“Praise The Sun” \[T]/

(#5111) brownus válasza stewe780 (#5105) üzenetére


brownus
veterán

Mondjuk az igaz, hogy azért annak a lednek mennie kellene, de a 3rd party appok azok bizony rendesen kellenek itt a belakáshoz. - például? csak kíváncsi vagyok, mert vagy én vagyok kis igényű, mert eddig bőven elég a stock gyári rom vagy passz :)

eddig htc/sgs4/lumia telefonjaim voltak. a samu meg tele volt b.szva minden szarral, ezért 1 év után rátettem egy cm romot..

[ Szerkesztve ]

(#5112) TOZ válasza tamas.nick (#5109) üzenetére


TOZ
addikt

Mégegy.

(#5113) bl4ze válasza brownus (#5111) üzenetére


bl4ze
veterán

Én nem akarok "romolni", rootolva nem lehet a telefon, egy kényes banki app miatt.

Ha van valami jó, custom (Pure Nexus?) rom, ami nem rootolt alapból most még fel tudom tenni amig nem lakom be, de tervem a stock rom root nélkül, csak működjön. (most megy fel az N éppen)

Ez a LED dolog nem hagy nyugodni, veszek egy új telefont, 5x és nem villog ha missed calls van, használjak 3rd party appot. Gáz ! :W Google monnyonle ! :Y :O

.:. bl4ze .:.

(#5114) Örni válasza bl4ze (#5113) üzenetére


Örni
senior tag

Hagyd a fenébe, megveszem tőled 50 ezerért :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5115) tamas.nick válasza bl4ze (#5113) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Szerintem a A Nexus-nak pont az a lényege, hogy Te saját magad választhatod meg az appokat, kihasználva a Play Store-t, míg a többi gyártó mindenféle saját megoldású fícsőröket beleépítenek a telefonjaikba, ha tetszik ha nem (bugos, akksi zabáló) azzal együtt kell élni vagy lehet romolgatni, Nexust meg saját ízlés szerint lehet fűszerezni. :)

(#5116) fokukac válasza bl4ze (#5113) üzenetére


fokukac
nagyúr

túlragozzátok ezt a led-dolgot. Persze, ez egy bug, de összehasonlításképpen, az ájfónon még led sincs..! :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5117) Bukk900 válasza bl4ze (#5113) üzenetére


Bukk900
őstag

Nekem jelez a led, ha csak most vetted, akkor csinálj egy HR-t, hátha helyreáll. Frissítések jöttek már rá? Nekem azt is csak pár nap után ajánlotta fel.

(#5118) n.gab


n.gab
aktív tag

Ha felrakom az N-t de nem tetszik és visszatérek a jelenlegire mik fognak törlődni ha van biztonsági mentésem?

(#5119) bedibazsa


bedibazsa
senior tag

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom beállítani, hogy a fotók mappában ne mutassa a drive-ba feltöltött képeimet, csak azokat, amiket én fotóztam vagy a drive-ból letöltöttem? Köszi.

(#5120) slice14 válasza Örni (#5114) üzenetére


slice14
veterán

Nana, ne itt tegyél hirdetési ajánlott! ;]

n.gab: OTA-n keresztül is a visszaállítás mindent töröl. Viszont a Play-ről visszatölti az appokat.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5121) niof válasza bl4ze (#5113) üzenetére


niof
addikt

Sem az N4-en sem az 5X-en nem használtam a "gyári villogtatót". Rohadtul nem lehet testreszabni. Úgy villog, ahogy a Google és az appok készítői azt kitalálták. Ezért hatalmas +1 a Light Flow-nak!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5122) n.gab válasza slice14 (#5120) üzenetére


n.gab
aktív tag

Még egy kérdésem lenne.
Lehet hülyeség. :D
Magyar nyelv az van ugye?

(#5123) slice14 válasza n.gab (#5122) üzenetére


slice14
veterán

Há naná hogy van. :)

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5124) stewe780 válasza brownus (#5111) üzenetére


stewe780
őstag

Hát, lehet én oldom meg túl bonyolultan a dolgokat, de nekem eddig gyakorlatilag mindenhez 3rd party app kellett:

- Névjegyzék, sms
1020-am volt, legutóbb egy Nokia N8-ról költöztem a 1020-ra. Ott volt egy gyári app, gyakorlatilag egy gombnyomásra átvitt mindent. Mostani költözés során a névjegyzék egyszerűen ment, viszont az sms-re ráment egy napom. Fel kellett tennem az sms backup & restore alkalmazást, de ez még nem volt elég, mert ez nem olvasta be a Lumia által előállított sms mentést. Az sms-wp-to-android pithon alkalmazással kellett átkonvertálnom, amihez még ugye kellett a pyhon környezet.
- Hangok
Csengőhang, sms könnyen ment, az ébresztőhanghoz viszont kellett az ES File Explorer itt részletesen leírtam, hogyan jutottam a megoldáshoz.
- Naptár
Na erre is ráment pár éjszakám. A megoldandó probléma, hogy feleségem és én látjuk egymás naptárait, de csak olvasási jogokkal. (két gyermekünket oviba suliba vinni, hétvégi programok, hétvégi melók, nehéz összeegyeztetni, így csak rá kellett néznem a telefonra, és láttam, hogy ráérek-e) WP és WP között pofonegyszerű volt, csak a gyári Naptár kell hozzá, meg a Live.com webes felülete. Még a samsung androidja is csodákra képes: gyárilag szállítja a windows exchange activesync alkalmazást. Na itt ilyen nincs. Nexuson WP és stock droid között a naptár megosztás egy rémálom. Olyat szívtam vele, hogy még mindig emlegetem. Tehát webes felület, egyiket megosztom, ott az ical formátum linkje, másikon felveszem. Az is egy történet, hogy a windows webcals:// kezdetű linkjét a droid nem tudja értelmezni. Akárhogy próbálkozom, azt mondja rossz URL. 2 óra google-zés után lett meg a megoldás: a webcals:// -t ki kell cserélni http:// -re. :W A tököm már, hogy ennyire nem képes az a felület. :W Na és ekkor mindenki lát mindent. Szuper!! Viszont senkinél nem frissül semmi. :((( Pedig mindenkinél az URL-t adtam meg, nem a statikus file-t, ettől függetlenül tojik az egészre. :W Egyik oldal sem hajlandó a bejegyzéseket frissíteni. Megoldás: Nine - Exchange on Mobile 3rd party alkalmazás. És végre a gyári naptárban látszik minden. 1előre úgy tűnik frissül is. Ja amúgy használható az outlook 3rd party alkalmazás is, csak annak a felülete nekem nem 100-as. Ha a gyári naptár megy akkor minden más naptár is használható. Azért ez így jó dolog.
- Navigáció
Ugye a Lumia szállította a Here alkalmazást, itt waze -t telepítettem. Megint egy 3rd party.
- Led
LightFlow
- Office
Nem kell ecsetelnem, hogy wp-n ez sem 3rd party, itt viszont az, gyárilag nincs fent
- Fényképező
Nem tudom mi lesz, de egy fényerő állításhoz is külső alkalmazás kell, itt még nem tudom melyik lesz a kiválasztott.

Nagyjából itt tartok. Gyakorlatilag ahhoz kellett 3rd party program amihez hozzányúltam. De tényleg.

Amúgy nincs ezzel gond, felrakom, meg végül is mindent megoldok, de, hogy kell dögivel a külső alkalmazás, az látszik. Ehhez képest még egy samsung is kezesbárány. Hátulütője, hogy egy csomó hülyeséget is felrak gyárilag, aminek semmi haszna számomra. De hát valamit valamiért.

Na ezt nem azért osztottam meg, hogy bárkiben is ellenérzést keltsek. A legkirályabb telefon az 5X. Tényleg bármit meg lehet csinálni rajta, ekkora előrelépést még sosem éreztem telefon váltás során. De azért azt meg kell hagyni, hogy a stock droid az stock droid. :))

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5125) TOZ válasza stewe780 (#5124) üzenetére


TOZ
addikt

Hm...

Naptárak évek óta a google calendarban vannak. Nincs probléma. Privát, családi működik, mi is használjuk ezt a megosztás dolgot a családi programok miatt.

Office:
Google Docs is teszi a dolgát. Bár nyilván a 3rd party appok sok esetben jobbak.

Nine: imádom. Céges levelekhez ezt használom. De ez is menne simán a Gmailből (a gmailben már egy ideje van Exchange támogatás).

(#5126) gzbotii válasza stewe780 (#5124) üzenetére


gzbotii
veterán

Kicsit túlliheged. Szerintem.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5127) stewe780 válasza TOZ (#5125) üzenetére


stewe780
őstag

A nine a naptár miatt kellett, a levelezés természetesen megy gmail-ben is.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5128) stewe780 válasza gzbotii (#5126) üzenetére


stewe780
őstag

Lehet. Ezzel is kezdtem, hogy ezeket a dolgokat lehet, hogy egyszerűbben is meg lehet oldani. Nekem sosem volt még nexusom. De más androidos telefonom sem volt még. A google, meg a hosszú éjszakák ezeket a rögös utakat eredményezték. Végülis mindent sikerült megoldani. Csak azért fentebb brownus kolléga kérdésére, miszerint nem is érti mihez kellett külső alkalmazás, gondoltam megosztom a fentieket. Hátha valakinek segítek vele.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5129) vacs válasza bl4ze (#5113) üzenetére


vacs
veterán

Ha jól emlékszem (még N5 topikból) akkor a Gránit Bank app miatt nem root-olhatsz (én még nem is hallottam erről a bankról).
Ez azért érdekes, mert az én N5-öm root-olva van és az OTP és K&H app is tökéletesem működik.
Érzékelik és kiírják, hogy módosított op rendszer ..., de ettől még mindkettő működik! :K
Szóval a nagy bankok app-ja működik, de egy kicsié nem, érdekes! :F

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#5130) n.gab válasza slice14 (#5123) üzenetére


n.gab
aktív tag

Fel is raktam.
Nekem tetszik. Majd meglátjuk.

(#5131) focvis válasza vacs (#5129) üzenetére


focvis
veterán

Nekem van számlám a Magnet Banknál is (sokan szerintem ennek sem hallották még a nevét :) ), a telóm rootolt: simán fut, 5⭐️-os a Magnet Bank app, szuper supporttal.

(#5132) stickermajom válasza vacs (#5129) üzenetére


stickermajom
addikt

Systemless root-tal sem működik? Azzal még az Android Pay is megy, ha jól tudom.

(#5133) vmatyko


vmatyko
tag

Elolvastam az összefoglalót, de csak usa-ból lehet rendelni kábelt?
Nincs vmi itthoni forrás?

(#5134) slice14 válasza vmatyko (#5133) üzenetére


slice14
veterán

Keresd meg a kábelt az amazon.co.uk-n. Én is onnan rendeltem a 15 cm-es Tecknet kábelt. De pl az amazon.de-n is tudsz rendelni, de onnan minden drágább.

Jut eszembe: Nem tud valaki linkelni olyan helyet, ahonnan tudnék rendelni Tecknet Type-C to MicroUSB kábelt. Azért ragaszkodom a Tecknet-hez, mert a többi is az.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5135) Sonex79 válasza vmatyko (#5133) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Dehogynem, rengeteg helyen lehet itthon venni simán. Pl. egy media markt-ban is. De gyakorlatilag bármely tech vagy telefonos boltban, csak kérdezz rá.

(#5136) TaylorPro válasza Sonex79 (#5135) üzenetére


TaylorPro
addikt

Bevizsgálatlan gagyit ami majd ha elküldi az alaplapot csodálkozol. Sok sikert! Én többet nem írom le hogy ott az összefoglaló, benne a teszt link. amazon.uk-ról egy hét alatt itt van minden.

Pixel 8 Hazel

(#5137) bl4ze válasza vacs (#5129) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, a Gránit Bank app nem engedi a root-olt telót security gap miatt. iSMS-t kapsz, azaz neten jönnek az értesítők teljesen ingyen, nem fizeted az sms-t minden vásárlás, jóváírás, terhelés miatt.

Tegnap kb. 95%-ra belaktam a telót, az appok felmentek stb.

LED téma : melyik led app ami a legkevesebb akkut nyalja be, és erőforrást fog ? Mit tegyek fel?
Szeretném ha villogna a led ha missed call van.... :R

Beállításokban bármi tweak, kikapcsolás ? Akku idő optimalizáláshoz. Este 100%-on tettem le a telót, repülő mód és reggel 100%-on volt. N5-ön volt amikor egy éjjel repcsi módban is tudott 3-12% zuhanni.
Asszony S4-e éppen 88%-ra ment le 100%-ról repcsiben. Reggel néztük.... :W

Munkahelyre szeretnék USB töltőt a telóhoz: abból mi az ami árban is jó, és átment a teszteken ? Mit ajánlotok? Ebay, max aliexpress. 1 db. kábel 20-50 cm bőven elég. Köszi ! :R

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#5138) Sonex79 válasza TaylorPro (#5136) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Senki nem írta hogy gagyit vegyél. Bemész a boltba, megkérdezed, hogy melyiket viszik, volt-e gond vele. Ha megfelelőek a válaszok, megveszed. Én a media marktban vettem, semmi gond nincs vele. Én pl. kábelt, tokot, fóliát soha nem rendelek netről.

[ Szerkesztve ]

(#5139) slice14 válasza bl4ze (#5137) üzenetére


slice14
veterán

Én a Light Manager-t használom. Alig eszik valamit. Az akustat végén, vagy egyáltalán nincs a listában. De a kedvedért feltettem a GSam Battery-t, hogy lássuk mennyit kajál a Light Manager.
Holnap estére lesz eredményem, mert jelenleg számolgat, és töltéstől szeretném látni az eredményt.

A rendszernek kell egy pár töltés, míg be áll. De én pl éjszaka töltöm, így nem tudok referálni hogy merül éjszaka.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5140) bl4ze válasza slice14 (#5139) üzenetére


bl4ze
veterán

Hiszek neked, megnézem ezt a light manager-t és akkor custom villanásokat beállítok.
Jó lett volna a gyári is, csak rohadtul nem villog, nekem meg fontos lássam ha volt missed call. :Y

.:. bl4ze .:.

(#5141) brownus


brownus
veterán

van egy ilyenem, és ehhez vennék egy ilyet, usb typec adapter

sztek lesz gond a töltéssel? csak nem...

(#5142) stickermajom válasza bl4ze (#5140) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem a tegnapi nap végére összesen 9 másodperc CPU időt vitt el a Light Manager, 0,0%-ot ír rá a GSam.

(#5143) bl4ze válasza stickermajom (#5142) üzenetére


bl4ze
veterán

Kiváló teszem is fel a 10.0.2-őt. :) Köszi !

Szóval USB - Type C kábel irodai töltésre USB portról mit ajánlotok ? 20-50 cm körüli kábel lenne jó kb.

Jó minőség, jó ár, a teszteltek közül. Ebay, max aliexpress vagy amazon.co.uk ha olcsó vagy ingyenes shipping :)

Köszönöm ! :R

.:. bl4ze .:.

(#5144) stewe780 válasza Sonex79 (#5138) üzenetére


stewe780
őstag

Azért beszéljük már meg, hogy igazából mi gond lehet, ha szar a kábel?
Lassú töltés, meg lassabb adatátvitel.
De ettől még nem megy tönkre semmi.

Az, hogy abban a bizonyos tesztben kinyírt valami notebookot a kábel, ahhoz azért rendesen össze kellett keverni az egyes vezetékek bekötését úgy tudom. Ha meg a vezetékek bekötési sorrendje hibás, akkor egy szimpla usb hosszabbító is kinyírhat bármit. Szóval azért csatlakoznék az előttem szólóhoz, igazából, amit nagy számban visznek, az vehető.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5145) slice14 válasza brownus (#5141) üzenetére


slice14
veterán

Én ilyet használok a Mi 10400-ashoz. Sajnos 20 font a limit, ezért rendeltem anno 5-öt belőle. De már a felesleget kiszórtam a többiek között.

De szerintem érdemes berendelni és a szállítási községet ötödölni. Pl bl4ze kolléga is vevő lenne rá. Bár ez 15cm-es, de pl powerbank-hoz tökéletes, vagy akár laptop-al is kényelmesebb használni, mint egy 1m-est.

bl4ze: Én inkább powerbankot vennék a helyedben.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5146) focvis


focvis
veterán

Elég gyakran belinkelem ezt a frankó BlitzWolf kábelt. [link]

Javaslom betenni az összefoglalóba. :)

(#5147) Gigicuci válasza slice14 (#5139) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Hát én felraktam a Light Managert, nekem 4%-ot lezabált a stat szerint, a képrnyő és a hanghívások után a harmadik legnagyobb fogyasztó volt.

Muszáj volt levennem, egyelőre reménykedem, hogy az android N frissítés megoldja a problémát.

(#5148) slice14 válasza focvis (#5146) üzenetére


slice14
veterán

Ha erről van szó, akkor felesleges, mert ott van a teszteltek között. Ráadásul 5*-os eredménnyel.

Gigicuci: Nemtom én elégedet vagyok vele, nem vettem eddig észre hogy sokat eszik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5149) niof válasza stewe780 (#5144) üzenetére


niof
addikt

Azért ez nem ilyen egyszerű! A gagyi gyártók, főként eleinte, mikor még nagyon kevés volt a Type-C-s készülék, kb. egyáltalán nem foglalkoztak a szabvány betartásával, és vagy simán kihagyták belőlük az 56k-s felhúzó ellenállást, vagy más értékűt raktak bele. (És ezekből nem tudhatod, hogy mennyi van a boltokban elfekvőben...) Röviden annyi a lényeg, ha nincs, vagy nem megfelelő értékű ez az ellenállás, akkor a készülék nem tudja, hogy milyen aljzatra van dugva, és ha a gyorstöltéshez megpróbál nagyobb áramot felvenni a készülék, akkor lehet gond. Kisebb töltő, vagy egy USB port nem tudja a 3A-t leadni, ezért előfordulhat, és azért olvasni/hallani ilyet, hogy vagy a nem megfelelő töltőt, vagy az USB aljzatot, vagy a telefont haza is vághatja. Nyugodtan olvass utána, a szabványban is szépen le van írva, csak kis szakmai angol kell hozzá. Egyébként az említett tesztben is pont ez okozta a gondot. Ennyi. Nem tesztelt kábelt csak saját felelősségre!

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5150) bl4ze válasza slice14 (#5145) üzenetére


bl4ze
veterán

Egyszerűbb egy kábel, nem akarok az irodában powerbankozni :)

.:. bl4ze .:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.