Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Schoffan válasza biker (#650) üzenetére


Schoffan
csendes tag

Szervusz !

Na döntött a fiam, megműtteti magát....
Tegnap azt álmodta, hogy futott és amikor felébredt, rádöbbent, hogy képtelen lenne futni, mert az állapota stagnál és ez nem maradhat így !
Még a héten kér időpontot attól a sebésztől, aki látta az Amerikai úton.

Világéletemben szegény voltam...Emberéletemben is az vagyok ! / Schoffan /

(#652) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hali.
Nem akarok ide nem illő dolgot mondani, de fiatalabb koromban, kezdő sérvem volt vagy mifene mert alig tudtam járni miatta. (késöbb volt sérvem is LV-n v hol) Viszont egyszer kipróbáltam a speedet, (a kábítószert) és úgy összehúzta a hátizmokat, vagy nem tudom mi lehetett, hogy ott akkor semmi sem fájt. Gondolom ehhez hasonló legális szer nem létezik ugye?

[ Szerkesztve ]

(#653) Eastman válasza bobalazs (#652) üzenetére


Eastman
őstag

:D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#654) Gyuli78


Gyuli78
csendes tag

Sziasztok!

Már írtam korábban is, hogy gerincsérvre műtöttek az L5-S1 segmentumban, 2 hónapja. Reggelente marhára fáj amikor ébredek még mindig, ezért kértem egy kontroll CT-t, amely megállapította, hogy sérvkiújulásom nincsen viszont "vaskos hegszövet" az van amely enyhén nyomja az ideget. Szóval gondolom ezért fáj plussz még nyilván azért a seb sem regenerálódott teljesen 2 hónap alatt. Marhára elkeseredtem, hiszen az ember pont azért műtteti meg, hogy jobban legyen most meg kiderül, hogy az eltávolított sérv ugyan nem , de a műtét miatt kialakult vastag hegszövet igen erősen nyomja az ideggyököt ugyanolyan fájdalmat, egyébként kicsit még nagyobbat is okozva. Most mi a sz.rt lehet tenni? Hogy lehet ezt a hegszövetet eltüntetni? Torna, úszás, masszázs????

Köszönöm

(#655) Eastman válasza Gyuli78 (#654) üzenetére


Eastman
őstag

A műtét után legalább fél évig szorgosan kell tornáznod! Minden nap! Olyan ritmusban és mértékben, ahogyan a szakemberek (orvos, gyógytornász) előírják! A műtő orvos izmokat vágott át, hogy a probléma közelébe jusson. Ezeknek vissza kell tapadniuk és megerősödniük, hogy később támasztani tudják a gerincet. Úszni is kell, ha eljön az ideje! (Doki mondja meg, hogy hogyan és mikor.)

Mást most nem tehetsz.

Nyugodj meg!
...és mikor ezt elolvastad, állj fel a géptől és kezdj bele az előírt tornába!

Ha Budapesten élsz és elégedetlen vagy az orvosoddal, gyógytornászoddal, írj egy privátot! Januárban kettőre nőtt a nálam dolgozó, kitűnővel végzett szakemberek száma. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#656) enerdzsájzer válasza Gyuli78 (#654) üzenetére


enerdzsájzer
tag

^^^^^^^^

[ Szerkesztve ]

(#657) Andika81


Andika81
csendes tag

Sziasztok!Régen voltam itt.Sajnos nem jó hírekkel szolgálhatok decemberben volt egy mr-em,sajna recidív előboltosulásom van meg kisebb hegesedésem.Ezek miatt fáj a lágyékomnál meg a fenekem is szokott ha többet ülök.A kiújjulás valószínű már a korházban megtörtént mikor az ápolónő felnyomta az ágyat kb derékszöbe a műtétem napján.Szóval most szenvedek,a munkámat elvesztettem,életminőség romlás kb 50%-os lelkileg 90%A műtét 460 ezer volt,minimálinvazív módszerrel ami egy nagy kamu volt.Telki kórház köszi szépen!!!

(#658) biker válasza Andika81 (#657) üzenetére


biker
nagyúr

Penzert rossz? Akkor per...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#659) bobalazs válasza Andika81 (#657) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ajjajjajj.
Rá sem szántam magam a műtétre, máris le vagyok törve mint a bili füle.

(#660) szlibud válasza biker (#658) üzenetére


szlibud
tag

Pénzért ugyanúgy nem lehet sztem perelni mint ingyen.

Valószínűleg ugyanolyan műtéti beleegyező nyilatkozatot iratnak alá :(

Ráadásul ez Mo. Itt orvosi műhiba per?

(#661) Gyuli78 válasza Andika81 (#657) üzenetére


Gyuli78
csendes tag

Halihó! Ház ezek elég rossz hirek, pláne ennyi pénzért. :Y
Mi az a recidiv előboltosulás? Nekem is marhára fáj még, én 2 és fél hónapos vagyok most és minden reggel majd becsinálok úgy fáj meg éjjel is. Elmentem én is kontrol ct-re és megállapították, hogy vastag hegszövet van a műtéti helyen ami majdnem ugyanúgy nyomja az ideget mint azt a sérv tette. F.sza mi? Most azt mondják, hogy a minden másnapi úszástól illetve napi tornától elmúlhat illetve idővel a hegszövet visszahúzódik. Ez így van egyébként? Nekem is a t.köm kidurran tényleg, hogy az ember megműtteti magát mert az orvos azt mondja, hogy hát persze uram 6 hét és ugyanolyan életet élhet. Hát részemről nem jött be mert k...vára szenvedek sőt azt kell mondjam jobban. A hegszövetet meg nem érdemes megműttetni mert az után újabb heg keletkezik ami lehet még nagyobb lesz és akkor több a baj stb.stb. :O
Szóval nem vagy egyedül..
Szerintem tornázni kell nagyon aktívan és úszni, aztán meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

(#662) iker55


iker55
csendes tag

Sziasztok!
Be-benézek, olvasgatok és várom én is hátha akad közületek valaki, aki egy csodát tár fel a gyógyuláshoz. Helyette csak a rossz hírek érkeznek ide.

Andika! Ez tényleg nem jó eredmény, és még tetézi, hogy ennyit fizettél. Mondanám, hogy a híres Telky! - ugyanis az unokaöcsémet is ott műtötték, és elszúrták. Ennek már 2 éve , de ma is fáj a dereka és nem is bír semmit úgy, mint régen.
A per tényleg kétséges, nálunk nehéz bizonyítani. Bár egy jó ügyvéd ......?
Azért nem merem őket bántani, mert engem nem ott műtöttek mégis csapni valóan elkeserítő az állapotom. 4 és fél hónap után, még nem tudok két-három órahosszánál többet sem állni, sem ülni. Vizelet, széklet inkontinenciám is megmaradt. Két kg súly "cipelése" már komoly gond számomra. Zsibbadás, görcsölés...stb. Szóval nulla teherbírás! Pedig MR szerint nem csináltak ordító hibát. Minden a helyén nem vágtak át semmit.
Hurrá örülök :C
Gyuri! Nem hat hét, de hat hónap is kevés!! - főleg, ha valami nem jól sikerült. Gondolok itt az ideg megszorítására, megnyomására...stb
Ez már elég ahhoz, hogy küzdjön a szervezet, na meg Te is.
Talán a kitartó torna, úszás az tényleg hoz némi eredményt. Bár, ha megteheted a fürdő és a masszázs is sokat segít.

[ Szerkesztve ]

(#663) biker


biker
nagyúr

Ha valakinek a napokban jobban faj, mint nekem, tartsatok ki, frontok jonnek-mennek :(
-10 tegnap es ma, +10 lesz hetvegen

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#664) szlibud válasza biker (#663) üzenetére


szlibud
tag

+ 10 lesz ?? Hurrá :C

Érdekes én vagyok az egyetlen műtött minden fórumon akire nem hatnak a frontok :R Legalábbis a derekamra nem. Pedig amúgy nekem se maga a tökély.

Amúgy nem tudom mire alapozzák a 6 hetet, 6 hónap múlva éreztem úgy h. nem teszek be neki ha vmit. felemelek, stb. És sztem erre akkor is kell 6 hónap minimum, ha minden tökéletesen sikerül.

Sőt ugye az én orvosom 4-6 hetet mondott eredetileg :Y

(#665) derzo


derzo
csendes tag

Üdv Mindenkinek!Segitséget szeretnék kérni,ill.véleményt.jan.21-én mütöttek l5-s1nél.kiszakadt,elvándorolt sérvdarabkák+s1gyöki nyomás.az idegi érintettség miatt,a doki mondta meg kell müteni.A kialakuló tünetektöl(izomgyengeség a bal lábban+tap zsibbadás)csak 1 hónap telt el a mütétig gondoltam ez azért nem túl hosszú idő az idegeknek.mütét után tök jól voltam(talán túl jól is),de nem akartam(om)elsietni a rehabot.Viszont szinte pont két hetesen(péntek4-én)elkezdettnyilamlani,fájni a bal vádlim és enyhébben hátul a combom.Nem fáj vészesen csak zavar,mert már tök jól mentem(nem sokat,azt is leginkább lakásban)Most parázok,hogy mit ronthattam el rajta-túl tornáztam?itthoni mozgás-menés?Pedig mindent óvatosan csináltam lassan ahogy mondták nem hirtelenkedve.A lábam terészetesen még gyengébb,zsibbadás megmaradt(talán picit kisebb de ez is változó)tudom az még késöbb múlhat el.Csak ez a fura érzés megjelenése aggaszt a vádliban+picit a comban.Vagy 2 hetesen ez már a rettegett hegesedés?Egyébként mindenkinél kialakúl?Várom ötleteiteket.Üdv.

(#666) graver40 válasza derzo (#665) üzenetére


graver40
csendes tag

Szia!
Én is csak újonc vagyok itt, de engem októberben műtöttek. Nekem akkor azt mondta a dokim, hogy 2-3 hét múlva ne ijedjek meg, de még érezhetem fájni/zsibbadni a lábam, mert az ideg "nehezen felejt". Valóban így is lett, bár nekem az ellenkező oldalon kezdett fájdogálni kb. 2 hét elteltével, a derekamnál, a farizmomnál és a combomban, hasonló módon, mint a műtét előtt, csak enyhébb kiadásban. Aggódtam én is rendesen emiatt. Aztán a lelkiismeretesen végzett gyógytorna megtette a hatását. Igazából az első két gyakorlatsor még elég "lájtos" volt, de amit a 3 hóanpos kontrollnál kaptam, az már rendesen megdolgoztattott. Viszont mióta ezt csinálom, sokat javultam, már alig-alig érzek fájdalmat, egészen jól tudok mozogni és dolgozni is járok.

Szóval szerintem ne ijedj meg. Kitartás, idő, és sok türelem kell (no meg munka - értsd: torna, séta, úszás ha lehet), a gyógyuláshoz. Gondolj bele, még egy hónapja sincs, hogy megműtöttek, sok mindennek kell ott regenerálódnik, erősödni.
Sikeres felépülést kívánok!

(#667) derzo válasza graver40 (#666) üzenetére


derzo
csendes tag

Szia.Köszi a biztatást.Azt kérdezném még,hogy milyen a lájtos,és milyen a keményebb?Csak pl szinten.Mert én így 2 és fél hetesen pl:hanyattfekve egyik térd felhúzva,másikkal meg föl-föl húzogatva,egyre magasabbra kinyújtva,ameddig még"jó".vagy ilyeneket még ne?Vagy emiatt jött meg a fájdalom?Ezzel,és hasonlókkal el lehet rontani?

(#668) graver40 válasza derzo (#667) üzenetére


graver40
csendes tag

A kórházban, ahol műtöttek, a gyógytornász nem tanított be gyakorlatokat? Mert azt kell csinálni az előírt ideig. Ahol engem műtöttek, hangfelvételt is készített a gyógytornász, és arról csináltam otthon a gyakorlatokat. Az első hat hétben hanyatt és oldalt fekve voltak elég könnyű (persze akkor még nem annyira) gyakorlatok. Fejből most már nem is nagyon tudom őket. Ülni csak nagyon keveset volt szabad, sétálni viszont kellett. A hat hetes kontrollnál kaptam újabb gyakorlatokat, ezek már nehezebbek voltak, ebben már volt némi "tekerés" is, amit addig nem volt szabad. Ezt csináltam a 3 hónapos kontrollig, utána jöttek az olyan gyakorlatok, ami után már izomlázam is volt (konkrétan majd betojtam némelyiknél eleinte, de aztán egyre könnyebben ment). De ez volt az, ami után igazi javulást éreztem. Mindig felvettem a gyakorlatokat, és úgy csináltam tovább otthon. Be is lehetett volna járni, de messze lakom a kórháztól.

Nehéz példákat mondani a sok gyakorlatból, de talán az első, "lájtos" sorozatból: háton fekve behajlított lábakat felvátva felhúzni talpra (behajlít), vagy nyújtott lábaknál előbb a bal, majd a jobb lábat terpeszbe vinni, és vissza középre.
A keményebbnél pl. nekem eleinte nehéz volt: hanyatt fekve egyik láb behajlítva talpon, másik kinyújtva, és a nyújtott lábat nyújtva felemelni a plafon felé. Vagy négykézláb a has alatt a bal könyököt a jobb térddel (majd fordítva is) összeérinteni. Eleinte sehogy se értek össze, most már igen! :)
Ezek csak kiragadott példák persze, mert egy-egy gyakorlatsor (amint te is tudod) sok más elemből áll még.

A lényeg, hogy azt kell csinálni, és úgy, amit a gyógytornász mond, mutat. Mostanáig nem is hittem el talán, hogy tényleg segít, de mióta ténylegesen érzem, és egyre kevesebb fájdalommal, egyre jobban mozgok, azóta lelkesebb vagyok. :)

(#669) Eastman válasza derzo (#667) üzenetére


Eastman
őstag

Azt kérdezném még,hogy milyen a lájtos,és milyen a keményebb?

Nincs ilyen. Csak azt a tornát és csak annyit végezz amit és amennyit egy szakember összeállított. (a gyógytornászod.)

Semmilyen a netről leszedett, általános gerinctornát! Még ne! :N Tudom, hogy nem konkrétan ezt kérdezted, de nagyon fontos tudni! Csak személyre szabott, a leleteid, zárójelentésed alapján összeállított gyógytorna!

hanyattfekve egyik térd felhúzva,másikkal meg föl-föl húzogatva,egyre magasabbra kinyújtva,ameddig még"jó".vagy ilyeneket még ne?

Így egy fórumon a Jóisten meg nem mondja Neked, hogy otthon jól csinálod-e a szőnyegen.

Okosan! :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#670) derzo válasza graver40 (#668) üzenetére


derzo
csendes tag

Sziasztok!Nagyon köszi a válaszokat.Van egy kis füzet,kórházban kaptam.Azokat a gyak.csinálom.De egy hete jött a gyógy tornász és mutatott még újakat.Graver:
"A keményebbnél pl. nekem eleinte nehéz volt: hanyatt fekve egyik láb behajlítva talpon, másik kinyújtva, és a nyújtott lábat nyújtva felemelni a plafon felé."-ez mikortól volt feladat neked?Már az elsö 3 hétben?Bocs ha nagyon értetlennek tűnök,de túlerőltetni sem szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#671) graver40 válasza derzo (#670) üzenetére


graver40
csendes tag

Pont ehhez a gyakorlathoz akartam írni (csak közben haza kellett mennem), hogy közben a kezek a tarkón vannak. De ezt csak 3 hónappal a műtét után kellett csinálnom. Én felvettem a mobilomra, ahogy diktálta a gyógytornász a gyakorlatokat, a felvételt pedig felraktam a számítógépre, s az alapján csinálom a tornát.

Ahogy Eastman is írta, azt csináld, amit a te gyógytornászod írt elő neked.

No meg türelem, türelem, és türelem. Lassan, de javulni fogsz. :) Sok sikert hozzá!

(#672) szlibud válasza derzo (#670) üzenetére


szlibud
tag

Ez a gyakorlat 2 hetesen még biztos hogy korai !

Ill. nekem max. kb. 40 fokig lehetett emelni a nyújtott lábam, véletlenül se 90 fok meg ilyenek. Az kb. a másik comb vonala. Még az is alig ment eleinte :(

(#673) biker


biker
nagyúr

ma ritka nagyon szarakodott a derekam, minden órában meg tudtam ropogtatni, 20perc ülés után mintha beállna teljesen, nem igazán értem, miért.
Jön a hidegfront, mondjuk.....

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#674) biker válasza biker (#673) üzenetére


biker
nagyúr

ma meg szinte semmi :)
Mondjuk ki is ugrottam Ráckevére ázni kicsit

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#675) bigfam


bigfam
csendes tag

Sziasztok!

Régen írtam már , de ezt el kell regélnem. 4 gerincműtéten vagyok túl. Az utolsó 2010 nyarán volt nyaki szakaszon. Így most lumbális(2) és nyaki(3) szakaszon fixáltak. Tornázom (+3 hét rehab) de folyamatosak a nyaki fájdalmaim amik fejfájást is okoznak. Kezeim, igaz hogy ritkábban mint műtét előtt de fájnak, jobb kezem néha napokra elzsibbad.A derekam mozgása is fájdalmakkal jár. Tavaly nyáron már a gerincambulancia pszihiátriáját is felkerestem mert már lelkileg is nehezen bírom. Alvás problémáim lettek + depresszió + önkéntelen izom remegésekkel társulva.Négy féle gyógyszert kaptam, nagyokat alszom valamivel könnyebb lett. Decemberben voltam bizottság előtt, akik idén február elejéig várattak a döntéssel. végül is 50 % ok kaptam március elsejétől. Közben az egészségem romlása miatt munkaviszonyom megszűnt. A nyugdíj is érdekes mert már 2011 júniusában felülvizsgálatra kell mennem. Tehát lehet hogy 4 hónapig lehetek rokkantnyugdíjas, főleg a mai megszorító intézkedések tükrében. Csak 40 éves vagyok.

(#676) enerdzsájzer válasza bigfam (#675) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Pfff.Jól megjártad. :( Mitől ment ennyire tönkre a gerinced?Baleseted volt?És erre 50%-ot adtak azt is júniusig? :(

Két hete én is nehezebb lettem egy marék vassal, meg magasabb lettem fél centivel. Itthon lábadozok, eddig vegyes tapasztalatokkal. A lábaim ugyanúgy fájnak meg zsibbadnak, rángatóznak. Az ideggyökök rendesen szét lehetnek trancsírozva. Viszont sokkal könnyebben mozgok az előző sérvműtéthez képest. Úgy érzem sok problémát okozott az a kikopott csapágy az S1-L5 között. Doki szerint jól sikerült a műtét, minden ott van ahol lennie kell. Gyógytornász csajjal leírattam hogy milyen gyakorlatokat végezzek, azt csinálgatom. Hát majd kiderül.

(#677) szlibud válasza enerdzsájzer (#676) üzenetére


szlibud
tag

Szia, tényleg jól eltűntél, pont már rá is akartam kérdezni mi van a műtéttel.

Most végül ki műtött meg újra?

(#678) enerdzsájzer válasza szlibud (#677) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Szia!
Ugyanaz a doki műtött most is. Remélem most már jó lesz és nem lesz több műtét. Ha minden jól megy a gyógyulással, dolgozhatok tovább.
Hát veled mizujs?Hogy vagy?

(#679) biker válasza enerdzsájzer (#676) üzenetére


biker
nagyúr

én csavart nem, de pár zsírzógombot szereltettem volna be az izületeimhez :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#680) enerdzsájzer válasza biker (#679) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Jah! :D Gondolkoztam én is ezen.Ismerek egy jó esztergályost, csináltatok vele bronzperselyeket, aztán berakatom a csigolyák közzé.Kívülre egy-egy zsírzógomb, aszt ha nyikorog, pár lökés egy zsírzóval sztkísz. :DDD
Öcsém volt bent látogatni, így kezdett: akkor most asszimilált a borg? Persze, mondom, minden ellenállás hasztalan.Már csak a lézer hiányzik a fülem mögül. ;] (nagy sztár trek fánok voltunk gyerekkorunkba) :))

(#681) aggódó


aggódó
csendes tag

Hello Mindenkinek!Már régóta olvasom írásaitokat,mert a férjemnek porckorongsérve van:LV korong jelentősen lelapult,acsigolya íven lysis,6mm.-es ventrális olisthesis.Lumb.CT vizsg.:discus kp.fokban széles alappal előboltosul,a durazsákot kp.fokban nyomja.Az 5.csigolya kb.6cm-el előbbre között csúszott helyzetben.Íve az ízületi nyúlványok között mko szakadt,listhesis.A 4,5 csigolya alacsnyabb az 5-ös cs.peremein mérs.meszesedés.STB. :(( Az orvos műtétről beszél,de még várni szeretnénk vele.A bal lába folyamatosan el van zsibbadva,és fáj is.Tanácstalanok vagyunk,hogy mit tegyünk,hol és kivel műttessük ha muszáj.Mindig nem szedhet contramalt sem.Köszönöm,hogy végig olvastátok.Ha tudtok írjatok .

(#682) aggódó


aggódó
csendes tag

Elfelejtettem,hogy csavarozást mondott a reumatológus,vajon milyen lenne a műtét után? :F

(#683) biker válasza aggódó (#681) üzenetére


biker
nagyúr

Valoszinu az s1-l5-l4 lesz osszecsavarozva
Ha jol csinaljak, azzal ott tobb gond nem lesz
Mutetre nekem az oiti szimpatikus volt, ogk ban nagyon azt meselik, penzre mennek
De szerintem ne halogassa, mert ez csak nagyon komoly es celiranyos konzervativ kezelessel lehet jobb, de gondolom o csak dolgozik...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#684) aggódó válasza biker (#683) üzenetére


aggódó
csendes tag

Köszönöm válaszod,igen Ő dolgozik,tudod a chf hitel "kicsit"megugrott szóval nem unatkozunk.Tegnap én is ezt javasoltam neki,hogy ne féljen a műtéttől annyira ,mert már sokan túlélték s talán ha jól sikerülne a végén még örülhetne is.De Ő nagyon fél én pedig nem akarom erőltetni .Bocsi de mi nem vagyunk B.pestiek ,tehát pontosan melyik intézményről írtál?Az Amerikai út???Esetleg orvost is tudsz ajánlani?

(#685) aggódó


aggódó
csendes tag

Oké már tudom,hogy melyik-melyik,most már csak orvos kellene!!! :R

(#686) biker válasza aggódó (#684) üzenetére


biker
nagyúr

OITI-ben mindenkit istenítenek, engem Major doki műtött.
szerintem ne féljen. elcsúszott csigolya az korrigálandó :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#687) D.Orion


D.Orion
veterán

Üdv! Azoknak írom ezt a posztot akik nem műthetőek már. Nagypapám túl van a 70-en. Kb 4 hónapja szenved a gerincsérvével. Az öreg Rónait(gondolom tudjátok kiről van szó) jól ismeri, gyerekkori barátok. Nos mivel korából és egyéb szív-ér és még sorolhatnám betegségeiből adódóan nem műthető, így más kezelést választott. Illetve nem volt választás ez volt az egyetlen megoldás. Hétfőn volt fent Bp-n. Kapott egy injekciót a sérve mellé. Ezzel úgymond hatástalanították a helyi fájdalomideget. Így már nem jut el a fájdalom jel az agyba. Úgy néz ki jelenleg, hogy a kezelés használt. Ez persze nem oldotta meg a problémát, a sérv továbbra is ott van, de így legalább fájdalom nélkül élhet még. A fájdalommal azt sajnos nem nevezhette életnek.

Összességében kapott még időt és ennek én nagyon örülök. Csak azt nem szabad elfelejtenie, hogy a sérv ott van és vigyázni kell a mozgással.

(#688) nakamura


nakamura
csendes tag

Sziasztok !

Hala nem servem van csak enyhe protrusio ami nem nyomja az ideggyokot. Esetleg tudtok valakirol aki gerinctornaval es gravitacios paddal szorgalmasan tornazva teljesen tunetmentesse tette magat ? De nem csak tunetmentesse hanem a porckorong ellaposodasat is megallitotta esetleg ha nem is 100%-osan de az erdetit megkozelito allapotba regeneralta a porckorongjat? L5-S1 az ominozus csigolya tudom altalaban ennel a csigolyanal kezdodik a baj:(
Valaszotokat elore is koszonom! :)

(#689) Digital válasza biker (#686) üzenetére


Digital
addikt

Hali!
Mi van veled, meg a derekaddal?
Nekem reggelente, és huzamosabb ülés után le van meredve a derekam, úgy megyek mint a robotzsaru :D
Viszont tusolás után, illetve 50-100 méter séta után egyre jobb! Tegnap voltam úszni, szaunázni, aztán gondoltam egyet, és sétáltam haza több mint 4 kilométert! A végén annyira belefeledkeztem a gondolataimba, hogy elmentem volna gyalog Sándorfalvára! Nem éreztem fájdalmat, sem zsibbadást! Úgy is mondhatom egyre jobban vagyok! 20 kiló lement, itthon szoktam tornázni.
Jobbulást mindenkinek!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#690) biker válasza Digital (#689) üzenetére


biker
nagyúr

szia!

Változó. eddig azt mondtam volna,minden ok, a komplett költözést, szerelést, és minden egyéb ba..tatást bírt, de egy hete kiakadt, most teszem lassan helyre.
torna, masszázs, séta, bizony, ezek segítenek
leadni nekem már nincs sokat, hasból még pár kiló, de aztán vége :)
de láttam én már 49kilós sérves beteget, szóval.....

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#691) nakamura


nakamura
csendes tag

Sziasztok!

Informacio gyananat talaltam a neten bongeszes kozben.

Gerincsebészet
Több nagy horderejű, a szakma egyes szegmenseiben jelentős áttörésnek minősíthető újdonság jelent meg ebben az évben is a piacon. Ilyennek tekinthetjük többek között a nem rigid gerincrögzítő implantátumok újabb generációját (két amerikai cég közös terméke), vagy a csont remodellációjának befolyásolására kidolgozott kémiai és mechanikai eszközöket is felhasználó csontátültető metódust.
Mégis, az év valódi „forradalmi” innovációja a bostoni székhelyű Intrinsic Therapeutics Inc. „Barricaid” elnevezésű implantátuma. Ezt a finom „memory metal” alapvázra feszített teflonszerű (nitinol) bevonattal ellátott, legfeljebb 24x8 milliméteres lapocskát a porckorongsérvek műtétjeinél használjuk. A sérv eltávolítása után szellemes vivőeszközzel juttatható a porckorong belsejébe, s ott belülről fekszik rá a porckorong defektusára (a sérvkapura), elzárva azt a gerinccsatorna felé. Az implantátum néhány hét alatt hegszövettel rögzül, s megakadályozza az ismételt porckorongsérvek kialakulását. Az eljárás angol neve „annuloplasty”, ami azt hivatott kifejezni, hogy a porckorong külső rostos gyűrűrendszerének (az anulus fibrosusnak) az átszakadását (és sérvesedését) reparáljuk a protézissel. A legjobb hír az, hogy az implantátum az európai megjelenéssel egy időben már hazánkban is elérhető, és nem nehéz megjósolni, hogy kedvező ára miatt várhatóan nagy karriert fut majd be nálunk is.
DR. VARGA PÉTER PÁL
főigazgató, Országos Gerincgyógyászati Központ, Budapest

Remelem segitettem...

Forras:

http://www.medicalonline.hu/cikk/az_ev_szakmai_elorelepesei_ujdonsagai_esemenyei

[ Szerkesztve ]

(#692) nakamura


nakamura
csendes tag

Es meg valami igaz nem a muteti temaba vag de en is ebben a cipoben jarok ....

http://www.gyogyinfok.hu/szabalykonyv/index.asp?strInput=32923

kivancsi lennek hogy ez milyen eljaras tb tamogatassal vagy anelkul ?...

[ Szerkesztve ]

(#693) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

Sziasztok!
November 3.-án túlestem a harmadik műtéten (másfél éven belül 3 műtét).
Szeptemberben kezdtem összeszedni magam, elég jó volt.Aztán Október elejére megint felerősödtek a tünetek,deréktól lefelé kész voltam. Többször térdre rogytam mert nem tartottak meg a lábaim,vizelet meg széklettartási gondok,fájdalom,zsibbadás. Október végén hangos nyikorgással eltört az egyik csavar. Rögtön doki,rtg-ct.
Első műtétkor másfél éve L4-L5 között volt egy kisebb 6milis sérvem,második műtétre visszahúzódott 4 milire.Na az most 15 milis lett ráadásul pont középen nyomta a gerincvelőt.Az L5-S1 csavarozás miatt nagyobb terhelés jutott az egyébként is gyenge L4-es porcra ami így meg is adta magát.A doki ct-rtg alapján a csavarokhoz nem akart hozzányúlni, mert nem látszott a törés. De mivel úgy beszéltük meg hogy akkor az L4-5 is csavarozva lesz, így L5-S1 csavarozás is szét lesz szedve és újra lesz csavarozva. Még jó hogy így döntöttünk mert a műtét alatt derült ki hogy a baloldali S1-es csavar a fej alatt eltört,ezért nem látszott a ct-én a törés.A törött csavart kivenni nem tudta,így rakott mellé egy másikat.L4-et kikaparta,csavarozta.Két doki csinálta hét és fél órán keresztül.
Úgyhogy most itthon lábadozok már harmadjára.A t.k.m már nagyon tele van.Két hétig járókerettel tudtam menni.Ágy magasítva,stb.Most már tudok botorkálni 10-15 percet keret nélkül.

(#694) Digital válasza enerdzsájzer (#693) üzenetére


Digital
addikt

Bakker ezt még olvasni is szörnyű volt! :O
Jobbulást!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#695) biker válasza enerdzsájzer (#693) üzenetére


biker
nagyúr

O basszus! Kitartast!
Jol emlekszem, te voltal tuzolto igaz?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#696) aggódó


aggódó
csendes tag

Hú!!Remélem több műtéted már nem lesz!!Nagyon sok türelmet és kitartást kívánok neked,ugye ettől már csak jobb lehet! :DD

(#697) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

Köszönöm!

Igen,én vagyok a tűzoltó.Az előző műtét után is visszamentem dolgozni híradó ügyeletesnek.Október közepén még mentem dolgozni.Hogy ebből hogy állok fel nem tudom, jövőre már híradóügyelet se lesz az egységes 112 bevezetése miatt.Ha belegebedek is megpróbálok visszaállni,HA visszaengednek.

Remélem hogy jobb lesz.A legtöbb tünet sokat enyhült műtét után.Megpróbálom nem eltörni a csavarokat,meg talán az egészséges L3 porckorong kibír még pár évet.

És ti hogy vagytok?

(#698) biker válasza enerdzsájzer (#697) üzenetére


biker
nagyúr

jesszus :(
Hát mielőbbi felépülést!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#699) imee1981


imee1981
csendes tag

Sziasztok!
Végigolvastam az összes hozzászólást, mivel én is érintett vagyok benne (műtött), úgy gondoltam én is leírom a tapasztalataimat.
30 éves vagyok és 2009-ben diagnosztizáltak nálam 2 gerincsérvet, egy kisebbet és egy nagyobbat a szokásos helyeken L5 S1 :D . Akkoriban még nem voltak túl nagy fájdalmaim, de gondoltam megnézetem.
Persze ezután semmi sem változott, ugyanúgy éltem ahogy addig, mivel túl nagy fájdalmaim nem voltak, és nem igazán tartottam fontosnak.
14 éves korom óta űzöm a testépítést sokszor nem igazán a legkímélőbb módon, aztán építkeztem és ott is rengeteget dolgoztam.Sokszor fájt a derekam meg enyhén a lábam,de hamar el is múlt, így semmin nem változtattam (pedig kellett volna).
2011-ben fát vágtam 3 héten keresztül, és nagyon fájt mindenem (megjegyzem itt már sokkal erősebben) . Próbáltam tornázni, de attól még jobban fájt.
Aztán elmentem dolgozni és a reggeli órákban köhögtem egy nagyot!
Na ez betette az ajtót, ekkor olyan fájdalmat éreztem, amilyet azelőtt még soha.
KISZAKADT a sérvem! A sürgőre négykézláb mentem be, ott kaptam infúziókat, az segített , de mivel a CT eredmény kimutatta a szakadást, így bementem nyíregyházára és felkerestem egy orvost, aki másnap meg is műtött.
Műtét után rehab 3 hét (fiziko,masszázs,mágnes) .
Nagyon sokat javultam 1,5 hónap után már nagyon jól voltam. A feleségem gyógytornász, ismeri és elvégezte a legtöbb módszert, köztük a mckenzie-t is, ezért ő tornáztatott. Fájdalomcsillapítót alig szedtem, nem voltak elviselhetetlen fájdalmaim, de ha volt is a tramadol-tól elmúlt (tudom ajánlani mindenkinek).
A torna rengeteget segített és az úszás is, de most 2 hónappal a műtét után megint eléggé fáj a derekam, csípőm lábam. :W

]Egyszerűen nem értem miért van ez? Talán a hegesedés? de az eddig miért nem jelentkezett. És vajon meddig fog még fájni?
Jövő héten megyek MR-re, és kiderül, de akkor sem értem!
Ráadásul már februárban mennem kellene dolgozni! Muszáj! :(

(#700) enerdzsájzer válasza imee1981 (#699) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Szia!
Szétszakadt porckorongtól el lehet búcsúzni. Nem látja el a feladatát. Olyan mint egy kopott csapágy amiből a görgők fele kiesett.
Mozgásra, tornára jobban fáj? Főleg csavaró mozdulatokra? Esetleg ropogás, kattogás, löttyenő érzés?
Nemrég olvastam olyan eljárásról ahol foltot raknak a porckorongon lévő lyukra hogy megakadályozzák azt hogy a maradék cucc kipréselődjön a csigolyák közül. Hogy ezt csinálják-e itthon, nem hiszem. Nem lenne hülyeség. Azzal talán én is megúsztam volna a csavarozást.
Kíváncsi vagyok mit mutat az MR meg mit mond a doki. Feltétlenül írd meg ide!
Jobbulást!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.