Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #49155328 válasza biker (#100) üzenetére


#49155328
törölt tag

Pedig a jó szamár megérzi az esőt. :DD

Amúgy add be a kérelmet hévízre, nagyon sokat fog javulni !
Nekem még 1 hét vissza van de tényleg van hatása a víznek. :K

(#102) biker


biker
nagyúr

ma megint voltam fürdeni + dögönyözni vízben, és tök jó volt :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#103) biker


biker
nagyúr

Én ma jól belecsaptam a lecsóba, lévén jövö pénteken már megyek kontrollra, oda is kocsival kéne már, meg egyre többet túrázgatok is, hát elmentem a kocsiért (le volt adva a cégnél.)
Kolléga jött értem kisteherrel, felvett, és szigetszentmiklós, törökbálint, vác útvonalon beértünk a céghez, ahonnan 1-2 órás beszélgetés fél-pihi után beültem a kocsiba, és hazajöttem vele.
így cc. 3,5 órát ültem kocsiban, kisebb megszakításokkal, egybefüggően 1óra volt a hazaút.

de semmi baj nem lett, de tök szar úgy vezetni, hogy utolós emlékeim alapján csak azt vártam, "na majd most fájdul meg, majd most", de nem :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#104) bibelle76


bibelle76
csendes tag

Sziasztok!
Elsősorban mindenkinek jobbulást és kitartást kívánok!
Rengeteget visszaolvastam és nagyon sok hasznos információt kaptam Tőletek.
Nekem nyaki sérvem van, 2 db (C4-5-6). Az alsó kiszakadt, ezt műteni fogják nagy valószínűséggel.
Ha valaki járatos a nyaki sérvben, szívesen elolvasnám a tapasztalatait.
Köszönöm

(#105) Eastman válasza bibelle76 (#104) üzenetére


Eastman
őstag

Szia Bibelle!

Aghy kollegina túl van egy nyaki gerincsérv műtéten. Itt beszélgettünk a témáról: [link]. #51-től kapcsolódott be Aghy. Sajna nem tudom, hogy' mi van most vele.
Írj neki egy privátot, talán kiderül.

Jobbulást: Eastman

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#106) bibelle76 válasza Eastman (#105) üzenetére


bibelle76
csendes tag

Köszönöm a segítségedet, már el is olvastam gyorsan. Bíztató!!! :))
(szeretnék ott tartani, ahol most aghy)

(#107) biker válasza bibelle76 (#106) üzenetére


biker
nagyúr

pont ezt akartam írni az indexen, de akkor már idetaláltál :)
kitartást :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#108) bibelle76


bibelle76
csendes tag

Sziasztok! Május 26-ra kaptam műtéti időpontot. Na most tényleg szeretnék minimum 3 héttel öregebb lenni!

(#109) biker válasza bibelle76 (#108) üzenetére


biker
nagyúr

gratula!
aztán keveset izgulni!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#110) bibelle76 válasza biker (#109) üzenetére


bibelle76
csendes tag

Köszönöm a bíztatást! Az az igazság, hogy nem sok időm volt megbarátkozni ezzel a helyzettel és diagnózissal. Április 20-án derült ki hogy ott vannak a bitangok, az egyik kiszakadva. Nem volt olyan előjel ami ezt alátámasztotta volna 100%-san, na jó kivéve hogy zsibogott az egyik kezem. A masszőrők se hitték el, mert nem fájt egyáltalán ha a nyakamat gyúrták. (pontosan idézve: ha sérved lenne és itt nyomkodlak, be....nál)
Szóval kicsit derül égből villámcsapásként ért. Megpróbálok nem izgulni, néha elkap a pánik aztán csillapodik. Most inkább a páromnak nehezebb elviselni engem, mint nekem a saját bajomat! :D
Még egyszer köszi!

(#111) Eastman válasza bibelle76 (#110) üzenetére


Eastman
őstag

Kitartás!

Aghy-val beszéltél már? :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#112) bibelle76 válasza Eastman (#111) üzenetére


bibelle76
csendes tag

Még nem beszéltem vele, nem akarnám zargatni.
Remélem azért nem ír mostanában mert inkább kirándulni jár mintsem, hogy nincs jól!

(#113) biker válasza bibelle76 (#112) üzenetére


biker
nagyúr

Megtudjuk majd, mi lett veled? :)
Meg Aghy is írhatna, hogy van :K

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#114) Lokhi


Lokhi
csendes tag

Sziasztok!

Én új csirke vagyok aki hasonló cipellőbe jár mint ti .
Nagyon örülök hogy rátok találtam véletlenül. Éppen ma tudtam meg az egyik idegsebésztől hogy a szakvéleménye szerint indokolt a műtétem mert az L III csigolyánál egy jókora sérv vigyorog. Kicsit besz@rtam mit nem mondjak.és elkezdtem keresni műtétekről és egyéb vele kapcsolatos dolgokról irományokat. Jó volt elolvasgatni amiket irtatok kevésbé parázok.

(#115) biker válasza Lokhi (#114) üzenetére


biker
nagyúr

akkor kitartást! és vigyázz rá utána

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#116) Idame


Idame
újonc

Sziasztok "sokat tapasztaltak"! :K
Az én fájdalmaim csak a napokban kezdődtek el, de a tünetek alapján biztos, hogy gerincsérvem van. Elolvastam az összes hozzászólást, nagyon hasznosnak bizonyultak. Az orvos csak pénteken tud fogadni, addig is szenvedek....
Kiváncsi leszek, hogy mit javasol, de hála Nektek, már többet tudok arról, hogy mi vár rám. Valószinű, hogy először gyógyszer-hegyeket fognak felírni. + gondolom egy kis torna. Majd megírom a fejleményeket. Addig is fetrengek még egy kicsit magányomban. Eddig cataflam és diclofenac a reggelim és a vacsorám. A fájdalom nem nagyon csitul. Elég érdekes lesz visszamenni a melóhelyre és napi 10-11 órát ülni a gépkocsiban. (most szabin vagyok). :P

(#117) Lyrem


Lyrem
csendes tag

Sziasztok!
Néhány napja találtam rá erre a cikkre és lelkileg nagyon sokat segített, köszönöm biker!
Az imént pedig elolvastam az összes hozzászólást, nagyon sok hasznos infót írtatok, köszi! Ha nem gond, leírnám a magam történetét, remélem nem lesz túl hosszú:
Az én kínlódásom kb akörül kezdődött, amikor ez a cikk napvilágot látott. Mivel már több éve nagyon sokat ülök a gép előtt, ráadásul elég rossz minőségű székeken, ezért a hát- és derékfájás egy idő után mindennapossá vált, de áprilistól kezdve hirtelen nagyon megerősödött. Akkor kaptam mindenféle fizikoterápiás kezelést két hónapig, javult is az állapotom, aztán július elején egyik reggel borzalmas lábfájdalmakra ébredtem, ami csak nagyon lassan enyhült. Visszamentem vele a dokihoz de ő csak lesett, hogy nem érti, meg adott 3 nap alatt két injekciót, gyógyszereket és utána fogta a fejét, hogy mi az, hogy nem használtak semmit? Ezt persze elég hamar meguntam, felkerestünk egy csontkovácsot, aki kitalálta, hogy a jobb medencecsontom hátrébb van csúszva és azért van ez az egész. Két kezelés után valamivel jobb lett, közben jött egy balatoni nyaralás ahol naponta több órát sétáltam és úsztam, kezdtem megörülni, mert már alig voltak fájdalmaim. Miután hazajöttünk ismét egy kezelés a csontkovácsnál, ami meg is hozta a nem kívánt hatást: másnap úgy fájt megint mindenem, hogy lábra állni nem bírtam, és hogy ne legyen minden olyan megszokott, ráadásnak elkezdett zsibbadni és érzéketlenné válni 3 lábujjam. Kb. két hete sikerült eljutnom az Uzsokiban egy normális ortopéd orvoshoz, aki alig nézett rám, egyből mondta, hogy szerinte gerincsérvem van, de persze elküldött MRI-re, aminél a fizetős megoldást választottuk, így egy hete túleshettem rajta (azért röhej, ill. pont hogy nem az, hogy aki ezt egyáltalán nem teheti meg, az várhat másfél, két hónapot egy vizsgálatra, és addig kúszhat-mászhat a fájdalomtól...). Az eredmény persze nem volt túl meglepő: kiszakadt gerincsérvem van... Tegnap voltam dr. Bánk Andrásnál, a Gerincgyógyászati Kp. adjunktusánál, aki egy nagyon normális, dolgát értő, kedves orvosnak bizonyult, de akármilyen kedves is, elég hamar közölte, hogy ebből műtét lesz, mégpedig ha mindent sikerül időben elintézni, akkor akár már szeptember első hete előtt. Természetesen eléggé be vagyok sz*rva, de úgy érzem, ahhoz képest, ahogy most tekergek az ágyon a fájdalomtól és még írni is alig bírok, csak jobb lehet. És persze ez a cikk is elképesztően sokat segített lelkileg. Mindenesetre megfogadtam, én ebből többet nem kérek, elég volt. Amint ebből felgyógyulok, ismét eljárok hetente többször úszni, ahogy általánosban tettem, mozgok, nem tespedek, sokkal jobban odafigyelek magamra. Ez most a lehető legrosszabbkor jött, emiatt nem fogom tudni elkezdeni az iskolát, a megfelelő szakot, amit végre megtaláltam, nem költözhetek össze a párommal és egy már előre kifizetett londoni utazásról is lemaradok, de nem adom fel. Nem hagyom hogy 20 éves fiatal lány létemre, legyűrjön egy ilyen betegség. Ott fogok ülni újra az iskolapadban amint lehet és tanulni, küzdeni fogok a hát-derék-és lábfájdalom-mentes céljaimért, álmaimért.

(#118) biker


biker
nagyúr

mindkettotnknek mielobbi jobbulast! es ha van fejlemeny vagy kerdes, csak nyugodtan akar priviben is

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#119) tünde66


tünde66
újonc

Hello mindenkinek, új versenyző vagyok :) Eddig a vigyor....
Júniusban pont a szülinapomon arra ébredtem, hogy valami gáz van nem tudok felkelni, na gondoltam felköszöntött a korom. A derekam csak beköszönt, de nekem igazából az nem fájt, de a lábam, a csípőm, lábszár, boka..... :F
Hétvégén fekvés, valami javulás utána öt hétig önállóan gondoltam megoldani a problémát.
Fájdalomcsillapító bogyó hegyek, tapasz, kence.
Azután egyszer csak nem tudtam csak úgy beülni a kocsiba, a jobb lábamat szó szerint be kellett raknom....és így vezetni még 100 kmt.
Gondoltam ideje orvost keresni, aki adott újabb bogyókat és elküldött reumatológushoz, ő épp szabin volt, de gondoltam megvárom.
Közben ajánlották Sem bácsit (egy vietnámi de itt végzett idegsebészt), aki elektromos akupunktúrával kezelt.
Jártam hozzá is és nem duma, de tényleg úgy éreztem kezdett hatni. Közben úszás, mert magamtól is szoktam, de a rendszeres bicaj már igen nem esett jól...
Azután -mert közben az élet nem állt meg :)) - beütött a baj.
Házat újítok fel éppen, villanyszerelővel fel a padlásra, majd lejövet elindult alattam a létra....és jött az iszonyat :O .
Nem estem le, de vigyázva a fájós jobb oldalamra, akkorát rándultam, hogy .....folyt. köv......
Megint ágy és tényleg ez a legjobb szó rá iszonyat amivel a fájdalom leírható.
Marékszám fájdalom csillapító, és inni sem akartam mert a wc is messzinek tűnt.
Mivel a reumatológus még mindig szabin, sebészet és röntgen. A gerincem elferdült a rándulástól (nekem már ez soknak tűnt), és valami sugallatot kaphatott mert javasolta az MR-t, és újabb erősebb bogyókat, meg az ágyat. Közben eljutottam a reumatológushoz, de addigra már csak bizonyos pózban tudtam ülni, állni és menni csak 1-2 percig.
Így legalább önállóan közlekedtem, de sokkal többre nem voltam képes - fogmosás is ülve.
Injekció a gerincem két oldalába, két nap múlva MR és a döbbenet.
1,5 cms kiszakadt sérv ami az ideggyökre migrálódik...kb a lényeg.
Két nap múlva 1,5 hét kórház 10 kezelés mindenből ami adható, de közben azért sejtették, hogy ez feltehetően csak a tünetek enyhítésén segít.
Kórházból ki, 3 nap pünkösdi királyság (még a boltba is betudtam menni), és hétfő hajnalban azt hittem a szokásos hajnali zsibi meg ideg...amíg fel nem álltam.
Wc 1 pihenővel, megint az iszonyat :O ; azóta itthon két szuri naponta, mert már úgy tűnik a bogyókra nem reagálok. 5 hete fekszem...
Azt hiszem a történteket ekkor tudtam igazán elfogadni, elhinni, és átgondolni.
Nem is csodálkozom....hatalmas tempót diktáltam magamnak. A munka, a munka, a munka....meg a többi.
És most itt fekszem, Nektek írok és örömmel venném ha megosztanátok velem a műtét utáni tapasztalatokat, mert most már állítólag tuti műtét, hétfőn megyek Gyulára.
És ugyebár utána is van élet, mégha nem kicsit más is.....mert azt mondják tényleg más kell, hogy bizonyos dolgokban legyen.
És tulajdonképpen hálás is vagyok a sornak, hogy csak ennyi.....hogy csak állni, és ülni, és menni nem tudok...és gondolkodhatom. Azon, hogy mit, hogyan csináljak másképp. :K .
De lábra fogok állni, ülni kicsit később, de lécci, lécci, lécci írjátok már meg kinél, hogy is ment ez. Nagyon, nagyon köszönöm! Hali :)

(#120) #49155328 válasza tünde66 (#119) üzenetére


#49155328
törölt tag

Szia !

Hát ha kiszakadt sérvet állapított meg az MR nem tudom hogyan engedhettek el a kórházból :F
Engem már másnap meg is operáltak miután kimutatta az MR a bajt.
Nem kell félni a műtéttől az nem fáj mert alszol ! :D
Egy megváltás lesz majd meglátod, igaz az első napok nehezek lesznek mert se hajlni se ülni nem lehet.
http://prohardver.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/hsz_47-47.html
Kitartás és légy erős, no para ! ;)

(#121) biker válasza tünde66 (#119) üzenetére


biker
nagyúr

kitartást!
És hidd el, ennél csak jobb jöhet!

Olvasd át az összes bejegyzésem, és zoli bácsiét, és Eastman-ét is, és láthatod, mi az eredmény

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#122) tünde66


tünde66
újonc

Sziasztok, hát megműtöttek. 1 hete...itt fekszem (?) :O a kórházi ágyon. A főorvos megnézte az mrt és közölte bármikor lebénulhattam volna. Haza sem engedett és másnap meg is műtött.
Gerincérzéstelenítő, állítólag nagyon csúnya volt, két napig nem kelhettem fel, harmad napra belázasodtam, a seb kicsit kinyílt (ragasztottak) és "levedzik". Szombat éjjel kegyetlenül voltam, szerintem az volt a megváltás éjszakája. Szóval kezdek éledezni...folyt köv.
Köszönöm a tippeket elolvasom.

(#123) Gergő_ válasza tünde66 (#122) üzenetére


Gergő_
őstag

szia
szorítok hogy minél előbb felépülj és meggyógyulj :)

(#124) Eastman válasza tünde66 (#122) üzenetére


Eastman
őstag

Jobbulást Tünde, gyógyulj meg hamar!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#125) biker válasza tünde66 (#122) üzenetére


biker
nagyúr

mielőbbi jóbbulást!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#126) Egorov


Egorov
aktív tag

Lehet egy ilyen műtét után valamikor sportolni, vagy soha többé? Küzdősportra gondolok, ahol van földharc is.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#127) Eastman válasza Egorov (#126) üzenetére


Eastman
őstag

Melyik gerincszakaszon volt a műtéted? Mely' csigolyák között?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#128) Egorov válasza Eastman (#127) üzenetére


Egorov
aktív tag

Szia!

Nos az én hibám, tényleg elfelejtettem odaírni, hogy nem volt műtétem, remélem nem is lesz, csak 2x volt eddig lumbágóm és érdekel a dolog, hogy ha esetleg a jövőben valami baj lenne, akkor le kell-e mondanom az ilyen dolgokról.

De edzem a hátamat, hogy erősebbek legyenek az izmok. :K

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#129) Eastman válasza Egorov (#128) üzenetére


Eastman
őstag

Sport, edzés közben / után jött ki a lumbágód vagy inkább pihenőidőszakban? Egy éven belül volt a kettő? Hogy' érzed, van összefüggés a tested igénybevétele és a lumbágód között? (Pl. egy konkrét rossz mozdulat, amire vissza tudsz emlékezni?)

A hátizomedzésért piros pont! :K

...viszont az sem mindegy, hogy milyen hátizom-gyakorlatokkal terheled a gerinced.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#130) Egorov válasza Eastman (#129) üzenetére


Egorov
aktív tag

Mind a kettő ugyanúgy történt. Csak leültem a székre. A második szerencsére enyhébb volt (ha így kell mondani) azzal nem mentem orvoshoz, csak beszedtem azokat a gyógyszereket, amik megmaradtak az első esetből.
A két eset kb. egy év különbséggel történt.

Nem érzem azt, hogy a küzdősport lenne az oka, mert (szerintem) akkor kijött volna már régebben. Inkább a tánc. :) De hát az is sport. Vannak benne emelések és egyszer megfájdult egy kicsit a hátam és kb utána egy héttel amikor leültem akkor csípődött be.

Nos most csak egyféle hátizmot csinálok, a hasonfekvetarkónkezes törzsemelést. Sajnos nem tudom van-e szakneve. Illetve majd megyek úszni, csak legyen használható az új sportuszoda az egyetemen :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#131) Eastman válasza Egorov (#130) üzenetére


Eastman
őstag

Kobra-jellegű hátizomerősítés. :D

Szinte mindenfajta emelésről - amióta szétment a derekam és miután az anatómiába komolyan belemélyedtem - gyorsan le is szoktam. Már több hsz-ban leírtam, hogy a derekunknál, az L5 és az S1 között található a gerincoszlop gyenge pontja.

Ha megnézed, a bekarikázott részt, a porckorong ott majdnem ék alakú. Ha az túl van terhelve és sérül, a belső magja a gerinccsatorna felé igyekszik. ...az meg annyira nem jó. Kép itt.

Ha legközelebb beakadna, írj és Budán vagy Nagyrédén megigazítjuk.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#132) biker


biker
nagyúr

k..ra elegem van, napok óta fáj a derekam, hol jobban, hol kevésbé
És nem tudom, mitől.
Múlt héten semmi extra nem volt, csak meló.
Pénteken voltam 6 hónapos kontrollon, tök jól voltam, meg is beszéltem a dokival, évekig ne is lássuk egymást, este masszázs, szombat óta meg itt döglődök.
Ezt nem hiszem el..

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#133) kabóca8804


kabóca8804
csendes tag

Sziasztok!
Várom azok jelentkezését, akiket már műtöttek gerincsérvre és kiújult a sérvük!
Magamról: 2008.augusztus 21-én sikerrel operáltak(megváltás volt a műtét, iszonyú heteket éltem át).
2009.dec.-ig fájdalom nélkül éltem,gondoltam,ezt megúsztam.(életmódot váltottam, úsztam,tornáztam...)
2 hete arra ébredtem, iszonyú fájdalmam van, ráadásul ugyanaz és ugyanott :O , mint 1 éve. tegnap már CT is igazolta, hogy a műtéti területen új sérv keletkezett.
Tanácstalan vagyok,mit csináljak(doki műtétet javasolt): már kínomban a Táltos Iskolát is felkerestem, tegnap 1 órás gerincmasszázst kaptam, nem sok sikerrel.
Ha valaki hasonló cipőben jár,kérem írjon!!!!!!!!!!!!!!
"kabóca"

(#134) Eastman válasza kabóca8804 (#133) üzenetére


Eastman
őstag

Szia!

Egy masszázs nem masszázs. Több éve fennálló problémát nem lehet egy óra alatt megoldani. :N

Üdv: Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#135) biker válasza kabóca8804 (#133) üzenetére


biker
nagyúr

kiújulni talán nem az enyém, de nekem 9 hónap után sem 100% a javulás.
boldog lehetsz, ha volt másfél tünetmentes év

nekem a masszázs néha rontott mellesleg, a nyújtás javít inkább. meg a fürdő

jóbbulást!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#136) vargaalex válasza Timyyy (#1) üzenetére


vargaalex
újonc

Háromszor műtöttek gerinc sérvvel :O A helyzetem változatlan,hegesedés alakult ki amire úgy látszik hajlamos vagyok :((( Azt mondta a doki most már így maradok,de lehet rosszabb is,kedves nem? Írt ki Neodolpasse infúziót ,aminek a beadását nem tudja biztosítani (oldjam meg),Még ilyet nem is hallottam.Lassan már magunkat is megműtjük :C Mindenki gondolkodjon el mielőtt aláveti magát a műtétnek!!! :W Sokszor olyan fájdalmam van,legszívesebben ordítanék :Y

(#137) biker válasza vargaalex (#136) üzenetére


biker
nagyúr

ez nem túl bíztató.
Nekem a helyzet az, hogy mondjuk havi átlagban van kb 15-20 nap, amíg azt mondom, ezzel így kiegyeznék, van kb 5 nap, amíg azt mondom, azért lehetne jobb is, és van legalább 5 nap, amikor én is csak fekszek, és várom, hogy jobb legyen, meg hogy épp mivel is kenjem be :(
ez 9 hónappal a műtét után. :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#138) mh197


mh197
senior tag

Üdv minden sorstárnak!

Nos, lehet én is klubbtag leszek itt. :D :W
Tavaly augusztusban ültem a buszon, és picit hasogatni kezdett a hasam alsó részén. Azóta szép lassan, de egyre erősödik a fájdalom napról napra. Vizsgálatokból eddig volt UH, gerinc röntgen, vér-széklet vizsgálat, idegygógyász, reumatológus. Gyógyszerek kezdetben mindenféle diclofenac amit el tudtok képzelni (Diclac, voltaren, Fastum, tabletta/kenőcs) Ezek gyakorlatilag hatástalan kamu készítmények. Aztán fájdalomcsillapítók teljes skálája, amikből az algoflex forte némileg bevált egy ideig. Decemberre már nagy on fájt, akkor elkezdtem a Contramal 50mg tablettát, amit azóta is szedek, bár nem tudom ezt meddig lehet egyáltalán folytatni?! .. :F Mindenesetre nélküle megpusztulnék a fájdalomtól. Napi egy tabi reggel, este meg cseppek formájában 8 csepp. Ezzel némileg kihúzom a napokat. Decemberben beutalt az idegyógyász MRI -re, ami a héten pénteken lesz esedékes.
Jelenleg néhány mozdulatra bele-bele hasogat a derekamba, leginkább a keresztcsont körüli részre. Ami miatt érdekesnek találom a dolgot, hogy a hasam alsó részén a lágyéki résznél inkább, ott a legerősebb a fájdalom, és az szinte állandó. Olyan, mintha baromira kellene WC-re menned, és már bele-bele hasogat annyira kell, és mindez csak az egyik oldalon a jobb oldalon. Mindehhez valamikor november december körül társult egy "könnyed" lábzsibbadás itt-ott, de pontos területet nem tudnék mondani, mert szinte az egész lábam zsibbad. Valakinek sérv esetén voltak ilyen hason érezhető fájdalmai elől a lágyéki rész egyik oldalán kizárólag? Mi lehet ez, sérv, vagy más?
Hasi UH már kétszer is volt, de semmi, urológusnál is voltam, mert először vesekőre gyanakodtak még az elején, de semmi, meg az összes többi lelet is negatív, még a vérvételen is egy csillag van csak, de az sem komoly, semmi extra. A gerinc röntgenen volt annyi, hogy az L5-Si rés kisfokban beszűkült, amire a reumatológus nem mondott semmit. Talán ott lenne a sérv? Esetleg van itt vki, akinek először szintén röntgenezték a gerincét, és ott nem látszott semmi, majd később kiderült, hogy sérv van azon a részen? Látszódhat egyáltalán sérv a gerinc röntgenen?
A reumatológus annyit csinált, hogy felfektetett egy ágyra, emelgette ide-oda a lábam, majd közölte, hogy ez nem sérv, mert fájdalmat kellene érezzek, mikor a lábam ide-oda emelgeti. Na mondom ez is jó, bár jó volt amit mondott, mert megnyugtató, de attól még ugyanúgy fáj a derekam baromira.
Szóval kíváncsi leszek mi lesz a pénteki MRI eredménye, amit gondolom hétfőn fogok megkapni. Bízom abban, hogy nem gerinc sérv, csak akkor meg mi a fene ez a közel fél éve fennáló állandó fájdalom.
Emelni, fizikai munkát végezni egyébként tudok, tehát az ilyen dolgokra nem érzékeny a derekam, tehát megvan az az állandó fájás, de azonkívül akár kondizni is tudok, mert már próbáltam, erősítettem naponta 1,5-2 órát keményen két hónapig a kérdéses idő alatt, de semmi változás. Gyógyfürdő, masszázs, fizikó megvolt, de semmi haszna nem volt. Fürdő talán nagyon picit ellazít, de fájdalom ugyanúgy megvan.

Bocs, hogy így hirtelen ide zúdítottam a bajaim, de már egy fél éve szenvedek, és lehet pont ilyesmitől, ami itt a téma. Mostanában már azon is filóztam, hogy ha sérves leszek, akkor mi legyen. Pl nézegettem hogy ezeket műtik is, de a konkrét szikés műtét után lehet hegesedés, ami elég riasztó. Bár nem tudom, a hegesedés mindenképp bekövetkező dolog idővel, vagy hajlam kérdése? Vagy a hegesedés is olyan, hogy ha épp rossz helyen hegesedik, csak akkor okoz problémát? Olvastam a porcsérv lézeres műtétjéről is, amikor egy még ki nem szakadt sérvben cökkentik a nyomást, és a porc rugalmassága visszahúzhatja a kidomborult részt. Ilyet csináltak itt vkinek? Ez utóbbi nem annyira risztó nekem, mivel csak egy kis csövön menne be a lézer a porchoz, és azzal szednék ki a porcban lévő "magot", elvileg hegesedést nem írnak, és nekem meg még a jelen állapot fenntartható a napi két contramal tabival, tehát lehet lenne ideje visszahúzódni a porcnak, ha tényleg ilyen gondom van. A leírásban azt írják 70% -os a siker mutatója a lézeres műtétnek. Ez azért nem olyan rossz, tekintve, hogy utánna nem oszt,nem szoroz, hogy a szikésre kerül-e a sor vagy sem.. Csak ugye a lézeres esetén gondolom nem lehet csinálni, ha alapból a fájdalom elviselhetetlen még tabikkal is, vagy esetleg véletlenül bénulást okoz a sérv..
Na, nem filózok többet a témán, majd 5-e után megtudom, mi a szitu. Ha ez lesz a gond, írok ide mindenképp a tapasztalataimról, de addig is, ha vki volt ilyen lézeres műtéten kérem írjon róla pár tapasztalatot, hogy milyen, érdemes-e. Köszönöm!
Szóval kitartást mindenkinek!

(#139) kabóca8804


kabóca8804
csendes tag

Sziasztok!
Nem túl megnyugtató, amit az elmúlt egy hónapban írtatok... :N
Egy kicsit jobban vagyok(fogalmam sincs, a gyógyszerek, az interferencia, a gyógytorna, a fekvés vagy mi használt)
Sajnos így is csak abban mérem az időt, jó napom van-e, vagy rossz.Ma pl. elviselhetetlen...közben dolgozok.
Köszönöm a bátorításokat, néha jól esik depresszió ellen.Én is MRI-re várok, bár a CT már mutatta a sérvet ugyanott, ahol megműtöttek.
Szóval továbbra is olvasok mindenkit, legalább úgy érzem, nem vagyok egyedűl.

(#140) biker válasza mh197 (#138) üzenetére


biker
nagyúr

szia!

röntgen nem mutatja ki a sérvet, de a beszűkült rés, zsibbadás utalhat rá. majd az mri megmondja.
a contramal rendszeres szedése nem túl jó :(

jóbbulást

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#141) mh197 válasza biker (#140) üzenetére


mh197
senior tag

Szia!

Hát eddig ennyi az eredmén, csak sima gerinc röntgen volt még az említett eredménnyel. Igazából azért fura, mert nem a derekam fáj leginkább, hanem elől a has alsó része, vagy lágyéki rész, és csak jobb oldalt, de emelett ugye vannak ezek a jobb lábon érezhető zsibbadás mindenhol, meg a jobb csípő oldalsó részére kisugárzó fájdalmak. Leírni elég nehéz, hogy pontosan mi és hol fáj, csak így behatárolni tudom. Először arra gondoltam vakbelem van, mert pont ott azon a részen a has alján fáj, és oda nyilal bele legtöbbet, de az ennyi ideje már nem fájhat sztem, meg nem hiszem, hogy lesugározna a lábamba :)

A contramal meg sajnos szükséges, mert nélküle nem bírnám a mindennapokat sztem. egy tabi reggel az 50 mg -osból, este meg cseppek. Sajnos ez a mindennapi menű december óta, és még emelett is fájdogál, de elviselhető.

Remélem lesz vmi eredmény az MRI-n, és végre rájönnek, hogy mi is okozza ezt pontosan, de azt mondom még így is, hogy kitartás, egy fájdalom sem tarthat örökké!
Ma például meglepően jól vagyok, meg süt is a nap! :)

Köszi, a visszajelzést, jó ezeket néha kibeszélni itt-ott, ha már az ember nehezen bírja, sokat segít. A contramal-t te is szedted, vagy hallottál róla, hogy vannak-e mellékhatásai? Eddig nekem különösebb nincs, meg végülis abba is tudnám hagyni, de akkor meg ott van a fájdalom, ami sokkal erősebb és állandó. A leírása szerint max annyi lehet, hogy hozzászokik az ember, mert ugye ez vmi opioid vagy mi :) Bár ilyen függőség téren elég jól tudom kontrolálni a dolgot, szóval ettől nem félek, hogy rászoknék, csak mást ne okozzon.

Mindenképp írok majd, hogy MRI-n mi volt. Ha van sérv, ha nincs.

[ Szerkesztve ]

(#142) biker válasza mh197 (#141) üzenetére


biker
nagyúr

általában a sérv nem lokálisan fáj, hanem ott érzed, amelyik ideget nyomja.
Épp nekem a furcsa, hogy nekem a derekam fáj, nem a lábam. a lábam cak néha kicsit zsibbad. de ennyi.

a contramalra rászokni nem kellemes, én azt nem nagyon szedtem, diclofenac-ot szedtem, illetve Fentanyl tapaszt kaptam, ami morfium származék, na az kemény volt. elég rosszul is voltam tőle, mégsem volt elég erős, és 1 hónap alatt mégis rászoktam, és kemény volt 3 napig leállni róla :(

bizonyos helyen lévő sérv pont széklet-vizelet panaszokat okozhat.
ez nem furcsa :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#143) mh197 válasza biker (#142) üzenetére


mh197
senior tag

Na, a ma reggel brutális volt, de most egész jól vagyok.

Köszi a hasznos infókat. Azt már kibogarásztam a neten, hogy a sérv is kisugározva fáj, de nálam gyakorlatilag jobb oldalon az alsó bordámtól lefelé egész a lában végéig van fájdalom, így nincs igazán lehetőségem kipécézni, hogy melyik ideg is lehet a ludas. :) Igaz legjobban a has alsó részén vannak fájdalmaim.

A diclofenak nálam nem vált be, a másikat nem ismerem. A contramal-t is egy ismerős ajánlotta, akinek sérve volt, és írattam dokival. Leszokni/abbahagyni biztos nem kellemes, gondolom pár napig igen rosszul van az ember, ahogy te is írtad. Szerintem akaraterő, és ennyi, mert utánna ha nem lenne fájdalmam, tuti abbahagynám. Sajnos még így a tabikkal együtt is érzem, hogy fáj.

Széklet, vizelet gondok nincsenek, remélem nem is lesznek! :)

Nálad mi a helyzet most? Ha jól emléxem, ahogy olvastam, voltál műtéten, és most megint fáj egy másfél évre rá? Erről a lézeres dologról írtak itt páran, azt mondják ez nem annyira durva, erről te hallottál? A hegesedés ellen meg a Rácz profnak azt a katéteres megoldásást olvastam, de elég bizarrnak tartom, hogy 3 napig oda be legyen vezetve vmi.. Pontosabban akkor már egyszerűbb a sima injekciós módszer nem?

Kitartás mindenkinek, esik a hó! Gondolatban én is szánkózni/síelni vagyok :)

(#144) biker válasza mh197 (#143) üzenetére


biker
nagyúr

Leszokni/abbahagyni biztos nem kellemes, gondolom pár napig igen rosszul van az ember, ahogy te is írtad. Szerintem akaraterő, és ennyi, mert utánna ha nem lenne fájdalmam, tuti abbahagynám. Sajnos még így a tabikkal együtt is érzem, hogy fáj.

nem, én arra céloztam, hogy amikor rájöttem, hogy csak azt számolom, hogy mikor tehetem fel az új tapaszt, mert 3 napig van fent egy, és óránként 25ug jön belőle, akkor abbahagytam, innentől 1,5 napig a rendes elvonási tünetek, értsd hányinger, hidegrázás, verejtékezés jött.

Nálad mi a helyzet most? Ha jól emléxem, ahogy olvastam, voltál műtéten, és most megint fáj egy másfél évre rá?

Hát, volt egy nagy javulás, de utána megállt egy szinten, és onnan nem akar jobb lenni.
de bízom benne

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#145) mh197 válasza biker (#144) üzenetére


mh197
senior tag

Huh, az a tapasz akkor tényleg durva. Én egy időre abbahagytam ezt a contramalt január elején egy hétre, de nem volt semmilyen elvonási tünet, csak jött vissza a fájdalom durván. Aztán egy hét után újra elkezdtem, és akkor megint vissza ugyanerre a szintre. :)
Doki annyit mondott nem lehet gond a hosszabb szedéséből. Remélem így van..

Hát, volt egy nagy javulás, de utána megállt egy szinten, és onnan nem akar jobb lenni.

Kitartás mindenképp. Nekem két évvel ezelőtt volt hasonló "érdekes" fájdalmam, bal karomban/vállamban. MR, röntgen, fájdalomcsillapítók skálája nem hatott semmit. Aztán majd egy év kínlódás után tavasszal elmúlt.

Szóval az embernek a szervezete néha tényleg csodákra képes, ahogy elromlik, úgy meg is tud javulni, csak a kettő közti időt kell kivárni, kibírni sztem, persze néha rá kell segíteni a dolgokra!

(#146) Eastman válasza mh197 (#145) üzenetére


Eastman
őstag

Szóval az embernek a szervezete néha tényleg csodákra képes...

:K

...csak a sörhassal és a tangabugyival birkózik meg - olykor-olykor - nehezen.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#147) mh197 válasza Eastman (#146) üzenetére


mh197
senior tag

:DDD :DD :C

(#149) mh197


mh197
senior tag

Ma, vagyis már tegnap este megvolt az MRI. Kb 10 perc, és kész is volt, persze eredmény majd csak jövő hét kedden. Már kíváncsi vagyok mi lesz. A vizsgáló orvos semmit nem mondott, pedig kérdeztem, hogy szerinte volt-e vmi, vagy semmi különöset nem látott.
Na, majd kiderül.

Ti ismertek amúgy olyan embert, akinek műtötték a gerincét, és full 100%-ig felgyógyult belőle utánna? Mármint nem egy két évre, hanem pl 4-5 éve műtötték, és azóta semmi baja? Van ilyen ismerőse vkinek, vagy hallott vki ilyen emberről?

[ Szerkesztve ]

(#150) biker válasza mh197 (#149) üzenetére


biker
nagyúr

ismerek. volt kollégám, 11éve volt kb a műtét, síelget, motorozik, és dolgozik örömmel.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.