Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Szancsó válasza biker (#1750) üzenetére


Szancsó
aktív tag

"lumbális mobilizáció"
Na, így se hívták még :)
"10-14 órát soha életedben ne ülj"
Hát, ha nem is egyhuzamban, de minimális megszakításokkal pedig ez lesz, ilyen ez az informatika...

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#1752) biker válasza Szancsó (#1751) üzenetére


biker
nagyúr

álló pult, laptop térdelve, laptop ágyban, ilyen az informatika...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1753) Malacka


Malacka
csendes tag

Hát nekem megint volt egy nagyon jó hetem, de megint elcsesztem valahogy.
Úszok heti 3-4 alkalommal, és napi szintem tornázom.
Csütörtökön pl tudtam 100% szerű életet élni, barátokkal elmenni kocsival. Kajálda fél óra üléssel fájdalom nélkül.
Szombaton felbuzdulva és egyben a jó idó hallatán lementünk a tóra.
Ott egy csomó gyaloglás volt, de oda is úgy mentem mint aki egészséges.
A tóba megint gyaloglás majd úszás és mivel ott nem volt óra vagy 1,5óra vízben vegyes elfoglaltsággal eltöltött idő után egyszer érezem, hogy kicsit megrándultam/húzódott úszás indítása közben.
Kifelé is éreztem, hogy sok volt ez.A visszaút egész tűrhető volt ahhoz képest, de messze nem úgy ment mint egy egészséges embernek.Azt mondta a gyógytornász vízbe nem lehet rosszul mozdulni, meg vízbe nem tudok rosszat tenni.Tévedett.
Azóta egy kisebb visszaesésem van.Múltkor nagyobb volt, de ez is nagyon rossz... ilyenkor mindig a műtéten gondolkodom... meg hogy mekkora barom vagyok mikor már majdnem meg voltam gyógyulva... de hát valamit csak kell csinálnom, és nem tudom mindig percülni a dolgokat.

Természetesen továbbra sem dolgozom.Itthon vagyok. Kb 1,5 hónapja a kórház után.

Újaknak:Nem műtöttek,csak gyógytornát kaptam!

passz...

(#1754) Malacka


Malacka
csendes tag

Még annyi, hogy tegnap még rápróbáltam...
Van itt kint egy kültéri zuhany.A földön van 2db hollandres csati-fordítva kötötték rá idén az ismerősök.Az jutott eszembe négykézláb rá tudom azt kötni Én.Ennyi idő után nem egy nagy feladat.Ha nehéz lesz akkor elosztom két napra.
Tehát fogtam egy vízpumpa fogót és szépen odamentem.Jól meg volt húzva, de gondoltam semmi köze a hátamhoz.Erőltettem-erőltettem mire megindult rájöttem abba is hagyhatom. :(
Még erre sem vagyok képes.
Azóta mintha még jobban lenne fájás, bár lehet az időjárás...

Lehet ebből gond?Tehát ebben a pozícióban mikor tuti nem a gerincemet terhelem kihathat a gerincsérvemre?
:
Tehát négykézláb...

[ Szerkesztve ]

passz...

(#1755) biker válasza Malacka (#1753) üzenetére


biker
nagyúr

símán lehet BÁRHOL rosszul mozdulni.
nekem volt már olyan, hogy fürdés után oldalra nyúltam a gatyámért, és 3 napig feküdtem utána.
ennyi, figyelni kell. olyan is volt, hogy egész nap nyomtam az ipart, tök jól voltam, lefeküdtem aludni, reggel felkeltem, ittam egy kávét, és ott lett vége a hétnek. Nem perdöntő a megterhelés sem...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1756) Szancsó válasza biker (#1755) üzenetére


Szancsó
aktív tag

+1: nekem így indult az egész. Pontosabban egy emelést követően fájogatott a hátam, de 1.5 hónapig semmi komoly, mindent ugyanúgy tudtam csinálni. Aztán egyik nap hazaérve csak átléptem a gyerek biciklijét és a túloldalt összecsuklottam.

1752:
"laptop térdelve, laptop ágyban":
Ahha: elképzelem, ahogy elmondom a főnöknek, hogy nekem kicsit nagyobb hely kellene majd, mert be kellene valahová rakni egy heverőt... :) Vettem ékpárnát meg gumilabdát, azokkal majd kisérletezem és meglátjuk, melyik jön be.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#1757) Malacka válasza biker (#1752) üzenetére


Malacka
csendes tag

"laptop térdelve, laptop ágyban"

Erről adnál egy kis infót?
Pl mikor az ágyban fekszem a laptop ha kis asztalon van az nem jó.A gerincem ha egyenes nem tudok rálátni a billentyűkre.Ha viszont nyakból emelem magam vagy kispárnázom fel annyira-> nyaksérvem lesz az tuti.
Lehet Te már kitaláltál erre is valamit! :R

Térdelve:Az a térdeplő szék lenne?

passz...

(#1758) kirkri válasza Malacka (#1757) üzenetére


kirkri
addikt

Nekem pl. otthonra laptop párnám van. [link]

A puha részben hungarocell golyók vannak, így olyan formára alakítod a párna részt amilyenre akarod, tehát megoldott a döntése. Rá lehet tenni a lábra is az ágyon fekve, nagyon kényelmes, csak egy hátránya van, hogy a hungarocell jó hőszigetelése miatt nagy hőségben meglehetősen melegít.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#1759) biker válasza Malacka (#1757) üzenetére


biker
nagyúr

ahogy kényelmes. Persze laptopja válogatja
egy 3 kilós valamit nem vennék ölbe, de egy macbook air a maga 60 dekájával :)
mikor hogy jó, van hogy hason, van hogy háton, felemelt lábbal pl a combomnak támasztom a gépet, és gépelek két kézzel

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1760) biker


biker
nagyúr

Másik, hogy a legtöbb eszköz EGÉSZSÉGES, de hátfájós embernek való. És a beteg embernek fenntartással, módosítva kel használni.

Én pl most vettem egy hátpárnát, ezt a kis íves szart. Mondván, amit én hekkeltem magamnak, az talán puha, hátha ez tényleg jobban megtartja a hátam, ívben, a kiegyenesedett gerincem

EGY NAP, ismétlem egy nap, 2x 25 perc és 2x10perc ültem benne a kocsiban, éreztem én hogy brutál ívben van, másnap nem bírtam lábra állni, azóta is betegeskedem, érzésre a kisizületek megsínylették, ugye nekem ki van egyenesedve, és nem íves (homorú)
ha ezt ívbe akarom vágni, akkor a lapult korongok miatt (egy doki szerint) összeérhetnek a kisizületek, amik erre igen csak hasonlóan reagálhatnak, és így jártam.

De ugyanezt szokta mondani Eastman is hogy a normál inverz pad az egészséges ember hátizom sporteszköze, a denevérpad meg a beteg embereké

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1761) Malacka


Malacka
csendes tag

Értem...nekem valami más gondom is lehet akkor :)
Szóval fekszem az ágyban és megdöntöm a gépet.Viszont ahhoz, hogy ne kapjak szemtengely ferdülést, és ne törjem ki a nyakam előrefelé, ahhoz hogy rálássak a billentyűre közel 90fokba kell megdönteni a gépet.
Ebben a dőlés szögben már rám esik a gép.
A gép tényleg van vagy 3 kg :D

Fájni szokott a nyakam is.
Ez azóta van mióta a gerincemmel bajlódom.Előtte nem volt gond a nyakammal, mert szegény gerincem kiváltotta....

Valami olyan eszköz volna jó ami a billentyűt függőlegesen a képernyőt vízszintesen tartja.
Miközben én full egyenesen fekszem.Ilyet viszont még nem láttam, csak hallottam róla. :(

passz...

(#1762) Eastman válasza Szancsó (#1756) üzenetére


Eastman
őstag

„Vettem ékpárnát meg gumilabdát, azokkal majd kisérletezem és meglátjuk, melyik jön be.”

Szia!

„Tankönyv szerint” első héten csak egy órán át, második héten 1+1 óráig, harmadik héten 1+2 óráig, negyediken 2+2 óráig, stb. használj bármilyen új tartásjavítót. Így kell feltornázni az egész munkanapra. Ha már az első napon rajta ülsz 8-10 órát, annak komoly hátfájás lehet az eredménye...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#1763) Szancsó válasza Eastman (#1762) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Szia! Köszönöm, igyekszem majd mértékkel és lassan visszaszokni. Ma épp csak kipróbáltam, szóval még van 55 percem mára :)
(az 1+1 mit jelent, mennyit kell közben pihizni?)

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#1764) biker


biker
nagyúr

Gyereknek most alakítjuk át a gyerekszobát (Eastman, ne olvasd :) Megint úgy regenerálódok, hogy festek, falat burkolok, bútort gyártok...)
Gyereknek lett véve egy bordásfal hogy tudjon tornázni (Manó torna, tsmt, stb) és vettünk mellé egy TRX szettet. asszonypajtásnak, de én is elkezdem... Van egy profi ismerősöm, kérek tőle tanácsokat.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1765) Gerinctelen


Gerinctelen
csendes tag

Az 1642-es beszámolómban írtam , hogy juli. 23. kontroll. Megtörtént, most úgy néz ki még egy műtétre nem lesz szükségem . Kezdődhet a rehabilitáció!
Nagyon reménykedem egyszer ülni és hajolni is fogok tudni.

(#1766) Gerinctelen válasza biker (#1764) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Biker!
Tudom az akarat sokat számít, de azért kicsit irigyellek , ha ilyeneket megtudsz csinálni ( létrázás , fúrás , faragás , ecsetkezelés .
Én fekve tudok utazni, vonaton és autóban .., állva eszek . Igyekszem a napi rutint megtenni. Ezt sem normális módon , de önállóan megteszem ..Emelni nem tudok , az unokám most 5kg , de őt nem tudom fel emelni :( Szóval nálam egy kicsit másképpen történik a rehabilitáció.

(#1767) biker válasza Gerinctelen (#1766) üzenetére


biker
nagyúr

ne irigyelj, ez a látszat...

Így készült a gyerekszoba, mert kell csinálni...
1 óra munka, fél óra fekve programozás, 1,5 óra munka, 1 óra programozás, ebéd, 1 óra meló, stb stb

amikor jobb napjaim vannak, ki kell használni.

Egyébként majd rájössz, milyen nyomasztó az, hogy nem mersz SEMMIT előre tervezni, ígérni, utazást foglalni, mert nem tudod, ha reggel felkelsz, mi vár rád. nem vidám, abszolút.

Most a párom fekszik a hátával, én bírtam, ő nem, pedig neki eddig így nem állt be a háta. nyaka csípődött már be, de ma pakolgat a szobában, én kint, mire mondja, fel kéne rakni pár képet, de segítsek, mert nem bírja felvenni
Mondom mi van? hát semmi jel, vagy különös mozdulat nélkül beállt a háta, azóta úgy járkál mint én szoktam, karót nyelve
Mit lehet tenni? akkor a délelőtti villany-szerelvényezés és sütés-főzés után el is mosogatok, majd megmasszírozom, majd programozok, masszírozok, majd elmegyek a gyógyszertárba, majd 1,5 órán át vasalok, és ruhát hajtogatok, mert egész héten gyűlt a mosott ruha, hogy majd hétvégén...

nem jön a házinéni, meg kell csinálni, ha mindketten legöthösödünk, az csinálja, aki jobban van

hidd el, ez nem irígylésre méltó, éz kényszer-kínszenvedés...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1768) biker válasza biker (#1767) üzenetére


biker
nagyúr

2011-ben, két évvel az első műtét után, vettünk új lakást, kitaláltuk, majd mi berendezzük, nulláról, mert a régi lakásban otthagytunk mindent
Minden nap reggel 8kor itt voltunk, estig nyomtuk, csak ebédrlni álltunk meg, és aludni mentünk haza. Párom persze képtelen bevallani, kész van, én meg büszkeségből nyomom, mert ekkor még cikinek éreztem kidőlni
Aztán egyik reggel kiérünk 8-ra, én ímmel ámmal szerelek, de nem bírom felvenni a melót, látom, asszony ül teraszajtó előtt mint a zombi, és ilyen 2mp/mozdulat sebességgel kaparja az üvegről a festéket, na mondom itt ülünk visza a kocsiba, hazamentünk, és másnap reggelig feküdtünk
Ez van

Majd lesznek neked is panaszmentes heteid, hónapjaid, ne aggódj

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1769) Gerinctelen válasza biker (#1768) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Engem érdekelne , hogy hányan kin szenvedünk, és mért jobb ez, hogy rokkantakat gyártanak, mint időben tennének értünk valamit, hogy ne legyen így ? :(

(#1770) biker válasza Gerinctelen (#1769) üzenetére


biker
nagyúr

nem jobb, csak nincs rá pénz...
a "hányan" kérdésre, menj be egy kórház reumatológiára, vagy idegsebészetre, és ájulj el.

Kistarcsán 5 orvos rendel, a normál időpont 3 hónap, a már odajárós ember kontroll időpontja kedvezőbb, 1,5 hónap
no comment...
OITI időpont: 2,5 hónap egy vizsgálatra...

Most Maglód/Gyömrő körzetben a vérvétel is TVK alá esik, heti 2 nap 30-30 vér leletet vehetnek le maglódról! Sülysáp heti 30, Úri kétheti 20, soroljam? hogy mehetnék el évente szűrésre, ha egy vérvételre nem jut kapacitás? nem megy el a paraszt, megvárja, míg haldoklik

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1771) para2014


para2014
csendes tag

Sziasztok! Érdekelne van olyan akinek PLIF műtétje volt? Egy éve műtöttek extra sérvvel,és most jön a merevítés.Nagyon félek.Utánna mi lesz hogy mozdulok?Mennyi a felépülés? : :Y

(#1772) Gerinctelen válasza para2014 (#1771) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

A PLIF mit takar?Lehet ez a gerinc stabilizációs műtét? Azt sem tudom, hogy az extra sérv műtét mit jelent? :(

(#1773) Gerinctelen válasza para2014 (#1771) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Beírtam a keresőbe , és a Ytubon végig nézhettem volna , ha lett volna hozzá idegzetem . :(

(#1774) para2014


para2014
csendes tag

stirpatiotAz extra sérv műtétnél az mondta a doki,havonta 100-műtenek abból 20 olyan mint az enyém.Pontos meghatározása a záron úgy szerepel-lateralis extraforaminalis és tágított interlaminaris feltárásból extraforaminalis herniát és discus exstirpatiot végeztek-hát ez nekem se mondott sokat.Gyorsan fel épültemtem ) ,Egy év múlva kezdődött minden újra,sőt komolyabb tünetekkel.Az extra műtétnek köszönhetően heg van.Kaptam infuziókat és steroidot.De nem lett jobb úgy érzem magam mint akit ketté törtek,és rosszul raktak össze. Alig tudok mozogni mert olyan mintha ékek lennének a csigolyáim közt.Most jön a PLIF műtét,csavarokkal rögzítik a csigolyákat.Nem tudnak el mozdulni,na pont ez ami idegesít akkor hogy hajlok,mozdulok. :U Most tényleg parázok :F

(#1775) Gerinctelen válasza para2014 (#1774) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Kedves Para 2014 ! Össze hasonlítottam az általad leírtakat a saját leletemmel, és azt gondolom nekem hasonló műtétem volt , csak páros formátumban. Az általad leírtak kicsit elkeserített, mert most a kontrolon azt mondta az orvosom nem lesz szükségem még egy műtétre , de ezek szerint semmi sem biztos . :(
A gerinced melyik szakaszán volt a műtét?

(#1776) para2014


para2014
csendes tag

Sérvem a lumbalis 4-es csigolyánál volt. :(( De a mostani műtét nem a hegesedés miatt lesz,azt nem műtik.Azt mondta a doki hogy,instabilok a csigolyáim terhelésre elmozdulnak.Nekem a gerinc betegségre rá tett a 6 térdműtét,és ugyan azon a lábszáron a törés sorozat.Fém van be építve,MR-t nem lehet csinálni. :(

(#1777) para2014 válasza para2014 (#1776) üzenetére


para2014
csendes tag

Kedves gerinctelen! Meg néztem a korábbi írásaidat,Nekem nem volt szakadt sérvem.Csak nagyon nagy kiterjedésű.4ésfél órát voltam a műtőben :(

(#1778) Gerinctelen válasza para2014 (#1777) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

ettől nm lettem nyugodtabb! Tudom neked most stabilizációs műtéted lesz .

(#1779) para2014 válasza Gerinctelen (#1778) üzenetére


para2014
csendes tag

Kedves Gerinctelen! Én biztatásként írtam hogy,nekem nem volt szakadt a sérvem. :U De érdemes olvasni a FBSS syndromárol.Sajnos a sérv műtöttek 15%-nál kialakul.De vesztemre nekem nem a műtét miatt lett. :W Lassan 25éve fáj a derekam,csak korábban nem vették komolyan a panaszaimat.Meg néztem mit takar a PLIF műtét, :Y nem kellet volna! Szép napsütést kívánok mindenkinek,mert engem ez az esős idő földhöz vág!

(#1780) Daler válasza nemethkitti (#1746) üzenetére


Daler
csendes tag

:K

(#1781) Daler válasza Gerinctelen (#1778) üzenetére


Daler
csendes tag

Fixalni olyan gerinceket szoktak, ami a porckorong lelapulasa miatt instabil, a te mr keped alapjan nem ez a helyzet! Tehat gyogytorna es gerinckimelo eletmod (ha meg nem mondtam volna :D)!
Erdemes megnezni ezt a videot :Y

[ Szerkesztve ]

(#1782) Gerinctelen válasza Daler (#1781) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Nem is a sajátomra gondoltam ..a fixálást!

(#1783) Gerinctelen válasza Gerinctelen (#1782) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Daler! Te még nem mondtad, és még az orvosom sem mondta , majd a rehabilitáció után biztosan megmondja , hogy mi legyen ..

(#1784) Gerinctelen válasza Daler (#1781) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Kedves Daler! Végig néztem a videót, köszönöm , a gyakorlatok kb. 1/4 részét meg is tudom csinálni, de családon belül tudjuk használni .
Nekem a csípőm , a jobb bokám teljesen merev , és hajolni ülni , még egyáltalán nem tudok. Az orvosom ( aki műtött) Azt mondta a 6 hetes kontrollon, hogy a rehabilitáción megtanítják az izmaim és az idegeim újra működni. Minden nap kétszer tornázom az ágyban fél-fél órát, és szinte egész nap járkálok és állok.
Lehet a kép választásom nem volt túl jó, és nem igazán látszik , hogy mért is műtöttek meg. Igen az én gerincem valóban nincs kisimulva . :D

(#1785) formasu


formasu
tag

Üdv mindenkinek!
Én műtéten nem voltam, de kis megszakítással december óta szenvedek. Januárban látszólag tünetmentes lettem, de május elején éreztem valamit, egy mozdulatnál, azóta nagyon fáj. / Kisugárzik a bal csípőmbe, és a bal vádlimba. /


Lehet, hogy nem a legjobb felvételt választottam ki, de nem értek hozzá.
Volt 5 hét, amikor szinte felkelni sem tudtam. Ez után nem sokkal készült az MR felvétel.A doki szerint ideggyulladásom, ülőidegzsábám van, de még nem nevezte sérvnek. Csak az MR-hez adott leírást nézte, a felvételeket nem!
Egy hónapja sokkal jobban voltam, mint most. /Ülni, állni, menni pihenés után egy-két perc múlva kezd fájni/ Nem tudom, mitől estem vissza, csak találgatok....
Vettem egy gravitációs padot. Lehet, inkább biztos, hogy nem tartottam be a fokozatosságot, és rögtön, gyorsan bementem a 90 fokba, és többször is. Ez akár okozhatta is a rosszabbodást. Két hete, amikor sokkal jobban voltam, sokat fent voltam, és ültem is. Ez is okozhatta? Feltűnt, hogy a denevérpad után szinte mindig rosszabbul voltam, jobban fájt másnap, de a következő nap már javult megint. Egy hete nagyon kis dőléssel próbálkoztam megint, de mintha nem lenne jó, pedig 1 percig csináltam, és nagyon lassan.
A hozzáértők szerint mit csinálhatok, hogy megint jobban legyek? Szerintetek mi a fő probléma?
A doki szerint ne használjam egyenlőre a padot, inkább a McKenzie tornát próbáljam, és pihenjek. Néhány gyakorlatot találtam a NET-en, de még nem próbálkoztam vele.
Szedek: Polkortolone, Flector rapid, Sirdalud MR 6mg,
A Flector előtt szedtem: Brexint.

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1786) nemethkitti


nemethkitti
csendes tag

Valaki tud abban tanácsot adni, hogy lelkileg ezt az egész dolgot hogyan lehet túlélni, elviselni, elfogadni.... :F

(#1787) para2014 válasza nemethkitti (#1786) üzenetére


para2014
csendes tag

Szia! Magát a betegséget elfogadni? Vagy az orvosok felelőtlenségét?Tisztelet a kivételnek :R .A fórumot olvasva azt látom vagyunk egy páran akiknél,évekkel korábban ilyen orvosok tettek keresztbe.Ha akkor komolyan veszi a panaszokat most nem írogatnánk,itt egy másnak.Nekem ez lesz a 12-altatásos műtétem, :U Kicsit belenyúltam a lecsóba,de mindig arra gondoltam :N Most majd meg gyógyulok!!!! Hinni kell más kép nem megy! :K

(#1788) narumon válasza nemethkitti (#1786) üzenetére


narumon
őstag

Hát idővel jobb lesz. (Mármint gondolatilag). Az első időkben amikor teljesen tehetetlen az ember és fel kell adni a korábbi életét akkor nagyon rossz. Tök tehetetlennek, bénának éreztem magam. Szerencsére a család és a szuper feleségem átsegített ezen, most már csak néha vagyok depressziós. Sajnos azt is tudom, hogy az ilyen feleség ritka... :(

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1789) Gerinctelen válasza para2014 (#1787) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Ezt az írásod most nagyon jókor olvastam , mert Úgy néz ki, hogy nem rehabilitálnak, hanem még egy műtétre lesz szükségem . a reumatológus diagnózisa szerint bevérzett a LV-ös csigolyám. Ennek hatása képen pedig kezdeti bénulás tapasztalható. Én ezt nem igazán érzem, mert fájdalmam nincs.
Nagyon nehezen áll rá az agyam , hogy semmi rehab, hanem újabb műtét, és újabb regenerálódás .
Ahogy te írtad ! Most majd meggyógyulok, most majd jó lesz! ...... de nem mosolygok.

(#1790) nemethkitti válasza para2014 (#1787) üzenetére


nemethkitti
csendes tag

Igen csak sajna sok szar nap után csökken a hitem :(

(#1791) nemethkitti válasza narumon (#1788) üzenetére


nemethkitti
csendes tag

Hát én elég hullámvölgyes vagyok, a legmélyebb mélypont már megvolt akkor élni se akartam így :W most "csak"depis napjaim vannak. Hát igen a család sokat számít ha melletted állnak. :)

(#1792) para2014 válasza nemethkitti (#1791) üzenetére


para2014
csendes tag

A depis napokról mesélhetnék 11 műtéttel a hátam mögött,szét hullott családdal.Most várom a telefont mikor műtenek,vasaznak.Egyedül élek a beteg gyerekemmel.De muszáj bízni mást úgy sem tehetünk!!!! :N Az enerdzsájzert hogy érem el? Ő az egyetlen akit vasaztak,de 2honapja nincs főn,a privát üzenet ami itt fut az működhet? Kérdeznék tőlle ,mert csak a szám nagy bizony félek :Y

(#1793) Daler válasza formasu (#1785) üzenetére


Daler
csendes tag

Hello!

Szerintem kovesd a doktor tanacsat: pihenes, valamint minel gyorsabban juss el (Nem irt meg ki reumatologus gyogytornat?) szakkepzett es jo gyogytornaszhoz (aki pl. tud Mckenzie gyakorlatokat is betanitani), hogy megkezdodhessen egy oki terapia.
MR alapjan pl. L5-S1 porckorong nagyon rondan nez ki, MR leletben mi all?

(#1794) Daler válasza Gerinctelen (#1784) üzenetére


Daler
csendes tag

"egész nap járkálok és állok"
Nem lesz sok ez egy kicsit?
A videot csak azert linkeltem, mert hasznos belole az a resz az elejen, ahol bemutatjak hogyan is nezne ki egy jo allapotban levo test mukodese, amihez lehet viszonyitani (meg persze el lehet gondolkodni).

(#1795) Gerinctelen válasza Daler (#1794) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Daler , köszönöm ! Van min gondolkodni, és időm is van rá!

(#1796) formasu válasza Daler (#1793) üzenetére


formasu
tag

Üdv!
Köszi, Eastman-al beszéltem, Ő ajánlotta ezt is. Letöltöttem néhány McKenzie féle gyógytorna gyakorlatot, abból is csinálok néhányat. A gravitációs padot egyenlőre orvosi utasításra mellőzöm. Kedden kezdem az egyéni McKenzie gyógytornát a Bajcsy kórházban. Eddig esélyem sem volt elmenni, annyira fájt. Remélem eljutok odáig, mert néhány perces "terhelés" után a bal csípőm már elkezd fájni, és csak attól javul, ha megint lefekszem.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1797) para2014


para2014
csendes tag

Szép jó napot ! Találtam egy érdekes cikket a gerinc sérvről,sajnos nem tudtam feltölteni :( De ha a keresőbe azt írjátok -Egészség kalauz,gerincsérv-meg találjátok.Remélem van akinek hasznos lehet. :C

(#1798) enerdzsájzer válasza nemethkitti (#1786) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Helló!
Az éjszakáid milyenek? Tudsz aludni? Próbáltál már nyugtatót-altatót? Kérdezd meg a dokidat hogy mit szedhetsz. Próbálj csak gyógynövényes cuccokat először. Többet is, nem egyformák, keresd a számodra leghatásosabbat. Próbáld lekötni a figyelmedet valamivel, sétálj amennyit csak tudsz (ez a gerincnek is jó), olvass, hallgass lazítós meditálós zenét, beszélgess olyanokkal olyanokról, akik-amik felvidítanak. Tereld el a figyelmedet, ne ezen gondolkozz, kapcsolj ki. Közben azért figyelj a tested jelzéseire, ami fájdalmat okoz ne erőltesd, kísérletezz alvó/pihenő testhelyzeteken, párnával támasztás- fekhely -stb. Pihenés és mozgás megfelelő egyensúlyát és mikéntjét is meg kell találni (ami napról napra más lehet, sok idő kitapasztalni). Ha nagyon nem megy, kérdezd meg a dokidat és írass ki nyugtatót, de ez legyen az utolsó ha már nagyon nem megy tényleg csak akkor. Túlélni...elviselni... igen... Elfogadni? Azt még nem tudom.
Ha van kérdésed írj nyugodtan privátot is ha gondolod, remélem hasznos infókkal tudok segíteni.
Kitartást, jobbulást!!!

(#1799) enerdzsájzer válasza para2014 (#1792) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Válasz privát ment... kicsit megkésve...

(#1800) para2014 válasza enerdzsájzer (#1799) üzenetére


para2014
csendes tag

Már nagyon vártam a választ,mert hamarosan műtenek.De sajnos még nem kaptam meg. :W Félek is meg várom is mert kezd elviselhetetlen lenni ez az egész.Se állni,ülni és már feküdni se nagyon tudok. :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.