Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) pikopeti


pikopeti
csendes tag

Sziasztok!
Leírom az eddigi történetem, próbálom tömören, de fontos részleteket nem akarok kihagyni. Gyerekkoromtól kezdve mozgásszegény életmód, ülés, hízás, kb. 23 éves (most vagyok 25) koromig, onnantól, rengeteg sport (kerékpár, kondi - de pl. guggolások súllyal soha), 120kg-ról 80-ra. 2011 elejétől fokozatosan erősődő lábba sugárzó fájdalom (a derekam nem fájt), ekkor még naponta órákat bicikliztem és elsősorban akkor fájt, ha pl. kinyújtottam előre a lábam (csak a jobb lábról van szó) és lehajtottam a fejem, nagyon sokáig nem hittem hogy sérv lehet (hanem pl. piriformis szindróma), ezért elég sokat kínoztam még ilyen nyújtásokkal is. Szeptemberben meguntam, Erbszt doki, MR:
A gerinc íve diszharmónikus. A csigolyatestek magassága megtartott, a peremszélek megnyúltak, helyenként osteophytosissal. A zárólemezen helyenként egy-egy Schmorl benyomat látható. A discusok jelintensitása a T2 súlyozott felvételeken csökkent. Az L.IV. discuson a rés szintje alá terjedő medialis hernia látható. Az L.V. korongon a rés szintjét meghaladó medialis és jobb medio-lateralis hernia figyelhető meg (Erbszt doki még hozzáírta, hogy kiszakadt komponensekkel), mely a durazsákon benyomtat okoz, a jobb oldali S.1 gyök eredését eléri.
Kép (ebben a pozícióban a legnagyobb):
[link]

Azt mondta, ha az MR-t nézi műtét, ha engem néz nem műtét. Utóbbinál maradtam egyelőre, gyógytorna, gravitációs állvány, nyújtó gyakorlatok (Bene Máté Zoltán által). Azóta egészen változatosak a fájdalmaim. Társult mellé derékfájás is. Kb. 1 hónapja a talpamból teljesen visszahúzódott a "fájdalom" (ami igazából egy ilyen fura érzés volt inkább, hogy van ott valami), a térdemig. Azaz jelenleg max. a térdemig sugárzik le, de ott is csak a térdem mögött hátul jobb oldalt és nem állandóan. Ezenkívül fáj a derekam (elsősorban a jobb forgó környékén, de sokszor az egész és néha még felfelé is elindul ilyen bizsergés pl. járáskor. A visszahúzódás elvileg jó jel lenne, de összességében a komfortérzetem nem jobb, mert a derekam jobban fáj, mint a lesugárzás "fájt". Munkám ülőmunka, ékpárnát használok, a legnagyobb fájdalmat mindig ülés után a felállás jelenti.

Még nyáron egy ilyen előrehajlós rányújtás után napokig nagyon fájt a jobb fenekem minden lépésnél, szerintem ekkor szakíthattam ki egy részt, de ez fokozatosan elmúlt. Az elmúlt napokban megint éreztem egy ehhez hasonlót, de ez annak csak töredéke volt, el is múlt. Mindenesetre holnap csináltatok egy MR-t (magánúton persze, így tegnap felhívva pár helyet péntekre már kaptam időpontot) és attól függően döntök. Sajnos nagyon azt látom, hogy a műtét nem segít úgy ahogy kellene sok embernek. Nekem óriási szerelmem a kerékpár, szeretném csinálni, sportolni... ez most nem lehetséges. A fájdalommal még el is vagyok a mindennapjaimban (kb. otthon fekvés, munkában ékpárna, vagy állás), de lelkileg nagyon kezdem megunni.
Holnap megosztom veletek az új eredményt is, addig is mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#702) pikopeti válasza pikopeti (#701) üzenetére


pikopeti
csendes tag

update: tesztként elmentem sétáltam 4,5 km-t. Fájdalom miatt megállnom nem kellett, izomvédekezést azt az elején erősebben éreztem (nem mered úgy lerakni a lábad, meg ilyenek, akinek van ilyen tudja miről beszélek), aztán ez mérséklődött, de a testem végig éreztette, hogy nem akarja hogy úgy terheljem a jobb lábam mint a balt.:) Elsősorban elviselhető deréktáji fájdalmam volt végig, minimális lesugárzásokkal időnként. Megjegyzem pl. amikor szeptemberben orvoshoz mentem, a járással semmi problémám nem volt. Ettől függetlenül nem tudom romlásnak hívni egyértelműen, mert a lesugárzás meg csökkent.
Én úgy gondolom, ha a holnapi MR-en 4 hónap után nem látszik akár mm-nyi visszahúzódás (vagy esetleg rosszabbodott), akkor műtét.

Köszönöm aki elolvassa ezt a sokat és ellát a tanácsaival!

[ Szerkesztve ]

(#703) enerdzsájzer válasza pikopeti (#702) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Szia!
Kampós csizmát használtam még a legelején a műtétek előtt. Jó dolog. Reggel amikor meggörbülve másztam ki az ágyból mint egy öregember, csak fellógattam magam fél percre, lejöttem és felegyenesedtem mint akinek kutya baja és egész nap az autó alatt bujkáltam meg cipekedtem. Ez csak átmeneti megoldás volt nálam, mert egy reggel az ágy szélén ülve előrehajoltam az ásványvízért és egy reccsenéssel végleg odalett az L5-ös.
És ez a probléma. Elég egy rossz mozdulat (amiről nem is gondolnánk hogy rossz) egy rossz emelés és kész a baj. És ezt nem láthatja egy orvos sem előre hogy kibírja-e a porc vagy sem. Lehet hogy szerencséd lesz és nem lesz vele nagyobb bajod, de ha nincs szerencséd, úgy egy életre szóló fájdalmat, bénulást is kaphatsz.
Kiszakadt porcra nincs gyógyszer itthon. Úgy tudom a műtéttel is csak kitakarítják a porcból kipréselődött anyagot, ezzel szabadítják fel a nyomás alatt lévő idegeket. Aztán a szétszakadt porc meg ottmarad ahogy van, ez így később okozhat problémákat. Külföldön már befoltozzák meg háló szerű valamit is raknak rá talán hogy így védjék az idegeket. A rugalmas csavarokat is csak mostanában kezdik használni itthon. Létezik még rugalmas szilikon (?) porcpótlás is, nyaki gerincnél már használják is ha jól tudom.
Ha a műtét mellett döntesz, faggasd ki a dokit minden lehetőségről. Végleges és betonbiztos megoldást válassz. Sokáig ne halogasd a döntést, addig is nagyon vigyázz magadra!!!
Majd írd meg mi volt!
Jobbulást!!!

Hol van mindenki? :) Ha feltűnök mindenki eltűnik? :U

4.-én voltam kontrollon, a vasak jó helyen vannak, idegek szabadok. Viszont a doki nincs megelégedve az állapotommal. Úgyhogy 20.-án megyek neurológushoz mert nem megy úgy minden ahogy kellene. Lábujjhegyre meg sarokra tudok állni, bár megerőltető. De még előfordul hogy megrogy a lábam. Meg más probléma is megesik néha. A fájdalomról, bizsergésről, zsibbadásról ne is beszéljek.

(#704) aggódó


aggódó
csendes tag

Sziasztok! Nálunk sincs semmi pozitív változás,a férjem sérve ügyében.Karácsony szenteste ismét "beállt"a dereka.Végig feküdte az ünnepeket és injekciót is kapott,valamint jó tanácsot az orvostól:addig húzza a műtétet ameddig csak lehet ,mert nem biztos,hogy sokkal jobb lesz utána sem!Remek!!Szteroidokon és fájdalomcsillapítokon él azóta is, és persze dolgoznia kell.Felkeltette a figyelmemet az újfajta rugalmas csavar amiről itt olvastam,ha valaki erről pontosabbat tud kérem,hogy ossza meg velünk is.,addig is mindenkinek jó egészséget kívánok!! :)

[ Szerkesztve ]

(#705) pikopeti


pikopeti
csendes tag

Mai MR alapján (4 hónap telt el az előző óta, napi 20-40 percet lógtam grav. állványon, némi torna, ülési stb. szabályokat betartottam) szerintem mm-re pontosan ugyanakkora mindkét sérvem, mint volt, úgyhogy valószínűleg műtét. Kíváncsi leszek mi lesz a 2 sérvemmel, megoldható endoszkóposan, vagy esetleg fixálni fogják 3 csigolyámat... hiába olvasom hogy soknak műtét után se jó, de sajna így sem...úgyhogy megpróbálkozom vele.

[ Szerkesztve ]

(#706) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

Nem jó hírek. :( A dokim tavaly mondta hogy idén 2012-ben már lesznek rugalmas csavarok. Azt mondta nem annyira rugalmas mint egy porckorong, de mindenképpen jobb megoldásnak ígérkezik az eddig használt teljesen merev csavaroktól.
Igaz lehet hogy a műtét után se lehet jobb, viszont műtét nélkül meg megeshet hogy ettől rosszabb is lesz. Sokkal rosszabb. Persze ezt előre megmondani nem lehet. Amikor a dokimat ilyenekről kérdeztem hogy lehet-e jobb, kibírja-e, azt válaszolta: nincs kristálygömbje úgyhogy nem tudja megmondani mi lesz. Van akinél bejön, másoknál meg nem.
Beszéljétek meg az orvosotokkal, esetleg kérdezzetek másik orvost is. Olyan megoldást kérjetek tőle, ami jobb eséllyel lehet végleges. Elég ebből a kínlódásból egy is bőven.

(#707) pikopeti válasza enerdzsájzer (#706) üzenetére


pikopeti
csendes tag

A csavarnak nem az a lényege, hogy stabilizáljon amíg 2 csigolya összeforr? Utána gyakorlatilag nincs funkciója. Miért jó a rugalmasság? Vajon mennyire szűkölhet be a mozgásomha L4-L5-S1-et összecsavaroznák?

(#708) enerdzsájzer válasza pikopeti (#707) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Porckorongnak az a feladata hogy felvegye és elnyelje a gerincre ható erőket. Ha fixre rögzítünk egyet, akkor a szomszédos porcokra nagyobb erő jut, amik így szintén tönkremehetnek. Ezért jobb a rugalmas rögzítés.
Eléggé beszűkül a mozgás. Azt olvastam valahol hogy pont amiatt három csigolya miatt vagyunk olyan mozgékonyak derékban,azokra jut a legnagyobb terhelés. Nem véletlenül ezek mennek tönkre a legtöbb embernél.
S1-L5 csavarozásnál már éreztem mit jelent, már az elég zavaró volt. Guggolás, görnyedés már nem ment úgy mint kellene. Most hogy az L4 is fixálva lett, ami térd alatt van az elérhetetlen. Nem tudok törölközni, vagy zoknit húzni. Ha valamit fel kell venni a földről, nem elég térde ereszkedni, amit az előző műtétek után már ennyi idővel simán megcsináltam. Valamibe erősen kell kapaszkodni és úgy négykézlábra ereszkedni hogy bármit elérjek ami a földön van. De ha lehet inkább szólok valakinek hogy vegye fel mert eléggé fájdalmas procedúra. Hogy ez javulni fog-e még nem tudom.

Ez egy ilyen betegség sajnos. Mire az ember orvoshoz megy vele, már nem biztos hogy ki tudják gyógyítani belőle rendesen és olyan lehet mint régen. Ha egyáltalán normális orvoshoz kerül aki rendesen kivizsgálja és kezeli is. Mert a legtöbb orvos letudja egy RTG-vel a kivizsgálást, a kezelést meg egy doboz gyógyszerrel.
Szerintem ha időben kerülne az ember baja tisztességes kivizsgálásra, a legtöbben megúsztuk volna a műtétet. Elég lehetett volna kis életmódváltás, gyógytorna meg odafigyelni rá a mindennapokban.

(#709) pikopeti válasza enerdzsájzer (#708) üzenetére


pikopeti
csendes tag

Szóval veled pont az történt, ami valószínűleg veled is fog. Akkor 2 kérdést még engedj meg: fájdalmak mennyire nehezítik az életed? Kerékpározni tudsz-e? :) Nekem az a szerelmem, az se érdekel ha 4 csavarral, csak tudjak tekerni fájdalom nélkül.
Visszatérve a csavarokra, én értem a porckorongok feladatát, de csavarozásnál a porckorongot kiszedik és a 2 csigolya összecsontosodik, ergo rugalmas csavarok csak nehezítenék az összecsontosodást, pont az a lényeg, hogy fix legyen...én ezt a részét nem értem.
Egyébként igen, engem is röntgenre küldött anno a háziorvos, de nekem már akkor is nagy sérvem lehetett, amit az persze ki sem mutat. De még az általam profinak tartott gerincdoki se mondott sokat a helyes ülésről és hasonlókról. Akinek nincs ilyen csúnya kiszakadt sérve mint nekem azt én biztos Bene Máté Zoltánhoz (www.porckorong.hu) fogom irányítani elsőként, annak ellenére hogy úgy néz ki rajtam nem segít a dekompresszió.

(#710) enerdzsájzer válasza pikopeti (#709) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Fájdalom változó. Néha tűrhető,elég egy panalgorin, máskor meg egy marék kell belőle, plusz kontramál, plusz mideton. Persze a jobb pillanatokból jóval kevesebb van.
L5-S1 fixálással még tudtam biciklizni bár peckesen ültem rajta mint a kis huszár. Szerintem ha bicajt be tudod állítani úgy hogy ne kelljen rajta görnyedni, minél kisebb terhelés essen a derekadra, biztosan tekerhetsz még. Persze maratoni távokat menni meg triálozni nem biztos hogy kell majd. Még a rázós utakat is el lehet kerülni. De ezt majd beszéld meg a dokival meg a gyógytornásszal.
Szerintem a rugalmas csavarozásnak pont az lenne a lényege hogy ne csontosodjanak össze a csigolyák, így engedjenek egy minimális mozgást meg némi rugalmasságot hogy valamelyest pótolják a tönkrement porckorong funkcióját. Így kisebb rá az esély hogy a szomszédos porcok is tönkremenjenek.

(#711) pikopeti válasza enerdzsájzer (#710) üzenetére


pikopeti
csendes tag

Hát ez nekem durván hangzik. Nekem még fájdalomcsillapítót kifejezetten a sérv miatt nem kellett bevennem, pedig a korábban linkelt képen láthatod mekkora. Eddig még mindegyik orvos/gyógytornász azt mondta, hogy a fájdalmam/mozgásom alapján nem gondolt volna ekkora sérvre. Most abban bízom, ha már visszahúzni nem sikerül tornával, akkor ha kimetszik a sérves részt és utána tovább figyelek a szabályokra, akkor van esélyem elkerülni a csavarozást, vagy mire oda jutok tényleg fejlődik annyit a csavarozás/protézis hogy jobbak legyenek a lehetőségek.

(#712) enerdzsájzer válasza pikopeti (#711) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Reméljük a legjobbakat. :) Ha úgy döntesz, sima sérvműtéthez az endoszkópost próbáld ha lehet. Kisebb seb, kisebb trauma a szervezetnek, gyorsabb gyógyulás.
Esetleg írass ki gerincfűzőt. Melóhoz, derekat megterhelő elfoglaltsághoz felveszed. Folyamatosan nem szabad viselni, mert elgyengülnek az izmok. Folyamatos gyógytorna, denevérágy szakember keze alatt, odafigyelve mozogni, pihenés. Hátha jó lesz.

(#713) biker válasza enerdzsájzer (#710) üzenetére


biker
nagyúr

ez nem jó hír, hogy ennyire merevedik a csavarozással.
Barta Nóra hogy műugrik csavarral? :)
Én sokat tűnődtem, miért nem csavarozták meg, de fene tudja, jobb-e úgy

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#714) biker válasza pikopeti (#711) üzenetére


biker
nagyúr

"Hát ez nekem durván hangzik. Nekem még fájdalomcsillapítót kifejezetten a sérv miatt nem kellett bevennem, pedig a korábban linkelt képen láthatod mekkora"

bocs, de akkor nagyon nincs itt a műtét ideje.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#715) pikopeti válasza biker (#714) üzenetére


pikopeti
csendes tag

Számítottam ilyen hozzászólásra, de legyél szíves látatlanban ilyen kijelentéseket ne tegyél. Persze, olvastam olyat is hogy valakit 11 éve a férje hord kézben a dokihoz, meg tudok olyat aki 10 éve szenved vele és még sok hasonlót. Bocs, de én nem akarok ilyen életet és ahogy most élek az sem elfogadható számomra. Dr. Erbszt András 4 hónapja azzal kezdte, hogy megműtené, mert ez nagy és veszélyes, akkor nemet mondtam, újra nem fogok. Kétlem, hogy nagy hülyeségeket beszélt volna. Nem javult számottevően konzervatív kezeléssel, persze el tudok éldegélni vele, csak én ezt nem nevezem életnek hanem kínlódásnak meg szenvedésnek.

[ Szerkesztve ]

(#716) biker válasza pikopeti (#715) üzenetére


biker
nagyúr

Bocs, de akkor fogalmazz erthetobben
Ha a served miatt meg nem vettel be fajdalomcsillapitot, akkor miert muttetned meg? Nekem pl a konyokom szokott fajni, de max bekenem, nem veszek be semmit, es nem is muttetem meg
A mutetet bevallalni akkor kell, ha nem tudsz vele egyuttelni, ami nem azonos azzal, hogy faj de nem zavar
Nem tudom tudsz e kovetni
Amikor a konzervativ kezeles es a gyogyszerek nem hatnak, akkor, te pedig nem szedsz gyogyszert sem?
Pont E A mondja, hogy van olyan serv, ami kepen ijeszto, megsem okoz tunetet, illetve ha atfaradnal az index porckorongos forumaba, lenne par ember, akit mar mutott a "meltan hires" kollega, sajnos nem egyszer, es sosem o tehetett rola :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#717) derzo válasza biker (#716) üzenetére


derzo
csendes tag

És fazekas hogy veti a diszkoszt?

(#718) pikopeti válasza biker (#716) üzenetére


pikopeti
csendes tag

Nagyon jól mondod, én nem tudok vele együttélni. Felteszem a korábbi hozzászólásaim nem olvastad el, abból eléggé lejön, hogy nem a "fáj de nem zavar" helyzete áll fenn és bőven elég tünetet okoz, hogy ne nevezhessem normálisnak az életem. Gyógyszert? Ne nevettess már. Mire? A kiszakadt porckorongra? Szerintem ilyen mint te eléggé tisztában lehetne ennek a fizikájával és tudhatná hogy az maximum tüneti kezelés a fájdalomra. Nem tudom miért lenne jobb megoldás a műtét helyett még évekig várni, míg indokolt nem lesz a műtét...kinek mi az indokolt....

(#719) derzo


derzo
csendes tag

SZia Geri egyébként ,hogy szuperálsz mostanság-az ügyeletes sztori után...?

[ Szerkesztve ]

(#720) biker válasza pikopeti (#718) üzenetére


biker
nagyúr

Ugy ertettem, hogy a mutet ota a kicsit faj es a hetekig napi 2x flector adag es fekves kozt mozog az allapot, de nem mennek meg ujra mutetre, ahhoz ez nem eleg

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#721) biker válasza derzo (#719) üzenetére


biker
nagyúr

Szia, azota van egy tartos, kisebb rosszabbodas, sajnos, de remelem lassan jobb lesz, megyek iratok furdojegyet meg fizikoterapiat :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#722) enerdzsájzer válasza biker (#713) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Műugrás???!!! Az odab.sz. Erre én is kíváncsi lennék. Gondolom az élsportolókra jobban figyelnek, időben kerülnek a legjobb orvosok keze alá és a legjobb ellátást kapják. Így elképzelhetőnek tartom. A magunkfajta meg kenegeti évekig pipamocsokkal meg pókhálóval és várja a csodát.
Szerintem a fixálás nagyobb meg drágább beavatkozás, amit már csak akkor csinálnak ha menthetetlennek találják a porckorongot és csak így állítható vissza a csigolyák eredeti helyzete. Nem lehet tudni hogy lenne vagy hogy lett volna jobb Úgy látom mindenkinél más és más lehet a helyes megoldás. Nem is tudom, talán alkat, életmód meg még ki tudja mi játszhat szerepet ebben.

(#723) enerdzsájzer válasza derzo (#719) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Helló! Éppen most gondoltam rá hogy írok neked levelet mert rég beszéltünk. (veled leveleztem ugye? :B ) Mizujs? Hogy vagy?

(#724) enerdzsájzer válasza biker (#721) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Meg egy CT beutalót....biztos ami biztos. Szerintem. :U

(#725) pikopeti válasza biker (#720) üzenetére


pikopeti
csendes tag

Értem, ez vagy te, ez a te tapasztalatod. De ez meg az én életem, nem viccből gondolkozom én sem a műtéten. Ha pl. az lenne a munkám és az életem hogy itthon fekszem egész nap és max. a wcre megyek ki, akkor akár tünetmentesnek is hívhatnám magam...mert most kb. ennyire vagyok képes, meg hogy a munkhelyen elszenvedek 6 órákat állva meg ékpárnával és ennyi. Persze, nyilván van rosszabb sors is, de ez nem erről szól. Legalább meg lesz a saját tapasztalatom...

(#726) pikopeti válasza enerdzsájzer (#722) üzenetére


pikopeti
csendes tag

Ja őt én is olvastam, műugrás csavarokkal...az ilyenek adnak reményt, hogy fogok tudni bringázni. Na és ő, motivációként szoktam nézni de sok hasznos gyakorlatot is mutat:
http://www.viddler.com/explore/bbtv/videos/168/

[ Szerkesztve ]

(#727) biker válasza pikopeti (#725) üzenetére


biker
nagyúr

En ezzel az allapottal havi 140-150 orat dolgozok es vezetek 2000km-t egyik melohelyemen es otthon webfejlesztek meg 100-140 orat :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#728) pikopeti válasza biker (#727) üzenetére


pikopeti
csendes tag

Jól bírod lelkileg, bár nem tudom nagyon tehetnél-e mást. Én nem bírom, ezért meg kell próbálnom, hátha. Én is ott tartok, amit a témaindítódban írtál, aztán majd kiderül nekem milyen lesz az állapotom.

(#729) enerdzsájzer válasza pikopeti (#726) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Csatári tényleg jó. Nem semmi hogy felépült. Már az jó lenne ha csak feleannyira rendbe jönnék mint ő.

(#730) derzo válasza biker (#721) üzenetére


derzo
csendes tag

Fizikón belül melyik kezelésre akarsz menni,melyik vált be?

(#731) derzo válasza enerdzsájzer (#729) üzenetére


derzo
csendes tag

Köszi megvagyok,dolgozom,vagyi inkább úgymondom:tanítok,vezetek,heti2×1km uszás+30perc'vizitorna,2×konditerem súlyzokkal,gépekkel aerob gyakorlatokkal,1×nagylabdás45 perc.Havi 1×rosszabb 4-5 napra,vagy sokat terhelem,vagy kisízületi gyulladás.De összességében sokat javúlt,de azt azért nem lehet mondani,hogy szinte elfelejtettem az egészet mintha mi sem történt volna.Pici fájások, merevségek,elfáradások gondoskodnak róla ,hogy el ne bírjam felejteni,de ezek szerencsére inkább apró kellemetlenségek,egyelöre nem korlátoznak semmiben.Ha már így tudna maradni az már jó,teszek érte, de te is tudod,sose lehet tudni meddig marad a jó....Febr,25körűl születik 2.gyermekem a mindjárt 5 éves Petra után Levente-Nem adhatom fel....Csatárit épp a héten épitem be az edzésproramba...

[ Szerkesztve ]

(#732) biker válasza pikopeti (#728) üzenetére


biker
nagyúr

nem tehetek mást, lakáshitelt fizetünk, ráadásul vételkor bebuktunk laza fél millát, a törlesztő az ügyeskedők miatt 6ezerrel több havonta, mint szerettük volna, ez együtt kicsit sok.

dolgozni kell, amig birom, ráadásul maszekként, mert munkáltató nem díjazza a sok táppénzt, így meg nincs táppénz, mert nincs ki fizesse.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#733) biker válasza derzo (#730) üzenetére


biker
nagyúr

passz, amit itt adnak.
a tens féle kezelés jó, de a kis gépem már gyenge. vagy én érzem annak.
a fürdőjegy is jó, ha el tudok jutni. innen nem tudom, hova utalnak be.
ma pl zoknit is nyögve húztam. holnap nem tudom mi lesz még :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#734) enerdzsájzer válasza derzo (#731) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Az jó. Hátha nem lesz vele baj. Azért csak óvatosan!
Na és a kattogás? Elmúlt? Lábaid nem fájnak?

(#735) derzo válasza enerdzsájzer (#734) üzenetére


derzo
csendes tag

A bal lábamon(az bénúlt le a kiszakadás után)már csak a kislábujj mögött a talpon van egy 5 forintosnyi terület ami érzéketlenebb,de az is el fog múlni!!!!!!!!!!(na jó valszeg az már marad).egyéb radikuláris nincs.Meg tudo ropogtatni,dokik szerint kisizületek.De mán olyan izomfűzőm van,hogy na.A hasamon reszelem a sajtot,oly kockás...

(#736) derzo válasza biker (#733) üzenetére


derzo
csendes tag

Ezért írtam én is ,ma jó de hogy mi lesz holnap?ezért olyan szarházi dolog ez a gerinces szopás.

(#737) biker válasza derzo (#736) üzenetére


biker
nagyúr

hát igen, az is szivacs, amikor elmegyek X helyre, elvagyok, hazaérek, megebédelek, és onnan nem tudok felkelni, este ügyelet.
de olyan is, hogy ma nem tudok semmi terhelőt, holnap meg lehet semmi baja nem lesz

nem tervezhető.

ez a Csatári videó, azért a gyógytornászok összeráncolnák a szemöldöküket rá :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#738) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

Az elmúlt 2-3 nap nagyon gyilkos volt. Hidegfront, csípős szél, hó. Megéreztétek ti is?
Fájt a hátam a tarkómtól a seggemig. Mondtam a feleségemnek hogy nyomogassa végig mert valami nem oké. Még három fájdalmas pontot találtunk a gerincemen a fixált részen kívül. Lehet hogy a karjaim se azért zsibbadnak mert csak elfekszem.... a fene megette az egészet. :(

(#739) biker válasza enerdzsájzer (#738) üzenetére


biker
nagyúr

dettó, lásd lejjebb :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#740) #24889344 válasza biker (#739) üzenetére


#24889344
törölt tag

Heló. Hány éve voltál műtve? Én nem vagyok érzékeny az időjárásváltozásokra (szerencsére), bár nem emlékszem milyen volt régebben. A bejegyzésedhez is írtam, mikor megjelent.

Nekem most jó, rajtam segített a műtét( ha jól emlékszem 11 éve volt). A bal talpam, baloldali szélső élén van egy terület ami kicsit érzéketlen maradt. Nagyon ritkán fáj a derkam, a hátam gyakrabban, de az a munka miatt lehet. A lehető legjobban vigyázok magamra.

(#741) biker válasza #24889344 (#740) üzenetére


biker
nagyúr

2 éve voltam, inkább 2,5 éve

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#742) sziszi5858


sziszi5858
újonc

Sziasztok olvasók és sorstársaim! Olvasgatom itt írásaitokat és itt-ott kissé magamra ismertem.Nekem a 2011-es év volt a nem jónak mondható.Év elejétől éjszakákat nem aludni az állandó fájó és zsibbadó lábbal farcsonti fájdalommal végig ülni napi min 10 órát egy gépben gyötrelmes.Szeptemberbe jutottam el az MR vizsgálatra ahol megállapították az L4 L5-ös csigolyánál a sérvet.Két idegsebész főorvosnál voltam a leletekkel mind a kettő a műtétet javasolta.Nehéz döntés elé kerültem de egy vasárnapi nap több alkalommal, mikor keltem fel az asztaltól és csak azért nem estem össze mert mag tudtam kapaszkodni, Döntöttem.MŰTÉT! November 16.-án bekerültem kórházba,17.-én műtét.Ilyen nyugodtan sose vártam műtétre pedig ez már sokadik.Röviden leírom.11-kor jöttek,ruhát le, vissza az ágyba és ágyastól irány a műtő. De ezek előtt egy szem tabletta.Aztán a műtősök át tettek az asztalra, egy infúzió bekötés lesek mikor mikor lesz valami és filmszakadás.Ébredés a kórteremben. De ez már fél 3-kor.Kérdeztem mikor hoztak vissza? Mondták fél egykor.Látogatóim nem tetszésüket nyilvánítva és erősnek érezve magam felelőtlenül de lassan felültem majd fel álltam ez kb.10 percet vett igénybe. Irány lifttel műtét után két órával az 5.ről a földszintre cigizni. Ezért később le is b....-ak a nővérek Másnap hajnali négykor ugyan ezt az 5 emeletet gyalog a cigi miatt.De nem bánok még eddig semmit.18.-án haza is jöhettem mert biztosan jártam, aránylag jól mozogtam és ami lényeg megszűntek a fájdalmaim.Most két hónappal a műtét után jól vagyok kerékpározom sokat sétálok mozgok annyit amennyit jó.Február elsején meg indul a munka. Puding próbája az evés szokták mondani. Igaz figyelmeztettek rá hogy ha nem változtatok az életmódomon tovább is ezt a munkát végzem kiujjul, de mit tegyek,ezt dolgoztam eddig is és mit tegyek most az 53 éves fejjel,Jó tanács. fogadjatok szót vigyázzatok nagyon azokra a dolgokra amire fel is hívják a figyelmeteket. Én tiszta szívvel merem nektek ajánlani Kecskeméten Kaptás Tibor idegsebész főorvost. Nagyon jó szakember, mindenkivel tud beszélni és nagyon korrekt. Fel a fejjel mindenkinek és ne féljetek, nem kibírhatatlan.De csak akkor műttessétek magatokat ha már nem bírtok úrrá lenni a helyzeten!!!!!!!!!!!!!

(#743) biker válasza sziszi5858 (#742) üzenetére


biker
nagyúr

Gratulálok! csak így tovább!
Bár a cigit eldobhatnád :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#744) szlibud válasza pikopeti (#715) üzenetére


szlibud
tag

Szia,

Írj egy PÜ-t talán adhatok hasznos tanácsokat, csak nem akarok fikázásokat cserébe :))

(#745) bbazs96


bbazs96
csendes tag

Annyi vackot írtak már előttem, nem tetézném a kupacot, csupán logikus indoklással mondanám el azt, amivel a probléma orvosolható.

Az ember elkényelmesedik. Rengeteget ülünk, alig mozgunk valamit. Ez a gerinc menti mélyizmok elsatnyulását vonja maga után, melyek a gerinc, és a gerincvelő védelméért, megóvásáért felelnek. Egy egyszerű gyakorlat van, mellyel ezek az izmok (akár heti egy alkalmas tornával) újra megerősíthetőek. A gyakorlat neve híd.

Akinek már gondja van a hátával, ami komoly, ne essen egyből a hídnak, csak tornáztassa, nyújtsa a hátát, például lefekvéskor tegyen alá egy összecsavart törölközőt, párnát, ami akad, ezek rövid időn belül enyhíthetik a panaszokat. Majd amikor elég egészségesnek érzi magát, kezdjen egyszerű gyakorlatokkal, melyek ráhangolják a testet a hídra, mint a rövid híd, és a híd szögben. Hajrá emberek, küzdjünk aktívan a sérv ellen!

(#746) pikopeti válasza bbazs96 (#745) üzenetére


pikopeti
csendes tag

Ez így mind igaz, de valószínűleg kevés, különösen azoknak akik már műtét előtti állapotban vannak. Akik még nincsenek azoknál is fontos lenne az ülőhelyzet korrigálása (ékpárna, hengerpárna) és hasonlók, bármely gyakorlat kevés lesz ha valaki egyébként napi 8 órát görnyed.
A teljes hídig pedig tényleg lépésekben érdemes eljutni, kezdve a csípőemeléstől, ezek pl. a Fegyencedzés c. könyvben szépen le vannak írva. Remélem nemsokára az én rehabilitációmnak is fontos részét képezheti...

[ Szerkesztve ]

(#747) enerdzsájzer válasza bbazs96 (#745) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Ha ez ilyen egyszerű lenne...

Egész életem az erősködésről, sportról szólt (testépítés, futás, bicaj, lépcsőzés) . Ezek mellett mindig nehéz fizikai munkás voltam (pl. kőolaj, építőipar....) Ezeknek köszönhetően elég erős fizikumú emberke lettem. A dokim mondta hogy kínlódás engem műteni, mert olyan vaskos izomzat van a gerincem mellett hogy alig fér hozzá a csigolyákhoz. Ennek az izomzatnak köszönhető hogy a rendelőbe még a saját lábamon mentem be.

Akinek csak úgy fájdogál a háta, az tornázzon. Ez világos. De ha már visszatérő probléma meg becsípődik, beáll, napokig ágyhoz köti az embert, esetleg már a lába fáj, gyengébbnek érzi a lábát, rögtön orvos, kivizsgálás legalább CT vagy MRI!

Ezt senki ne kuruzsolja otthon magának! Ez nem egy sima takony amit lábon kihordunk. Ezzel simán meg lehet nyomorodni egy életre! Nem győzöm hangsúlyozni! ORVOSHOZ!

(#748) bbazs96


bbazs96
csendes tag

én a térdemmel jártam meg az általam csak "katonadolog mentalitás"-nak nevezett viselkedésformával, ami a mai társadalom emberére jellemző. Tanulság: akármi fáj, ha nem múlik akkor kűzdeni ellene!

(#749) kabóca8804


kabóca8804
csendes tag

Sziasztok!
Rég nem jártam itt, de úgy éreztem kell egy kis biztatás az újaknak.Engem 2008-ban műtöttek porckorongsérvvel. Nem részletezem, mit kellett szenvednem, ezt Ti is tudjátok. Az utolsó 3 hét maga volt a pokol, megváltás volt a műtét. A szokásos gyógytorna után 2 és fél hónap táppénz, aztán irány a meló. Tanárként dolgozom, szóval emelnem nem kell, szorgalmasan jártam úszni, minden happy volt.Másfél év boldogság után egy reggel arra ébredtem, hogy csípőből fáj a bal lábam és zsibbad is rendesen. Pánik-irány az Amerikai úti idegseb.A doki közölte/ugyanaz volt, mint az elsőre/, hogy ha a labor megvan, megműt újra, hegesedés és a műtéti területen újabb sérv van. Nem tudom, mi fájt jobban: a lábam, vagy a lelkem, én ezt nem bírom még egyszer végigcsinálni...Ekkor már mindent próbáltam, ami alternatívnak mondható a hagyományos fizioterápia mellett, persze semmi nem használt. Hónapokig jártam mindenhová, közben tanítottam úgy, hogy a tanáriban a földön matrac volt letéve, ahogy vége volt egy órának, én azon feküdtem.Úgy éreztem, nem érdemes élnem, az állandó kemény fájdalom felőrölt.Aztán négy hónap után úgy döntöttem,meggyógyulok. Ez most bután hangzik, de így volt!!! Minden nap minden gondolatom csak az volt, hogy sikerülni fog! Nem tudom mi használt végül, a rengeteg kezelés vagy a pozitív hozzáállásom, de sikerült,6 havi szenvedés után elvágták a fájdalmat, amilyen hirtelen jött, úgy el is múlt. Azóta korlátok között ugyan/nem emelek fel nagy dolgot/, de tünetmentesen élek, sportolok, futok, sütök -főzök, mint bárki más.Azért írtam ezt le, mert amikor nagyon el voltam keseredve, sokat segített ez a fórum lelkileg!

(#750) imee1981


imee1981
csendes tag

Ha jól értelmezem, akkor másodjára már nem műtöttek meg?
Van benne valami, de a sérv hová tünt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.