Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) enerdzsájzer válasza Digital (#1148) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Busz vonat végképp kizárva, nem bírok még a szomszéd kisvárosig se átzötykölődni, nem hogy Szegedig. Autó lesz csak az lehet. Majd ha minden úgy adja.

(#1152) narumon válasza Digital (#1150) üzenetére


narumon
őstag

Igen, legutóbb nekem is ezt mondta (mondjuk igaza is volt mert idáig kihúztam), de most már többet fekszek mint megyek - ez már nem lesz így jó.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1153) narumon válasza enerdzsájzer (#1151) üzenetére


narumon
őstag

Nekem hosszabb távra az vált be, hogy asszony vezet én meg megfektetem az anyós ülést olyan jó 50-60 fokban, kispárna a derekam alá, ezzel egész jól túl éltem Pestet oda-vissza múlt héten.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1154) enerdzsájzer válasza narumon (#1153) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Így ahogy mondod. Több mint egy éve furikáztatom már magamat fekve. Az autó sem mindegy, főleg hosszú úton.

(#1155) Digital válasza narumon (#1152) üzenetére


Digital
addikt

Nekem úgy néz ki bejött, de azért óvatosan bánok a derekammal. Sok mozgás, séta, bicajozás, néha úszás.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1156) Digital válasza narumon (#1149) üzenetére


Digital
addikt

Ezt vette ki a barátom gerincvelőjéből! :Y
Tiszta Alien...

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1157) narumon válasza Digital (#1156) üzenetére


narumon
őstag

Yuck. Ez tényleg nem szép.... :o

No én most ott tartok, hogy fekve nem fáj, lakásban mászkálásra nem fáj. Elmentem asszonnyal a Tescoba és egy fél óra után ott már kurvaszar volt.
Egyébként anyósomnak írtak fel Contramal-t ebből kaptam be múltkor egyet ez elég korrekt gyógyszer, képes voltam vele utána (igaz óvatos módon) 2 óra hosszát ücsörögni vendégként egy étteremben :o

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1158) Digital válasza narumon (#1157) üzenetére


Digital
addikt

Contramal-t én is kaptam, nagyon szerettem!
Úgy éreztem magam, mint aki betépett :)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1159) biker válasza Digital (#1158) üzenetére


biker
nagyúr

Igen, nem kicsit zsong tole az ember feje :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1160) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

[link] megírtam ide a történetemet, van már alatta pár tanulságos hozzászólás. Egyértelmű hogy sorra hibáztak többen is, de gazdája nem lenne úgy sem a hibáknak.
Ahogy az egyik hozzászóló írta: Felelős itt sincs, egyszerűen ilyen a világ, és a kedves posztoló a bot rosszabbik végére került. Sajnáljuk, és kérjük a következőt!
Ennyi. A rendszer kitermelt magának egy újabb szerencsétlent akit majd minél hamarabb el kell tenni láb alól hogy ne kelljen költeni rá.

(#1161) narumon válasza enerdzsájzer (#1160) üzenetére


narumon
őstag

Elolvastam, durva! Főleg egy - két válasz.

Én most úgy vagyok, hogy fekve szinte egyáltalán nem fáj, ha forgolódok enyhén. Ha felkelek akkor is tudok menni gyak. fájdalommentesen pár percig, aztán szépen lassan jön vissza a fájdalom. Egyébként most kb 4-5 fokban lehetek csak megdőlve jobbra. Ez pont egy olyan állapot, hogy el lehet vele lenni, de dolgozásra, emberi életre alkalmatlan. Ha ebből nem lehet jobbat csinálni akkor még most golyó elé állok mert más értelme úgysem nagyon van :(

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1162) enerdzsájzer válasza narumon (#1161) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Ismerős szitu. :( Nem tudom mit mondhatnék ami segítene. Ha műtétre szánod magad, nem ártana minél hamarabb...ha húzod, talán lehet még jobb és élhetőbb, de nagy esély van rá hogy visszatér. Akár a műtét is jó lehet. Az a baj hogy ez lutri. Tökéletes viszont soha sem lesz, esetleg jobb. Az is lehet hogy kihúzol vele még jó pár évet, de az is hogy csak pár hónapot, akár műtteted, akár nem.

(#1163) laciklon


laciklon
csendes tag

Sziasztok!
Először is BUÉK. mindenkinek.
Magamról annyit, hogy 48 éves kerékpározást kedvelő, álló munkát végző alapjában egészséges ember vagyok.
Sajnos a topic témája számomra is aktuális. 4.-5. csigolya között van a bibi. Az MR megerősítette a diagnózist, mire a neurológus műtétet javasolt. El akartam kerülni. Hallottam csontkovácsokról, akik eredményesen kezeltek ilyen eseteket, sőt ismerős is van, aki tünet mentes lett. Nálam bal farpofa és vádli fájdalom, / mint ha le akarnák tépni... / valamint láb zsibbadás keseríti napjaimat. Üléskor semmi, viszont menni csak pár métert tudok fájdalom nélkül.
Megpróbáltam az alternatív kezelést. 20 perc, 10 ropi... Nem olcsó, de utána két nappal semmilyen gyógyszert nem kellett szednem és tünet mentes lettem. Sajnos kb. 10 napig tartott a boldogság. Egyik reggel zokni húzás közben ismét belém nyílalt... Szerencsém volt. 28.-a munkanap, tudtam időpontot kérni azonnalira ide: http://www.csodalatosgyogyulasok.hu/kezeles-csodalatos-gyogyulasok/gerincbetegsegek
Újabb 10 rugó de sajnos elmaradt a várt hatás. Semmi javulás. Napi betevő: mydeton 3x1; diclofenac duo 2x1;
tramadol szükség esetén, sajnos napi 1;
Már hajlok a műtéti beavatkozásra... Fehérváron fog javasolni valakit, talán Dr. Lencsés Tamást?
Szívesen fogadok minden tanácsot, javaslatot, bátorítást, figyelmeztetést.

[ Szerkesztve ]

Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

(#1164) biker válasza laciklon (#1163) üzenetére


biker
nagyúr

szia
Kitartást s mielőbbi felépülést!
van még pár képed róla? ezen az a fura, hogy a sérv maga kicsinek tűnik, de az egész korong össze van roppanva és mintha a széléből az L5-nek le lenne pattanva egy darab
ezt stabilizálni akarják majd?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1165) laciklon válasza biker (#1164) üzenetére


laciklon
csendes tag

Az MR-es cd-n csomó kép van keresztbe hosszába, megpróbálom feltölteni valahová és csatolom a linket.
Te is bringázol? Nekem az hiányzik a legjobban... :( Nov 12-ót táppénzen vagyok, a mozgás hiánya miatt máig plusz 6 kiló...

Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

(#1166) biker válasza laciklon (#1165) üzenetére


biker
nagyúr

szia
bringáztam csak. már 2002-ben eladtam a versenylovat, és azota csak olcsó gépeken forgolódtam, de a 2. műtétkor azt is eladtam...






Igen, jól látod, 53-12 áttétel volt legalul :)

én a paleo étrendnek is köszönhetően a 2 műtét és a lecsökkent aktivitás ellenére fogyok, most 88kg vagyok, 112-114kg voltam 2008-ban

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1167) laciklon válasza biker (#1164) üzenetére


laciklon
csendes tag

Nem akarják stabilizálni, nem is tett róla említést, hogy szükséges lenne. A képeket nem tudom csatolni...
Nem vagyok egy PC virtuóz... Viszont a lelet beillesztés talán megy.
[url=http://kepfeltoltes.hu/view/130101/MR_lelet_001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/130101/MR_lelet_001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url]
A kép is csak így ment...

Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

(#1168) biker válasza laciklon (#1167) üzenetére


biker
nagyúr

majd akkor kiderül, mit mondanak a fődokik

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1169) laciklon válasza biker (#1166) üzenetére


laciklon
csendes tag

Én 40 évesen kezdtem a bringázást.
Nevemet beütve a keresőbe, vagy a facen is vannak bringás képeim. A monti egy speci FSR, az aszfaltos meg egy öreg bianci.

Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

(#1170) laciklon


laciklon
csendes tag

Jeleztem a dokinak, hogy a műtét mehet... Ma ígérte, hogy a részletekkel kapcsolatban vissza hív. Fehérváron Dr. Lencsés Tamás kezében leszek. Hogy ez mennyire jó? Én optimista vagyok. Addig is melóhelyem partner abban, hogy könnyebb munkát ad, így nem kell táppénzen lennem a műtétig....
Egyik ismerősöm nem ennyire derűlátó. Ő közel 10 éve hol jobb, hol rosszabb állapotban van, orvostól orvoshoz jár mert nem akar kés alá kerülni.

Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

(#1171) biker válasza laciklon (#1170) üzenetére


biker
nagyúr

ismerősöd példája is mutatja, nem mindik okos dolog a halogatás

állítólag hosszú távon (3-5éven túl) azonos a műtött és a nem műtött betegek állapot javulása, csak míg a műtöttnek lehet ez időn belül több jó éve is, a másik 10 évig agonizál.
Nem lehet előre megjósolni, az első műtét után sokkal jobban épültem fel én is, mint a 2. után, ez van, most már nem lehet visszacsinálni.
de za sem állapot, hogy fekszek a földön, és injekcióznak ezerrel

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1172) narumon


narumon
őstag

Noh, nekem ma reggel volt egy kamerázásom amit már régebben bevállaltam. 9:00-től 16-ig 1db Contramal. Az első 1-2 órát egészen jól bírtam, déltől már egyre húzósabb volt. Szerencsére műteremben voltunk, nem volt gond, hogy lefeküdtem a földre, sőt néha ez volt az előnyős pozíció. 16-kor értem haza, már semmi más vágyam nem volt mint, hogy bezuhanjak az ágyba. No mostan így vagyok.
7-én megyek a dokihoz, kíváncsi leszek mit mond, de ismerősök (akik átélték már) véleménye alapján benevezek a műtétre. 7-én meg majd megírom mit mondott a többek által nagyon tisztelt Dr. Barzó Pál. Remélem ha megműt akkor én is az ajánlói között leszek utána. (azt jelenti, hogy minden kurvajól ment és kutyabajom :D)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1173) narumon válasza biker (#1171) üzenetére


narumon
őstag

"állítólag hosszú távon (3-5éven túl) azonos a műtött és a nem műtött betegek állapot javulása, csak míg a műtöttnek lehet ez időn belül több jó éve is, a másik 10 évig agonizál."

Mármint állapot romlása? Vagyis akit műtenek annak lesz pár jó éve utána ugyanott tart mint előtte?

"Nem lehet előre megjósolni, az első műtét után sokkal jobban épültem fel én is, mint a 2. után, ez van, most már nem lehet visszacsinálni."

Igen, én ismerősömnek pl pont fordítva. Az elsőnél valószínűleg túl sokat várt és ott visszamaradt valami idegsérülés vagy valami. A másodiknál már az első pillanatban ahogy kiderült, hogy újabb sérv rögtön "lefizette" a dokit, hogy azonnali műtét. Azt mondja azzal az ég világon semmi gondja sincs, ha ezt előre tudja akkor az elsőt is rögtön megcsináltatta volna.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1174) biker válasza narumon (#1173) üzenetére


biker
nagyúr

Van egy kutatas, miszerint 1-2-3-5-10ev tavlataban a bevont emberekhany szazaleka hogy erzi magat
Ott irtak hogy a 10. Ev kornyeken a mutott es nem mutott emberek durvan azonos (45/55%) aranyban szamoltak be konstans javulasrol vagy valtozatlan rossz allapotrol
Mig elso masodik evben a mutottek 80-90%-a mondta jobban van, es a konzervativ kezeltek agonizalnak
Kb igy jott ki

Itt is van olyan akit mar szanaszet mutottek, nem jo neki, nekem is van bajom meg, de ismerek olyat aki sielni jar mutet ota, vagy a kocsi szerelom fixalt gerinccel, HM-nel dolgozik, olyan vasakat emelget hogy csak na
Ez egyen fuggo

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1175) MornKapitány válasza biker (#1164) üzenetére


MornKapitány
tag

Szia!

Szerintem az L5 ép, valószínűleg csak a sequestrálódott hernia fedi az MR felvételen a csigolyát. Inkább alatta a kissé hyperintensive terület sklerózisra hajaz. De ezt így egy képből nem lehet megállapítani, más síkból és módban is érdemes megnézni. Ugyanúgy az L5-S1 között is gyanús kicsit az a discus. Bár a radiológus szakorvos és a gerincsebész is látta az egészet jobb felbontásban (JPG-k csak bélyegképek), tehát ha nem írta le egyik sem, akkor rendben van. :)

Picit visszább olvastam, írtátok, hogy előfordul kitartó fájdalom esetén nehezebb, lelkileg mélyebb periódus. Ilyen esetben érdemes lehet egy pszichiáter szakorvost felkeresni és segítségét kérni enyhébb antidepresszáns szerrel történő kezeléshez. Habár fájdalmat nem csillapít közvetlen, de segít a jobb közérzet elérésében :). Olykor elfeledkeznek az orvosok ennek lehetőségéről.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#1176) biker válasza MornKapitány (#1175) üzenetére


biker
nagyúr

csak nem egy hús-vér szakembert sodort ide a sors? :)
El ne árasszunk MRI-kkel :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1177) Digital válasza biker (#1176) üzenetére


Digital
addikt

Esetleg online gerincműtét? :DDD

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1178) MornKapitány válasza biker (#1176) üzenetére


MornKapitány
tag

A szakember az túlzás, de kiöregedőfélben lévő orvostanhallgató vagyok (no meg nagy star trek fan).Nem kizárt, hogy gerincsérv kezelésében járatosabbak vagytok, mint én. :) Bár ortopédia és a neurológia a két kedvenc szakterületem, illetve a családban is fordult elő gerincsérv, sőt még műtötték is, ezért otthon vagyok benne.

Ha nem is árasztotok el MRI-kkel /bár azt is szívesen/, de bármi olyan dologban, ami nem világos, esetleg kétely maradt bennetek, bizonytalanság merült fel, megpróbálok segíteni. Amennyiben tudok rá bizonyosan válaszolni (maradok a kuruzslás határain kívül) :).

Jobbulást mindenkinek! :)

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#1179) biker válasza MornKapitány (#1178) üzenetére


biker
nagyúr

Ha megengeded, átküldeném az előző két MR-t, hátha látsz rajta valami okosságot, miért nem segített annyit a műtét.
Második műtét utánról még nincs lelet, csak egy gagyi röntgen lelet, kép nélkül

Most kúszik fel skydrive-ra

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1180) laciklon


laciklon
csendes tag

Meg van az időpont. 13.-án bevonulás, másnap műtét. Még nem izgulok.... Remélem csak pozitívumokat tudok majd írni.

Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

(#1181) biker válasza laciklon (#1180) üzenetére


biker
nagyúr

szorítunk :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1182) narumon válasza laciklon (#1180) üzenetére


narumon
őstag

Nagy kalappal és amit tudsz írni várjuk a beszámolót minél részletesebben!

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1183) narumon


narumon
őstag

Ma délután megyek dokihoz ezért elővettem a régebbi leleteket. Én eddig azt hittem, hogy kezdődő porckorong sérvem van ami rosszabbodik erre most ezt olvasom a pár évvel ezelőtti MRI papíron:

A felvételen az L.IV résben bal oldalon kiszakadt porckorongsérv látható. Az L.V résben szintén kiszakadt porckorongsérv látható.

Bakter! Még jó hogy amikor kérdezte a gyógytornász, hogy ugye nincs kiszakadva akkor mondtam neki, hogy semmi gond, nincsen csak éppen kezdődő sérv.... ehh... de legalább most már kezdem érteni, hogy miért nyomja az ideget veszettül :(

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1184) veronik33


veronik33
csendes tag

Elöször is BÚÉK mindenkinek..
Dec.21-én meg volt a ct-m a 3-4-5 csigolyák peremszélein csontkinövések vannak :( :(
több darab...
16-án megyek vissza a dr-nö höz.Nem tudom mi lesz... a háziorvos azt mondja a peremszéleken ha van az nem gond ott nincs ideg amit nyomna....
Akkor mért fáj és mért nem jó??Mért zsibbad a lábam??

(#1185) narumon válasza veronik33 (#1184) üzenetére


narumon
őstag

Hát a porckorongok nem látszanak pl a CT-n. Attól hogy csontkinövéseid vannak még,
1, lehet más helyen is ami nyomja valamelyik ideget
2, lehet mellette még egy kis porckorong probléma is és az nyomja az ideget.

Az is lehet, hogy a kinövéseid fel sem tűntek volna ha nem mész orvoshoz más fájdalommal. Ezt innen még nem lehet tudni.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1186) narumon


narumon
őstag

Nah most értem haza Dr. Barzótól. Jó hírek nincsenek.
Azt mondta, hogy műtögetheti ezt összevissza de max ideiglenesen lesz jobb. :(
Egyébként 5 porckorongból 1 ép a többi nem és az egyik alsó csigolyám el is van csúszva. Most abban maradtunk, hogy 3-4 hétig minden nap menjek le úszni (vicces lesz amikor a boltig alig tudok elmenni), reggel, utána pihenés utána délután másfél óra séta. Majd ha ez 3-4 hétig ment akkor befekszek 1 napra a klinikára és bevezetnek valami kanült - ezt a részét nem teljesen értettem, eddigre már le voltam shokkolva.
Megpróbálom megcsinálni de őszintén nem nagyon értem, hogy fog ez menni amikor húzom magam, de adok neki egy esélyt hátha. Mondjuk azt sem mondták, hogy hogyan fizetek ki napi belépőt az uszodába :(

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1187) Digital válasza narumon (#1186) üzenetére


Digital
addikt

Próbáld meg, Pali bácsi nem mond hülyeségeket! Az úszás nekem is tök jól esett! Tudom még ajánlani a szaunát is, sokat kuksoltam bent az Anna fürdőben, és az is szuper volt!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1188) laciklon


laciklon
csendes tag

Sziasztok! Még egy munkanap. Könnyített munkát kaptam, így kevesebbet kell táppénzen lennem.
Szóval kíváncsisággal teli izgalom kezd úrrá lenni rajtam, a hétfő reggeli műtét miatt. Van munkatársam akit már többször is műtöttek mindig más és más sérvnél. Nyugtat,hogy nincs mitől tartani. Ő most is targoncásként dolgozik... A lényeg, hogy az internet rengeteg információt nyújt. Próbáltam tájékozódni, hogy milyen is egy műtét. Találtam videókat, amiket megnéztem. Nem kellett volna.... Elég ha bízunk az orvosokban. Tehát aki még szintén műtétre megy, ne kíváncsiskodjon, hanem gondoljon arra, hogy jó kezekben lesz!

Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

(#1189) kirkri válasza kirkri (#1127) üzenetére


kirkri
addikt

Holnap bevonulok és csütörtökön műtét.

Egy témához kapcsolódó kérdés.
Milyen összegű "hálapénzt" szokás ilyen műtét esetén? Szerencsére nincs gyakorlatom a témában, mert életemben most leszek másodszor kórházban.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1190) moonlight115 válasza kirkri (#1189) üzenetére


moonlight115
tag

Egy sebész főorvos feleségétől tudom, hogy sokan már nem adnak, mert nem tehetik meg. Ezt a dokik megértik és nem csinálnak belőle problémát.
Sok sikert és gyógyulást kívánok! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1191) kirkri válasza moonlight115 (#1190) üzenetére


kirkri
addikt

Köszönöm! :R

21 éve a Prohardveren! ™

(#1192) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

Két dologra volt jó hogy írtam a praxisra. Az egyik hogy több nyugtató fogyott két hétig, a másik meg hogy kiderült mi lett elrontva.
Nem lettem kivizsgálva kamaszkoromban a makacs derékfájásommal és nem lettem eltiltva a fizikai munkától.
Nem műtöttek meg rögtön amikor kiszakadt a sérv, ezt ügyeletben is, akár karácsony éjjel 2-kor is meg kellett volna műteni.
Nincs kitámasztva cage-val az SI-LV-ös csigolya, ezért tört el a csavar és ezért törhet el most is egy mozdulattól bármikor, mert ez a legutóbbi műtét alkalmával is el lett mulasztva.
Az SI csavarok nagyon rossz helyen vannak, az egyik még csak nem is abban a csontban ahol lennie kellene. Azok a csontok nagyon sűrűn be vannak hálózva idegekkel és erekkel, az egyik csavar simán elnyírhatta több szegmens idegeit is, meg egy érhez is vészesen közel van.
A támasztás hiánya meg a rossz helyen lévő csavarok, meg a bent hagyott törött csavar még sok-sok komoly gondot okozhat a jövőben is.
További vizsgálatok szükségesek hogy megelőzzük ezeket a bajokat, valószínűleg újabb műtétre (műtétekre) lehet szükség hogy kitámasszák a csigolyákat, átunna húzzanak a csavaroknak mert lehet hogy fel is vannak lazulva és ha törött csavar is elindult valamerre, azt is ki kell szedni maróval.
A baj az hogy ezektől már javulást nem lehet várni (sőt talán rosszabb is lehet) ezekre csak a későbbi bajok megelőzése miatt lehet szükség.

Megyek Szegedre ha fogadnak, ha nem akkor valahogy Ausztria (nem vagyok benne biztos hogy itthon kapok olyan papírt egy orvostól amire rá van írva hogy egy másik orvos elrontott valamit, inkább hagynak a sorsomra)

Hálapénz? 40 ezret adtam minden műtét alkalmával egy jó hírű orvosnak, 120 ezret kapott összesen. Ez se volt elég arra hogy odafigyeljen arra amit csinál.

(#1193) narumon válasza enerdzsájzer (#1192) üzenetére


narumon
őstag

Szerintem egy szegedi utat vállalj be azért Barzóhoz. Ausztriából is hozzá jönnek. Gondolom nem véletlenül.

Egyébként a kiszakadt sérvet nem értem. Nekem jelenleg 2 van kiszakadva mégsem műtenek. (Illetve konkrétan elmondta a Barzó, hogy megműthet ha akarom csak nem lesz jobb. Akkor meg minek?)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1194) enerdzsájzer válasza narumon (#1193) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Megyek mindenképpen most már, remélem nem zavarnak el hogy menjek a saját kezelőorvosomhoz akihez eddig is jártam.
Ha vizelet és széklet tartási gondokat okoz, rögtön műteni kell. Tehát attól függ mit okoz.

(#1195) Digital válasza narumon (#1193) üzenetére


Digital
addikt

Állítólag Hannoverben van valami fullos idegsebészeti központ, van olyan eset amit ott nem vállalnak be, Pali bácsi meg igen!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1196) narumon válasza enerdzsájzer (#1194) üzenetére


narumon
őstag

Igen nekem is ezt mondta. Nekem most semmit nem okoz csak annyt hogy fáj a jobb oldalam. Hol kevésbé hol jobban. Ha 1 - 2 órára kell valahova elmennem az abszolút nem gond, de 8 órát nem tudok dolgozni : /

Pali bácsi nem fog elküldeni - magánban elküldjem az aszisztens telefonszámát? Vele tudsz időpontot beszélni CSAK ÉS KIZÁRÓLAG! Beesni nem tudsz! Ha ingyen szeretnéd megnézetni akkor számíts rá hogy Május körülre kapsz időpontot. Ha a "magánrendelésre" mész akkor 10e forintot kell perkálni, viszont 1-2 héten belülre kapsz időpontot. (De a folyóson akkor is számíts 1-2 óra várakozásra mert nagyon sokan vannak - 2 rendelő megy párhuzamosan két asszisztenssel. amíg az egyikbe bemész és elmondod a panaszodat az asszisztensnek, meg ő bekészíti a gépbe a leleteidet addik Barzó úr a másik beteget nézi. Mire nálad minden kész addigra átjön és ő már csak az előkészített dolgokra néz rá és úgy vizsgál meg téged - a másik oldalon közben az zajlik ami előtte itt veled - kicsit futószalagszerű de tény, hogy hatékony). Szerintem a te eseted még külön érdekelni is fogja, de készülj rá, hogy őszinte ember (annak tűnik legalábbis pár találkozás alapján), és símán elmondja a véleményét.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1197) narumon


narumon
őstag

Jah nálam nő a babszem a seggemben, mert brutális klausztrofóbiám van de a nyitott MRI felvétel nem tetszett neki ezért mennem kell a telibeburkolt MRI-be. Állítólag ad valami inyjekciót amivel végig vigyorgom, de én ebben nem hiszek amíg tényleg így nem lesz. Ha meg nem így lesz akkor 8-an sem fognak tudni berakni hiába tudja az agyam, hogy muszáj és nem lesz gond :(

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1198) enerdzsájzer válasza narumon (#1196) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Az jó lesz, jöhet minden elérhetőség! Inkább fizetek érte, nem várok Májusig. Főleg ha tényleg törhet a csavar megint bármikor. Az a jó ha őszinte, mondja meg a frankót ne kerteljen, ne célozgasson.

Esetleg autóval megközelíteni honnan hogyan, parkolni hol lehet, a rendelőt hol találom majd,fizetni hogyan?

Engem nem zavart a szűk mri gép, inkább az a veszett csörömpölés meg búgás volt félelmetes kicsit. Rendesen zúgott a fülem mire végeztem. Mondjuk sokáig is voltam benne.

(#1199) narumon válasza enerdzsájzer (#1198) üzenetére


narumon
őstag

OKé előkeresem és átküldöm!
A rendelő az új klinikán van az alagsorban. (Semmelweis utcában), de az asszisztensnő elmond mindent.
Parkolni a környező utcákban lehet (attól függ mikorra lesz időpont), napközben értelem szerűen nehezebb munka idő után már könnyebb. (Vagy esetleg a Tisza Lajos krt ottani közeli részén ott sok parkoló van, de akkor kicsit sétálnod kell (párszáz méter)

Engem a csörömpölés nem zavar, a szűk tértől viszont remegtem mint a kocsonya, és ha nem tudom az elmémmel megbeszélni, hogy most egy napos strandon fekszek és napozok, akkor biztos, hogy valahogy kimászok, szétszedem a gépet vagy akármi. Sikerült bemesélnem magamnak és valamennyire lenyugodtam, de ez nem mindig szokott sikerülni, van hogy totál pánikroham lesz a vége és akkor nem is tudok magamról teljesen.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1200) laciklon válasza narumon (#1199) üzenetére


laciklon
csendes tag

ÜDV ITTHONRÓL! :)
Az MRI-ről annyit, hogy a ritmusa jó volt, de dallamban szegény. Ezt közöltem az aszisztensel is, aki furcsán nézett rám.
Más:
Ma engedtek haza... Próbálok beszámolni,be mobilon elég macerás pötyögni...
Nekem mindössze az altatás utáni ébredéssel volt egy kis problémám. Fél délnen kerültem visaza a szobámba, ahol este 10-ig mozdulatlanul, a hátamon kellett volna maradni. Sajnos a nem sokkal korábban megivott 2 koty gyümölcslé vissza fordúlt. A nővérek oldalt fordítottak, ami nagyon rosszúl esett.. még másnap voltam kissé nyűgös, de utána szinte óráról órára jobban lettem. A lényeg, hogy ébredés után újra mozgott a lábfejem, és nem éreztem a zsibbadást. Most azon vagyok, hogy betartsam a számomra szigorúnak tűnő korlátozásokat. 6 hét múlva kontról és minimum 3 hónap táppénz. Személyes véleményem: Akinek a doki műtétet javasol, azt okkal teszi. Aki gyógyszerekkel tartja élhető szinten magát hibázhat,mert az idegek az álandó nyomástól tartósabban, vagy maradandóan károsodhatnak. Elméletileg 6 hónap múlva teljesen felépülök és újra kezdődhet a bringázás! :) Szerintem célirányos torna, csontkovácsolás is erdmé

nyes lehet, ha időben felismerjük a problémát... Sajnos a kezdeti tüneteknek nem szemtelünk elég figyelmet. Figyeljünk jobban magunkra!

Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.