Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) biker válasza enerdzsájzer (#200) üzenetére


biker
nagyúr

Tegnap sikeresen meghuztam a derekam. Most kezelgetem mindennel. Tens, energiaspiral, meg gravitacios agy. Most mar javul azert
Egy ev utan azt hittem, mar ilyentol nem kell tartsak

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#202) enerdzsájzer válasza biker (#201) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Ajjaaajj. :( Ettől félek hogy majd nem lesz teljesen jó majd utána.Meg majd visszajön.Nagyon fontos lenne hogy teljesen meggyógyuljak belőle mert nekem annyi. Pénteken a háziorvosom felhívta a kiszemelt dokit.Több mint egy hónapos várólistája van neki is.A dokim felolvasta neki a ct leletemet,arra rögtön mondta hogy már hétfőn mehetek is.Sokan ajánlották,állítólag nagyon jó.Kínlódok itthon,mozogni is alig merek. :( Pedig nagyon sok meló lenne a ház körül.Annyi mindent elterveztem...és itt a jó idő csinálhatnám. :O

Neked mi volt?Hol volt a sérv?Hol műtöttek?

[ Szerkesztve ]

(#203) biker válasza enerdzsájzer (#202) üzenetére


biker
nagyúr

egyelőre ne tervezz semmit, azt mondom.

Nekem sérv volt, LV-SI közt, és OTIben műtöttek (ez mondjuk mind le van írva a topikban és a hozzá kapcsolódo cikkben, most pihenni tervezz, és olvasgasd ezt, meg ajánlom az index fórumon a porc, gerinc, eü topikot.)

április elsején volt a műtét, júliusban mentem dolgozni, bírtam egy hónapot, majd egy hónap orfi rehab, azóta nyomom a melót.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#204) ballus


ballus
csendes tag

Sziasztok!

Jobbulást kívánok "kollégánknak". Hihetetlen tényleg amit leírsz a várakozási időről. Én is csak az ismeretségnek köszönhetem hogy nem szenvedtem a sérvemmel hónapokat.
Életmódváltás kell, ugye tudod?

Minden jót! És írjál az eseményekről, műtétről. Mikor lesz?

(#205) ballus


ballus
csendes tag

Biker: szerintem már sosem :( lesz, hogy mindent ugyan úgy csinálhatunk... Nagyon kell vigyázni.

Új kollegának: (ne haragudj, nem bírom a neved megjegyezni :B ) Arra ne gondolj, hogy mikor és mennyire újulhat majd ki, most az a lényeg hogy megszabadítsanak a fájdalomtól. Itt már nincs mese. A további dolgok pedig Rajtad múlnak, folyamatos egész életedben tartó gyógytornával lehet élni így is. Neked akkor porckorong pótlás kell?? :F
Most pihenés ezerrel meg műtét után is!

(#206) ballus


ballus
csendes tag

ahhh enerdzsájzer.... :U :)

(#207) enerdzsájzer válasza ballus (#205) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Szia!
Nem tudom még hogy lesz mert csak holnap beszélek a kórházban a dokival aki majd műt.Ő még most fog megvizsgálni először.Háziorvosom szerint már bent tartanak és a jövő héten meg is műtenek merthogy elég csúnya a helyzet.Hát ahhoz képest hogy összesen két és fél-három hónapot kellett volna várni hogy egyáltalán szakorvos lásson, sikerült két héttel a lerobbanásom után elintézni a dolgot.
Az egésszel annyi a baj hogy hivatásos tűzoltó vagyok és ha nem gyógyulok fel teljesen,akkor alkalmatlan leszek a hivatásra.Ezért aggódok annyira.

(#208) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

Na hát nem sok jóval biztatott a doki.Nagy az esély hogy ebből derék nem lesz soha.Jövő héten pénteken műt,most még hazaengedett de azt mondta fel ne merjek kelni az ágyból.Ha esetleg rosszabb lenne a helyzet rögtön hívjam akár éjjel is.Rendes doki amúgy.

(#209) biker válasza enerdzsájzer (#208) üzenetére


biker
nagyúr

néha (most is) én is úgy érzem, ebből rendes derék nem lesz soha.
de bízni kell, és megpróbálni más munkát találni, ahol ez belefér.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#210) enerdzsájzer válasza biker (#209) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Csakhogy az életem a tűzoltó hivatás.Még mindig nem hiszem el hogy ez velem történik.És ha nem erősködök az orvosoknál hogy vizsgáljuk már ki,meg nem vetem be az összes ismeretségemet akkor még mindig itthon kenegetem a derekamat pipamocsokkal,közbe meg majd' összesz@rom magam.Hát ennyit ér egy ember.Meg a tűzoltó.Ha lerokkanok mehetek amerre látok.

(#211) ballus


ballus
csendes tag

biker: Te hogy vagy? Javultál?

enerdzsájzer: szép hivatásod van! Hogy történt a sérved? Megemelted magad?
Mindenesetre rendes dokid van tényleg, de azért egy picit bíztatnám a betegem, még ha tudom is hogy mi az igazság.
Egyébként ha nagyon elszánt vagy és betartod az utasításokat és rendesen tornázol, akkor lehet még ebből derék, persze nem az igazi, de dolgozhatsz vele.

(#212) biker válasza ballus (#211) üzenetére


biker
nagyúr

hullámok jönnek mennek.

ha skálázzuk, és a jó derék 0, a rossz 10pont, akkor amikor eljutottam a műtétig, akkor volt 12-es :(
az utóbbi fél évben a 2-4(5)közt ingadozik.

tehát javultam, csak minden hullámvölgyben atomdepis leszek :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#213) enerdzsájzer válasza ballus (#211) üzenetére


enerdzsájzer
tag

A doki szerint kamaszkoromra vezethető vissza a dolog.Autószerelőnek tanultam és én még egy hét suli, egy hét gyakorlat rendszerbe végeztem.Maszeknál voltam tanuló úgyhogy 10-12 órát is dolgoztam már 14 évesen nyáron is.Voltam orvosnál akkoriban.Megröntgeneztek és azt mondták:ilyen tökéletes gerincet ritkán látni,biztosan azért fáj mert növésben vagyok.Aztán végig güriztem az elmúlt 15 évet ebben a tudatban hogy nekem tökéletes a gerincem.Aztán a tökéletes gerinc 3 éve bedobta a törülközőt,éppen lehajoltam egy vödör vízért és úgy maradtam.
Remélem neked lesz igazad.

(#214) ballus


ballus
csendes tag

Biker: azóta, hogy műtötték, szoktál járni ellenőrzésre, tornára, stb...?

Enerdzsájzer: úhh, akkor jó rég óta alakul a derekad! Én nagyon remélem, hogy minden jól fog alakulni a műtét után, csak ne hagyd el magad miután felépültél a műtétből. Nagyon fontos hogy rehabilitáljanak szakszerűen!

Amúgy nekem is fiatalkori megemelés az ok. Jó régen történt. De akkor persze eszembe sem jutott, hogy ez lehet belőle. :U

Nekem már lassan 5 hónap telik el a műtét óta. Néha jobb, akkor boldog vagyok :)) , és néha rosszabb, akkor totál elkeseredem :((( . (persze vigasztalni másokat nagyon tudok ;) )
Ezért elhatároztam, hogy megint felkeresem a gyógytornászomat.
Jól meg is tornáztatott tegnap, mára már klassz izomlázam is van, de jó érzés. És megnyugtatott, hogy amit érzek az amiatt van, hogy még nagyon feszes vagyok és merev. Ami nem is csoda 3 hónap ülésmentesség után, azóta meg a folyamatos aggódás,hogy nehogy rosszabb legyen... Szóval kell a sok nyújtás és torna és idővel még jobb lesz mint most! Mindenképpen jobban érzem magam már attól, hogy van egy szakember a környezetemben, aki tud segíteni, akár fizikailag akár lelkileg.
Ja, igen a lelki tényezők is nagyon-nagyon fontosak, tehát nem szabad elkeseredni és félni!

Holnap pedig megyek a körzeti reumatológushoz, hátha ki tud írni nekem ezt-azt (fizikoterápiát, fürdőt, masszázst, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#215) enerdzsájzer válasza ballus (#214) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Köszi a biztatást :) megbeszélem a dokival hogy ha össze tud foltozni legalább egy tűrhető szinten, akkor én ezerrel azon leszek hogy teljesen felgyógyuljak.12 kilométerre van gyógyvizes fürdő minden jóval.Gyógytornász,masszőr,meg ami még lenni szokott.Van üdülési csekkem,mindet odahordom a nyáron :K Tényleg!Utazni hogy lehet?Buszon állva?Vagy autóba fekve?
Egyébként most jobban vagyok. :C Lábam még mindig zsibbad meg a vádlim is béna de ma kicsalogatott a napsütés.Kisántikáltam az udvarra.Fát metszettem,meg a feleségem az én irányításommal felrakta a szivattyúkat a kútra és megdolgoztattam a kutat a hosszú tél után.Kitakarítottam az autót,nagyjából lemostam,tankoltam.Az a baj hogy tipikus örökmozgó vagyok. :U Csak nagyon hamar elfáradtam és sűrűn leültem pihenni.Igen most ülni is tudtam :D Nagyon jól esett egy kis mozgás a friss levegőn.

(#216) ballus


ballus
csendes tag

enerdzsájzer!

Nekem a műtét után ugye 3 hónap ülésmentesség volt, de lehet nálad nem lesznek ilyen szigorúak, sok mindenen múlik.
Az első hónap nehéz, olyankor még 5 perc talpon is nehezemre esett, és nagyon hamar elfáradt a derekam. Szinte egész nap feküdtem, még úgy is ettem, mert akkor még a tányért sem tudtam sokáig tartani. Érdekes hogy ilyenkor jön rá az ember, hogy mennyi mindenhez használja a derekát. Sokat kell sétálni fokozatosan és amint lehet elkezdeni a tornát.
A buszozást nekem inkább a 3. hónap vége felé javasolták, inkább autóban fekve utazást.
Az ülés sokáig nem esik jól, és ne is erőltesd. De a torna ezen is segít majd.

Érdemes beszerezni ezekből a kímélő eszközökből is, mint térdepelő szék, nagy fittnessz labda, ülőpárna, és autóba való kiegészítő a hát és fenék alá.

(#217) biker válasza ballus (#216) üzenetére


biker
nagyúr

milyen műtéted volt? komplett gerinccsere? :(
amit írsz, az inkább ront a helyzeten.

Nálam:
másnap felállítottak. aznap már felültem levest enni, de szigorú ülésmentesség volt, kivéve wc és kaja.

a 4. napon kocsival haza, bár ott fekve, majd itthon az ágy-torna és a kímélő lábadozás, de még a kórházban másnap már a kertben sétáltam.

6.héten ismét kocsi kontrollra, már ülve, ekkor már bőven.
másfél hónaposan elsétáltam a hév-ig (2,5km), elmentem vele állva ráckevéig (40 perc) és elsétáltam 1km-re a fürdőbe, majd egy óra múlva haza.

3. hónap végén kiírtak dolgozni, 5. hónapot bent töltöttem orfi rehabon, és a 6. hónap óta kb 80%-os hajtással dolgozom. 6. hónapban már bicikliztem!

ha 3 hónap ülésmentesség, és 5. hónapban kezdesz tornázni, az rendes izomleépülést jelez, ha nincs izom, akkor meg jobban terheled a hátad.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#218) ballus


ballus
csendes tag

biker: neeeeem, nem volt komplett gerinccserém! Gerincsérvem volt ami kiszakadt.Valamit nagyon félreértettél vagy én írtam félreérthetően. Sorry!

Nekem is fel kellett állnom a műtét utáni nap estéjén, majd fokozatosan minden nap picit többet és többet de az ülés szigorúan tiltva volt, még kajához sem. Wc, az igen az mehetett, de nagyon gyorsan kellett véghez vinnem :B érdekes volt.
Az ágytorna, amit írtál, nekem is volt végig (én kimozgatónak hívtam).
Mivel nem világosítottak fel kellőképpen ezért mentem el egy másik dokihoz is műtét után kb. 2 hónappal és onnantól kezdtem a rendes gyógytornát. Ott ez a doki mondta is hogy le vagyok maradva, sokkal előbb kellett volna már tornáznom.
Az ülésmentességet nagyon szigorúan értették nálam és még a lépcsőzést sem javasolták sokáig! De mondom! Két orvosom két félét javasolt!!!! Nem egyszerű!

Lehet az volt a baj, hogy agysebész műtött???? :F :U :DD

Az 5. hónap rehabod hogy telt? Egy egész hónapig foglalkoztak veled ott bent?

(#219) biker válasza ballus (#218) üzenetére


biker
nagyúr

igen, egy egész hónap ORFI rehab, minden nap gyógytorna, medence, mágnes, elektroterápia, masszázs, amit akarsz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#220) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

Pfffff...még öt hónap. :O

(#221) ballus


ballus
csendes tag

Hát ez sirály! És hogy lehet ilyen beutalót szerezni? Nagy proteksön kell? Én kiegyeznék egy-két héttel is.

(#222) biker válasza enerdzsájzer (#220) üzenetére


biker
nagyúr

Nebazz
Miert?
Meselj

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#223) enerdzsájzer válasza enerdzsájzer (#220) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Neem.Pénteken késelnek csak az utána következő hosszú gyógyulás miatt nyúlik a szám.

(#224) Oliverius válasza ballus (#221) üzenetére


Oliverius
csendes tag

Szia!

A rehabos beutalót a helyi reumán adnak legalábbis én ott kaptam és 2 hét egy kurzus általában.(saját tapasztalat)
Bentalvós a dolog de ha járóképes vagy délután-este kimehetsz sétálni vagy közértbe.
Szerintem nem rossz de ha melózni tudsz akkor magánszorgalommal többre mész.

Üdv.

Eladó Dlink DSL-360R modem.

(#225) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

Vagánykodtam az elmúlt 3 napban.Szöszmötöltem kicsit a kertben meg a műhelyben.Nem emeltem villáskulcsnál nehezebbet,meg lehajolni sem mertem.76 éves öregem gyorsabban mozog mint én.De én úgy kifáradtam,mint aki kilapátolt egy vagon szenet.Most megint fekszek.Holnapután megyek kórházba már nagyon várom hogy túl legyek rajta.

(#226) biker válasza enerdzsájzer (#225) üzenetére


biker
nagyúr

Remelem hamarosan mar arrol irsz, sikerult minden

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#227) enerdzsájzer válasza biker (#226) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Sikeeeer!Már itthon is vagyok!Ma megnézett a doki,megkérdezte mikor akarok hazamenni.Azt mondtam még ma mert holnap mennék locsolkodni.Vigyorgott,elment majd 15 perc múlva jön kezébe a papírokkal hogy mehetek amerre látok. :DDD Ahhoz képest hogy tegnap még a vécéig is alig tudtam kibotorkálni két lépés után reszkettem mint a nyárfalevél,ma már majdnem futottam ( kis túlzással :D )
Amúgy a műtét jól sikerült.Két és fél óra volt.Megcsinálta a kiszakadt sérvet,leszedte a csontkinövéseket a csigolyákról.A kisebbik sérvhez nem nyúlt mert nem volt kiszakadva.Megnyugtatott hogy nem lesz gond. :C

(#228) biker válasza enerdzsájzer (#227) üzenetére


biker
nagyúr

Na, akkor fa..a
Engem a mutet utani 3. Napon raktak ki
Azert csak ovatosan!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#229) mh197


mh197
senior tag

Sziasztok!

Kis szünet után újra itt vagyok. :B
Látom energizer kollégának sikeres volt a műtét, gratulálok hozzá, nagyon jó ilyen pozitív hozzászólásokat is olvasni!!! :K
Nálam még mindig hasonló a helyzet mint korábban. Fájdogál az egyik lábam, néha jobban, néha kevésbé, de nem vagyok túl jól. Sajnos jelenleg is elég sűrű a program melóban így nincs semmi időm kezelésekre. Igaz nemrég eljutottam nagy nehezen egy EMG-re, ahol megállapították, hogy az idegszálak jók a lábamban, csak a comb felső részén van nagyon minimális gyengülés a problémás oldalon. Szóval jelenleg nekem még egyik doki sem javasolt műtétet, de igazábból jobban sem vagyok semmitől.. :O Szóval patt helyzet, várom, hogy mikor leszek jobban, vagy rosszabbul, addig meg fájdalomcsillapítás ezerrel jelenleg.

Enerdzsájzer: műtét után fáj/nem fáj? Írtad, hogy a vádlid bénult volt, az rendbejött utánna teljesen? Milyen módszerrel műtöttek? Endoszkópos, vagy sima vágásos (4-5cm egyenes vágás) technikával? Melyik csigolya közt volt a sérv, és a kisebbik sérvre miért mondta a doki, hogy azt nem bántja, az még helyrejöhet magától is, vagy miért? :F
Mindenesetre gratulálok a sikeres műtéthez, vigyázz rá, és mielőbbi teljes felgyógyulást! :K

[ Szerkesztve ]

(#230) biker válasza mh197 (#229) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem időjárás függvénye is.
én tegnap vergődtem fájásokkal, főleg miután meg is vagyok fázva
és ma keltem úgy, mint akinek jól szétverték a hátát egy baseball ütővel. alig bírtam megmozgatni.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#231) enerdzsájzer válasza mh197 (#229) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Szia!
Ez szerintem embere,meg sérv válogatja kinek mennyire fáj a műtét után.Volt egy szobatársam akit 11-kor hoztak ki a műtőből, délután 4-kor már úgy forgott az ágyban mint akinek kutya baja.Felkönyökölt,fájdalom csillapítót is már csak elalvás előtt kért csak azért nehogy éjjel megfájduljon.A mázlista.Én speciel majd' összeszartam magam a legapróbb mozdulattól is pedig tele voltam gyógyszerrel.Fél órás kínlódással járt hogy az oldalamra forduljak.Pedig nem vagyok egy nyavalygós típus.A zsibbadás meg a bénulás még meg van.Doki szerint ehhez még hosszú idő kellhet hogy rendbe jöjjön.Úgy érzem mintha kicsit erősebb lenne a vádlim meg a zsibbadás jellege változott,néha talán enyhébb egy kicsit de lehet hogy csak beképzelem.Sima vágásos technika volt,endoszkópot nem is említette.A legalsó csigolya alsó porca volt szétpukkanva plusz csontkinövések voltak.A felső porckorong csak kiboltozódik bár az is nyomja az ideggyököt azért nem nyúlt hozzá mert nem volt kiszakadva és a sok pihenéstől visszahúzódik.
CT-én voltál már?Vigyél nekik pénzt akkor megnyílnak a kapuk.Orvosi eskü ide vagy oda,pénz nélkül csak szenvedni fogsz még sokáig.
Köszi!Gyógyulgatok!Minden eltelt nap után erősebb vagyok egy kicsit.

(#232) enerdzsájzer válasza biker (#230) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Ja igen.Az időjárásra érzékeny vagyok én is.Mindegy milyen front jön,fáj mint az állat.A mostani szitu is egy fronttal kezdődött és az asztalon végeztem.Ezt nem lehet kivédeni sajnos.

Valakinek tapasztalata esetleg valami porcépítő-erősítő-regeneráló csodaszerről?Akármilyen vitamin,béres porcerő (béres cuccok általában jók) vagy akármi más?

(#233) mh197 válasza enerdzsájzer (#231) üzenetére


mh197
senior tag

Nekem MR már megvolt, ott derült ki, hogy ilyen séres téma van az L5-S1 és L4-L5 közti korongoknál. Az alsó nekem szélesebb alapon kicsi pukli, de a porc már eléggé szét van abban menve hátul, a fölötte lévő csigolyák közt meg kicsi alapon picit nagyobb kipuklisodás. Mindkettő pont szimmetrikusan dudorodik ki középen hátrafelé, mintha oda lenne tervezve. Kiszakadva azt mondta több orvos is, hogy nincs, és lehet kezelni műtét nélkül is, csak azért elég necces, mert fáj, meg zsiborog az egyik oldalon a lábújjaimnál, meg itt-ott, mikor hol a lábamon, és még ehhez az oldalam a derekamnál.
Időjárás tuti benne van, mert bármilyen időváltozás van, majd be__ok olyan fájdalmak jönnek. Hason fekvés úgy néz ki beválik nálam, csak egy idő után már az is kényelmetlenné kezd válni. Mc-kenzi-t ajánlották még, egyenlőre még csak ezt a feltolom magam a kezemmel dolgot csinálom naponta többször, na meg a hason alvás úgy, hogy a mellkas alá teszek több párnát, hogy ilyen hátra görbített legyen a hátam.
A jobb időre mostanában jobban vagyok, de jó lenne vmi véglegesebb megoldás ezekre a fájdalmakra. Remélem az elkövetkezendő 10 évben megoldja ennek a problémáját az orvos tudomány...
Az endoszkópos annyival jobb, mint a sima vágásos, hogy max 1 vagy 2 darab két centis vágás van a hátom, amin át bemennek a kérdéses helyre, és ott kis eszközökkel egy csövön át szedik ki, aminek nem kellene ott lenni. A kisebb vágás miatt gyorsabb a felépülés, fele annyi idő, és sokkal kisebb a roncsolás is ugye, ami a későbbi hegesedés elkerülésére jó.
Ettől eggyel még kíméletesebb a lézeres technika, ami mondjuk kiszakadt sérvnél nem alkalmazható, de a kiboltosulásoknál még hatásos. Ekkor egy kis tűt szúrnak le oldalról a porcig, belevezetnek a porcba egy kis lézer szálat, ami oldalra tud lézer fényt nyomni. Ennek a lényege, hogy a belső porc anyagot a kitüremkedés helyén elpárologtatja, és így a porc kitüremkedése visszahúzódik, mivel a belső nyomás lecsökken, a kitüremkedett zselés anyag eltávolítódik onnan.
Esetemben én ha nem változik az állapotom, később lehet egy ilyet fogok bevállalni. Egy hét teljes kímélet, majd két hét átvezető tornászásssal teljes ebben az esetben a felépülés. Szóval nem túl hosszú idő alatt meg lehet gyógyulni belőle. ;)

Jobbulást a műtét utánra, és majd azért néha írd le, mit tapasztalsz, még ha teljesen el is múlnak a fájdalmak, ne felejtsd el a topicot, és írd meg a tapasztalatokat.

(#234) ballus


ballus
csendes tag

enerdzsájzer: nem vagyunk egyformák és a gerincsérv is lehet száz féle, de a Tiéd is rendbe fog jönni, hidd el! Egyáltalán nem biztos hogy a szobatársadnak jót tett a ficánkolás!

mh197: denevérpad, ha Pest közelében vagy! Olvass utána, Neked használna szerintem. :K

Itt ez a nyamvadt idő már megint és én már éjjel éreztem! Sok időjós született már... ;)

(#235) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

Javul a helyzet lassacskán.Most már tudok támaszkodás nélkül egyenesen menni,kapaszkodás nélkül vécén ülni.Akár 1 órát is tudok sétálgatni.Fene se gondolta volna hogy ennek egyszer így fogok örülni.Bár most ez a szemétláda időjárás megint kib@szott velem.Az elmúlt két napban mióta óránként váltja egymást a napos idő meg a felhőszakadás,egy-egy mozdulattól a szemem majd' felakad.Úgyhogy most szigorú fekvés.Már megnéztem a doktor háúsz első négy évadát,most jön az ötödik. :D Bármikor felismerek egy lúpusz enkefalitiszt. :DDD

(#236) biker válasza enerdzsájzer (#235) üzenetére


biker
nagyúr

akkor jöhet a szökés 4 évad, aztán a jóbarátok 10 évad (60db dvd)

nekem is ez hét totál para, el is mentem reumára, csináltak egy rtg-nt, majd holnap eredmény

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#237) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

LUMBAMED DERÉKTÁMASZTÓ ÖV (kód: 310040063) [link] Ilyen van valakinek?Gondolkozok rajta hogy íratok egyet magamnak.Van már egy csak abba nincsenek merevítők és felkunkorodik a széle állandóan,meg felcsúszik a hónom alá.Pedig veszett drága volt ez is.

Borzasztó érzékeny lettem az időjárásra.Elég egy bárányfelhő az égen hogy ne tudjak felkelni.Ráadásul ez jöhet olyan hirtelen hogy szinte 20-30 percen belül változhat a helyzet.

(#238) biker válasza enerdzsájzer (#237) üzenetére


biker
nagyúr

Nekem az s612 van
Egy ideig javasolt az ilyen

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#239) Oliverius válasza mh197 (#233) üzenetére


Oliverius
csendes tag

Szia!

A McKenzie-nek érdemes adni egy esélyt, én jellenleg ezen vagyok és nekem egyenlőre úgyfest működni fog a dolog.
De ha folyamatosan terheled magad az nem tesz jót neki.

üdv.

Eladó Dlink DSL-360R modem.

(#240) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

Nekem egy olyan öv kellene,amivel majd tudok dolgozni.Ami tehermentesíti a derekamat,ott marad ahova raktam és nem gyűrődik csúszik-mászik.Az sem baj ha szellőzik egy kicsit mert piszok meleg tud lenni a bevetési gúnya alatt egy tűzben. :U

Mekkenzit hol csinálnak?Doki ki tudja írni vagy fizetős?

Ma három hete a műtétnek.Most lecitint szedek,állítólag jó a porcoknak.Asszony masszírozza a lábamat,sokat sétálok,erőltetem a lábujjhegyen állást.Lassan kezd visszatérni az élet a lábamba! :DD :C Zsibbadás is enyhült!Fájdalom is ritkábban meg enyhébben jelentkezik. :C Csak lesz belőlem még ember! ;)

(#241) biker válasza enerdzsájzer (#240) üzenetére


biker
nagyúr

hogy állsz?
mondjuk a bevetési ruhát szerintem idén felejtsd el. pár hónap irodai munkát kérj.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#242) enerdzsájzer válasza biker (#241) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Javul a helyzet lassan de biztosan.Elég jól tudok mozogni,csak gyorsan fáradok,meg izomlázam is szokott lenni a sok sétától.Sokkal ritkábban meg kevésbé fáj.Le tudok hajolni,most a guggolással próbálkozok,az is egyre jobb.A műtét helye még érzékeny egy kicsit.Csak nagyon ropog,kattog ott a gerincem.

Hogy mi lesz a melóba meglátjuk,ha meg tudom dumálni a főnökséggel beülök híradó ügyeletesnek pár hónapra.Muszáj lesz, pedig utálok híradós lenni. :))

(#243) biker válasza enerdzsájzer (#242) üzenetére


biker
nagyúr

még mindig jobb, mint lesérülni :)
kattogás az nekem is izomból megmaradt :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#244) #98593280


#98593280
törölt tag

Üdv. Nekem ha jól emléxem 2 éve jött az életembe a derékfájás. Nálam a sok ülés, kevés mozgás, rossz testtartás, stressz, stb okozta. Annyira fájt 3 napig, hogy nem bírtam aludni esténként, max fél-1 órát. 3.napra már teljesen kész voltam. Akkor, mivel jobban hiszek a természettudománynak, mint a szikének, én egy csontkovácsot kerestem meg. Segített. Legalábbis a tarkómba sugárzó fájdalom, amitől nem tudtam aludni, az megszűnt.

Ezek után találtam egy másik nagyon szimpatikus csontkovács / gyógymasszőrt, akihez több hónapig rendszeresen hetente 1x 2x jártam kezelésre. Ezenkívül vásároltam 2 db magasságomhoz méretezett ülőlabdát, a cégnél minden nap azon ülök, néha itthon is. Eleinte fárasztó volt több óra után, de pár hét alatt teljesen a mindennapi életem részévé vált. (Létezik ebből lapos egyszerűbb kivitel is, azt is próbáltam, kellemes:) )Ezenkívül igyexem rendszeresen ügyelni a tartásomra (kihúzom magam...) Gyakorta végzek gerinc speciális tornagyakorlatokat (ezt mostanában ellustizom már:) Gyakorta hetente tavasztöl őszig napi 7 km-ert gyaloglom. Rendszeresen másfél éve vasárnaponként úszom (nyújtja a gerincet, a labdához hasonlóan erősíti a hátizmokat) Igyexem sok zöldéséget gyümölcsöt enni. Sokáog sok tejet ittam, naponta fél liter, erősíti a csontokat. Kálcium pezsi tablettát is szoktam inni, sőt, van egy receptre kapható Gool nevezetű cápauszony tartalmú porcerősítő, azt is szoktam szedni.

A műtétről az a véleményem, hogy nem más, minthogy kikaparják 2 csont közül a porcot. Ezután mivel ott nem lesz semmi, sokkal nagyobb igénybevételnek lesz kitéve a gerinc azon része. Kvázi jelentősen megnövekszik az esélye annak, hogy a szomszédos csigolyák között új gerincsérv alakul ki. Én mindenkinek azt tanácsolom, mindent próbáljon meg, de a műtét a legeslegesleges legutolsó legyen a listán. Pl. van több csontkovács doki pesten, aki még a kitüremkedő gerincsérvet is meggyógyította.

A hanyattágyról meg még nem is beszéltem, vannak konditermek ahol van, érdemes kipróbálni!

(#245) #98593280 válasza enerdzsájzer (#242) üzenetére


#98593280
törölt tag

"Csak nagyon ropog,kattog ott a gerincem."

Szerinted miért? Mert kiszedték a porcot onnan, egymásra támaszkodik a 2 csont.

A fő jelszót még nem árultam el a sokat ülőknek:

Bármelyik ülőpozíció jobb mint az előző:)

Egyébként ez a mai kor népbetegsége, a mai fiatalok még nagyobbat fognak vele szívni.

[ Szerkesztve ]

(#246) mh197 válasza #98593280 (#245) üzenetére


mh197
senior tag

Szia!

Szépeket írsz, nem rossz dolgok, bár a csontkovácson kívül a többi 100%-án túl vagyok, hatás nélkül. :U
A műtét nem arról szól, hogy a porcot szedik ki a két csigolya közül, mert ez téves megállapítás. A porc amit kiszednek eleve nincs két csigolya közt, épp ez a probléma, amit a műtét megold. Van olyan eset, amikor akármit csinálsz, a porc nem fog tudni visszamenni a csigolyák közé.
A porc a függőleges irányú erők egy részét a belső zselés anyagon keresztül oldalirányba továbbítja. Az oldalirányú (merőleges) erőhatásoknak meg a rostos szerkezetnek kellene, hogy ellen álljon, és mintegy "rugózással" csillapítsa a gerinc rezgéseit.
Egy a lényeg, hogy ahol a porc körkörös rostos szerkezete megszakad, ott a belső zselés cucc elkezd kifelé mászni a csigolyák közül, tolva maga előtt kifelé az előtte lévő porc részt, és amikor ez már eljut addig, hogy nyom vmit, akkor az elkezd fájni. Röviden ennyi a sérv. Ha a porc teljesen kimegy, akkor hiába bármi, nem fog visszamenni a helyére, ekkor marad a műtét, amivel a kidomborodó porcot részben leszedik, a zselé egy kis részét leszívják, és kész is. A két csigolya közt ott is marad porc, ahonnan kiszakadt a rész, mivel a porc csak részben szakad ki és a csigolyák felszíne közt marad ugyanúgy porcanyag.
Hülye példa, de nézz meg egy sertés gerincéből készített húsleves esetén, ha a porcokat szétveszed, azok is szétszakadnak, de marad bőven a csontok/csigolyák felszínén.

A probléma oka, hogy a rostos porc gyűrű felszakad, a zselé ott kinyomja a töredezett porcanyagot. A műtét fő célja a porcon belüli nyomás csökkentése, és ha ez nem elég, a kidomborodott porc részleges eltávolítása, de csak a kidomborodott részé.
És ami a legnehezebb : Úgy eljutni oda, ahol mindez van, hogy közben ne menjen szét sok szövet, legkisebb vágásokkal, de a célt elvégezve. Na ez utóbbi a legnagyobb gond.

Később aki hajlamos műtéti sebek utáni hegesedésre, az rosszabúl jár, aki meg nem, annak 100% lehet a gyógyulása. A csigolyák közt maradt porcanyag még a sérült helyen is tökéletesen elég részleges funkciója ellátásához. Igaz gyengébb lesz az a rész, a többi porcnak több feladata lesz vmivel. Bár szerintem egy ilyen eset után senki nem akar élsportot nyomni, súlyt emelni, stb., vigyázni fog utánna a gerincre, és úgy meg tökéletesen elég is.
Egyszóval nem kell más, mint egy jól sikerült műtét. Mennyi ennek az esélye? Nos, én pár hónapja már figyelgetem ezeket, és valahol 95% körülire tehető a teljes gyógyultak aránya.
Most tesztelek egy új lazító krémet, majd megírom pár nap múlva mik a tapasztalatok. néhány nap használat után egész hatékonynak tűnik.
Bocs a hosszú post-ért, és ha vmit elírtam, sajnos már este van, hosszú volt a meló, és már egész szépen fáj is a lábam, derekam. Szóval indulok pihenni.
Mindenkinek jó pihenést, sok úszást!

(#247) #98593280 válasza mh197 (#246) üzenetére


#98593280
törölt tag

Igen, nem fogalmaztam pontosan, valóban zselé van a porc belsejében.

A dokik meg persze hogy a műtétet javasolják, hisz ebből élnek. Biztosan nem fogják azt mondani, hogy menjél csontkovácshoz.

Én csak azt hangsúlyoztam, hogy számomra a legeslegutolsó lesz a műtét, az a gerinc ahova belenyúlnak, már sohasem lesz a régi.

De az emberek különbözőek és most nem konkrétan rád gondolok, de a legegyszerűbb bicska alá feküdni, de hogy egy kicsit is mozogjunk, vagy egészségesebben próbáljunk élni, az már nehéz feladat, agyilag... egyeseknek.

(#248) biker válasza #98593280 (#247) üzenetére


biker
nagyúr

De az emberek különbözőek és most nem konkrétan rád gondolok, de a legegyszerűbb bicska alá feküdni, de hogy egy kicsit is mozogjunk, vagy egészségesebben próbáljunk élni, az már nehéz feladat, agyilag... egyeseknek.

bocs, de bicska és a kinyílás egy tér-idő kontiinumba került ettől nálam :(

tudod mikor jut MA műtétre az ember? 1-2-3 év után!

én évekig szenvedtem derékfájással, míg egyszer beállt szeptemberben, mentő. haza.
onnantól mindenféle kezelés (orvosi és gyógyember-csontkovács) míg februárban ismét mentő, kórház, morfium, anyámtyúkja, és még ez után 2 hónap volt a műtét ideje.

rohadt nagy tévedés, akarom mondani büdos nagy hazugság és rágalom, hogy "ááá, elmegyek megműttetni" mert nagyon nincs így.
és még örüljek, mert az OGK-ban eleve 2 éves várolistára tettek volna, nem 2 hónapra.

szerintem Te sem olvastad el a blog bejegyzést és az összes szólást, és a kapcsolódó hasonló blogokat, de megmondod az igazat.

nyilván, nem kell megműteni azokat, akik csak fájlalják egy kicsit, de tudnak mozogni, de sajnos azt se műtik meg időben, aki már nem tud.
persze, minden mozgásszervi betegség megoldása a mozgás, ha elmúlt a gyulladás, de amikor a lokális lidocain+vénás izomlazító+morfium után se lehet megmozdítani az embert, akkor mit tehet?

kicsit jobban át kellene gondolnod, amikor így leminősítesz embereket.

nincs harag, félre ne értsd, csak elmondtam a véleményem.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#249) enerdzsájzer válasza #98593280 (#247) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Nálam a legutolsó volt a műtét.Csontkovács eleinte hónapokra szinte panaszmentessé tett,csak azt a furcsa feszülő érzést nem tudta megszüntetni.Már akkor mondta hogy mennyek ct-re.Nem mentem.Aztán már ő sem tudott vele csinálni semmit és egyre erősödött a fájdalom meg a görcs.Vettem függeszkedős csizmát,csak elkéstem vele.Tavaly kellett volna.Még az utolsó hetekbe is,amíg még fel tudtam mászni a csőre,volt néhány jó órám tőle.
Nem csak sérv volt hanem 4 milliméteres csontkinövés is (beszéltem egy csókával akit ekkora sérvvel megműtöttek,nekem a kisebbik sérv 6 mili) és ezen felül volt még 12 mili porc kiszakadva.Ezt muszáj volt műteni mert bénulást is okozott.A doki azon csodálkozott hogy még tudok járni meg magamtól vécézni.

Egyre erősebb a lábam :C a zsibbadás is múlik szépen.Csak legénykedek,néha megesik hogy megfeledkezek magamról és leguggolok meg lehajolok,aztán meg fáj.De már az sem elviselhetetlen,meg egy kis pihenéssel múlik.

(#250) littlemole


littlemole
őstag

Nagyon részletes írás, sok segítséggel. Gratula.
13 évvel ezelőtt dolgoztam műtőssegédként ,és pont ott voltam a legtöbbet, ahol a gerincsérveket operálták. Néha nehéz volt a megfelelő pozícióba felrakni a beteget (az esetleges túlsúly miatt). Ezt mindig ketten kellett csinálnunk.

Mint mindennél, legjobb a megelőzés ennél is ha lehetséges.
A sok gép előtt való ülés helyett,mellett inkább mozogjunk valamit. No megyek is egy kis reggeli cangázásra.

"We believe we have a moral responsibility to keep porn off the iPhone. Folks who want porn can buy an Android" From Steve Jobs to a Customer (Xiaomi Note 3 PRo)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.