Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) danan válasza ballus (#298) üzenetére


danan
csendes tag

Szia! Köszönöm a választ! :R Tegnap voltam idegsebésznél és azt mondta még nincs olyan idegi károsodás, hogy műteni kellene. Ezért ez most kimarad az életemből :C .
Viszont megnéztem a honlapot amit adtál és fel keresem őket, mert nagyon szimpatikusnak találom!
Még egyszer köszönöm

(#302) ballus válasza danan (#301) üzenetére


ballus
csendes tag

Na, örülök, hogy segíthettem és remélem nem is csalódsz majd bennük! Addig kitartás, azért jó hír, hogy doki szerint nem kell műteni még. Kivi leszek itt majd mit mond a doki!

(#303) mh197


mh197
senior tag

Nos, jártam a héten megint a dokimnál.
Most már nincs jobb ötlete, annyit mondott, hogy ha végképp nem bírom, akkor megműti, de nem ajánlja, vagyis inkább húzzam addig, amíg bírom. Na meg azt is mondta, hogy az ilyen fajta kiboltosulások, ami nekem van, lehet maguktól meg is gyógyulnak, ha sokat tornászok, és úszok. Ha viszont műteni kell, akkor elég rendesen kell generálozni, mert akkor a három alsó csigolyát, a 3-4-5 -öst össze kell rögzíteni, hogy igazán jó legyen az eredmény. Na mondjuk ez a rögzítős téma azért megijesztett rendesen. A doki szerint viszont így hosszú távon is tuti lehet az eredmény, ha erre kerülne a sor, mert akkor az a rész már stabil lesz, és nem fog jobban szétmenni a porc később. Ami a hátránya, hogy az előrehajlás az igencsak beszűkül, vagyis nem leszek egy táncos alkat, de a napi mozgást semmiben nem gátolja, nem látszik egyáltalán. A műtét kb 2-3 óra lenne, kockázata azt mondta minimális, rutinműtét. Választhatom azt is, hogy nincs rögzítés, de azt mondja, az nagyon bizonytalan, és a legtöbb porc műtétnek ez a baja, hogy meggyengül a porc, meg még az izmok, szalagok is átvágásra kerülnek, majd később megint ugyanaz lesz a gond az instabilitás miatt. Ja, és ami meglepett, hogy az ilyen rögzítős műtét után állítólag minimális a pihentetés, vagyis 2-3 nap kórház, aztán 1 hét kímélet, utánna két hét átvezetés, és full terhelés mehet.
Nos, eddig ez a szitu. Mondjuk annyiban maradtam vele, hogy próbáljam meg az úszást, és a tornát, hátha sikerül, és nem kell terminátorosdit játszani :D Szóval egyenlőre úgy néz ki, hogy viselem tovább a fájdalmat, és várom a csodát. Na meg úszok majd ezerrel. Sztem heti 2-3 alkalommal fogok járni. Most hétvégén is voltam már, és leúsztam 50 hosszt. Mondjuk hatása nem volt, de nem is egy alkalomtól várom, hogy jobb lesz.
Ja, amúgy a doki nagyon rendes volt, mondta, hogy ha bármi gáz van, hívom, és rögtön megcsinállja a műtétet, és kontrollra is megyek hozzá 6 hónap múlva, ha addig nem rosszabbodik.

Ja, a mostani esős idő engem is kikészít. Kitartást mindenkinek, aki szintén szenved az időtől.

(#304) enerdzsájzer válasza mh197 (#303) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Ezt a csavarozós dolgot mindenképpen próbáld elkerülni.Valahol olvastam hogy az sem olyan jó,mert a rögzített csigolyák melletti porckorongokon nagyobb lesz a terhelés és ezért ott alakulhat ki sérv.

Voltam 6 hetes kontrollon.Szépen gyógyulok,minden oké. :C Gyógytornát meg fürdőzést kezdem nemsokára, meg kapok még B-vitamin kúrát mert a zsibbadás nem igazán akar múlni.Kb. 70%-os a lábam is.Még két hónap szigorú kímélet, ülni még mindig csak keveset.

Most harmadik napja jobban fáj.Egész nap fekszek,nehezen egyenesedek fel ha kimászok az ágyból.Talán az időjárás?Ti is megéreztétek a frontot?

(#305) ballus


ballus
csendes tag

mh197: ez a terminátosdi tényleg nem hangzik valami jól. Próbáld megúszni szó szerint, hátha használ. De ez több hét, hónap mire az eredményt láthatod magadon, ha látod egyáltalán...

enerdzsájzer: bizony-bizony ezek a vonuló frontok nem kedveznek a műtötteknek. Ne aggódj, majd idővel egyre kevésbé fogod érezni! Azt nem mondom hogy el fog múlni örökre.
Nekem is volt olyan 1 hónappal a műtét után, hogy alig bírtam felkelni az ágyból.Sőt később is! Torna és nyújtás nagyon fontos, de szakemberrel.

(#306) mh197 válasza ballus (#305) üzenetére


mh197
senior tag

Nos, igyekszem elkerülni. Most járok gyógyfürdőzni, úszni, maszíroztatni, meg minde. Mellette tornászom, szóval ki tudja. A rögzítésnél tényleg annyi van, hogy a többi porc vmivel nagyobb terhelést kap, viszont amit már eddig sem szuperáltak, azok esetén mindegy, hogy úgy van, vagy máshogy. Csak azért az ember az ilyet mégis elkerülné..
A zsibbadozás akkor ezek szerint maradandó "élmény" az embernek. Nekem amikor elmúlnak a fájdalmak néha, a lábújj bizsergés az ami meg tud őríteni.. Én nem tudom, de ez a sérves téma szerintem középkori kínzómódszernek is elment volna..
Majd még egy injekciót az L5-S1 közé kérek, hogy azért megnézzem mennyiben más az L4-L5 közé adott csodátol, ami semmit sem használt egy pillanatra sem. Kíváncsi leszek, hogy egyel alatta mit változtatna egy ilyen. Igazából a fájdalmakat is onnan érzem kiindulni, tehát sztem ott lesz inkább a gond majd.
Az időjárás egyébként engem is ki tud készíteni. Olyankor még a Contramal tabi sem szokott segíteni.. A heti kétszeri gyógyfürdőzés és úszás viszont eléggé kifáraszt, de nagyon hasznosnak érzem.

(#307) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

Ma két hónapja műtöttek.Elkezdtem a gyógytornát, vízben,szárazon,masszírozás,meg bizsergetős,15 alkalom.Nagyon fárasztó,gyengének érzem magam,a száraz torna a legnehezebb, pár mozdulat még mindig fájdalmas.Szedem a b-vitamint,lábam lassan erősödik,zsibbadás még mindig kitart.Még 3 hónapom van felgyógyulni.Ez a szemét időjárás készít ki nagyon.
Veletek mizujs?

(#308) mateisti


mateisti
csendes tag

Hello mindenki!
2 hete én is csatlakoztam a műtöttek csapatába.. Előtte is olvastalak benneteket, és elég sok mindenben magamra is ismertem . Nekem LIV-LV és LV-SI között volt a sérv, ami nemrégiben kiszakadt, és csak a műtétkor derült ez ki. Az MR-t előtte egy hónappal csinálták, arról nem mondták meg. A mostani első rosszabbul létem márc.27-én kezdődött bal láb zsibbadással, és részleges bénulással. Ápr.1-ig bírtam otthon, azután hívattam mentőt és vittek be az uzsokiba. Ott megcsináltak minden vizsgálatot, infúzióval annyira helyrehoztak, hogy nem fájt, és 1 hét múlva hazajöhettem. Azt mondták (az Amerikairól jött egy fiatal sebész), inkább hozzuk helyre tornával, mert ha műteni kell, az 4-5 órás, csavarozós lesz.. Persze megijedtem tőle, 2 hétig tornáztam, aztán 2 hétre elmentem dolgozni.Addig bírtam. Itthon kínlódtam utána kicsit, míg megtaláltam az Erbszt dr-t, és bejelentkeztem hozzá.Mikor meglátta a lábbénulást, azonnal műtétet javasolt, persze csak kis műtétet, nem mint az uzsokiban, amit a János-ban május 21-én meg is csinált. Most itthon lábadozom, csak a zsibbadás, meg a bénulás nem múlt el..Látom ti is kínlódtok az időjárással ( ki se kell nézzek, mikor esik, borult, simán megmondom ..). Mindenkinek jobbulást! üdv

(#309) enerdzsájzer válasza mateisti (#308) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Ugyanabban a cipőben járunk.Pihenj pihenj pihenj!Sétálgass óvatosan, fokozatosan, ne emelj semmit.B vitaminokat szedheted,azok segítenek a sérült idegpályák gyógyulásában.Esetleg a dokiddal írass ki milgamma nevű b-vitamin készítményt.A zsibbadás, bénulás múlásához akár hónapok is kellhetnek.Ne keseredj,tartsd be amit a dokik mondanak!Jobbulást!

Mi ez a csavarozás mánia néhány orvosnál? :F

(#310) mateisti válasza enerdzsájzer (#309) üzenetére


mateisti
csendes tag

Üdv. Köszönöm a biztatást! Jó látni, hogy van aki már előrébb tart a "fejlődésben". Néha már 1 órát is sétálok, már ha az idő engedi.
Neked mit mondtak tömegközlekedésre és autóvezetésre?
Kaptam egy Tens gépet azzal próbálkoztál? Vagy ajánlotta-e az orvos? És tornáztál otthon az orvos által ajánlott gyógytorna megkezdése előtt?
Jobbulást kívánok, a hétvégén meg végre jó meleg időt!

(#311) enerdzsájzer válasza mateisti (#310) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Tömegközlekedés felejtős.A komfortos utak meg buszok kirázzák a tudományt az emberből.Én műtét után 1 hónappal ültem autóba először, de csak pár percre, ülés megdöntve, párnával derekat megtámasztva, deréköv a derekamon.Akkor sem ültem vécével együtt naponta összesen 10-15 percnél többet,ezt is csak hetente max 3-4 alkalommal.Most autózok 2*15 percet naponta a kezelésekre meg vissza.De még mindig állva eszek,meg fekszek egész nap.Tens-em nincsen,majd még lehet hogy íratok egyet én is ha megtorpanna a gyógyulás.De szerencsére van egy rakás üdülési csekkem, azt mindet kezelésekre meg gyógyfürdőre költöm.Engem pont húsvétkor műtöttek és egy gyógytornász sem volt bent.A doki csak annyit mondott feküdjek,meg fokozatosan sétálgassak és próbáljak lábujjhegyen járni.Ha fáj pihenjek gyógyszer helyett.Meg ha fáj egy mozdulat, azt ne erőltessem.Csak óvatosan!Majd ha el jön az ideje a gyógytornának, az fog sokat segíteni.Türelem!

(#312) szlibud válasza mateisti (#308) üzenetére


szlibud
tag

Mateisti írtam PÜ-t.

(#313) biker válasza enerdzsájzer (#307) üzenetére


biker
nagyúr

kitartás!
ez az idő nekem is rossz, de átlagban jól vagyok

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#314) biker válasza mateisti (#308) üzenetére


biker
nagyúr

mennyi most ott egy endoszkopos maszek műtét? privátban is lehet

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#315) ballus


ballus
csendes tag

Sziasztok!

Üdv az újaknak!
Mateisti: nagyjából azt az utat jártam be, amit Te. Én is az Uzsokiban kezdtem a pályafutásom, és engem meg is műtött az a fiatal doki (ha egyre gondolunk), bár nálam nem volt kérdéses, mert nekem az infúziók nem használtak és már lábra sem tudtam állni.
Engem október végén műtöttek az Amerikai úton. Mondhatom hogy jól vagyok, de ez az időjárás totál kikészít!
Az Erbszt műtött akkor? Jó doki, én is elmentem hozzá utógondozásra, és oda járok gyógytornára, prsze nem sűrűn, mert egy alkalom 5 ezer. Itthon csinálom amit ott tanulok. Viszont magamnak is jó visszajelzés hogy havi egy alkalommal rámnéznek és szakszerű kezek irányítanak.
Mik a tapasztalataid Vele kapcsolatban? Már endoszkópos műtéted volt? Hogy-hogy az Amerikai úton csavarozni akartak és különben meg elég volt egy kisebb műtét is??

Jó kezekben vagy, és a javulás majd 1-2 hónap múlva már jobban érzékelhető lesz. Nekem így 7 hónap után is kicsit még érzéketlen az a lábam, amire kisugárzott.
Valaki ajánlotta, hogy a hideg-meleg váltózuhany jót tehet ez ügyben, még nem próbáltam.
Gondolom, hogy az ülést Neked is kerülni kell egy ideig. És szerezz be majd a későbbiekre deréktámaszt, párnát, vagy valamit a derekad mögé üléshez, mert nagyon jó akár otthon akár kocsiban. Plusz nagyon jó még ez a nagy fittnessz labda is, én ezen ülök itthon az íróasztalnál, és tornázni is kiváló! (decathlonban van olcsó).

Jobbulást Mindenkinek!

(#316) mateisti válasza ballus (#315) üzenetére


mateisti
csendes tag

Szia Ballus,

az Erbszt műtött, de még nem endoszkópossal, mert azt mondta a 2 sérvet nem tudja egyszerre úgy műteni. De úgy tudom, azóta már csinált 2 endoszkópos műtétet egyszerre.
Épp azért mentem hozzá, mert az Amerikai úton a nagyobb műtét javasolták, valószínű (így utólag) csak le akarták tudni a dolgot gyorsan.
Még csak varratszedésen voltam, 2 hét múlva megyek gyógytornára, nincs még különösebb tapasztalatom.
7 hónap óta még mindig kisugárzik?! :((

A fürdőt tegnap kipróbáltam, kicsit jobbnak éreztem utána a lábam.
Deréktámasz még nincs, csak ülőpárna. Labda is lesz (úgy érzem)...

(#317) ballus


ballus
csendes tag

Szia Mateisti!

A lábamba nem kisugárzik, hanem amikor még a műtét előtt annyira nyomta az ideget, hogy már kezdett zsibbadni a jobb lábam, akkor lett ilyen érzéketlen. Tehát ha a kezemmel végigsimítom a lábszáram és a lábfejem, akkor alig érzem. Ez van. :U
Voltam fizioterápián, nekem nem használt de nem is ártott.
Kaptam papírt a Széchenyibe a reumatológusomtól. Azt hittem - naivan - hogy majd ingyenes lesz....áááá, dehogy! 3000 helyett 1000-be kerül csak, viszont oda kell érnem minden alkalommal 6-ig, hogy a papíromat leadminisztrálják (nagyon komolyan veszik, röhej)! Egy alkalommal voltunk, asszem többet nem megyek, mert pont az lett volna a jó az egészben hogy este vagyunk ott amikor a tömeg már hazament. Pénztáros szájába szívesen beleléptem volna, úgy beszélt velünk és az egész hajcihő, amivel jár, nem ér ennyit. Inkább megyek amikor nekem tetszik és fizetek érte többet!
Masszázs is járt volna hozzá, de az sem akármikor!

Gyógytornára is oda fogsz járni a Hegedűs Gy. utcába?

Egyébként még az Ormos Intézetben nekem is két sérvet láttak, de ezt sehol máshol nem erősítették meg. Azért ennek még utána járok valahogyan, ha másképp nem lehet, magánban elmegyek CT-re vagy MR-re.

(#318) mateisti válasza ballus (#317) üzenetére


mateisti
csendes tag

Szia!
Ez az "érzéketlenség" kicsit aggaszt... nekem is most már a zsibbadás ( ami már megvan másfél éve, az előző 3 hetes fekvésem óta ), átalakult ilyenbe.
Az úszást nekem is javasolták, de még emiatt nem mentem el. Még 1 hét, és én is bejelentkezem tornára.
Először persze a Hegedűs-be megyek, meg akarom tudni milyen ott a rehab. Aztán majd meglátjuk a háziorvos, és a Hermina úti reumatológus mit fog alkotni. A táppénz nagysága, és az OEP gyors utalása nem engedi a sok maszek fizetgetést..
Ha meg tudod nézetni még egyszer az MR-en a gerinced, szerintem sem kellene hagyni.
üdv

(#319) Eastman válasza ballus (#317) üzenetére


Eastman
őstag

Egyébként még az Ormos Intézetben nekem is két sérvet láttak, de ezt sehol máshol nem erősítették meg.

Ránézhetek, ha tudsz egy-két screenshotot küldeni privátban...

Ilyen, középirányú metszet lenne a legjobb:

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#320) biker


biker
nagyúr

helyzetjelentés: hetekig olyan jól voltam már, hogy csak na, de pár napja vagy nagyon kifáradtam már, vagy túl sok voltam neki, kicsit most fájogat, szúrkál...
de kitartok

lógok, tornázok

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#321) enerdzsájzer válasza biker (#320) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Most én is padlón vagyok már harmadik napja.Hasogat,görcsöl,gyenge,zsibbad. :( Pedig már könnyen tudok mozogni, már el is felejtettem milyen jó ha az ember csak úgy lehuppan meg felpattan a vécén :B Szóval nagyon jó a gyógytorna meg az úszás, jövő héten még lesz két kezelés aztán vége az első 15-ös kúrának.Egy kis pihenés után indul a következő 15.Nagyon kifáraszt de egyre jobban bírom.Tényleg jó! :C

(#322) biker válasza enerdzsájzer (#321) üzenetére


biker
nagyúr

na, király akkor :)
kitartást

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#323) ballus


ballus
csendes tag

Eastman: köszönöm, de csak szöveges leletem van, mert bár volt CD-n felvétel a CT-ről, de az valamelyik intézményben elkeveredett. Ez alapján látták a másik sérvet. Azért utána kérdezek/nézek.

(#324) P.József


P.József
csendes tag

Üdv mindenkinek. Június 16-án beléptem a műtöttek táborába. Még nem vagyok teljesen fájdalommentes. Jó lenne levenni kötést a sebről mert viszket alatta, de még nem merem.

(#325) enerdzsájzer válasza P.József (#324) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Üdvözlet!
Nem akarlak elkeseríteni, de fájdalommentes mozgásra még várhatsz néhány hónapot.Nekem már három hónapja volt a műtét de még mindig hasogat a műtét helye is meg a lábam is végig.Nem elviselhetetlen meg nem folyamatosan de ha belehasít irány az ágy.Erre ez a szemét változékony idő is rásegít.A gyógytorna nagyon jó volt, most már sokkal könnyebben mozgok.A kötést műtétre egy héttel vehettem le, akkor már víz is érhette a sebet.Aztán még egy hétig kötöztük itthon.
Türelem és kitartás!Egyenlőre csak fekvés meg pihenés esetleg óvatos séta!Kérdezd a dokidat és tartsd be amit mond!

[ Szerkesztve ]

(#326) P.József


P.József
csendes tag

Az általad leírtakhoz képest jobban vagyok. A reggeli első felkelés, és az ébredés utáni forgolódás megy nehezet. Napközbe már egész jól elvagyok.A műtét utáni egy hét már lejárt.Ha leszedem a kötést akkor tud levegőzni a seb de vissza kellene kötni még.

(#327) enerdzsájzer válasza P.József (#326) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Akkor te egész jó állapotban vagy.Doki nem magyarázta el mit, mikor, hogy?Hol műtöttek?

(#328) P.József


P.József
csendes tag

Székesfehérváron műtöttek. A doki magyarázott minden hülyeséget. Annyi volt a lényege, hogy 3 hónapig kíméljem a gerincemet. Állítása szerint utána ugyan úgy emelgethetek mint a műtét előtt. Ezt azért kétlem.

(#329) enerdzsájzer válasza P.József (#328) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Érdemes betartani a doki utasításait.Majd ha mész hat hetes kontrollra, kérdezd ki és figyelj :) Addig meg fekvés van úgy is.Ha jól érzed magad akkor se emelj, ne ülj (kivéve wc), ne hajolj semmiképp.Csak óvatosan meg fokozatosan mobilizáld magad.Hol volt a sérv?

(#330) P.József válasza enerdzsájzer (#329) üzenetére


P.József
csendes tag

A sétálgatás egész jól megy. 20-30 percnél nem töltök több időt függőlegesen. Csak azt emelem fel amit nagyon muszáj.....abból is csak a könnyebb dolgokat.(tányér, kv-s bögre)
Nem hajolok le semmiért.A sétálásom is olyan mintha karót nyeltem volna és inkább csoszogásnak mondanám. :-) Az L. IV/V között volt a gond ha jól értelmezem a papírt.

[ Szerkesztve ]

(#331) enerdzsájzer válasza P.József (#330) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Igen ez ilyen sajnos.És már muszáj volt műteni?Ideget nyomott?Vagy ki is szakadt?

(#332) P.József válasza enerdzsájzer (#331) üzenetére


P.József
csendes tag

Nyomta az ideget. Nem volt kiszakadva. Ha nyugdíjas lennék akkor együtt tudtam volna vele élni. De sajnos nem tudtam dolgozni miatta.Időnként szinte nem is éreztem, de amikor rossz napja volt akkor minden lépésnél mintha kést forgattak volna a derekamba. Olyan fájdalmam is volt mintha ketté akarnának tépni derékba. Tavaly nyáron volt egy rossz emelésem és utána napokig szinte mozdulni sem tudtam. Azt elfelejtettem írni, hogy a bal lábam még szokott kicsit zsibbadni.

[ Szerkesztve ]

(#333) P.József


P.József
csendes tag

Ma tudtam meg hogy a munkahelyemen nem dolgozhatok tovább a táppénz után a műtét miatt.
Most van pár hónapom, hogy találjak melót.

(#334) enerdzsájzer válasza P.József (#333) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Pfff. :( Hol, mit dolgoztál?Én is ettől tartok hogy nem dolgozhatok tovább a mostani munkahelyemen.Szerencsére nagyon rendes az üzemorvos és segít mindenben.Sokat erősödtem az elmúlt pár hétben,sokkal könnyebben mozgok.Csak gyorsan fáradok,meg gyengébb a lábam,mert a vádlim egyik izma még mindig béna.Zsibbadás nem érdekel,mozogni,dolgozni,terhelni tudjam.Addig megyek dolgozni,amíg tudok.Holnap ad kölcsön a háziorvosom egy TENS-et.Kipróbálom és ha jó akkor kiíratok egyet.6000 forint ha kiírják.B-vitamint még mindig szedem,itthon mozgok,tornázok.Van még két hónapom hogy felépüljek.

(#335) P.József


P.József
csendes tag

Küldtem privát üzit!

(#336) enerdzsájzer válasza P.József (#335) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Válasz ment!

(#337) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

Jó ez a bizsergedoboz! :D Nem Tens hanem Omron márkájú de tényleg jó.Aki teheti, feltétlenül próbálja ki! Íratok egyet magamnak én is,nem csak nekem, de a család többi tagjának is jól jön.

(#338) P.József


P.József
csendes tag

Mindenki meggyógyult és elment nyaralni? :Y

(#339) enerdzsájzer válasza P.József (#338) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Nyaralás?Az meg mi?
Gyógyulgatok,csak már túl sokszor bizsergettem magam aztán most izomlázam van. :U Pedig mondta a doki hogy csak óvatosan. :))

(#340) P.József


P.József
csendes tag

Túl kezelted magad. :D

(#341) enerdzsájzer válasza P.József (#340) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Ja. :D Pedig direkt kiemelte a doki hogy elég egyszer egy nap,esetleg délelőtt derekam, délután meg lábam.Csak éreztem a jótékony hatását és vérszemet kaptam.Aggyadneki had gyógyúljík ;] De nincs baj már múlik. :) Ma éppen csak kicsit bizsergettem.Lájtosan. :U

(#342) P.József


P.József
csendes tag

Nekem még mindig fáj a derekam. Nem úgy mint a műtét előtt,de fáj. Főleg amikor hason fekvés után meg akarok fordulni vagy fel akarok kelni.......na az beszarás. :D

(#343) enerdzsájzer válasza P.József (#342) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Hidegfront vonul át felettünk,azt is megérezzük.Eleinte jobban megéreztem én is,de már ez is sokat javult.Hasogat még egy kicsit és ennyi. :)

(#344) P.József


P.József
csendes tag

Remélem, hogy csak az időjárás miatt fáj és nem azért mert elrontottam a doki munkáját.

(#345) P.József


P.József
csendes tag

Mennyi idő után lehet autót vezetni?

(#346) szlibud válasza P.József (#345) üzenetére


szlibud
tag

Én ma vezettem először, 5 és fél hét után, de ha nagyon muszáj lett volna, ment volna hamarabb is. De most már ki kellett próbálnom, mert másfél hét múlva dolgoznom kell :(

(#347) P.József


P.József
csendes tag

Annyit már vezettem, hogy beparkoltam az autóval az udvarba mert nem tudtam megkérni rá senkit.

(#348) enerdzsájzer válasza P.József (#345) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Egy hónap múlva ültem autóba,de csak pár percre,hetente esetleg 3 alkalommal.Második hónapra kezelésekre jártam max. fél óra volt oda vissza.Nemrég a harmadik hónap vége felé mentem először hosszabb útra oda vissza 3 óra volt összesen de kikészített.Azóta is csak ha muszáj akkor vezetek legfeljebb fél órát egy nap.Ülés megdöntve,kispárnával derék alátámasztva,meg deréköv rajtam csak így ülök autóba.De a dokit kérdezd meg inkább hogy mit javasol. :)

(#349) szlibud válasza P.József (#347) üzenetére


szlibud
tag

Annyit már vagy két hete én is. Sztem. úgyis érzed mikor megy. Én nem is mertem ülni a kocsiban, meg máshol se, azért nem vezettem eddig. De ma 2 részletben vagy 3/4 órát, igaz automatával, és nem városban.

(#350) enerdzsájzer válasza szlibud (#346) üzenetére


enerdzsájzer
tag

7. hét után már dolgozol? :Y Nem semmi!Hol?Mit?Doki mit mondott?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.