Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Gerinctelen válasza Malacka (#1597) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Kedves Malacka ! A nyújtások biztosan nagyon sokat segítenek , egész konkrétan igazából az egyetlen ami segít, ha tudod csinálni . Az idegi fájdalom kissé türelmetlenné teszi az embereket.
Azért jó ha nem idegesíti magát az ember, mert minél idegesebb, annál feszültebb is , és minél feszültebb, annál jobban nő a fájdalom . Próbáld terelni a figyelmed más irányba !
Szép napot!
Jobbulást! :)) :DD :))

(#1602) kirkri válasza Gerinctelen (#1601) üzenetére


kirkri
addikt

Ezt a feszültség dolgot meg tudom erősíteni, a műtét előtti pár hétben már én is mindenre "ugrottam".
Azt nem írtad még meg, hogy mikor lesz a műtéted.?

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#1603) Gerinctelen


Gerinctelen
csendes tag

Még egy kérdésem lenne , ami egy kicsit aggaszt engem , ha valakinek van ilyen természetű tapasztalata.
Egy kis méretű haemangioma a a műtésre váró területen , sokat és sokfélét olvastam erről, de azt nem tudom , hogy a gerinc műtétnél, ennek van jelentősége ?

(#1604) Gerinctelen válasza kirkri (#1602) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Azért nem írtam mikor lesz a műtétem , mert nem tudom.
Azt mondta az orvos: sürgősségire vesz , és ahogy telefonál másnap műtét.

(#1605) kirkri válasza Gerinctelen (#1604) üzenetére


kirkri
addikt

Sürgősségivel mentem én is, egy héten belül hívtak.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1606) Gerinctelen válasza kirkri (#1605) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Nagyon kell akkor sietnem , mert még nincs a kezemben a teljes vérképem .., Oóóóóóóó
Remélem minden fog klappólni.

(#1607) Gerinctelen válasza kirkri (#1605) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Bocs , de nem emlékszem mit is írtál , mennyi időt töltöttél a műtőbe ?

(#1608) Gerinctelen


Gerinctelen
csendes tag

Ma nincs túl jó napom ,egész nap merevedik a vádlim és szédül a fejem .
Kénytelen leszek bevenni egy izomlazítót.
Aztán majd meglátom.

(#1609) Eastman válasza Malacka (#1577) üzenetére


Eastman
őstag

Musculus piriformis. Tuti, hogy nyújtjátok a gyógytornásszal azt is.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#1610) kirkri válasza Gerinctelen (#1607) üzenetére


kirkri
addikt

Itt található az én történetem.

Két óra telt el filmszakadástól az első ébredésig. Javaslom, hogy családot ne rendelj oda a műtét idejére, mert csak feleslegesen izgulnának, meg utána is jó aludni egy nagyot.

Visszaolvasva, csütörtökön volt a műtétem, nem pénteken, de ha nem jött volna közbe a hétvége, akkor nem kellett volna ennyi időt bent tölteni, arra emlékszem, hogy ezt mondák akkor.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#1611) Gerinctelen válasza kirkri (#1610) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Elolvastalak, nem ijesztő , sőt ellenkezőleg , nagyon is megnyugtató.
Remélem az egész egy nagyon szép nap lesz, és egy szép emlék .
Nekem most érkezik az első unokám , és meg kell gyógyulnom , mert imádom a gyerekeket, de nem csak az ágyból nézegetni! :)

(#1612) kirkri válasza Gerinctelen (#1611) üzenetére


kirkri
addikt

Ez volt nálam is, csak egy generációval korábban, én még a saját gyerekeimmel szerettem volna együtt játszani.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1613) Gerinctelen válasza kirkri (#1612) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

....ha nem vagyok indiszkrét . Hány éves voltál mikor műtöttek?

(#1614) kirkri válasza Gerinctelen (#1613) üzenetére


kirkri
addikt

37

21 éve a Prohardveren! ™

(#1615) Malacka válasza Gerinctelen (#1601) üzenetére


Malacka
csendes tag

Köszi, remélem alakul valami, bár azt nem tudom, hogy a gyógytorna hozhat-e javulást a idegi/sérv vagy csak az izombeli fájdalmon tud segíteni.
Most pl volt kb 2 óra közel fájdalommentes, de nem is mentem... vártam ,hogy végre enyhüljön.Tegnaphoz képest kicsit jobb, csak vissza ne változzék...

passz...

(#1616) Malacka válasza Eastman (#1609) üzenetére


Malacka
csendes tag

Igen, csináljuk! Megint igazad van - most néztem róla videót.Házinak is ilyen gyakorlatot kaptam
http://www.youtube.com/watch?v=CcHVBsxmJXA
ezt kell csinálnom, csak addig hogy a lábszáramat már nem kell megfognom.

Ha már évek... Én 36 vagyok.

[ Szerkesztve ]

passz...

(#1617) Gerinctelen


Gerinctelen
csendes tag

én pedig 49.

(#1618) Gerinctelen válasza Malacka (#1615) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Klassz hogy volt fájdalom mentes időd , még kicsit irigyellek is, de ma nekem is könnyebb napom van , mint általában , talán nincsenek erős frontok . :D :D :D

(#1619) Gerinctelen


Gerinctelen
csendes tag

Ma vérvétel és mellkasröntgen .Nehéz napom lesz! :Y

(#1620) kirkri válasza Gerinctelen (#1619) üzenetére


kirkri
addikt

Nekem ment gyorsan mindkettő az OITI-ben.
Viszont a mellkasröntgen az nagy szívás. Ki kellett húznom magam úgy, hogy már hetek óta csak teljesen előre (és oldalra) dőlve tudtam csak megállni a lábamon.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1621) Gerinctelen válasza kirkri (#1620) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Nekem is megcsinálták volna ott , csak akkor fent kellett volna addig maradnom Pesten , így itthon csináltattam .
Túl vagyok rajt. Az egészségügyi dolgozók, minden területen nagyon előzékenyen bántak velem .
Mérhetetlen hálás vagyok nekik !
Igazad van , a mellkasröntgen nagyon nehéz volt, még így is , hogy a botjaim nálam maradhattak.
Az öcsém jött értem kocsival , hivtam mikor a vizsgálat vége,- 20perc - mondta ! Hát a 20 p nem volt elég , felöltözni és ki menni a rendelőből, pedig nincs 50m , amit gyalogolni kell.
Ez a legkevesebb, de olyan fáradt vagyok mint a kutya. :U :F

(#1622) Malacka válasza Gerinctelen (#1621) üzenetére


Malacka
csendes tag

Örülök, hogy túl vagy rajta! Kitartást neked!
Most van itt egy bácsi, neki stabilizációs volt, de mondta a rokonoknak, hogy minden lábi fájdalma és a zsibbadás is eltűnt neki.Őrül nagyon!
15cm vágása van és 2 vagy 3 sérve is volt.Hétfőn csinálták neki, már eléggé jól van.Cigizni jár ki sztem 500métert megy csak ezért 20percig nem látni ilyenkor...

passz...

(#1623) Gerinctelen válasza Malacka (#1622) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Kedves Malacka!
Köszi az infót Ez tényleg nagyon jól hangzik . :)
Jobbulást , a bácsinak és neked is !
:C :DD :DD

(#1624) Malacka


Malacka
csendes tag

Itthon vagyok!Vannak szinte fájdalommentes óráim és kisebb fájások, de tudok újra ülni is.Meg azért mèg nem gyógyultam, de igyekszem.Gyógytorna sokat segített, de azt nem értem, hogy a kobra gyakorlatott minek eröltetni.Ma direkt nem is csináltam erősen, mert tegnap is éreztem, hogy idegi lábfájást okoz nekem.Szerinte ennyi belefér Én meg félek. A hajolással is így vagyok.pl a dokim vitázott a tornásszal aki most már úgy láttja lehetne csinálni, dokim meg állítja nem.Kicsit összezörrentek.
Én meg úgy döntöttem majd gugolok inkább a jövőhéten és a tornászt győzködöm, hogy nagyon fáj utána egész nap és nem javul mint a többi mozgatással már bizonyított.Kérek még egy kis türelemet.Csak megérti... Viszont az ülést neki köszönhetem, a magán gyógyt. észre sem vette, nem használt semmit, sőt... Amúgy Ő is ezt a hule kobra gyakorlatot, meg a homorítás macskadomborítást erőltette.Nem is volt semmi pozítiv eredménye.Ha akkor a comb/fenék nyújtást csinálja 1hetet nyertem volna...
Amúgy sem értem, hogy miért nem néznek a gyogyt.-ok MR-t?
Miért lőnek vakban, vagy legalább figyeljenek, s ha azt mondom ennek a mozgásnak CSAK negatív hatását érzem, akkor azt ne bagatelizaljuk el.Akkor az lehet később sem hoz eredményt.
Hátúszást engedik, szerintetek nem korai?

[ Szerkesztve ]

passz...

(#1625) Malacka


Malacka
csendes tag

Még valami... Úgy döntöttem, Én inkább kifizetem, de pár hónapon belül el fogok menni MRre és csakis az után nyugszom meg ha valóban összement/eltünt a sérv.Ha esetleg tünetmentes is lennék - aminek természetesen örülnék - szerintem az is csak egy állapot, de gyógyult és nyugodt csak akkor lehetek, ha a sérv nem csak elmozdult a gyöktől, hanem valódi pozítiv változás állt be.
Na mondjuk még addig bármi lehet.Kicsit csökkent a mütét esélye, de a kés nagyon itt lebeg még.Nagyon kell a szerencse és sok munka meg pénz is hogy valamelyest gyógyult lehessek... az út első 1%-át sem tettem még meg.Bizakodom.Az első jelek biztatóak.
Szenvedni szenvedtem már, bár amit itt Ti néhányan elviseltek/etek hát öszintén, le a kalappal!!!Aki ezt nem élte át foglama sincs róla, hogy micsoda testi és lelki fájdalmakkal jár egy ilyen sérülés.

[ Szerkesztve ]

passz...

(#1626) Gerinctelen válasza Malacka (#1624) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Kedves Malacka!
Nagyon örülök, hogy otthon vagy és a fájdalom mentesség igazán jó!
A torna, ha rám hallgatsz, érzés szerint csináld. Ne terheld túl az idegszálaid. A gyógyításnak nem a szenvedés okozás a célja , ellenkezőleg.
A hát izmokat és a fájdalom mentes reflexeket kell erősíteni. Az úszás és a vizalati torna sokat segíthet.
Az idők során én sokat úsztam , és kaptam súlyfürdőt és vizalati masszázst .
Ki mennyit szenved, vagy nem , nos igen ......nem egyszerű, de tudni kell, hogy ez nem az a betegség ,amibe belelehet halni, még ha néha úgy is érzi az ember.
S , amibe nem halsz bele az megerősít ! Nem én találtam ki, de ettől még igaz. ?( :K
Ne add fel , és megfogsz gyógyulni !

(#1627) Malacka válasza Gerinctelen (#1626) üzenetére


Malacka
csendes tag

Köszi a biztatást!Ma vezettem.Nem kívántam... a gyógytornász azt mondta holnap be kell tudnom vezetni és ezt próbáltam meg.Mivel egyedül vagyok, jelenleg nincs aki bevigyen.Szerintem hiba.Jobb lenne még nem vezetni, inkább pihennék a héten...

passz...

(#1628) Gerinctelen válasza Malacka (#1627) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Megértem a vágyad a pihenésre.
Már nekem is a végéhez közelít a türelmem , szeretnék túl lenni a műtéten .
Utálom már az ágyam , és utálom már a tehetetlenségem is !!! :F :Y

(#1629) Gerinctelen


Gerinctelen
csendes tag

Telefonáltak , csütörtökön műtét, épp ma lettek kész a leleteim.
Izgulok,de már nagyon vártam .

(#1630) Eastman válasza Malacka (#1625) üzenetére


Eastman
őstag

Pár hónap múlva még nem látható nagy különbség egy „átlag” porckorongsérv előtte-utána MRI-jén.

Már attól „jobb a sérv”, ha az izomerősítések és visszahúzó gyakorlatok eredményeként épp' nem ér hozzá az ideggyökhöz, az ott futó idegpályákhoz. Lehet akár 1-2 tizedmilliméter állandó távolság már tartósan jobban érzed magad. Érdemi változás, visszahúzódás a kb. egy éves kontra MRI-n látható, ha látható. Ehhez kitartó munka és nagy szorgalom kell. Bátran kijelenthető, hogy sok ember él mélyen „lappangó” sérvvel, úgy, hogy nem is tud róla. Akkor kezdődnek a bajok, ha egy rossz mozdulat, vagy túlterhelés következtében „beköszön” az idegekhez.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#1631) Kangachan


Kangachan
újonc

Sziasztok:-)
Először is mindenkinek jobbulást.
Lenne egy kérdésem, hátha valaki tud válaszolni.
A kiszakadt sérvnek mi a latin megfelelője? Ma voltam idegsebésznél, ahova a reumatológus utalt be, aki annyit mondott, ha meglátja a leletbe a discus hernia szót, akkor utalja a beteget tovább, meg még annyit , hogy ha meszesedést is tartalmaz, akkor az régebben kialakult sérv.
A CT véleményem ( csak hogy rövid legyek) : L.V-S.I résben bal oldali mediolateralis discus hernia.
Ma az idegsebész rápillantott a CT papíromra: kiszakadt sérv, nem kell műteni, fiatal vagyok meggyógyulok, hess....
Meg merészeltem kérdezni, hogy munka miatt emelgetnem kell, kb mennyit emelhetek, erre azt válaszolta, hogy ő idegsebész, kérdezzek mást.
Folyamatosan fáj a derekam, zsibbadnak a lábszáraim, közben egyik főnököm betonvizsgálatot akar velem csináltatni kb 40 kg egy sablon üresen, még ha segít valamelyik fiú, akkor se kevés a fele sem...Na mindegy.
Most komolyan , egyik orvos sem magyarázz el semmit, csak ha magánban fizetnek érte?
Reumatológus újabb egy hónap mire kapok időpontot.
MR-re húsvét után kértem, szeptemberben volt szabad hely. Arra már nem is tippelek mennyi idő lesz mire kapok beutalót ( helyet) a gyógyvizes kezelésre :D

(#1632) kirkri válasza Kangachan (#1631) üzenetére


kirkri
addikt

Hol találkoztál ezzel a "segítőkész" idegsebésszel?

(#1629) Gerinctelen: Ha van fejlemény, jelentkezz!

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#1633) Eastman válasza Kangachan (#1631) üzenetére


Eastman
őstag

Ma az idegsebész rápillantott a CT papíromra: kiszakadt sérv, nem kell műteni, fiatal vagyok meggyógyulok, hess....
Meg merészeltem kérdezni, hogy munka miatt emelgetnem kell, kb mennyit emelhetek...

Szerintem semennyit! Bocs.
Ha tényleg kiszakadt, akkor munkakört, vagy munkahelyet kellene váltanod...

Szótár: [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#1634) Kangachan válasza Eastman (#1633) üzenetére


Kangachan
újonc

Köszönöm szépen a szótárt :-)
Munkahely: kötve van a kezem, mivel tanulmányi szerződésem van ( ha meglesz a diploma, még 3 év :((( akkor nem kell szívni a sok port, meg emelgetni, igaz, a sok ülés azért elgondolkoztató). A cégnek meg mostanában gondjai vannak, így lehet, hogy nem másik munkakör lenne, hanem mint a decemberi elbocsájtásoknál: megszűnt a pozíciód, szeva. Üzemorvos szintén emiatt érdekes, mert ha alkalmatlannak minősít, akkor szintén előferdülhet egy elküldés.
Reggel vicces volt, mert akartam kérni torna után időpontot reumatológushoz, portás közölte mostanában nem lesz itt egyáltalán doki. Úgyhogy vagy lesz a magán, vagy ha az is sokára adna időpontot, akkor Mester utca.
Ékpárnával ti hogy álltok, nekem azon 2 perc után hasogat a derekam, gyógyi azt mondta fokozatosan szoktassam magam, hát meglátjuk, sima faszék egyenlőre a befutó :D

kirkri: OITI-ben voltam. Rengeteg kolbászka várta a sorát ( volt még 2 kommandós is bilincses rabbal ) a gyárban, és sietni kellett , mert csúszás van.
Más stílusra számítottam, meg más véleményre és persze több információra :D

[ Szerkesztve ]

(#1635) Malacka válasza Eastman (#1630) üzenetére


Malacka
csendes tag

Eastman!

Köszönöm a kissé kiábrándító, de egyenes, tisztességes választ!
Tehát pár tizeddel fogok egy darabig működni... hát remélem sikerülni fog tovább növelni.Így már értem miért elég egy rossz mozdulat.Hát akkor szerencse is kell, mert önkéntelen is mozdulhatok véletlenül, pl most éjjel felriadtam és szó szerint felpattantam az ágyból egy kinti zörejre.
Utána gondoltam bele, hogy egészségesen nem csináltam volna ilyet, de hát félálomba voltam.

Leborulok a tudásod előtt a témában, bárcsak mindenki ennyire lelkiismeretes lenne és aki foglalkozik vele értene is a sérvhez! :R

[ Szerkesztve ]

passz...

(#1636) Eastman válasza Kangachan (#1634) üzenetére


Eastman
őstag

...pm...

Malacka

Jp holtig tanul. Mondjuk azt, hogy érdekel a téma... ;)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#1637) Malacka válasza Kangachan (#1631) üzenetére


Malacka
csendes tag

Szia!
Hány éves vagy?
Én úgy tudtam eddig, hogy a kiszakadt az a súlyosabb azt méginkább műteni szokták, de az jó hír ha nem javasolják.Reméljük tényleg megúszod.
Ékpárnát majd én is veszek, bár doki szerint még min 1hónapig nem kell munkába gondolkodnom...

passz...

(#1638) Gerinctelen válasza kirkri (#1632) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Kedves Kirkri és mindenki !
Múlthéten csütörtökön műtöttek és ma itthon vagyok . Mindent most nem írok le részleteiben , mert 175km-t utaztam , és kicsit fárasztó volt ez a meleg, de ígérem holnap részletesen beszámolok!
Köszönöm jól vagyok!

(#1639) Gerinctelen válasza Kangachan (#1634) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Ugyan ezen a napon voltam én is betegfelvételes az OITI-ben . A rendelés 20 perc késéssel kezdődött mert engem a recepción elnavigáltak és az orvos a kórházban rám várt.
1 fogva tartott volt ott , aki igazából nem az idegsebészetre várt, hanem CT-re
Ha ez felbosszantott téged bocs, de én 2 és fél órát vártam páros sérvvel , és nekem nem hogy a derekam fájt volna hanem két mankóval jártam ,mert már ekkor nem hogy a derekam fájt volna , hanem a jobb lábamra nem tudtam ráállni. Az az orvos , aki akkor a neurológián rendelt valóban egyenes modorú, de a legjobbak egyike!!
Ezt biztosan merem állítani!!

(#1640) kirkri válasza Gerinctelen (#1638) üzenetére


kirkri
addikt

Örülök, hogy jól vagy! :C

A beszámolót várjuk!

(#1639) Gerinctelen: Most látom, hogy ki volt aznap a Neurológián. :)
Mondtam, hogy érdekes a stílusa, de jó szakember.

(Bár nem biztos, hogy ő volt, mert egy másik rendelőben az osztályvezető főorvos is aznap szokott rendelni és ő sem az a pátyolgató típus)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#1641) Gerinctelen válasza kirkri (#1640) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Nem való ban nem pátyolgatósak, de ha bajvan nagyon határozottak és teszik a dolgukat .
....... ez az én tapasztalatom.

(#1642) Gerinctelen


Gerinctelen
csendes tag

Tartozom ezzel a beszámolóval . Nem írok szak szavakat, akit érdekelnek ilyenek azok kedvéért utólag szívesen .
2014 júni. 6 reggel 7,45- kor vittek be a műtőbe . OITI- idegsebészet . Dr Orbay Péter és csapata szedett szét és rakott össze .
Elöre bocsátom mindenkinek, az én műtétem nem precedens értékű, inkább lehet tanulságos..
Nekem egy elhanyagolt, dupla ideggyök kiszakadásos sérv műtétem volt.
10,30 kor kerültem vissza a szobába .
Az altatás nagyon jól sikerült a műtőből és a műtétből semmire sem emlékszem ,jó mentális állapotban ébredtem , azt sem tudtam , hogy már túl vagyok a műtéten , Az orvos többször is benézett rám a műtét után is , pedig aznap 4 műtétje is volt, infuzió és fájdalom csillapító első nap kérésnélkűl is , még azon felül , amit az orvos ki írt, kérésre egyszerre.
Normál esetben a műtét napján fel lehet kelni kis sétára . sajnos nekem volt kis komplikáció ezért a műtét napján 6-án nem , és 7-én sem , csak 8-án reggel kelhettem ki elősször az ágyból , megértettem ez idő alatt, hogy mit írtatok a kifeküdt ágyról, külön nehezítés a fertőtlenített műanyag lepedő. A Hobó megénekelte "az ágyam vissza húz,,Műtét napján nincs evés éjféltől következő nap reggelig, inni műtét után két órával elősször kis kortyokat.
Kiemelném, hogy már a műtétet követően fájdalom mentes vagyok, nekem már az is csoda, hogy hat rám a fájdalom csillapító.
A komplikációt nem írom ide nagyon sok lenne .
délután aludtam kb. 2 órát, de éjjel nem , és akit altatnak nappal az este nem kaphat altatót!
2. nap jött a gy.tornász megtanítja mit lehet az ágyba bűntelenűl saját érdekedben tornászni, és később a jobb lábamra feltett egy fizikós gépet , megkezelgette a lábam Biztatóan regált a lábam a kezelésre
Ebből a lábamból hiányzik 2 reflex , remélhetőleg később a rehabilitáció segíthet vissza hozni.
Evés - ivás ágyban fordulni tehetség szerint jobbra -balra lehet.ovosságjaim : fájdalom csillapító, izomlazító, gyulladás csökkentő, véralvadás gátló a műtétet követő 3 napon . ezeket ma is kapom , és még 6 hétig kell.
A 3. napon reggel fájdalom mentesen álltam ki az ágyból arra a jobb lábamra is , amelyen már április 17-óta nem tudtam állni, és ha megmozdítottam nagy fájdalmam volt, és fájdalom mentesen jártam rajta .
Ez nekem egy nagy mutatvány! :C :C
Meghajlok a tudós orvosok és az orvos tudomány elött!! :R :R
10-én jöttem haza kb 200km-t utaztam 4 óra ebben a melegben , személyautóval hozott haza a fiam , az orvos által javasolt technika bejött /anyós ülés fektetve , kispárna a derék alatt. Teljesen stabilan fájdalom mentesen szálltam ki a kocsiból , és fel lépcsőztem minden segítség nélkül 1 emeletet. 12- én varat szedés , 6 hét regenerálódás, és utána rehabilitáció.

(#1643) biker válasza Gerinctelen (#1642) üzenetére


biker
nagyúr

szuper, maradjon is jó!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1644) kirkri válasza Gerinctelen (#1642) üzenetére


kirkri
addikt

Köszönjük a beszámolót, azoknak akik rászánták magukat a műtétre (vagy nincs más választásuk) némi megnyugvást adhat minden ilyen személyes tapasztalat. :R

Gondolom nagy megkönnyebbülés így fájdalommentesen.
Enyhe lábujj zsibbadás neked is maradt vissza?

Álljunk pozitívan a dolgokhoz és bízzunk benne, hogy életed végéig megoldva ez a problémád.

Hány járólapból áll a hosszú folyosó amin gondolom te is róttad a köröket? :D (vagy csak én számoltam így a métereket :F )

21 éve a Prohardveren! ™

(#1645) Gerinctelen válasza biker (#1643) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Köszi! Rajtam nem múlik

(#1646) Gerinctelen válasza kirkri (#1644) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Valami biztosan marad vissza, de erről majd a rehabilitáció után írok, mert az most még korai lenne ,A folyosó kövét nem számoltam , én a parkoló elötti járdán sétáltam , de szigorúan kísérettel.
Annyira pozitív vagyok, hogy én többet ilyen nyomorúságos helyzetbe biztosan nem hozom magam senki miatt sem ,A műtét utánikét nap ágyban fekvés alatt volt időm át értékelni az életem ..

A szobánkban nagyon jó volt a hangulat pedig 3 agy műtét és 2 sérves beteg , nekik is sokat köszönhetek .., szeretetet, segítséget ,blztatást.
Nagyon fontos, hogy ne hagyja el magát aki ilyen helyzetbe kerül és tudjon erőt venni az urrá lett fájdalomtól való félelmén.

(#1647) kirkri válasza Gerinctelen (#1646) üzenetére


kirkri
addikt

Amikor én voltam, akkor egy agy műtött szobatárs volt, illetve egy sérves.

A sérves a műtét reggelén megszökött, ezt mondta egészen pontosan: "Mennem ke mer rínak utánom otthó a gyerekeím". Hiába mondták neki, hogy akkor vissza már nem jöhet, semmi nem számított neki. :)
Az agy műtöttel viszont nagyon jó viszonyba kerültünk, együtt nevettünk rajta, hogy miket mondott szegény a műtétet követő napon amikor elég durván tévesztette még a szavakat.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1648) Gerinctelen válasza kirkri (#1647) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Én egy 4 ágyas szobába voltam , elösször 2 gerinces , hasonló probléma fiatalabb a hölgy , és két agy daganatos , aztán a daganatosok műtét után intenzivre kerűltek , és az első műtött nek a helyére kerűlt sűrgősségivel még egy agydaganatos, akit nagyon gyorsan meglékeltek , és reggel meg is műtöttek , és mindanyian a harmadik napra járóképesek , és fájdalom csillapítóval , de fájdalom mentesek lettünk.
Mindenki boldog volt és a családtagok vagy akik bejártak is .
Ez nekem sokat segített a hangulatom a helyére rakni, a rengeteg fájdalom után .

(#1649) narumon


narumon
őstag

Sziasztok!

Pár hétig nem nézek fel és egyből 150 új hozzászólás, ez nagyon durva!
Külön örülök a jól sikerült műtéteknek, ilyenkor mindig egy kicsit jobb lesz a kedvem, hogy van még remény!

Az én állapotomról rövid beszámoló: Ugyebár nekem van két kiszakadt sérvem, egy tök ellaposodott gerincem (mármint lordózis nulla - egyenes a fenekemnél is). Műteni Barzó nem akar mert szerinte nem lenne jobb (de azért lehet, hogy muszáj lesz beszélni a fejével). Én fekve fájdalom mentes vagyok, ülni is elüldögélek most már néhány órát is akár, de a gyaloglás (és kisebb részben az ülés) időre romlik. Vagyis a hátfájás erősödik. "nyaralni" voltunk most németország, Svájc vonalon - kocsival mentünk, megdöntött üléssel fájdalom csillapító nélkül tudtam le az utat (pedig volt, hogy 13 órát mentünk). Viszont bementünk pl Konstanz-ba várost nézni - az első 1 órában egészen jól elvoltam (csak enyhe fájdalom szerű nyomás ami fekvésen kivül amúgy is mindig jelen van), a második órában már erősödő fájdalom, durván 3 óra mászka után már erősen jobbra dőlve, feleségem által támogatva indultunk vissza a kocsihoz - ekkor már becsúszott 1 Ketodex is (nekem ez vállt be). Kocsiba beülés nagyon nehezen, és 10-15 perc a döntött ülésen fájdalmasan de ez már másmilyen fájdalom, olyan enyhülő fajta. Visszaautókáztunk a szállásunkra (kb 1 óra autóval), kifele már egészen jól szálltam ki. No nálam ez van mindig. Munkám szerint kamerázok, hétvégén így néha egész napot kellene végig talpalnom - képtelen vagyok rá, legutóbbi esküvőn bement 4 vagy 5 Kerodex (pedig annyi idő alatt be sem lehetne ennyit szedni), és ki is kellett mennem a kocsiba lefeküdni az ülésre. Szóval a vége csak az lett, hogy megint felhívtam a dokit, hogy azért valami legyen már - infúzió vagy inyjekció vagy valami mert ez így annyira nem oké. Jah amikor éppen "nem fáj" akkor sem tudnok balra derékból dőlni (jobbra gond nélkül megy), olyan mintha ott be lenne akadva valami....

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1650) Gerinctelen válasza narumon (#1649) üzenetére


Gerinctelen
csendes tag

Legelőször is kellene egy MR felvétel és megfelelő orvos , aki a felvételhez ért , és megmondja , hogy lehet segíteni.
A tüneteid nem valami jól hangzanak, én a helyedben nem húznám már ezt a dolgot.
Saját tapasztalat, nagyon durva .
Az utazás sokat ronthat az egészen !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.