Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) biker válasza Andika81 (#499) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem inkább keveset mozogtál eddig.

T+2. napon már a kórházkertben sétáltam :) séte séta amig jólesik. sokszor keveset.

és majd visszaerősödik. most el van lustulva.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#502) Andika81 válasza biker (#501) üzenetére


Andika81
csendes tag

És ez az ideg téma,eddig nem volt ilyen,és most érzem néha a fenekemben,néha a combomban,vádlimban,2 napja egy reumatológus derékszögben felhajlította a lábam,meghúzhatta,vagy az időjárás miatt?Amúgy feszül a lábam mikor így felemeli,olyan feszesek az izmok és az ínak,ha zárt lábbal lehajolok csak úgy megy, ha a fájós lábam becsuklik,feszes vagyok,ezek mitől vannak?Bocsi a sok kérdésért de annyira félek ettől a hegesedéstől,hogy ez miatt vannak ezek,amúgy nincsennek rettenetes fájdalmaim,még ülni kb 15 percet ültem :U pedig lassan elkellene ahhoz is hozzászokni,mert ülő munkám van,most akartunk babát :F Nagyon elvagyok keseredve,sajnos pesszimista vagyok. :W

(#503) P.József


P.József
csendes tag

Szia!

Ne aggódj, javulni fog. Műtét után 3 héttel még nekem is sok bajom volt. A lábam még mindig zsibbad.
Hol műtöttek?

(#504) Andika81 válasza P.József (#503) üzenetére


Andika81
csendes tag

Telki kórház,endoszkóposan,nekem már nem zsibbadt a lábam,és nem is fájt,de mióta a reumatológus felemelte a lábam azóta érzek kis sajgó érzést az ideg mentén,vádli comb,fenék,remélem nem rontott el valamit,elég vadállat módon csinálta,

(#505) Andika81


Andika81
csendes tag

Téged mikor műtöttek?

(#506) szlibud válasza Andika81 (#502) üzenetére


szlibud
tag

Sztem. műtét után 3 héttel nem kéne zárt lábbal hajolgatni, meg sehogyse, mert még esetleg mehetsz vissza a műtőbe :(
Én a 6 hetes kontrollon hajoltam csak mikor a doki mondta.
Én torna végén szoktam most (4 hónap után) óvatosan hajolni, mikor ki vannak lazítva a szalagok.

És minek hajlította fel derékszögben a lábadat? Nem hiszem h. jót tett. 3 hét után örültem ha félig ment egyenes lábbal, most nyújtás meg lazítás után jobb napokon megy derékszögben. (Mondjuk én előtte se voltam túl hajlékony :) )

A séta nagyon jót tesz, minél több, annál jobb. Ha izomlázszerűt érzel az nem baj, csak az éles fájdalom állítólag. A kisebb fájdalmak nekem még el is múltak tőle majdnem mindig.

(#507) enerdzsájzer válasza biker (#491) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Na a múlt hét frontmentes időszak volt, én meg szinte szárnyaltam :D Hiába fáradtam el délelőtt egy kis bütyköléstől úgy mint aki kilapátolt egy vagon szenet, délután folytattam tovább. Közel sem fájt annyira mint eddig. Jó érzés volt megint mozogni majdnem úgy mint régen. Nem emeltem, meg ha lehajoltam azt is támaszkodva, de végre közel egy év nyomorékoskodás után így tudok mozogni. :C Ezt nemrég el sem tudtam volna képzelni. Néztem az előrejelzést és hidegfront jön megint, hát remélem nem veszem észre annyira mint az előzőt. Most megyek meghegesztem a hátsó kaput (trafót az asszony cipeli :DDD )
Türelmet és jobbulást mindenkinek!!!!!

(#508) P.József válasza Andika81 (#505) üzenetére


P.József
csendes tag

Június közepén volt a műtétem.
Azt mondta a doki, hogy októbertől újra dolgozhatok. Ezek szerint már bírnom kell az emelgetést. Ennek örömére nekiestem a fűnek a damilos kaszával. Nem is volt semmi gond amíg dolgoztam vele. Utána viszont a gerinc melletti izmok nagyon fájtak. Elszoktak a munkától ezalatt a pár hónap alatt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#509) Andika81 válasza P.József (#508) üzenetére


Andika81
csendes tag

Ez az idióta orvos azt mondta,hogy már jobban kellene hajolnom,ennyi idő után,meg hogy azért feszül be a hátam mert lehet hogy hegesedés van ott,és mikor mondtam neki hogy akkor nem a lábamnak kellene fájni,ere ő :miért a lába fájt elötte :Y szóval jól rámijesztett,meg remélem,bajt is csinánt a nagy okos,beutalót akartam a zsóriba,erre jól megnyomorgatott.
szerintetek baj lesz belölle?

(#510) Andika81


Andika81
csendes tag

most vettem milgamma n kapszulát,calcium sandozt,meg magnézium b6-ot remélem segít ellazulni,most is ideges vagyok az orvos viselkedésén.Remélem elmúlik a fájdalom,amit művelt

(#511) szlibud válasza Andika81 (#509) üzenetére


szlibud
tag

Furcsa egy orvos... én csak 3 hónap után mentem a reumáshoz, de akkor se csinált ilyeneket, elolvasta az orvosomnak aki műtött a kontrollapját, és adott beutalót, ahova kértem.

A derekadtól fájhat a lábad amúgy, nekem is a térdem szokott feszülni most is időnként, a derekam szinte sohase fáj, pedig már 4. hete rendesen dolgozom (ülök), azt is a fenekem nem bírja, a derekam elvan vele (kopp-kopp) :K

(Nincs ott a reumán normálisabb orvos akihez mehetnél?)

(#512) P.József válasza Andika81 (#509) üzenetére


P.József
csendes tag

Én pár hetes műtéttel emelgettem a 20 literes gázolajos kannát. Meg is éreztem, hogy nem kellett volna de gyorsan kihevetrem :)
Még most is van úgy hogy beáll és fáj a derekam, de a fekvés sokat segít rajta.
Te is elég fiatalon szedtél össze ilyen problémát.

(#513) enerdzsájzer válasza Andika81 (#510) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Milgamma jó, én is szedem 3-4-et is egy nap. Ha jól értem a fájdalom a lábadban rögtön jelentkezett amikor a "doki" megtekergetett? Hegesedéhez több idő kell, egy mozdulattól nem lesz heges. Csak ha odabent a szövetekben az idő előtti terhelés miatt szakadások keletkeznek és azok gyógyulásakor az arra hajlamosaknál hegszövet keletkezhet. Ha jól tudom. Nálad szerintem elmozdult egy csigolya.
Először is mindenképpen keress egy jó orvost!!! (vigyél neki pénzt ez így megy sajnos) meg gyógytornászt meg kiropraktőrt. Ne halogasd mert az idegeknek nagyon nem jó ha nyomás alatt vannak mert nagyon lassan meg nehezen gyógyulnak. Ne ijedj meg, nincs baj. Nekem egy időbe mindennapos volt a csigolyák ropogtatása. Megesett az is hogy deréktól lefelé úgy lezsibbadtam egy rossz mozdulattól hogy azt hittem itt a vég. De sikerült magamnak visszaugrasztani mindig.
Nyugalom meg türelem!!!Jobbulást!!

(#514) Andika81 válasza enerdzsájzer (#513) üzenetére


Andika81
csendes tag

Remélem csak megerőltette azzal hogy felemelte,csak azért idegesít mert én már semmi fájdalmat nem éreztem,mondjuk most sem olyan hogy ráállok és hasít,ha megyek alig érzem,csak néha,néha picit ha fekszem,a magnézium jót tett a hátamnak,ha a doki nem csinálta volna ezt a dolgot semmi bajom nem lenne :W ,remélem kis pihi és jó lesz.Én már zsibadást sem érzek,csak az elején volt a lábújjaknál.Jövő hónap végén lesz egy MR meglátjuk az eredményt.A műtét után 1 nappal az ápoló csaj is eljátszotta ezt csak az ágyat hajtotta elörre,utánna is fájdogált a fenekemnél,de elmúlt.Na most már minegy

(#515) Andika81 válasza Andika81 (#514) üzenetére


Andika81
csendes tag

Ja és nem egyből fájt,kb 2 napra rá

(#516) Andika81


Andika81
csendes tag

Babát akarok,úgyhogy muszáj meggyógyulnok,1 gyereket azért jó lenne felnevelni. :U

(#517) Zefiir


Zefiir
újonc

Sziasztok!
Huh, hát látom nem csak nekem vannak problémáim....
Nekünk óriási szerencsénk volt, hogy a család ügyes-bajos problémáira egy nagyon jó gyógytornászt találtunk. Nem tud mindenen segíteni, mert van olyan fájdalom, ami el már nem múlik, de életminőségben rengeteget javított! Én mindenkinek csak ajánlani tudom a gyógytornát és az "alternatív" gyógymódokat (gyógynövények, masszázsok), sokkal többet érnek, mint a modern medicina tanai: egyél sok sok gyógyszert és majd jobb lesz...
Szóval hajráááá! :-) Szép napot Mindenkinek!

(#518) szlibud válasza Andika81 (#514) üzenetére


szlibud
tag

Olyan jó volt Neked, mint mikor semmi bajod se volt még?

(#519) Andika81 válasza szlibud (#518) üzenetére


Andika81
csendes tag

A lábamban már nem éreztem semmi fájdalmat,de szerintem az ülőideg gyulladásom erre hogy az orvos 90 fokba felemelte a lábam,megérezte,de lassan múlik,jobb mint vasárnap volt,nekem a hátizomzatom merevedett be,hirtelen sok volt az első napi hosszú séta,de már az is 100 szor jobb,zsibbadás 0% azt nem érzek már,nagyon idegesítő volt elötte mielött nem műtöttek meg,sajnos mindenkinek más a felépüés,én inkább a lassan de biztosan híve vagyok most már,akiket megkérdeztem műtötteket,1. 8 hét után vissza ment dolgozni,már a műtét után ülve jött haza és itthon is sokat ült-2 év után kiújjult neki.De aki 3-6 hónapot otthon volt
kímélte magát,lassan,nem hirelen 1-2 órákat sétált a 3-4 héten.
1. 15 éve jól van
2. 7 éve jól van
3. 6 éve jól van(unokatesóm,műtét után fél évvel terhes lett)
Ha kell nem megyek vissza dolgozni,nem fogok 8 órát ülni,hogy utánna 2-3 év után mehessek vissza a kórházba.Anyagilag nem mondanám hogy megtehetném,de az egészségem a legfontosabb ezentúl.

(#520) Andika81


Andika81
csendes tag

Ezek adnak erőt,már mint a gyógyultak.Ha kiújjul a sérvem inkább 25 év múlva tegye :K vagy inkább soha többé :C Én mindenkinek gyógyulást kívánok,még az ellenségemnek is csak kb 2 napra ezeket a fájdalmakat :P pussz

(#521) szlibud válasza Andika81 (#520) üzenetére


szlibud
tag

Ebben teljesen igazad van hogy jobbat tenne vagy fél évig nem ülni órákat, sőt sohase. Ha megteheted tedd is, de sztem. a többség nem teheti ezt meg, mert az egészség ápolásából manapság nem lehet megélni:(. Pedig sokkal szórakoztatóbb lenne.

És az én munkahelyem még nem a legrosszabbak közé tartozik, különben már ennnyit se vártak volna rám...

Amúgy meg az endoszkópos műtét pont azért van, mert gyorsabb a felépülés, én is azért választottam ezt a megoldást :) .

Ja és a kollégám sógora 10 éve 2 órát ülve autózott haza, 3 hónap múlva segített építkezni és azóta is kutya baja. Úgyhogy én azt látom, nem csak azon múlik a dolog, hogy mennyire vigyázunk....

[ Szerkesztve ]

(#522) Andika81


Andika81
csendes tag

Szióka!
Szerintetek az 5. héten műtét után mehetek olyan 32 fokos vízbe?Itt van Demjén mellettünk és jó kis gyógyvízben ellennék :C A másik kérdés ti a földön tornáztok vagy az ágyon így az elején,mert nekem a föld túl egyenes a derakamnak megfájdul utánna az ideg a csípőmnél, nyomódik,viszont a hátamat csak ott tudom rendesen megnyújtani,lehet a vizi torna lesz az igazi,de azt nem tudom mindennap csinálni,nincs itthon medencénk :( :DD Ez a betegség is csak a gazdagoknak való ;)

(#523) szlibud válasza Andika81 (#522) üzenetére


szlibud
tag

Szia,

Én az ágyon, ugyanezen okokból, de most járok ilyen csoportos gyógytornára, ott van tornamatrac, az az igazi :)
Venni is lehet, csak drága, és főleg nagy a helyfoglalása mikor nem használja az ember.

(#524) Andika81 válasza szlibud (#523) üzenetére


Andika81
csendes tag

Már arra is gondoltam,hogy ezért érzek a lábamban meg a fenekemben enyhe fájdalmat,mert az után kezdett fájni,hogy lefeküdtem a földre,lehet jól megnyomtam az ülőideget vele,de a hátam mindig beáll,és csak ott tudom megnyújtani,neked is szokott fájni a hátad?Szerinted a rehabilitáció,masszázs stb után jobb lesz?

(#525) szlibud válasza Andika81 (#524) üzenetére


szlibud
tag

Nekem a hátam nem szokott fájni, inkább néha csípőm/térdem, egyre kevésbé. A hátam igazából előtte se fájt már, a lábam annál inkább...
Persze hozzátartozik, nekem mindig is erősek voltak a hátizmaim, mondjuk nem is értem hogy kaptam sérvet....
+ a kórházból hazajövés után rögtön kezdtem a napi 2x fél órás sétákat, így nem volt ideje elgyengülni.
Mondjuk nem mondom, beletelt egy időbe míg élveztem is :)

A rehab biztos jót tesz, mondjuk én nem vittem túlzásba eddig, ill. azért torna + séta mindenap, + még ami jön.
Nekem a fenekem az üléstől szokott fájni:(

[ Szerkesztve ]

(#526) biker válasza Andika81 (#522) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem simán mehetsz vízbe

földön tornászok, decathlonos tornamatracon

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#527) Andika81


Andika81
csendes tag

Fiúk,lányok ti próbáltátok ezt a nagy labdát üléshez,vagy a térdeplőszéket,ülő munkám van és az ülés így 5 hét után is elég gáz kb 10 perc 1 nap ,fáj a fenekem,november közepén vagy december elején már melóznom kellene,addigra valamit kikell találnom.Bele gondolni is rossz a 8 óra ülésbe,mondjuk én beakarok csempészi egy összecsukható jó minőségű ágyat,a főnököm 1 évben 2x meglátogat a melóhelyen akkor is bejelenti,igaz azt mondtam nem fogok dolgozni ha nem megy,de 28 évesen gyes elött jó lenne még legalább fél-egy évet kihúzni :K

(#528) szlibud válasza Andika81 (#527) üzenetére


szlibud
tag

Én vettem nemrég labdát, igaz tornázni itthonra, de néha ülök rajta, na az az egy amin megfájdul a derekam furcsa mód. :F Térdeplőszék passz.
Irodába ilyen dynair ék alakú bigyót vettem, meg háttámlát ami S alakú,ergonómiai. Feküdni meg vittem polifomot és rá egy vékony szivacsot.

(#529) Andika81 válasza szlibud (#528) üzenetére


Andika81
csendes tag

Szió!

Érdeklődnék hogy nektek,hogy alakult 5 hét után az állapototok,az enyém így:zsibbadás nincs,derekam nem fáj,lábamban nem éreztem fájdalmat,egy héttel ezelöttig mikor vagy a melegvíztől,vagy az orvos felemelte a lábam vagy attól hogy lefeküdtem a földre és nagyon megnyomtam a fenekem :K na szóval ettől néha érzek a combom hátuljánál és néha a vádlimban enyhe bele sugárzó érzést,és ez inkább ha lefekszem,járás közben nem érzek ilyet.Ami rosszabb hogy a hátizmom szokott rendetlenkedni,feszül,olyan néha mintha meghúzódott volna,gondolom ez majd ha megerősítem vizi torna,masszázs elmúlik,sajna nem tudok úszni.Ja az ülést hanyagolom amíg csak lehet,az nem nagyon megy,szerintetek jól alakulok,elmúlnak ezek a fájdalmak a lábamból?

pussz
Megyünk pecázni :C

(#530) Andika81


Andika81
csendes tag

Azt elfelejtettem írni,hogy egyébként reggel 8 kor felkelek és kb du 5 kor kerülök ágyba,napközben persze 4-5 ször lefekszem 15-20 percekre.

(#531) biker válasza Andika81 (#529) üzenetére


biker
nagyúr

ez szerintem kb normális ilyenkor még

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#532) szlibud válasza Andika81 (#530) üzenetére


szlibud
tag

Szia,

Nem nagyon lehet az eseteket összehasonlítani amennyire látom, szerintem Te jól állsz itt a többséghez képest.
Magammal se tudlak összehasonlítani, nekem még most is hol itt, hol ott nem stimmel valami, viszont a hátizmom rendben van :)
De mondjuk 5 hetesen nem is voltam ennyit talpon még, majdnem egész nap napoztam a matracon a medencében :C , tornáztam fél órát, és 1-2 órát sétáltam.

(#533) Zefiir válasza Andika81 (#527) üzenetére


Zefiir
újonc

Sziasztok!
Nekünk a nagylabdák beválltak, de az elején azért rengeteget szenvedtünk mi is. Aztán a gyógytornászunk felvilágosított, hogy nem kellene ám rögtön egész nap rajta ülni, aztán bevágni a sarokba, hogy ettől csak rosszabb lett. :D Fokozatos, napi 15-20 percekkel kezdve el tudtunk jutni a 4-6-órás "folyamatos" rajta ülésig. Persze fel kell kellni így is, nyújtózkodni, hajolgatni kicsit legalább óránként. Én folyamatosan járok "állapotfenntartó" tornára, ha meg időjárásváltozásra belobban, akkor rozmaring krémmel kenem. :-)
Plusz ajánlom a McKenzie tornát a kiújuló problémák megelőzésére. Tök jó, mert ha jól megtanulod, akkor egyedül is urrá tudsz lenni a tested fölött. És nem kell gyógyszer, meg nem kell máshoz rohanni, hogy fááááj... Csak felpattansz :C , csinálsz pár egyszerű mozdulatot és máris jobb, ha mázlid van jobb is marad egy időre. :-)
Plusz a nagylabda mellé vettünk egy ülőpárnát, kicsit drága, de szuper, mert többféleképpen lehet forgatni és így könnyebben megtalálod azt az üléspozíciót, ahogy még jól is esik. :-)

(#534) szlibud válasza Zefiir (#533) üzenetére


szlibud
tag

Én nagyon szeretném kipróbálni a MC Kenzie tornát, de embert nem találtam még, aki tud gyógytornászt aki megtanítja és nem a világ végén van, netán házhoz jönne (Bp. XI. ker) :(
De ha valaki tud szívesen veszem a tanácsokat, még a simának is örülnék, :)

(#535) Andika81 válasza szlibud (#534) üzenetére


Andika81
csendes tag

Én is kerestem ilyen mckenzi tornát,Egerben találtam,sajna én Gyöngyösön dolgozom,a kettő között lakom fél órára,mondjuk munkából nem tudom hogy járnék át,elösször lesz jövőhéten a vizi torna masszázs stb a török fürdőbe,kb 2-3 hét,ha még utánna is fájni fog a hátam átjárok majd a mckenzire,mondjuk elég húzós az ára 3600/alkalom így hogy a táppénzem nem nagyon küldik :F

(#536) Andika81


Andika81
csendes tag

Nektek sem kapkodták el a táppénzt?Már gondoltam hogy felhíom őket,levonni olyan szépen letudják!

(#537) Andika81


Andika81
csendes tag

De jó lenne nekem is ilyen labda meg ülőpárna,de most nemfutja :O

(#538) szlibud válasza Andika81 (#537) üzenetére


szlibud
tag

Hát a labdát 2200 Ft-ért vettem, nem egy nagy összeg...
A táppénzel nem volt gond, de én a cégtől kaptam fizetéskor mint alkalmazott...

(#539) biker válasza Andika81 (#536) üzenetére


biker
nagyúr

hívjad őket!
nekem mindet csúszással fizették ki!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#540) Andika81


Andika81
csendes tag

Sziasztok,fiúk,lányok,ti 5-6 héten,mennyit sétáltatok egyfolytában,én mindíg fél órát szoktam,attól többet amúgy sem mentem egyszerre.Amúgy mondjátok már ,hogy nem csak nekem van olyan érzésem,mintha meglenne húzódva a hátam,közülletek senki nem érez ilyet?
Pont az ellentétes oldalon mint ahol műtöttek.Szerintetek levan ott tapadva,vagy mi a szösz,ha kicsit tornázok/bár itthon nem tudom úgy csinálni/jobb kb 10 percre,elkezdek csinálni valamit és megint olyan.Jajj alig várom a jövőhéten ezt a vizi tornát meg a masszázst,remélem segít,és mutatnak még itthonra is egy-két dolgot.Jobbulást mindenkinek!!!

(#541) biker válasza Andika81 (#540) üzenetére


biker
nagyúr

5. héten én elmentem a hévhez (35perc volt ekkor a 25 perces 2,2km-es séta)
azzal lementem ráckevére (állva) 35perc, onnan 10perc a termálfürdő, ott lubicka, majd vissza ugyanez :)

2.-3. héten már símán 1 órát sétálgattam, vagy 2-3x felet

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#542) Andika81


Andika81
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne,hogy porcképzőt mikortól lehet elkezdeni szedni műtét után,és hogy szerintetek van értelme?Állítólag 30 éves kor alatt még beépülhet a szervezetbe.
Az ülést ki hogy kezdte el,mennyit ültetek 6 hetesen :K

(#543) tariattila


tariattila
veterán

Üdv...
Lassan kezdhetem olvasgatni ezt a topikot...

még nem tartok konkrét műtétnél DE kilátásba helyezték okosok, ezért is érdeklődnék tapasztaltabbaktól, hogy mik a kilátá-sok(saim)

4/5 csigolya egy-két mm-el elcsúszva egymástól... sokszor fáj és volt már, hogy beállt.
azt tanácsolták, hogy ne nagyon erőltessem és a rázkódást sem szereti...

sajna egyetlen hobbim a MTB bicajozás... :O ez pedig állításuk szerint a legrosszabb nekem.
Viszont pont azt érzem, hogy bicajozás után sokkal jobb és nem fáj úgy.
sokat ülök autóban és 10-15 perc után alig tudok megmaradni úgy fáj.. ezért is gondoltam ha mozgatom az csak jó...

szerintetek ezzel jobban kinyírom vagy nem? :F

(#544) biker válasza tariattila (#543) üzenetére


biker
nagyúr

mozogni jó, de rázatni nem, ülni kocsiban nem.

erre sok úszás, nyújtás kell.
és kitartást!

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#545) tariattila válasza biker (#544) üzenetére


tariattila
veterán

jaaaaj pont amiket nem szeretek... és nagyon lehetőségem se adódik...
tudom nem így működik ez.... azért próbálkozom és köszi!

(#546) szlibud válasza tariattila (#545) üzenetére


szlibud
tag

Szerintem ha ez az egyetlen hobbid, és nem érzed hogy rosszabb lesz tőle, csináld !
Legfeljebb ha tudsz egy kis időt szakítani, mellette próbálj tornát, úszást. Kocsiba meg úgyis akkor ül az ember ha muszáj :)
Én is lovagoltam ameddig csak bírtam, és elég sokáig jobb is volt edzések után, kilazult gondolom. Egyébként a bicajtól is az utolsó 1-2 hónapot kivéve jobb lett.
És most nem mondhatom hogy boldogabb vagyok, hogy nem fáj ugyan, de nuku lovaglás, és úszni-úszni, amit én is utálok :(

De egyébként 1-2 mm amennyire én tudom nem sok csúszás, anyunak 5 mm-t találtak vagy 15 éve és némi manuálterápia után vígan elvolt vele mostanáig, nem is fájt neki, csak mostanra lett belőle 12 mm :Y De amúgy ez is csak nemrég derült ki mert begyulladt, de előtte nem fájt neki...
És nem tornázott soha, úszni jár kb. hetente 2 hetente 1x...

(#547) tariattila válasza szlibud (#546) üzenetére


tariattila
veterán

na jó az az 1-2 mm inkább 2-3... :(((

az autó a leg neccesebb (heti 5-600km) :O

(#548) Eastman válasza Zefiir (#533) üzenetére


Eastman
őstag

...nem kellene ám rögtön egész nap rajta ülni... ...Fokozatos, napi 15-20 percekkel kezdve el tudtunk jutni a 4-6-órás "folyamatos" rajta ülésig. Persze fel kell kelni így is, nyújtózkodni, hajolgatni kicsit legalább óránként.

Ez a titok minden új tartásjavító eszköz használatánál. :K

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#549) Zefiir válasza szlibud (#534) üzenetére


Zefiir
újonc

Kedves Szlibud!
Az én gyógytornászom a belvárosban lakik, de hozzám is kijött amikor én még nem tudtam járni. (XIV.ker-be jött, szóval lehet, hogy a XI-be is elmegy...)
Azért volt nagyon jó, mert nem csak McKenzie-t csináltunk, hanem sok másfajta tornát is, és az eredmény nagyon jó lett! :-) Azt hiszem nem volt nagyon drága sem, és még kedves is volt..... :)))), szóval, ha gondolod megadom az elérhetőségét, egy próbát megér. (Állapotfenntartani azóta is járok hozzá csoporttornára, megkérdezem, hogy nem bánja-e, ha kiadom a számát, az a biztos.)
Szép napot Nektek!

(#550) Andika81


Andika81
csendes tag

Sziasztok!Ti a műtét után mikor tudtatok zárt lábbal elörre hajolni,még 7 hét után sem megy derékszögig,feszül a térdhajlatom.Szerintetek ez nagy bajt jelent?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.