Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Digital válasza biker (#900) üzenetére


Digital
addikt

Szerintem ez a kezdeti ijedtség, de szerintem be fogja látni Ő is a műtét szükségességét!
Csak tudod milyen amikor fél az ember...Meg kell ezt még neki emészteni! Nem ismerem még a részleteket, de én a helyébe valószínűleg megpróbálnám!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#902) enerdzsájzer válasza Digital (#899) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Elég brutálisan széttrancsíroznak ott mindent egy fixáláskor. Én is három nap múlva tudtam talpra állni legutóbb.
Akkor két csigolyát csavaroznak össze neki?
A műtéttől nem kell félni, úgy is alszik az ember közben. ;) Lehet hogy furcsán hangzik, de én például alig vártam hogy altassanak végre. Az ébredés. Na az gáz. :( Mondtam is az altatós dokinak hogy engem majd akkor keltsenek ha már mehetek haza és nem fáj annyira mint az állat. :U
A rugalmas megoldásról mondtak neki valamit?

(#903) biker válasza enerdzsájzer (#902) üzenetére


biker
nagyúr

én is kíváncsi vagyok, hogy most műtét után mit fogok érezni, és mikor múlik el a lábfájásom. Ugye az elsőnél csak a derekam fájt, de az brutál, és a műtét után nem tűnt fel nagyobb fájdalom, csak lassan enyhült a derékfájás
most meg ugye a derekam nem igazán fáj, csak amikor olyat mozdulok, hogy nyomja épp a sérv (mármint jobban nyomja) a cuccot. de a lábam hasogat, szóval most fel fog tűnni a seb fájdalom, ha lesz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#904) Digital válasza enerdzsájzer (#902) üzenetére


Digital
addikt

Jáááj ezt kár volt leírnod! :N Offline olvassa a fórumot! :K Így is fél szerencsétlen!
Idáig az volt a kérdés, hogy szükség van-e műtétre vagy sem!
A részletekről még nem beszéltünk! Majd estére kifaggatom!
Te mit tanácsolsz a képet látván?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#905) enerdzsájzer válasza biker (#903) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Úgy tudom jó esetben már a műtét utáni órákban enyhülnie kell, de legkésőbb napokon belül. Rosszabb esetben hetek, hónapok is lehetnek, legrosszabb esetben akár maradandó is lehet. Nekem pl. az S1 gyök jobb lábra két éve változatlan. Ha jól emlékszem az első műtét után kb két hónap kellett mire megint lábujjhegyre tudtam állni, ennyi volt a javulás. Beszéltem olyan műtöttekkel, akiknek 10+ éve van már visszamaradt tünete, fájdalma.

Fúú ez a hidegfront kegyetlen. Teljesen kész vagyok deréktól lefelé, alig vonszolom magam, meg persze rohadtul fáj. :O Gyerekek! Ne vegyetek be kontramált meg frontint egyszerre, mert akkorát üt mint tájszon!

(#906) Digital


Digital
addikt

Most olvastam Prof.Dr Barzó Pál szakmai életrajzát...hát nem semmi! Gondolom tudja mit beszél! :DDD

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#907) enerdzsájzer válasza Digital (#904) üzenetére


enerdzsájzer
tag

ÓÓÓÓÓ bocsánat! :B Gondolhattam volna. :U Nem kell attól félni, jó viszonyt kell tartani a dokival és a nővérekkel (szatyor,stb) ;) , akkor még jobban figyelnek az emberre. Ez nagyban megkönnyíti az első napokat. Utána napról napra jobb lesz és ha minden jól megy megkönnyebbülve fog visszagondolni pár hónap múlva hogy jaj de jó hogy túl vagyok rajta! :K
Tanácsot nem szeretnék adni. :N Esetleg kérdezzen meg másik orvost/orvosokat is. :K

[ Szerkesztve ]

(#908) Eastman válasza Digital (#904) üzenetére


Eastman
őstag

Tisztelet a segítőkészségedért, de szerintem felejtsd el, hogy itt ki mit tanácsol. Arról, hogy műteni kell-e egy ekkora csigolyacsúszást, vagy elég "csak" a teljes életmódváltás, fokozott gerinckímélettel azt felelősen csak egy orvos mondhatja ki. Mi itt mindannyian más irányból közlítjük meg a dolgot, és ráadásul nem is ugyan azt a dolgot, hiszen mindannyiunknak máshogyan áll a szénája, más az élete, a fájdalomtűrő képessége, sőt, másképp gyógyul mindenki. Teljesen egyén függő egy sérülés vagy egy műtét utáni javulás.

Egyet mondhatok. Ilyen mértékű csúszásnál a csontkovácsot, kiropraktőrt el kell felejteni! Milyen alternatív megközelítés marad? Ráolvasás, kenegetés? Mi tenné vissza ezt az instabil izületet, a megcsúszott csigolyát? Mi tartaná a helyén? Mi szabadítaná fel a megnyomott idegpályákat? Egy feladat marad. A legjobb orvost megtalálni. ...és rá hallgatni.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#909) Digital válasza Eastman (#908) üzenetére


Digital
addikt

Teljes mértékben igazad van!
Ezt a döntést neki kell meghozni, nem nekünk kell rá/lebeszélni!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#910) enerdzsájzer válasza Digital (#906) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Nála volt az ismerősöd? Biztosan jó orvos. Mibe kerül ott a vizsgálat meg műtét? Kár hogy messze van nekem.

(#911) enerdzsájzer válasza Eastman (#908) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Ahogy mondod! :) :R

(#912) mazsivi válasza enerdzsájzer (#911) üzenetére


mazsivi
csendes tag

Na,most már nem tudtok kitárgyalni :)
Nem vagyok offline...
:DD

Olyan még nem volt,hogy ne lett volna valahogy...

(#913) Digital válasza mazsivi (#912) üzenetére


Digital
addikt

Üdv a klubban!
:DDD

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#914) biker válasza mazsivi (#912) üzenetére


biker
nagyúr

Pedig épp most akartam valami jó szaftosat... :)
A dokid tuttinak tűnik!
Mikor mész?
Nem rábeszélés, de tegyük fel, hogy visszamegy a helyére, akkor is laza az a csigolya, újra el fog csúszni később, min akinek egyszer kiugrik a bokája, megnyúlik a szalag, onnantól egész életében bármikor kiugorhat
Szerintem jó lenne rögzíteni, de rugalmasan

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#915) enerdzsájzer válasza mazsivi (#912) üzenetére


enerdzsájzer
tag

:D :B Üdv! :D

(#916) mazsivi válasza biker (#914) üzenetére


mazsivi
csendes tag

Jöhet a szaft,no problem... :))
Na,akkor légyszi áruljátok el,milyen az a rugalmas rögzítés? Zöldfülű vagyok a témában (bár ez SE lennék...)
Valami csontosításról is beszélt a doki,plusz a csavarozásról.Ez az?!
Amúgy a doki már bizonyított a családunkban,nem is kicsit-sajnos :((

Olyan még nem volt,hogy ne lett volna valahogy...

(#917) biker válasza mazsivi (#916) üzenetére


biker
nagyúr

rugalmas olyan, hogy nem merev vasakkal rögzítik a csigolyákat, hanem rugalmassal, + rugalmas műizületet tesznek be, itthon oep-re szinte biztos nincs, fizetősben nem tudom.

a csavarozás itthon merev, + az izületi részt kiszedik szinte 100% és feltöltik a csigolyából eltávolított csont és szövet darálkkal, amitől beindul a csontképződés, és 1-2 hónap alatt mint a törött csont, összenő a két csigolya, így innentől nem a csavarok tartanak, hanem az összenőtt két csigolya maga megtart.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#918) enerdzsájzer válasza mazsivi (#916) üzenetére


enerdzsájzer
tag

[link] Ez egy videó, van benne szaft, de ha belepörgetsz a közepébe akkor ott mutatja a doki a rugót. :)
Amikor tavaly november 3.-án voltam bent a legutóbbi műtéten, akkor mondta a dokim hogy kb. 2 hónap múlva (tehát már ez évben) lesz itthon is ilyen rugalmas csavaros megoldás. Azt én már nem várhattam meg sajnos. Ezért is kérdezgetem mindenkitől hogy akkor tényleg van-e már ilyen.

(#919) enerdzsájzer válasza biker (#917) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Plusz még kipeckelik a csigolyákat egy műanyag pecekkel és úgy rakják be a darát. :) [link] valahogy így.
Elég erős csontozatú vagyok, meg az rtg-re is azt mondta a doki hogy összenőttem, viszont a műtétre kb 7 hónappal sikerült eltörni a titáncsavart. Ez előtt a doki is értetlenül állt. Ha nem is rólam lett volna szó, akkor nem is tört volna el. :U Ez az én szerencsém.

[ Szerkesztve ]

(#920) luci71


luci71
csendes tag

Meg van az Mr-eredményem.L.V.-S.-I segmentumban 11mm-es spondylosthisis.Az L.V. csigolyatest dorsalis ívén mindkét oldalon lysis van.
Az össz vélemény:Spondylarthrosis,Spondylolisthesis et lysis L.V.-S.I.Polydiscopathia,Polysegmentalis discus protrusio.
Nem tudom ezen a képen mi látszik!

(#921) luci71


luci71
csendes tag

Küldök mégegyet!

[ Szerkesztve ]

(#922) Eastman válasza luci71 (#920) üzenetére


Eastman
őstag

Nem tudom ezen a képen mi látszik!

Pl az, hogy a felszabadulás "ünnepén" születtél. :)

Komolyra fordítva, légyszi' meséld el részletesen, hogy mikor milyen tüneteid vannak! Reggel, este, terhelésre (ülés, állás, séta), mosogatás, fogmosás, hideg-melegfront, zsibbad-e valamelyik lábad vagy inkább fájdalmat érzel (hol: lábfej, boka, térdek, csípő vagy helyileg a derekadban) stb... Sokat segítenél vele.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#923) mazsivi válasza Eastman (#922) üzenetére


mazsivi
csendes tag

Juj,ez kísértetiesen hasonlít az enyémhez :( Még a születési dátum is! (hónap,nap...) :DD
Ha lesz picivel több időm,én is leírhatom majd a tüneteimet? Kíváncsi vagyok,azokból mi fog egyezni..

Olyan még nem volt,hogy ne lett volna valahogy...

(#924) biker válasza Eastman (#922) üzenetére


biker
nagyúr

Kérdi ma a reumatológus, táppénz papír hosszabbítás közben: Mi a helyzet?
mondom semmi különös, most már nem csak fáj, zsibbad is
Az jó! az azt jelenti változik, még az is lehet nem kell műteni

mondom ez kész, ez nem itt van, az tutti. most már nem csak azért nem tudok ráállni reggel a lábamra, mert fáj, hanem mert el is van zsibbadva, és ez neki jó. ez javulást jelent neki.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#925) Eastman válasza biker (#924) üzenetére


Eastman
őstag

Nagy fehér varázsló. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#926) Digital válasza mazsivi (#923) üzenetére


Digital
addikt

Azt hittem valaki elcsórta a leleteid! :DDD

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#927) enerdzsájzer válasza biker (#924) üzenetére


enerdzsájzer
tag

[link] nem ő volt az? :)

(#928) biker válasza enerdzsájzer (#927) üzenetére


biker
nagyúr

az ilyeneket hogy tudják nevetés nélkül végigcsinálni? mosógép fűtőbetéttel jól mutat :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#929) Digital válasza enerdzsájzer (#927) üzenetére


Digital
addikt

Nagy sarlatán az öreg! :DDD

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#930) biker válasza Digital (#929) üzenetére


biker
nagyúr

Nálunk hegyekben áll a csakra mérő varázseszköz, csak épp mosógép fűtőbetét néven kell kérni :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#931) biker


biker
nagyúr

most hívtak, holnap van egy lyuk, reggel 7-re menjek éhgyomorra, dél-kora délután megműtenek, és állítólag szombat vagy hétfő itthon is leszek

egyből elmúlt a lábfájásom :D mint a fogorvosnál

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#932) Digital válasza biker (#931) üzenetére


Digital
addikt

ÁÁÁ akkor nemsoká jó lesz neked!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#933) enerdzsájzer válasza biker (#931) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Az király! Na akkor egy kalappal!! Szurkolok!! :)

(#934) Digital válasza biker (#931) üzenetére


Digital
addikt

Sérvműtét lesz? Nem fixálnak ugye?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#935) biker válasza Digital (#934) üzenetére


biker
nagyúr

nem bizony. és már szombaton ki is akarnak majd tenni, elvileg, nem semmik ezek már ma.
annó hétfőn bementem, és péntek reggel mentem haza a keddi műtét után, ez meg totál minimál
holnap délben műtét, akkor max pénteken kelek fel ugye, és szombaton autózzak haza???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#936) mazsivi válasza biker (#935) üzenetére


mazsivi
csendes tag

jujjujjuj...most olvasom csak,micsoda dolgok vannak készülőben... Hatalmas kalappal Neked :U Nem semmi,azért CSAK nem küldenek már haza szombaton..eszméletlen.

Olyan még nem volt,hogy ne lett volna valahogy...

(#937) luci71 válasza biker (#931) üzenetére


luci71
csendes tag

Szorítok,vigyázz magadra!
Jelentkezz ha majd tudsz!
Üdv.

(#938) Eastman válasza biker (#935) üzenetére


Eastman
őstag

Szia biker!

Drukkolok! Semmiképpen ne autózz haza két nap múlva! Meglátod, hétfő lesz az, ha minden jól megy...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#939) Digital válasza biker (#935) üzenetére


Digital
addikt

Én holnap délután tesóm motorját fogom szerelni, de azért gondolok majd rád! Ha kinyitottad a szemed küldjed a post-ot! :K
Egy kalappal!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#940) enerdzsájzer válasza biker (#935) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Kérj meg valakit sofőrnek ha szombaton szabadulsz, de hétfőn se ártana azért, szerintem ne próbálj vezetni. Anyósülés jól hátradöntve, derék alátámasztva, esetleg fűző vagy öv a derekadon. Az első után engem is ennyi idő múlva engedtek el, 60 km volt de kibírtam. :K

[ Szerkesztve ]

(#941) biker válasza enerdzsájzer (#940) üzenetére


biker
nagyúr

Jajj, gyerekek, dehogy akarok vezetni, soforrel jarok. Foleg hogy a kocsi is szar, injektorok vagy cr szivattyu, szoval ennyi
Fuzot majd behozatom hazautra
En se szeretek bent lenni, de nyugodtabb vagyok ha nem kiraknak, hanem csak akkor megyek ha tokeletes

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#942) biker válasza biker (#941) üzenetére


biker
nagyúr

7-re jottunk, meg nincs agy
Majd delben, de kora delutan mutenek, remelem addig lesz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#943) #24889344 válasza biker (#942) üzenetére


#24889344
törölt tag

Drukkolok, hogy jól sikerüljön a műtét.
Én a bal lábamba kisugárzó fájdalmat a műtét után már nem éreztem. Egészen furcsa volt úgy ébredni, hogy semmi se fáj, de ez még az altatásból visszamaradt gyógyszerek hatása lehetett. A kisugárzó fájdalmat később se éreztem miután elmúlt a gyógyszerek hatása, viszont a műtét helye fájt nagyon, de azért kibírható volt.

(#944) enerdzsájzer válasza biker (#942) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Majd leterítenek neked pár kartondobozt a folyosón a fal tövébe. :D Szép álmokat! :)

(#945) luci71 válasza Eastman (#922) üzenetére


luci71
csendes tag

Szia! Eastman, Mazsivi!

Bocsi nem úgy értettem, azt hittem rossz képet raktam be.
De nagyon köszönöm, a megjegyzést!
2009.es MR: L V- S I magasságában spondylolisthesis, canalis spinalis, és ball túlsúlyú gerinccsatorna szűkület. Itt már az idegsebész felajánlotta a műtétet, nekem kellett
volna dönteni, hogy vállalom e.(decompressio rögzítés) Kb.10-12 éve szenvedek vele, intenzívebb kb.2007 végétől, akkor volt EDA kanül beültetésem. Évente legalább 2x rehabilitációs
kezelés, fűrdőkorház. Csigolya-helyretétel ortopéd orvos által, és szteroid injekciók gerincbe. Több féle gyógyszert szedtem már. Derékból bal lábba lesugárzó fájdalom-zsibbadással. Derékba olyan fájdalom van, mintha téglák lennének rajta, és sokszor ülésből alig birok felállni. Ez néha változó, séta az még aránylag elég jó, de menet közbe derékból az ülőidegen keresztül zsibbad le néha egész bokáig, de van, hogy csak térdig ott meg becsomósodik az izom. De van, hogy csak térd alatt hátul zsibbad le, menés közbe, Az egy helybe állás viszont nagyon nem tetszik neki. Ha valami olyat csinálok, és tudok, akkor megtámaszkodok, pl.fogmosás, mosakodás. Estére igen elfárad a derekam és nehézkes a mozgás az ágyban, erre jó segítség az ágynak a támlái. Reggel egy kicsit megmozgatom lábaim és oldalra fordulva kelek fel. Jobb lábnál inkább idegi fájdalmat érzek, sokszor nem engedi, hogy fekve talpra húzzam vagy kinyújtsam, és ez igen kellemetlen. Mivel az izmaim többnyire görcsbe vannak azt masszőr szokta szétszedni. Lábujjhegyen és sarkon való állásom nem stabil. Ülés közbe is baloldalra dőlök és támaszkodok.
2012.04.05.én viszem vissza az eredményt a Dr. nőnek- Úrnak.
Bocsánat hogy hosszúra sikeredet.
Jobbulást mindenkinek.

(#946) biker válasza luci71 (#945) üzenetére


biker
nagyúr

Es ezzel hogy lehet egyutt elni? Tappenz egy evig jar, le vagy rokkantitva?

Nekem csuszas van a mutoben, nem lesz meg, reggelre megprobalja kiiratni
Fasza :(:(:(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#947) enerdzsájzer válasza biker (#946) üzenetére


enerdzsájzer
tag

hm. Én meg azt hittem már alszol. :(

(#948) enerdzsájzer válasza luci71 (#945) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Más jellegű problémám van, de nagyon hasonlóak a tünetek. 10-12 éve?? Te ezt hogy bírod? Hogy telnek a napjaid? Félsz a műtéttől? Megkérdezhetem hogy akkor téged leszázalékoltak?

(#949) luci71 válasza biker (#946) üzenetére


luci71
csendes tag

Hát most már egyre rosszabbul.
Csak sajnos nem ezzel az egy betegséggel szenvedek.
Igen 2003-óta "rokkantnyugdíjas vagyok"ki tudja most mi lesz majd.Tavaly voltam felülvizsgálaton és 2013.07.ig megkaptam újra,de most jön a komplex fel.vizsg.
Endokrin betegségeim vannak(hormom,mellékvese,pajzsmirigy)cukor,vérnyomás,sebészeti problémák stb.20 éve gyüjtögetek.

Nagyon sajnálom hogy nem vagy túl rajta.
Gondolom most még idegesebb is lettél?
Ágy legalább van már?

(#950) biker válasza enerdzsájzer (#947) üzenetére


biker
nagyúr

Varakozas kozben majdnem elaludtam :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.