Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) NavySeal válasza Cathfaern (#2998) üzenetére


NavySeal
senior tag

Nekem is csak úgy megy a napi 4L körül, ha a cégnél de-t kiiszom az asztalomra tett 1.5L-es palackot, majd du-n szintén. Sajnos, ha nem figyelek rá, el vagyok sokkal kevesebbel is...

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#3002) formasu válasza zebede (#2996) üzenetére


formasu
tag

Nézzél rá, és gondolkozz:
Esetleges kérdéseit megbeszéljük, majd a korrekciós mozgásprogramjáról egy leírást készítünk Önnek, hogy otthon a legpontosabban tudja felidézni a mozdulatokat.

Egy ilyen vizit költsége: 24 900 Ft,

A második találkozás ára (legtöbbször nem szükséges): 9 500 Ft.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#3003) zebede válasza formasu (#3002) üzenetére


zebede
őstag

Nem magamnak lenne, egy rokonomnak aki hat hete túl van egy sérv műtéten, gondoltam megvenni.
Sajnos még mindig vannak fenékbe nyilaló és láb fájdalmai.

Kezelésre nem gondoltam ide a gerincklinikára, csak a könyvben leírt tornára vagyok kíváncsi.
Szerintetek mennyire válhat be?

Mert a könyvben leírtak logikusnak tűnnek, de maga a torna elég lájtos, szerintem.

(#3004) zebede válasza zebede (#3003) üzenetére


zebede
őstag

Na jó, vissza szívom azt hogy lájtos. :)

Előbb egészségesként nekifeküdtem a gyakorlat sornak és a végére szakadt rólam a víz.

Viszont továbbra is érdekelne olyanok véleménye akik rendszeresen gyakoeolják.
Mennyire vált be, érdemesebb ezt csinálni mint egy hagyományos gerinc-gyógytornát?

(#3005) attiati


attiati
veterán

üléshez vennék egy gimnasztika labdát
mekkora méretűt célszerű venni?

ahány helyen olvasom, annyifélét írnak:
[link]
[link]

(#3006) Doki-HUN1978 válasza attiati (#3005) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nem lebeszélni szeretnélek róla, csupán a tapasztalatomat megosztani.

Nekem van labdám is és ékpárnám is, viszont az ékpárnát sokkal praktikusabbnak találom, mivel a labdán könnyebben lehet helytelenül ülni mint az ékpárnán.

Ha a labda teteje felé ülsz, nem billen meg a csípőd a helyes tartáshoz és nem készteti a hátizmokat tartásra, ami az ékpárnánál nemigen fordul elő.

Ha van rá lehetőséged próbáld ki mindkettőt, hogy neked melyik válik be jobban!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3007) attiati válasza Doki-HUN1978 (#3006) üzenetére


attiati
veterán

Így is úgyis vennék egyet, akár edzeni is. Felülésnél segít. És napi 10-20 percet tudok rajta üldögélni is, akár ékpárna mellett is.

A kérdés csak az, hogy 182 cm-hez a 65 vagy a 75 cm-es való?

Leírás szerint 75cm-es kellene. Az elég magasnak tűnik, még ha be is süpped valamennyit. A térdem akkor van derékszögben, ha 55cm magasan ülök. Viszont mindenhol a 75cm-eset írják.

(#3008) formasu válasza attiati (#3007) üzenetére


formasu
tag

Én is kipróbáltam, és "nem jöttbe" a labda nekem sem! Azt nem tudom, hogy neked mekkora lenne jó.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#3009) G@ß! válasza attiati (#3005) üzenetére


G@ß!
őstag

Szerintem jól fújd fel a labdát, ülj rá, ahogy a többiek is mondták, ne a közepébe, hanem egy kicsit előrébb, hogy előrebillentse a medencédet.
Én nagyobbat vennék, hogy a combom enyhén a térdem irányába lejtsen.
Ülj rá a decathlonban párra, és döntsd el, szimpatikus-e számodra.
Én azért szeretem ezt jobban, mint az ékpárnát, mert folyamatos mozgásban tart.
Ha odafigyelsz a helyes ülésre, akkor könnyen el tud fáradni a hátad. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3010) Lysander83 válasza G@ß! (#3009) üzenetére


Lysander83
újonc

Azért csak leírom, hogy az egyenes üléshez egyenesen kell tartani a hátat.
Az előbillent csípő a butt wink ami rossz tartás ...
Az ékpárna is ezért rossz.
Az, hogy valakinek ez a rossz tartás már berögzült, az se túl jó, de amíg lehet egyenesen kell tartani a gerincet és a természetes görbületet, ami van, vagy nincs, megtartani.

(#3011) Doki-HUN1978 válasza attiati (#3007) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Milyen felüléseket csinálsz?

(#3010) Lysander83:

"Az előbillent csípő a butt wink ami rossz tartás ...
Az ékpárna is ezért rossz."

Fórumunk szakértője ismét megmondja a tutit...

Nem ér röhögni! :))

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3012) G@ß! válasza Lysander83 (#3010) üzenetére


G@ß!
őstag

Remélem nem agysebésznek mentél bátyja.

Vagy ahogy a gyúros topicban mondanák: Viszlát! ;]

(#3013) para2014


para2014
csendes tag

Nekem is van labdám és nekem jó,de a labdán ülésnek az a lényege hogy nem ülsz merev háttal.A labda állandó mozgása miatt a kis ízületek dolgoznak és nem fárad el a hát:Én legalább is így tudom és ezt is tapasztalom. :K

(#3014) attiati válasza G@ß! (#3009) üzenetére


attiati
veterán

Egyértelműen a nagyobb kell, munkahelyen kicsi volt a 60cm-re összement 65cm-es labda.
Egyébként ha csak üléshez kel, akkor egy aktív ülőpárna lehet jobb, mint a labda.

Doki-HUN1978: egyelőre semmilyent, de látom kondiban, hogy fitnesz labdán csinálják a felüléseket.

[ Szerkesztve ]

(#3015) Hoppszi


Hoppszi
csendes újonc

Jó reggelt! Labdáról és ékpárnáról jutott eszembe.....
Nektek nem adtak olyan tanácsot, hogy "munkahelyváltás"???
Hogy a 8 óra (vagy több) számítógép előtt ülés helyett más munkakört kell keresni!!???
S kevesebb stressz!??
Van, aki emiatt váltott munkát és azzal eredményeket ért el??

(#3016) G@ß! válasza Hoppszi (#3015) üzenetére


G@ß!
őstag

Szerintem ez az, amit senki sem szeretne, vagy amit nem feltétlen tud mindenki megoldani.
Kevesebb stressz biztos jobb, mert nem lesznek görcsösek az izmok.
Aki meg egész nap áll, annak más mozgásszervi baja van...

[ Szerkesztve ]

(#3017) Cathfaern válasza Hoppszi (#3015) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem az esetek többségében aki szakmájában dolgozik és 8 órát ül annak nehéz lesz találni olyan más munkakört, ahol ugyancsak a szakmájában dolgozik, de mondjuk csak napi 2-3 órát ül. Viszont azon érdemes elgondolkozni, hogy olyan munkahelyet keresni ahol lazább az időbeosztás, esetleg távmunkából is végezhető. Mert nem mindegy, hogy reggel 8-kor leül az illető és ebédszünetkor meg munkaidő végén tud csak felkelni, vagy megteheti hogy mondjuk fél óránként feláll, sétál akár csak 1-2 percet (esetleg óránként 10 percet), esetleg heti pár napot otthon dolgozik, ahol el tudja osztani a munkaidőt 2x4 órára, köztük 2 órás szünettel amikor pl. sportol egyet. De az megint erősen szakma függő, hogy ez hol működhet, nyilván pl. infóban simán lehet ilyen munkát találni, viszont kamionsofőrként nehéz lesz... :)
Én alapvetően azt gondolom, hogy ha amúgy (tényleg, őszintén) meg van elégedve az ember a jelenlegi munkahelyével (fizetés, kollégák, munka, stb.), akkor nem biztos megéri a váltás (mert ha bár kevesebbet ülsz, de stresszelsz a kevesebb pénz miatt, kollégákkal se jössz ki, akkor nem vagy előrébb). De ha amúgy is gondok vannak, akkor érdemes lehet körülnézni.

(#3018) Hoppszi válasza Cathfaern (#3017) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Én nem tudom. Nekem már régóta mondogatják,hogy túl sokat vállalok. Én nem érzem így.
Csak azt, hogy a derekam egyre rosszabb. Én nem látom az összefüggést. De a környezetem igen.
Régóta dilemmázom egyébként.... S fogalmam sincs mit tehetnék.
Egyébként meg hogyan kereshetnék új munkát amikor nem tudok odamenni energikusan, tettre készen???

(#3019) Doki-HUN1978 válasza Hoppszi (#3015) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Én beszereznék egy állítható magasságú asztalt.
Lehet kapni elektromosan állítható lábakat, amit rá lehet szerelni az asztallapra és lehet váltogatni az álló ill. ülő testhelyzetet vele.

Nem olcsó, de ha az ember nem engedheti meg a váltást, muszáj beruházni az egészség védelmében.

Én autószerelőként dolgoztam, de ezentúl már nem lennék képes azt a munkát csinálni.
Egy orvosi vizsgálaton kell részt vennem, ha a doktor is úgy látja, akkot átképzés lesz a sorsom.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3020) Hoppszi válasza Doki-HUN1978 (#3019) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Teljesen érthető, hogy autószerelőként már nem tudsz dolgozni.
És azt mondom nagyon szerencsés vagy, ha a cég akinek dolgozol átképez és át tud tenni más területre.
Illetve ha saját vállalkozásod volt, akkor van ötleted és lehetőséged másra.
Még most állsz a vizsgálat és az átképzés előtt?
Nem tudom az én munkáltatóm rugalmas lenne-e, ha ilyesmiről lenne szó.
Illetve a stressz kérdés továbbra is fennáll.

(#3021) Doki-HUN1978 válasza Hoppszi (#3020) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ezt nem a munkáltató, hanem a munkaügyi központ szervezi.

Abban a szerencsétlen helyzetben voltam, hogy munkahelyváltás alatt történt az első műtétem.
Azt gondoltam addigra felépülök, mire az új helyen kezdhetek -egy fizikailag könnyebb munkakörben-, de sajnos nem így történt és felmondtak, mivel nem tudtam elkezdeni dolgozni.

Egyébként az úszást nagyon tudom ajánlani.
Eddig sajnos nem csináltam, mert nem bíztam benne, hogy segíthet, de egy alkalom után döbbenetes javulást éreztem, úgyhogy ma megyek megint.

A gyakorlatom mellúszás volt ill. háton fekve csak lábmunka, (vagyis mintha hátúszásban úsznál, kézhasználat nélkül)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3022) Hoppszi válasza Doki-HUN1978 (#3021) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Hű, akkor a Te helyzeted sem egyszerű.
Sokat agyaltam már rajta, hogy mások vajon mit dolgoznak, hogyan oldják meg, hogy legyen idő tornázni, pihenni, úszni.... kíméletes munka és kevés stressz.

Az jó, hogy jólesett az úszás neked. Ezt mindenki magán érzi szerintem.
Nekem sajnos nem jött be... a tavalyi év végén jártam majdnem egy hónapig szinte minden nap. Elejében erőltettem az úszást de kifejezetten rosszul esett. Fázott a derekam és megfeszült. "Beállt" Alig győztem a termál vízben kiengesztelni. Később csak a meleg vízben próbáltam lazítani.
De nem zártam ki a későbbiekben az úszás lehetőségét. Pont a napokban jutott eszembe, hogy a szomszéd városban van olyan medence amiben méretből adódva lehet úszni de mégsem olyan jéghideg a vize, mint a mi városunkban. Szóval ha a prof is javasolja majd hétfőn, akkor megpróbálom majd azt.

(#3023) Doki-HUN1978 válasza Hoppszi (#3022) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Én Németben élek és majdnem annyi táppénzt kaptam, amennyiért dolgoztam, így nem okozott problémát.
Amennyiben az Magyarországon történik, elég nagy bajban lettem volna.

(lakáshitel, gyerek stb)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3024) Hoppszi válasza Doki-HUN1978 (#3023) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Oh igen....
Lehet, hogy ironikusnak érzed (mert megvan a magad baja), de mégis azt kell mondjam szerencsés vagy.

(#3025) attiati válasza Hoppszi (#3022) üzenetére


attiati
veterán

Muszaj megoldanod, hogy idot szanj ra, kulonben a tested megoldja majd a kenyszerpihenot.

Es meleg vizben viz alatti torna? Az ellenallas es a kiegyensulyozottab mozgas miatt biztos, hogy jo a viz. Lehet, hogy csak a zavaro tenyezoket kellenne kiiktatnod (hideg), es a jokat meghagyni (viz).

(#3026) Hoppszi válasza attiati (#3025) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Tudom, hogy igazad van. Már-már ott tartok....
Meleg vízben pihenés, lazítás után mentek olyan mozdulatok, amik szárazon nem.
Ezért gondoltam ki, amit az imént írtam, hogy melegebb vízben kell próbálnom, ergo átjárnom a szomszéd városba.

(#3027) G@ß! válasza Hoppszi (#3022) üzenetére


G@ß!
őstag

Mit jelent a hideg? Úszáshoz 28 foknál több nem kell... Folyamatosan mozogni kell, és nem fázol. :)

(#3028) Hoppszi válasza G@ß! (#3027) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Nem tudom pontosan megmondani, hogy hány fokos. Kifejezetten úszómedence, nem pancsikolásra van.
Ezen kívül egy forró vizes termál medence és egy gyerekmedence van a helyi uszodában.
Tudom, hogy normál esetben ha úszol nem fázol, sőt nem is jó a melegebb víz. Régebben nem is volt ezzel gond. A derékfájás alatti tapasztalatomról beszélek. A derekam fázott. Nagyon! És fájt. Megmerevedett.... Nem tudom máshogyan kifejezni...

(#3029) Ispy válasza Hoppszi (#3015) üzenetére


Ispy
veterán

Nos, én ismerek olyat, aki egész nap autókat szerel, aknában áll, nem ül gép előtt egész nap, és fáj a háta...

Sőt, több ilyen ismerősöm is van, akik aktív munkát végeznek, de már elmúltak 30 évesek bőven, az is megterheli az emberi testet.

Inkább azt ajánlom mindenkinek, hogy a jachtján szürcsölje a margaritát, délutánonként menjen el egy jót golfozni, aztán esete meg csajozni ja ha lány vagy, akkor te hapsizni menjél;]

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#3030) Hoppszi válasza Ispy (#3029) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Viszont mégsem nyomorék minden ember 30 felett!!
Bocs, már pattanásig feszültek a idegeim.....
Amúgy a tanácsod szimpi. A csajozás kivételével lehet kipróbálom :DD

(#3031) Ispy válasza Hoppszi (#3030) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem ez részben adottság is...

Pár hete nekem is beállt a derekam, az a wc-re is csoszogva kimenős, zoknit sem bírtam venni aznap, szerencsére pár nap alatt elmúlt. De biztos vagyok benne, hogy pár év és nekem is be fog krepálni teljesen a derekam.

Még gondolkodom hogyan lehetne ezt megelőzni...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#3032) Hoppszi válasza Ispy (#3031) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Október óta úgy járkálok ahogyan Te akkor wc-re mentél.
Egy hónapig voltam táppénzen, gyógytorna, uzsoda, masszőr, anyám kínja.... Nem alszom. Gyakorlatilag a könyökeimen tartom a súlyom egész nap ülés helyett.... Ezért nem tudok belenyugodni, hogy adottság, s mindenkinek fáj a dereka 30 felett.....

(#3033) Ispy válasza Hoppszi (#3032) üzenetére


Ispy
veterán

Most olyanokra gondolok, hogy én fiatal koromba elég gyakran jártam kondi terembe, persze nem vagyok egy Adonisz, most meg már inkább az aputest játszik, de lehet ez a kis plusz izom, amit anno felszedtem segíthet abban, hogy így 40 körül még nem vagyok teljesen rokkant 15 év folyamatos gép előtt ülés után. Persze ez sem oldja meg a gondokat, csak talán késlelteti a bajt. Eddig 2x volt teljesen behalva a derekam, gondolom lesz még ilyen, ezért is agyalok a megoldáson, és olvasom ezt a topikot :DDD

Téged meg sajnállak, nem jó ilyet hallani, még elképzelni is fáj, segítenék, ha tudnék, de nem tudok :(

Az biztos, hogy keresni kell a megoldást, ami az egyik embernek bejön az lehet a másiknak nem és fordítva.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#3034) Hoppszi válasza Ispy (#3033) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Egy kicsit meg kell védenem magam.
Ahogy már régebben írtam itt, én is sportoltam. Két éve még heti 2 x 1,5 órát karatéztam. És az előtt is mindig mozogtam valamit. Hidd el izmos volt a hátam :B
Egyszerűen nem értem mi történik velem.... és folyamatosan keresem a megoldást.
Viszont az biztos, hogy nagyon jól teszed, hogy előre gondolkozol!! Jobb ezt megelőzni (ha lehet) mint átvészelni az tuti!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#3035) Ispy válasza Hoppszi (#3034) üzenetére


Ispy
veterán

Ahogy visszaolvastam még nem vagy túl minden vizsgálaton, szóval addig no para, remélhetőleg majd tudnak valami okosat mondani a dokik.

A sport sem jelent sajnos egészséges életet, nagyapám, apám és most öcsém is a térdével bajlódik, valami családi cucc, nekem még szerencsére nem volt vele gondom. Apám is fiatal korában focizott, 40 éves korára meg teljesen tropára mentek a térdei, persze a taxizás sem javított sokat az állapotán.

Egyébként meg ha hirtelen körbenézek a környezetembe, akkor mindenkinek megvan a maga nyügje, ha nem hát, akkor térd, ha nem térd, akkor pajzsmirigy stb.

Nekem most pár hete az egyik ujjbegyem kezdett el zsibbadni, nyaki gerinc kopás...még nem mentem vele tovább dokihoz, de tuti nem jelent jót.

Persze ez téged nem kell, hogy vigasztaljon, csak szólok, hogy a látszat csal.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#3036) Hoppszi válasza Ispy (#3035) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Ebben van igazság. A férjem is térdproblémák miatt adta fel a focit, egész fiatalon műteni is kellett....
Apukám viszont 89 éves korában hagyott itt minket, de utolsó hónapjaiban is hatszor közbeszalad volna egy-egy fiatalt, mire az megmozdul. Pedig világ életében fizikai munkát végzett. Soha semmije nem fáj. Se dereka, se lábai, se térde. Maximum a foga néha. ♥ :-)

Én ingadozom a bizakodás és a kiakadás között. Valami majd lesz.....
Te pedig ha tanácsolhatom ne hanyagold el az orvost, ha panaszod van!
De legalább jót "beszélgettünk". :N
Jobbulást Neked!

(#3037) kabóca8804


kabóca8804
csendes tag

Sziasztok! 9 éve műtöttek porckorongsérvvel(L4-5), azóta odafigyelve, de viszonylag teljes életet éltem(spinning, úszás, bicikli). Most nyaki porckorongsérvet állapítottak meg, Nem akarok ismét évekig fájdalommal élni, lemondani a mozgásról. Szívesen vennék minden ötletet, kinek-mi vált be, lehet e pl. tovább spinningelni...Nem vagyok még annyira rossz állapotban (karomba sugárzik a fájdalom és zsibbad), mindent meg akarok tenni, hogy visszafordítsam, mert nem fekszem kés alá még egyszer!!!!! Köszi a tanácsaitokat!!!

(#3038) Doki-HUN1978 válasza kabóca8804 (#3037) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

"Nem vagyok még annyira rossz állapotban (karomba sugárzik a fájdalom és zsibbad)"

Az szvsz már elég rossz állapot ahhoz, hogy a spinninget felfüggeszd egy időre.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3039) Cathfaern válasza kabóca8804 (#3037) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Nem akarok ismét évekig fájdalommal élni, lemondani a mozgásról. Szívesen vennék minden ötletet, kinek-mi vált be, lehet e pl. tovább spinningelni...Nem vagyok még annyira rossz állapotban (karomba sugárzik a fájdalom és zsibbad)"
Tudom, hogy elterjedt a "no pain, no gain" mondás, de alapvetően a sportolásnak a fájdalommentes mozgásról kéne szólnia. Ha spinning közben nem fáj, akkor szerintem nyugodtan csinálhatod, de ha közben is fáj, vagy spinning közben erősödik a fájdalom, akkor többet ártasz azzal ha folytatod.

Részben neked, részben mindenkinek:
Találkozott már valaki az Alexander-technikával? ([link]) Röviden arról szól, hogy különböző tartási problémák, illetve felesleges (izom)feszültségek a testben abból adódnak, hogy rossz az ember "testképe", és ezt próbálja javítani különböző módszerekkel. Egy 2015-ös tanulmányban a britt NHS elismeri a hatákonyságát hát- és nyakfájdalmak esetén (bár direkt gerincsérvet nem írnak).

(#3040) Doki-HUN1978 válasza Cathfaern (#3039) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Én olvastam és néztem már videókat róla, viszont egy kicsit boszorkányságnak tartom.
Olyan érzésem volt, hogy olyan dolgon alapszik, ami se nem tudományos, se nem kézzel fogható.

Ennek ellenére még működhet, de engem nem győzött meg az eddig látottak alapján úgy, mint egyéb más technikák.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3041) lacos001


lacos001
senior tag

Estét

Igaz nem szorosan ide kapcsolódik, bár fogalmam sincsen mi lesz ennek a vége.
Elküldtek MR vizsgálatra, ami hétfőn lesz. Freiburgban....Németországban élek..
Előzmény...

Még valamikor tavalyi évben vettük észre itthon egyik este zuhanyozás után.
Nem történt semmi különös, nem éreztem semmit.
Bizonyos helyzetekben "furcsa" érzés, de semmi több.
Végül elmentem dokihoz, mert néha "elmúlott majd pedig újból ilyen lett....

Pár kép
bal oldali trapéz 1 bal oldali trapéz 2

Októberben volt vérvétel, terhelés, izomműködés vizsgálat...stb.
Utóbbi durva volt, mert kb 10 cm hosszú tűt szúrtak a csuklyás izomba, majd ezután a vállizomba, amiből vmi zsineg csatlakozott egy masinába,ami a mozgatás hatására hanghullámmal mért...illetve kimutatta a dolgokat...jó érzés volt....

Végül a diagnózis..."részleges idegkárosodás" a bal oldali trapéznál.

Sajnos emiatt nem szimetrikus, bal oldalon balhé van vmivel..

Viszont most kicsit utánaolvastam, hogy eltart egy darabig a vizsgálat. Volt ahol 20-30 perceket olvastam, ez igaz?
A felvételekkel mit is kell majd kezdeni? Az ottani orvos mondja meg a diagnózist vagy tovább kell menjek majd valakihez?
Szerintem nem nagyon lehet más az eljárás, mint Magyarországon...báááár.....

Illetve, hogy kicsit is kapcsolódjon ide a dolog...

Évekkel ezelőtt, 2011 nyarán becsipődött ( ?? ) a derekam még Magyarországon, a jobb oldalon.
Orvosnál nem voltam akkor, hanem otthon "kipihentem"...tapasz, gyógyszerek, fekvés...5-6 napig eltartott.
Na azóta szinte szenvedés volt az előrehajlás, az ágyban fekvés, a saját 3 éves gyerekem felemelése, fűrdőkádban fekvés stb. Sok minden rossz volt, rosszul esett...fájt irhatom azt is.
Még saját testalkatomra ( vagy hogyan is kell ezt mondani...) vettem spéci ágymatracot 1.300 euroért.
Ettől "kényelmesebbek" lettek a mindennapok, kipihentebbnek éreztem magamat,de mégsem volt az igazi.

DE!!!

Kb. 2-3 nappal ezelőtt eszembe jutott, hogy kis torna nem árthat..
Kutakodtam...és vagy azért a szerintem több 100 videó megnézése után mert helyesen csináltam, esetleg szerencsém is van, de ez a videó segitett.
20 Min Lower Back Rehab

Hasamon szerintem 1 percet nem tudtam feküdni évek óta, sem az ágyban sem a padlón.
2 kört csináltam a videóban látható gyakorlatokból végig kb 3 óra volt a szünet a kettő között.
Az első nagyon fájt, nem ropogott semmim sem...még a levegőt is nehezen vettem. Viszont a pár óra szünetben már kényelmesebben mozogtam...
Megcsináltam másodjára is aznap, azóta nincsen gond az emeléssel, a fekvéssel hason sem .
Autóból nem "kihúzom" magamat, hanem kiszállok...szóval remek.

Na abbahagyom..
Köszi a választ ;)

[ Szerkesztve ]

(#3042) Doki-HUN1978 válasza lacos001 (#3041) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nekem is Németben csinálták az MRT-t.
Aláírsz egy beleegyezési nyilatkozatot.
Befekszel egy gépbe.
Mozogni nem szabad.

A vizsgálat után egyből megkapod a képeket, amit visszaviszel a szakorvoshoz.
Adnak mellé egy általuk kiállított szakvéleményt is, amit szintén vigyél vissza a szakorvoshoz.
Ez utóbbit én a háziorvostól kaptam meg utólag.

Nekem úgy tartott kb. 15 percig, hogy kontrasztanyagot is kaptam.

Ezeket a gyakorlatokat adják a gerincsérveseknek is.
Teljesen jók, csináld őket szorgalmasan, ha segít!

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3043) lacos001 válasza Doki-HUN1978 (#3042) üzenetére


lacos001
senior tag

Voltam neurológusnál, ez volt tavaly okt. 25 napon...most márc. 20 a radiológia...
Gondolom megint kérhetek termint oda ahol voltam...újabb hetek...aztán majd megmondják mi a baj...szuper..
Nyilván ez a tetvészkedés azt mutatja, olyan nagy baj nincsen, de nem is érzem annak...remélem. :)

Na szuper, kösz.

(#3044) Doki-HUN1978 válasza lacos001 (#3043) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Igen, ezek a várakozások az időpontokra, hihetetlenek itt.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3045) lacos001 válasza Doki-HUN1978 (#3044) üzenetére


lacos001
senior tag

Bezzeg mikor kicsit megemeltem magamat arbeitsunfall, roppant a csuklóm akkor sűrgősségi beutalót kaptam két helyre is....kicsit be volt dagadva, viszont nem mozgott. Másfél óra alatt lezajlott minden, a balesettől számitva....és már ültem is otthon. 2 hét pause :)
Kislányom szisszent oviba mászókázás közben, 2 órán belül be volt gipszelve a csuklója..ő 3 hét pause otthon..
Feleségem most a héten kedden kiejtette a száján, hogy szerinte magas a pulzusa ( itthon méri és állandóan 110-120..) ma már rajta is van ez a langzeit ekg masina.

Ezek is csunya dolgok, mégis pörög az intézése...furcsa....

Na...majd jelentkezem :B

(#3046) lacos001 válasza lacos001 (#3045) üzenetére


lacos001
senior tag

Na voltam MRT-n...

Pikk-Pakk lezajlott, 20 perc volt, de előre közölték is.

Semmi különös nem volt...végeztem.. vártam 5 percet a dokira és be is hivott.
Mutogatta meg magyarázta nekem a videón látható dolgokat..minden szimetrikus, minden stimmel stb.
Képet csináltam a videóból...3 euroba került, de legyen ilyenem is :D
Ideg

Nem vártam nagyon meg amig a hablatyot elmodja :D
Bekérdeztem, hogy van e nagy gubanc...azt mondta

"Ő semmi problémát nem lát, lehet mélyebben van a baj az ideggel......ennyit lát a felvételen
Mondom neki csodás..és akkor most?
Vissza kell menjek a neurológusomhoz?
Nein...semmi szükség rá...minden ok...

Na most akkor én úgy gondolom kérek másik időpontot és visszamegyek a neurológiára, mert ami a képeken látszik ( korábbi irásaimban link....) az nem hinném, hogy nagyon faszán néz ki...

Amúgy 10:15-re votl Terminem, 9:45-re értem oda..50-kor már feküdtem a masinába...itt Németországban még sosem volt gondom a várakozással...sőőőőt..

(#3047) Hoppszi


Hoppszi
csendes újonc

Jó estét!
Én is túl vagyok az MR vizsgálaton és a neurológiai konzultáción. Amennyit értettem belőle az az, hogy a gyulladás a gerincemre húzódott, és a papíromon a sok latin szöveg mellett ennyi van magyarul (I)"a porckorong csaknem teljesen felszívódott"(/I)

Holnap labor (. a professzor úr ki akarja nyomozni, hogy mi okozza a gyulladás okát).
Eredménnyel vissza kell menni.
Azt mondta meg tud gyógyszeres kezeléssel gyógyítani, de több hónap.

[ Szerkesztve ]

(#3048) Ispy válasza Hoppszi (#3047) üzenetére


Ispy
veterán

Az jó hír, ha nem kell vágni :)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#3049) Hoppszi válasza Ispy (#3048) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Igen, örülök neki. Csak a munkám miatt aggaszt a kényszerpihenő.

(#3050) mh197 válasza Hoppszi (#3047) üzenetére


mh197
senior tag

Ez a "porckorong csaknem teljesen felszívódott" rész, nem lehet, hogy kiszakadt porckorong rész felszívódására íródott? Amennyiben így van, az szerencsés helyzet, ha felszívódik. Ha a teljes ide vonatkozó szövegrészt megosztod, ahogy a leleten van, akkor valószínűleg pillanatok alatt megmondják, hogy mi is amit írtak. ;) Amúgy pedig a porckorong kompletten felszívódni nem fog, max annak egy kiszakadt része szokott a szerencsésebbik esetekben. :) A protrúziók, kizáródások is csak a vízvesztésük okán szoktak zsugorodni kicsit, szintén a szerencsésebbik esetekben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.