Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#609) Eastman válasza enerdzsájzer (#608) üzenetére


Eastman
őstag

A csontkinövéseket csak részben tudta lecsiszolni, középen a gerincvelő felőli részen nem tudta mert nem is lehet. Ha ott flexel, rögtön lebénulok. Tehát a csontkinövés középső szakasza ott van és ott is marad és folyamatosan ba...gatja a gerincvelőt. Ezzel nem lehet csinálni semmit.

No, ezt olvasva felhívtam a neurológus doktornőt akivel szakmai kapcsolatban állok, úgy is régen beszéltem már vele. Megkérdeztem az osteophyták műtéti eltávolításáról. Mikor indokolt, mikor nem, hogyan csinálják ezt a gyakorlatban, ki és mikor dönt erről.

A csontkinövéseket (melyek egyértelműen a helyi gyulladás következtében felrakódott csontszilánkok) nem flexszel, hanem mikroszkóp alatt, mikrosebészeti eljárással (az MRI alapján felkészülnek erre) szinte minden indokolt esetben eltávolítják. Amennyiben ott marad az továbbra is irritálja a lágy szöveteket. Egy gerincsebész ha már felnyitja a területet, lecsippenti a kint lévő porckorongot, általában lefaragja a csigolyák peremszéleit is. Persze adott esetben többet lát ilyenkor mint előtte az MRI-n, és dönthet másként. De, ha ott maradnak a csontszilánkok, azok később gondot okozhatnak.

Ami fontos még, hogy nem csak az idegpályákra kell gondolnunk, mikor a sérv és a megnyúlt peremszélek miatt aggódunk, hanem a velőt, idegkötegeket, idegsejteket ellátó erekre is. Ők sem viselik jól a heteken, hónapokon, éveken át tartó irritációt.

Ilyen komolyságú a szerkezet:

Katt!

Összehasonlítva ezzel az ábrával, érthető miért nem olyan egyszerű a dolog.

Amit tanácsként Neked most mondani tudok az az, hogy minden benned felmerülő dolgot kérdezz meg az orvostól. Ha valami nem tiszta, addig ne köszönj el tőle amíg megnyugtató választ nem kapsz mindenre.
Nem egy csomag szotyiról van szó.

Bocs, ha túlságosan tárgyilagos vagyok, de nem árt, ha átlátod.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.