Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22701) KROK640 válasza KROK640 (#22700) üzenetére


KROK640
veterán

Egyszer még nagyon régen (2000-es évek eleje) az ilyen szétesik, másik böngészőben máshogy jelenik meg stb, problémát úgy oldottam meg (egy szépségszalon weboldala), hogy az egész oldal egy hatalmas egybefüggő kép volt, és a képnek voltak érzékeny, kattintható területei (tulajdonképpen a menü). Ez egy szögegyszerű de nagyon látványos weboldal volt (semmiféle webshop meg semmi nem volt mögötte, gyakorlatilag bemutatta a szalont és a szolgálattatásokat, meg ki volt írva hogy helyileg hol található a szalon). Nagyon szép volt, nagyon jó, látványos, pl a szalonról belső képnél ha a szolira kattintottál akkor szolis dolgok jöttek elő, ha a parfümös polcra, akkor azok stb. szép kézírás szerű betűkészlettel... volt egy komoly gyengéje : 800×600-ban és 1024×768ban nézett ki jól. De akkoriban ez nem volt jelentős probléma mert kb mindenki ezen két felbontás egyikén netezett.
hanem aztán átadáskor kitalálta a megrendelő, hogy de mi van ha valamit át akar írni? Mondtam neki, hogy akkor szól nekem mi változzon és én átírom (átrajzolom a képen) neki. (nyilván onnantól a képre nagyon kellett vigyázzak). Erre kidobta az agya, hogy neki ez így nem jó, mert ő akarja tudni szerkeszteni, meg hogy jajj egy kép az egész? Akkor ő nem fogja tudni kimásolgatni a szövegeket a saját weblapjáról (nem hogy örülne, hogy a konkurencia sem tudja azt a sok míves baromságot lekoppantani amit kitalált az oldalra). Szóval ezt az egészet dobjam ki ahogy van!
Eredmény : az eredeti megbeszélt összegnél kénytelen voltam 30%-al többet kérni, lévén sokszorosát dolgoztam vele mint terveztem. A fejlesztési idő a megbeszélt időhöz képest több mint duplájára nyúlt, és lett egy sokkal rondább, fapadosabb és egyszerűbb oldala. Na és szerkeszteni persze ugyanúgy nem tudta, mert hülye volt hozzá, hogy a HTML filebe bármit is átírjon, hiába mutattam meg neki többször is. De legalább akármikor másolgathatta a szöveget a weboldaláról.

Nem mellesleg neki volt az a hülyesége is, hogyha beírod a googlebe, hogy szépségszalon, akkor az ő szalonja és weblapja legyen az első találat a googleben. Na most elmondtam neki, hogy ez szerintem azért netto baromság, mert :
- egy lakótelepi kis üzletről van szó, ahová a legtávolabbról bejáró kuncsaft is 1km-nél nem lakik messzebb, és mellesleg háromnál több vendég be se nagyon fér
- mindez egy vidéki (nagy) városban
- ha pedig beírom hogy XY szépségszalon, akkor lám, az ő weboldala az első találat

Ő meg azt gondolta, hogy majd így lesz világ brand a kis cégéből, ha velem kemény 10 ezer ft-ét csináltat egy weblapot oszt hello' máris zakatol a világhír felé bármi extra befektetés nélkül.
Végül 2009 elején bezárt, de akkor már féléve nagyon masszívan veszteséges volt, szóval nem lett piac uralkodó brand. :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#22702) Syl válasza KROK640 (#22701) üzenetére


Syl
nagyúr

> szóval nem lett piac uralkodó brand.

Ami természetesen a te hibád, mert sz*r weboldalt csináltál neki :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22703) KROK640 válasza Syl (#22702) üzenetére


KROK640
veterán

nyilván

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#22704) pn4hvq válasza KROK640 (#22703) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Bosszúból beajánlhattad volna Tivadart, hogy ő jobb és menőbb weboldalt tud csinálni, mint te :D.

(#22705) hcl válasza KROK640 (#22700) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, hát ezek nem mindegy, mitől vannak. Ha attól, hogy béna a kóder, akkor béna a kóder. De amikor a rohadás gyártó cuccai nem mennek együtt egymással, és még véletlenül sem úgy, ahogy ledokumentálták, akkor gáz. :D

Amúgy összehoztam... Újraalkottam a template-t, mert az ősi field-es módszer működik, a csillivilli ContentControl-hoz meg sehol nincs leírva, hogy hogyan húzd be a Dll-t, vagy hogy honnan szerezd meg azt az assembly-t, ami kell neki :D :W

"neki volt az a hülyesége is, hogyha beírod a googlebe, hogy szépségszalon, akkor az ő szalonja és weblapja legyen az első találat a googleben. Na most elmondtam neki, hogy ez szerintem azért netto baromság, mert :" azóta egy komoly szakterület lett a SEO-zás... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#22706) KROK640 válasza pn4hvq (#22704) üzenetére


KROK640
veterán

Pusztán arra, hogy Tivadart megismerjem, 10+ évet kellett ekkor még várjak ... Tehát nem tehettem, mivel nem láttam a jövőbe.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#22707) bambano válasza KROK640 (#22706) üzenetére


bambano
titán

ha a jövőbe láttál volna, lehet, meg se ismered :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22708) opr válasza KROK640 (#22706) üzenetére


opr
veterán

Az 10 elég fasza évnek hangzik igazából. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22709) csako


csako
veterán

Horizon Forbidden West játékból a topiknak releváns vicc: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#22710) opr válasza csako (#22709) üzenetére


opr
veterán

Fasza, hogy mar itt is esznel kell lenni, ha nem akarom, hogy el legyen spoilerezve a jatek... :W

Mondhatni kossz b+, ezt meg pont nem talaltam meg. Csaladdal egyutt jatsszuk, ez igy mar egy olyan pillanat lesz, amikor az asszony meg a gyerek rohog, en meg csak "lattam mar" modban ulok ott...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22711) csako válasza opr (#22710) üzenetére


csako
veterán

Uhh, nem gondoltam erre, mert nem sztori spoiler, bocsi :( eldugtam mások elől akkor link alá.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#22712) opr válasza csako (#22711) üzenetére


opr
veterán

Np, annyira nem nagy a damage, csak hirtelen felhuzott, de azota lenyugodtam. Linkekkel: Igy mar tokeletes. :R

ui.: Amugy ha megdoglok se ertem, miert nem lehet minden topikban aktiv a spoiler gomb. Ez nyilvan nem a Te hibad, valami okbol a PH! csapat dontott igy, csak egyszeruen nem fer a fejembe, miert nem lehet ott mindenhol. :U

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22713) Top cat válasza opr (#22708) üzenetére


Top cat
őstag

Addig is volt, János, Zoltán, meg még ki tudja hányan. ;]

#22712
A spoiler gomb szerintem is jó lenne. :K

(#22714) hcl válasza csako (#22709) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

WTF a spoiler azon, hogy egy játékból származó céges levelezést elolvas opr? :D
Illetve, nekem hirtelen az egész játék WTF, ha ilyen szinten kell benne e-mailezni... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#22715) opr válasza hcl (#22714) üzenetére


opr
veterán

Ezt csak nagyon spoileresen tudnam leirni, hogy miert spoiler egy ilyen, de az. Amugy nagyon erdekes, eredeti es jo a tortenete meg az unvierzuma a jateknak. A reginek is, meg az ujnak is. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22716) KROK640 válasza Top cat (#22713) üzenetére


KROK640
veterán

Nos, ami azt illeti NEM...
Tivadart és Jánost egy és ugyanazon napon ismertem meg, bár Tivadar mire elkezdett boldogítani, János addigra már ki volt szelektálva. de technikailag ugyanazóta ismerem őket. Zoltánt meg kb egy hónappal későbbről ugyanabból az évből.
Szóval ha azt mondod, hogy katasztrófális egy év volt, az helytállóbb... :D
Bár ebből az elit listából messze Zoltán a leghasznosabb ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#22717) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szóval hogy miért tart az ember otthon mindenféle hülyeséget.
Ezer éve volt egy tonnányi 74xx és mindenféle IC itthon.
Eladtam, mert áh, úgysem építek semmit.
Aztán jött az Arduino. Aköré azért néha kell 1-2 kapu, szintillesztő, dekóder, akármi.
Aztán jött, hogy mindenféle EEPROM írásokkal lehet dolgokat javítani, és ez Arduinoval, vagy egy CH341A-s íróval kivitelezhető is.
Ehhez mi kell? Rengeteg esetben shiftregiszter, kapuk, stb.

Most ott tartok, hogy kellene régi EEPROMokat írni (parallelt), ami Arduinoval megy, de
- se olyan EEPROM, amit lehetne :D
- se shiftregiszter mellé
:W

Mert ugyan maradt némi cumó, de richtig nem olyasmi, ami kéne is :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#22718) nullpoint válasza hcl (#22717) üzenetére


nullpoint
senior tag

Volt olyan nekem is, összeszedtem egy zsák motyót mondom ez már tutihogytuti nem kell sohasenem egyáltalán semmikor többé. Este ki is raktam a kukába, másnap délelőtt már turizhattam is a szemétben, egy havernak nagyon kellett valami, és tudtam hogy dobtam ki olyat is. :D

De ez csomó mindennel előfordul. Ha megtartod, belefulladsz, ha kidobod, akkor egy héten belül égetően szükséged lesz valamire abból.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#22719) hcl válasza nullpoint (#22718) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez a szívatósabb verzió. Pár éven belül kezd egyre inkább kelleni az a sok sz@r... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#22720) Diabolis válasza Pötyi (#22698) üzenetére


Diabolis
tag

brrrrrr emlékeim szerint a pendrive használat user gpo. Akkor annak ELVILEG (ismétlem, ELVILEG) működnie kellene userváltás után is.
Szerintem én erre az életben nem jöttem volna rá, max. instalálom a Lujzát az asztalra, és csatlakoztatom az adathordozómat :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#22721) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mai IQ fighter, elektronikai csoportban
"Sziasztok aliexpessen rendelték eszt az akkupackot s7 bms csere volt, miket írnak rá 38000nma :4=9500ma/cella hihetetlen hogy röpködnek a számok, be csapják a tudatlanok, ami létezik a 18650 böl tudtommal 3500ma még a 21650 van aT4 4000ma.koszi hogy megnéztétek és csodálkozni lehet!"

Mutogatni való hater díszpinty

(#22722) BiP válasza hcl (#22721) üzenetére


BiP
nagyúr

Tolmácsot kérek

(#22723) Lenry válasza BiP (#22722) üzenetére


Lenry
félisten

ha jól értem, akkor valaki rendelt egy 4 cellás akkupakkot, ami a felirat szerint 38000mAh kapacitású volt, ami 9500mAh / cellát feltételezne, de a legnagyobb 18650 is csak 3500-as, meg 21650-ből (valójában 21700) van 4000-es.*

mindez erősen borsodi helyesírással :D

*fogalmam sincs, hogy tényleg így van-e, ennyire nem vagyok képben akku frontot

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22724) --ka válasza Lenry (#22723) üzenetére


--ka
senior tag

Borsodi vagyok. Állításod igaz, de fáj. :D
...bár attól tartok, hogy ez nem megye specifikus. :O

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#22725) Chaser válasza hcl (#22721) üzenetére


Chaser
titán

ennél még a guglitranszlét' is jobban fordít ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22726) hcl válasza BiP (#22722) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Többen kérték a csoportban is... a poszter felháborodott :D

@Lenry : Valami ilyesmit szűrtem én is...

@Chaser : Na jó, de itt a forrásnyelvet se lehet meghatározni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#22727) koby11h válasza hcl (#22721) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ha én ezt elsőre megértettem, akkor forduljak orvoshoz? Vagy már lehet késő? :)

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#22728) hcl válasza koby11h (#22727) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gyakorlott lehetsz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#22729) KROK640 válasza hcl (#22726) üzenetére


KROK640
veterán

A poszter felháborodott ... és a plakát is? :D
(bocs)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#22730) bambano válasza Lenry (#22723) üzenetére


bambano
titán

Miután a magyar nyelvújítás Borsodból indult, ezért a borsodi helyesírás nem annyira megfelelő kijelentés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22731) --ka válasza bambano (#22730) üzenetére


--ka
senior tag

...az inkább Abauj (sic!) volt akkor. :)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#22732) bambano válasza --ka (#22731) üzenetére


bambano
titán

jól látom, hogy Zemplént akartál írni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22733) --ka válasza bambano (#22732) üzenetére


--ka
senior tag

Nem. Nem jól látod.
Bányácska csak valamikor 1880-as években került Zemplén vármegyéhez.
A nyelvújítás kezdetén még Abauj vármegyéhez tartozott.
...na persze tévedhetek is, de nekem még így tanították.
Széphalom, született Bányácska. :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#22734) Tim82


Tim82
nagyúr

Akkor kezdjük a fact check-et azzal, hogy nem Kazinczyhez kötik a nyelvújítás indulását, hanem Bessenyei György tevékenységéhez az 1760-as, 1770-es években (ráadásul akkor Bessenyei épp Bécsben dekkolt Mária Terézia testőrségében, majd udvari könyvtárában és ott világosodott fel, hogy mennyire el van maradva a magyar irodalmi nyelv).

Kazinczy már bőven #round 2 (természetesen a legjelentősebb nyelvújítók egyike ezzel együtt is).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22735) bambano


bambano
titán

#szóvicc alert.
hogy hívják a túlvilág nagyfelbontású urát? HáDész...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22736) hcl válasza bambano (#22735) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:O

Mutogatni való hater díszpinty

(#22737) Chaser válasza bambano (#22735) üzenetére


Chaser
titán

hádesz@rvitz' ez ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22738) tope válasza bambano (#22735) üzenetére


tope
addikt

És a Túlvilág nagytároló urát?
HáDéDész

Leültem magamtól is

(#22739) BiP válasza Chaser (#22737) üzenetére


BiP
nagyúr

pokolian rossz

[ Szerkesztve ]

(#22740) Diabolis válasza bambano (#22735) üzenetére


Diabolis
tag

A sátán pedig FullHáDész? :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#22741) koby11h


koby11h
aktív tag

A Sátán fia pedig akkor HáDé(sz)Ready? :F

[ Szerkesztve ]

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#22742) BiP válasza koby11h (#22741) üzenetére


BiP
nagyúr

Csak fogantatás után :) Csak onnantól lesz ready.

[ Szerkesztve ]

(#22743) n4n3x


n4n3x
csendes tag

Napi mire gondolt a költő

(#22744) qqcqqc válasza n4n3x (#22743) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ezt a nyelvet beszéli az egyik kolléganőm is.
Csak vezetéken van net-ez a magyar fordítás. :K

(#22745) hcl válasza n4n3x (#22743) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csak kábelen megy a vezeték nélküli kapcsolat... és nem érzi az ellentmondást :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#22746) --ka válasza hcl (#22745) üzenetére


--ka
senior tag

Nyilván nem. Sőt! Azt gondol(hat)ja magában, hogy milyen szakszerűen megadta a hibát.
Egy világ omlana össze benne, ha megmondaná valaki neki - el sem hinné - , hogy WiFi=/="a zinternet". :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#22747) BiP válasza hcl (#22745) üzenetére


BiP
nagyúr

nem, mert nem tudja, hogy a wifi az vezetéknélküli.
az A net szinonimája. (hogy min jön, nem tudja.)

Lassan olyan szó lesz a wifi, mint a Kleenex, tixo, jeep, walkman.
minden, ami net, az wifi.

(#22748) jokeph válasza BiP (#22747) üzenetére


jokeph
nagyúr

7 és 9 éves keresztlányaim 3. elmagyarázásra megértették (de legalábbis elhitték) hogy a fogható WIFI jel NEM EGYENLŐ a működő internettel. :D :U

Amúgy meg:


:))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#22749) F.E.K.. válasza n4n3x (#22743) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Á, volt olyan leányzó, akitől kérdezték, hogy beállítsák-e a wifit a notebookján itt a kollégiumban.

A válasz: nem kell, neki otthon beállították, mindenféle kábel nélkül megy az internet!

Otthagyták... :DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#22750) hcl válasza --ka (#22746) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D

De most az internet az nem a fészbúk?

@BiP : Fiatalabb generációknak már sokszor nincs meg, hogy a hálózat kábelen is tud jönni :D

@F.E.K. : Mobilnet és egyebek közötti differencia megint egy meredek téma :D
Nekünk itt van vendégwifi. A VPN teszteléséhez a userek 90%-a előkapja a telefonját, hogy adjon neki netet. (Az csak külső hálóról megy.)
Elég soknak mutatom meg, hogy ott a guest.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.