Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18151) qnadam válasza hcl (#18149) üzenetére


qnadam
veterán

amíg csak le kell játszani vele valamit, addig nagyjából rendben van. de utána mindent hosszasan keresni kell. tény, hogy sokat fejlődött, de még mindig sehol nincs használhatóságban egy mpc-hc-hez képest, pedig a vlc sokkal többet tud.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18152) jokeph válasza BiP (#18150) üzenetére


jokeph
nagyúr

MPC és utódait használom mióta létezik. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#18153) hcl válasza qnadam (#18151) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valószínűleg azért bonyolultabb a felület, mint egy Mplayer (amire ha jól tudom, a MPC... akármik is épülnek :D ) ... Mondjuk a csupasz Mplayer kezelőfelületével nem hiszem, hogy különösebb gond lenne, mivel alapból nincs neki, bár nem nehéz hozzápakolni :D

Amúgy nemtom, nekem VLC-ben se sokat kell keresgélni. Mplayert mostanában csak azért használtunk, mert asszonynak van pár eredeti DVD-je, amit a VLC nem eszik meg.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18154) fatpingvin válasza Armagedown (#18128) üzenetére


fatpingvin
őstag

ki térített?

pont ezt mondom amit te is, csak kettőnk közül te még a korai 2000-es évek környékéről hoztad az értesüléseidet.

igen, pont erről van szó, hogy az átlag júzernek pontosan tökmindegy mi a platform, érdemi különbséget nem is fog észrevenni. videochat platformok ugyanazok, böngészők ugyanazok, irodai programcsomag ugyanúgy van (mielőtt rákezd bárki hogy dehát MSO... anyám lassan évtizedek óta LO-t használ, szerintem senki nem vette észre, én megszereztem egy diplomát és rövidesen fogom a következőt, same) a kisebb utility programok pedig annyira tökmindegy hogy hogy hívják vagy mi az hogy a júzernek fel se tűnik a dollog. tegye fel a kezét aki tudja hogy a saját rendszerén (legyen az bármi) hogy hívják a képnézegető szoftvert. nem az érdekel hogy az ikonra mi van írva hanem hogy ténylegesen az executable-nek mi a neve. naugye hogy nem tudod. ennyit a felhasználói programokról.

a professzionális programok pedig MÉG MINDIG NEM az átlag júzerek esete. szóval lehet keverni a szezont a f*szommal meg félrebeszélni valami 2003-ból rajtunk maradt retorika mellett, viszont akkor várom a választ arra hogy a júzerek nagy részének mégis miért felel meg egy androidos tablet vagy okostelefon akár a PC helyett is.

ez nem hittérítés, egy szóval nem mondtam hogy ki mit használjon, mindenki használja azt ami neki bejött. a hozzá nem értő júzernek úgyis tökmindegy, ez volt az egésznek az üzenete.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#18155) fatpingvin válasza Armagedown (#18132) üzenetére


fatpingvin
őstag

komolyan lesüllyedünk a toiletpaper USA whataboutism szintű "érveléshez"?

a használhatóságnak mióta mérőszáma az hogy mennyire elterjedt? főleg egy olyan terepen ahol baromi erősen tudja magát érvényesíteni bármilyen lobbiérdek...

hagyjuk már ezt a baromságot. egyedül te vagy az most aki ilyen ideológiai vita irányába viszi ezt a diskurzust, ahogy ezt a hányan használják kérdéskört is csak te keverted ide.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#18156) fatpingvin válasza Lenry (#18137) üzenetére


fatpingvin
őstag

Intel Management Engine. tudod, state-mandated backoor, megfelelően mélyen belerohasztva a rendszerinicializációs folyamatba hogy ne lehessen kigyilkolni belőle.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#18157) fatpingvin válasza jokeph (#18144) üzenetére


fatpingvin
őstag

akkor ne használd, nem értem ezen mit kell megakadni.

komolyan az az érzésem hogy átvetődött ez a kérdés a paripa túloldalára, amint előkerül a Linux kérdése, a windows fanboyok hamarabb kezdik el a "but muh gaymez" agymenést mielőtt bármi érdemi gondolat elhangzana. mintha úgy éreznék hogy meg kell védeniük azt hogy miért használnak még mindig windowst. kognitív disszonancia lenne?

ezt most nem rád értettem hanem általánosságban.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#18158) jokeph válasza fatpingvin (#18157) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát, ezen most úgy érzem nem én akadtam fent. ;]
Én nem vagyok semmilféle "fanboy".
Pusztán említettem egy érvet, hogymiért nem tartok 2 teljesen különféle OS-t. :U
Késztetéseim sincsenek. :D
Amúgy, hogy "védjem" a Linuxot, mepróbáltam rábeszélni a játékomra, de sajnos! csapnivaló volt a végeredmény...

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#18159) KROK640 válasza Syl (#18102) üzenetére


KROK640
veterán

Ma végül nem mentem ki, mert 6 éve került a VGA-m a gépbe, és hát ilyenkor ez az ő napja, és inkább vele töltöttem az időt :D (képes voltam ezt benyögni kifogásnak xD * - persze barátnőm vette a lapot, meg értette hogy mi van, és nevettünk)

Ami alapvetően igazad van, hogy intézze akkor magának, vagy jöjjön ki. de másik oldalról szerintem ő nem tudja h mi van a lábammal (lévén jó ideje nem beszéltem vele).

* Holnap meg lehet, hogy az SSD-m névnapja lesz, még meglátom...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#18160) KROK640 válasza jokeph (#18104) üzenetére


KROK640
veterán

#18103 hcl, #18104 jokeph :
Azért "fázok" a Win10től eléggé, mert a frissítgetésével gyakran megváltozik a viselkedése, meg mindig elb*szódik valami.
Amióta Win10-et használok, három nagyobb frissítés volt, mindhárom elvett valamit.
Az egyik Forza 4-ben a kormányomat vette el (korábban joy/gamepadnak nézte a kormányomat és így lehetett használni Forza 4 alatt, majd jött egy frissítés, tisztázta h nem joy/gamepad hanem kormány, és ezáltal rögtön keyboard only lett a játék. Nem tudom h szándékos volt-e, vagy véletlen bug... de a lényeg h többé nem megy kormánnyal a játék )
A másik a fullos 3D Glideomat cseszte el, a glide wrapper ment mindennel is 3DFX módban, majd jött egy frissítés és soha többet semmi sem ment 3DFX-el ... :( (sőt a Carma2-ből még a D3D-t is elvarázsolta, így jelenleg 320×200-as felbontásban tudnám maximum is tolni)
A harmadik pedig a hangkártyám kontroll centerét tűntette el, és kész, azóta nincs, a hangerőn kívül semmit sem tudok állítani...

De másoknál is láttam dolgokat, pl lekapcsoló monitornál megálló zenelejátszás (házi buliban igen kellemetlen), de egy időben volt oylan is hogyha nem a youtube ablak volt legfelelül aktívnak, akokr megállt a lejátszás stb.

Na most apuka ezekből nem sok mindent venne észre, de ki tudja mi történik... azzal nem is jövök h designját tekintve a Win10 kb a 3.1 vagy a 95 utódjának tekinthető, eléggé blama ez olyan rendszerek mint a Vista vagy a 7 után... ez persze csak magán vélemény.

Ráadásul 4GB RAM van a gépben összesen.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#18161) hcl válasza KROK640 (#18159) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"de másik oldalról szerintem ő nem tudja h mi van a lábammal (lévén jó ideje nem beszéltem vele)."
Asszony elmondhatná neki :D

"De másoknál is láttam dolgokat, pl lekapcsoló monitornál megálló zenelejátszás (házi buliban igen kellemetlen),"
A Win7-ben is volt energiagazdálkodás, ember :D

A többi meg bug. A MS szeret titeket :D Azért ezekre csak lenne megoldás, szerintem elég sokakat érinthetett (bár ugye Windowshoz sosem kell gúglizni, ha jól tudom, és minden érthető és jól működik ;] )

@fatpingvin : "tudod, state-mandated backoor, "
Mé? Akkor egy ssh is az :D Amúgy az ME letiltható lett amikor valakinek feltűnt a léte :D
Szóval tényleg egy management megoldás, most az egy dolog, hogy az Intel nem képes normálisan összerakni ezt sem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18162) KROK640 válasza Lenry (#18105) üzenetére


KROK640
veterán

Amúgy van neki Gaz 69-ese is meg volt UAZ452.
Ami a benzint illeti meg csak én vetettem fel, hogy azért 160km nem kevés.
Jó, biztos bennem van a hiba, de nekem busszal biztos olcsóbb megjárni egyszer oda-vissza mint neki kocsival kétszer oda-vissza.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#18163) Lenry válasza KROK640 (#18162) üzenetére


Lenry
félisten

oké, de még mindig neki van szüksége rád és nem fordítva.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18164) KROK640 válasza qnadam (#18109) üzenetére


KROK640
veterán

Fuh, ilyen kaputelefon volt régebben a 10 emeletesben ahol laktunk (25+ éve).
Emlékszem volt rajta egy kombinációt, amit ha benyomtam kinyitotta a lépcsőház ajtót kulcs nélkül is. :)
Amit viszont rohadtul utáltam benne, hogy folyamatosan nyomni kellett egy gombot még beszélsz, persze mindig az volt szétb*szva érintkezési hibásra, meg a világítás gombja volt öngyújtóval elolvasztva a sok okos majom által.
Meg volt hogy gyertyaviaszt olvasztottak az egészre (benyomtál egy gombot és egy-két másik is benyomódot) vagy lefirkálták a neveket. Ezt sosem értettem minek kell vandálkodni, a tettes persze sosem lett meg egy eset után se...
Aztán 90 környékén ugyanilyeneket tök újakat kaptunk csak más kaputelefon ház színben (meg fel lett újítva a lépcsőház meg ilyenek) és utána senki sem rongálta már meg (volt anno elképzelés, hogy ki lehet és ez az elköltözésük után történt).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#18165) KROK640 válasza Armagedown (#18119) üzenetére


KROK640
veterán

:C

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#18166) KROK640 válasza bambano (#18133) üzenetére


KROK640
veterán

Hiánypótló! :)

én a Debrecenieket szoktam nézni, pláne ha lusta vagyok kinézni az ablakon. Meg néha mozizni is jó, pláne, ha vannak különféle események (pl aug 20)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#18167) radio11 válasza KROK640 (#18159) üzenetére


radio11
tag

"Holnap meg lehet, hogy az SSD-m névnapja lesz"
Ez szép volt :D

(#18168) Tim82 válasza radio11 (#18167) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sose hallottál még Szent Crucialról?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18169) KROK640 válasza Tim82 (#18168) üzenetére


KROK640
veterán

De holnap ADATA az adatokat is tároló SSD-k névnapja lesz :D (ADATA SU650 480GB SSDm van, ha jól emlékszem ... )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#18170) E.Kaufmann válasza KROK640 (#18169) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az Adatákat meg is kell ünnepelni, ha sokat megérnek ;] eddig csak rosszakat hallottam róluk...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18171) Diabolis


Diabolis
tag

Megkésve, de beszállok:
Köny: Battletech (vannak gyenge részek, de nagyrészt imádom), W40k: Gaunt Szellemei kötetek (a többi nem gyere be), Star-Wars (főleg Zahn könyvei), Rejtő Jenő mint klasszikus, Őrség és Metro sorozatok, Terminator 20XX, Dűne, Asimov összes, és nem sorolom tovább.

Sorozat: Euréka... bakker, ha annyi 6TB vinyó lenne mellettem, ahányszor végiglestem :D
Agymenők, Banshee, SG1 (az Atlantis nem jött be), Sons of Anarchy, Androméda, BSG, és ezt sem sorolom tovább.

Alapvetően az a bajom a sorozatokkal, hogy a legtöbb esetben a karakterfejlődés inkább visszafejlődés. Nagyon ritkán látni, hogy a szereplők inkább keményednek, általában a legtutibb, legrohadékabb figurából is nyafogós pöcs lesz pár évadon belül.
Asszony heppje, hogy nem néz egyszerre 3-4 sorozatot, hanem amire rákattan, azt végigdarálja, ha 10 évad, akkor is. Néha már könnyezve kérem, hogy váltson, legalább egy estére. A Vámpírnaplókról le is tiltottam, ha otthon vagyok nem nézheti.... Kiakaszt a főszereplő állandó sírása.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#18172) Diabolis válasza KROK640 (#18164) üzenetére


Diabolis
tag

Emlékszem volt rajta egy kombinációt, amit ha benyomtam kinyitotta a lépcsőház ajtót kulcs nélkül is. :)

Jah, a postáskód. Tudtommal mindegyik kaputelefonon van, ne kelljen a zöld emberkének végigcsörgetnie minden lakást.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#18173) szebe válasza Diabolis (#18172) üzenetére


szebe
őstag

Amit linkelt qnadam azon szerintem nincs postáskód. Nálunk, és szüleimnél is ilyen van Fváron, ha jól tudom, kulcsa van a postásnak a lépcsőház(ak)hoz.
Bár ennél a fajtánál meg lehet csinálni, hogy gombnyomásra nyisson, a lépcsőházban működő kisbolthoz így lehetett bejutni régebben. De a postás nem ezt a featuret használja.

Szülőknél most lesz lecserélve kódosra, amihez jár a kis rfid-s fityegő is, na az már postáskódos lesz szerintem.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#18174) --ka válasza qnadam (#18147) üzenetére


--ka
senior tag

Tökéletes leírás! :C
Az, hogy "gyűlölök hozzányúlni" pontosan kifejezi azt, amit mindig is éreztem, de nem tudtam szavakba önteni. Addig, amíg a Winamp egy szerethető dolog volt számomra, még skin-eltem is nem egyszer, de anélkül is teljesen rendben volt.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#18175) dingdongkng válasza hobizoli (#18078) üzenetére


dingdongkng
tag

A kínai x99-es lapokról van egy storym. Az usb kontroller és Lan hibás X99-es lapomat egy olyan user (nem mondom meg ki, és nem mondom meg hol mert nem mondta hogy mondjam) vette meg, aki arra használná, hogy beletegyen egy procit, és referenciaként el tudjon küldeni hőméréseket kínába, hogy visszakapja a pénzét egy ilyen hulladék kínai x99 lap kapcsán. Ez alapján nem ajánlom ezt a kört...

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#18176) hcl válasza szebe (#18173) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Postáskód azon van, amire létrehoznak :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18177) qnadam válasza hcl (#18176) üzenetére


qnadam
veterán

ilyen gond nálunk nem volt, nem volt elektronyos kapunyitás egyáltalán :) nem is értettem soha a dolgot. valami olyasmi jellegű lehet, mint amit máshol láttam, hogy a lifthez is kell kulcs, így a vendég vagy gyalogol, vagy a házigazda lemegy érte.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18178) qnadam válasza szebe (#18173) üzenetére


qnadam
veterán

nemrég felújították a komplett rendszert nálunk (codefon volt eddig is, de most újabb, az összes telefon belsejét kicserélték), így végre lett rfid nyitás itt is. ami persze mindig pittyent egyet fent, így a szerelőket rögtön megkértem, hogy konfigolják át kicsit, így a saját fobjaim nem a lakásszámomhoz vannak rendelve, hanem egy nemlétező 101-eshez.
ami mondjuk meglepett, hogy ez már rég nem úgy működik, hogy lentről mindenkihez megy egy érpár, hanem egy gerincre van mindenki rákötve, és a lakás készülékén van bejumperelve, hogy az adott készülék melyik szám. akár hijackelhetném mások hívásait is :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18179) qnadam válasza jokeph (#18158) üzenetére


qnadam
veterán

engem egyre kevesebb dolog tart távol a linuxtól, igazából talán már csak a photoshop az, ami nem megy natívan. viszont a winnel meg nincs gondom, így minek váltanék? :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18180) qnadam válasza KROK640 (#18160) üzenetére


qnadam
veterán

Az egyik Forza 4-ben a kormányomat vette el (korábban joy/gamepadnak nézte a kormányomat és így lehetett használni Forza 4 alatt, majd jött egy frissítés, tisztázta h nem joy/gamepad hanem kormány, és ezáltal rögtön keyboard only lett a játék. Nem tudom h szándékos volt-e, vagy véletlen bug... de a lényeg h többé nem megy kormánnyal a játék )

ez nekem inkább a játék bugjának hangzik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18181) hcl válasza qnadam (#18177) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem rossz dolog mondjuk, csak normális kaputelefonos cég kell hozzá.

Winnel nincs gondod - boldog ember :) Szokott lenni embereknek vele.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18182) Syl válasza qnadam (#18179) üzenetére


Syl
nagyúr

Én épp most vagyok változó korban ;]
Azt tudni kell, hogy jó 20 évig nyomtam (full kreténben) a Windowst, utána jött pár év Linux only (számos disztribúciót kipróbáltam, de akkor is Ubuntu Unity foreveeeer! :DDD ), majd a zépöl.
Most azonban kezd nagyon elegem lenni a cég adat"védelmi" politikájával, ezért jön a váltás. Munkára marad a Mac Mini, minden másra meg pécé - Linuxszal.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18183) Diabolis válasza Syl (#18182) üzenetére


Diabolis
tag

- Szia, tudsz segíteni?
- Szia, vezetek, de mi a probléma?
- Elszakadt egy kábel, és azóta nincs netem.
- Aha... Emelkedjünk felül azon, hogy hogyan szakadt el a kábel, ettől még vezetek.
- De nem tudsz adni egy másik kábelt?
- De igen, amikor visszaértem.
- De nekem most kellene.
- De vezetek, szóval nincs vezeték.
- Bemegyek az irodádba, kiveszem én, csak mond meg hol van.
- Nem mész be az irodámba, nem veszel ki semmit, megvárod azt a két órát amíg visszaérek.
- Akkor bedugom a telefont, jó?
- Nem mész be az irodámba, nem dugsz madzagokat sehonnan sehova, megvárod amíg visszaérek.
- De nekem most kell!!!!
- Oké, akkor kérlek írd le hivatalosan, hogy szakadt el a kábel.
- Figyelj, megvárom amíg visszaérsz, addig átülök a kolléga gépéhez.
- Szia.

Ezeket összeszedem és kinyomtatom, hogy amikor végre beadhatom a felmondásom, lássák miért :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#18184) qnadam válasza hcl (#18181) üzenetére


qnadam
veterán

a pingvinessel is szokott :)
a laptopon nincs vele gond, asztalin kellett vele hekkerkedni kicsit az ssd cseréje után, de csak azért, mert nvme-ről nem tud bootolni a gép, amiről nem a ms tehet.

hja de, van. az asztalin nem hajlandó normálisan se aludni, se hibernálódni, mert rögtön felébred valamiért. egyszer talán majd utánajárok, hogy mégis miért. cserébe viszont nem tudom, hogy pl a wacom rajztáblán hogy viselkedik a pingvinek között, és szerintem a blackmagic hdmi capture cuccommal is lennének gondok (az az eszköz még az usb chipsetre is háklis, tömörítetlen fullhd képet küld befelé, szóval kell is neki a sávszélesség)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18185) Lenry válasza qnadam (#18184) üzenetére


Lenry
félisten

az asztalin nem hajlandó normálisan se aludni, se hibernálódni, mert rögtön felébred valamiért

ha itt még Windowsról van szó, akkor ébredés után parancssorba: powercfg -lastwake
ez általában megmondja, hogy melyik eszköz keltette fel a gépet

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18186) Pötyi válasza Diabolis (#18183) üzenetére


Pötyi
őstag

Ez ma délelőtt volt? Csak azért kérdezem, mert mintha láttam volna egy hozzád hasonló fejet egy Caddy-ben a városban...

:DDD

QNX is cool!

(#18187) Lenry válasza Diabolis (#18183) üzenetére


Lenry
félisten

és hogy szakadt el a kábel? :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18188) qnadam válasza Lenry (#18185) üzenetére


qnadam
veterán

el se jut odáig, ha rányomok egy hibernálást, fekete kép egy pillanatra, majd bejelentkező képernyő. ha jól emlékszem, hálókábel nélkül is ilyen. majd ha nagyon zavar, utánajárok :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18189) qnadam válasza Lenry (#18187) üzenetére


qnadam
veterán

megfáradt, elkopott. amint az iskolában az ablaküveg sem betörik, csak elhasználódik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18190) hcl válasza Diabolis (#18183) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy tényleg jobb ilyesmiből tartani olyan készletet, amit elvihetnek a userek, ha kell. Neked is jobb, ha nem hívnak fel a hülyeségük miatt :D

"cserébe viszont nem tudom, hogy pl a wacom rajztáblán hogy viselkedik a pingvinek között,"
Pont javítottam pár éve Bamboo-t, teljesen jól ment (KDE-n is van pl. külön beállítóablak rajzeszköznek).

A capture kártya is jó eséllyel megy, ha Win alatt működik abban a hardverben. Valószínűleg neked az Adobe miatt kell Windows, mert azok nem nagyon fejlesztenek Linuxra (de OSX-re simán :D ) :)
Virtuálgépen amúgy ki tudodnád próbálni a Wacom-ot, ha valami durva alaplapod van, ami tud PCI Passthrough-t, akkor még a HDMI kártyát is :)

De mindegy is, azért ez nem átlagos felhasználás, meg win only programok.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18191) E.Kaufmann válasza Diabolis (#18183) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Hagyjad, hülyék mindenütt vannak és ezeket már kiismerted. Új helyen kezdheted előröl a pszichiátriai felmérést :DDD .

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18192) --ka válasza E.Kaufmann (#18191) üzenetére


--ka
senior tag

...hiába marad, a hülyék cserélődnek! ;]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#18193) E.Kaufmann válasza --ka (#18192) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

De lassabban annál, mintha egy csapat új szakadna a nyakába.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18194) qnadam válasza hcl (#18190) üzenetére


qnadam
veterán

a ps-t írtam is, hogy az az egyik akadály. azt hittem, wine alatt megy, de most rákerestem, és fel se települ, vagy csak trükközve (másik gépen telepít, fájlok átmásol), utána már csak pár dolog hibás benne :DDD

a blackmagic nem uvc, win alatt is csak drivertelepítés után megy. virtuális gépbe nem gányolnám bele, egy fullhd 25p yuv 4:2:2 is 800 mbps fölötti forgalmat bonyolít, 50p-ben kétszer annyit, és ezt akadás nélkül kellene, mert csak pár képkockányi késleltetés van benne. ráadásul a kimenet utána intel quicksync enkódolja, amihez nem tudom, mennyire lehet hozzáférni a vm-ből :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18195) koby11h válasza hcl (#18190) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én rendszerint olyanokra érek be, hogy éjszaka x gépnél tönkrement a monitor, elvitték y géptől. Az y gépnél pótoljam már, mert kezd idegesek lenni a kolléga, hogy nem tud dolgozni!!!
Megoldják maguktól...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#18196) Pötyi válasza koby11h (#18195) üzenetére


Pötyi
őstag

Ez a nagyfokú önállóság jó, de csak ott, ahol nem névre vannak kiadva a cuccok. :DDD

QNX is cool!

(#18197) DJGABI válasza qnadam (#18180) üzenetére


DJGABI
addikt

Nem, nem. Legalábbis nem hinném. Valamelyik nagy frissítésben variáltak a kontrollerekkel, én is meglepettem vettem észre, hogy eltört a kínai X360-as vevőm, és a szokásos telepítéssel nem is ment fel újra a driver, csak így: [link] gyanítom valami hasonló bibi lesz a kormánnyal is

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#18198) qnadam válasza DJGABI (#18197) üzenetére


qnadam
veterán

nem értek a játékok és kontrollerek lelkéhez, inkább csak logikusnak tűnik, hogy a kormány kormányként legyen felismerve, és a kormányként felismert kormánnyal tudjon működni az autós játék :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18199) hcl válasza qnadam (#18194) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, wine-től továbbra sem lehet full kompatibilitást várni. Autocad 2002 megy vele, 2012 körül ment a World of Tanks is, de inkább az egyszerűbb dolgokra való, s biztonságilag sem túl jó ötlet.

"win alatt is csak drivertelepítés után megy. "
Linuxon nincs a Windows-os értelemben vett driverezés (ha nem UVC, az sem gond). Ha valami nem megy, az tud macera lenni, de a normálisabb cégek adnak ki Linuxra a cuccaikhoz nem csak kernelmodult, de telepítőt is, amivel megspórolható a szívás :) . Viszont egyre kevesebb dologhoz nincs megfelelő modul.
A Blackmagic pl. támogat Linuxot (pl itt Included software: Media Express, Disk Speed Test, Blackmagic Desktop Video and Blackmagic drivers for macOS and Windows Media Express, Blackmagic Desktop Video and Blackmagic drivers for Linux), ami nem is csoda, mert elég sok eset lehet, amikor Linux alatt használatos egy-egy ilyen eszköz (pl. nagy tömegű videó rögzítése, streameléshez/feldolgozáshoz, stb.) Persze csak drivert adnak, szoftvereket már nem :D
Meg azért profeszionális szoftverekkel is szokás dolgozni Linuxon, pl. a Maya is létezik (ha még) rá, ami azért használatos filmekben. Csomó fejlesztőeszköz alá is jobb (FPGA pl., de Android is).

A virtuálgépnek odaadva amúgy nem lenne baja, igazából csak annyi történik, hogy továbbítja az adatokat a virtuálgépnek, utána már ugyanaz történik, mintha a fizikai gépedben levő hardver működne. Ha meg a prociban van Quicksync, akkor ugyanúgy a virtuális gép is ugyanazt a procit látja (jó, hypervisor függő, de általában igen, meg pl. Qemu-val akármilyen procit lehet emulálni :D ).
Az USB passthrough sem szokott gond lenni, az mindenen megy. (Telefont lehet rajta keresztül flashelni.)

Amúgy az kb. mindegy szerintem, hogy mennyi a stream sávszél-igénye, csak a hardver bírja a plusz terhelést, gondolom az a kártya az időzítésekre kényes.

@koby11h : Mostani melóhelyen nem, de kettővel ezelőtt ilyenekért letörtem a kezüket, mert az én nevemen volt a leltár. Volt plusz monitor, vittek maguknak, hibásat az asztalomra.
Egyszer hagytam költözni 2 usert, utána napokig kajtattam a cuccaikat. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18200) qnadam válasza hcl (#18199) üzenetére


qnadam
veterán

tényleg van linuxhoz, ezek szerint csak régebben nem volt.
a virtuális gépnél nem a kép megkapása a gond szerintem, hanem a vga-hoz hozzáférés. de egyelőre úgyse tervezem azzal használni... :)
olyan gányolás volt már, hogy win hoston linux, abban tvheadend, és az kapta meg az usb tunert, de ott tényleg csak egy max 10 mbps streamet kellett ide-oda küldözgetni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.