Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Xmodule válasza CPT.Pirk (#100) üzenetére


Xmodule
őstag

Frankó. Akkor ez lesz. Még holnap elolvasok 1-2 tesztet azért. Csak, mert szeretek teszteket olvasgatni. :)
Köszönöm a segítséget. Már második napja dilemmázok két celeron között de vicces modon amd lett. Hátha most pozitivan csalodom benne.

Ja még egy fontos kérdés, erre a WD 3TB RED re lehet majd tenni az oprendszert? Mondjuk egy 50GB ot lecsapok belöle es akkor arra megy majd az OP system meg a swap ha linux lesz.

...bár lehet beleteszem a 2. SSD-t ami itthon van mert ugysem hasznalom. Az mégis csak SSD.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#102) McSzaby válasza Xmodule (#99) üzenetére


McSzaby
őstag

Komoly lesz. :) Am a suliban olyan celeront használok.. hidd el, az a sátá műve.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#103) CPT.Pirk válasza Xmodule (#101) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

50G? Ez nem Windows. ;]

Swap meg nem kötelező, vígan elvan a memóriában, de adhatsz egy kis swap partíciót neki, csak nem igen fogja használni. :N

SSD-t amúgy fölösleges egy ilyen gépben, szinte semmi előnye nem lenne.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#104) Xmodule válasza CPT.Pirk (#103) üzenetére


Xmodule
őstag

Akkor te hogy csinalnad? Meg amugy a fent maradó tárolónak milyen partíciót érdemes adni? NTFS ext 4 vagy más?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#105) anulu válasza Xmodule (#104) üzenetére


anulu
félisten

ha windowsban gondolkodsz, akkor részemről azt javaslom, hogy egy pici hdd boot-nak meg egyéb vackoknak, és egy nagy adatnak. MBR-rel 2TB-nál nagyobb disket nem tudsz lekezelni (ill a felette levő részt nem is látod), GPT-n látod, ellenben bootolni nem tudsz róla. linuxnál nemtudom, hogy ez hogy van. ha engem kérdezel, akkor win + ntfs :)

btw, red-re nem adnék ki annyit, amennyivel többe kerül, mint 2 sima uakkora (múltkor valami 80 körül láttam 2,5 tb-set RED-ből, annyiból jó helyen vásárolva raid5-öt (de 1-et biztos) raksz össze ).

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#106) CPT.Pirk válasza Xmodule (#104) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha kezdő vagy, akkor NTFS-t állítanék be a maradék helynek, mert azon nincs jogosultság kezelés, EXT4-en meg van. Egyébként az EXT-4 egy rettentően megbízható naplózó fájlrendszer.

Én így csinálnám: 10-20G között a rendszernek egy EXT4-et, a maradék meg mehet egyben ntfs-nek. Ha esetleg később kellene, egyszerűen tudsz lecsípni belőle swapnak, de tuti h. nem fog kelleni.

No, ha bele akarsz kezdeni ebbe, olvasd el a Chakrás írásomat a logouton, az előző kiadás idején készült, azóta még egyszerűbb lett pár dolog, de a 90%-a stimmel.

szerk: gpt-vel nincsenek tapasztalataim jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#107) anulu válasza F34R (#94) üzenetére


anulu
félisten

a pobléma ezzel az, hogy ha a tracker nem jól kezeli, vagy régi a kliens (ott fordult elő gyakran), akkor teljesen off-nak érzékeli a server, és ha lenne leecher, akkor sem dob be és a kliens meg nem indítja el. csak akkor kerül aktívba, ha a kliens úgy gondolja, hogy queue-ban ott jár, hogy mehet. csak akkor meg leecher nem biztos van. remélem, érthető, amit ki akartam ebből hozni :DDD

nekem TP-Link router van (pontos típust most nem tudom, dobozát meg nem akarom előbányászni, 3 wi-fi antennás, gbites). az előző routerrel komoly bajok voltak már 5 torrent egyszerre történő futásánál is, ennek a sokszorosa sem kottyan meg, nem köt csomót ai IP csomagokra :) ut 2.2.1.

mélyebben szívesen megtárgyalom a kérdést, de pü-ben :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#108) anulu válasza CPT.Pirk (#106) üzenetére


anulu
félisten

GPT boot-hoz ezt találtam. pilótavizsgásnak tűnik, bár én meg a linuxhoz nem értek :DDD amondó vagyok, hogy ha boot, akkor 2TB-nál kisebb disk, MBR-rel.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#109) anulu válasza CPT.Pirk (#95) üzenetére


anulu
félisten

ha gondolod, beszélhetünk erről, nagyjából értem, hogy mi lenne az elvárásod, de csak win based rendszerben tudok segíteni :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#110) CPT.Pirk válasza anulu (#108) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyen téren inkább az Arch wikit érdemes megnézni, főleg h. Arch alapú disztróról van szó. [link] Itt azt írják, hogy kell egy kis 1007k-s partíció a hdd elejére, oda kerül be valami .img fájl, aztán ezt követően elvileg nincs több igény.

Ettől független én is maradnék 2 terrás vinyó és MBR megoldásnál, maximum két vinyót tennék be, ha kellene...

A saját problémámra meg még nem tudom mit csináljak, főleg a Steammel kellene valamit kezdeni, mert van megvett Linuxos játékom is, így valahogy a klienst kellene egy hálózati tárról futtatni, vagy legalább is a játékokat átirányítani valami linkeléssel. Per pill nagyobb bajom, hogy össze kellene raknom egy kis P3-as gépet ezeknek a tesztelésére, csak a 2 meglévő alaplapom közül aminek nem törött a proci foglalata az összeveszik az ATA eszközeimmel, ami nem, annak meg letört a hűtő lefogató füle, még meg kell szerelnem...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#111) F34R válasza anulu (#107) üzenetére


F34R
nagyúr

Detto tplink 1043nd es azon van egy transmission, viszont a legutobbi firmware utan a net kezdi eldobni magat egy ido utan ha torrentezek mellette.

(#110) CPT.Pirk

enn probalgattam a steamet de eleg beta szagu, sikerult is atiranyitani masik meghajtora viszont a team fortress nem szerette ezert a szerver is hibasan indult el tobbek kozott.

(#112) anulu válasza CPT.Pirk (#110) üzenetére


anulu
félisten

na én pont a Steammel szenvedtem hasonlónál, mert a Dead Island nem volt hajlandó elindulni, amikor a Saved Games is redirectelve volt. úgyhogy ott kellett hegeszteni nem keveset. erősen sajnálom, hogy ami van az vagy értelmes és stabil (nálam!, tudom, h sokan szidják), és veszett módon drága (Origin), vagy megfizethető de a mai napig kb a nukleáris hulladék szintjén van megbízhatóságban (Steam).

cloud save nem lenne megoldás? vagy a játékok nem támogatják? sajna linuxos Steamet semennyire nem ismerem, fogalmam sincs, h mit hol tárol.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#113) anulu válasza F34R (#111) üzenetére


anulu
félisten

nálam szerencsére annyi a feladata, hogy a bajövő portokat kell forwardolnia, ezt meg teljesen jól megcsinálja. azt se tudom, melyik fw van rajta, soha nem volt bajom vele, márpedig ez csak akkor szokott nálam előjönni, mint kérdés.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#114) McSzaby


McSzaby
őstag

Akkor leírom nálam hogy van. :) 160 GB-s hdd-n a rendszer és a home van EXT4-ben. Gyökér 15 GB, SWAP 2GB (ennyi tökre nem szükséges) és a maradék /home-ra megy. A másik 1 TB-s vinyóm pedig full NTFS, mert ha bármi gond akadna ezt simán bevéshetem egy Win-s gépbe és az adataimat kompatibilitási kérdésben biztonságban tudhatom. Meg persze ezt a vinyót előtte használtam az asztalimban.. A /home részt pedig arra használom leginkább, hogy a családnak és egyéb felhasználóknak ott biztosítok helyet a munkájukra, fájljaikra. Illetve így nekem jobban kezelhető mindenféle jogosultság,quota és egyebek.

Az SSD teljesen felesleges ilyen célra. Nem használod ki a sebességi előnyét. Ha teheted ne pakold tele vinyókkal, mert az is a fogyasztást növeli, ami egy ilyen "szervernél"l elég fontos. Tervezem még egy vinyó vásárlását a gépbe, de akkor a 160 GB-set ki is veszem, mert nem akarok akkora többlet fogyasztást. (Gyártói oldal szerint 7-10 W, amikor pörög a vinyóm, ami azért elég sok..)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#115) devast válasza McSzaby (#114) üzenetére


devast
addikt

Én rendszer hdd-nek 2,5"-os notebook hdd-t használok :) Adatnak meg 5db 3,5"-osat raid5-ben.
15Gb gyökérnek simán elég, főleg ha külön partíción van a home-od.
SSD teljesen felesleges, egyetértünk.

ps: aki xbmc + ati kombóval szórakozik, annak megjegyezném, hogy nagyon nem mindegy melyik xbmc verziót használja. ubuntu alatt xbmc-xvba-eden ppa repository-ból valót ajánlom. Nincs a gyári xbmc-ben xvba támogatás.

off: Nálam a router előbb szokott kifingani, mint a raid tömb.
root@pulsar:~# hdparm -Tt /dev/md0

/dev/md0:
Timing cached reads: 2434 MB in 2.00 seconds = 1216.85 MB/sec
Timing buffered disk reads: 1122 MB in 3.00 seconds = 373.63 MB/sec

[ Szerkesztve ]

(#116) devast válasza devast (#115) üzenetére


devast
addikt

Lejárt a szerkesztési limit.... az nem xbmc-xvba-eden , hanem xbmc-xvba-frodo .

(#117) Xmodule válasza CPT.Pirk (#106) üzenetére


Xmodule
őstag

Akkor a WD 3TB NAS helyett ez jobb lenne?

Western Digital Caviar Green WD20EARX 2TB 64MB 3.5" SATA-3 (ez az adatoknak full NTFS)
+
Western Digital Scorpio Blue WD3200BPVT 320GB 5400rpm 8MB 2.5" SATA-2 (ez pedig a linuxnak ext4 ben)

Árban ugyan annyi amugy ez a kettö, mint egy 3TB -os. Viszont kevesebb adat. Mitöl jobb ez a kombo? (Vagy ez, hogy NAS HDD és 24/7 ben mehet sokáig csak marketing duma? Jó a sima Blue, meg Green is 24/7 ben?)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#118) anulu válasza Xmodule (#117) üzenetére


anulu
félisten

2db 2,5TB-os Green-em szállt el 2 hét különbséggel nem olyan régen, nem javaslom 24/7-re. alapvetően a desktop hdd-ket nem 24/7-re tervezik. az, ha találsz egy olyan kombót, amit lehet hajtani, az nettó kész szerencse (bár nem is olyan ritka). vagy rászánsz sok ezerrel többet a RED/Raid Edition-re, vagy a köztes megoldás, h picit kevesebb adat, de RAID-1 tükör ahol csak lehet (én ezt preferálom).

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#119) ViZion válasza Xmodule (#117) üzenetére


ViZion
félisten

Nézz be a HDD topikba, de az EARX a régebbi, EZRX az újabb verzió, de már mindenki a RED-et ajánlja (EFRX). Nekem EZRX van, nincs bajom vele, kicsit sok a parkolás, mert nemrég kapcsoltam csak ki, de amúgy halk, hűvös.

anulu: nah, látod, lehet linuxos topikban is szépen, hasznosan :R és +1 raid tükörre, ha van rá lehető$$$ég

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#120) CPT.Pirk válasza devast (#115) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a dolog Ubuntuval és a többi disztróval DEB vonalon ott bukott el, hogy a brazoson nem tudták megcsinálni a libva-s gyorsítást.
Ugyanazt a két csomagot feldobta Chakrán, ott meg minden gond nélkül megy.

Xmodule: az biztos, hogy ha nem kell GPT-vel szórakozni, akkor egy gonddal kevesebb. Majd ha a következő szerver gépet rakod össze évek múlva, akkor majd ráérsz GPT-t használni, addigra kialakul a dolog.

anulu: Nem sokat szórakoztak a Linuxos Steammel, pont ugyanúgy néz ki a mappaszerkezete mint Winen, pont ugyanúgy működik.
Sőt, a játékok átporolásával sem sokat foglalkoztak a fejlesztők, egy-két megoldás meglehetősen trehány lett. Oké, Ubuntu a hivatalosan támogatott disztró, de pl. a Harvest: Massive Encoture telepítője megpróbálta a dpkg-t használni Chakrán, nem is foglalkozott vele, hogy milyen disztrón fut. ;]

Majd kicsit utánaolvasok a témának, szerintem nem csak én vagyok úgy, hogy nem szeretnék annyi példányt letölteni egy játékból, ahány steam kliensem van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#121) F34R válasza Xmodule (#117) üzenetére


F34R
nagyúr

Green tenyleg nem javasolt , Seagate-be vannak meg eleg jo hdd-k koztuk olyan is ami 24/7 re van terveze , Hitachi is meger egy probat.

(#122) McSzaby


McSzaby
őstag

Szerintem 24/7-be semmi esetre sem a legjobbak ezek a HDD-k. Ha már SATA HDD-nél kell maradnunk, akkor is vannak "szerver vonalakra" kifejlesztett SATA-s HDD-k. Persze, ennek az ára is magasabb. HP csinált elég sok SATA-s HDD-t ilyen célokra. Egyébként most nem akarok nagy baromságot mondani, de a régi, jó állapotú SCSI merevlemezek is ilyen esetekben tök jó megoldás lenne. Csak hát ott a tárolási kapacitást a gázos... Nekem van itthon egy csomó SCSI vinyóm, ami maradt egy DELL szerverből, de sajnos sehogy sem beszerkeszthető ebbe a kis Brazos gépbe... Meg hangos, meg zajos, meg 10K-t pörög, meg fogyaszt, meg zenél, meg füstöl, meg matyóhímzés, meg coca cola, szal a lényeg, hogy ilyenkor a legtöbb esetben marad a RED meg a többi ilyen vinyó.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#123) ViZion válasza McSzaby (#122) üzenetére


ViZion
félisten

RED-et dícsérik, mondjuk még elég új dolog, amikor vettem még az EZRX-et is mindenki imádta... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#124) McSzaby válasza ViZion (#123) üzenetére


McSzaby
őstag

Green-t is istenítették az elején. Óóóó, húúúhaaa, parkol meg kifesti a szobát... aztán most a WD fekete pontja. Talán nem mentek bele még egy ilyen hibába. :D

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#125) McSzaby válasza McSzaby (#124) üzenetére


McSzaby
őstag

Amúgy most rohadtul töröm a fejem, hogy találjak bármi megoldást arra, hogy 127 000 darab SCSI lemezből tudjak használni párat, hisz olyan nincs, hogy nem kompatibilis :DD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#126) mandju válasza CPT.Pirk (#120) üzenetére


mandju
senior tag

Szia!

Ha jól gondolom, akkor ha chakra alapra felrakom az xbmc-t, akkor Brazoson végre működni fognak a HD hangok? DS-HD és TruHD

jelenleg win-t használok, mert sem openelecen, sem xbmcbuntun nem megoldott a HD hangok kezelése amd gpu-val.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#127) CPT.Pirk válasza mandju (#126) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valószínűleg igen, nem láttam ezzel kapcsolatos problémákat eddig.
A telepítőt az elején a "zárt driverekkel" opcióval kell indítani, így megkapod a teljes gyári drivert, ami ugye mindennek az alapja. Azután kövesd ami ebben a cikkben áll.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#128) mandju válasza CPT.Pirk (#127) üzenetére


mandju
senior tag

chakrát próbaképp lehet usb-re telepíteni? Nem szívesen gyalulnám le az ssd-t, amin a működő win rendszerem van...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#129) CPT.Pirk válasza mandju (#128) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha elfér rajta és figyelsz rá, hogy a végén a GRUB rendszer betöltő ne az SSD-re, hanem szintén a penre települjön, akkor igen.

Egyébként a letöltött ISO fájl egyben live Linux rendszer, szóval telepítés nélkül ki tudod próbálni a Chakrát, Windows alól meg a Linux Live usb creator - Lili - progival ki tudod tenni indítható formában bármire.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#130) mandju válasza CPT.Pirk (#129) üzenetére


mandju
senior tag

Köszönöm szépen az infokat. Ki fogom próbálni. Elkezdtem letölteni, de sajnos nagyon nyögvenyelősen jön...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#131) devast válasza CPT.Pirk (#120) üzenetére


devast
addikt

Nem értem. 2 módon lehet hardveres gyorsítást elérni amd kártyákkal:
-vaapi-n keresztül, ami a régebbi és sosem működött teljesen jól ati dolgokkal. A splitted-desktop -os csóka csinálta, és nem open-source volt. Gyakorlatilag egy vaapi => xvba fordító volt. A fejlesztése már évekkel ezelőtt leállt, kb akkor amikor az ati publikálta az xvba interfészt (addig ez nem volt publikus, és a csávó szerződés alapján hozzáfért ehhez)
-xvba-n keresztül, ami az ati natív hardveres videó gyorsító felülete és nem olyan régóta van használható állapotban. Jelenleg az alap xbmc ezt nem tudja, de biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb belekerül, mert mostanra szerintem már közel 100%-osan használható.

Tökmind1 milyen linux disztribúciót használsz, xbmc vonalon ez a két lehetőség van.
[link]

Valaki felvilágosíthatna, hogy a chakra-t használók melyik verzióval próbálkoznak.

(#132) CPT.Pirk válasza devast (#131) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

libva-1.0.15-6
Description: libva with patches to extend VA API with data needed for VDPAU and XvBA backends.

xvba-video-0.8.0-1
Description: AMDs XvBA backend for VA-API, hardware video acceleration on RadeonHD cards

xbmc-12.0-1
Description: XBMC Media Center

Az xbmc-t én speciel nem használom, de a fenti két csomaggal VLC és SMPlayer is kihasználja az UVD egységet.
A libva csomagokkal (gbauchaos vagy ki csinálta) sokat szívtam Debian alapú disztróknál, soha nem jött össze, mindig libva hibát kaptam ha rákérdeztem a vainfo paranccsal, csak úgy, mint McSzaby is a többi disztrón.
Már feladtam a HD gyorsítást Linuxon mire képbe jött a Chakra, nagyjából McSzaby HD-s kérdésénél jöttem rá hogy hoppá, itt mégis megy a dolog.

mandju: furcsa, eddig mindig max sebességgel jött, ha leszedtem az iso-t. (ez nálam 20Mbit)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#133) mandju válasza CPT.Pirk (#132) üzenetére


mandju
senior tag

Mindegy, kivárom, mert a kíváncsiság nagy úr... így, hogy már Openelec-cel és xbmcbuntuval megrekedtem...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#134) Xmodule


Xmodule
őstag

Nah megrendeltem az amd konfigot. 3TB WD RED -et rendeltem meg közbe eszembe jutott, hogy van itthon egy 2,5" laptop hdd 320GB szoval erre megy majd a linux a 3TB meg NTFS lesz. Chakra topikba átvonulok majd a kerdeseimmel:)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#135) devast válasza CPT.Pirk (#132) üzenetére


devast
addikt

Ez az xvba-video-0.8.0-1 csomag a splitted desktop féle (gbeauchesne) vaapi => xvba fordító lib.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#136) CPT.Pirk válasza devast (#135) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt én nem vitattam. Csak annyit mondtam, hogy másik disztrókon libva hiba van, itt meg nincs.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#137) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Éppen ilyet tervezek. Köszi! :)

(#138) Brogyi


Brogyi
senior tag

Egy linuxos kérdésem lenne. Először is a Chakra nagyon tetszik. Idáig minden működik rajta nekem. A videó gyorsítás nem igazán játszik bele ebbe az érzésbe. Meglepett, hogy a pacman, és a ccr szinte mindent tudott számomra, és itt jönne a kérdés. A Manjaro-ban pl. hogy telepítem fel a Cherokee-t? Chakra-ban az előző két parancs valamelyike simán jelezte a lehetőséget (ccr -Si cherokee). Manjaro-ban mi a "ccr"?
Bizony én nem éreztem a fergeteges sebesség különbséget a Manjaro javára, így még mindig a Chakra a piros ász.

[ Szerkesztve ]

(#139) CPT.Pirk válasza Brogyi (#138) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az Arch-os AUR tárolóból tudsz extrát leszedni, yaourt a parancs hozzá. De azt hiszem grafikus megoldás is van rá, bár az lehet DE függő.

Amúgy ha nem KDE-s verzióban szeded le a Manjaro-t, akkor érezhető különbség lesz. XFCE-vel meglepően gyors volt egy P3-as gépen, de hát ezért xfce az xfce...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#140) Brogyi válasza CPT.Pirk (#139) üzenetére


Brogyi
senior tag

Köszi közben rátaláltam. A Chakra akkor is jobb. :D
Nagyon kidolgozott package manager-re van. Apróságokra figyelnek. Kezdőknek ideális. Hétvégén meg is nézem a régi írásaimat ,mert ezzel lehet, hogy csak 4-5 sor. Talán még a fordítás is rövidebb idő alatt elkészül.
Csak az a fránya zfs ne hiányozna. Azt hiszem le fogom cserélni a Mint-et. :R

(#141) CPT.Pirk válasza Brogyi (#140) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

"Azt hiszem le fogom cserélni a Mint-et." - megértelek, csak nekem saját magát cserélte le két alkalommal. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#142) ViZion válasza Brogyi (#140) üzenetére


ViZion
félisten

Mi az, amit a ZFS nyújt az ext4-el szemben, otthoni használatnál?

Mikor jön az SSD-re szánt FS (lusta vok, nem ugrik be mi a neve :D ) használható változata, tudja vki?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#143) Xmodule


Xmodule
őstag

na ma megjött a kis pc össze is raktam viszont az itt leirtakbol semmit nem sikerult megcsinalni. egyedul a chakra fent van. mindent ugy csinaltam ahogy itt van irva lepesröl lepesre. xbmc alapbol ezt a hibat dobja amikor inditani akarom:
X Error of failed request: BadRequest (invalid request code or no such operation)
Major opcode of failed request: 136 (GLX)
Minor opcode of failed request: 19 (X_GLXQueryServerString)
Serial number of failed request: 12
Current serial number in output stream: 12
XBMC needs hardware accelerated OpenGL rendering.
Install an appropriate graphics driver.

Please consult XBMC Wiki for supported hardware
http://xbmc.org/wiki/?title=Supported_hardware

. Samba sem megy de most egyelöre az xbmc erdekelne. ötlet?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#144) CPT.Pirk válasza Xmodule (#143) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

"Install an appropriate graphics driver."

Vagyis nincs telepítve OpenGl képes vga driver. Amikor elindítottad a teleptőt, ugye nem a "zárt driverekkel", hanem az alap módban indítottad el.

Fel tudod tenni a drivert, de talán egyszerűbb lenne így az elején egy friss telepítést csinálni, a zárt driverekkel, akkor mindent megkapsz készen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#145) Xmodule válasza CPT.Pirk (#144) üzenetére


Xmodule
őstag

Na igen. Telepitesnel azt a leirast csinaltam amit Te irtál. De ebben az új telepitöben nem kérdezi meg hogy zárt driverekkel akarod e telepiteni vagy sem. Ilyenkor mi van?

Megtaláltam... user error.

szoval akkor non-free drivers -el inditsam el már magát a live ot is.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#146) CPT.Pirk válasza Xmodule (#145) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Így van. Ez azért ilyen, mert a zárt driverek nem férnek teljesen össze a Linux világával.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#147) Vladi válasza CPT.Pirk (#146) üzenetére


Vladi
nagyúr

chakra szállít gyártói drivereket? Vagy külön lehúzza repóból?
Régebben ezt amd és nvidia is tiltotta.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#148) CPT.Pirk válasza Vladi (#147) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezek szerint már nem. A Chakrát lassan egy éve ismerem, már akkor is így volt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#149) Brogyi válasza ViZion (#142) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha egynél több lemezed van, és RAID az ext4 esélytelen a zfs-sel szemben. Olvass utána, mert nem akarom félre vinni a témát. Pl. keress rá a write hole-ra.

(#150) Xmodule


Xmodule
őstag

Még annyi lenne a kérdésem, hogy most csináltam egy új telepitést. Régional megadtam hogy Sweden idözona stockholm (mivel itt élek). Viszont nyelvnél Angolt állitotam be. Ennek ellénére csak az alaprendszer angol de pl a terminal vagy a rekonq böngészö full svéd. Most ezt nem értem miért ilyen kevert nyelv? Föleg a terminal lenen fontos hogy amiket ott ir azt angolul irja nekem.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#151) Grisa


Grisa
csendes tag

Sziasztok,

Nagyon megtetszett a Chakra a két logout-os írás után. Feltelepítve is csak elismeréssel tudok szólni róla.
Nemrég kezdetem el ismerkedni hosszas win használat után a linuxal és eddig a legszimpatikusabb disztró.
(nem mintha sok félét láttam volna már :) )
Van egy Atom+ION tartalmú alaplapom amit leginkább torrentre és mediaszerverre használok, valamint alkalmakként medialejátszásra.

A nagyszerű leírások alapján a telepítés rendben megvolt.
Samba üzemel.
Transmisson qt + cli is fent van, megy is de...

De másik gépről remote alkalmazással csak akkor tudok kapcsolódni ha fut a client alkalmazás ha kilépek belőle akkor nem és ilyenkor nem tudok hozzáadni letöltést távolról. Ez így normális?
Ha kilépek a cli-ből attól még a torrentek futnak a háttérben?

Korábban Ubuntuval próbálkoztam, és ott transmission-daemon néven a háttérben futott. Itt is így van?
Esetleges gép újraindulás után (pl áramszünet) így nem tudok hozzá csatlakozni. Hogy tudom automatikusan indítani a clientet?

Köszi

(#152) Brogyi válasza Grisa (#151) üzenetére


Brogyi
senior tag

Mivel kezdő vagy így nem tudhatod ,hogy neked daemon kell. Viszont el kell döntened daemon, vagy desktop alkalmazást használsz. A daemon szerver jellegű alkalmazás. A windows-odról rá tudsz nézni. Áramszünet esetén simán elindul magától ha a crontab-ba beírtad. A daemon háttérben futó program.
Ha nem jön több segítséged akkor folytathatjuk priviben, mert ez nem idetartozik. A Chakra új nekem is, de a többi nem annyira.

(#153) oPalRx7


oPalRx7
tag

arra tud-e valaki alternatívát, ha nekem 13.1 legacy driver kell, akkor az xvba-video hogy használható? mert a catalyst-legacy-utils-t ki akarná cserélni a catalyst-utils csomaggal, ami az esetemben nem lenne annyira frankó :S

ubuntu alatt még ugye ezt használtam hozzá: https://launchpad.net/~sander-vangrieken/+archive/vaapi

én mplayer+kmplayer frontend párti vagyok sajnos vlc-t nem preferálom egyáltalán

(#154) Xmodule


Xmodule
őstag

Rég irtam ide de most van egy kis problémám ami a következö lenne. A HTPC-böl optikán megy ki a hang a logitech hangfalba ami tudna DTS, Dolby stb... hangzást. Video anyagom is van ami tartalmazza ezen hangokat. Na most jön a furcsaság. Az xbmc csak ugy játsza le a videokat rendesen, ha a hang "analog" üzemmodba van kapcsolva. Ha átrakom az optikára vagy pedig a HDMI-re akkor a kép vagy nagyon gyorsan megy mintha elöre tekerném vagy van olyan film ahol zöld pixelháboru kezdödik. Szoval ha a hangot állitom át analogrol bármire. Na most az analoggal csak az a bajom hogy azon nem jön ki a dts meg a társai csak sima sztereo. Ötlet?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.