Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#808) Mr K válasza axioma (#780) üzenetére


Mr K
senior tag

Bocsánat, figyelmetlenül olvastam. :B

A másodfelhasználást értem. És van is benne ráció: ne dobjunk ki egy 70%-os dolgot, ha még jó valamire. Engem az aggaszt hogy mi lesz, amikor már 0%-os lesz. Amúgy az autógyárak részéről ez zseniális húzás: ők megtettek mindent, visszagyűjtötték a leselejtezett aksikat, szépen újracsomagolták és értékesítették. Hogy az új tulaj mit kezd velük, ha tönkremennek, az már nem az ő problémájuk. És amúgy is a probléma csak 10-20-30 év múlva lesz akut. (Végül is a nagyszüleinknek, szüleinknek is igazuk volt: ők lelkiismeret furdalás nélkül használták a benzin/dízel autóikat, hiszen tudták, hogy az unokáik, gyermekeik majd megoldják a globális felmelegedést, meg a levegőszennyezést, ha eljön az ideje. És nekünk sem kellene kevésbé bízni a saját gyermekeinkben és unokáinkban.)

Az háztáji akkumulátor rendszer (amit nappal töltünk napelemről, éjszaka meg arról megy a ház, meg az autó töltés) nem tudom, hogy mennyire fenntartható. Jelenleg nem tűnik annak, mert még több akkumulátor gyártást tesz szükségessé, és az a jelenlegi technológia mellett nem fenntartható. De hátha egyszer még az lesz.

[Az offnál is offabb]
"Amugy meg szaldoban is pont "annyiert" adom el amennyit beszed erte utana a szomszedomtol a szolgaltato."

A Tojásbolt 20 Ft-ért veszi nagy tételben a tojás darabját a tojásgyárból, és 50 Ft-ért árulja a vevőknek. De törvény kötelezi arra is, hogy ha beesik hozzá egy őstermelő 10 db tojással, azt köteles tőle 50 Ft-os darabáron megvenni. (Ha nagyon sok őstermelő esik be, akkor is.) Ez az őstermelők szempontjából végül is teljesen igazságos. Csak a nem őstermelők akadékoskodnak, hogy miért van, hogy egyre lepusztultabb az üzlet, és igaz-e hogy a tojásbolt tulajdonosai csődközelben vannak, és ha tényleg bezár a bolt, akkor mi lesz? :D (A példát loptam, de hátha valaki még nem ismerte...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.