Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Somatom válasza Noukoum (#1199) üzenetére


Somatom
veterán

Mindkettő ökológiai probléma. Ha én nem etetek, itatok, ruházok gyereket, nem hordom autóval bölcsibe, oviba, suliba, dokihoz (volt itt korábban érv, hogy "de hát a gyerek miatt"), akkor nem vagyok alapból környezetkímélőbb, mint az, akinek gyereke van? Ne felejtsd, hogy az ökológiát nem befolyásolják az érzelmek, tehát azt vond ki a képletből!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1202) Noukoum válasza Somatom (#1201) üzenetére


Noukoum
veterán

A gyerek kell az emberiség fenntartásához. A dízel autód nem.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1203) Somatom válasza schawo (#1200) üzenetére


Somatom
veterán

Ez egyáltalán nem gonosz. Én nem pazarlom gyerekre. Akkor használhatok dízel autót azzal a tudattal, hogy nem károsítom jobban a Földet, mint az, aki gyerekekre pazarolja az erőforrásokat, növelve a Föld túlnépesedési problémáját? Ráadásul mindezt egy olyan környezetben, ami az átlagosnál is gyorsabban fogyasztja a Föld erőforrásait?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1204) Mr K válasza Noukoum (#1199) üzenetére


Mr K
senior tag

Ha gyerekkel nem is, kutyával megcsinálták: egy kutya = egy városi terepjáró (pl. forrás)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#1205) Somatom válasza Noukoum (#1202) üzenetére


Somatom
veterán

De nem ennyi. Az emberi szaporulatot sokkal jobban kéne korlátozni, mint a dízel autókét. Az emberiségnek meg se kottyanna, ha a Föld erőforrásainak használói közül az első húsz ország népessége kompletten kihalna. Viszont a Föld ökológiája sokkal többet nyerne rajta, mintha ezek az emberek mind villanyautót használnának.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1206) tha_answer válasza Somatom (#1205) üzenetére


tha_answer
őstag

? a fold okologiaja tulelt egy kibaszottnagy aszteroidat is. ne akarjad felteni. rendicsek? :D

(#1207) Somatom válasza tha_answer (#1206) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig, a számokból úgy tűnik, hogy az emberiség nevű parazita sokkal kártékonyabb, mint egy aszteroida.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1208) Noukoum válasza Mr K (#1204) üzenetére


Noukoum
veterán

Ebbe csak az nincs benne hogyan lett kiszámolva a terepjáró ökológiai lábnyoma. 3l /100km? Vagy mennyivel számolták? Szerviz, kötelező szervíz, kopóalkatrészek? Légszennyezés, gumikopás, fékpor?
És oké, co2 adó a háziállatra. Na de a kóbor állattal mi lesz? Azzal akit utcára engednek amiatt mert nem akarják befizetni az adót. Hogyan ellenőrzik hogy nálad van háziállat?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1209) tha_answer válasza Somatom (#1207) üzenetére


tha_answer
őstag

mondtam mar. kezd akkor magadon :D

[ Szerkesztve ]

(#1210) Somatom válasza tha_answer (#1209) üzenetére


Somatom
veterán

Mint írtam, én elkezdtem, nincs gyerekem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1211) tha_answer válasza Somatom (#1210) üzenetére


tha_answer
őstag

nemerted

(#1212) bambano válasza Ck. (#1184) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

csapjunk a lecsóba! :P :P

melyik autóm milyen? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1213) Elf válasza 8th (#1170) üzenetére


Elf
aktív tag

Héló,héló,héló, lasícsá! :Y
Elhangzott ez a mondat bambano-tol:
[azért járni villannyal Pesten, mert akkor nem szennyez a belvárosban, pontosan ugyanakkora mocsokság, mint Thaiföldre meg Malajziába exportálni a szemetet.]

Kíváncsi lettem hogy ha villanyal járni mocskosság akkor milyen dolog belsőégésűvel.
Háromszor kérdeztem meg de sajnos nem jött rá válasz.
Nyílván azért mert még mocskosabb dolog ezt meg nem fogja bambano leírni mivel ő belsőgégésűvel jár és az elismerhetetlen hogy ő még mocskosabb annál amit elítél.
Vaaaaaagy, leírja hogy bocs ez egy szerencsétlen mondat volt mert azért mégiscsak jobb ha direktbe nem fossuk tüdőn egymást , de ez is nyílván elísmerhetelen mert több száz hozzászólása menne vele a kukába.
Szóval marad a sunnyogás.
Persze lehet csak elfelejtett válaszolni ez esetben elnézést, és feltenném a kérdést:

Ha villannyal járni Pesten, azért mert akkor nem szennyez a belvárosban, pontosan ugyanakkora mocsokság, mint Thaiföldre meg Malajziába exportálni a szemetet, akkor belsőégésűvel járni Pesten az olyan mintha a szomszéd utcába exportálnám a szemetet?

(#1214) bambano válasza Elf (#1213) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Háromszor kérdeztem meg de sajnos nem jött rá válasz.": tökmindegy, hányszor kérdezed meg, mert te nem abban az al-vitában akarsz részt venni, amit én indítottam, hanem sajátot indítottál. az meg a te dolgod, engem nem izgat.
én arról beszéltem, hogy a szemetet más orra alá exportálni mocsokság. ha én Pesten járok a saját autómmal, akkor nem exportálom a szerepet.

pontosan addig várj a válaszomra, amíg rá nem érzel a különbségre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1215) Somatom válasza tha_answer (#1211) üzenetére


Somatom
veterán

De, pontosan értem. Kényes a téma, ezért szted inkább legyek öngyilkos, hogy pusztulásommal kompenzáljam más gyerekének öko lábnyomát.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1216) Elf válasza 8th (#1170) üzenetére


Elf
aktív tag

Érdemben válaszolva:
Kétségtelen hogy van egy réteg amelyik már tud autót fenntartani de még nem tud megfizetni elektromosat belőle. Sajnos ők nem tudnak mit tenni
Ellenben rengetegen tudnának venni elektromosat de nem adja ki nekik a matek, kényelmetlen, nem tetszik a formája, nem menő, satöbbi.
Ők azok akik nem fognak gyalogolni/kerékpározni/rollerezni/buszozni de amikor megveszik az új akármit a régi helyett legalább elektromos legyen mert azzal is beljebb vagyunk egy kicsit.
Ha globálisan nem is de legalább mögöttük nem lesz bűz.
Ha ezt megteszik azt köszönöm. :R

(#1217) Noukoum válasza Somatom (#1215) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem a Föld már akkor is hálás lesz neked ha megosztod a valós tényeket másokkal a villanyautózással kapcsolatban. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1218) tha_answer válasza Somatom (#1215) üzenetére


tha_answer
őstag

akkor meg ne mas faszaval verjed. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1219) axioma válasza Somatom (#1201) üzenetére


axioma
veterán

Hat a tarsadalmat ami teged tamogatott amikor gyerek voltal, jol megszivatod, az tuti, es elvarod h majd azert idosebb korodban is tamogasson.
Amugy jelen allas szerint 11mrd-ban stabilizalodik a Fold nepessege, egyszeruen az alap folyamatok okozzak [1 gyerekre szoritas csak atmeneti, a korabbi idoszak - magas halandosag mellett kialakult csaladmodell, 5-8 gyerek lassu valtoztatasa akkor, mikor ebbol mar nem csak 2-3 hanem mind eleri az orvostudomany fejlodese miatt a felnottkort].

(#1220) Somatom válasza tha_answer (#1218) üzenetére


Somatom
veterán

Én nem verem más f.ával. Nem azt írtam, hogy az emberek legyenek öngyilkosak. Csak azt, hogy a gyerekvállalásnak is van öko következménye. Ezt a felelősséget pedig nem csak másra testálom, magam is részt vállalok belőle azzal, hogy nincs gyerekem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1221) Elf válasza bambano (#1214) üzenetére


Elf
aktív tag

Jó, hagyjuk a kérdést amire nem tudsz arcvesztés nélkül válaszolni. :R
Haladjunk:
"én arról beszéltem, hogy a szemetet más orra alá exportálni mocsokság. ha én Pesten járok a saját autómmal, akkor nem exportálom a szerepet."

Ha te Pesten jársz a saját autóddal akkor azt más is szívja tehát exportálod a szemeteted.
De te nem így gondolod.
A kérdés az hogy ha a mögötted jövő meg az utcában lakó óra alá "exportálod" a szemetet az szerinted miért nem számít míg a "Thaiföldre meg Malajziába exportálni" meg számít.
Ez passzol a te vitádba? Megválaszolható?

(#1222) Somatom válasza axioma (#1219) üzenetére


Somatom
veterán

Elég nagy hiba a társadalomtól, hogy támogatja a gyerekvállalást akkor, amikor a túlnépesedés egy ökológiai probléma.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1223) axioma válasza Elf (#1216) üzenetére


axioma
veterán

Multkor mondtam egy ismerosnek, hogy a zold rendszamost mindig magam ele engedem, olyankor is amikor mast ugyanabban a szituban nem biztos. Azt hitte azert mert osszetarto kozosseg, egy ivasuak segitese, stb. Hat nem - egyszeruen mert akkor nem pofog az orrom ala! Es a kettovel elottem pofogo jellemzoen mar nalam nem suru.

(#1224) Elf válasza Somatom (#1220) üzenetére


Elf
aktív tag

Tök jó utópisztikus sorozat ötlet:
Mindenkinek van egy CO2 kótája az életre és eldöntheti mirekölti.
Ha BMW X5 akkor nincs gyerek. Ha elrepül nyaralni nincs X5. Ha elég a Nissan micra lehet gyerek, de csak egy. Ha aznap csak gyalogol mehet robogóval 5 kilómétert. És így tovább. :)

(#1225) tha_answer válasza Somatom (#1220) üzenetére


tha_answer
őstag

dede lentebb irtak mar h miert mas faszaval.

(#1226) bambano válasza Elf (#1221) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mögöttem soha nem lakik egy óra se...
bármilyen kérdésre tudok arcvesztés nélkül válaszolni, ez nem az a hely, ahol érdekelne az arcom. pláne nem anonim módon...

azt kellene érteni, hogyha én Pestre megyek, akkor azért megyek oda, mert ott van dolgom. tehát érintett helyen pöfögök. ugyanígy, ha pesti ide jön, akkor meg ő pöfög az én orrom alá. erről a fontos momentumról ne feledkezz el. sőt, ha Jürgen autót akar venni (hírek szerint villanyautót), akkor az is az én orrom alá fog pöfögni. sőtsőt ha te i3-at vagy az utódját akarod venni, az is az én orrom alá fog pöfögni.

de ettől egy teljesen különböző történet, hogy exportálod a szemetet. ezt kellene a pesti felsőbbrendűségi tudattal áthatva megérteni. ha te pesten pöfögsz, a mátraaljai lakos teljesen outsider a történetben, mégis ő kapja az arcába a te szemetedet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1227) axioma válasza Somatom (#1222) üzenetére


axioma
veterán

Korfa. A tarsadalomnak jo osszetetele kell legyen a mukodeshez. Ha nincs 1:1 [marmint nem csak te hanem mas is - kulonbozo ideologiakkal tamogatva de kenyelmesebb 'nem valtoztatas' megoldassal elve - gyerektelen marad, akkor nem lesz a te oregkorodra olyan mennyisegu munkakepes koru, hogy a tarsadalmi munkamegosztas mukodjon [es pl. orvos/nover, kozmuvek uzemeltetoi, elelmiszergyartas stb. mind el legyen vegezve, sot benzint/dizelt se lenne a kutakra aki szallitsa, elotte eloallitsa, penzugyi rendszert uzemeltesse...].
A te mazlid h ettol nem kell felned, mert sokan felvallaljak a gyereknevelest mint masodik-harmadik muszakot ugy, hogy mint kifejtetted, me'g ok fizetnek ra.
De ez volt az utolso hsz-em gyerektemaban, csak irrital ha valaki nem azert nem nevel gyereket mert nem lehet sajatja, hanem mert 'ugy dont', es aztan ugy csinal mintha a kenyelmet es eroforrasokat amit igy elvez ugy allitja be, mintha szandekos aldozat lenne reszerol.

(#1228) Somatom válasza Elf (#1224) üzenetére


Somatom
veterán

Na, ez a megközelítés már közelebb áll a valós probléma kezeléséhez, mint a villanyautós kamuzöldség.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1229) Somatom válasza tha_answer (#1225) üzenetére


Somatom
veterán

Nemnem. Csak kényes a téma és ezért egyesek inkább homokba dugják a fejüket.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1230) Somatom válasza axioma (#1227) üzenetére


Somatom
veterán

Valami nem stimmel a matekodban. Ha 1:1 a koregyensúly, akkor hogyan lehetünk egyre többen? Világos, hogy a gyerekek irányába tolódik a koregyensúly. Csak pechünkre (vagy, a Föld szerencséjére?) nem ott, ahol élünk. Viszont, a mi társadalmunk sokkal jobban pazarol, mint az, ahol nagyobb a népességszaporulat. Hogyan lehetséges az, hogy egyre kevesebben vagyunk, mégis nálunk egyre hamarabb van a túlfogyasztás napja? Sztem tök logikus lépés a pazarló helyek szaporulatának korlátozása. Ha pl. kihal az EU és az USA népessége, akkor eltolódik a túlfogyasztás napja. Mindezt úgy, hogy globálisan nem borul fel a koregyensúly.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1231) Mr K válasza schawo (#1185) üzenetére


Mr K
senior tag

Nem csak bacikkal lehet kivonni a légköri CO2-t, vannak egyéb módszerek is. Pl.
* Carbon Engineering
* Electro-swing adsorption
És vannak még. Persze még kísérletiek. És nem tudom, mennyire gazdaságosak. (Kb. mint az autó aksi reciklálás. ;] )

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#1232) Noukoum válasza Mr K (#1231) üzenetére


Noukoum
veterán

Ezeknél az aksi újrahasznosítás sokkal olcsóbb. Egyébként van ipar ahol az elöregedő villanyautó akkumulátort szétszedés nélkül feltudják használni és van is igény rá.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1233) schawo válasza Mr K (#1231) üzenetére


schawo
titán

Carbon Engineering "Naponta egy tonna szén-dioxidot von ki a levegőből ez a prototípus!" "tonnánként 100 dollárnál (27 ezer forint) kisebb összegért képes egy tonna szén-dioxidot kivonni a levegőből"
Már csak 99 999 999 másik darab ilyen kütyü kell. És naponta 10 milliárd dollár.

Electro-swing adsorption "one gigajoule of energy per ton of carbon dioxide captured"
Azaz 277 kWh / t = napi 4-5 milliárd dollár, hogy kapjunk napi 100 millió tonna leválasztott, meglehetősen inert széndioxid gázt, amivel még mindig nem tudunk mit kezdeni.

Nem túl fényes kilátások.

A föld troposzférája 5x10^15 t, aminek 0,4%-a CO2. A jó érték 0,3% volna, tehát a többlet CO2 5x10^12 t = 5 000 000 000 000 t. Ennyit kéne kivonni. 5000 milliárd tonna.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1234) forceberg válasza schawo (#1197) üzenetére


forceberg
veterán

Autópályán 90-nel, vagy hogy jön ki az aksi cipelésével az 5,4-es fogyasztás?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1235) schawo válasza forceberg (#1234) üzenetére


schawo
titán

Az ampera 125 körül 6,0-t tud. A pályán a tonnák annyira nem számítanak, rendes sebességnél már a légellenállás nagyságrendileg jobban befolyásoló tényező (negyedik hatvány vs első hatvány).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1236) Bog válasza schawo (#1200) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Neked írtam privátot.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#1237) Elf válasza bambano (#1226) üzenetére


Elf
aktív tag

"azt kellene érteni, hogyha én Pestre megyek, akkor azért megyek oda, mert ott van dolgom."
Bárki megy bárhova azt ezért teszi mert dolga van. Ezt minek részletezni?

"tehát érintett helyen pöfögök"
Bárki bárhol pöfög azt érintett helyen teszi hisz ott van... és pöfög. Ezt se értem miért írtad.
Vagy ez jelentené azt hogy mivel érintet helyen pöfögsz ezért nem is gond?

"de ettől egy teljesen különböző történet, hogy exportálod a szemetet."
Definiáld pls hogy mi ez az "exportálod a szemetet" mert eddig azt hittem ez az hogy a másokkal szagoltatjuk a szarunkat de most kiderült hogy nem.

"mátraaljai lakos teljesen outsider a történetben"
Jelezném hogy ha te idejössz Pestre büdösíteni én teljesen outsider vagyok a történetben.
Nem hozzám jössz, nem kértél és nem kaptál engedélyt hogy pöfögj itt nekem. :)

A következők derültek ki számomra:
1. Mások orra alá piszkítani mocskos dolog mert exportálja a szemetet, ellenben magunk alá ÉS mások orra alá piszkítani okés amenyiben dolgunk van.
2.Villanyautós Mátraalján kocsikázzon mert akkor nem exportálja a szemetet tehát okés. Minden máshol meg mocsok dolgot csinál. Akkor is ha dolga van.

Szerintem teljesen elvesztél ebben a moralizálós hülyeségben.
A mocsok a tüdőben az mocsok a tüdőben. Mindegy milyen szándékkal került oda.

Még légyszíves írd le hogy mit értesz "exportálja a szemetet" alatt és már békén hagylak ígérem. :R

(#1238) bambano válasza Elf (#1237) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azt jelenti a szemét exportálása, hogy nem ott termelődik az energia termelése közbeni szennyezés, ahol felhasználják vagy amihez köze van. Te Pesten azzal az árammal fogod tölteni az autódat és fogsz kisebb helyi szennyezéssel utazni, amit a Mátraalján termeltek meg, és Gyöngyöst borította be füstfelhővel. És azt mondod/mondjátok, hogy helyes, hogy nem Pesten pöfögik ki és közben szemérmesen hallgatsz arról, hogy az helyes, hogy máshol?

Ha téged nem sújt a közlekedés negatív oldala, akkor nem is tesz érdekeltté abban, hogy takarékoskodj vele. Mást sújt, az meg nem izgat téged.

De mindezt leírtam már többször, csak nem akarod érteni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1239) 7Heads Drago válasza schawo (#1197) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Lehet, dehogy kivül-belül nem tetszik az Ampera az biztos. Nem értem hogy elektromosban vagy hibridben miért kötelező trágyául kinéznie egy autónak. Nekem pl a Priusok se tetszenek.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1240) 7Heads Drago válasza schawo (#1200) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nálunk dízel autó van és relatíve kevesett is megyünk vele, meg egy leány gyermek. Akkor rosszabb vagyok mint egy reaktor? :D

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1241) schawo válasza 7Heads Drago (#1239) üzenetére


schawo
titán

Érdekes, szerintem az Ampera pont jól néz ki (a Chevy Volt jobban). Nem az Ampera E, hanem az Ampera.

Priusok csúnyák. Némelyik kevésbé csúnya (3. gen), valamelyik közepesen (2. gen), és valamelyik vizuális környezetszennyezés (1. és 4. gen). Kevés szép hibridet tudok említeni, de az ampera épp köztük van.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1242) 7Heads Drago válasza Somatom (#1222) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A következő lépcső gondolom az hogy a nyugdíjasokat lőjék le mivel sok a költség rájuk. Hihetetlen életképed van.:W

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1243) Mr K válasza schawo (#1233) üzenetére


Mr K
senior tag

Igen, bolygó méretekben minden sok. (Bár olvastam olyan okfejtést is már, hogy a globális felmelegedés okozta plusz kiadások akár fedezhetnék is a co2 kivonás költségeit - az is csillagászati összeg lesz....) De nézzük inkább kicsiben. Az én autóm úgy kb. 125g/km CO2-t termel kilométerenként, azaz 8000km alatt termel 1 tonnát. Ha lenne pl. ilyen swing-es kütyüm, akkor ezt 278kWh ~ 10500 Ft (lakossági) árammal ki tudnám vonni a levegőből. Ez azért nem valami mellbevágó összeg. De természetesen erre a célra tényleg olcsóbb lenne egy napelemet beszerezni.

Persze kérdés, hogy mihez kezdenék egy tonna CO2-vel. Pl. gyárthatnék belőle alkoholt (autó üzemanyagként is használható, de meg is lehetne inni, már amelyiket), ha erre is volna olcsó módszer. Mint pl. ez vagy ez.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#1244) csibe1 válasza Rolly (#431) üzenetére


csibe1
addikt

"Francia (Peugeot) autókba is ugyanaz a bosch gyártja az elektornikát mint a németbe ;), ahogy az adblue tartályt is ugyanaz a cég gyártja mint az audiba (mondjuk azok potyognak is :) )."

Na igen, a pözsó (csak így magyarosan) elmehet a csába, és még finom voltam. :)
A 2 éves Boxerben megadja magát az adblue tartály, cserélik.
Eltelik még talán egy év sem, és megint annyi a tartálynak.
A képviselet szerint ilyen nem történt eddig, tehát nem is történhet. :Y
Az új adblue tartály 300ezer Ft. Pfff, egy műanyag vacak, ami talán 20ezerbe sincs a gyárnak. Vicces, ja nem is.
Kösz, oda kerüljön a gyártó a képviselettel együtt ahová gondolom. :P
Amúgy meg a "nagyszerű" "haszongépjármű" rakterében szinte még a papírnál is vékonyabb a festés, ha véletlenül nekiesik a molnárkocsi már a fémig lenyúzta a festéket.
Értem én hogy spórolás, de azért másszanak vissza oda ahonnan előbújtak a fillérszexuáló trógerok, mert ez már viccnek is rossz.
Az már csak az "extra", hogy 5000km! után zörög a váltó!!! :F
Aztán jobb nem lett, 6000km-nél váltócsere!!!
Két hét alatt sikerült is a dolog!
Szóva lófütty az egész autóipar!
Lehet nyugodtan integetni az elektronyos autók mellett (akár jó pénzért is), azok sem azért vannak, hogy kíméljük a környezetet; hanem, hogy valakinek tele legyen a zsebe.
Fogyasztói társadalom van x éve, és ez nem csak az autókra érvényes!
Aki szerint az új kánaán jött el az elektromos autókkal, az alapítson új egyházat! ;] :P :C :DDD
Ez csak félig volt poén ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#1245) schawo válasza Mr K (#1243) üzenetére


schawo
titán

Egyik sem ígérte, hogy olcsó, csak azt, hogy kevés CO2 marad reakció a végén.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1246) schawo válasza csibe1 (#1244) üzenetére


schawo
titán

Egy villanyautóban nem tud tönkre menni az adblue tartály és a váltó. Az olcsó autókból akkor tudnak megélni, ha szar, és sok alkatrészt lehet hozzá jó drágán eladni az élettartam során. Villanyosoknál a gyártási és értékesítési haszonból kell megélni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1247) 7Heads Drago válasza schawo (#1241) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nekem nem jön be. Se az eleje (a lámpái miatt leginkább), se a belső. Eleve ki nem álhatom a bőr belsőt és a digitális műszerfalat. Habár nem tudom enged e berakni analóg jelegű mutatókat. De például a középső konzol az elforgatott beömlökkel nekem nem jön be.
Az Auris belterével/kinézetével pl semmi bajom sincs, vagy pl az Ioniq is jó.
A Chevrolet Volt például kívülről már tetszik, de belül ugyanaz mint az Ampera.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1248) 7Heads Drago válasza schawo (#1246) üzenetére


7Heads Drago
veterán

El lehet ott azt is rontani pl egy szoftver frissítéssel. Műanyag alkatrész pedig van az elektromosban is tudtommal.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1249) Somatom válasza 7Heads Drago (#1242) üzenetére


Somatom
veterán

Fölösleges rájuk golyót pazarolni. Az én nyugdíjamból már nem fog telni környezetszennyezésre.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1250) mjani1172 válasza Somatom (#1198) üzenetére


mjani1172
addikt

Ne haragudj, de ekkora hülyeséget nem gondoltam volna tőled.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.