Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) VOid


VOid
tag

Sziasztok,

Én most vettem egy ilyen routert. A wifi-vel akadtak gondjaim gyári firmware-val nem vagyok megelégedve a wifi erőséggel (7-8méter távolságra). Állítgattam 1-2 dolgot, a channelt 11-esre raktam ez tűnt a legtisztábbnak ez valamelyest segített de még lehetne jobb is.

Milyen firmwaret kellene feltennem hogy ez jobb legyen? + Valaki le tudná írni lépésről lépésre hogy tudok feltenni nem gyári firmwaret? sajnos teljesen analfabéta vagyok ilyen téren.. ill ha utána is nézek képes vagyok tönkre vágni a routert, mert valami lépést rosszul csinálok:D

A torrent beállításokkal se vagyok teljesen tisztában, ugrál össze vissza a letöltési sebesség (nem azért mert nincs elég seeder az biztos). Digi 200as netem van. Az előző routerem wr1043nd v1 stabilabbnak tűnt ilyen téren (igaz ilyen sebességeket se tudott).

(#1352) SharpSA válasza VOid (#1351) üzenetére


SharpSA
veterán

Kicsit olvass vissza. A legutolsó merlinnel sokkal jobb lesz a wifi.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1353) Ybear válasza VOid (#1351) üzenetére


Ybear
tag

Szia!

Egy kis környezetleírást adhattál volna azért... :)

Nagyon nem mindegy, hogy 3m vastag panel, vagy erdő, vagy családi ház vagymi, ahol használod.
Így látatlanban: (mint írta a kolléga előttem) a Merlin fw sokkal erősebb jelet ad, de a router firmware cseréjénél sokkal jobb (tisztább, szárazabb érzés) a megfelelő központi elhelyezés, ha ez lehetséges.

A torrentezésnél az ugrálás abból is adódhat, hogy 5mp-ként kérdezi le a Transmission a routert, közben sokminden törpénhet. Az "ajánlott" beállítások kicsit visszább lapozva megtekinthetőek.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#1354) MarQs válasza SharpSA (#1352) üzenetére


MarQs
senior tag

Transmissiont te raktál alá? Valamiért azt gondoltam, alapból be van építve, mint a Tomatoban...
Még nem volt időm próbálkozni ezzel a telepítéssel, de ha ez nem jó hozzá, vagy esetleg van jobb, dobjatok meg egy linkkel, lécci!
Előre is thx!

Szerk.
Közben megint bele lapozva látom, hogy egy Merlon build volt az alany, szal, elvileg HGG-vel is rendben működnie kell a dolognak...

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1355) SharpSA válasza MarQs (#1354) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem raktam, nincs rá szükségem. A router nálam router marad. A nason van erre való megoldás.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1356) mobilizmo válasza MarQs (#1354) üzenetére


mobilizmo
addikt

Van beépített torrent kliens a gyáriban, de az nem a Transmission. Nem nagyon használják még azok sem, akik egyébként a routert erre is szánják.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1357) MarQs válasza mobilizmo (#1356) üzenetére


MarQs
senior tag

Lecseréltem a gyári fw-t... a Download Mastert nem is néztem - pont azért, amit te is említesz.

(#1355) SharpSA
Én akkor adtam el a nasomat, amikor kipróbáltam az első custom fw-t a korábbi routeremen és lejött, hogy az igényeimet kevesebb erőforrásból és ráfordíással köbö ugyanúgy megoldja a vas - ezzel a routerrel a történet pedig méginkább megállja a helyét.

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1358) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#1356) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosabban Transmission van benne, ez régebben látszott a gyári fw log-jában is, ahol is írta, hogy transmission-daemon started, stb..., csak éppen az asus csinált hozzá saját gui-t, és elnevezte download master-nek. Nézted már például a tracker-en, hogy szerinte milyen klienssel töltesz le? Nem mellesleg használható hozzá a transmission remote gui is. :)

[ Szerkesztve ]

(#1359) kisbalazs83 válasza mobilizmo (#1356) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#1360) kymco válasza Intruder2k5 (#1358) üzenetére


kymco
veterán

Ez a transmission remote gui azt jelenti, hogy asztali alkalmazásként tudom kezelni a router torrentkliensét?

www.refujvaros.hu

(#1361) Ybear válasza kymco (#1360) üzenetére


Ybear
tag

Pontosan.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#1362) Intruder2k5 válasza kymco (#1360) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen!

transmission remote gui

Ha jól tudom egy apró kritériuma van a működésének, mégpedig, hogy az első torrentet be kell tenni a router admin felületéről, mert ha üres a download master listája, akkor nem megy a remote gui.

kisbalazs83, mobilizmo is biztosan a legjobb tudása szerint próbált meg segíteni, jó szándékkal.

[ Szerkesztve ]

(#1363) kymco válasza Intruder2k5 (#1362) üzenetére


kymco
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek a választ, letöltöttem, otthon kipróbálom....

www.refujvaros.hu

(#1364) Ybear válasza Intruder2k5 (#1362) üzenetére


Ybear
tag

Jól tudod, üres listával nem megy.

#1363 kymco: Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

Ha menni kell, hát menni kell.

(#1365) kisbalazs83 válasza Intruder2k5 (#1362) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Igen, ez biztos így van, de ha nem vagyok biztos valamiben, akkor nem mondom. Így indulnak a városi legendák is pl. M1 módra: [hirado.hu]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#1366) SharpSA válasza MarQs (#1357) üzenetére


SharpSA
veterán

Kinek mi az igénye. A nas tudja tükrözni a hdd tartalmát, a router meg nem. Nálam a torrent léte sokadik kérdés. Ha nincs, az sem probléma.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1368) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#1358) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem néztem, mint írtam nem használom erre a routert. Annak idején N16-ot használtam ilyesmire, akkor utána olvastam és egyöntetűen mindenki azt írta sz@r a beépített kliens. Lehet akkor még nem transmission volt, de most is tanultam valamit.

kisbalázs: kösz, építő jellegű hozzászólás volt

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1369) kymco válasza Intruder2k5 (#1362) üzenetére


kymco
veterán

Feltettem , de elakadtam a beállításoknál. Autentikáció rendben. A távoli host IP címe rendben (gondolom a routeré 192.168.1.1). A port szám a downloadmasterből kiolvasott 8081.
De az RPC útvonalhoz mit írjak? Mert a Downloadmasterben található útvonal beírására (letöltés helye) azt írja: 404- Not found, akár csak a default beírásra...

www.refujvaros.hu

(#1370) Intruder2k5 válasza kymco (#1369) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld ezzel...

/transmission/rpc

És a port nem 8081, hanem 9091!

[ Szerkesztve ]

(#1371) kymco válasza Intruder2k5 (#1370) üzenetére


kymco
veterán

Nem lett jó 404 - not found maradt. Még a tűzfalam is kikapcsoltam.
Mi ez az RPC útvonal?

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#1372) VOid


VOid
tag

Sziasztok,

Felraktam a merlin RT-N18U_3.0.0.4_378.50_HGG-FINAL firmwaret, a wifi tényleg jobb lett, de olyan interferencia alakult itt ki a gépemnél, hogy a hifi hangfalból folyamatosan hallok ilyen freki hangokat. Sajnos nem nagyon áll módomban máshova rakni a routert, pedig valszeg úgy jó lenne, de pont ezért vettem ezt a routert, h ne kelljen máshova raknom, hiszen azt mondták jó a wifije:D

Van valami megoldás erre?:)

Köszönöm előre is

(#1373) kisbalazs83 válasza VOid (#1372) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Tekerd lejjebb az adásteljesítményt. changelog:
< 25% (1-24)
100mW (20 dBm)

25% =< 50% (25-49)
200mW (23 dBm)

50% =< 75% (50-74)
316mW (25 dBm)

75% =< 100% (75-99)
500mW (27 dBm)

= 100% (100)
708mW (28.5 dBm)

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#1374) VOid válasza kisbalazs83 (#1373) üzenetére


VOid
tag

Erre a TX power adjustmentre gondolsz? lejjebb vettem 100%ról 25%ra, ugyanugy zajok jönnek a hangfalból, na így már tényleg meg vagyok lőve.

(#1375) Ybear válasza kymco (#1369) üzenetére


Ybear
tag

Nálam is úgy működik, ahogyan Intruder2k5 írta.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#1376) kisbalazs83 válasza VOid (#1374) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Próbáltál másik csatornát beállítani?

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#1377) VOid válasza kisbalazs83 (#1376) üzenetére


VOid
tag

Próbáltam , de még nem próbáltam végig az összeset, azt tudom hogy miközben állítja magát át, addig elcsendesedik:) Nem emlékszem hogy az alap firmwarevel lett volna ilyen, Na mindegy majd holnap tesztelek több csatornát is.

[ Szerkesztve ]

(#1378) kymco válasza Ybear (#1375) üzenetére


kymco
veterán

Nálam nem működik. Van még más, esetleg, amit be kell állítani az eddigieken felül?

www.refujvaros.hu

(#1379) Intruder2k5 válasza VOid (#1377) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csinálnál ezzel egy képet az éterről, és betennéd ide?

http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html

(#1380) Ybear válasza kymco (#1378) üzenetére


Ybear
tag

Ezt csekkold még le, ez is saját működő beállítás:

[szerk]: a könyvtárneveknek értelemszerűen a sajátodnak kell lennie.

Valamint bukhat még el:

[ Szerkesztve ]

Ha menni kell, hát menni kell.

(#1381) sziku69


sziku69
senior tag

Kicsit elbizonytalanodtam a vásárlással kapcsolatban.
A negatívumoknál írják, hogy például a filmnézésnél nem teljesít túl jól a vas. Vannak ilyen téren tapasztalatok?

(#1382) kymco válasza Ybear (#1380) üzenetére


kymco
veterán

A fehér hátterű beállítások hol érhetők el?

www.refujvaros.hu

(#1383) VOid válasza Intruder2k5 (#1379) üzenetére


VOid
tag

Csináltam egy képet Inssiderrel, ez azon a gépen van amin kell hogy menjen a wifi, az én gépem kábelről csatlakozik a zaj forrás itt van, mert a router is itt van.

Azt vettem észre bárhová állítom a channelt, folyamatos kattogást hallok a frekvenciákkal a hifi hangszórójából, de bármilyen wifi beállítást átállítok, kb 10 secre megszűnik ez a hang(akár az SSID-t), először azt hittem javulást értem el de így nem nagyon :)

Csak arra történik változás ha mozgatom a routert, de nagyon nincs hova tennem, átkebelezni itt mindent meg nem nagyon szerettem volna, pont ezért vettem ezt a routert h ne kelljen :)

(#1384) Intruder2k5 válasza VOid (#1383) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valahol sejtettem, hogy tele van zsúfolva a környék WiFi-vel, ezért nem jó nálad sehogy sem. Az igazi megoldás itt csak az 5GHz-re váltás lenne, viszont azt meg a kliens oldalnak is támogatni kell, tehát ha van ami nem támogatja, azt cserélni kellene. Na de a jelen állapotra visszatérve, a 11-es csatorna számodra az egyik legrosszabb választás szerintem, mivel a sajátod mellett a három legerősebben zavaró hálózat mindegyike ugyanezen a csatornán sugároz, tehát megpróbálnák váltani, csak az a baj, hogy szabad hely egyáltalán nincsen! Amit érdemes lenne megpróbálni, a 13-mas és a 2-es csatorna.

Ha a routert nem tudod odébb tenni, akkor tedd odébb a hangfalat!

(#1385) VOid válasza Intruder2k5 (#1384) üzenetére


VOid
tag

Na közben megoldottam arrébb raktam az erősítőt, nem kicsit kellett pakolászni:)
Az 5 Ghz-el nem lett volna gond mert a másik oldalon a wifi adapter Linksys AE2500 ami tud 5ghz-et, ezt a routert is azért vettem, mert hogy "elfelejthetem hova raktam" ilyen ajánlással kaptam, de most hogy megnézem egy archer c5 ami tudja az 5ghz-es frekit is egy ezressel lett volna drágább, gondolom akkor az sokkal jobb választás lett volna? Amúgy 10 emeletes panel 5 emeletén vagyok.

(#1386) Ybear válasza kymco (#1382) üzenetére


Ybear
tag

A Transmission Remote GUI-ban, az F9 megnyomására.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#1387) sziku69


sziku69
senior tag

Tudja valaki, hogy a tp-link antenna jó ehhez?

Erre tudtok mondani valamit?

(#1388) Oczu válasza sziku69 (#1387) üzenetére


Oczu
senior tag

Jó, amennyiben a csati passzol hozzá

Én is így használom,

kymco: sajna én is ilyen problémával szembesültem, egy darabig jó volt, de egy ideje csak a nagy sajtszag és lövetem nincs, mi baja.

[ Szerkesztve ]

(#1389) sziku69 válasza Oczu (#1388) üzenetére


sziku69
senior tag

Igen. Ez a kérdés. A csatoló jó-e hozzá? :)

(#1390) kymco válasza Ybear (#1386) üzenetére


kymco
veterán

Nekem sajnos ez inaktív. (a menüben szürke)

www.refujvaros.hu

(#1391) Ybear válasza kymco (#1390) üzenetére


Ybear
tag

Vélhetően akkor neked nem ment fel rendesen a DM.
Bővebb információ hiányában csak azt tudom javasolni, hogy szedd le, és ha megoldható, akkor egy üres vinyóra tedd fel ismét.
Nekem egy 160GB-s sokéves külsőházas-külsőtápos teljesít szolgálatot már vagy 170 napja hiba nélkül.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#1392) Oczu válasza sziku69 (#1389) üzenetére


Oczu
senior tag

RPSMA csatija van, a legtöbb antenna ilyen.

Gondolom, ilyet akarsz rátenni

(#1393) sziku69 válasza Oczu (#1392) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia. Igen, erről van szó. Tehát jó hozzá. Köszi.

(#1394) Intruder2k5 válasza sziku69 (#1393) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért is jó neked, hogy TP-LINK antenna kerül az ASUS-ra?

(#1395) sziku69 válasza Intruder2k5 (#1394) üzenetére


sziku69
senior tag

Mert ezek 8 decibelesek. A tp-linken vannak rajta most. Ha eladom akkor a gyárit teszem vissza.

(#1396) kymco válasza Ybear (#1391) üzenetére


kymco
veterán

Köszi az ötletet.
Vsz újrahúzom az egész firmware-t.

www.refujvaros.hu

(#1397) MaCS_70 válasza sziku69 (#1395) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt ugye tudod, hogy nagyobb nyereségű antennával csak a botra merőleges síkban nyersz térerőt, a besugárzott felület "vastagsága" csökken, azaz a vételi tér "kilapul"?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1398) sziku69 válasza MaCS_70 (#1397) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia. Igen, úgy tudom, hogy a tengelyre vertikálisan, és horizontálisan sugároz. De az vonatkozik a gyengébb antennákra is, nem?
Ha nem vonatkozik, akkor nem érdemes cserélgetni? Jobb az amit gyárilag rátesznek?

Most tp link 1043 v.1 van. Csak mint írtam valahol, kicsit le van terhelve, és talán emiatt (is) lassul be a net néha.
Sajnos csak 10 Mbit-es upc netem van, és ezt kell neki "beosztani". 3-4 gép megy róla szinte folyamatosan. Ezért gondoltam azt hogy talán ez az asus megfelelő lenne, mert elég erős a hardver, és van memória bőven.

Bár a tp-link 1043 v.2 már jóval erősebb mint az elődje, és olcsóbb is, épp ezért állok most dilemma előtt, hogy melyiket érdemesebb.

A tetőtérből kell a földszinten át lejönni a szuterén részbe. Van az első szinten, a lépcső feljáróba téve egy Linsys wrt 54gl. ami bridge-ként szolgál. Ez erősíti a jelet lefele.

Szóval ebből kell "gazdálkodnom." :)

(#1399) MarQs válasza sziku69 (#1381) üzenetére


MarQs
senior tag

Erre a filmnézésnél nem teljesít túl jól dologra - "film beöltése több másodperc, belepörgetés esetén szintén várni kell" - igaz még nem asztali lejátszóval, hanem PC-vel tesztelve, de nem találkoztam a problémával.
Routerre csatlakoztatott HDD-ről rendesen beolvassa az anyagokat, pörgetésnél, léptetésnél ugyanúgy - a több gigásakat is, pedig a Transmission is fut mellette, rendesen megkínálva... persze ez mindössze rövidtávú tapasztalat. Remélem idővel is marad ez a minőség.

Szerk.
FW a jelenlegi legfrissebb HGG és egyelőre csak madzaggal teszteltem...

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1400) rszp


rszp
aktív tag

Sziasztok!

Használja valakai a dual wan lehetőséget? Valami tapasztalat vele esetleg?

Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.