Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) wong kok wah válasza Intruder2k5 (#1797) üzenetére


wong kok wah
senior tag

(#1802) Intruder2k5 válasza wong kok wah (#1801) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Böngészővel sem éred el távolról?

(#1803) wong kok wah válasza Intruder2k5 (#1802) üzenetére


wong kok wah
senior tag

De,
host.asuscomm.com:8081 -en elérem

(#1804) Intruder2k5 válasza wong kok wah (#1803) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

9091-es portot nem próbáltad megnyitni a virtual server menüben?

(#1805) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Sziasztok!

Ilyen router vásárlás előtt állok.
Olyan kérdésem lenne, hogy az alábbi renszernek: [RaidSonic ICY BOX IB-268StU3-B] + [1TB WD 2.5" Red] a router USB 3.0án keresztül tud elég áramellátást biztosítani?

Vagy használjak inkább 3.5" és külső táp kombót? 1TB WD 3.5" WD10EFRX + Sharkoon Rapid-Case.

Köszi

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#1806) MarQs válasza F1rstK1nq (#1805) üzenetére


MarQs
senior tag

USB3.0-ás portról max. 4,5W-ot tud felvenni egy HDD, ami az 1TB-os kicsi RED esetében, még a felpörgés alatti csúcs áramfelvételekhez is elég kell hogy legyen. Írás/olvasás alatt 1,4W-ot eszik a hardver, szóval bele kell hogy férjen a külső házzal együtt is - ez nem lehet gond! Ellenben néhányan, itt a topikban jelezték, hogy adódhat probláma kompatibilitás terén külső házakkal - nem lett igazán felgöngyölítve a jelenség oka, így nem árt, ha van egy "B" terved!

Innen, ha visszaolvasol, látni fogod mi volt a helyzet...

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1807) F1rstK1nq válasza MarQs (#1806) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Köszi szépen!

Akkor így szinte biztos, hogy a 2,5" os kombó lesz amit linkeltem. Kipróbálom a RaidSonic tokkal, aztán beírom, hogy jól működik-e.
B tervem meg az lesz akkor, hogy veszek egy olyan házat a kis WD-hez ami mondjuk neked vagy Intruder2k5 -nek van. :D Ez így jó szerinted?

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#1808) MarQs válasza F1rstK1nq (#1807) üzenetére


MarQs
senior tag

Reméljük a legjobbakat! :)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1809) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Megéri cserélni ac56u-ra tud annyival többet a 2 mag, torrent terén jobban terhelhető?

(#1810) egerj


egerj
tag

Üdv mindenkinek!

Beüzemeltem egy ilyen eszközt. Van rajta egy USB2 500Gbyte HDD, NTFS fájlrendszerrel.
A gyári firmware -t használom, verzió:3.0.0.4.374_4983

Két kérdésem:
- ez a fájlrendszer megfelel vagy formázzam másikra ?
/cca 250 Gbyte adat van rajta/
- nem megy a DLNA szerver:
a wifi beállítása után az első a DLNA beállítása volt
ekkor még működött
a Samsung TV is látta...
miután több mappát is beállítottam, az állapot átállt idle -re
az előbb kiszedtem a mappákat, majd újra beraktam egyet - amiben egy film volt - először még
működött, aztán csak átállt idle-re..

mit csináljak ?

Jenő

(#1811) Intruder2k5 válasza egerj (#1810) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Tegyél rá HGG fw-t.

(#1812) gaben88


gaben88
őstag

Sziasztok,

Van nekem egy 1.5TB-os külső USB3.0-ás nagyméretű HDD-m. És érdekes módon a router a legfrissebb gyári FW-el, csak az USB 2.0-ás porton ismeri fel. Pendrive-ot viszont bárhol. Ez mitől lehet? :R

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1813) VANESSZA1 válasza gaben88 (#1812) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Üdv a klubban.
Vagyunk így egy páran.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1814) gaben88 válasza VANESSZA1 (#1813) üzenetére


gaben88
őstag

Közben visszaolvastam és már láttam. Hát ez cink, akkor marad a USB 2.0. Ezen amúgy nem javít a Tomato sem? Úgy is fel akarom azt rakni, az volt az előző routeremen is.

Illetve miért van az, hogy a rádugott winyót ftp-n, kívülről is elérem, mikor a DDNS-t már kikapcsoltam? ftp:\\felhasznalonev.asuscomm.com címen felhasználónév, jelszó párossal.

:R

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1815) Captor válasza gaben88 (#1814) üzenetére


Captor
tag

A DDNS adott webcímhez ip címet rendel hozzá. Amíg nem változik az ip cím, addig elérhető marad gondolom.

(#1816) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Ti mekkora swap területet hagynátok 1TB-os WD RED 2,5"-os HDD-nek? Ma délután szeretném majd particionálni. :R

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#1817) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Még az előző hozzászólást kiegészítve! Mindent Intruder2k5 csodás leírása alapján fogok csinálni.
A tomato támogatja a ext4es fájlrendszert? Mert akkor csak annyival módosítanám, hogy nem ext3ra hanem ext4re particionizálom a hdd-t.

Ti most a 129-es vagy a 130as tomatot tennétek fel a helyemben? Olvastam itt pár embernek gondja volt az 130cal csak azért kérdezem.

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#1818) Intruder2k5 válasza F1rstK1nq (#1816) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem 256MB RAM-hoz már nem feltétlenül kell a swap, de ha akarsz létrehozni, akkor 256-512MB legyen.

Tudtommal ARM build támogatja az ext4-et, amit én használok MIPS-et, az sajnos nem.

130 AIO-t tegyél fel szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1819) F1rstK1nq válasza Intruder2k5 (#1818) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Rendben, így lesz ahogy írtad! :K

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#1820) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Még csak elméletben kérdezem, mert nem volt időm kipróbálni a dolgokat, mivel elkevertem a PPPoE accoutom és újra kell kérnem a Telekomtól... :D

Szóval Telekomos HGW-m van: ZTE ZXDSL931VII.

Intruder2k5 már adott tippeket, hogy hogyan lehetne belőni a HGW-t, hogy csak modemként funkcionáljon, de azért megkérdem hátha van itt vkinek konkrétan ilyen HGW-je és ő, hogyan használja ezzel a routerrel.
Itt a konkrét felület:
Szóval a username és password párost hagyom beírva, PPPoE pass-through pipa. És elvileg ennyi beállítás elég a HGW-n? A routeren meg megadom a PPPoE username/password párost szintén.

Köszi

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#1821) lehella válasza F1rstK1nq (#1820) üzenetére


lehella
senior tag

Szia! Én is pontosan ilyen HGW-t használok és nálam is csak a pipa van ott, mást nem kellett beállítani. Érdekes módon ez korábban (N18U router előtt) is true értéken volt.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#1822) F1rstK1nq válasza lehella (#1821) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Óóó, ez nagyon jó hír akkor. Köszönöm!

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#1823) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Tomatot felraktam, sambat belőttem. Tomato beépített transmissionjét használom Intruder2k5 fórumán talált Transmission Webcontrol felülettel. Eddig minden okés.
Hálózaton belül itt érem el a transmissiont: http://192.168.1.1:9092/transmission/web/

Kérdésem az, hogy hogyan tudnám azt megcsinálni, hogy hálózaton kívülről melóhelyről tudjak hozzáadni torrenteket? Ki kéne engednem valahogy a címem?

Köszi a segítséget

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#1824) Intruder2k5 válasza F1rstK1nq (#1823) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

USB and NAS - BitTorrent Client - Remote Access - Allow remote access

Ezen kívül kell hozzá valamilyen DDNS cím is (pl. noip.com), ha csak nincsen fix WAN IP címed.

(#1825) F1rstK1nq válasza Intruder2k5 (#1824) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Köszi, mindent a leírtak szerint csináltam, elvileg jó is. Most hogyan tudom elérni? Sorry a láma kérdésért. :D

Ez a hostnevem: http://klaytonwade.ddns.net/

De jelen esetben nem érem el.

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#1826) F1rstK1nq válasza F1rstK1nq (#1825) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

áááá portszámot a végére, sorry már fáradt voltam, de így minden okés.

Köszi-köszi :R

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#1827) cyber86


cyber86
őstag

Jól látom a leírás szerint, hogy új HGG jelent meg vagy csak a leírás van frissítve?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1828) trunsel


trunsel
csendes tag

Sziasztok! lenne egy kérdésem ... UPC netem van wifis modemmel, amin ugyebár nincs dindns a kamerához, ezért vettem egy Asus Rt-N18u modemet, A modemet switch módba kapcsoltam, beállítottam a routeren mindet és el tudom érni a kamerát kivülről. Eddig minden okés, na viszont van egy kis gondom, mert én szoktam játszani netes játékokkal, és amióta ez a routerem van bizonyos játékoknál minilaggol stutteringezik stb stb.. ez ellen nem tudtam csinálni semmit. Ez tuti a router hibája mert amikor direktbe volt a modemmel kötve csak a gép sose volt ilyen. Most egy olyat csináltam hogy vissza reseteltem a modemet, tehát mind a két oldalról el lehet érni a netet. De most a ddns meg nem működik tehát nem jó a kamera, azt írja hogy az ip cím nem érvényes.. Mit lehet tenni a helyzetembe? tanácstalan vagyok.. :(

(#1829) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Közben rájöttem, hogy elrontottam, mert az RT-N16-ba kellett volna küldenem.

HP LaserJet 1018-at próbálom telepíteni. Ezt raktam be az USB Hotplug script ablakba:

#!/bin/sh
if [ $PRODUCT = "3f0/4117/100" ]; then
if [ $ACTION = "add" ]; then
sleep 1
cat /jffs/sihp1018.dl > /dev/usb/lp0
fi
fi

Már próbáltam minden beállítás variációt. Két állapot létezik: nem nyomtat vagy végtelenül nyomtat. Jelenleg
így van beállítva:

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1830) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#1829) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha bekapcsolod az USB 1.1 támogatást? Esetleg a Bidirectional opció?

[ Szerkesztve ]

(#1831) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#1830) üzenetére


mobilizmo
addikt

Próbáltam.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1832) Prosector


Prosector
addikt

Sziasztok!

Olvastam, h a melegedéstol nem kell parázni, de én viszonylag melegnek erzem idle-ben is(ezt ugy ertem, h kvázi csak áram alatt van a router, egyedul a wifi megy, de azt sem hasznalja semmi).

Ez is normális? (az igaz, h 30 fok van a szobaban)

Ha jól emlékszem Intruder írta, h a Tomato nem bírja a gigás netet. HGG-vel nincs ilyen gond? Mert akkor kiprobalnam azt.

Tuningról tudna vki pár szót írni, v linkelni egy how-to-t?

Köszönöm! :R

(#1833) Intruder2k5 válasza Prosector (#1832) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Ha jól emlékszem Intruder írta, h a Tomato nem bírja a gigás netet."

CTF-el meg lehet próbálni azért, hogy mit teljesít.

HGG a gyári fw-ből készült, így abban van HW NAT.

[ Szerkesztve ]

(#1834) Prosector válasza Intruder2k5 (#1833) üzenetére


Prosector
addikt

Nem vagyok otthon a témában (penteken vettem a routert), elmondanad mi az a CTF?

Fw-eket illetoen amugy partatlan vagyok, mindegy melyik van fent, ha jó.

OC-vel kapcsolatban annyit tudok, h vmit be kell irni vhova(nem talaltam meg a topikban). Ebben tudnal segiteni?

Cpu/Ram OC eleg nekem, a wifi megfelel(csak a telóm van rajta, garzonban).

Idle melegedés ezek szerint nem gáz?

Köszi :R

(#1835) Intruder2k5 válasza Prosector (#1834) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

CTF (Cut-Through Forwarding)
Lehet, hogy többet is tud 7-800Mbps-nél, ezért mondom, hogy ez majd próba után derül ki. Vagy marad a HGG fw, a HW NAT-al.

Mindenki azt használja mi bejön neki, és/vagy ami funkcionalitásban jobb neki.

SoC overclock-hoz két parancsot kell futtatnod, ehhez leginkább SSH kliens (PuTTY) ajánlott, de végülis a webes felületen is le lehet futtatni. 1000MHz-es SoC órajelhez az alábbi két parancs szükséges:
nvram set clkfreq=1000,800
nvram commit

Alap órajelen egyáltalán nem félteném az eszközt a melegedéstől, de ha már túlhúzod, azonnal más lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#1836) dzoli87


dzoli87
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Egy ilyen router vásárlása előtt vagyok éppen (néztem még az rt-n65u-t, de jelenleg csak 1db 5GHz-s eszköz van itthon, telefon, és ez a router szimpatikusabb a külső antennák és a több memória miatt).
Bocsánat az elkalandozásért, csak próbálom magamat is meggyőzni, hogy jól választok! :D
Szóval a kérdésem a tomato fw. felé kanyarodna, még pedig, hogy:
innen:[advanced tomato]
vagy
innen:[shibby]
érdemesebb majd letölteni vagy teljesen mindegy?!
Köszönöm!
:R

[ Szerkesztve ]

(#1837) Intruder2k5 válasza dzoli87 (#1836) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A memória mindkettőben 256MB, csak az RT-AC56U dual core SoC-os, még ebben single core SoC van. Ettől függetlenül ez egy nagyon jó router, és tény, hogy WiFi-ben messze veri az RT-AC56U-t.

Tomato van több féle is, én Shibby párti vagyok, de természetesen bármelyiket fel lehet rakni, ami támogatja a routered.

(#1838) dzoli87 válasza Intruder2k5 (#1837) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Köszönöm a választ, én az RT-N65U-t írtam, :) árban az van hozzá közel, de néztem azt is, amit te írtál, az már nekem most egy kicsit sok lenne.

(#1839) Intruder2k5 válasza dzoli87 (#1838) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja igen, bocsi, nem tudom hova figyeltem. :)

Az RT-N65U viszont még nem is ARM SoC-al van szerelve, tehát nem csak memóriában gyengébb mint az RT-N18U.

[ Szerkesztve ]

(#1840) dzoli87 válasza Intruder2k5 (#1839) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Nagyon köszönöm, így már teljesen nyugodt vagyok!
:R

(#1841) Prosector válasza Intruder2k5 (#1835) üzenetére


Prosector
addikt

Köszönöm a kimerito válaszokat :R

Van vmi app. esetleg, amivel monitorozni lehet a cpu tempet?

Igazabol nem hiszem, h nagy szuksegem van az OC-re, csak rosszul erzem magam, ha vmi alaporajelen megy.

(#1842) Prosector válasza Prosector (#1841) üzenetére


Prosector
addikt

651-es hibakod mit jelent?

Felraktam a tomatot es amikor csatizni akarok ezt a kodot irja ki.

(#1843) Intruder2k5 válasza Prosector (#1842) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi ír 651-es hibát?

(#1844) cyber86


cyber86
őstag

Valaki nem tudja, hogy mikor lesz fent a HGG 378.55?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1845) Prosector válasza Intruder2k5 (#1843) üzenetére


Prosector
addikt

Amikor a halozat es megosztasi kozpontban kivalasztom a digi ikonjat, kattintok a tovabbra es a hibakod jon be.

(#1846) Intruder2k5 válasza Prosector (#1845) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha routert használsz, akkor a DIGI kapcsolatot a routerben állítsd be!

Basic -> Network -> WAN -> Type -> PPPoE

Alatta (Username / Password) megadod a felhasználónevet és a jelszót.

Connect Mode -> Keep Alive

PC-n pedig tiltsd le a DIGI-s kapcsolatot, vagy legalábbis ne kattintgass rá, és az automatikus kapcsolódás is legyen kikapcsolva, router használata esetén csak a Helyi kapcsolat kell.

(#1847) Prosector válasza Intruder2k5 (#1846) üzenetére


Prosector
addikt

Nen ferek hozza routerhez. Amikor beirom az ip-t a bongeszobe, azt irja, a beallitasok frissitesre kerultek, ip vagy portszam modosult, kapcsolat bontasra kerul, a beallirasok eleresejez csatizzak a wifihez es hasznaljam a frissitett ip-t es portszamot.

Nem tudom elernu a wifit sem.

(#1848) Intruder2k5 válasza Prosector (#1847) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tiltsd le a DIGI-s kapcsolatot, csak a helyi kapcsolat legyen aktív. Ha kapsz egy publikus DIGI-s IP címet, nem is fogod elérni vele a routert.

(#1849) Prosector válasza Intruder2k5 (#1848) üzenetére


Prosector
addikt

Digis ikonnal nincs letiltas opcio, csak az ethernetnel es a wifinel van.

(#1850) Intruder2k5 válasza Prosector (#1849) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor a tulajdonságainál kapcsold ki az automatikus kapcsolódást, aztán bontsd a kapcsolatot. Ha így sem megy, akkor töröld a DIGI-s kapcsolatot. Többet erre nem tudok mondani, valahogyan el kell érni, hogy a PC ne csatlakozzon a DIGI-hez, mert akkor egyrészt nem fogod elérni a routert, másrészt felesleges is a router, ha továbbra is PC-vel csatlakozol.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.