Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) bala6120 válasza MarQs (#1399) üzenetére


bala6120
senior tag

+1
Nálam is ez a konfig, teszi a dolgát.

(#1402) sziku69 válasza MarQs (#1399) üzenetére


sziku69
senior tag

Gondolom ez sok körülménytől függ. Környezeti tényezők. kliensek kiépítése. stb.

Lenne egy olyan kérdésem, hogy az előző hozzászólásomban említett linksys-el, ami ugye nem gyors, a mai routerekhez képest, viszont az egyik legjobb a távolságok áthidalására.
Szóval ezt a routert lehet használni bridge-ként, ha a kiszolgáló router például ac-s illetve/vagy dual band-es?
azt hiszem ez 801.11g-s. (linksys wrt54gl)

(#1403) sziku69 válasza sziku69 (#1402) üzenetére


sziku69
senior tag

Azzal tisztában vagyok hogy a hálózat nem lesz gyors, viszont a bridge-ről már csak a netet használom leginkább, irodai gépen.

Most nézem, hogy az Asus RT-AC68U a nagytestvére az RT-18U-nak?

[ Szerkesztve ]

(#1404) kymco válasza Ybear (#1391) üzenetére


kymco
veterán

Elég egy win8.1 által ntfs-re formázott winyó?
A JFFS2 ugye nem a winyóhoz köthető, hanem a routerhez?

www.refujvaros.hu

(#1405) Ybear válasza kymco (#1404) üzenetére


Ybear
tag

Igen.
Előre NTFS-re formázott volt az enyém is, olvasta/írta simán. Ez esetben bármikor át lehet dugni egy másik gépre is, ami akkor lehet előny, ha már nagyon töredezett (lett) a vinyó, és igényel némi karbantarást.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#1406) MarQs


MarQs
senior tag

A port továbbítást használjátok?
Küzdök vele egy ideje, próbálom beállítani a webes felületen, hiába tesztelem kívülről, WAN felől is, de csak nem akarja bevenni a gyomra...
Beállítások terén visszamentem egészen a gyári FW alapbeállításaiig - csak azt változtattam, ami a funkcióhoz szükséges.
Hol lehet elcseszni a dolgot? Pedig nem egy bonyolult dolog...

(Transmission-höz kellene, azért használom a router fix LAN címét.)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1407) Intruder2k5 válasza MarQs (#1406) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A router WAN IP címe publikus? Nem HGW van előtte?

(#1408) krealon válasza MarQs (#1406) üzenetére


krealon
veterán

"(Transmission-höz kellene, azért használom a router fix LAN címét.)"

A Transmission a router LAN portjan hallgatozik?
Mert a fenti beallitassal ezt definialtad.

Ha a transmission a routeren fut, nem kell port tovabbitas.

Ha a transmission nem a routern fut, akkor annak a gepnek az IP cimet kell beirni a "Redirect To"-hoz, amin a transmission fut.

(#1409) MarQs válasza Intruder2k5 (#1407) üzenetére


MarQs
senior tag

A router WAN IP címével nem csináltam semmit... jelenleg a webes felületen ezt mutatja a rendszer -> "WAN IP: 77.234.81.79"

krealon
Igen! A TM a routeren futna, de amikor próbáltam belőni az alkalmazást, állandóan zárt portot jelzett. Lefele jött anyag, de vissza már semmi...
Aztán próbáltam úgy lépésenként visszafele tesztelni a port forwardot, hogy egészen a gyári FW alapbeállításaiig jutottam - sikertelenül.

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1410) MarQs


MarQs
senior tag

Még egy tippem van, amit nem próbáltam: SSH-n keresztül megcsinálom ezeket a lépéseket (bár a WAN felőli, távoli elérés 9091-en keresztül nekem nem fontos).

[forrás]

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1411) MarQs


MarQs
senior tag

Bevált a tipp szerencsére... az előző posztomban lévők segítségével már megy kifelé és befelé is kommunikáció - bár érdekes, hogy a nyitott portok nincsenek nagy köszönőviszonyban a tűzfalszkriptben beállítottakkal...

A lényeg, hátha az utókor számára még hasznossá válik - felvésem hát ide a falra - hogy HGG féle RMerlin firmware alá Optware-t, majd Transmission-t ezzel és ezzel a két leírással feltenni nyalóka!
Ha pedig probléma merülne fel port nyitásával kifelé, akkor az előzőekben említett szkript létrehozásával orvosolható a dolog! (A 9091-es port sora nyugodtan mellőzhető.)

További szép estét!

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1412) gxyb


gxyb
aktív tag

Jó estét mindenkinek!
Próbálom beállítani a download masterhez a transmission remote gui-t, de állandóan a connection timed out hibaüzenetet kapom.
Mit csinálhatok rosszul?

(#1413) CheGhost válasza gxyb (#1412) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Helló!
Talán segít valamit... [link]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#1414) gxyb válasza CheGhost (#1413) üzenetére


gxyb
aktív tag

Köszönöm,de ezt már próbáltam, nem használt.

(#1415) CheGhost válasza gxyb (#1414) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Akkor én még egyszer átnézném/újra beírnám a host címét, portját, a felhasználó nevét és a jelszavát. Más ötletem sajnos nincs, de gondolom ezeken is már túlestél.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#1416) gxyb válasza CheGhost (#1415) üzenetére


gxyb
aktív tag

Már kb. 3-4 szer átnéztem átírtam mindent :)

(#1417) Klupido


Klupido
tag

Sziasztok!

Esetleg használja valaki a routert 3G/4G usb modemmel?
Tervezem a nyaralómba Huawei E3272 modemmel szolgáltatni a netet,csak az asus oldalán nincs ott az ellenőrzött modemek között ez a típus.Attól független működhet még vele?

(#1418) kymco válasza MarQs (#1411) üzenetére


kymco
veterán

Ez azt jelenti, hogy az asus download master-e helyett feltettél egy full transmission-t?

www.refujvaros.hu

(#1419) MarQs válasza kymco (#1418) üzenetére


MarQs
senior tag

Igen, elérhető a legfrissebb belőle!
Előtte lecseréltem a gyári FW-t HGG-re - ami ugye gyakorlatilag ugyanaz, csak néhány ponton okosabb - aztán a hosszabb (elegánsabb) megoldással felment az Optware, majd a TM-mel folytattam a negyedik lépéstől.
Szépen teszi a dolgát és a router is igen stabil, még komoly terhelés alatt is.

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1420) kymco


kymco
veterán

Ha eddig nem derült ki, most egyértelmű lesz lámaságom: Mire jó az optware? A transmissiont már megértem :)

www.refujvaros.hu

(#1421) PGeri92


PGeri92
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem én is egy ilyen routert. Előtte egy tp-link 841ND-m volt. A tp-linkkel 3-4 méterre a routertől wifin keresztül simán töltött le stabilan 8 mbs fölött, ezzel pedig rettentően ingadozik, van h felmegy 8 fölé bár nagyon nagyon ritka, de van h 1 mega alá is bemegy... Tény h sok wifi van a környéken, de a tp-link simán vitte, ez meg nem igazán akarja... :/ mitől lehet ez?? hozzáteszem 80 megás netem van és lanon keresztül is inkább a 6-7 környékén mászkál mint 8 fölött... tp-linkkel simán 8,5 fölött jött minden, 8 alá be se ment... köszi előre is a segítséget... :)

(#1422) MarQs válasza kymco (#1420) üzenetére


MarQs
senior tag

Pongyolán megfogalmazva - mivel én is csak karcolgatom a felszínt - az Optware egy szoftvercsomag kezelő, egy kényelmi megoldás, ami az adatbázisából kezeli az adott rendszer(ek)hez elérhető szoftvereket, alkalmazásokat: a segítségével tudsz egy-két egyszerű parancs kiadásával, kvázi automatizálva installálni, frissíteni, eltávolítani (stb.) - hálón keresztül, távolról. Ergo, ez teszi fel neked a Transmissiont. :)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1423) kymco válasza MarQs (#1422) üzenetére


kymco
veterán

Köszi. A transmission és az optware telepítőt honnan kell leszedni? Mert ezt nem látom a leírásban, csak a puttyba beírt parancsokat.
Az optware telepítésénél az ext3-as linux formált merevlemez kitétel az USB-s winyóra vonatkozik, ugye jól értem?

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#1424) szakkör


szakkör
csendes tag

A gyári ASUS FW hogyan osztja meg a Router-hez csatlakoztatott USB eszközöket a hálózaton (=Samba Share), külön-külön beállítás vonatkozik az USB2 és USB3 Port-ra, vagy csak egy eszközt (USB2 vagy USB3) képes osztani?

[ Szerkesztve ]

(#1425) MarQs válasza kymco (#1423) üzenetére


MarQs
senior tag

A telepítéshez szükséges csomagokat nem kell külön leszedned - ezeket letölti magának az Optware!
Csak annyit kell tenned, hogy mindenek előtt cseréled a gyári FW-t HGG-re - mintha csak egy újabb gyárival frissítenéd - aztán engedélyezed/bekapcsolod a JFFS partíciót, ehhez az egyedi szkriptek futtatását és az SSH-t...

...aztán a plusz három lépésnek köszönhetően hosszabbnak titulált megoldás ("THE LONG WAY") lépéseit, a PuTTY-n keresztül nyitott parancssorba beollózod.
(Csak azokat, amik fehér karakterekkel vannak szedve - a többi a "válasz" lesz, amit te is látni és kapni fogsz a parancsokra. Mindegyik sort - Optware telepítésénél azt a hatot - külön-külön viszed be! Mindegyik után nyomj egy Entert. Böngésző ablakból "Ctrl + c"-vel ugye kimásolod, majd a parancssorba (PuTTY ablak) beilleszted egy jobb klikkel. Parancssorban a beillesztés a jobb klikk!)
A lépések közben azért ellenőrizd is, hogy ugyanazok a válaszok jöttek-e vissza, mint amiket a leírásban is látsz!

USB-s HDD és RT-N18U router esetén EXT4-re kell formázni a merevlemezt! Zárójeles rész: "(EXT4 only on ARM devices, like RT-AC56U, RT-AC68U or RT-AC87U)." ARM-es proci van a motyóban, szal, erre ez vonatkozik!

Ha az Optware telepítésénél az utolsó parancs is megvolt ("ipkg install nano"), akkor folytasd a TM-mel, a negyedik lépés " ipkg install transmission" parancsával! Aztán jöhet a 4a (a 4b nem a routeredre vonatkozik), majd az ötös és sorban tovább! Itt is, minden sor után Enter!
Ha valami nem sikerült, vagy nem világos, kérdezz nyugodtan!

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1426) MarQs válasza kymco (#1423) üzenetére


MarQs
senior tag

Bocs, ha túl szájbarágós lett a posztom... :B csak nem tom mi okés és mi nem. Inkább a tuti, mint a félhomály!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1427) MarQs válasza MarQs (#1426) üzenetére


MarQs
senior tag

Bocs, lejárt a szerkesztési idő!

TM telepítésénél a 12. lépésben egy szkript fájlt fogsz csinálni! Ott is értelemszerűen csak követni kell az utasításokat, beollózni a szövegrészeket. ((A szkript szövegrészét, a sorait természetesen egyben kell beollózni - nem külön-külön.)) :B Ugyanez lesz a történet az "ACCESS FROM WAN" résznél! (A JFFS beállításokkal itt már nem kell foglalkoznod, mert ezek a lépések már korábban megvoltak!) Itt, a tűzfal szabály (szkript) készítésénél a 9091-es portra vonatkozó sort nyugodtan el lehet hagyni, ha nem tartod szükségesnek a TM távoli, net felőli elérését!

És még annyi, hogy a kettővel fentebbi posztomban látható JFFS beállításoknál kapcsold be a "Format JFFS partition at next boot" funkciót is! Fontos! Ha ezek megvoltak, akkor csinálj egy újraindítást és csak ez után kezdd először az Optware telepítését!

A TM konfigurálására is érdemes majd ránézni - a settings.json fájlban olvasható, van benne egy-két fölösleges dolog - de előbb a fentieken fuss végig! ;)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1428) Ispy


Ispy
veterán

Vettem egy ilyen routert, az elődjén (N15U) tomato volt fent. Ennek érdemes lecserélni a gyári fwjét, ha igazából semmit extrát nem akarok használni?

Ami kell nekem:
- wifi
- lan
- port forward

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1429) kymco válasza MarQs (#1426) üzenetére


kymco
veterán

A leírásod tökéletes! Feltelepítettem, birokba vettem a transmissiont, és működik a transmission gui is.
A leírás részletes, a kiegészítéseiddel nem lehet eltévedni benne.
Nagy sikerélményem a telepítés :)
Köszi a segítséget! :)

www.refujvaros.hu

(#1430) Captor válasza kymco (#1429) üzenetére


Captor
tag

Már csak azt nem értem, miről maradle az aki csak pár kattintással feltelepíti a Download Master-t amivel a Transmissiom GUI ugyan úgy működik.

(#1431) kymco válasza Captor (#1430) üzenetére


kymco
veterán

Nekem a DM-rel nem ment a gui....

www.refujvaros.hu

(#1432) SharpSA válasza Ispy (#1428) üzenetére


SharpSA
veterán

A jobb wifi miatt érdemes, én is ezért váltottam merlinre. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1433) MarQs válasza kymco (#1429) üzenetére


MarQs
senior tag

Na, remek! Örülök, hogy minden oké! Visszaolvasva kicsit katyvasznak tűnik az írásom, de ezek szerint akkor követhető... :)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1434) kymco válasza Captor (#1430) üzenetére


kymco
veterán

miről maradle
Ja és a lényeg, a telepítés élményéről marad le... , mert ez azért több, mint a next, next, finish...( van ctrl c és ctrl v is :) )

www.refujvaros.hu

(#1435) gxyb válasza Captor (#1430) üzenetére


gxyb
aktív tag

Vagy pont nem működik mint nekem :) Connection timed out...

(#1436) kymco válasza MarQs (#1433) üzenetére


kymco
veterán

Még egyszer köszönöm, nem katyvaszos.. kicsit részletes, de nem zavart a "ctrl-c"-s részletességű leírás. Tényleg nem tudhatod, hogy hol állok, én magam lámáztam le magam. És ez nem csak nekem szól, és így beírva a topic-ba más is bátran belekezdhet a telepítésbe....

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#1437) Ispy válasza SharpSA (#1432) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi, ez a merlin meg mifajta, ez is valami custom fw? Jobb, mint a paradicsom? :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1438) MarQs válasza Ispy (#1437) üzenetére


MarQs
senior tag

Nem nekem jött a kérdés, de talán nem haragszik meg a kolléga... :)
Custom FW, de a fejlesztő, RMerl munkájának egyik fő kikötése, hogy továbbvigye a gyári FW-t (asuswrt), annak minden jellemzőjével, előnyével együtt és fejlessze ezeket, akár kiegészítve a tulajdonságok sorát néhány új, hasznos elemmel. Tehát, egy, a gyárihoz külsőleg-belsőleg szinte teljesen hasonló rendszert kapunk, ami nagyon közel áll az eredetihez - ergo, nem lecseréli azt, hanem javítja, újítja, kiegészíti, így a stabilitás és a gyári frissítések gyors portolása adott marad. [link]

Az pedig, hogy mindezt az RT-N18U-n is kitudjuk használni, hggomes munkájának köszönhető, lévén a szóban forgó Asuswrt-merlin FW csak Broadcom alapú eszközökre készült el eddig és több, mint valószínű ez így is marad.

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1439) kymco válasza MarQs (#1427) üzenetére


kymco
veterán

A settings.json fájlban hogyan tudom a titkosított jelszót megváltoztatni?

www.refujvaros.hu

(#1440) MarQs válasza Ispy (#1437) üzenetére


MarQs
senior tag

Összehasonlítani pedig a Tomato-t és az RMerlféle FW-t szerintem parttalan.
Egyrészt az Asus is a Tomato-ból fejlesztette a saját eszközein futó rendszerét, másrészt más a két firmware célközönsége. Ha haladó szintű júzer vagy, aki önállóan elboldogul az UNIX parancssorok világában és a gazdag funkciókínálatot, netán az egyedi megoldásokat keresed, akkor nyugodtan lépj be a paradicsomba... :)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1441) MarQs válasza kymco (#1439) üzenetére


MarQs
senior tag

Az gondolom megvan, hogy nyitsz egy SSH kapcsolatot a routerrel PuTTY-n keresztül. Utána először állítsd le a TM-et a kövi paranccsal ->

/opt/etc/init.d/S95transmission stop

Aztán nyisd meg a settings.jason fájlt a nanoval ->

nano /opt/etc/transmission-daemon/settings.json

Keresd meg ezt a sort -> "rpc-password"
Amit folytatásként, emellett találsz az idézőjelek között, azt töröld ki és írd a helyére az új jelszót. (Az idézőjelek persze maradjanak meg!)
Utána "CTRL-O", majd Enterrel elmented a változásokat, aztán lépj ki a nanoból "CTRL-X"-szel. Ha mindez megvolt, indítsd el az előzőleg leállított TM-et ->

/opt/etc/init.d/S95transmission start

Kész!
:)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1442) kymco válasza MarQs (#1441) üzenetére


kymco
veterán

Engem az zavart, hogy a jelszó titkosítva van beírva, én pedig titkosítatlanul írom be a szövegszerkesztővel. De kipróbáltam, és működött.... Ezt is köszi!

www.refujvaros.hu

(#1443) MarQs válasza kymco (#1442) üzenetére


MarQs
senior tag

Miután elmented a változásokat és bezárod a nano-t, újra titkosítva lesz a jelszó.

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1444) Ispy válasza MarQs (#1440) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi!

Akkor most melyiket tegyem fel? :DDD

Ha tomato is jó, akkor lehet az lesz, annak már megszoktam a felületét. Egyébkét nem vagyok power júzer, csak alap dolgokra használom a routert.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1445) MarQs válasza Ispy (#1444) üzenetére


MarQs
senior tag

Ez igazából a te döntésed kell hogy legyen, hogy melyiket rakod fel - főleg, ha már ismered a Tomato-t. Maradhatsz a régi ismerősnél, vagy akár kipróbálhatod a bővített gyári felületet.
Mindkettő ajánlott!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1446) kymco válasza MarQs (#1443) üzenetére


kymco
veterán

Tapasztaltam :)

www.refujvaros.hu

(#1447) yossarian14


yossarian14
tag

Hello!

Mitől lehet az, hogy a routerem képtelen lekérni a pontos időt? A logban 15 másodpercenként ntp update-et látok. Access pointként van beüzemelve, ha ez számít valamit.
kép1
kép2

(#1448) szakkör válasza yossarian14 (#1447) üzenetére


szakkör
csendes tag

A legújabb gyári FW (3.0.0.4.376_3754) óránként csinálja ezt (és óra átállítás előtt rosszul kezelte az UTC-t, egy órával többet mutatott). Ha jól emlékszem az előző FW nem szinkonizált óránként, az óra is a korrekt időpontot mutatta.

Apr 2 12:59:57 ntp: start NTP update
Apr 2 13:00:00 ntp: start NTP update
Apr 2 13:59:57 ntp: start NTP update
Apr 2 14:59:57 ntp: start NTP update
Apr 2 15:59:59 ntp: start NTP update
Apr 2 17:00:01 ntp: start NTP update
Apr 2 17:59:57 ntp: start NTP update
Apr 2 18:59:57 ntp: start NTP update
Apr 2 19:59:59 ntp: start NTP update
Apr 2 20:00:02 ntp: start NTP update
Apr 2 20:59:57 ntp: start NTP update
Apr 2 21:59:57 ntp: start NTP update
Apr 2 22:59:59 ntp: start NTP update
Apr 3 00:00:01 ntp: start NTP update
Apr 3 00:59:57 ntp: start NTP update
Apr 3 01:59:57 ntp: start NTP update
Apr 3 02:59:59 ntp: start NTP update
Apr 3 04:00:01 ntp: start NTP update
Apr 3 04:59:57 ntp: start NTP update
Apr 3 05:59:57 ntp: start NTP update
Apr 3 06:59:59 ntp: start NTP update
Apr 3 08:00:01 ntp: start NTP update
Apr 3 08:59:57 ntp: start NTP update
Apr 3 09:00:00 ntp: start NTP update
Apr 3 09:59:57 ntp: start NTP update
Apr 3 10:59:59 ntp: start NTP update
Apr 3 12:00:01 ntp: start NTP update
Apr 3 12:59:57 ntp: start NTP update
Apr 3 13:59:57 ntp: start NTP update
Apr 3 14:59:59 ntp: start NTP update
Apr 3 16:00:01 ntp: start NTP update

(#1449) Oczu


Oczu
senior tag

MarQs

Hová menti a letöltött cuccot?
Egyszerűen nem találom TC-ben:-)

Megoldva. Valamiért nem hozta létre a Transmission mappát,

[ Szerkesztve ]

(#1450) benjoe1 válasza benjoe1 (#1272) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Újabb firmware verzió: 3.0.0.4_378.52_HGG-FINAL (based on RMerlin 3.0.0.4_378.52)
letöltés
changelog

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.