Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Sziasztok!
Erősen gondolkodom egy ilyen router vételén, de kicsit sokallom az árát. (Mármint nem a tudásához képest, hanem nekem kicsit már drága kategória)
A konkurens egy TP-link TL WR-842ND, és nem tudom megéri-e a plusz 10k-t. Főleg AP-ként használnám, szinte minden wifi-n megy itthon, csak egy asztali gép van kábelen, az is csak FastEthernet. A mostani router egy T-Home Pirelli ISR, és csak G-s wifije van, az is egy kis antennán, lehet kb 2dBi-s. Egy ~100nm vályogházat kellene lefednie, de ez nem feltétlenül megy neki. Fontos lenne az USB port a nyomtatónak, esetleg egy pendrive-ot rászúrnák torrentezni, de nem űzöm nagyon az ipart a 10/0,5-ös nettel :N

Mit gondoltok megérné nekem megvenni ezt? TP-Link eszközöm még nem volt, de egyre több rosszat olvasok felőlük, az ASUS-szal most rossz tapasztalatom van egy laptoppal kapcsolatban, de egy esélyt adnék még a márkának.

Gondolkoztam ennyiért belépő AC-s routeren is, mert a tablet már támogatja, de nem hiszem, hogy nem tudná kielégíteni az igényeinket egy N-es. A lényeg most leginkább a lefedettségen van, és legalább 300-as sebességet szeretnék, ha már szinte minden tud annyit itthon, a gigabites port a jó ha van, de nem feltétel kategóriába esik, a laposok tudják, de azok wifi-n vannak.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#702) Intruder2k5 válasza Titmouse09 (#701) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezek igazából nem összehasonlítható darabok, mivel az ASUS esetén egy jóval magasabb kategóriáról beszélünk mint a TP-LINK vonatkozásában, így utóbbi mellett tényleg csak az ára szólhat! Bár az is kétségtelen, hogy 10/0,5 nethez kicsit ágyúval verébre kategória!

841ND
MIPSEL 400-550MHz @ 32MB RAM @ 4MB FLASH

RT-N18U
ARM 800MHz @ 256MB RAM @ 128MB FLASH

Azt tudni kell, hogy TP-LINK-en gyári firmware-el a nyomtató megosztás csak egy plusz telepített szoftverrel (TP-Link USB Printer Controller utility) működik!

Bár az RT-N18U-tól sem lehet elvárni ugyanazt mint egy seedszervertől, vagy egy 4 magos asztali PC-től, de torrentezni a 841ND mindenképpen csak sokkal korlátozottabban használható, és csak moddolt firmware-el! Ezzel szemben az RT-N18U gyárilag is torrentképes, de moddolható is. Hozzáteszem, a pendrive nem éppen torrnetre van kitalálva, a több szálas írás/olvasás miatti drasztikus lassulása igen leterhelheti a routert is, ezt tapasztalatból mondom! Szóval ha torrentezni készülsz rajta, akkor inkább egy USB HDD-vel számolj! Persze word dokumentumokat megosztani LAN-on megteszi a pendrive is!

WiFi vonatkozásában lehetetlen bármit is mondani előre, de általánosságban az RT-N18U-nak elég erős a WiFi-je! Szerintem ha ezzel nem lesz elég a jel, akkor a másikkal sem lenne az...

Ha bizonytalan vagy, rendeld meg webshopban, és akkor 8 napig biztosan (de lehet már 14), elállhatsz a vásárlástól indoklás nélkül, ha nem tetszik!

[ Szerkesztve ]

(#703) Titmouse09 válasza Intruder2k5 (#702) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Köszönöm a gyors választ, még gondolkodom ki lesz a nyerő.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#704) Rabby válasza Intruder2k5 (#700) üzenetére


Rabby
tag

Igen, én is innen + Merlin válaszmail-jéből tudom, hogy nem csinál rá FIRMWARE-t. :W
Ám ez a második kérdésemre sajnos nem ad választ: SSH-t egyéb porton meg tudom-e oldani gyári FW-en? :B

(#705) Intruder2k5 válasza Rabby (#704) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Utoljára körülbelül 5 éve használtam gyári fw-t, akkor nem is volt benne SSH! Passz...

(#706) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Én is csatlakoztam a klubhoz, karácsonyra kaptam egy ilyen csodát. Köszönetet szeretnék mondani mindenkinek, rengeteget tanultam belőle. Egyenlőre maradtam gyári FW-n, szerintem nekem elég lesz. Megy az FTP server, a bit torrent, és a belső samba megosztás is. Egy kérdésem azért lenne. Az AICloud-ot használja valaki? Jól értelmezem, hogy ez az Asus "Google Drive"-ja? Be kell regisztrálni, letölteni a pc-re a progit, és mindenhol szinkronizál?

Köszi: Pribi

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#707) Pribi válasza Pribi (#706) üzenetére


Pribi
senior tag

Még egy kérdés. Ha kívülről akarok rálátni a torrent-re, akkor mit kell beállítani a kérdéses eszközön? Adott egy telefon, ráraktam az androidos klienst. Ha belsőhálózaton nézem, akkor rendben van, és ott a host az ugyebár a router ip címe, de ha külsőről akarom elérni akkor nem jó. Természetesen itt átírtam a host-ot a ddns címre.

Előre is köszi.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#708) crissprivat válasza Pribi (#707) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hali.
A szolgáltatódtól kell külső IP címet kérni magadnak. Utánna bárhonnan tudod kontrolálni.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#709) Pribi válasza crissprivat (#708) üzenetére


Pribi
senior tag

A ddns-sel nem ezt lehet kikerülni?

Pribi

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#710) Intruder2k5 válasza Pribi (#709) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amennyiben publikus IP címet ad a szolgáltató, akkor működnie kell a DDNS-nek! Ha a routerben a Status oldalon, és/vagy a DDNS-ben látott WAN IP cím megegyezik azzal amit ITT látsz, akkor mennie kell a távoli elérésnek!

[ Szerkesztve ]

(#711) Pribi válasza Intruder2k5 (#710) üzenetére


Pribi
senior tag

Minden úgy müködik, ahogy leírtad, ellenőriztem. Akkor csak az lehet a gond, hogy a valamelyik szolgáltató blokkolja a 9091-es portot, mert mobilneten próbáltam belépni. Ezt meg lehet valahogy nézni egy telefonon, hogy az adott port blokkolva van e?

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#712) Intruder2k5 válasza Pribi (#711) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt most hirtelen nem tudom, hogy a mobilon ezt miként tudnád ellenőrizni, de nem hiszem, hogy kifelé irányba blokkolná a szolgáltató! Esetleg ha privátban elküldöd a WAN IP címet, szívesen megnézem, hogy eljut-e addig, hogy legalább jelszót kérjen!

(#713) Pribi válasza Intruder2k5 (#712) üzenetére


Pribi
senior tag

pü ment

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#714) crissprivat válasza Pribi (#709) üzenetére


crissprivat
senior tag

Bocs,ezt nem tudtam. Nekem külsövel van megcsinálva.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#715) Pribi válasza Pribi (#713) üzenetére


Pribi
senior tag

Gond megoldva, Intruder2k5 kolléga segítségével. Nincs mit szépíteni, én voltam a lüke. Ha nem engedélyezem a wan elérést, akkor nem is fog menni... :W

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#716) 1egaly


1egaly
aktív tag

Mivel csak 1 napja van ilyenem,ezért láma kérdés:Melyik menüpontban tudom átnevezni a router nevét(ha lehet),ho a hálózatokba ne ezt lássam:RT-N18U??
Kösz a választ!

(#717) Ybear válasza 1egaly (#716) üzenetére


Ybear
tag

Szia!
USB alkalmazások --> Servers Center --> Media Center, Samba megosztás fülek.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#718) n@p@lm


n@p@lm
őstag

sziasztok!
a gyári firm-ben van lehetőség ip-t reserválni, illetve adott ip címre sebesség limitet beállítani mind a fel, mind a letöltésben?

(#719) Intruder2k5 válasza n@p@lm (#718) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen van!

LAN -> DHCP Server -> Manually Assigned IP around the DHCP list

Tudtommal nincs!

(#720) Lxa


Lxa
csendes tag

Sziasztok!

Nos a múltkori nekifutás után most volt időm kicsit elmélyedni a routerben.

Egészen tegnapig shibby 121 volt fenn 100 napos uptime-mal, tehát még véletlenül sem mondanám instabilnak. Torrent gyári transmission-ön ment, media server, stb is folyamatosan, minden gond nélkül.

Tegnap megelégeltem a tétlenésget és rátettem a 124-et (simán a beépített upgrade-del), föl is ment teljesen jól (mondjuk néha még mindig 5 perc a reboot time, de megcsinálja, csak ki kell várni). Gondoltam itt az idő visszaszereznem a jól megérdemelt - és azóta is vágyott - rtorrent-rutorrent párosomat, de beletört megint a bicskám... :( Rutorrent szépen megy a beépített nginx webserveren, lighttpd-nek búcsút is intettem, az rtorrent-ből viszont csak 0.8.0 van shibby repojában, ami újabbat találtam (0.8.6 arm), az nem indult. Végülis addig jutottam, hogy a rutorrenten hozzáadott torrent letöltődött, de nem látszott a gui-n, csak az rtorrent karakteresén és persze a pluginek 0.8.0-lal nem igazán működtek, php-s hibaüzi is akadt, úgyhogy egyelőre feladtam az álmaim, hogy újra rutorrentem lesz.... hol vannak a régi szép idők, amikor N16+AEGA és társairól egy kattintásra volt minden... ellenben NAS-nak ez a router sokkal jobb... csak ne lenne ilyen fapados a transmission gui...

(#721) szakkör válasza kisbalazs83 (#594) üzenetére


szakkör
csendes tag

Köszönöm a megerősítést! Ha találok egy hivatalos ASUS hibabejelentő címet, akkor beküldöm a problémát (ami egy fapados HTML/CSS hiba, a kódot elnézve iszonyat gányolás + amatőr munka a Router GUI, még egy oldalon belül sem használják konzkvens módon a saját CSS osztályaikat, a nagyobb ASUS modellek Tab-jai és funkciói is megtalálhatók az RT-N18U GUI-n, arra sem vették a fáradtságot, hogy csak a modell specifikus paramétereket generálja a kiszolgáló WebServer).

(#722) sunpower


sunpower
tag

Tomato fw-ben a "CPU usage" százalékban jelenik meg, ami jól is működik, de az alatta lévő sorban a "CPU load"-ot hogyan kell értelmezni?
Volt hogy nagy mennyiségű adatot másoltam át kb. másfél óráig, az első érték 100% közelében mozgott, de a második csak picit emelkedett.
Hogyan kell azt értelmezni?

Bocs, átírtam a Tomato fórumba.

[ Szerkesztve ]

(#723) n@p@lm válasza Intruder2k5 (#719) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszönöm!

(#724) Oczu


Oczu
senior tag

Sikerült a Transmission GUI-t ráaplikálnom a routerre, azaz tudom managelni a DM-t.

Viszont azóta nem érem el a gyári DM felületet:

404: Not Found

Couldn't find Transmission's web interface files!

Users: to tell Transmission where to look, set the TRANSMISSION_WEB_HOME environment variable to the folder where the web interface's index.html is located.

Package Builders: to set a custom default at compile time, #define PACKAGE_DATA_DIR in libtransmission/platform.c or tweak tr_getClutchDir () by hand.

Ez normális? Másrészt újraindíatás után nem indította el a torrenteket, GUI-ból restartoltattam mindet.

[ Szerkesztve ]

(#725) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Gyári felületen lehet valahogy csatlakoztatni NAS-t úgy, mint ahogy a Tomatonál a CIFS Client menüpontban?

(#726) lolchief70 válasza lolchief70 (#725) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Pld, arra gondolok a Download master beállításainál meg lehet-e adni a letöltés helyének ip címet, vagy \\MyBookLive\Public célt?

(#727) oldmanoka


oldmanoka
tag

tegnap jött meg a router lenne egy gondom ma reggel ránéztem torrrentre de azt latom DM ki van kapcsolva instlaljam ujra . Merevlemez porog ezerrel de le van választva. DM ujra install es most megy megint találkozott valaki ilyesmivel vagy mit állítok be rosszul ?

(#728) Oczu válasza oldmanoka (#727) üzenetére


Oczu
senior tag

Nekem ugyanez volt egy Revoltec rack-vel. Mint kiderült, a rack volt rossz. Most egy Kolink van, ezzel nincs ilyen problémám, csak amit tegnap írtam :-).

Próbáld meg esetleg egy másik rack-vel, vagy átmenetileg egy pendrive-val.

(#726) lolchief70 : igen, meg. DM-en belül találod az általános (vagy bittorent) beállításokban, megmutatni nem tudom, mert jelenleg nem megy a felület.

Remote GUI-n belül:

Eszközök-> Transmission beáll->Letöltés->

[ Szerkesztve ]

(#729) lolchief70 válasza Oczu (#728) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Köszi! :R

Akkor visszateszem a gyárit tesztelgetni egy kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

(#730) oldmanoka válasza Oczu (#728) üzenetére


oldmanoka
tag

meglátjuk egyenlőre megy szépen reggel óta .

(#731) oldmanoka


oldmanoka
tag

Ez beállt működik rendesen ez a router minden szempontból megérte az árát !

(#732) Charx


Charx
senior tag

Végre én is beruháztam eme routerbe, nagyon tetszik, jól működik, mindent jól lehet állítani.
Gyári firmwaret használom, nem is tervezem a cserét.
Várom a digiseket mikor jönnek fejleszteni 500-as netre, majd akkor kíváncsi leszek a sebességére.
Régi Tp-link 1043nd v1 cseréltem le.

(#733) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. A gyári firmware-ban, hogy lehet megnézni, hogy az FTP serverhez ki csatlakozik? Kerestem a logolásban, de lehet én vagyok a ****, de nem találom.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#734) Oczu válasza Charx (#732) üzenetére


Oczu
senior tag

Régi Tp-link 1043nd v1 cseréltem le.

detto, nem bántam meg

(#735) Maarki


Maarki
aktív tag

Hellotok!

Kérdéssel fordulnék ismét hozzátok le frissítettem a Firmwaret 3.0.0.4.376.2678 erre,ha jól olvasom itt már lehet látni a ram és a cpu terheltségét ? Ha igen akkor hol mert nem találom :F

(#736) Oczu válasza Maarki (#735) üzenetére


Oczu
senior tag

Hálózati térkép: rendszerállapot ->status

(#737) Maarki válasza Oczu (#736) üzenetére


Maarki
aktív tag

Köszönöm!

:R

(#738) Budager válasza Maarki (#651) üzenetére


Budager
csendes tag

sziasztok! Most vettem egy ilyen routert és olyan gondom lenne, hogy nem jól működik a nyomtató megosztás. Feltelepítettem az ez-printer programját akkor ment is, de azóta csak akkor működik ha nyomtatás előtt mindig újraindítom a routert. Semmit nem kell vele csinálni csak újraindítani utána már működik is. Szerintetek mi lehet a baja vagy másnak is ilyen?

(#739) mobilizmo válasza Budager (#738) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én az LPR-t próbáltam beállítani, de meg se nyikkan. A ez-printer-es usb-s működik, csak kicsit lassú.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#740) Budager válasza mobilizmo (#739) üzenetére


Budager
csendes tag

most LPR-el próbáltam nekem jó lett csak a kapcsolat nélküli módot kellett kipipálni. szkennelést szeretném még megcsinálni azt tudna valaki segíteni hogy lehet az ez-print nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#741) Rabby válasza Rabby (#699) üzenetére


Rabby
tag

Sziasztok,
az előző hozzászólásom több pontjára is választ kaptam, köszönöm.
Azonban a max 200-as letöltésre nem..., mi okozhatja? (ugyanez routert kiiktatva legutóbb 650 körül volt)
Valakinek van ötlete? (Shibby 124-es build-je van most éppen rajta)

(#742) kisbalazs83 válasza Rabby (#741) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Szia!
Csak gyári FW-vel megy a hardverNAT, amivel viszont átviszi WAN-LAN akár a ~940Mbps-et.

Anélkül 200Mbps-nél nem fog többet tudni.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#743) Intruder2k5 válasza kisbalazs83 (#742) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A hardveres NAT kérdésben igazat beszélsz, de a 200Mbps-t azért némileg így is keveslem, anno Shibby rakott fel Youtube-ra videót, RT-N66U-n tesztelve a BCM_NAT funkciót, WAN->LAN irányban 240Mbps-t tudott nyers erőből, és 320Mbps-t BCM_NAT-al! Na már most ebben erősebb SoC van, tehát illendő lenne neki efelett teljesíteni...

szerk.:
Bár jut eszembe, itt minden bizonnyal PPPoE kapcsolatról van szó, azon pedig sosem lesz annyi mint DHCP-n, szóval lehet tényleg ez a vége!

[ Szerkesztve ]

(#744) mobilizmo válasza Budager (#740) üzenetére


mobilizmo
addikt

Jé, most nekem is jó lett. Pedig nem is volt kapcsolat nélküli módban (arról egyébként elfelejtkeztem).

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#745) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Eddig RT-N16-ot használtam Tomato-val EPC3925 mögött. Ott DDNS résznél valami external ip checker nevű opcióval működött. Most hogy én is váltottam N18U-ra, maradnék a gyári fw mellett, de nem tudom mit kellene beállítanom, hogy NO-IP ne N18U WAN oldal felőli (192.168.0.11), hanem EPC3925 címét lássa.
Előre is köszi az ötleteket.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#746) kisbalazs83 válasza Intruder2k5 (#743) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Mértem egyet DigiLAN PPPoE. Gyári FW-vel hardverNAT nélkül ~300Mbps

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#747) Intruder2k5 válasza kisbalazs83 (#746) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, akkor azért jó volt a megérzésem, hogy a 200 kevés, és nyilván DHCP kapcsolattal még 300-tól is több lenne ez, akár 400 fölé is mehetne! Lehet ebben az ARM-es Tomato verzióban még ez a rész sincs jól optimalizálva, ahogy más bug-ok is előfordulnak benne...

Feltéve persze, hogy a mérés közben nem terhelte mással a SoC-ot, mondjuk torrenttel, samba, ftp másolással, dlna-val, stb...

[ Szerkesztve ]

(#748) mobilizmo válasza mobilizmo (#745) üzenetére


mobilizmo
addikt

Lehet, hogy a PPPoE közvetítés engedélyezése funkció van erre?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#749) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Torrentezők: Olyan kérdésem lenne hogy gyári firmware, DM-nél ,van valami lehetőség hogy ne pörgesse folyamatosan a winyót fölöslegesen...?? :F :F Ha letiltom a DM-et akkor szépen készenlétbe megy a winyó... :K

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#750) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Azt meg tudja írni alaki, hogy egy megfelelő eszközzel mekkora sebességre képes a router wifi kapcsolattal gyári firmwarrel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.