Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Somax_69


Somax_69
csendes tag

Szeva Mindenkinek !

Én is új vagyok ezen a téren,mint 'Maarki' barátunk ! Beszereztem egy ilyen 'gyönyörűűűűséget !
Gyári fw frissítve! Torrentezni szeretnék vele - usb-n 1TB WD lóg !
Kérdésem ,hogy felejtős a DM v_3.1.0.93, mert letölt és seedel (tracker látja),de upload-olni azt nem akar!? :(
Láttam a hsz-ben ,valakinek megy ! Beállításokban esetleg valamit ?
Csak tomaton megy a transzmission vagy az rtorrent ?
Pc-ről hogyan tudnám elérni a hdd-t hogy lássam mi van rajta (dir.) ?

Köszönöm a válaszaitokat !

(#452) Oczu válasza Somax_69 (#451) üzenetére


Oczu
senior tag

[link]

Van újabb FW is, nekem ez van.fenn.

RT-N18U_3.0.0.4_376_2678-gb2dcaa5.trx

Tűzfalon nyitva van az adott port?

A tomato- 123-at felraktam, de vannak még hibái, leakad a HDD, bezárja a nyitott portokat....ezért visszament a gyári FW.

Igen, csak Tomato alatt mennek ezek a kliensek.

jozsef123 :

http://192.168.1.1:9091/transmission/web

ez a Transmission címe, de ezt látod az USB-> Bittorrent -> GUI web surface......vagy valami hasonló, már nem emlékszem.

Nyomj rá egy ipkg update transmission parancsot, majd indítsd újra, mennie kell, ha nem dob hibát a telepítés közben.

(#453) Intruder2k5 válasza Oczu (#452) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Igen, csak Tomato alatt mennek ezek a kliensek."

Ez így nem teljesen igaz, mert a Download Master is Transmission! :)

Ha akarod, használhatod is hozzá a Remote GUI-t!

(#454) Oczu válasza Intruder2k5 (#453) üzenetére


Oczu
senior tag

Eh, igazad van, ezt elfelejtettem :-)

(#455) jozsef123


jozsef123
csendes tag

Nem megy a bejelentkezes a transmissionba.
win 8.1,tomato 123 használok.
További szép napot.

(#456) Ybear válasza Somax_69 (#451) üzenetére


Ybear
tag

Szia!
Nekem megy a gyári torrent, nem is rosszul. :K
Nem azt mondom, hogy semmit sem kell vele törödni, de kiváltotta az asztali uTorrentet. Itt vannak a beállítások, hátha segít:

Ezekkel a képen látható 1 havi statisztikát produkája az aszfaltos oldalon, amin az is jól látható, hogy azért kell olyan anyag is, ami mások érdeklődését felkelti, mert ez is csak akkor tölt vissza rendesen.
:D
De, ez már egy másik fórum témája.

[ Szerkesztve ]

Ha menni kell, hát menni kell.

(#457) seven7 válasza chef_ryo (#450) üzenetére


seven7
aktív tag

Nem érdemes.

(#458) Oczu


Oczu
senior tag

Valaki írja már le nekem, hogyan kell beállítani a GUi-t a DM-hez?

(#459) kk831228 válasza Oczu (#458) üzenetére


kk831228
addikt

Android?? :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#460) Oczu válasza kk831228 (#459) üzenetére


Oczu
senior tag

Asztali Win.

Távoli host, rpc útvonal...

[ Szerkesztve ]

(#461) kk831228 válasza Oczu (#460) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem kellett egy no-ip reg, kábelnetem van... Utána ezt megadod router beállításaiban...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#462) Intruder2k5 válasza Oczu (#460) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ennyi az egész...

(#463) kk831228 válasza Intruder2k5 (#462) üzenetére


kk831228
addikt

Ja hogy lan-ról... :D Bocsánat...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#464) Oczu válasza Intruder2k5 (#462) üzenetére


Oczu
senior tag

Hát én is azt hittem, de valamiért nem megy

(#465) kk831228 válasza Oczu (#464) üzenetére


kk831228
addikt

Transmission guit próbálod?? Gyári firm-el nem műkszik legalább is nekem... :U Szerintem csak a DM-et tudod használni... :U De lehe csak én vagyok béna... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#466) Intruder2k5 válasza kk831228 (#465) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig működött az már itt a fórumon is több embernek...

(#467) kk831228 válasza Intruder2k5 (#466) üzenetére


kk831228
addikt

Akkor várok ,hátha írnak azok az egyének... :) mindjárt droidról kiprócálom...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#468) kk831228 válasza Intruder2k5 (#466) üzenetére


kk831228
addikt

Droidról semmi, :( eleve ott kezdődik hogy böngészőből se tud rákapcsolódni... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#469) Ybear válasza Oczu (#460) üzenetére


Ybear
tag

Szia!
RPC útvonalat beállítottad?
Erre gondolok:

Ha menni kell, hát menni kell.

(#470) Oczu válasza Ybear (#469) üzenetére


Oczu
senior tag

Utánanéztem, elvileg oda a nyitott portot kellene beírnom, nem?

(#471) Intruder2k5 válasza Oczu (#470) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! Bár most nem próbáltam, de úgy emlékszem, hogy alapesetben ezt a haladó dolgot nem is kell használni, csak amiket fentebb megadtam! Én nem használok transmissiont, de régebben próbáltam a gui-t, és esetleg otthon megpróbálom majd megint! De ha már nyitott portot említesz, megkérdezem, hogy otthonról helyi címmel próbálod, vagy távoli címmel?

(#472) Oczu válasza Intruder2k5 (#471) üzenetére


Oczu
senior tag

Helyi címmel szeretném.

Csatlakozni próbál 1 percen keresztül, aztán leáll network subsystem unusable hibával.

(#473) Ybear válasza Oczu (#472) üzenetére


Ybear
tag

Egyetértek Intruder2k5 fórumtárssal. A helyi host címe, és a portja már megvan feljebb. A kérdéses mezőbe már a lemez elérési útja kell, különben nem talál oda a program.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#474) kk831228 válasza Oczu (#472) üzenetére


kk831228
addikt

Jaja kb ennyi nekem is , mondjuk nem mostanában próbáltam hanem amikor meglett a router. Akkor nem sikerült így maradtam a DM-nél... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#475) Oczu válasza Ybear (#473) üzenetére


Oczu
senior tag

S mi a lemez elérési útja?

(#476) zambozoli válasza Intruder2k5 (#448) üzenetére


zambozoli
senior tag

Optware alá vnstat telepítésnél ezt kapom az adatbázis létrehozásánál :
vnstat: symbol '__ctype_b': can't resolve symbol
Tök mindegy mit adok meg interfésznek. mindig ez a hiba. :W

Erre van valami javaslat, vagy felejtsem el? :F Neten nem találtam semmi használhatót. :(

Üdv:ZZ

(#477) Ybear válasza Oczu (#475) üzenetére


Ybear
tag

Nálam /tmp/mnt/data_160, ahol a "data_160" a lemez neve. Nálad persze ez egészen más is lehet. Minden könyvtárnév ezután jön a fizikai lemezen.

Tehát pl. a "/tmp/mnt/data_160/Download2/Complete" tartalmazza a kész, letöltött adatokat. Ebből a Win könyvtárként látja már a "/Download2/Complete" részt.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#478) Somax_69 válasza Ybear (#469) üzenetére


Somax_69
csendes tag

Szép Estét !

Én is így állítottam be és lát mindent - műxik ! Thx Ybear & Intruder2k5 ! :R

Sajna viszont tesztelem a portot (NAT) és zártnak tartja a transMG. , ha pedig az utorrent-tel akkor nyitva van és megy is az upload (pc-s változat) !
Norton tűzfalon engedélyezve a TransMG. Nem értem a dolgot ! Letöltök de vissza semmi !
A rutiban természetesen tűzfal-igen de URL-szűrő,kulcsszó-szűrő stb. itt semmi beállítás a portforward-ra nem látok (gondolom hardveres) !
Mi a bánatért nem tudok torrentezni ?

Köszönet !

(#479) Ybear válasza Somax_69 (#478) üzenetére


Ybear
tag

Szép estét Neked is! :)

Ezt kelene még ellenőrzned/megtenned a WAN beállításoknál, és ennek egyeznie kell a #456-os hsz-ben látható portszámmal.

[ Szerkesztve ]

Ha menni kell, hát menni kell.

(#480) Somax_69 válasza Ybear (#479) üzenetére


Somax_69
csendes tag

Köszi !

Gondolom az utolsó sor végén TCP helyett UDP-nek kellene lenni !
Rossz hír, így sem megy - a port zárva ! :O
Természetesen a TransMG-ban is be van írva port a "port próba" felett !

Esetleg más...?

(#481) Ybear válasza Somax_69 (#480) üzenetére


Ybear
tag

Tehát, ha jól értem: a Transmission remote GUI --> Transmission beállítások --> Hálózat (WAN) fül --> Bejövő port-nál található szám megegyezik a router DM --> bittorrent beállítása --> Beérkező port-nál található számmal?

A GUI-ban a portpróba melleti kis kockában be van pipálva a "Port forwarding engedélyezése"?
Ha nincs, pipáld azt is be.

(ja és persze: UDP az a TCP) :K

[ Szerkesztve ]

Ha menni kell, hát menni kell.

(#482) Somax_69 válasza Ybear (#481) üzenetére


Somax_69
csendes tag

Ahogy írod Bitbarátom ,minden úgy van beállítva !!!
Most próbálkozok a rutiban a Virt.szerv\port továbbítással !
Ötlet?

Köszönöm türelmed !

(#483) Ybear válasza Somax_69 (#482) üzenetére


Ybear
tag

Elméletileg (nálam gyakorlatilag) ennek a teljes egyezéskor műkönie kell. Azt meg sem merem kérdezni, hogy megnyomtad-e a routeren a "Mentés" gombot is, mert szerintem ez természetes, de hátha kimaradt...

Türelem, meg mint a tenger. :DD

ps.: Ellenőrizd le kérlek, hogy a tracker aktívnak, vagy passzívnak lát-e téged, mert az az igazán fontos.

[ Szerkesztve ]

Ha menni kell, hát menni kell.

(#484) Somax_69 válasza Ybear (#483) üzenetére


Somax_69
csendes tag

Ugye az "Alkalmaz" gombra gondoltál ! :DD Hát persze !

(#485) Ybear válasza Somax_69 (#484) üzenetére


Ybear
tag

Hát perszehogy... :D

Ha menni kell, hát menni kell.

(#486) kk831228 válasza Ybear (#481) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem se sikerül... :W Mondjuk én távolról próbálgatnám a guit de semmi... Nekem mit kellene beállítani?? :U :R

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#487) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

Nekem így van be állítva és úgy néz ki aktív vagyok csak nem tudom le elellenőrizni azt, hogy kell ?

Viszont még kérdés az első képen a helyi portot kötelező megadni vagy maradhat üresen ?
A másik kérdés a kötelező porthasználathoz akkor most mit írjak mert én a helyi port számát írtam oda...
és mi az a dht?

Válaszotok előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#488) Ybear válasza kk831228 (#486) üzenetére


Ybear
tag

Távoli eléréshez kell egy külső IP cím, amit dinamikus IP-nél a no-ip.org-nál történő regisztrációval lehet áthidalni. Ekkor a távoli gépen idított GUI-ban valahogy így fog kinézni a Távoli host mező: "felhasználónév.no-ip.org". Innentől viszont minden más egyforma a lokális eléréshez képest. Ehhez természetesen a távoli gép tűzfalán nyitva kell lennie a kommunikációs portnak, ami alapesetben a 8081-es.

#487 Maarki: Belépsz a torrent oldalra, és az általad seedelt bármelyik torrent kapcsolati listájában megkeresed a saját felhasználó nevedet. Abban a sorban sok egyéb adat mellet megtalálod azt is, hogy 'Aktív", vagy "Passzív" vagy. Ugyan minden oldal más-más jelölést használ, de szerintem egyértelmű lesz neked.

[ Szerkesztve ]

Ha menni kell, hát menni kell.

(#489) kk831228 válasza Ybear (#488) üzenetére


kk831228
addikt

Az meg van... :R Aicloud és a DM is műkszik távolról de ez a remote gui nem... :W

Na majd holnap kipróbálom először lanon hogy mit csinál
és leírom részletesen hogy mi van beállítva... :R
Távolihoz mit kell beállítani a port forward- ban?? :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#490) Ybear válasza kk831228 (#489) üzenetére


Ybear
tag

Mindent ugyanúgy, mint localban, hiszen "csak annyi" a különbség, hogy távolról vezérled a routert. Ami helyben megy a helyi gépről, az távolról is megy a távoli gépről, vica-versa.
:)

[ Szerkesztve ]

Ha menni kell, hát menni kell.

(#491) kk831228 válasza Ybear (#490) üzenetére


kk831228
addikt

Bonyolult!! :D Akkor lehet tűzfal probléma lesz... :B Na mos a tm portja alapból 9091 ,ezen keresztül kapcsolódok hozzá guival, akkor ezt a 9091-et is hozzáadaom a kapcsolódó gép tűzfalához??
Ja és a DM/bittorren beállításánál lévő port számot meg megadom a port forwadnál?? :B :U Bocsi sok hülye kérdésért... :B :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#492) Ybear válasza kk831228 (#491) üzenetére


Ybear
tag

Nem is olyan bonyolult. :)
Igen, természetesen annak a portnak, amelyiken a routerrel kommunikálsz nem szabad tiltva lennie. Ezerféleképpen lehet egy távoli elérést megoldani, de ha csak 1 gépről van szó, akkor azon ezt az ominózus 9091-es portot (vagy magát a GUI-t) engedélyezni kell.

"Ja és a DM/bittorren beállításánál lévő port számot meg megadom a port forwadnál"

A letöltési/feltöltési portot (amivel meg a trackerrel, meg mindenki mással kommunkál a router) azt is be kell állítani a routeren. Lásd még...

[ Szerkesztve ]

Ha menni kell, hát menni kell.

(#493) kk831228 válasza Ybear (#492) üzenetére


kk831228
addikt

Na majd hónap gyakorlatban...:R :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#494) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok !

Megint én nyomasztalak titeket.... :R

A kérdés a kövi miért van az, hogy a notebookról wiffin elérem a routert hálózaton tudok másolni, de az asztali gépen lanon meg nem. :W

(#495) kk831228 válasza Ybear (#492) üzenetére


kk831228
addikt

Na akkor a szitu a következő:

Lan: Laposról megy a TM gui, androidról nem (amit nem értek :((( )... :R :C

Távolról : Telefon hotspot megosztáson keresztül laposról se ,meg telóról se megy. Mindkettőnél connection time out... :F

Még megpróbálom egy másik telóról...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#496) kk831228 válasza Ybear (#492) üzenetére


kk831228
addikt

Status Update: :D

Megy telóról is lanon... :K

Viszont mobilnetről nem tud kapcsolódni se a noti se a teló... :( Valami probléma azzal van most már tuti...

Na mindegy , ez már haladás... :R Mobilnetről meg megy a DM úgy hogy nem annyira egetverő problem... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#497) Ybear válasza kk831228 (#496) üzenetére


Ybear
tag

Szia!
Annyit azért még írj ide (hátha másnak is segít), hogy a telefonon melyik klienst használtad, mert annyi van belőlük, hogy Dunát lehet vele rekeszteni...
:R

Ha menni kell, hát menni kell.

(#498) kk831228 válasza Ybear (#497) üzenetére


kk831228
addikt

Persze :R Köszönöm a segítséget!!! :R
Droid play áruház : hát a Transmission remote guit... :D ;)
Az rpc útvonalnál default legyen, úgy lett jó!! /rpc/transmission

Jó hogy említetted kiprócálom mással is hátha...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#499) Oczu válasza Ybear (#481) üzenetére


Oczu
senior tag

Ezek hol is vannak? Mert én a GUI-ban nem találom :C

(#494) Maarki: a routert is látnod kéne egy kék monitor ikonként, mint a saját géped. Nincs rajta a hálón, próbáld meg a hálózatfelderítéssel..

[ Szerkesztve ]

(#500) Maarki válasza Oczu (#499) üzenetére


Maarki
aktív tag

és azt hol találom ? :Y :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.