Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) w.miki válasza Gubek-Einste (#12990) üzenetére


w.miki
veterán

Megkaptam cybertől a HGG-t. :R
380.70.1_HGG-RC2
Azt írja: Recovery módba kell felrakni ami le van írva az összefoglalóba de ha nem jön be a miniwebserver akkor az asus restoration progit kell használni.
Kérdésem:
Lehet egyből az ASUS Firmware Restoration version 2.0.0.0 progit használni?
Az nekem sokkal egyszerűbbnek tűnik, kér egy file-t, aztán Feltöltés.
Vagy mindenképpen kell nekem a recovery mód?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#13002) w.miki válasza w.miki (#13001) üzenetére


w.miki
veterán

Úgy nézem kell :(

ASUS Firmware Restoration version 2.0.0.0
OS support: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10
Firmware Restoration is used on an ASUS Wireless Router that failed during its firmware upgrading process. It uploads the firmware that you specify.

NOTE: This is not a firmware upgrade utility and cannot be used on a working ASUS Wireless Router. Normal firmware upgrades must be done through the web interface.

Akkor még gyűjtök bátorságot hozzá...

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#13003) tjsz válasza w.miki (#13002) üzenetére


tjsz
senior tag

A tomato-t a mostani N18U-kon már csak ezzel lehet felrakni, web-en keresztül tiltva van.

(#13004) w.miki válasza tjsz (#13003) üzenetére


w.miki
veterán

de ehhez is kell recovery mód igaz?
Szét kell szednem a routert, noti mellé tenni, és valahol áttenni fix ip-re, + resetelgetni

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#13005) Intruder2k5 válasza w.miki (#13004) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen. Másképp a Firmware Restoration Tool nem fogja megtalálni a routert. De nem kell aggódni, a recovery mód a bootloaderben van, vagyis ha nem is sikerülne valami okból a flashelés, lehet újra próbálkozni, korlátlan számban. Szóval nem tudod elrontani a routert.

(#13006) Pete1


Pete1
tag

Sziasztok,

Abban kérnék segítséget, hogy mi a különbség a „gyári alapbeállítás” visszaállítása (Router –admisztráció alatt) és a Reset –gomb nyomvatartása (NVRam –törlés) bekapcsolás közben között ? Egyáltalán, a Reset gomb lenyomása önmagában mi célt szolgál? Mikor-melyiket kell használni?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#13007) Gubek-Einste válasza Pete1 (#13006) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg ugyan azt csinálja mindkettő, minden alapra/alapértelmezettre állít be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13008) limpi válasza Intruder2k5 (#12999) üzenetére


limpi
aktív tag

Tényleg az volt, köszi!!!

Mindkettőt be kellett állítani hozzá, hogy működjön.
Próbáltam először manuálisan megadni őket, de úgy sehogyan sem akart működni...
Aztán automatikusra állítottam (és a router-en meg felvettem a DHCP kliens listába a repeater-t).

Így volt rossz:
[L:/dl/upc/2019-05/30/62464_sxxmw7c9z0vyvg6m_asus_rp-n12_elotte.png][kép][/L]

Így meg jó:
[L:/dl/upc/2019-05/30/62464_ppk9drcaobxoq6vs_asus_rp-n12_utana.png][kép][/L]

(A .254 a router, a .253 meg a repeater.)

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#13009) limpi válasza Pete1 (#13006) üzenetére


limpi
aktív tag

Tudtommal a router-en lévő gomb ugyanazt csinálja, mint a webadmin felületen a [Restore] gomb (törli az NVRAM-ot) és leginkább csak akkor kell, ha valamiért a webadmin felület nem működik megfelelően.
A szintén a webadmin felületen lévő [Initialize] gomb annyiban több, hogy a NVRAM törlésén túl még pár egyéb dolgot is kitöröl a router fájlrendszerében. Szóval ez utóbbi a tuti szerintem a teljes alaphelyzetbe hozáshoz...

<:v)

(#13010) Hapi18


Hapi18
tag

Sziasztok! rt-n18u routerhez a telefonok 72-86Mbps sebességgel kapcsolódnak, sztem ez picit kevés. Érdemes próbálkoznom vagy nem is lehet többet kihozni ebből más beállításokkal?

(#13011) Gubek-Einste válasza Hapi18 (#13010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem valószínű, hogy több lesz, itt a mobilok a szűk keresztmetszetek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13012) limpi válasza Hapi18 (#13010) üzenetére


limpi
aktív tag

Mihez kévés mobilon a 72-86 Mbps? :U

<:v)

(#13013) #27216896


#27216896
törölt tag

:DDD Én olyat csak usb stickel mértem... :K

(#13014) Hapi18


Hapi18
tag

Következő problémám lett mától:
Az rt-n18u acces pointként működik egy telekom router mellett. Ebből megy kábelen az iptv is a boxhoz.1 évig tökéletesen működött.

Mától az van hogy ha bekapcsolom a tv boxot akkor wifiről nem lehet internetezni. Asztali gépem kábelről szakít teljes sebességgel de a wifi internet lemegy 1-2 Mbs vagy nullára.

légyszi segítsetek!

(#13015) Gubek-Einste válasza Hapi18 (#13014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

LAN/IPTV menüpont be van állítva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13016) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

Noip.com-on szeretnék egy címet csinálni, mert DDNS-vel szeretnék elérni kamerákat. De azt írja, a noip.com, hogy nincs nyitva a 80as port.

Hol tudom engedélyezni ezt a routeren belül?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13017) Gubek-Einste válasza cellpeti (#13016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A port forward rendben van?
A kamera IP címe fix-álva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13018) cellpeti válasza Gubek-Einste (#13017) üzenetére


cellpeti
veterán

Van 1 kamerarendszer, amelyen van 3 kamera. A 3 kamera egy IP címen van. Ez az egész routerre van kötve.

Kamera IP címe, fix.

Port Forward elvileg be van állítva a kamera FIX IP címére a 80as porton

noip.com-on regisztráltam a külső ip címemet, egy adott xyz.ddns.net címre.
Majd a routeren belül beállítottam a port forwardot a kamerák fix ip címére és a 80as portra.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13019) harry válasza harry (#12975) üzenetére


harry
veterán

Vettem a routerhez egy SHARKOON Swift Case Pro USB 3.0 házat, benne egy 3TB WD Purple 5400rpm vinyóval, akit esetleg érdekelnek a szettről tapasztalatok, itt olvashatja: [link]

Először PC-n próbáltam ki / ott csináltam egy nagy partíciót s formáztam, a routeres beállítás meglehetősen egyszerű volt, igazából tényleg csak rá kellett kötni, csinálni egy megosztást, s ment is. A media server hasonlóan, Samsung TV-m látja is. Alvó mód is működik. Hátránynak annyit említenék, hogy a router elejére rakták az USB3 csatlakozót, így most mindkét irányból vezet bele kábel, ami elvezetés szempontjából macerásabb, de funkcionálisan nyilván nem gond. Gyári FW van fent, ráadásul valami régebbi (3.0.0.4.380_774), nem tudom újabb hoz-e mondjuk sebességben gyorsulást (egyszer updateltem, de valahogy nagyon megborítottam a WiFi részt s kénytelen voltam visszaállni - de egy adott sw verzió után most úgy tudom erre nincs lehetőség, így annyira nem mertem kipróbálni, kísérletezni most meg nincs annyira kedvem ezzel).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#13020) Gubek-Einste válasza cellpeti (#13018) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mind a három kamerának úgy az az IP címe vagy egy NVR/DVR-on keresztül érnéd el?
Inkább más portot használjál mert a 80-as a router admin portja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13022) Hapi18 válasza Gubek-Einste (#13015) üzenetére


Hapi18
tag

Ha acces pointként megy az n18u akkor Lan menüben kb. semmit nem lehet beállítani!
Állítólag azért van mert ez a router nem tud IGMP-t.
Azt honnan tudom meg hogy tud e?

(#13023) Hapi18


Hapi18
tag

Nem akarom elkiabálni de úgy tünik igazatok volt. Aki iptv-t átenged az asus rt-n18u routeren az engedélyezze a Vezeték nélküli hálózat-professzionális-IGMP snooping opciót. Wifi rendbejött, eddig úgy tűnik! Köszi mindenkinek!

(#13024) Elemental válasza Hapi18 (#13023) üzenetére


Elemental
addikt

Ez volt a megoldás az én problémámra is.

(#13025) harry válasza Hapi18 (#13023) üzenetére


harry
veterán

Lehet nálam is ezzel volt gond, igaz én vagy fél éve futottam bele ilyesmibe :F (nem erre a WiFire csatlakoztak az eszközök, hanem a Telekomos home gatewayre). Mindenesetre ha frissítek, ránézek erre az opcióra.

Bár most ahogy néztem a tüneteidet, elvileg nem, nálam nem megy át rajta IPTV forgalom, egyszerűen csak nem erre csatlakoztak a WiFi-s eszközök (annak ellenére, hogy itt voltak a routertől egy méterre, míg a másik több fallal arrébb...). Na mindegy, egyelőre nem piszkálom.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#13026) limpi


limpi
aktív tag

Láttátok, hogy van még újabb hivatalos FW verzió?

Ez:
Firmware version 3.0.0.4.382_51640
2019/05/30 - 29.86 MBytes
- Release Note -

Bug fixes and improvement:
- Fixed firmware update notification bugs.
- Fixed dual wan user interface bugs.

Én inkább ezzel sem játszom, mert a jenlegi v3.0.0.4.382_50624 nekem betonstabil, az uptime már 299 days 3 hours 39 minute(s), szóval addig nem szívesen nyúlok hozzá, amíg nincs vele semmi gondom sem...

Csak gondoltam szólok. :)

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#13027) Elemental válasza limpi (#13026) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem fel is ajánlotta, le is szedtem. Megy hiba nélkül.

(#13028) efi99 válasza limpi (#13026) üzenetére


efi99
senior tag

A firmware frissítés alatt a firmware verzió sorban vajon a "kijelölés" gombot kicserélik valaha a "keresés" szóra? :D

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#13029) gabro0 válasza limpi (#13026) üzenetére


gabro0
őstag

Kösz, felraktam. Végre nem villog tévesen a frissítés miatt :)

Az összefoglalóba be lehetne rakni a Merlin forkot, mit gondoltok? Meg úgy látom még a régi Tomatora mutat a link.

[ Szerkesztve ]

(#13030) Gubek-Einste válasza gabro0 (#13029) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Adsz linket hozzá?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13031) iguana válasza Gubek-Einste (#13030) üzenetére


iguana
őstag

ez lenne az szerintem:The UNOFFICIAL Asuswrt-Merlin firmware
for ASUS RT-N18U router

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#13032) Gubek-Einste válasza iguana (#13031) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Berakva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13034) limpi


limpi
aktív tag

Ma 4 órás tervezett áramszünet van nálunk, amit már nem bír átvészelni a szünetmentesem.
302 nap uptime így ugrott. :))

Szerintetek érdemes felraknom most a legújabb hivatalos FW-t?
Nincs gond sem a Wi-Fi, sem az Asus Download Master részével?

A már jó egy éves v3.0.0.4.382_50624 nálam extrém stabil, semmi gondom vele, emiatt nem nagyon merem...

Az új biztonsági javítások fontosak?
És tuti nincsenek még újabb hibák? J-)

Nekem a stabilitás a nagyon fontos, Wi-Fi és a Download Master terén is, mert csak utóbbit használom torrent-ezésre (külső notebook HDD-vel és TransGUI-val). A sebesség és a biztonság csak másodlagosak... ;)

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#13035) harry válasza limpi (#13034) üzenetére


harry
veterán

Ha jol mukodik, szerintem kar piszkalni.
Vagy ha opcio az is, hogy ugyanerre vissza tudsz valtani ha nem jon be, akkor persze miert ne, meg lehet nezni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#13036) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

tomato by shibby van fent kérdésem, hogyan tudom monitorozni ha esetleg valaki használja a wifimet, mert vannak gyanús jelek!!4

illetve mit érdemes beállítani a biztonság növeléséhez

köszi

(#13037) Gubek-Einste válasza sittes79 (#13036) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a Tomato topikban kérdezzél rá erre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13038) tjsz válasza sittes79 (#13036) üzenetére


tjsz
senior tag

Szia!

A Device list-ben lehet látni, hogy milyen kliensek csatlakoztak a router-hez.

[ Szerkesztve ]

(#13039) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok! Van rá valami mód hogy csökkenjen a router hőmérséklete? A Tomato szerint 95 fokos, és elég forró kívülről is. Előre is köszi.

(#13040) Intruder2k5 válasza mouzrr (#13039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Az már elég durva, nálam most 71C fok, de hűvösebb időben inkább 65-68 szokott lenni. Ez bőven elmegy, nem is foglalkoztam vele többet annál, hogy néha ránéztem. Nem tudom mennyire van érzéked és kézügyességed hozzá, illetve van-e még rá garancia - a megbontás miatt -, de én tuti szétszedném, megnézném jól van-e rajta a borda, illetve újra is pasztáznám azt. Ha ez nem fog menni akkor TeeJay megoldása jöhet szóba, hogy raksz alá egy 12cm-es ventilátort, és azt az USB-ről meghajtva ugyancsak le lehet faragni ~20C fokot a hőfokból.

És ugye nem az ablak előtt tűző napon működik?

[ Szerkesztve ]

(#13041) harry válasza harry (#13019) üzenetére


harry
veterán

Van aki használ Samba megosztást rákötött HDD-vel? Amikor PC-n indítok egy torrent letöltést, s a cél így felcsatolt meghajtó, akkor megindul, majd leáll, mert elveszti a kapcsolatot (valóban, ilyenkor lecsatolódik, s egy kis idő múlva lesz ismét elérhető). Ha csak simán fájlokat másolok ide-oda, azzal semmi gond nincs. Két klienssel is ugyanezt produkálta. Gyári firmware, igaz nem a legfrissebb. Tapasztaltok hasonlót?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#13042) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!

Frissítéskor miért írja ezt? "
A router nem tud kapcsolódni az ASUS szerverhez a legfrissebb firmware megkereséséhez. Miután újracsatlakozott az internethez, lépjen vissza erre az oldalra és kattintson a Check (Ellenőrzés) gombra a legújabb firmware-frissítés kereséséhez."
Már probáltam újraindítva, kikapcsolva mindenhogy. A másik asus ac 57u-val semmi baj az simán frissít.
Köszönöm!

(#13043) Gubek-Einste válasza vaksi8 (#13042) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Manuális frissítés nem jó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13044) lajos75 válasza vaksi8 (#13042) üzenetére


lajos75
senior tag

Valami hiba van a legújabb frissítésben és újra-és újra jelzi,hogy van frissítés hozzá.
De közben meg nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#13045) Gubek-Einste válasza lajos75 (#13044) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt elvileg javították a 3.0.0.4.382_51640 verzióban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13046) tahepa válasza Gubek-Einste (#13045) üzenetére


tahepa
senior tag

Az Asus oldalról letöltött fájlt ( ZIP) kell betallózni a manuális frissítésnél vagy ki is kell csomagolni? Más teendőm van még a manuális frissítés után?

(#13047) Intruder2k5 válasza tahepa (#13046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ki kell csomagolni, a trx-et kell feltölteni. Elvileg nem árt reset-elni és mindent manuálisan újra beállítani, de végülis meg lehet próbálni anélkül is. Ha minden rendben fog működni akkor megúszod, ha nem, akkor meg később is reset-elheted.

[ Szerkesztve ]

(#13048) tahepa válasza Intruder2k5 (#13047) üzenetére


tahepa
senior tag

A manuál frissítésnél kell csak resetelni vagy az automata frissítésnél is? Eddig bármikor frissített a router én nem csináltam resetet.

(#13049) Gubek-Einste válasza tahepa (#13048) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem feltétlenül szükséges egyik esetben sem, csak biztonsági okokból ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13050) tahepa válasza Gubek-Einste (#13049) üzenetére


tahepa
senior tag

Köszönöm az infókat. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.