Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) MarQs válasza xigris (#1699) üzenetére


MarQs
senior tag

Vagy pölö Transmission Remote GUI-n keresztül adod meg a beállítani kívánt mappa elérési útját, majd csinálsz egy újraindítást...

...vagy PuTTY-n keresztül nyiss egy SSH kapcsolatot és ha épp ha fut a TM, először állítsd le a következő paranccsal:

/opt/etc/init.d/S95transmission stop

aztán nyisd meg a beállításait tartalmazó fájlt:

nano /opt/etc/transmission-daemon/settings.json

majd keresd ki a "download-dir": sort és az utána lévő értéket, az elérési utat módosítsd ahogy szeretnéd. (Nálam ez ugye megint csak "download-dir": "/tmp/mnt/sda1/Transmission",)
Utána CTRL-O billentyűkombóval mentsd el a változásokat, CTRL-X-szel pedig lépj ki a nano szövegszerkesztőből, aztán indítsd újra a TM-et a következővel

/opt/etc/init.d/S95transmission start

De amúgy Remote GUI-n keresztül, az "Eszközök" -> "Alkalmazás beállításai..." alatt van egy ilyen lehetőség is:

Ha nem adsz meg konkrét mappát, vagy aktuálisan máshová tennéd a letöltendő anyagot, akkor ezzel is módosíthatod.

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1702) xigris válasza MarQs (#1701) üzenetére


xigris
őstag

Köszi így egész egyszerűnek tűnik. :R

(#1703) flexes922


flexes922
csendes tag

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy lehetne megoldani DD-Wrt vagy Tomato alatt azt, hogy WAN porton megszakad a net (kábel) akkor átkapcsoljon 3G stick-re (USB)??? Majd mikor újra jó a kábelen a net, akkor visszalépjen. DD-wrt-nél találtam oldalt, de azon nem nagyon tudok kiigazodni, illetve nem írnak USB 3G stick-et. Tudom, hogy a gyári firmware-ben van ilyen, de nem támogatja a mobilestick-et. DD-wrt-vel egyből felcsatlakozott. Remélem vki tud ebben segíteni. Válaszokat előre köszönöm! :R

(#1704) Takanaka


Takanaka
csendes tag

Üdv .
Azt szeretném megkérdezni érdemes e frissítenem a mostani legújabb ASUS RT-N18U Firmware Version 3.0.0.4.378.6117
Most nekem 3.0.0.4.376_3757 van win7 64.
Köszi ha válaszoltok

( https://www.asus.com/hu/Networking/RTN18U/HelpDesk_Download/ )

(#1705) VANESSZA1 válasza Takanaka (#1704) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Inkább hgg-re. Ezzel sokra nem mész.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1706) MarQs válasza Takanaka (#1704) üzenetére


MarQs
senior tag

Nagy általánosságban, ha nem tartalmaz olyan új funkciót, vagy hibajavítást a frissítés, amit szükségesnek érzel, akkor szerintem nem életbevágó...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1707) MaCS_70


MaCS_70
félisten

TorrentSyncet lehet telepíteni a 18-asra?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1708) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!

Ma érkezik a routerem, és az utánaolvasások után két dolog nem tiszta még.

Az egyik, hogy data.hu-ról tudok-e letölteni (számítógép nélkül), ha igen, hogyan?

A másik, hogy a Merlin frimware támogatott eszközök listájában nem szerepel. Ettől függetlenül azért biztonsággal használható?

Előre is köszönöm!

(#1709) Intruder2k5 válasza HENE (#1708) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Firmware-ek a téma összefoglalóban.

Gyári fw-vel egész biztos, hogy nem fogsz tudni letölteni data-ról, szerintem csak úgy önmagában merlin-el (hgg) se, ehhez mindenképpen kellene valami scriptet írni.

(#1710) HENE válasza Intruder2k5 (#1709) üzenetére


HENE
aktív tag

Köszönöm!

(#1711) Intruder2k5 válasza HENE (#1708) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Anno valamikor régen ecaddict csinált olyan scriptet, ami kezelte a data.hu linkeket, lehet ebből ki lehetne még bogarászni valami, bár nem tudom az egész letöltési eljárás mennyit változott azóta, nagyon ritkán használom a data-t.

(#1712) HENE válasza Intruder2k5 (#1711) üzenetére


HENE
aktív tag

Ez nekem kínaiul van :) De köszönöm!

(#1713) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Működik mindenkinél az USB3? Mert úgy vettem észre, hogy az én routeremre ha rácsatlakoztatok egy USB 3.0-as hdd-t, akkor felvillan a routeren a kék lámpa, de a router menüében nem látszik, és elérni se lehet a hdd-t. :(

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1714) xigris válasza VANESSZA1 (#1713) üzenetére


xigris
őstag

Nálam megy igaz usb2 és noti hdd van rajta

(#1715) gxyb válasza VANESSZA1 (#1713) üzenetére


gxyb
aktív tag

Neken is ugyan ez volt a probléma a napokban. Ebayről vettem egy USB3-as házat a 2,5-ös winyónak abba tettem bele. USB2-n működik és asztali gépen is. Gondolom nem tetszik neki a vezérlő ami a házban van. Te milyennel próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#1716) VANESSZA1 válasza gxyb (#1715) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Az érdekes, hogy ha egy USB 3.0-as pendrivet dugok rá azt látja. Már több USB 3.0-as hdd-t próbáltam és semmi. De mindegyik működik 2.0-án . Most egy Captiva-hdd külső házban van egy 1Tb-ost Winchester, és az se megy. Ha torrentezni szeretnék akkor fontos a feltöltési sebesség, de így szűkül a keresztmetszet..
Lehet visszaküldöm garanciában..

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1717) Intruder2k5 válasza VANESSZA1 (#1716) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy USB 2.0-s HDD közelítőleg ~25MB/sec sebességre képes. Na már most, a routeren futó torrent kliens ennek töredékét tudja, akár USB 2.0, akár USB 3.0 HDD van rákötve. Szerintem 8-10MB/sec környékén így is, úgy is vége van.

(#1718) VANESSZA1 válasza Intruder2k5 (#1717) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Lehet hogy Tomato alatt menne.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1719) gxyb válasza VANESSZA1 (#1716) üzenetére


gxyb
aktív tag

Szerintem hiàba küldenénk vissza. Kipróbàlják pendrivval ês ráfogják hogy hát jó ez. Valami típushiba lesz ez szerintem amit vagy lenyelünk vagy veszünk másik routert.

(#1720) MarQs


MarQs
senior tag

Nálam egy ilyen, USB3.0-ás házban van a 2,5"-es HDD - elég olcsón, 3 400 Ft-ért vettem - és rendben teszi a dolgát a hardver is, router is.

(#1717) Intruder2k5
Korábban készült egy házi izomteszt a vassal kapcsolatban: kolléga, kisbalazs83 70-80 MB/s-t mért stabilan, routeren futó torrentklienssel, lefele - te is láttad, csak már rég volt. Speciális esetekben, de lehet létjogosultsága annak az USB3.0-ás HDD-nek...

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1721) Intruder2k5 válasza MarQs (#1720) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a kliens egész biztos nem egy szerveren futott? Nem kicsit nonszensznek tűnik nekem ez az érték, amikor a dual core soc-al ellátott rt-ac56u se nagyon megy 10MB/sec fölé. Átmenő forgalomként el tudom képzelni a 80MB/sec-et, de, hogy ezt a router generálja önerejéből, az kizárt szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1722) MarQs válasza Intruder2k5 (#1721) üzenetére


MarQs
senior tag

"Ez a kliens egész biztos nem egy szerveren futott?"

Nekem is szöget ütött, így visszaolvasva a történetet: minden bizonnyal de! :K
Valahogy így születnek a pletykák...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1723) kisbalazs83 válasza MarQs (#1720) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Nem a routeren mértem :)
Az a laptopon futó Transmission-nel mért érték, de látszik a Network Meter-en is, hogy ~80MB/s a hálókártya bejövő forgalma. A router így is 87%-on ment, hogy csak NAT-olt. Nagyjából 10MB/s lehet a vége, ha a routeren futtatsz torrent klienst.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#1724) MarQs válasza kisbalazs83 (#1723) üzenetére


MarQs
senior tag

Jaja, köszi! Azóta átjött! A hiba nem az ön készülékében van... :)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1725) MarQs válasza kisbalazs83 (#1723) üzenetére


MarQs
senior tag

Amúgy a Transmission Remote GUI-ban hogy sikerült elővarázsolnod az adatforgalmat monitorozó grafikont? Ez ez egyetlen dolog, amit hiányolok...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1726) HENE


HENE
aktív tag

Tegnap beüzemeltem routert, frissítettem a firmware-t a legújabbra, de az USB eszközök kezelése elég hektikus volt (nem látta őket a gép, a HDD folyamatosan pörgött). Feltettem a HGG-t, azóta minden szép és jó.
(Ezt csak azért írtam, hogy ha másnak is ilyen gondja van a legfrissebb firmware-rel, akkor a HGG megoldás lehet).

(#1727) VANESSZA1 válasza HENE (#1726) üzenetére


VANESSZA1
őstag

..majd áttérsz Te is Tomato-ra mint Én :))

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1728) HENE válasza VANESSZA1 (#1727) üzenetére


HENE
aktív tag

Mi az előnye?

(#1729) xigris válasza VANESSZA1 (#1727) üzenetére


xigris
őstag

Engem is érdekelne mennyivel több mint a hgg? :R

[ Szerkesztve ]

(#1730) Intruder2k5 válasza xigris (#1729) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Te használtál már Tomato-t, ha jól tévedek... :)

(#1731) VANESSZA1 válasza xigris (#1729) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Elsőre nekem bonyolultabbnak tűnt. De szerintem stabilabb, és én úgy veszem észre mintha gyorsabb is lenne a net..Egy gondom még akad vele, hogy egy rákötött USB-s HDD-t távolról nem érek el, de csak rá jövök valahogy... :W
Szerintem sokkal jobb mint a HGG.

Hátránya, hogy szükségeltetik hozzá némi English :DD

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1732) MaCS_70 válasza VANESSZA1 (#1731) üzenetére


MaCS_70
félisten

És milyen sebességgel NAT-ol a Tomato?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1733) Intruder2k5 válasza VANESSZA1 (#1731) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Távoli eléréshez kellene valami DDNS szolgáltatás, illetve FTP szervert is be kell állítani a routeren.

USB and NAS - FTP Server

(#1734) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#1732) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bekapcsolt CTF-el (Cut Through Forwarding) lehetett olvasni már 7-800Mbps-től is, de lehet több is elérhető, nekem sajnos nincs módom ezt letesztelni a 120-as UPC netemmel. Na meg RT-N18U is csak alkalmanként fordul elő nálam, jelenleg RT-N66U-m van még.

(#1735) VANESSZA1 válasza Intruder2k5 (#1733) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Előbbi megvan, utóbbival van a gond..

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1736) xigris válasza Intruder2k5 (#1730) üzenetére


xigris
őstag

Jól tévedsz,habár most a hgg teljesen jó jól is seedel elérem messziről is.
a következő a vpn beállítás lesz hogy az otthoni gépről tudjak majd filmet nézni.
Viszont ha van valami pluszba akkor feltenném. A tomatoba tudom hogy van bandwitch limiter de olyan mint a tp-linké vagy muszály leszek egy tp-linkes routert is beállítani a hálózatba? :R

(#1737) HENE válasza VANESSZA1 (#1731) üzenetére


HENE
aktív tag

Tehát a tomato előnye (ami biztos):
- elsőre bonyolultabbnak tűnik
- távoli elérés nem működik

Ami vélemény:
- stabilabb
- sokkal jobb

Hát ezek alapján inkább maradok a HGG-nél :))

(#1738) Intruder2k5 válasza VANESSZA1 (#1735) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi azzal a gond? Konkrétabban?

Egy - sajnos elég régi - leírás hozzá.
http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?topic=37.0

-----------------------------------------------------------------------------

Tehát a tomato előnye (ami biztos):
- elsőre bonyolultabbnak tűnik (megszokás kérdése)
- távoli elérés nem működik (baromság, mindig is működött, 7 éve használom)

-----------------------------------------------------------------------------

xigris, a tp-link-ben milyen van? Tomato-ban ilyesmi.
http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?topic=38.msg48#msg48

[ Szerkesztve ]

(#1740) HENE válasza Intruder2k5 (#1738) üzenetére


HENE
aktív tag

Azért lássuk be, sok érv nem volt mellette. Ettől persze még lehet jobb, csak az a kérdés még mindig, hogy miben.

(#1741) xigris válasza Intruder2k5 (#1730) üzenetére


xigris
őstag

Ha a tomatot használom akkkor az asus ddnse elveszik?
Lehet csak kipróbálom egy youtube video szerint egész jól kezeli a sávszél korlátot

Ez lesz az enyém már megy is felfele a tomato. :R

[ Szerkesztve ]

(#1742) Intruder2k5 válasza HENE (#1740) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Félreértés ne essék, én nem akarom sem a tomatot magasztalni, sem pedig a hgg-t, vagy más fw-t lehúzni, csupán a fentebb jelzett két állítást kommentáltam. Mindenki olyan fw-t használ amilyet akar, csak ugye fw "bonyolultsága" elég relatív, kinek hogy áll kézre, a másik állítás pedig úgy ahogy volt, nem igaz. Érv, ellenérv, lehet ami nekem fontos benne, neked nem az, és fordítva. Ha elégedett vagy a hgg-vel, akkor maradsz annál, nem kényszer a váltás.

----------------------------------------------------------------

xigris, igen az elveszik.

OK, az AIO verziót tedd fel.

[ Szerkesztve ]

(#1743) HENE válasza Intruder2k5 (#1742) üzenetére


HENE
aktív tag

Csak pont abban a hozzászólásban volt ez, amiben az előnyökről írt a kolléga. Azt szerettem volna kiemelni, hogy sok konkrétum nem volt benne, ami volt az is inkább negatívum.

Tényleg érdekel, hogy miben jobb a tomato, nem kötözködésből kérdeztem.

(#1744) Intruder2k5 válasza HENE (#1743) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, de mivel én nem használtam eddig HGG-t, így ezt nem én fogom megválaszolni. Egyébként egész biztosan van mindkettőben olyan funkció ami a másikban nincs, és ha valakinek pont az kell, akkor annak már jobb az adott fw. Ilyen tévinfókat meg őszintén szólva egyikről sem vennék komolyan, hogy általánosságban véve instabil lenne, vagy nem érhető el távolról, stb... Ha elő is fordult ilyen, az nyilván user error következménye volt.

(#1745) HENE válasza Intruder2k5 (#1744) üzenetére


HENE
aktív tag

Akkor úgy kérdezem, hogy a gyárihoz képest mi az előnye? (ha azt használtál)

(#1746) VANESSZA1 válasza Intruder2k5 (#1738) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Baromság. vagy nem baromság, de nálam valamiért nem működött.
De ez a leírás segített, így távolról is el tudom már érni .

Hurráááá :R :R
:)) :))

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1747) xigris


xigris
őstag

Na fent a tomato torrent samba ftp távoli elérés megy port forward is ok, ja és királyság a sávszél limiter.
Eddig nincs bajom vele :C :R

Intruder2K5: sokat segít a leírásod köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1748) jimmy1801


jimmy1801
tag

Sziasztok!
Azoktól kérdezném akik a legújabb Tomatot használják, tapasztalt-e valaki olyan jelenséget, hogy folyamatosan 2-es vagy magasabb loadot produkál a router? OpenVPN-en kívül semmi extrát nem használok rajta. De ha ezt kikapcsolom, sem változik semmi. Az csak mellékes, hogy a verzió szám is maradt 1.28, de az új funkciók benne vannak, tehát a frissítés sikeres volt.

Köszi!

(#1749) Intruder2k5 válasza jimmy1801 (#1748) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Esetleg PuTTY-al belépve top paranccsal meg tudod nézni, hogy milyen processz terheli a vasat.

Nem azt a verziószámot kell nézni, az a főszám, ami évek óta 1,28, a végén van a 130.

[ Szerkesztve ]

(#1750) jimmy1801 válasza Intruder2k5 (#1749) üzenetére


jimmy1801
tag

Szia!
Igazad van a verzióval kapcsolatban:

Itt van a top parancs kimenete is, hátha van valami olyasmi amit Te észreveszel benne. Az OVPN-t kikapcsoltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.