Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Prosector válasza Intruder2k5 (#1850) üzenetére


Prosector
addikt

Nem tudom mi volt a gond, de megoldottam.

Felraktam a HGG-t, igy viszont csak 250-300 koruli downloadom van, a feltoltesi seb. oké.

(#1852) Intruder2k5 válasza Prosector (#1851) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Switch Control menüben a HW NAT be van kapcsolva?

(#1853) Prosector válasza Intruder2k5 (#1852) üzenetére


Prosector
addikt

Offon volt de nem tudom mi van, mert hiaba allitom at, a konfiguralas vegen visszaugrik a letiltva opciora.

Engedelyezés opcio nincs is, csak auto es letiltva lehetoseg van, viszont azt irja, h a nat-forgalom a procin van vegrehajtva.

Szoval sebessegnovekedes nincs.

(#1854) Intruder2k5 válasza Prosector (#1853) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Volt reset / nvram törlés, miután a tomato-t cserélted hgg-re?

(#1855) Prosector válasza Intruder2k5 (#1854) üzenetére


Prosector
addikt

Nem :W

Resetnek elég az, ha a gyári alapbeallitasoknál rányomok a visszaallitasra?

nvram torlest nem tudom hogyan kell...

Tenyleg bocs, h vasarnap du. ilyenekkel csesztetlek es rabolom az idod, de mint azt bizonyara eszrevetted, eléggé láma vagyok a témában :O

Sorry :R

[ Szerkesztve ]

(#1856) Intruder2k5 válasza Prosector (#1855) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen elég, reset és az nvram törlés ugyanaz, és a gyári alapbeállítások menü szintén.

Semmi probléma, ha nem érek rá, úgysem válaszolok.

[ Szerkesztve ]

(#1857) Prosector válasza Intruder2k5 (#1856) üzenetére


Prosector
addikt

Most már jó, 930-940/170-200-as értékeket mérek és NAT-gyorsitas is auto-n van, ill. mellette irja, h a CTF is engedelyezve.

Még csak annyi, h a tuningos parancsot a webes feluleten hova kell beirni? Ha vissza akarom allitani, akkor az 1000,800 helyett a 800,800-at kell beirni?

Nagyon koszonom a helpet, minden tiszteletem a tied :R

(#1858) Intruder2k5 válasza Prosector (#1857) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem használok HGG-t, nem ismerem annyira, így nem tudom annak webes felületén be tudod-e írni egyáltalán.

ITT is találtam javasolt értékeket RT-N18U-ra, az aktuális értéket pedig meg lehet nézni mielőtt kiadod a fentebbi parancsokat.

nvram show | grep clkfreq

[ Szerkesztve ]

(#1859) Prosector válasza Intruder2k5 (#1858) üzenetére


Prosector
addikt

Mindegy, talán jobb is, ha nem tudom :D

Mindent köszönök :R

(#1860) Prosector válasza Intruder2k5 (#1858) üzenetére


Prosector
addikt

Nem talaltam olyant, ahova be lehetne irni az ertekeket, HGG alatt, de talan jobb is igy.

Igy is 50 fokos a proci idleben.

(#1861) Intruder2k5 válasza Prosector (#1860) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elviekben ITT van.

Ide beírhatod a lentebbi parancsot, az nem módosít semmit sem sem, csak kiírja a jelenlegi állapotot.

nvram show | grep clkfreq

[ Szerkesztve ]

(#1862) Prosector válasza Intruder2k5 (#1861) üzenetére


Prosector
addikt

Itt már néztem, de nekem Run Cmd ful nincs, csak az elso 2 van.

Gondolom, akkor az en FW verziom nem tamogatja ezt a featuret, pedig ujabb. mint amit linkeltél, 378.54 HGG- FINAL a neve.

[ Szerkesztve ]

(#1863) Intruder2k5 válasza Prosector (#1862) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet akkor ebből kimaradt... Amit linkeltem az Merlin, csak azt találtam.

[ Szerkesztve ]

(#1864) Stef@N


Stef@N
tag

HGG esetén firmware frissítésnél az SSH-n keresztül telepített dolgok, beállítások megmaradnak? Gondolok itt elsősorban a transmissionre és tűzfal beállításokra.

(#1865) cyber86


cyber86
őstag

Ha jól látom most már elérhető a HGG 378.55

szerk: ha gyáriról frissítek HGGre akkor kell nvram törlés vagy valami? Elötte vagy utána?

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1866) akisbandi


akisbandi
aktív tag

Sziasztok!

Egy N18U és egy N16 bevonásával próbálnám kiterjeszteni a házban a wifi lefedettséget. Mindkettőn a legújabb gyári software van.
A fő router az N18, a titkosítás wpa-personal/AES (volt wpa2 is). Hybrid mód engedélyezve, távoli AP MAC címe megadva. Az N16 esetésn WAN és DHCP tiltva, kapott fix IP-t, átjáró és DNS az N18 IP címe, távoli AP megadva, hybrid mód engedélyezve itt is. A wifi adatok stimmelnek, csatornák is ugyanarra állítva. Szóval szerintem jó minden.

Ennek ellenére nem kapcsolódik egymáshoz. Próbáltam N16 reset után kiterjesztett módba állítva a routert ezt az egész procedúrát, de akkor annyi hibaüzenetet adott, hogy hibás a wifi jelszó, ami természetesen nem igaz.

Tisztában vagyok a WDS hátrányaival, de érdelene a megoldás, ha egyáltalán létezik.

(#1867) Prosector válasza Intruder2k5 (#1863) üzenetére


Prosector
addikt

Majd probalok keresni changelogot, hatha benne van.

(#1868) krealon válasza trunsel (#1828) üzenetére


krealon
veterán

"UPC netem van wifis modemmel"

WiFi-s modem nincs. WiFi-s router van, illetve WiFi-s modem-router, masneven Home GateWay (HGW).

"amin ugyebár nincs dindns a kamerához"

dindns :D (Bocsi, de igy irva meg nem lattam)

"ezért vettem egy Asus Rt-N18u modemet"

Az RT-N18U egy WiFi-s router. Nem modem.

"A modemet switch módba kapcsoltam, beállítottam a routeren mindet és el tudom érni a kamerát kivülről."

Mivel eddig mindent modemnek hivtal, es router-rol szo sem volt, igy ez a mondat szamomra ertelmetlen. :(

"Eddig minden okés, na viszont van egy kis gondom, mert én szoktam játszani netes játékokkal, és amióta ez a routerem van bizonyos játékoknál minilaggol stutteringezik stb stb.. ez ellen nem tudtam csinálni semmit. Ez tuti a router hibája mert amikor direktbe volt a modemmel kötve csak a gép sose volt ilyen. Most egy olyat csináltam hogy vissza reseteltem a modemet, tehát mind a két oldalról el lehet érni a netet. De most a ddns meg nem működik tehát nem jó a kamera, azt írja hogy az ip cím nem érvényes.. Mit lehet tenni a helyzetembe? tanácstalan vagyok.."

"mind a ket oldalrol el lehet erni" ??? :F
IP cimek es pontos eszkoz tipusszamok nelkul en nem tudok neked segiteni.

Ha nem ertesz a halozathoz es nem is vagy hajlando megtanulmi mi, miert es hogyan mukodik, akkor hivj egy szakembert (vagy a szomszed kissracot, ha ert hozza), aki beallitja neked a dolgokat.

(#1869) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Sziasztok!

Ha torrenteztek a routerrel és olyan torrentet szedtek le ami kisebb rar darabokban jön le, amit késöbb össze kell illeszteni, ti milyen megoldással daraboljátok össze?

Én jelen esetben rámegyek PC-ről Samban keresztül, majd kicsomagolom(összeillesztem) a PC-m winrar-jával. (nem valami gyors megoldás és Samba-t csak localba engedélyeztem)
Olyan megoldásról nem tudtok, hogy ha lejött a torrent és nem vagyok fent helyi hálózaton (pl: munkalyen vagyok), akkor ftp-ről elérem a NAS-omat, majd a router segítségével kicsomagolom (összeillesztem) a fájlokat?

Kösziv :B

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#1870) cyber86


cyber86
őstag

Eléggé dúrva ez a router HGG fwel. A wifi gyárilag a hggben 50%ra van beállítva és a kertes házba meg az udvaron is mindenhol van wifi míg a tplink wdr 4300 max teljesítményen meg se közelítette.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1871) Captor válasza F1rstK1nq (#1869) üzenetére


Captor
tag

Nálam a Download Master a letöltés végén autómatikusan elindít egy szkriptet, ami kicsomagolja a rart.

(#1872) jimmy5 válasza cyber86 (#1870) üzenetére


jimmy5
aktív tag

Hali Cyber !

Nekem is most jött meg a router.
Beüzemeltem gyári szoftverrel,frissítettem is
Nekem is az lenne a lényeg hogy minnél nagyobb legyen a hatótáv.

Melyik firmware a legjobb erre ? Hgg,tomato ?
Mit kell még ki-be kapcsolni a szoftverbe hogy az udvar végén is legyen wifi
a nyári konyhába ?

Előre is köszi a segítséget !

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#1873) Intruder2k5 válasza jimmy5 (#1872) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

WiFi "erősítésre" HGG a jobb.

(#1874) F1rstK1nq válasza Captor (#1871) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Gyári fw van rajta?
A scriptet el tudod küldeni, de jól hangzik az a megoldás ami neked van, valami ilyesmire gondoltam, mert ez így katasztrófa, hogy PC-ről tömörítek a hálózati meghajtóra...

Pl: Most samban keresztül tömörítem ki a 24 gigas interstellart a nas-ra. 6,5 órát ír, a vicc az egészben, hogy pont azért vettem a routert, hogy kevesebb legyen a géphasználat.

Okés, hogy már sok olyan torrent is akad amit egybe tesznek fel nem darabokban, de azért ez nem mindegyikre igaz sajnos. Többieknek ez nem probléma?

[ Szerkesztve ]

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#1875) jimmy5 válasza Intruder2k5 (#1873) üzenetére


jimmy5
aktív tag

Köszi Intruder !

Akkor ami a topic elején van link,onnan leszedem a legújabbat az jó ?

Valami spec beállítás van a HGG-be ami kell ?

köszi

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#1876) cyber86 válasza jimmy5 (#1872) üzenetére


cyber86
őstag

Hali. A bekarikázott részen lehet a HGG-n állítani a wifi teljesítményét és én hagytam 50%-on de gyári fweken csak 25%-on menne. 100%-on nem is merem kipróbálni, mert akkor az összes wifi meghülyülne szerintem a környéken :)

szerk: a 378.55 most nincs fent valami usb hiba miatt elvileg jön frissítés 378.55.1 néven de ha kell át tudom küldeni a 378.55-öt de az usb része nem jó elvileg.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1877) Captor válasza F1rstK1nq (#1874) üzenetére


Captor
tag

HGG van fent.
Engedályezni kell a JFFS particiót és a custom script-et. Nálam ez az egyszerű script van:


Scriptnek a jogait is be kell állítani.

A Download Master konfig fájljába meg a script elérését kell beállítani, nálam így néz ki:

Meg ugye az unrar-t is telepíteni kell
ipkg update
ipkg install unrar

(#1878) F1rstK1nq válasza Captor (#1877) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Köszi szépen, nekem tomato van fent, megpróbálom tiéd alapján megcsinálni. :R

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#1879) Intruder2k5 válasza F1rstK1nq (#1878) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A JFFS ott is adott, a scriptet létre tudod hozni, transmission opciók is ugyanazok.

(#1880) F1rstK1nq válasza Intruder2k5 (#1879) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Rendben. Elvileg kész van. Nyomok egy tesztet azért.

A script így simán rendben van szerintetek is, ha abba a mappába akarom kicsomagolni ahol a tömörített fájlok vannak?

#!/bin/sh
opt/bin/unrar e $TR_TORRENT_DIR/$TR_TORRENT_NAME/*.rar $TR_TORRENT_DIR/$TR_TORRENT_NAME/

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#1881) Intruder2k5 válasza F1rstK1nq (#1880) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az opt elől hiányzik a / jel! És ilyen tartalmak esetén használd a programkód gombot, úgy áttekinthetőbb marad a script.

#!/bin/sh
/opt/bin/unrar e $TR_TORRENT_DIR/$TR_TORRENT_NAME/*.rar $TR_TORRENT_DIR/$TR_TORRENT_NAME/

[ Szerkesztve ]

(#1882) F1rstK1nq válasza Intruder2k5 (#1881) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Uppsz, mekkora hiba. :B

Okés, így lesz akkor. Thx!

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#1883) F1rstK1nq válasza Intruder2k5 (#1881) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Belefutottam sajnos egy problémába. Ssh-ztam a routerre:
find / -name 'settings.json'
Eredmény: /nas/torrent/.settings/settings.json

Itt átírtam a megfelelő értékeket amit Captor írt. (természetesen a sajátjaimra)
Router vagy transmission resi nélkül nem fog betöltődni a settings, ezért újraindítottam. Erre a /nas/torrent/.settings/settings.json fájlt felülírja a saját értékeire, amit a router valamilyen cfg fájlból vesz minden újraindítás után. Ezt a fájlt keresném, de routeren sehol sem találom, ha rá ssh-zom.

Esetleg vmi tipp mit kéne tennem? Ez a beépített gyári transmission.
Arra is gondoltam, hogy esetleg a router menüjében USB and NAS-->BitTorrent Client-->Advanced Settings-->Transmission Custom configuration textboxba tudnám valahogy beírni a megfelelő értékpárokat, ha nincs meg a cfg fájl végképp.

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#1884) Intruder2k5 válasza F1rstK1nq (#1883) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, oda kell beírnod, a custom configuration-ba, és minden indításkor abból, illetve az említett menüben beállított többi értékből generálja a settings.json file-t. A beállítások az NVRAM-ban vannak tárolva, ahogy minden más beállítás is Tomato esetén.

nvram show | grep bt_

(#1885) cyber86


cyber86
őstag

Ahogy látom kijött a 378.55.1 és az volna a kérdésem, hogy a 378.55 van most fent, hogy arra simán mehet fel reset nélkül?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1886) Captor válasza F1rstK1nq (#1883) üzenetére


Captor
tag

Én a settings.json szerkesztése előtt leállítottam a tranmissiont DM-t, úgy nem írta felül, csak ha nem megfelelő formában írtam be.

Ebbe a fájlba van a jelszó, letöltés helye, sávszél, meg egy csomó minden, ezeket nem felejti el újraindítás után sem és szerkeszthetők gondolom tomaton is. Nem a HDD-n van nálad is?

[ Szerkesztve ]

(#1887) dzoli87


dzoli87
aktív tag

Sziasztok!
Ma megyek a kicsikéért, az lenne a kérdésem, hogy a gyári sw-ből melyik verzió az ajánlott, ha van ilyen egyáltalán?!
:R

(#1888) Intruder2k5 válasza dzoli87 (#1887) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Többnyire a legújabb. Ha valami baj van vele, akkor azt úgyis elérhetetlenné teszik.

(#1889) dzoli87 válasza Intruder2k5 (#1888) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Köszi!
:)

(#1890) jimmy5


jimmy5
aktív tag

A HGG-ből melyik verziót érdemes feltenni ?

Semmi extra ? csak betallózom és csumi ?

Garanciavesztéssel jár ?

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#1891) Intruder2k5 válasza jimmy5 (#1890) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A legújabbat.

Igen.

Garanciáról ITT írtam.

(#1892) jimmy5 válasza Intruder2k5 (#1891) üzenetére


jimmy5
aktív tag

Köszi Intuder

még lehet értetlenkedek majd
:) :)

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#1893) kk831228 válasza cyber86 (#1876) üzenetére


kk831228
addikt

Nyugi nekem 100% -on van , nem vettem észre hogy erősebb lenne bármivel is... :B :N Kb. 3000 ft -os tp link ugyanezt tudta hatótávra... :)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1894) Intruder2k5 válasza kk831228 (#1893) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg csinálnál egy inSSIDer 3 képet? Nem lehet, hogy a kliens problémás?

(#1895) kk831228 válasza Intruder2k5 (#1894) üzenetére


kk831228
addikt

Ha hazaértem nyaralásból csinálok... :R ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1896) cyber86 válasza kk831228 (#1893) üzenetére


cyber86
őstag

Nálam pedig jóval erősebb telefonon tesztelve udvaron nem volt mindenhol jó a lefedettsége de most ott is már tökéletes a jel.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1897) akisbandi válasza cyber86 (#1896) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Osztom kk831228 véleményét, nem egy nagy durranás ez a HGG soft sem. Valamivel talán jobb, legalábbis a tablet full térerőt mutat, de úgy érzem, mintha megnőtt volna a hibás csomagok száma. A telefon pedig ugyanúgy eldobálja a netet. Ennyit amúgy az N16 is tudott.

A szomszéd TP-Linkje mindenhol jön a házban, ez nem. A ház előtt, kb. 8 m-re a routertől, egy 30 centis falon és a garázskapun már nem jön át...

Ha lesz időm, megpróbálom tomatoval is, az N16-tal jó paros volt. Vagy valahogy beépítem a ház közepébe az N18-at. Nem egyszerű téma ez a wifi, az tény.

(#1898) F1rstK1nq válasza Intruder2k5 (#1884) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Köszi ismét Intruder. ;)
Tökéletesen működött, így: "script-torrent-done-enabled": true,
"script-torrent-done-filename": "/jffs/scripts/torrent-unrar.sh",

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#1899) Intruder2k5 válasza F1rstK1nq (#1898) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! :R

(#1900) Paoloo


Paoloo
tag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám egy Asus RT-N18U touterrel.
Vadi új,most cseréltem le egy Linksys WRT 160N-t,és az a probléma hogy a hálózatban lévő Dune HD Duo média lejátszó akadozik,megáll,nem játssza le a videókat,filmeket. Max bitsebességre azt írja ki a Dune hogy 3,6Mbit/s az adatátvitel,és már ekkora sebességnél akad,megáll. Előtte a WRT 160N-el(ami nem gigabites) röhögve lejátszotta a BD25/50-es filmeket,amiknél a bitsebesség simán volt 40-50Mbit/s.
Kábellel van összekötve a gép,és a Dune is a routerrel!
A Dune beállításainál csak 10/100-as vezetékes hálózatot lehet beállítani,de gondolom ha egy gyorsabbhoz van csatlakoztatva(gigabites),az nem lehet baj......
Mi lehet a probléma?

Fojt köv:
Közben visszakötöttem a Linksyst,és azzal továbbra is tökéletesen megy minden. Azért van még valami,amit észrevettem,és nagyon nem értem. Főleg egy típusú fájlal van a baj,mégpedig a GoPro kamerámmal rögzített MP4 videók nem akarnak menni( 1280X720 60fps...30fps se) az RT-N18U-val.
Most hogy visszakötöttem a Linksyst,a max bitsebességre 15,2 Mbit/s-ot ír ki a Dune ugyanarra a videóra,és tökéletesen megy.....az Asussal 3,6-al akadt....nem értem. A vicc hogy egy nagyobb bitsebességű mkv-vel nem volt gond....
Miért nem megy a kisebb sebességű MP4-el,és miért megy a nagyobb sebességű mkv-val? A linksys nem tesz különbséget a fájlok között.
Valami ötlete valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.