Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) .Farkas. válasza .Farkas. (#6000) üzenetére


.Farkas.
tag

Kozben nyitottam testnek meg 3 portot, itt ellenoriztem [link] de mind3at Closednak irja.

Megneztem, a szolgaltato nem NAT-olt be, Firmware:380.58_HGG-FINAL ez van fenn.

Erdekes, hogy kb fel eve ugyan igy ment..

(#6002) Gubek-Einste válasza .Farkas. (#6001) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 3 teszt port mögött volt valós tevékenység is?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6003) .Farkas. válasza Gubek-Einste (#6002) üzenetére


.Farkas.
tag

Igen , FTP SSH meg 1 kamera szoftnak a portjat nyitottam.

(#6004) nfsu17


nfsu17
veterán

Hello!

Van egy bontatlan N18U-m.
Ha majd kibontom és frissíteni akar (akár az okt. 2-esre), akkor érdemes hagyni?
Vagy eddig mindegyik fw jó volt?
Ha valami jól működik gyári fw-el, azt nem szoktam bántani. Szóval mindenáron a legújabb nem kell, ha még nem elég kiforrott.
Bár 1 nap alatt nagyon nem lehetett letesztelni. :D
De mondjuk az előtte lévő is jó? Lehet az van az enyémen.

(#6005) Gubek-Einste válasza nfsu17 (#6004) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én jelenleg a 3.0.0.4.378.9545 használom, nem a legújabb de nincsen vele bajom.
Legalább eddig érdemes elmenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6006) MaCS_70


MaCS_70
félisten

USB-modem...

Nem értem...

Adott egy D-Link DWM-222-es USB modem. Ezzel az N18 éppen kb. 30/7 Mbps sebességgel dolgozik.
Ugyanez a modem egy netbookban 80/40-et produkál, tehát a routerben jóvallassabb.

Egy Samsung Galaxy S5 telefon azonos SIM-kártyával szintén tudja ezt a sebességet -- ha viszont ezt a telefont dugom a routerbe és beáálítom Android-modemként, akkor a sebessége 7/13 Mbps-ra esik vissza, tehát letöltésben harmada lesz annak, mint amit a D-Link modemmel nyújtott, feltöltésben viszont kétszer olyan gyors, egyben sokkal gyorsabb a saját letöltési értékénél is. :F :F :F

Az USB stick tehát tud gyors lenni.
A telefon is tud gyors lenni.
Ugyanezek az eszközök a routerben más SOKKAL lassabbak, csak éppen fordítva: a stickkel a letöltés, a telefonnal a feltöltés gyorsabb, bár még mindig jóval lassabb, mint az eszközök router nélkül...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6007) Obyboy válasza nfsu17 (#6004) üzenetére


Obyboy
addikt

Nekem is a 3.0.0.4.378_9545 van fent.
Az ettől frissebbek nem kezelik az USB3 porton a HDD-t. :F Az utolsó frissítés 2016/05/03-án jött, az ASUS csapatának senki nem jelezte még a HDD hibát? Vagy miért nem jött egy javító frissítés 5 hónap alatt? :F

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#6008) nfsu17 válasza Obyboy (#6007) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszi. +Gubek-Einste-nek is.

Azt hittem a hsz-ban az egy gyári új fw, aztán kiderült, hogy az merlin (annyira nem értek hozzá).

A dobozon azt írja, hogy a ASUS RT-N18U Firmware version 3.0.0.4.378.9216 verzió lesz a gépen fent, szóval jó régi.
Utána van egy béta, meg valami legújabb facebook marhaság.

(#6009) VeryByte válasza MaCS_70 (#6006) üzenetére


VeryByte
őstag

Szerintem ez driver kérdése, azaz a routerben miként van támogatva az adott eszköz. A netbook gondolom valami Windows-os cucc aminél a saját Windows-os driver-ét használod, tehát ott ki is hajtják belőle a szuszt, a router-nél meg van valami általános, az adott chipset-et támogató Linux-os driver és kalap-kabát.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#6010) MaCS_70 válasza VeryByte (#6009) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, a sticknél én is erre gondoltam -- de az androidos telefonnál?? Annak az USB-s wifi-megosztáson át nem egységes szolgáltatást kéne nyújtania, amire nem kellenek specifikus driverek?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6011) VeryByte válasza MaCS_70 (#6010) üzenetére


VeryByte
őstag

Hm, ez az Androidos hogy van összerakva? Sose csináltam ilyet.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#6012) MaCS_70 válasza VeryByte (#6011) üzenetére


MaCS_70
félisten

USB kábellel összekapcsoljuk a routert és a telefont, beállítjuk rajta az USB-s netmegosztást, a routerben pedig a 3G/4G-részlegnél a legördülő listából nem az USB modemet, hanem az Android phone-t választjuk ki.

Ennyi.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6013) VeryByte válasza MaCS_70 (#6012) üzenetére


VeryByte
őstag

Köszi.
Sejtettem, de akkor itt megint driver kérdés lesz, hiszen azzal, hogy Android phone-t választasz a router-ben, gyakorlatilag egy eszközt választasz, amihez kell valami driver.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#6014) MaCS_70 válasza VeryByte (#6013) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem hiszem -- bár nem értek hozzá.
Ha USB-s netmegosztással bármilyen kompatibilis eszközre rádugom bármelyik androidos telefont, látni fogja a netet. Mindenféle driver nélkül -- gondolom, maga az adatfolyam szabványos.
Nincs is típusválasztás a router androidostelefon-menüjében -- ellentétben az USB-stickekkel, amiből kismillió választható.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6015) tatararpad


tatararpad
őstag

Valakinek van adata arról, hogy az USB portok max mekkora áramot tudnak leadni? Egy WD külső merevlemez rádugása miatt.

[ Szerkesztve ]

(#6016) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Holnap a Digivel átállíttatom az ONT-t router módból bridge-be.
Mit javasoltok a HGG firmware-rel szerelt eszköznek? Vram törlést, és totál újra konfiguráció, vagy elég csak a szükséges dolgokat a gyors beállításokban átírni?
Gondolom az internet elérést ugyanúgy kell most is beállítani, mintha sima modemet adott volna a szolgáltató, ugye?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6017) Gubek-Einste válasza tatararpad (#6015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Specifikáció szerint 5V-ot tud.

#6016 intensa_man
PPPoE típusra állítás és user/pass beállítása ami mindenképpen kell, azon kívül csak egyéni elgondolás.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6018) Intruder2k5 válasza tatararpad (#6015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 2.0 USB 500mA-t, a 3.0, ha minden igaz, 1,5A-t tud a szabvány szerint, bár nem vagyok benne biztos, hogy ezt a router is tudja teljesíteni. Találkoztam már olyan HDD-vel ami nem tudott felpörögni, csak kattogott, de többnyire azért mennek. Nekem is van HDD kötve az RT-N18U-ra, és megy hiba nélkül. Esetleg ha nem megy egy portról, akkor Y kábellel rá tudod kötni mindkét USB-re.

[ Szerkesztve ]

(#6019) nfsu17 válasza intensa_man (#6016) üzenetére


nfsu17
veterán

majd légyszíves írd le miket csináltál, mi tűnik jó beállításnak (bár én gyári fw-el fogom tolni), nekem is ilyen routerem van és majd lesz digim is 2 héten belül és én is kérni fogom a publikus ip-t, meg a bridge módot.
A PPPoE egyértelmű, a többi valóban egyéni beállítás lehet, pl wifi, statikus ip, stb.

(#6020) MaCS_70 válasza tatararpad (#6015) üzenetére


MaCS_70
félisten

Két éve pörög az enyémen egy WD Elements 500 GB-os USB HDD -- probléma nélkül, a 2.0-ás porton.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6021) VeryByte válasza MaCS_70 (#6014) üzenetére


VeryByte
őstag

Gondolj bele, a stick-et is USB-n dugtad rá, ezt is. Itt nincs típusválasztás, mert az androidhoz tartozó drivert használja mindegyik telefonhoz.
Vissza az eredeti kérdésedhez, a router ennyit tud.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#6022) MaCS_70 válasza VeryByte (#6021) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi, de vannak kétségeim. Amikor ugyanis egy vodafone-os Huawei Cube-ot próbálgattam, akkor bizony jóval nagyobb sebesség ment át a routeren, pedig NAT-olt routerüzemmódban. Maga az USB és a mögöttes HW/SW tehát többet tud.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6023) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

RT-N18U-t használok a gyári firmware-rel (3.0.0.4.378 9545)
Egész jól működik a download master is (minimális használat, sose futott még 10 torrent egyszerre), egy gondom van csak. Két torrentet befejeztem, szeretném törölni, de nem sikerül. A többit is csak 2-3-szori próbálkozás után volt hajlandó törölni, de ezt a kettőt kb. tízszer próbáltam már törölni, egyszer sem sikerült. A torrent egyébként szüneteltetve van, nincs aktivitás se felfelé, se lefelé. (Egyébként sokakkal ellentétben simán működött mindkettő).

Van ötlet, hogy hogyan lehetne ezeket eltávolítani? Esetleg nem standard megoldás is érdekel (közvetlenül valami file-ba belepiszkálva), de nagyon nem értek hozzá...

köszi előre is a segítséget!

(#6024) tatararpad válasza MaCS_70 (#6020) üzenetére


tatararpad
őstag

Köszönöm neked és a többieknek is, egy 1 TB-s WD My Passport lenne a kiszemelt, mivel ketten is jeleztétek hogy működtettek hasonlót, egy próbát biztos megér már.

(#6025) Gubek-Einste válasza Lasersailing (#6023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Remote GUI-ból sem megy?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6026) MaCS_70 válasza tatararpad (#6024) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sokat mondjuk nem kockáztatsz, leges-legrosszabb esetben is a router és a HDD közé teszel egy aktív HUB-ot -- de rendes külső HDD-vel nemigen lesz rá szükséged.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6027) Lasersailing válasza Gubek-Einste (#6025) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Ez az AIcloud 2.0? azaz amikor távolról is be tudok lépni a routerbe?

Ha igen, akkor az nincs beállítva, és nem is tervezem beállítani. ha más, akkor kifejtenéd bővebben, hogy még én is megértsem?

:B

(#6028) Gubek-Einste válasza Lasersailing (#6027) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-en egy Transmission kliens fut, ehhez van a Remote GUI amivel lehet az ilyen klienst vezérelni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6029) molacika91


molacika91
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Tegnap feltettem Tomato alá jffs-re az Enteare-NG csomagot és onnan telepítettem az rtorrentet és a minidlna. Minidlna.conf fájlban beállítottam az elérési utakat, de olyan gondom van, hogy a tv nem látja a dlna szervert, routerújraindítás után sem, de ha az S90minidlna paranccsal elindítom, akkor egyből megjelenik a tvn a szerver és tudok is filmet lejátszani. Számomra ebben az az érdekes, hogy filmlejátszás közben ha újraindítom a routert, utána a tv ugyan onnan folytatja a lejátszást ahol megállt a film, annak ellenére hogy a restart után a tv megint nem látja a dlna szervert. Mit lehet ezzel kezdeni a hogy a tv automatikusan felismerje a megosztást?
A másik kérdésem az rtorrenttel kapcsolatos, szeretném majd távolról is elérni az rtorrentet, és így milyen portot kell nyitni a tűzfalon? Valamint felhasználónevet és jelszót, esetleg a portokat hogy min érem el az rtorrentet hol kell beállítani? A config fájl eléggé szegényes, abban semmi ilyesmire utaló jelet nem találok.
Előre is köszi.

(#6030) mobilizmo válasza molacika91 (#6029) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hú, majd a hozzáértők megmondják a tutit. De szerintem az lehet a gond, hogy még nem látja a JFFS-t amikor már indítani akarja a minidlna-t. Ezért van az, hogy ha kézzel indítod, akkor minden rendben.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#6031) molacika91 válasza mobilizmo (#6030) üzenetére


molacika91
tag

Nem értek hozzá, de ha nem menne a jffs, akkor az rtorrentnek sem kellene elindulnia, mert az meg S85... indul, a dlna meg S90. Vagy rosszul tudom és az nem az időzítést befolyásolja?

(#6032) mobilizmo válasza molacika91 (#6031) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hát én sem.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#6033) molacika91 válasza mobilizmo (#6032) üzenetére


molacika91
tag

A minidlna gond megoldódott, S90minidlna helyett S100minidlna néven elindul szépen.

Az rtorrentes dolgokra viszont még nem találtam megoldást.

(#6034) molacika91 válasza molacika91 (#6033) üzenetére


molacika91
tag

Feladom.
Elindul, de rögtön le is áll.
A logban ez van:

[1970/01/01 00:00:41] minidlna.c:1221: warn: Starting MiniDLNA version 1.1.5.
[1970/01/01 00:00:41] minidlna.c:1261: warn: HTTP listening on port 8200
[1970/01/01 00:00:45] upnphttp.c:1052: warn: HTTP Connection closed unexpectedly
[1970/01/01 00:01:01] minidlna.c:156: warn: received signal 15, good-bye

Nem tudom mitől lehet.

(#6035) light0416


light0416
tag

Sziasztok!

Ma vettem egy ilyen típusú routert, azonnal le is cseréltem a gyárit egy RT-N18U_380.62_HGG-FINAL firmware, elsőre minden klappolt wifin/lanon is egyaránt jó sebesség volt 40/5 net mellett. Majd nyomtam egy újraindítást és hirtelen jött a káosz gépen is már csak 8-10mb, wifin még annyi se(nyomtam nvram törlést nem segített). Na akkor gondoltam felrakom az alábbi firmware-t tomato-RT-N18U-ARM--138-AIO-64K, ezzel gépen szépen jön a 40/5, viszont wifin 15/5, telefonon még annál is kevesebb. Valaki tudna segíteni? Köszönöm

Iphone 14 pro

(#6036) Intruder2k5 válasza light0416 (#6035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Advanced - Wireless - Transmit Power értékét told feljebb, 100-200mW-ra. Aztán nézz körül az éterben, hogy mit mutat az inSSIDer.

(#6037) light0416 válasza Intruder2k5 (#6036) üzenetére


light0416
tag

Feltoltam de úgy sem lett jó, próbáltam a leírásod alapján a reset gombot nyomva tartani, majd megint nyomva bekapcsolni a routert, de valamiért a bootloader nem tölt be és automatikusan a tomato indul el. Ha Upgradelni próbálom a hgg-re akkor is valamiért a végén a tomato felületet kapom változás nélkül, wifin botrányos a net 3-4 mb.

Iphone 14 pro

(#6038) mobilizmo válasza molacika91 (#6034) üzenetére


mobilizmo
addikt

Sajnos nem én leszek aki segít neked. Írtam, hogy nem értek hozzá csak volt egy tippem. Mondjuk az azért látszik, az a baja, hogy a kapcsolat megszakadt. Talán próbálkozz egy jól megfogalmazott guglis kereséssel.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#6039) Gubek-Einste válasza light0416 (#6037) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbáltad már Recovery módban a firmware cserét?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6040) goop válasza light0416 (#6037) üzenetére


goop
őstag

Nvram törlés, majd gyári asus nem a legújabb, hanem amit ír, utána mehet a legújabb, utána a hgg, wifi terén minőségi ugrás lesz, nálam is bevált.

(#6041) light0416


light0416
tag

Recoveryben felraktam most a hggt de nem tudok netet varázsolni azt írja: Az ISP DHPC funkciója nem működik megfelelően :(

Iphone 14 pro

(#6042) light0416 válasza light0416 (#6041) üzenetére


light0416
tag

Full recoverybe, NVRAM törléssel felraktam ezt a verziót tomato-RT-N18U-ARM--132-AIO-64K-NOSMP.trx és csak ezzel van wifin max szávszél meg gépen is :D végre..

Iphone 14 pro

(#6043) Lasersailing válasza Gubek-Einste (#6028) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Köszönöm, ma felraktam a transgui-t (szoftverkezelőből) és láss csodát a két régi torrent nincs is ott (sőt a weboldalon is eltüntette), egy új pedig szépen fut.

köszönöm!

:R

(#6044) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv.

Megtudnátok mondani, hogy mit nem tud (jól) a gyári fw, hogy mindenki CFW-t pakol fel?
Vagy csak nagyok az igények?
Aki csak alap szinten használná, annak jó a gyári?
Lan, wifin sok eszköz, esetleg t*rrent, fix ip cím gépeknek, tűzfal, portnyitás, most hirtelen ennyi.
Vagy mi az, ami miatt mindenkinél szalad fel a cfw?
Köszi.

(#6045) Gubek-Einste válasza nfsu17 (#6044) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sokaknál megszokás a CFW használata és/vagy nagyobb wifi teljesítmény beállítás igénye de alap dolgokra teljesen jó a gyári firmware is, én is azt használom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6046) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
A TRGui tárol valahol sütiket, vagy más hátrahagyott dolgokat, amiket nem takarít el egy sima uninstall?
Köszönöm!

(#6047) MaCS_70 válasza nfsu17 (#6044) üzenetére


MaCS_70
félisten

A gyári AsusWRT nagyon jó, a felhasználók nagyon-nagyon nagy többsége számára minden igényt kielégít.

Én nem igazán értem az "azonnal lecseréltem a gyári rendszert, mert úgyis vacak" meg az "émelygek a felületétől" hozzáállást, mert egy próbát biztosan megér, és az Asusé messze átlag feletti.

Én éppen a határon vagyok a gyári és a főzött FW között, ami nálam a HGG oldalára billentette a mérleget:
- emelhető wifiteljesítmény. Nagyon kevés plusz kell, de az igen, az egyik családtag telefonja pont a vendégszobában szakadgat le a hálózatról, 120 mW-nál már stabil. (Röhejes különbség...)
- Több OpenVPN szerver és még több kliens.
- TOR. Fogalmam sincs arról, hogy a beépített kliens hogyan működik, de a munkám miatt valószínűleg hamarosan szükségem lesz a TOR-ra, és ha a router tudja, az nekem kényelmesebb, mint a PC-n.
- Több üzemelési paraméter, pl. hőmérséklet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6048) kemcso


kemcso
Ármester

Sziasztok,

jó ideje gyári fw-t használok, de az utolsó frissítés óta (másra nem tudok gondolni) egyre többet akad meg vmi (valszeg a wifi) és olyankor csak restart segít.
Ezt a custom fw megoldja?
Ha igen, melyik a legstabilabb?
Sok extra nem kell: sztem az összes tudja a többségét, amit használok (mac-hoz fixip, port fw, stb), amit nem tudom: parent kontroll (a gyáriban lévő mac-idő is jó, de esetleg ennél vmi komolyabb (gondolok itt tartalom szűrésre mac alapon, vagy olyan tartalmak, amik nem jó, ha egy gyerek elé kerülnek yt-n)?

:R

(#6049) Alvin76 válasza kemcso (#6048) üzenetére


Alvin76
tag

én ugyanígy jártam, volt hogy egy órán belül 3x szakadt a wifi. elöször NVram törléssel próbálkoztam de nem segített.
nekem a tomato jött be a 132-es. azóta atomstabil.

jó a szülői felügyelet rész, elég mélyen be lehet állítani, akár több szűrőt is.

(#6050) nfsu17


nfsu17
veterán

Köszi mindenkinek az infókat, hogy miért is jobb a CFW. Bogár van a fülemben.
De azt is megírnátok, melyik fw dobja le a wifit, amiről az előbb szó volt? Akkor azt kerülni kellene.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.