Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) mobilizmo válasza mobilizmo (#748) üzenetére


mobilizmo
addikt

Még se jó. Valami miatt még mindig az EPC3925 mögött lévő N18U WAN oldali címe megy a NO-IP felé.
Adjon ötletet valaki.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#752) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#745) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A gyári szoftverrel ezt nem lehet megoldani, nincs benne ilyen funkció!

(#753) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#752) üzenetére


mobilizmo
addikt

Akkor egy darabig ki kell bírnom így. Digi-re fogok váltani (remélhetőleg), náluk nincs HGW.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#754) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#753) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs már meg az N16? Esetleg azt rákötheted az egyik LAN portra Tomato-val, és az majd frissíti a DDNS-t... :)

(#755) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#754) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nincs, családon belül tovább adtam. De jó ötletet adtál. Van egy NSA320-om N18U mögött, abban is van DDNS opció. Hátha ott be tudom állítani.
Köszi.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#756) Rabby válasza kisbalazs83 (#742) üzenetére


Rabby
tag

Köszönöm a választ, ebben az esetben lehet adok egy esélyt a gyárinak megint...

(#757) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#755) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, a NAS-ok is tudnak ilyet többnyire, mert hát azok leginkább router mögött vannak!

(#758) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#757) üzenetére


mobilizmo
addikt

Sajnos így sem jó, és nagyon nem értem miért. A router-en kikapcsoltam, a NAS-on bekapcsoltam DDNS szolgáltatást. Frissítés után örömmel tapasztaltam, hogy NO-IP-n megjelent a WAN oldali IP címem. Ekkor kipróbáltam a transmissiont és sikeresen kapcsolódott a NO-IP-s címmel és a portforwardban beállított külső porttal. Ma reggel amikor mh-ről próbáltam, már ismét nem működött, No-IP-n ismét a router belső WAN oldali címe jelent meg (192.168.0.11). Ami tovább bonyolítja a helyzetet a http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ szerint a portom zárva van (NO-IP-n kézzel beírtam a tegnap esti IP címet, ami nagy valószínűséggel most is helyes, mert tudtommal nem indultunk újra).

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#759) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#758) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig erre csak azt tudom mondani, hogy a No-IP egész biztosan nem fogja magától módosítani az IP címet, még egy korábbira sem, tehát azt valami frissítette, ami a jelek szerint a routered lehetett! Miután kikapcsoltad a router gyári szoftverében a No-IP frissítését, újraindítottad a routert? Tudom, hogy elvileg nem lenne rá szükség, de a jelek szerint mégis bekapcsolva maradt benne a DDNS szolgáltatás, valami okból... Én első körben azt javasolnám, hogy vagy csinálj egy factory default-ot a routeren, vagy legalább a No-IP bejelentkezési, frissítési adatok helyére írj valami "fake" értékeket, és ezt követően kapcsold ki, nehogy még akár véletlenül is tudjon frissíteni a router, ha tényleg nem áll le benne a szolgáltatás kikapcsoláskor!

(#760) Rabby válasza Rabby (#756) üzenetére


Rabby
tag

Tegnap este visszatettem a gyári FW-t, amivel az eddigi 200Mbit 650-700-ra nőtt (bekötéskor sem volt több, szóval emiatt nem aggódok)!!! :C
Ám az egyik legfájóbb gondomat így sem sikerült megoldanom: SSH. Bár van egy állandóan üzemelő kisgép otthon win8.1-el, ám arra bármilyen free SSH server-t tettem fel, nem tudtam bejelentkezni. :O
443-as port volt az első gond, amit sikerült megoldani, ám bejelentkezés során mindig elvérzik a login azonosításnál. :W
Van valakinek tapasztalata ezügyben, vagy valami kerülőút?

ui.: bocs ha nem teljesen topic-ba illő, de szerintem a kerülőút/gyári FW miatt lehet az is

(#761) krealon válasza Rabby (#760) üzenetére


krealon
veterán

XP-n es Win7-en hibatlanul mukodik a cygwin sshd.

(#762) yossarian14


yossarian14
tag

Milyen hosszú a routerhez gyárilag adott adapter, amit a konnektorba dugok? Hol lehet esetleg hosszabbat kapni?

(#763) Intruder2k5 válasza yossarian14 (#762) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sosem mértem, de feltehetően 1, max. 1,5 méter körül lehet! Nem lenne egyszerűbb 220V-os hosszabbítót venni, ha messze van a konnektor?

(#764) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Sziasztok,
A segítségeteket kérném egy RT-N18U bekonfigurálásában.
Most jött meg a router, és problémám van, mert jelenleg nem tudom elérni a routert böngészőből a http://192.168.1.1/-en.

Letöltöttem a Device Discovery programot, ami ezt írja: Az ön számítógépe és a kijelölt eszköz eltérő alhálózaton van. A kijelölt eszköz konfigurálásához módosítsa a számítógép IP-címét, hogy ugyanazon az alhálózaton legyen, mint az eszköz.

Beállítottam a TCP/IP 4-ben fix IP címet: 192.168.1.1 windows 8-ban.
Beengedett a router konfigurációba, de a hálózati kapcsolat típust nem tudta automatikusan beállítani. Mindenesetre wifi jelszót állítottam be és a bejelentkezési nevet és jelszót megváltoztattam és a legfrisebb firmware-re frissítettem, de továbbra sem tudom elérni a routert, immáron fix ip-vel sem, mert ezt írja ki a böngésző: A beállítások frissítésre kerültek. A weboldal frissítése most megtörténik. Az IP-cím vagy portszám módosult. Az Ön és és az RT-N18U közötti kapcsolat bontásra kerül. Az RT-N18U beállításainak eléréséhez csatlakozzon újra a vezeték nélküli hálózathoz és használja a frissített IP címet és portszámot.

Internet van most automatikus ip-vel, de nem tudom konfigurálni a routert.
Lszi segítsetek. Köszi.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#765) zambozoli válasza benjoe1 (#764) üzenetére


zambozoli
senior tag

Hát én első nekifutásra a pc-t, amiről el akarod érni a routert a hálózati beállításokat DHCP-re tenném. Ekkor kap IP-t a géped a routertől. Ha a gépet 192.168.1.1-re állítod az pont a router lesz!!! Ketten egy címmel nem lehettek fent a hálón. Ja... és a böngészőben privát oldalt nyiss amíg nem áll be, hogy mi hol van.

Ha mindenképp fix IP-t akarsz a gépnek:
IP: 192.168.1.2 Mask 255.255.255.0 átjáró: 192.168.1.1 DNS: 192.168.1.1
Ha nem jó akkor ip:192.168.0.2 Mask 255.255.255.0 átjáró: 192.168.0.1 DNS: 192.168.0.1

(

Üdv:ZZ

(#766) Rabby válasza zambozoli (#765) üzenetére


Rabby
tag

Nálam a nod32 eredményezett ilyet, amire orvosságot a 80-as hozzászólás jelentett (ha a fix IP nem lenne elég és te is ESET-et használsz).

(#767) benjoe1 válasza zambozoli (#765) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Notebookról sikerült elérni, de nincs net. A gyors internetbeállításon belül az automatikus ip- t választva, auto dns szerverrel nem észleli a kapcsolatot. A kábelmodemet kihúztam, volt reset, de semmi. Mit állítsak, higy jó legyen? Upc kábelnetem van.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#768) zambozoli válasza benjoe1 (#767) üzenetére


zambozoli
senior tag

Kábelmodem táp kihúz - router táp kihúz - modem LAN csati a Router WAN csatiba.
Kábelmodem táp bedug és megvárod míg a modem teljesen feláll (online led világít asszem). Ha felállt modem bedugod a ruter tápját és vársz míg feláll teljesen. wifi led villog. Na ezután próbáld elérni és a netet. De a gépeket tedd DHCP-re, ne legyen IP ütközés mert azt senki sem szereti.
UPC esetében a megfelelő beállítás a routerben az Automatikus IP.

Milyen modemed van wifis, vagy wifi néllküli?

Üdv:ZZ

(#769) Intruder2k5 válasza benjoe1 (#764) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A router IP címe alap esetben 192.168.1.1, tehát erre nem állíthatod a gépedet, mert nem lehet két azonos cím egy hálózatban, mert ez IP ütközést fog eredményezni! Amint előttem is írták, leginkább az automatikus IP cím beállítás (DHCP) lenne a legcélszerűbb!

Mivel azonban UPC neted van, gyaníthatóan Ubee HGW-vel, aminek szintén 192.168.1.1 az IP címe, így ezzel a beállítással nem is lesz neted!

A routert kösd össze a gépeddel, egyelőre más eszköz ne legyen rádugva a routerre sem! Lépj be az admin felülerre a 192.168.1.1 címen, és router LAN IP címét állítsd át 192.168.2.1-re! Ezután már összedughatod a UPC-s eszközzel, indítsd újra mindkettőt, és lesz neted is...

(#770) benjoe1 válasza Intruder2k5 (#769) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Igazad volt, a kábelmodem és a router lehetett azonos IP-n, átállítva a routert 192.168.2.1-re van net.
Most már be tudom konfigolni a eszközt. Logikus, hiszen ha meg DHCP-n volt a win8, volt net, csak éppen a konfigolás nem ment az eredeti ip-vel.

Biztos lesz kérdésem, de előtte rákeresek a fórumban és megpróbálom átolvasni az összes hsz-t.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#771) kisbalazs83 válasza Rabby (#766) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

ESET Smart Security8-al már nincs ilyen gond.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#772) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

Most tettem szert egy ilyen routerre.
Tudnátok segíteni abban, hogy ha külső vinyót kötök rá, akkor mivel tudom levédeni, hogy más véletlenül se férjen hozzá?

Illetve milyen alap beállításokat érdemes elvégezni. (jelszóval már levédtem)

Előre is köszönöm.

üdv.: ocsi

(#773) ocsi19


ocsi19
senior tag

Az új fw (376 2678) magyar nyelvű?

:R

(#774) mobilizmo válasza ocsi19 (#773) üzenetére


mobilizmo
addikt

Persze, csak be kell állítani a nyelvet.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#775) ocsi19 válasza mobilizmo (#774) üzenetére


ocsi19
senior tag

Nagyon jó! Köszi!

Viszont a Download Master nem akar működni...betöltöm a torrentet, gondolkodik és eltűnik a torrent... :F
Mi a megoldás?

(#776) mobilizmo válasza ocsi19 (#775) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem tudom sajnos, nem használom.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#777) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok!
Aki gyári firmwaret használ, vagy használt, azoktól kérdezném hogy náluk milyen sebességgel ment a routerre kötött HDD-ről a másolás másik eszközre? Ilyenkor is ilyen max. 10-15 MB/sec volt, vagy ez csak Tomatora jellemző?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#778) ocsi19 válasza lehella (#777) üzenetére


ocsi19
senior tag

szia,

nekem gyárival 28mb/s-el másol a routerre kötött külső hdd-ről a gépre,
gépről pedig 27,5mb/s-el a routerre kötött külső hdd-re.
(a gépem kábellel van összekötve a routerrel, wi-fi módban még nem teszteltem)

[ Szerkesztve ]

(#779) lehella válasza ocsi19 (#778) üzenetére


lehella
senior tag

Köszi, akkor ezek szerint Tomatoval ilyen lassú a másolás :(

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#780) sittes79


sittes79
addikt

Vásároltam egy ilyen routert a remélhetőleg 500-as digi nethez, kérdésem, hogy érdemes felrakni a tomatot? Valójában nem szeretném használni, mint torrent-NAS gép, max szeretném kívülről elérni a rendes NAS-t, ezekhez elég a gyári fw gondolom!?

Thx

(#781) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Lszi segítsetek az alábbi kérdésekben.

1. Hogyan tudom a gyári firmware alatt a torrent feltöltést rendbe hozni, illetve a Remote GUI-t működésre bírni? A port beállításokat hogyan kell elvégezni? Illetve a windows 8 gyári tűzfal beállításokat?

Van egy port a gyári torrent általános fülén: Download Master-port
Van egy a bittorrent beállításban is: Beérkező port
Ennek a kettőnek meg kell egyeznie, ugye?

Ugyanezeket be kell állítani a Port Triggerben ezek szerint tcp és udp-re, ugye?

A port továbbításnál milyen port tartományt és helyi portot kell beállítsak? Itt ugye IP címhez lehet hozzárendelni. Mi van, ha az asztali pc, amin a GUI fut, nem fix ip-re van beállítva?

A Remote GUI-hoz írt 9091-et hol kell beállítsam a routerben?

2. A Forgalomkezelő - QoS funkciót érdemes bekapcsolni? Ha igen, milyen szabályokkal? Elsődleges az eszközök wifi stabilitása és elérése, a dLNA, végül a torrent.
Erre használom jelenleg a routert: 1 asztali kábelen, 3 noti wifin, 3 teló wifin, torrent (nem fog 100 futni, max 20), 1 tv kábelen, DLNA-val külső USB3-as 2,5-es 1 Tb-os vinyó elérése média szerverrel, belső hálózatról hdd elérése. Mindez jelenleg UPC fiber power 30-as csomaggal (30/3 Mbit/s), váltás lesz közeljövőben 120/10 Mbit/s-re.

3. Illetve még egy, a média szerver. Engedélyeztem, beállítottam néhány mappára. A tv (LG) néha látja a hdd-t és az asztali pc-t, néha nem. Ez miért lehet? A Media server status idle. Ha rányomok újra az alkalmazásra, csak akkor megy a scanning?

Elnézést a sok kérdésért (amik már korábban tárgyalva lettek), de nekem ezek nem egyértelműek. Eddig egy régi routert használtam, bedugtam és működött, nem volt rajta torrent, média szerver...
Köszönöm!

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#782) seven7 válasza sittes79 (#780) üzenetére


seven7
aktív tag

Elég, igen.

(#783) krealon válasza benjoe1 (#781) üzenetére


krealon
veterán

"Van egy port a gyári torrent általános fülén: Download Master-port
Van egy a bittorrent beállításban is: Beérkező port
Ennek a kettőnek meg kell egyeznie, ugye?
"

Nem.
Az elso port a parancsok tovabbitasara, masodik pedig az adatatvitelhez kell.
Nem egyezhetnek meg.

"Ugyanezeket be kell állítani a Port Triggerben ezek szerint tcp és udp-re, ugye?"

Nem.
Port trigger csak nehany regi on-line jatekhoz kell.
Az ujabb szoftverek mind UPnP-t hasznalnak.

"A port továbbításnál milyen port tartományt és helyi portot kell beállítsak?"

Amit az adott alkalmazas igenyel.
A port tartomanynal, egy darab erteket megadva lehet egyesevel tovabbitani a portokat.
A helyi port ertket uresen hagyva, altalaban ugyanarra a szamu portra tovabbitodik a keres, amelyikre erkezett.

"Itt ugye IP címhez lehet hozzárendelni."

Pontosan.

"Mi van, ha az asztali pc, amin a GUI fut, nem fix ip-re van beállítva?"

Hardvercim alapjan (MAC Address) fix IP-t allitasz be a DHCP szerverben es akkor mindig ugyanazt az IP-t kapja.

[ Szerkesztve ]

(#784) benjoe1 válasza adamkovacs86 (#88) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Erre a meda server idle problémára van valami megoldás, vagy ez egy bug?

[ Szerkesztve ]

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#785) zambozoli


zambozoli
senior tag

Valakinek sikerült az "Access Restriction"-t beállítani úgy, hogy bizonyos oldalak ne legyenek elérhetők?
A Block All Internet Access megy.
A HTTP Request be beírt nevekre nem tudom mit csinál. Ha beírom a google-t akkor a google megy, de az általa megtalált oldalak nem. Viszont ha beírom az oldal címet direktben, akkor engedi betölteni.

Lényeg: ki akarok tiltani bizonyos szavakat tartalmazó oldalakat hogy kell beállítanom?

Eddigi beállítás:

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#786) Intruder2k5 válasza zambozoli (#785) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A mintákat töröld ki, nem kell az oda! Facebook és egyéb HTTPS nem fog menni, mert HTTPS-t nem tud blokkolni már jó ideje ez a menüpont! Azt írják a linksysinfo-n, hogy iptables-el megy...

http://www.linksysinfo.org

(#787) zambozoli válasza Intruder2k5 (#786) üzenetére


zambozoli
senior tag

Köszi az infót!

Fa**a! Pont a lényeg nem megy egyszerűen!

Üdv:ZZ

(#788) Pribi válasza ocsi19 (#778) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Én is hasonló értékkel másolok. Egy kérdésem lenne. Melyik usb portot használod?

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#789) vasszarvas


vasszarvas
tag

Üdv!

Adott egy Asus rt-n18u router (legfrissebb firmware fent). Szeretném nyomtatószerverként beállítani. Két gép van a hálózaton,(win7) megosztásban hálózaton csodálatosan tudok nyomtatni, csak akkor ugye be kell kapcsolni az egyik gépet, hogy elérjem a másikról, ezért vettem a routert, van benne nyomtatószerver funkció. Két lehetőség van: Asus Ez nyomtatómegosztás, egy kis printer exe programot kell telepíteni mindegyik gépen, és megjelöli a routert szervernek (192.168.1.1). A másik LPR protokoll használata, itt is ilyen beálligatós a dolog. Minden működik, lehet nyomtatni, de már másnap, amikor valamiért nyomtatnánk, az LPR nem reagál, nem tudok nyomtatni, nem mozdul a nyomtató, hibaelhárítás nem talál hibát. A másik változatnál a kis printer exe-t próbálom megint elindítani, de azt írja „Nem található nyomtatómegosztást támogató vezeték nélküli router”, és akkor, ha a routert újraindítom, és ismét elindítom a printer exe-t mindkét gépen, akkor megint működik egy ideig. Természetesen a router menüjében a hálózati térképben a nyomtató felismerve, engedélyezve. Olyan mintha a router „elfelejtené” a beállításokat, nem hiszem, hogy ez így normális és a kétoldalas nyomtatás sem megy ilyenkor. Még annyit, hogy már végül a tomato-n gondolkodom, abban van printserver funkció? Ezt ugye főleg tomatosoktól kérdezem.

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#790) Rabby válasza kisbalazs83 (#742) üzenetére


Rabby
tag

Gyári FW-el valóban ment ám az össze vissza összeomlott és az SSH is nagyon hiányzott így visszatettem a TOMATO-t. :)

Gyorsaságra meg a HUP- on egy tag adott megoldást:
Advanced -> Miscellaneous -> CTF (Cut-Through Forwarding)
Miután ezt engedélyeztem, GTS szerverén a speedtest 750Mbit-et mért! :DD

[ Szerkesztve ]

(#791) freemanone


freemanone
őstag

Sziasztok!

Valaki segítene abban, hogy ezt mégis hogy a tökömben kell értelmezni?
Fizikai képtelenség ennyi adatot forgalmazni! Főleg hogy 8-án futott kb 4órát az egyetlen gép ami rá volt kötve. Najó.... fizikailag nem képtelenség, mert 500-as digi van, de csak feltűnne, ha napi 500-1000GB adatmennyiség csorogna befelé a gépemre... Amióta megvan a touter nem forgalmazhattam 1TB adatot összesen.... nemhogy négyet két és egy negyed nap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#792) Ybear válasza freemanone (#791) üzenetére


Ybear
tag

Szia!
Volt már ilyen, (az első képen) sajnos a hiba oka még nem derült ki. Ha együtt tudsz élni vele, akkor semmi gond, ha nem, úgy póbálkozz egy újraindítással, bár valószíműleg az sem törli ki a már fals adatokat tartalmazó állományt a routerből.

(#790) Rabby Ez egy nagy piros pont nálam a Tomato-nak. Lehet, hogy kap egy esélyt? :K

[ Szerkesztve ]

Ha menni kell, hát menni kell.

(#793) net91


net91
senior tag

A router beállításokná, az internetes fw frissítés-keresés után a meglévő 3.0.0.4.3744 983 fw-re azt írja, hogy a "a router a legújabb firmware-t tartalmazza"

Viszont, itt a fórumon szeptemberben, a 123 hozzászólásnál már leírásra került, hogy megjelent az újabb a 3.0.0.4. 3762 678 verzió.

A router a régi verzióra miért azt írja, hogy a legújabb?
Ha frissíteni akarom a fw-t ez utóbbira elég, ha megadom annak a könyvtárát ahol található és a feltöltésre klikkelek vagy kell mást is tenni?

Egy általános felhasználónak érdemes frissíteni?
köszönettel: net91

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#794) benjoe1 válasza benjoe1 (#784) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Aki használja a médiaszerver funkciót DLNA tv-vel, az írja már meg, hogy nála működik-e minden rendesen.

Más. Előfordult már valakivel, hogy a torrnet funkció (Download Master) egyszerűen leáll és nem elérhető?
Le kellett tiltsam és újra engedélyezzem, hogy el tudjam érni.

Valamint a Samba megosztásnál egy új fiókkal, korlátozott hozzáféréssel vajon miért nem működik? Csak az ftp megosztás a jó. A teljesen hozzáféréses, nem törölhető fiók működik a Samba megosztásnál.

Nekem úgy tűnik, hogy ez a router gyári firmware-el egyszerűen nem jó. Minek vannak benne plusz funkciók, ha nem működnek rendesen? Ennyi erővel egy egyszerű routert is vehetnék, ami tudja az internetmegosztást lan, wifi által.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#795) Oczu válasza benjoe1 (#794) üzenetére


Oczu
senior tag

Nálam volt. De nagyon úgy tűnik, hogy nem FW hiba, hanem érzékeny a rack-re. Amióta rack-et cseréltem, nem akad le.

(#796) freemanone válasza Ybear (#792) üzenetére


freemanone
őstag

Akkor ezt a menüpontot elfelejtem! Köszi szépen! :R

(#797) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
A router-re kötött winyót leállítja a rendszer, ha nincs használatban? 2,5"-os lenne a kérdés igazából, mert egy jó 3,5"-es ezt magától lerendezi.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#798) kk831228 válasza benjoe1 (#794) üzenetére


kk831228
addikt

Tegnap este próbáltam ki először a dlna-t, tv látta a winyót. DM - el még nem volt ilyen problémám, samba is műkszik... :K :)) Egyedi hiba lesz... ;) Semmi baja a gyári firm-nek. Szerintem ezen a routeren jobb a gyári mint a Tomato... ;)

Laca0: Ha a DM engedélyezve van, nem engedi leállni. Ha le van tiltva akkor pár perc után stand by-ba megy. ( nekem) :K

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#799) benjoe1 válasza kk831228 (#798) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Köszönöm a visszajelzést. Akkor másnál is minden rendben?

Na majd csinálok egy gyári visszaállítást és újra konfigolom.

Nekem is működött elsőre a dlna a tv-n, de egyszer csak nem. Utána állítgatás a router menüjében és jó lett, majd másnap reggel ismét nem volt elérhető. Utána egy router restart és ismét elérte a tv a hdd-t.
Nekem ez rejtély, mert közben az asztali gépről, ami szintén kábellel csatlakozik, mint a tv, elérhető volt a hdd.

És nálad a média tartalom scannelés az működik magától?

Szóval lehet a tv lehet a ludas vagy az Oczu által említett hdd rack (esetleg mindkettő), mert nála is produkálta a beépített torrent (DM) leállását. Vagy kifogtam egy hibás példányt...

A DM engedélyezve van nálam, szóval ezek szerint a standby állapot nem lehet az ok. Ha mégis standby állapotba menne, lehetséges, hogy a tv nem tudja felébreszteni?

[ Szerkesztve ]

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#800) Laca0 válasza kk831228 (#798) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi!
2,5-es winyót használtatok már vele? Bírja az usb kakaóval?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.