Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Intruder2k5 válasza VANESSZA1 (#1650) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre nem hiszem, hogy sor kerül a közeljövőben. Az angolon kívül néha van lengyel build, ami ugye a fejlesztő, Shibby anyanyelve, illetőleg 75-ös verzió volt 075V-ML jelű, ami a multi language rövidítése akart lenni, és ott volt lehetőség nyelvi file betöltésére, ha volt fordításod. Akkoriban valaki el is kezdte lefordítani magyarra, de aztán ebből semmi sem lett, mert azóta sem lett kiadva ezt támogató verzió.

[ Szerkesztve ]

(#1652) Takanaka


Takanaka
csendes tag

Üdv Mindenkinek .
Olyan kérdésem lenne hogy ti tapasztaltátok már a " ( ASUS AiRadar intelligensen erősíti a vezeték nélküli kapcsolat segítségével univerzális nyalábformálás technológia, a nagy teljesítmény erősítés, és exkluzív ASUS RF finomhangolás. Ez biztosítja a hosszabb rendelkezésre állási, dinamikus adatok sebessége növekszik, és a nagyobb stabilitás, és visszafelé kompatibilis a 802.11b / g / n ügyfelek. Mivel kapcsolat erőssége ingadozik, az Ön környezetben, RT-N18U használ három külső antenna érzékeli a vezeték nélküli készülék helyét és alakját adásokat, így ők optimalizálva a leggyorsabb, legstabilabb kapcsolat erőssége.) " ELŐNYÉT ???
Ugyan is én nem tapasztaltam hogy egyenlő mértékben osztaná el a jel erősségét , jó vannak tereptárgyak fal is a közelben .
De ez a funkció pont erre hivatott egy bizonyos hatósugáron belül elvégezni ( tudom nem végtelen ).
Vagy esetleg van még valami belső állítási lehetőség ??
Készülék típusa természetesen RT-N18U .

[ Szerkesztve ]

(#1653) VANESSZA1 válasza Intruder2k5 (#1651) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Kár, pedig izgatja a fantáziám, csak ne lenne ilyen bonyolult a beállítgatása .
Ha jól tudom ott NTFS-re particionált merevlemezt is lehetne használni torrentezésre.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1654) Intruder2k5 válasza VANESSZA1 (#1653) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen lehet...

(#1655) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Ha gariztatni akarom a routert( USB 3 nem akar menni) , akkor vissza kell tenni a gyári firmware-t?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1656) Tido válasza VANESSZA1 (#1655) üzenetére


Tido
aktív tag

Igen. mert nem gyári firmware gari vesztéssel jár.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#1657) VANESSZA1 válasza Tido (#1656) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Kösz szépen az infót.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1658) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Tulaja lettem egy ilyen routernak hogy boldog azt még nem tudom.Egy tp-link 741nd-t váltott igaz még csak 20mbit a net de talán év végére lesz 120mbit ezért cseréltem. Jelenleg Version 3.0.0.4.376.3754
megéri frissíteni többet fog tudni?
Esetleg olyan sávszél korlátozás mint a tp-linkeben(bandwidth control), esetleg a tomatoban van? :R

(#1659) Intruder2k5 válasza xigris (#1658) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ismét az ASUS táborban? :)

Azt tudom, hogy Tomato-ban van Bandwidth Limiter funkció.

(#1660) xigris válasza Intruder2k5 (#1659) üzenetére


xigris
őstag

Szia! :K
Megpróbálom ismét habár az openwrt egész jól ment,viszont itt elég erős a vas ezért választottam egyenlőre ismerkedek vele
Egyenlőre tetszik a gyári firm ha a torrent is jól megy rajta akkor lehet meghagyom,esetleg a HGG-ben van magyar nyelv,az mivel tud többet? :R

(#1661) Intruder2k5 válasza xigris (#1660) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ebben nem én vagyok az illetékes, mert HGG-t nem használok, nem is használtam soha, de az ugyebár a gyári fw-ből készül, tehát 80-90%-ban meg is egyezik azzal. Persze nyilván vannak benne plusz funkciók, de én ezt nem tudom elsorolni, majd valaki más jelentkezik rá. :)

(#1662) #04217344


#04217344
törölt tag

Sziasztok!
Egy hete nekem is ez a routerem van, OpenWRT-s Tp-Link-ről váltottam. Fél napi gyári fw-s beállítgatás után a Tomato mellett döntöttem (felhasználás: SMB, DLNA, FTP, torrent, SSH tunnel), felment, stabilan működik. Két dolgot nem tudtam finomhangolni benne:
1. FTP szerver csak default 21-es porton elérhető WAN-ról, mást beállítva nem.
2. Távoli eléréshez SMB over SSH-t használtam korábban, itt nem működik. Azaz SSH konzol van, SCP is megy, de local port forwarding nem .
Lehet, hogy mindezeket a tűzfalban kellene vhogy beállítani, ehhez még nem "nőttem fel".

(#1663) Intruder2k5 válasza #04217344 (#1662) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

VPN nem megoldás az ilyen trükközések helyett?

(#1664) #04217344 válasza Intruder2k5 (#1663) üzenetére


#04217344
törölt tag

Eddig azért preferáltam az SSH tunnel-t, mert nem kellett konfigurálni, de ha nincs más megoldás, akkor lehet, hogy nekiállok. Egyébként tűzfal szabályokat lehet kézzel konfigurálni?

(#1665) Intruder2k5 válasza #04217344 (#1664) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet.

Administration - Scripts - Firewall

Ide írhatsz iptables szabályokat.

(#1666) #04217344 válasza Intruder2k5 (#1665) üzenetére


#04217344
törölt tag

Köszönöm, akkor ezen a vonalon próbálkozok, hátha megoldja az eredeti problémákat, ha nem, még mindig ott az OpenVPN.

(#1668) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! A gyári firmben mit kell állítani hogy remote guival tudjam az asztalról irányítani a torrentet?
a port továbbításnál van valami extra amire figyelni kell,mert valamiért nem sikerül. :R

[ Szerkesztve ]

(#1669) Intruder2k5 válasza xigris (#1668) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kell lennie legalább egy torrentnek betöltve, különben nem tudod elérni remote gui-val.

(#1670) xigris válasza Intruder2k5 (#1669) üzenetére


xigris
őstag

Az megvan gondolom a seed is számit

(#1671) Intruder2k5 válasza xigris (#1670) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, más egyéb nem kell, csak minimum egy betöltött torrent.

http://itcafe.hu/tema/re_600_mbps-os_tempot_iger_2_4_ghz-en_az_asus_rt/hsz_469-469.html

(#1672) MarQs válasza xigris (#1660) üzenetére


MarQs
senior tag

Hogy a HGG mivel tud többet, illetve, hogy a gyári firm mivel tud kevesebbet, azt konkrétan nem tudnám felsorolni, de egyszer, egy kis időre visszakerült a gyári firmware a routerre nálam - szinte mindig a HGG volt a vason - és akkor volt is kis kavar a bura alatt... fura volt, hogy nem ugyanaz pontról pontra a felület, ergo kevesebb menüpont van, tehát egy pár dologgal biztos többet tud a HGG-féle RMerlin fork. Ha ez segít. :)
Annyi biztos, hogy a Transmission remekül fut rajta, SMB megosztás szintén.
Sávszél korlátozáshoz kacsolódó megoldást, QoS-t tud a router, de ahogy sejtem, ez nem az lesz, mint a tp-linkeknél a "bandwidth control"...

Egy próbát szerintem megér a HGG! Már csak azért is hogy lásd, mi az amit nyújthat. Feltenni, cserélni ugyanúgy kell, mint a gyárit.

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1673) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Volna egy kis gondom.
Költöztem, az előző helyen volt egy pc, egy asus router (talán rt-12), upc net és egy Med800 media player.
Pc-ről tudtam másolni a lejátszó belső vinyójára.
Költöztem, pc maradt, router egy RT-N18U lett, digi net lett upc helyett, lejátszó maradt.
Nem látom a lejátszót a hálózaton, nem állítottam semmit a pc-n és a lejátszón, pingelni tudom a lejátszót, fix ip-t állítottam neki.
A routerben kell valamit állítani amit a másikban nem kellett?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1674) bRezo1


bRezo1
csendes tag

Sziasztok

egy Hackelés nélkül, hogy tudom erősebbé tenni a hatótávolságát az antennáknak?

MSI GT70 0ND

(#1675) Intruder2k5 válasza bRezo1 (#1674) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Megfelelő csatornaválasztással, amiben segít az inSSIDer program, valamint áthelyezheted a routert magasabb helyre.

(#1676) M3kk válasza MarQs (#1644) üzenetére


M3kk
őstag

Nekem igy sikerult, egy regebbi USB as HDD vel. SSD vel lehet megjobban menne..

Lehet Szaffi miatt :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1677) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok van értelme felrakni az új 2. béta biost?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1678) MarQs válasza M3kk (#1676) üzenetére


MarQs
senior tag

Wow! Nem rossz! :)
Thx!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1679) zambozoli válasza M3kk (#1676) üzenetére


zambozoli
senior tag

Szaffi a wifi booster? :C :DDD

Üdv:ZZ

(#1680) VANESSZA1 válasza cyber86 (#1677) üzenetére


VANESSZA1
őstag

A hivatalos Asus-ra gondolsz?
Szerintem sok értelme nincs. Inkább tedd fel a HGG - t, és olyan funkciókat kapsz amit az Asusnál 10 év múlva sem.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1681) M3kk válasza zambozoli (#1679) üzenetére


M3kk
őstag

Ugylatszik, lol :).

Tovabbi megjegyzes, a routeren a Firmware:378.52.1_HGG-FINAL, es a HDD /dev/sda1: Linux rev 1.0 ext4 filesystem. Ja, es 1200/800 -ra OC. Majd kiprobalom SSD vel is (routerre kotve) es OC nelkul is.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1682) zaskar


zaskar
senior tag

Sziasztok! Vettem egy ilyen routert, feltettem rá a HGG firmware-t, mivel kevésnek találtam a jelerősséget. Az eredmény megdöbbentő volt számomra, még az emeleten is tökéletes lett a lefedettség, pedig csak 70%-ra van állítva. Van viszont egy tabletem, ami néhány perc böngészés után - holott a wifi jelző szinte maximumon van - nem hajlandó betölteni semmit. Aztán újra helyrejön, majd később megint nincs kapcsolat. A többi eszközöm jól működik. Megjegyzem, a korábbi TP Link routerrel nem volt ilyen problémája a tabletnek (bár azzal korántsem volt ilyen erős a jel, mint ezzel a HGG-vel). Milyen beállításokat kellene megnéznem esetleg? Teljesen kezdő vagyok ebben a router témában. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1683) Intruder2k5 válasza zaskar (#1682) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Első körben jó lenne ránézni a környezetre inSSIDer 3 programmal, hogy esetleg nincs-e más zavaró hálózat.

(#1684) zaskar válasza Intruder2k5 (#1683) üzenetére


zaskar
senior tag

Ha nem is ezzel, de a tableten a Wifi Analyzer-el ránéztem, és ennek megfelelően állítottam be a 12-es csatornát. De mivel a többi eszköznél nem tapasztalom ezt a dolgot, úgy gondolom, jó csatornára állítottam.

(#1685) Multibit válasza zaskar (#1682) üzenetére


Multibit
veterán

Milyen beállításokat kellene megnéznem esetleg?
korábban (másik topicból):
nem is pazaroltam a drága időmet mindenféle beállításokra
...
Nagyon kevés a szabadidőm, nem akarom elpocsékolni vég nélküli szoftverfrissítésekre, beállítgatásokra, próbálkozásokra.

Szóval, mégis van annyi szabadidőd, hogy beállíts egy routert ;)

(#1686) zaskar válasza Multibit (#1685) üzenetére


zaskar
senior tag

Sajnos most már lesz annyi szabadidőm (azt inkább nem részletezem hogy miért), viszont mivel sikerült a jelerősséget növelni, úgy látom, érdemes még időt szánni rá. Nem is lenne gond, ha ez a tablet nem dobná el időnként a netet. Sajnos ez az egyik leggyakrabban használt eszközöm itthon. Rá lehetne fogni, hogy kínai (Colorfly i898A) , de tökéletesen működik és semmi baja nem volt a TP Link használata mellett. Ezért gondolom, hogy nem benne van a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#1687) flegga92 válasza zaskar (#1686) üzenetére


flegga92
senior tag

Próbálj más csatornát keresni. Az S4-em is bizonyos routereknél eldobja aztán helyrejön (ennél szerencsére pont nem) Jó ha 1 csatornát tudsz találni ami megfelel neki.

(#1688) Intruder2k5 válasza zaskar (#1684) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbálj meg helyet keresni 1-11 csatornák közt, az USA szabványban csak annyi van, és sok eszköz sajnos csak ezekkel működik helyesen.

(#1689) zaskar válasza Intruder2k5 (#1688) üzenetére


zaskar
senior tag

Áttettem a 11-esre, majd megnézem, ott hogy viselkedik a tab a használat során. Érdekes, ha auto állásban hagyom, akkor a legzsúfoltabb csatornát választja...

(#1690) Intruder2k5 válasza zaskar (#1689) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos a csatornaválasztásnak a router részéről nem sok köze van a környezethez, az leginkább a 6-os, vagy a 11-es csatorna szokott lenni, illetve ritkább esetben az 1-es. Ez a három csatorna az, ami átfedés nélkül használható, és gyártótól, firmware-től függően ezeket szokták beállítani AUTO csatornának.

(#1691) Takanaka


Takanaka
csendes tag

Szerintetek ezen a típuson jól műxik az air radar ?? Mert a routhertől eltávolodva kb 15-20 m alig van jel. Vagy még valamit kellene állítani a routheren ???
Vagy mi a gyakorlati tapasztalatotok meddig van megfelelő jel mennyiség ???

[ Szerkesztve ]

(#1692) zaskar válasza Takanaka (#1691) üzenetére


zaskar
senior tag

Nekem ugyanez volt a problémám. Feltettem a HGG firmware-t (letöltési link az összefoglalóban), ahol már állítható az adóteljesítmény. Meglepő, mekkorát javult a jelerősség az emeletes házunkban. Persze nem kell feltétlenül 100‰-on járatni, én pl. levettem 60-ra, így is elegendő a jel mindenütt.

(#1693) cyber86


cyber86
őstag

Amúgy megéri feltenni ezt a HGG fwt? cput nem tuningolnám max wifi jel erősségen tekernék. Meg amire használom: rá van kötve 1 switch 2 router és kb 7 gép meg mobil telefonok mennek. Az 1ik router wifi jel továbbításra van rákötve.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1694) MarQs válasza cyber86 (#1693) üzenetére


MarQs
senior tag

Veszteni nem fogsz vele semmit. A felület ugyanaz, mint a gyári firmware-nél, csak kapott a rendszer egy-két plusz menüpontot, ami bővíti a router lehetőségeit, ezen túl pedig egyéb hasznos programokat is tudsz telepíteni, amihez Optware szoftvercsomag kezelő szükséges.

Ha ez utóbbi is érdekel és rákeresel a topikban a szóra, mindent megtalálsz hozzá, de ha valami nem lenne világos, tudunk segíteni!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1695) Intruder2k5 válasza MarQs (#1694) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Inkább legyen entware, mert optware-hez vagy három éve nem fordították már új csomagokat, és több dolog is van, ami le sem fordítható rá.

ARM Optware
ARM Entware

(#1696) MarQs válasza Intruder2k5 (#1695) üzenetére


MarQs
senior tag

A közkeletű dolgok Shibby ARM repójában köbö frissek - a korábban használt, topikban linkelt telepítési útmutatók erre hivatkoznak - de köszi, hogy megemlítetted az Entware-t!

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1697) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Feltettem a hgg-t s ami feltünt 75 fokos a cpu ez mennyire normális?

(#1698) Intruder2k5 válasza xigris (#1697) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Teljesen normális, ezek a SoC-ok simán elmennek 90C fok környékén is.

[ Szerkesztve ]

(#1699) xigris válasza Intruder2k5 (#1698) üzenetére


xigris
őstag

Köszi akkor megnyugodtam

Közben sikerült feltenni a transmissiont csak sajna nem tudom beállítani hogy hova töltsön ezt hol lehet megtenni? :R

(#1700) Intruder2k5 válasza xigris (#1699) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos nem tudom HGG alatt merre tárolja alapból a settings.json file-t, de abba tudod átírni. Ha megnézed ps paranccsal SSH-ban a futó programokat, akkor ott kell látnod a transmission mellet, hogy milyen konfigfile-t használ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.