Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) PainKiller13 válasza Maarki (#1050) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ceruzaelemről :DDD

(#1052) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok! Ma megkaptam a router-t. Kérdésem, hogy maradhat-e a gyári firmware rajta, mik a hátrányai? Elsősorban VPN szerverként és rákötött HDD megosztóként fog működni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1053) Maarki válasza PainKiller13 (#1051) üzenetére


Maarki
aktív tag

Ezt adom :DD :DDD :R

(#1054) MarQs válasza Maarki (#1053) üzenetére


MarQs
senior tag

"A borda mellett van +5V"
LINK

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1055) Intruder2k5 válasza Maarki (#1050) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A fentebb linkelt képeken láthatod az alaplapi soros portot, onnan kapja!

Egyébként én sem használok extra hűtést RT-N66U-n, hardveresen gyári állapotban van, viszont két torrent kliens fut rajta, összesen 100-150 torrenttel, de volt ez már 4-500 is. Még régen a WL-500gP-t húztam fel 300MHz-re, és arra szereltem bordákat utólag! Mondjuk gyárilag azon semmi nem is volt...

(#1056) Charx válasza kisbalazs83 (#1048) üzenetére


Charx
senior tag

Nem rossz, én az előző routerem modoltam meg. De ezt most kihagynám, nálam egyenlőre szépen teljesít, nem melegszik :C

(#1057) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Terhelés alatt (esetleg nyáron) mennyire melegszik a router? Belépve a felületén (gyári) meg lehet nézni?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1058) benjoe1 válasza Kuter (#1032) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Mi a helyzet az új firmware-el?
A Final verzióban én nem találom ezt a funkciót: Turning WPS button into a radio on/off toggle

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#1059) kisbalazs83 válasza kisbalazs83 (#1048) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Hülyeséget beszéltem. A borda mellett nem 5V hanem 3.3V van. 5V az USB-nél van. Ha találok elfogadható áron 12x12x3mm-es mini ventit, akkor talán az elfér a borda mellett, a ház és a lap között van valamekkora hely és akkor oldalról fújná a hűtőbordát azzal a levegővel amit kívülről szív.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#1060) spiritex válasza spiritex (#1052) üzenetére


spiritex
veterán

Akkor máshogy kérdezem: milyen firmware-re érdemes cserélni a gyárit és miért? Melyik a legjobb pillanatnyilag? Kérnék szépen link-et. Köszi előre!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1061) kisbalazs83 válasza spiritex (#1060) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Ha a gyári tud mindent amire szükséged van, akkor nem érdemes lecserélni. Max a Merlin+HGG-ra ami a gyári felturbózott változata, de az még nem publikus. Ha párat visszaolvasol, ott az indoklás is: (#1034) Kuter

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#1062) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Erre [link] valaki?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1063) Oczu válasza < CyberBob > (#1057) üzenetére


Oczu
senior tag

Gyanítom, nem sok tapasztalat van még ezzel kapcsolatban, bár erősen kétlem, hogy kazánként üzemelne, mivel egy 20°C-os szobában 25-30°-os a jószág torrent alatt is.

Nincs hőfok kijelzés.

[ Szerkesztve ]

(#1064) Intruder2k5 válasza < CyberBob > (#1062) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én erre mindig azt szoktam mondani, hogy semmivel sem melegszik jobban, mint amennyire azt anno a mérnökök megtervezték! Persze ha túlhúzod a procit az már egy másik kérdés, de gyári állapotban nem fogja megfőzni magát! Egyébként a BroadCom alapú routerek hagyományosan jobban melegszenek mint mondjuk az Atheros, de nem kell ettől parázni, jól van az úgy, ahogy van, ezek a mai chip-ek már a 100 fok körüli hőmérsékletet is elviselik.

(#1065) < CyberBob > válasza Oczu (#1063) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Köszönöm.

Intruder2k5: nem tervezem húzni a lényeg, hogy több mint 5 évig bírja. A melegedéssel az a baj, hogy ha jól láttam itt is a cpu / ram nem lábakkal van forrasztva a nyákra hanem kis gömbökkel préselve. Az utóbbi megoldás olcsó viszont nem tartós és nagy hőingadozásra elválik. Így az amúgy hibátlan eszközből ipari hulladék lesz. VGA-k memóriái szoktak tipikusan a harmadik év után (tervezett amortizáció) leválni a nagy hőingadozástól.

[ Módosította: Oczu ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1067) spiritex


spiritex
veterán

Tudnátok segíteni ebben a kettőben?
1. Ahhoz, hogy a VPN szerver a lehető legyorsabb legyen, kell esetleg valamit átállítani? Pl. kikapcsoljam az ASUS tűzfalát, vagy bármi ilyesmit?
2. Ezek a beállítások maradhatnak?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1068) spiritex válasza spiritex (#1067) üzenetére


spiritex
veterán

Amúgy nagyon durva a wifi-je, mert egyik antennát sem tekertem fel a doboz hátára, mégis maximális a jelszint az egész lakásban!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1069) kk831228 válasza spiritex (#1068) üzenetére


kk831228
addikt

Érdekes , nekem egy fokkal sem erősebb a wifi jel mint egy 4000 ft-os tp-link... :N Pedig rà van tekerve az antenna... :K A tiéd biztos valami limited edition lehet... ;] :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1070) spiritex válasza kk831228 (#1069) üzenetére


spiritex
veterán

A jelerősséged 100-on van neked is?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1071) flegga92 válasza kk831228 (#1069) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem sem több a jel, mint a Dlik DIR-600-as volt... Mondjuk sebességben jóval többet tud :)

(#1072) kk831228 válasza flegga92 (#1071) üzenetére


kk831228
addikt

Kb... :R ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1073) spiritex


spiritex
veterán

Hogy derítsem ki, hogy mi a francért nem megy az ASUS VPN szervere? 2 napig ment, de most meg már nem lehet rá csatlakozni!!! A külső IP nem változott, a CISCO-ban továbbra is az ASUS-nak kiosztott port van DMZ-ben, újraindítottam az ASUS-t először szoftveresen (Reboot), majd a kikapcsológombbal is, de nem segített. Nem jelez semmi hibát, mégsem lehet rá csatlakozni. Mi lehet?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1074) Intruder2k5 válasza spiritex (#1073) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

CISCO-t újraindítottad?

Otthon, ha a CISCO-ra csatlakozol fel, akkor eléred az ASUS VPN-t, az ASUS WAN IP címével?

(#1075) spiritex válasza Intruder2k5 (#1074) üzenetére


spiritex
veterán

A CISCO-t azt 2 napja indítottam újra, most, amióta rossz, nem. Lehet, hogy kellett volna, de nehogy már 2 naponta újra keljen indítani...
Sajnos a kérdésed nem értem pontosan. "My bad." :B
Jelenleg az ASUS van összekötve a gépemmel, a WAN portja meg a CISCO LAN-jával. Így a 192.168.0.1-en elérem a CISCO-t, az 1.1-en meg az ASUS-t. Bementem a CISCO felületére, megnéztem melyik IP-t adta az ASUS-nak, és nem változott, sőt a lefoglalt Static IP-k közé tette. Ez a port van DMZ-ben.
Van egy ilyen beállításom is a CISCO-ban, ezzel nem megyek valamire?[link]

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1076) spiritex válasza spiritex (#1075) üzenetére


spiritex
veterán

Amúgy 807-es hibát dob a pptp vpn kliens windows.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1077) Intruder2k5 válasza spiritex (#1075) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg ha ide beírod az ASUS WAN MAC címét, és újraindítod az eszközöket, akkor az ASUS fogja kapni a WAN címet, ami mindenképpen jobb lenne!

Mellesleg a fél telekom topik ezen menüpont hiányáért sír, mert ez keveseknek van benne a CISCO-ban, és állítólag egy reset után el is tűnik, tehát vigyázz rá!

[ Szerkesztve ]

(#1078) spiritex válasza Intruder2k5 (#1077) üzenetére


spiritex
veterán

Hú, köszi, remélem akkor ez gyógyír lesz a VPN problémámra is. És akkor a DMZ-t ki is kapcsolhatom a CISCO-ban, ugye?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1079) spiritex válasza spiritex (#1078) üzenetére


spiritex
veterán

Illetve így nem lesz NAT-olt a hálózatom és az ASUS-ban be lehet majd állítani valami ingyenes DNS-t? De nem is muszáj, ha (megnéztem mióta, és) 1 éve nem változott a külső IP-m.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1080) tamasgal


tamasgal
senior tag

Sziasztok!

Router vásárlásán gondolkodom, és az volna a kérdésem, hogy lehetséges e, hogy ez a termék erőssebben be tudja e sugározni a lakást mint a kb 3 eves 8 ezer forintos Tenda?
Sajna panelban lakom és a Tenda jele a nappaliban már gyengécske.

Szerintetek?
Köszönöm

(#1081) Saua válasza tamasgal (#1080) üzenetére


Saua
tag

itt egy teszt, hogy kb. mekkora a hatótávolsága.

[ Szerkesztve ]

(#1082) tamasgal válasza Saua (#1081) üzenetére


tamasgal
senior tag

Köszönöm szépen, ennek lecsavarható az antennája ugye?

(#1083) spiritex válasza tamasgal (#1082) üzenetére


spiritex
veterán

Sőt felcsavarható! :D Mert antenna nincs rajta, amikor megkapod. Én sem tekertem fel rá, ne sugározzon hiába, ha így is maximális a jelerősségem a lakásban.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1084) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ennél a routernél az alap fw-el van -e olyan lehetőség, hogy egy adott mac címhez lehet-e konkrét ipt rendelni?
Meg gondolom ez a kisebb ASUS routerekben is így van, mert egyforma a fw-jük?
Haver a 12-est akarja venni és ő is állítana ilyet.

Köszönöm a választ. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1085) spiritex válasza spiky03 (#1084) üzenetére


spiritex
veterán

Ha arra gondolsz, akkor igen, a dhcp-vel kioszott IP-ket statikussá lehet foglalni benne az adott eszköz, pc, stb. számára.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1086) spiky03 válasza spiritex (#1085) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi a gyors választ.
Még azt megtudnád mondani, hogy pontosan hogyan is kell ezt majd beállítani? Mert jelenleg havernak TP-link-je van.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1087) spiritex válasza spiky03 (#1086) üzenetére


spiritex
veterán

Ezt nézegesse. Meg fogja találni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1088) spiky03 válasza spiritex (#1087) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm szépen. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1089) spiritex válasza spiky03 (#1088) üzenetére


spiritex
veterán

Megnéztem most én is: LAN / DHCP Server és alul Manually Assigned...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1090) Tommee válasza spiritex (#1089) üzenetére


Tommee
aktív tag

Újabb firmware-ek esetén csak "grafikusan" rákattintva lehet hozzárendelni fix IP-t a router hálózati térképén adott klienst kijelölve.

(#1091) norbszt válasza zambozoli (#531) üzenetére


norbszt
tag

szia

export PATH=/opt/bin:/opt/sbin:${PATH}
export LD_LIBRARY_PATH=/opt/lib:/opt/usr/lib:/opt/usr/local/lib
$1 $2 $3 $4 $5 $6

(#1092) zambozoli válasza norbszt (#1091) üzenetére


zambozoli
senior tag

Köszi! :R

Pár nap és elvileg kint van 125-ös FW.
Ha abban sem lesz jó a Bandwidth Monitoring nekiugrok még egyszer!

Üdv:ZZ

(#1093) norbszt válasza zambozoli (#1092) üzenetére


norbszt
tag

próbálkozok de nem akar össze jönni putty látom de a frontend nem akar

(#1094) norbszt válasza norbszt (#1093) üzenetére


norbszt
tag

sikerült, :C mükődik :DD

(#1095) zambozoli válasza norbszt (#1094) üzenetére


zambozoli
senior tag

:R :R :R :R :R

Trükk?

Üdv:ZZ

(#1096) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy ASUS RT-N18U routert és szeretnék hozzá csatlakoztatni egy 2.5"-os külső hdd-t(SP Armor A80 500GB). A router mindkét USB csatlakozója működik, viszont a külső hdd-t csak nagyon ritkán ismeri fel, próbáltam aktív USB elosztón keresztül is, de úgy sem működik megfelelően.
(a hdd pc-re vagy tv-re csatlakoztatva hibátlanul működik, tehát kizárt, hogy azzal legyen a probléma)
Tud valaki megoldást?

köszi.

üdv.: Péter

(#1097) Intruder2k5 válasza ocsi19 (#1096) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Másik HDD-vel nincs mód kipróbálni? Esetleg egy pendrive? Azt is csak hébe-hóba ismeri fel?

(#1098) ocsi19 válasza Intruder2k5 (#1097) üzenetére


ocsi19
senior tag

Pendrive-ot pl egyből felismeri.

(#1099) Intruder2k5 válasza ocsi19 (#1098) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáltad a 2.0-s USB-ben is?

Esetleg meg lehetne próbálni Merlin fw-vel, vagy Tomato-val is...

[ Szerkesztve ]

(#1100) Oczu válasza ocsi19 (#1096) üzenetére


Oczu
senior tag

Külső HDD-ben elég válógatós, én is így jártam egy Revoltec rack-vel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.