Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Paoloo válasza Paoloo (#1900) üzenetére


Paoloo
tag

Idegességemben még írni sem tudok.....
Tehát helyesen folyt köv:
Nem akar ez menni másmilyen fájlal sem,idővel elkezd akadozni :W
A linksys-el nem akad semmi....

(#1902) Intruder2k5 válasza Paoloo (#1901) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáltad az UTP kábel cserét?

(#1903) krealon válasza Paoloo (#1901) üzenetére


krealon
veterán

Idezet a Milyen routert topikban erkezett valaszbol:

"Én megpróbálnám egy 100Mbps kábellel is, lehet a router erőlteti a Gbit-es linket, és mivel a Dune nem tudja, így ennek ez a vége."

Ha lehet allitani az egyes switch port-ok max sebesseget, akkor a medialejatszo fele meno portra allits be fix 100 M Full Duplex-et.
A 100M bites kabel egyebkent 4 eres, az 1 (narancsfeher) - 2 (narancs) es a 3 (zoldfeher) - 6 (zold) -os csatlakozoknal levo erparak vannak csak bekotve rajta.

(#1904) Paoloo válasza Intruder2k5 (#1902) üzenetére


Paoloo
tag

Melyiket? A gép és router közöttit,vagy a router és Dune közöttit? Vagy mindkettőt?
Sajna nincs másik,de ugyanezekkel a kábelekkel a linksys-el tökéletesen megy minden.

(#1905) Paoloo válasza krealon (#1903) üzenetére


Paoloo
tag

Nem tudom lehet-e állítani valamit,de majd még keresgetem...eddig nem találtam azt amit írtál.
A kábelre ez van írva,hátha mond ez neked valamit: CAT 5E 4 Pairs 26 AWG Stranded iso 11801 100Mhz.
Remélem jól olvastam le.

(#1906) xigris válasza Paoloo (#1905) üzenetére


xigris
őstag

Qos esetleg kapcsold ki,nekem bejött

(#1907) flegga92 válasza Paoloo (#1900) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem egy első szériás RPivel is ugyan ez a gondom... Először betettem egy 10/100 as HUB-ot de ugyan úgy akadozott, aztán betettem switchként a régi gagyi Dlink 10/100 as routert és tökéletes a lejátszás. Engem annyira nem zavar, mert mind a 4 port ki van használva és ha a laptopot dugtam rá nagyobb másolás céljából mindig ki kellett húzogatni. De engem is érdekelne, hogy megoldható e valahogy 1 port 100-assá való lebutítása. Lehet ez megoldaná.

(#1908) Paoloo válasza xigris (#1906) üzenetére


Paoloo
tag

Köszi,de nekem az alapból ki volt kapcsolva.

(#1909) Paoloo válasza krealon (#1903) üzenetére


Paoloo
tag

Én nem találtam ilyen állítási lehetőséget amit írtál....hozzá teszem láma vagyok ehhez(is) :)
A kábel ami a gép és a router között van,szerintem 100 megás,4 kábelt látok amik olyan színűek mint amit írtál. Ezek szerint ezen nem is fog majd jönni az 500 gigabites net? Gondolom ide másikat kéne vennem.
A Dune és a router között patch kábel van(ez van ráírva),ezen úgy látom több vezeték van.
Ha jó látom narancs /fehér,narancs,zöld/fehér,kék,kék/fehér,zöld,barna/fehér,barna színű vezetékek vannak.
Most akkor milyen kábelt rakjak,és hova? Cseréljem át a két kábelt,vagy újakat kell vennem?
Elég hosszúak a kábelek(asszem 10m),gondolom ez nem lehet baj...eddig nem volt az.

[ Szerkesztve ]

(#1910) Intruder2k5 válasza Paoloo (#1909) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A hossz nem probléma, ~100 méterig jó vagy ezzel, de próbáld megcserélni a két kábelt, már csak a Dune próbája miatt is. 4 eres kábelen nem fog átmenni az 500-as net.

[ Szerkesztve ]

(#1911) Paoloo válasza Intruder2k5 (#1910) üzenetére


Paoloo
tag

Köszönöm,megint okosabb lettem egy kicsit.
És az a pach kábel átviszi az 500 megát,vagy mindenképpen vennem kell egy másikat?

(#1912) Intruder2k5 válasza Paoloo (#1911) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Cat5e vagy Cat6 jelölésű kábel, 4 bekötött érpárral megfelelő. Rövidebb, maximum néhány méteres szakaszon régebbi, Cat5 szabványú kábelen is átmehet az 500-as net, ha be van kötve mind a 8 kábel.

[ Szerkesztve ]

(#1913) Paoloo válasza Intruder2k5 (#1912) üzenetére


Paoloo
tag

Köszönöm az infót!
A pach kábelen rajta van hogy UTP CAT. 5E,akkor ez jó lenne a gép és a router közé?

Bocs,hülye kérdés volt,hiszen leírtad hogy jó :R

[ Szerkesztve ]

(#1914) krealon válasza Paoloo (#1909) üzenetére


krealon
veterán

"Én nem találtam ilyen állítási lehetőséget amit írtál...."

Lehet, hogy a gyari firmware-ben nincs ilyen allitasi lehetoseg.
En speciel Tp-link (Atheros chipset) vonalon mozgok, ott is csak OpenWRT alol elerheto a switch config, gyari firmware alatt nem.

"A kábel ami a gép és a router között van,szerintem 100 megás,4 kábelt látok amik olyan színűek mint amit írtál. Ezek szerint ezen nem is fog majd jönni az 500 gigabites net?"

Ha nincs tobb er a kabelben, csak 4, akkor biztosan nem megy gyorsabban mint 100Mbit.

Ha mind a 8 er be van kotve a kabelvegi csatlakozokban (mind a 4 erpar (narancs, zold, kek barna)), es a kabel minimum CAT5e, akkor azon lehetseges a gigabites kapcsolat, es a gigabites eszkozok ki is hasznaljak.

Ha egy ilyen kabelen megszakitod valahol a kek vagy a barna erparat, akkor csak a narancs es a zold marad, amin viszont maximum 100 Mbps kapcsolat johet letre. Ezt tekintem en 100Mbps kabelnek.

"A Dune és a router között patch kábel van(ez van ráírva),ezen úgy látom több vezeték van.
Ha jó látom narancs /fehér,narancs,zöld/fehér,kék,kék/fehér,zöld,barna/fehér,barna színű vezetékek vannak.
Most akkor milyen kábelt rakjak,és hova? Cseréljem át a két kábelt,vagy újakat kell vennem?
"

En a 8 eres kabelt tennem a router es a gep koze (remelem a gepben gigabites csatolo van), es a 4 eres kabelt a router es Dune koze (mert a Dune ugysem megy 100Mbitnel gyorsabban).

Szerk:
Lekestem...

[ Szerkesztve ]

(#1915) Paoloo válasza krealon (#1914) üzenetére


Paoloo
tag

Nagyon köszönöm a részletes választ! :R
Közben már nagyítóval nézegettem a gép és a router közötti kábelt....mert arra is rá van írva a CAT5E,így nem lehet csak 4 kábel benne. Most úgy látom meg van itt is a nyolc,de nem túl jól látni...akkor lenne tuti ha megnyúznám a szigetelést. Ettől függetlenül ha rá van írva a CAT5E,akkor annak jónak kéne lenni.
Megpróbálok holnap szerezni 100 megás kábelt,és berakom a Dune-höz próbára. Holnap írok hogy van-e valami változás.
Ja és a gépben gigabites lan van.

[ Szerkesztve ]

(#1916) krealon válasza Paoloo (#1915) üzenetére


krealon
veterán

Ha beteve a regi 100M Linksys-t, AP / switch modban * a problema megszunik, akkor egyertlmuen port sebesseg problema all fenn. (Persze ehhez kell egy harmadik patch kabel is.)

* (A Linksys LAN IP cim ne utkozzon a ASUS LAN IP-jevel, se az ASUS DHCP tartomanyaval, Linksys WAN port uresen marad, a Dunebol es az ASUS-bol jovo kabelek egy-egy Linksys LAN portba dugva)

(#1917) Intruder2k5 válasza krealon (#1916) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És a Linksys-ben ilyenkor a DHCP szervert sem árt kikapcsolni...

[ Szerkesztve ]

(#1918) krealon válasza Intruder2k5 (#1917) üzenetére


krealon
veterán

Tudtam, hogy valami ki fog maradni... :B

Koszi a kiegeszitest!

(#1919) Paoloo válasza krealon (#1916) üzenetére


Paoloo
tag

Ez egy kicsit erős nekem,de holnap megpróbálok szépen mindent megcsinálni :)
Van egy nem wifis linksysem is,lehet hogy az lenne a legjobb ehhez.

Nagyon köszönöm mindenkinek aki próbált segíteni!!! :R
Holnap jelentkezek hogy mit alkottam.
Üdv mindenkinek!

(#1920) Intruder2k5 válasza krealon (#1918) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindenkivel előfordul, emberek vagyunk. De ez legyen a legnagyobb baj. :)

(#1921) Paoloo válasza krealon (#1916) üzenetére


Paoloo
tag

Lecseréltem az összes kábelt,de semmi változás. Az összeset CAT6-ra cseréltem,majd a Dune előttit CAT5-re....semelyikkel nem volt változás. Próbáltam ezt a switch dolgot is,de annyit értem el vele hogy a linksys routerbe már be sem tudok lépni. Amikor be volt iktatva az Asus,és a Dune közé a Linksys,akkor a Dune nem látta a megosztott fájlokat.
A problémát szemléltetve csináltam két videót. Az elsőn a sisakkamerával készített videó van,ami pár másodperc után akadozni kezd....nehezen is indul el. A másodikon egy mkv-s film van,ami vígan megy nagyobb sebességgel. Most éppen egy BD-rom 25-ös film megy kb 30 perce,és nem akad.
Számomra felfoghatatlan hogy a kisebb bitrátájú film miért akad,és a nagyobb meg nem.
gopro
mkv

A számtek boltban ahol a cuccokat vásároltam azt mondták,hogy lehet hogy gyengébb az Asus hardvere,és nem is voltak túl jó véleménnyel róla.....a gyári firmware-ről meg főleg.
Amúgy nem gyengébb,sőt sokkal erősebb. Utána néztem: Asus 800MHz, Linksys 266MHz

(#1922) Intruder2k5 válasza Paoloo (#1921) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbálj meg rátenni egy HGG fw-t, vagy esetleg Tomato-t. Egyéb tippem nekem sincs...

Illetve kérdés még, hogy a Cat5-ös kábelben már csak 4 vezeték van, ahogy azt tegnap felsorolta krealon fórumtárs?

(#1923) Paoloo válasza Intruder2k5 (#1922) üzenetére


Paoloo
tag

Közben vissza is vittem a routert...
Nem cserélték ki(edigital),nem adták vissza a pénzt,hanem csak tovább küldik bevizsgálásra. Nagy reményeim nincsenek,de megpróbálom,hátha lesz valami. Ha visszaadják ugyanúgy,akkor vagy megy rá másik firmware,vagy lesz egy eladó routerem.
Az eredetileg rákötött kábelen vágtam el úgy a vezetékeket,hogy csak az a négy maradjon amit krealon írt,de így sem volt változás.
Kipróbáltam két gigabites gép között a másolást,és így kb 60MB/s-al indult a másolás,majd szép lassan visszaesett 35MB/s-ra....nem tudom ez mond-e valamit nektek. Nem kéne tartania a sebességet?
A gépre dugott külső vinyóról meg 25MB/s -al ment a másolás.

(#1924) jimmy5


jimmy5
aktív tag

szevasztok !

Felraktam a routert a padlásra
50%-on megy de veszett hatóköre van így is, HGG 54-es firmware-el.
eddig jó a szerkezet.
Felhúzom 100%-ra majd :)

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#1925) Intruder2k5 válasza jimmy5 (#1924) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És legalább 50-60 fok van fenn?

[ Szerkesztve ]

(#1926) xigris válasza jimmy5 (#1924) üzenetére


xigris
őstag

Én pont hogy levettem onnan, de sajna megölte a villám :(((

(#1927) Intruder2k5 válasza xigris (#1926) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem mondod komolyan... Basszus! Nem sokat bírt szegény. Mikor vetted? 1-2 hónapja?

(#1928) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok! Lehet mást is érint ezért ide írok!

Intruder2K5!

Írtam Neked hogy időnként eltűnik a feltöltési sebességem, azaz közel 0.2 a 10 helyett.
A letöltés mindig megmarad 120.
Az Ubee HGV-re gyanakodtunk. Ilyenkor kikapcsolom várok 5-10 percet majd vissza, van mikor a Router is kikapcsolom ezzel párhuzamosan. Ma kitaláltam hogy a webes felület alól indítom újra a routert. Beléptem egy frissítési figyelmeztetés fogadott (Gyári rom), fel is raktam, majd az utasítás szerint manuálisan újraindítottam a routert. Láss csodát a feltöltési sebességem is rögtön visszatért. Tehát most az Uborka helyett így már az az ASUS-ra gyanakszom mint hibaforrás. Már csak azért is mert az uborka nem volt tegnap este óta kikapcsolva csak a gép és a Router.. Szerinted?

Uborkánál nálam a két alap hiba 1.) Nagyon ritkán nem tud a szolgáltatóval szinkronba állni ezt lehet orvosolni úgy hogy nem kapcsolom ki.

2.) És ez van jóval gyakrabban, a feltöltési sebesség a 0-tartomány közelében.
A két probléma nem egy időben jelentkezik és mások a tünetek is az Uborka admin felületén rögtön látom.
mikor melyik probléma van.

Köszi

Üdv

Peltár

(#1929) xigris válasza Intruder2k5 (#1927) üzenetére


xigris
őstag

Szia! 1 hónapos volt de ment a gigabites switch és a gyerekek am1-s platformja is. :O
Így lehet ac56u lesz az utód

(#1930) Intruder2k5 válasza Peltár (#1928) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mondjuk az ASUS újraindításával az Ubee-n ugyanúgy újraépül a LAN kapcsolat, tehát mindig lehet ez is a hunyó, de persze az ASUS is.

"A két probléma nem egy időben jelentkezik és mások a tünetek is az Uborka admin felületén rögtön látom. mikor melyik probléma van."
Miből látod az Ubee admin felületén, hogy le van lassulva a feltöltési sebesség?

(#1931) Peltár válasza Intruder2k5 (#1930) üzenetére


Peltár
aktív tag

Na ezt nem is vettem észre csak most. Közben melóztam, elnézést!

Az ubee admin felületén csak azt látom ha a szolgáltatóval nem áll össze rendesen a kapcsolat. Ettől még a ledjeim ugyan úgy jól világítanak az uborkán. de a 8/2 -ből a feltöltés csak 1 csatin jelentkezik a kettő helyett
az értékek meg felmennek 50.5- 51-re ami miatt elkezdi bontani a kapcsolatot méghozzá elég sűrűn. DE ez a probléma ritka. A másikhoz viszonyítva 20/1.

A nulla feltöltési sebesség rögtön látszik minden admin felület nélkül is. De ha biztosra akarok menni megnézem a speedtest.net oldalon ahol a letöltés 120 a feltöltés meg
0 , 0-2 körül mozog, a feltöltési teszt így el sem indul. Itt ettől függetlenül az admin felületen tökéletes értékeket látok 8/2 és minden jelszint tökéletes értéken belül van állandóan.

(#1932) Intruder2k5 válasza Peltár (#1931) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ki kell venni a körből egy teszt erejéig az ASUS-t, és használni az Ubee-t. Vagy legalább egy gépet az Ubee-ra kötni.

(#1933) Peltár válasza Intruder2k5 (#1932) üzenetére


Peltár
aktív tag

Azt hogyan kéne úgy, hogy az ubee maradjon bridge módban. Direktben átdugom a router helyett a gépbe és a gépen beállítok manuálisan IP-t, DNS-t , stb? mert valahogy így lenne jó.Mint régen az adsl modem esetén ha nincs mögötte rúter. Ott így csináltam akkor most az uborka IP címe 192.168.100.1 lenne az átjáró. Jól gondolom?

Az mindenesetre biztos hogy nem a PC a hiba forrása mert több géppel is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#1934) Intruder2k5 válasza Peltár (#1933) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megfogod az egyik vezetékes kliens kábelét, kihúzod az ASUS-ból, és átdugod az Ubee-ba az ASUS mellé. Ennyi... UPC ad három darab publikus IP címet, amiből még így is csak kettő lesz kihasználva, egyet kap az ASUS, egyet pedig a vezetékes kliensed.

Ha legközelebb belassul, akkor feltétlenül próbáld meg a vezetékes kliensen is ami az Ubee-ra van dugva, és az ASUS klienseivel is, hogy hol, mi tapasztalható. Így kiderülhet, hogy csak az ASUS lassul, vagy minden...

[ Szerkesztve ]

(#1935) Peltár válasza Intruder2k5 (#1934) üzenetére


Peltár
aktív tag

A gépen nem kell semmit sem állítanom akkor manuálisan?

Illetve ha ez beválik majd hol kellene keresni a hiba okát az asusban ha csak random jelentkezik. van hogy 1 nap 1x aztán két hétig semmi, aztán megint 1x-2x majd három hétig semmi stb.

[ Szerkesztve ]

(#1936) Intruder2k5 válasza Peltár (#1935) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez jó kérdés... Én tuti fw cserével kezdeném! Vagy Tomato, vagy ha azt nem akarod, akkor HGG. Egyébként érdemes lenne megnézni a lassulás idején a system logot, hátha van benne valami érdemleges, meg már eleve tudni, hogy az egész LAN belassul, vagy csak az internet?

(#1937) Peltár válasza Intruder2k5 (#1936) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszönöm szépen!
Ezeket letesztelem ha jelentkezik a hiba, a system logot kimásolom, majd berakom ide.
FW csere gyári, friss gyári újra megvolt ma. A Lan belassulás nem volt nézve mert általában egyedül ez a gép csücsül vezetékesen a hálón. Ritkán más, esetleg telefon, tablet, laptop. A Tomatoról már beszéltünk, a HGG nem tudom mi, de ha szükség lenne a gyárit lecserélni azzal kezdeném amit könnyebb felrakni. A HGG nek utána olvasok. Nálam nincsen a Router olyan komolyan használva, kihasználva mint nálad. Nem merültek fel extra igények. Ha valami történés van ez ügyben jelezni fogom! :R

(#1938) Intruder2k5 válasza Peltár (#1937) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A HGG a gyári fw-ből származik, annak a feljavított, bővített kiadása, a felülete is teljesen megegyezik azzal, oda-vissza cserélhető webesen, így az a könnyebb megoldás.

Elérhetősége a téma összefoglalóban megtalálható.

[ Szerkesztve ]

(#1939) Peltár válasza Intruder2k5 (#1938) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszönöm! Megnézem, ez így szimpatikus és gyors megoldás. ;)

(#1940) Peltár


Peltár
aktív tag

HGG fel is tettem ezt RT-N18U_378.55.1_HGG-FINAL szépen fel is ment. A logo és a belépés lecserélve, beállításaim megmaradtak. Tesztelés indúl. ;)

(#1941) Intruder2k5 válasza Peltár (#1940) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk ha nincs túl sok egyéni beállításod, akkor lehet szerencsésebb lenne nyomni neki egy reset-et, és manuálisan beállítani mindent amit akarsz, de ha nagyon lusta vagy rá, akkor megpróbálhatod így is, hátha...

(#1942) cyber86 válasza Peltár (#1940) üzenetére


cyber86
őstag

Arra a fwre ajánlott egy reset és szintén azt mondom manuálisan beállítgatni.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1943) SharpSA válasza Intruder2k5 (#1941) üzenetére


SharpSA
veterán

Miért ajánlott a HR? Csak emiatt nincs kedvem telepíteni és kézzel újra beállítani mindent.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1944) Intruder2k5 válasza SharpSA (#1943) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert mindkét fw ugyanúgy az NVRAM-ot használja a beállítások tárolására, és az értékekben lehetnek átfedések, illetve lehetnek amik eltérnek megnevezésben, stb..., és ezek mind okozhatnak kisebb-nagyobb működési rendellenességeket, aztán ha szívás lesz vele, nem fogod tudni mi okozza, és megint csak a router lesz a hunyó, miközben csak az elmaradt reset okoz mindent.

A reset minden olyan esetben ajánlott (vagy mondjuk kötelező), amikor eltérő típusú fw-t teszel fel, de akkor is, ha azonos fw esetén nagy verzióugrást csinálsz.

[ Szerkesztve ]

(#1945) Petie


Petie
veterán

üdv.
csatlakoznék a klubhoz :)
Egy TP-Link TL-WR741ND routerem dobta fel a pacskert a napokban és régóta szemeztem ezzel az útválasztóval és most belevágtam.
HGG féle fw fel is mászott rá. reset is megvolt. jövő héten veszek a wd red vinyómnak egy külső házat és dugom is rá.
Lenne egy kérdésem. Most azon megy a torrentezésem illetve adattárolás, ha rádugom a routerre akkor formázni kéne vagy működni fog így is és nem lesz adatvesztésem?

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1946) Peltár válasza cyber86 (#1942) üzenetére


Peltár
aktív tag

Sziasztok! Rendben megfogadom a tanácsot, reset aztán manuálisan beállítom. Nincs túl sok minden javarészt wifi MAC, DNS stb. Lejegyzem aztán nosza... :K

(#1947) cyber86 válasza Peltár (#1946) üzenetére


cyber86
őstag

Wifi beállítás tűzfal szabájok stb.. Ezeket sajnos kénytelen vagyok én is megcsinálni.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1948) VANESSZA1 válasza Petie (#1945) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Igen kell majd formázni ext 3, vagy ext 4-re. Gondolom Transmissionban tervezed a jövőd..

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1949) Petie válasza VANESSZA1 (#1948) üzenetére


Petie
veterán

igen, csak még utánaolvasok annak is, itt is láttam már írásokat hogy telepítsem fel, csak reméltem, hogy megúszom hogy fel kelljen szabadítanom a 2tb-os vinyómat :) de nem úszom meg :)

Transmission mellett gondolom lehet használni hálózati backupnak is a vinyót, hogy a hálózaton másoknak is legyen egy mappájuk amit elérnek, akár jelszavas védelemmel.

Másik kérdésem, hogy hdsentinel-t ilyen esetben lehet rátenni?

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1950) abrakadab


abrakadab
csendes tag

Amberek...kellene egy kis segitség.

2 napja bújom a kölönböző forumokat, tanácstalan vagyok.
Szal adott egy N18u router. Legfrissebb asus firmmel.
Régóta használom, eddig ment rajta egy 16gb pendrive usb3 -on (ntfs!) és láttam is remote transmission-nel a pc-n, sőt még telón is.

Egyik pillanatról a másikra (talán egy áramszünet volt aznap este) egyszerüen NEM tudok remottal rámenni, ha meggebedek sem. Próbáltam mindent (uj beta fw, reset, ext3, ext4 es usb-k stb, downl master instal uninstall...minden tüzfalat kibe kapcsoltam). A router tökéletesen megy. Webes felületén elérem a download mastert, sőt a pc-n tudom browsolni a pendrivon lévő file okat is.

Felraktam egy másik remote-ot (nem a GUI) azzal se megy. 404-es kódot ir, mintha nem menne a transmission. Pedig de.

Már ott tartok hogy felgyújtom. :(((

Vkinek vmi ilyen vagy hasonló? Ötlet, mivel öntsem le? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.