Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Imdre válasza Imdre (#3990) üzenetére


Imdre
aktív tag

Na most valami nagyon nem kerek. Nem érem el ddns-ről a router-t sem. " beállítások módosításra kerültek. portszám v ip módosult" :(
Nem értem mi a gondja, semmit nem állítottam...

(#4002) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#4000) üzenetére


MaCS_70
félisten

Éppen a HGG-vel szenvedek három napja, azon belül is a kapcsolódott eszközök megjelenítésével, illetve a DHCP-s címosztással.

Elsőre ugye össze-vissza adott ki IP-címeket, teljesen figyelmen kívül hagyva a reservation-listát, sőt, saját akaratából egy bizonyos címre következetesen két eszközt adott ki.
Újrahúztam, és minden eszközömnek statikus IP-címet adtam, amivel meg is oldódott a probléma, egy apró szépséghibával: a Denon erősítőmet nem szereti mutatni.
Tartja vele a kapcsolatot, működik szépen, de a listán nem hajlandó megjeleníteni. Látom, hogy mondjuk 5 eszköz csatlakozik, rákattintok, hogy mutassa őket, erre a szám visszaesik 4-re, és nincs ott az erősítő a listán. Az androidos Asus-program viszont mutatja a Denont is.

Visszamentem a gyári ROM-ra - mutatta a Denont.
Vissza a HGG-re: Denon sehol.

Illetve továbbra sem jeleníti meg sem a gyári, sem a HGG a külső HDD-n lakó médiakönyvtáramat mint DLNA-megosztást. Sambaként igen, DLNA-ként nem.
Most kipróbálom ext4-gyel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4003) Istju


Istju
senior tag

Sziasztok.
A délelőtt megkaptam a kicsikét:-)
Szépen be volt csomagolva, az emag-on azt írták "újracsomagolt, karcos". Jelentem, teljesen karcmentes, gyönyörű.
Először nem tudtam csatlakozni hozzá, mert nem fogadta el az admin jelszót, és alapból be volt állítva egy wifi hálózat, amihez szintén nem tudtam csatlakozni.
Csináltam egy resetet, és mindjárt lőn világosság.:-)
A routeren a legfrissebbnél csak egyel régebbi firmware volt. Frissítettem a legújabbra. OK
Mivel alapból router mögött vagyok, ezért a jelismétlő (repeater) beállítást választottam. Rádugtam egy usb3 as sony 2,5 colos külső Hdd-t , amit előtte linux alatt ext4 re particionáltam.
Minden teljesen jól megy a gyári firmwareval, persze, csak azt tesztelhettem, amit a repeater beállítás engedélyezett. Torrent letöltés ok. Megosztás a hálózaton és strem ok ok. A router villámgyors alig használ erőforrást.

Dlna ok. Samba OK.
Egyenlőre másra nem volt időm, úgy néz ki a gyári firmware teljesen jó lesz a tesómnak.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#4004) MaCS_70 válasza Istju (#4003) üzenetére


MaCS_70
félisten

Használjátok egészséggel!

A DLNA-t hogyan állítottátok be?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4005) Eclips21 válasza MaCS_70 (#3995) üzenetére


Eclips21
őstag

mennyivel lett gyorsabb ext4 az ntfshez képest?

usb alkalmazás- szerver center- mediaszerver csak be kell kapcsolni és már működik is (ha van rajta külső vinyó)

sokat kell várni míg átnézi a vinyót! főleg ha dugig van mindenfélével

[ Szerkesztve ]

(#4006) Hun91FaTe


Hun91FaTe
csendes tag

Feltelepitettem a Transmission Web Control-t Intruder2k5 leirasa alapjan. Tokeletesen futott 2-3 hetig, aztan egyik naprol a masikra eltunt az osszes torrent belole. Valaki tudja az okat, hogy mitol lehet?

(#4007) Intruder2k5 válasza Hun91FaTe (#4006) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

- Tomato fw-re?
- Egyébként a Transmission fut, új torrentet tudsz hozzáadni?

(#4008) Hun91FaTe válasza Intruder2k5 (#4007) üzenetére


Hun91FaTe
csendes tag

Igen, tomato fwre. Uj torrentet hozza tudok adni. Mindegyik partition fel van mountalva. Ha csak nem volt aramszunet, akkor a router se volt ujrainditva, meg amugy is bemasoltam minden scriptet. Egyszeruen nem ertem....

(#4009) MaCS_70 válasza Eclips21 (#4005) üzenetére


MaCS_70
félisten

Még nem tartok az Ext4-nél, vélhetően majd holnap.

A DLNA elméleti beállítását ismerem, de kezdettől szívok azzal, hogy egyetlen gyári FW-en és a legújabb HGG-n sem jelenik meg a hálózaton az a DLNA-megosztás, ami a router szerint teljesen jó. Ezért érdekelne, hogy van-e valami trükkje, illetve, hogy az egész lemezt, vagy csak egyes könyvtárakat osztasz-e meg.

A Samba érdekes módon működik, illetve HGG alatt a DLNA is -- pár percre... :(

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4010) Eclips21 válasza MaCS_70 (#4009) üzenetére


Eclips21
őstag

én az utolsó gyárin vagyok jelenleg és olyan problémám van csak hogy néha eltűnik a szerver ami idegesítő film közben(tv-n tűnik el gépen nem nézek így filmet így azon nemtudom hogy van e szóval lehet tv hiba is), de van hogy lefut 3-4 film is és nem csinálja.

Én semmit nem állítottam.

A hálózati meghajtót te tudod hozzá adni, hogy gyorsan elérd. Alul a hálózatnál pedig magától beteszi. Viszont a mappákat meghajtónak látja, ami elég fura. Szóval ékezetes mappákat ne is próbálj csinálni. Meg simán a vinyó gyökerébe se tegyél semmi, mert nem fogod látni.

[ Szerkesztve ]

(#4011) Istju válasza MaCS_70 (#4004) üzenetére


Istju
senior tag

Szia.
Nem volt semmi extra DlNA beállítás, csak dlna be és kész:-) Mindjárt médiaeszközként jelentkezett a winben.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#4012) zsolt501 válasza Eclips21 (#4010) üzenetére


zsolt501
nagyúr

DLNA-n keresztül nézed a TV-n, mert ha igen akkor ne lepődj meg mert ar RT-AC68U routernél is erre panaszkodnak, hogy időnként megszakad a lejátszás és eltűnik a DLNA szerver, én még ezt nem tapasztaltam, mert nem így használom a routert, de mindenesetre érdekes, és lehet érdemes jelentened az Asus felé hibára ezt, talán javítanak itt is rajta idővel.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4013) jolti05 válasza Eclips21 (#4010) üzenetére


jolti05
őstag

Alátámasztom az alsó 4 sort :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4014) kennyke


kennyke
aktív tag

Sziasztok,

Az mitől lehet, hogy wifin keresztül a letöltésem negyed annyi mint a feltoltes?
Gyári fw, 200/100 net
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4015) Eclips21 válasza zsolt501 (#4012) üzenetére


Eclips21
őstag

Igen, wifin keresztül dlna szerverrol nézem a filmeket. Ha nem egyedi eset akkor jelentem ha megtalálom hol kell :D

(#4016) zsolt501 válasza Eclips21 (#4015) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A legújabb gyáriban nálam az Adminisztráció > Visszajelzés
Ezt kitöltve tudsz hibát bejelenteni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4017) MaCS_70 válasza Eclips21 (#4010) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, köszönöm, ez az elmélet.

Amint írtam, a Samba rendben van, írom-olvasom, be tudom állítani hálózati meghajtóként, sőt, a RPI-m azt oszja tovább DLNA-ként, mivel az N18 által beállított DLNA nem jelenik meg.
Régebbi gyári firmware-ekkel megjelent, aztán órák-napok után eltűnt. Az utóbbi 3-4 gyári FW-re meg sem jelenik. A jelenlegi HGG-vel megjelenik, aztán pár perc után eltűnik. Akárhonnan nézem, ugyanaszt látja (illetve nem látja) minden eszköz: Windows, Android, médialejátszó, Linux.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4018) Gubek-Einste válasza kennyke (#4014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen eszközzel/adapterrel mértél?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
inSSIDer/Wifi Analyzer mit mutat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4019) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Kezd egy kicsit elegem lenni.

HGG alatt indítottam egy gyári visszaállítást, és azóta nem találom a routert.
A telefonomon megjelent a router.asus.com címen a gyorsbeállító wizard, amin be is állítottam a wifit és a netet.
Netem nem lett, wifim azonban igen, házon belül látom is a fix IP-s eszközeimet - kivéve magát a routert. A 192.168.1.1 címen nincs - hol lehet?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4020) Reaper9312


Reaper9312
újonc

Hello olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy mi lehet a probléma a hálózattal? Van t-home-s csoda cisco modem/router arra rá lett szépen kötve az asus minden töéleteksen működik kivéve ha játszok mert akkor aztán van gebasz rendesen olyan pingeket produkál, hogy olyat még csak képeken láttam ezelött direkt kipróbáltam kábelen úgy tökéletes na de ha wifről próbálkozok az katasztrófa valami ötlet esetleg a beállításra vagy valami hasonló?

(#4021) zsolt501 válasza MaCS_70 (#4019) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem nem ez a routerem, hanem egy RT-AC68U, de én is hasonló okok miatt hanyagolom most a Merlint és a HGG-t is mert nálam is sok volt az anomália és sok bosszúságot okozott.
Ugye a Merlin a gyárin alapszik, a HDD viszont a Merlinen, és itt lehet a probléma, ha valami hibázik a Merlin esetén akkor a hiba a HGG-ben is meg tud jelenni ez miatt, és én most pont ezt érzem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4022) MaCS_70 válasza zsolt501 (#4021) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi, akkor nem csak én okoskodom így. Pont ezért nyomtam a gyári visszaállítást, hogy visszategyem a gyári renszert.
Csakhogy nem találom azóta a routert. Látom, hogy ott van a polcon (tehát nem lopták el), kapcsolódom a wifijéhez (tehát él), de nem ismerem az IP-jét.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4023) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#4022) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbáld meg recovery mode-ban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4024) Eclips21 válasza zsolt501 (#4016) üzenetére


Eclips21
őstag

én nem találom :D vagyis nincs ott :D

MaCS_70 hanyagoljad a HGG-t én is csak szívtam vele, mostanában valami nagy baja van

más: tomato alatt is csak 30MB/s az írás olvasás usb3 porton keresztül?

(#4025) tibcsi0407 válasza Eclips21 (#4024) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Még "csak" 30 MB/s sincs. De ez így van rendjén.

https://utdetailing.hu/

(#4026) ht42 válasza tibcsi0407 (#4025) üzenetére


ht42
senior tag

Már miért volna rendjén?

(#4027) tibcsi0407 válasza ht42 (#4026) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mert ez egy router, nem egy asztali PC. Ne várjunk tőle natív USB 3.0 sebességet, mert nem lesz. Egyszerűen az ARM processzor ennyit bír. Még így is jobb az átlagos routerektől ez a teljesítmény.

https://utdetailing.hu/

(#4028) ht42 válasza tibcsi0407 (#4027) üzenetére


ht42
senior tag

Akkor írják oda, hogy usb3 usb2-es sebességgel, ne hazudozzanak.
"600 Mbit/s sebességű, nagy teljesítményű RT-N18U útválasztó... Beépített USB 3.0 és USB 2.0 csatlakozók az akár tízszer gyorsabb adatátvitelhez a tárolóeszközökre, a nyomtatók megosztásához és a 3G/4G-modemek használatához." (Asus honlap)
Amúgy ez egy gigabites router, a NASra 100MB/sec sebességgel másolok, bírja a sebességet.

(#4029) tibcsi0407 válasza ht42 (#4028) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ja, mert a NAS-ra nem a processzor erejével másolsz közvetlenül, míg az USB az teljesen a SOC-t terheli.
Ne keverjük a szezont a fazonnal.
Az USB 3.0 pedig nem csak sebességben, hanem leadott áramerősségben is jobb, tehát nem kizárt, hogy 1-2 eszközt önerőből jobban meg tud hajtani.

https://utdetailing.hu/

(#4030) Beri78


Beri78
őstag

Valaki használja az asus router android app-ot?
Tegnap jött egy frissítés a store-ba, és azóta nem tudok vele semmit csinálni....

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#4031) ht42 válasza tibcsi0407 (#4029) üzenetére


ht42
senior tag

Tudtommal a router belül olyan, hogy a wan a socba megy, aztán a soc egy gigabites switchbe. Tehát a soc is gigabites. De javíts ki, ha tévedek.

(#4032) Arolotifar válasza Beri78 (#4030) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam gond nélkül megy. Szerintem töröld le, aztán telepítsd újra.

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#4033) tibcsi0407 válasza ht42 (#4031) üzenetére


tibcsi0407
félisten

De ott a forgalom NAT-olva megy, ha jól tudom, tehát hardveres gyorsítás van, amit külön a hálózati forgalom gyorsítására fejlesztettek ki. Az USB először nem hálózati forgalmat generál, hanem a router a saját fájlrendszerén keresztül mozgatja a fájlokat CPU erőből, mint egy operációs rendszer.
Képzeld el úgy, hogy a NAS adatai csak áthaladnak a routeren lassítás nélkül (relatíve alacsony CPU terhelés mellett), míg ebben az esetben az USB meghajtása CPU erőt igényel, így lassítva van.
Itt egy pár Watt fogyasztású ARM alapú SOC-ről van szó, amit nem erre a feladatra hegyeztek ki elsősorban. Természetesen így van ez a Mipsel esetén is. Volt N65U-m, az sem tudott többet 30 MB/s temponál USB-n keresztül.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#4034) ht42 válasza tibcsi0407 (#4033) üzenetére


ht42
senior tag

Ez igaz lehet, de gondold meg, hogy egy usb3 külső vinyó szintén pirinyó fogyasztással sokkal gyorsabban tud forgalmazni, mer van benne gondolom egy cél IC. Ezt betolhatták volna a routerbe is.

(#4035) tibcsi0407 válasza ht42 (#4034) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez azért van így, mert asztali PC-n annyiszor erősebb a CPU, hogy alig terheli meg az USB használat, ezért gyors is, de itt gátat szab a SOC-nek a fájlművelet.
Egyszer majd ki tudja lehet kitalálnak rá valami okos gyorsítási lehetőséget, de akkor keresztbe tennének a NAS iparnak, az pedig nem az érdekük. :)

https://utdetailing.hu/

(#4036) kennyke válasza Gubek-Einste (#4018) üzenetére


kennyke
aktív tag

szia,

szomszédok
Asus TF101 ~1m táv
Sony Z5 ~1m táv

reggel teszteltem egy Sony M4-el is, ott viszont meglepő 100/100-at mértem.

ezután letöltöttem a Z5-re több wifi boostet, lefuttattam őket (majd töröltem), és ezután rámérve már a Z5-nél is 100/100 volt az eredmény. (este a telefont és a routert is újraindítottam)
sose hittem az efféle programokban, de valamit csináltak a telefonnal... :)

(megjegyzem, vezetéken tökéletesen 200/100.)

abban még segítenél, hogy itt mit érdemes bekapcsolni? este már minden létezőt be-ki kapcsoltam.

köszi!

(#4037) fogtunder válasza ht42 (#4034) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez a hw bőven egy belépő szintű NAS képességei alatt van, plusz még csinálja a normál router funkciókat is. az ARM alapú NAS-ok is sokkal lassabban másolnak USB-re, mint hálózaton keresztül, ez normális szerintem.

a routerbe ezt beletolni amúgy sem célja a gyártónak, akinek ez nem elég, annak tudnak NAS-t eladni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4038) Gubek-Einste válasza kennyke (#4036) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A beállítások jó lesznek így.
A környezet szép tiszta, az az Asus a tied?
A legjobb az lenne ha tudnál méri egyet egy rendes laptoppal is amelyben min N300-as adapter van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4039) kennyke válasza Gubek-Einste (#4038) üzenetére


kennyke
aktív tag

gondolom igen, mert az az Asus felirat csak akkor jelenik meg, ha a hálózatomra klikkelek.

sajna N300 laptop nincs a közelbe, de szerzek majd egy usb adaptert.

amúgy az asus tab és z5-nek nem kellene magasabb eredményt hoznia?

ja, amúgy az eredeti hiba onnan ered, hogy van egy "szerverem", amiről eddig ment a wifi-n keresztüli film streamelés (a szerver közvetlenül a routerba volt dugva). most viszont a szerver egy switch (gigabit) mögé került, és innentől kezdve a wifis stream szaggat. (kábelen tökéletes)

annyi, hogy a router felkerült a padlásra, ami csak sima fa álmenyezetes, nem beton.
viszont ezzel magához a tablet/telefon-hoz közelebb került, ugyanis eddig a földszinten volt, 1 szinttel lejebb.
tehát korábban: (stream ok)
földszint: router+szerver
emelt: telefon/tab

most:
földszint: szerver, kábelen, switch mögött
emelet: telefon/tab
padlás: router (digi modem mellett) fa lambéria+üveggyapot szigetelés <-lehet hogy ez a baj?

(#4040) Gubek-Einste válasza kennyke (#4039) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mobil eszközök esetén általában csak 20 MHz-s támogatás van és nincsen MIMO képesség sem így jön ki az alacsony sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4041) fogtunder válasza kennyke (#4039) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha amúgy is egy fa álmennyezet, nem lehet opció a plafonra rögzítés? csak felfúrsz egy lyukat a kábelnek, a routert felcsavarozod és kész. nekem a földszint AP így van felrakva, a szint közepén, szépen teszi a dolgát.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4042) kennyke válasza Gubek-Einste (#4040) üzenetére


kennyke
aktív tag

értem, akkor beérem ennyivel :)

giorgio: én is épp ezen gondolkozom, mert a földszinti nappaliba már nagyon gyenge a jel. viszont nem ezt a routert tenném a plafonra, hanem egy ap-t: UBiQUiTi UniFi vagy MikroTik RBcAP2n-t. esetleg ezzel van tapasztalatod?

(#4043) fogtunder válasza kennyke (#4042) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én a földszinten egy Asus N12-D1-et használok AP-nek, ez volt a legolcsóbb megoldás.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4044) MaCS_70 válasza Beri78 (#4030) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem nincs vele gondom, változatlanul működik a maga módján...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4045) kennyke válasza fogtunder (#4043) üzenetére


kennyke
aktív tag

ez nem is rossz ötlet, van is egy elfekvő 2543nd routerem, lehet befogom azt :)

az N12-vel megoldható, hogy az N18-al egy nagy közös hálózatot csináljanak?
az lenne a cél, hogy ne kelljen a telefonon kapcsolgatni egyik wifiről a másikra.

(#4046) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#4023) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- megint az idő oldotta meg a helyzetet, bár most elég volt max. másfél óra.
Egyszer csak feltámadt a router.asus.com-on keresztül.

Érti a fene...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4047) fogtunder válasza kennyke (#4045) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem, nem támogatják a roamingot, két külön hálózat lesz azonos SSID esetén is. erre jók amúgy a jóval drágább ubiquity és társai AP-k, ezeket össze lehet hangolni, viszont akkor az emeleti AP-nek is ilyennek kell lennie. én felmértem a költségeket és úgy döntöttem, hogy bevállalom a külön hálózatokat, mert így sokkal-sokkal olcsóbb volt. amúgy cfw-vel kicsit toltam a jelerősségen, így van jel mindkét szinten mindkét hálózatról (persze külön csatornán), nagyon ritkán kell csak váltanom. a HGG fw-ben elvileg van egy roaming assist funkció, de az csak azt eredményezte, hogy ledobált a hálózatról, a másikra nem ment fel magától a telefon. nem túl elegáns, de szerintem otthonra megteszi.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4048) Eclips21 válasza kennyke (#4042) üzenetére


Eclips21
őstag

HGG-t kipróbálnám a helyedben, nemtom hh nem fedi le nálad a házat rendesen de nálam az udvar közepéig elér a jel rendesen, HGG-vel maxra húzva (1000mW) a telek végéről is el lehet érni a wifit :D úgy hogy működik is. 3 szintes házban középső szinten van az utca felől és így végig szórja az egész telket még a pincében is van rendes jel :D :DDD és mikor próbáltam csak 700mW-ig engedte tekerni. Próbáld ki szerintem.

(#4047) giorgio gyárin barangolás aszisztensnek hívják így autómatikusan a legjobb jelre csatlakoznak az eszközök.

[ Szerkesztve ]

(#4049) Eclips21 válasza Eclips21 (#4048) üzenetére


Eclips21
őstag

1% => 42mW (16.2 dBm)

25% => 83mW (19.2 dBm)

50% => 178mW (22.5 dBm)

75% => 355mW (25.5 dBm)

100% => 1000mW (30 dBm)

valaki régen írta hogy 80mW a gyári érték, szóval ha felteszed a HGG-t durván megdobja a jel erősséget

(#4050) fogtunder válasza Eclips21 (#4048) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nyilván roaming assist = barangolás asszisztens. meg lehet adni, hogy milyen jelerősség alatt dobálja le a klienseket, nyilván ezzel próbálkoztam és nyilván ez alapján írtam, amit írtam. se a kültéri, se a földszinti AP-re nem ment át a telefonom, mikor a router ledobott.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.