Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Maarki válasza Ybear (#649) üzenetére


Maarki
aktív tag

Helló!

Hát megnéztem a speedtestet hát akkor is csak 50/30 :)

és még mindig vadakat ír ki a 24 órára....

a másik köszönöm a le írást a beállításról neked is és kisbalazs83nak is :) egyenlőre jól megy csak nem értem ezt a hatalmas adatforgalmat...

(#652) cyber86


cyber86
őstag

Csatlakoztam a klubba én is ezzel a remek routerrel :) idáig nagyon bejön a menüje meg a gyorsasága is durva. Egy tp-link wdr 4300-ast váltott le.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#653) vasszarvas


vasszarvas
tag

Üdv , Sziasztok,

Most vettem egy ilyen routert, tényleg nagyon rokonszenves paraméterei vannak, minden tökéletes eddig, de: Egy linksys wrt-160nl-t váltottam le vele, azzal tökéletesen ment a filmnézés tévén, pedig az csak 10-100-as volt. (lan). Ezzel szemben az Asusnál szaggatnak már a 720p-s filmek is, mi lehet a gond? Egyszerűen nem értem. A helyzet: Egy kis intel atom gép a letöltő, beledugva a routerbe, onnan megy a hálókábal a médialejátszóba(Dune), és onnan hdmi a tévébe. Nagyon szaggatnak a filmek, gyakorlatilag nézhetetlenek. Már újraindítottam a kis letöltőgépet, és a médialejátszót is. Valami beállítás lehet a routerben? Teljesen tanácstalan vagyok. Nem lehet, hogy a router a rossz szerintem, majdnem kétszer akkor teljesítményű mint a linksys, de akkor mi lehet a gond?

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#654) krealon válasza vasszarvas (#653) üzenetére


krealon
veterán

"az Asusnál szaggatnak már a 720p-s filmek is, mi lehet a gond?"

Tegyel be egy 100-as (Fast ethernet) switch-et a Dune es a router koze.
Ha ettol megjavul a problema, akkor a linksebesseg detektalasban van inkompatibilitas a ket eszkoz kozott, vagy hibas a kabel.
Ha a routerben lehet fix port sebesseget (100M full duplex) allitani a medialejatszonak, probald meg.

(#655) vasszarvas


vasszarvas
tag

Eddig jó volt a kábel az előző routerrel, azt meg már eladtam. Nem csináltam vele semmit, egyszer csak elromlott? Itthon széthasítanak, nem tudnak filmet nézni. Végem van....:)

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#656) vasszarvas


vasszarvas
tag

A letöltő gépet újratelepítettem, windows 7, router külső hdd-jéről minden film tökéletes, hálózaton lévő másik gépre felrakott film szintén tökéletesen megy a routeren át,és a routert kihagyva és a hálókábel közvetlenül a médialejátszóból a letöltőgépbe, szintén minden szaggatásmentes. Akkor most azért még mindíg router, de a letöltő géppel nem kompatibilis? A letöltő egy asus eee pc box b202, intel atom 1,6 mhz. Nem férnek össze? Lehet ilyen? Amikor a letöltőről szeretnék mkv-t nézni,(közben a routerrel), a médialejátszón, szinte el sem indul. Nem én lennék, ha nem velem történne ilyen. Vegyek valami ki letöltőgépet? Mit tegyek?

"krealon":
Kifejtenéd a problémát részletesebben? Lehet, hogy tényleg az a gond amit írtál, de most akkor vegyek egy switch-et? Nem is tudom. Kezdem azt hinni, hogy nagyon új a router, és nagyon régi a kis asus eee pc box, pedig eddig nagyon meg voltam vele elégedve. El kell adnom?

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#657) krealon válasza vasszarvas (#656) üzenetére


krealon
veterán

"Kifejtenéd a problémát részletesebben?"

Futottam mar bele olyan problemaba, hogy gigabites menedzselheto switch es a ra kotott 100-as eszkoz kozott automatikus link sebesseg allitas mellett kerethibak leptek fel, ezert a rengeteg re-transmission nagyon lelassitotta az atvitelt (10 Mbit ala). Fixen beallitva 100 Mbit Full duplex-et megszuntek a hibak.

Az ASUS routerekben (legalabbis az ASUSWRT firmware-t hasznalokban) legjobb tudomasom szerint lehet allitani az egyes portok link-sebesseget.
Ha ott be tudod allitani a fix 100 M / Full duplex-et a medialejatszo portjan, es ettol megszunik az akadozas, akkor nem szukseges kozbeiktatni switch-et.

A kozbeiktatott 100-as switch csak hibakeresesere kell (illetve ha a router switch-e nem allithato, akkor a megoldas is lehet).

(#658) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

A topik elején még azt írta valaki, hogy ne rakjuk fel a tomato-t, mert nem stabil. Most mi a helyzet?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#659) Kuter válasza mobilizmo (#658) üzenetére


Kuter
senior tag

Már felrakhatod stabil.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#660) mobilizmo válasza Kuter (#659) üzenetére


mobilizmo
addikt

Még egy kérdés. Hardveres NAT vajon milyen sávszélességnél kezd el hiányozni belőle? 200/50-nél már elképzelhető?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#661) Kuter válasza mobilizmo (#660) üzenetére


Kuter
senior tag

Kapcsod be a tomato alatt is van hnat.
Advanced -Miscellaneous- CTF(Cut-Thorough Forwarding)

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#662) mobilizmo válasza Kuter (#661) üzenetére


mobilizmo
addikt

De jó. Akkor ez is csak az elején hiányzott.
Köszi.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#663) lehella válasza mobilizmo (#660) üzenetére


lehella
senior tag

Szia!
Miért szükséges a hardvares NAT?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#664) mobilizmo válasza lehella (#663) üzenetére


mobilizmo
addikt

A topic elején írták, hogy a korai arm tomato verziók még nem támogatták a hNAT-ot. Mivel a szoftveres sokkal lassabb, kisebb az adatforgalom sávszéle is amit le tud kezelni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#665) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#664) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ez legjobb tudomásom szerint még ma is így van... BCM_NAT ugyan van, de ez nem azonos a hardver NAT-al, illetőleg ez is csak bizonyos buildekben elérhető!

[ Szerkesztve ]

(#666) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#665) üzenetére


mobilizmo
addikt

Olvastam egy korábbi hozzászólásodban, hogy akinek nincs baja a gyárival (értsd: nincs szüksége olyan funkcióra ami nincs benne) az ne váltson Tomato-ra. Én nagyjából így vagyok, tehát csak azért mert N16-on megszoktam, egyelőre nem váltok.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#667) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#666) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köztes megoldás lehet a Merlin féle fw, amire szintén telepíthető Entware, mobilos kifejezéssel élve "root-olt fw", mégis van benne HW NAT támogatás!

(#668) aiminet


aiminet
tag

Hello!

Segitség kellene, vettem ASUS RT-N18U router és VPN szerver azt irta IP-cim nem érvényes...

Mi a gond?

Nálam T-HOME Cisco EPC3925 modem van hogy kell port engedélyre?

HELP

http://prohardver.hu/dl/upc/2014-12/17/293283_harbkp3igdngalqr_screenshot_3.jpg

(#669) mobilizmo válasza aiminet (#668) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szerintem az üzemmódot állítsd át AP-re.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#670) Intruder2k5 válasza aiminet (#668) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A probléma oka az, hogy a CISCO EPC3925 nem modem, hanem HGW, és ez egy belső, privát IP címet ad az ASUS WAN portjának, ami az internet felől nem elérhető, és az ASUS emiatt lázad, ugyanis azt hiába is regisztrálja a DDNS szolgáltatásba, azon az életbe nem fogod elérni távolról!

Megoldásként két dolog jöhet szóba!

1. Valamilyen módon el kellene érni, hogy az ASUS kapjon publikus IP címet! Erre ugye eredetileg a bridge mód lenne hivatott, ami a CISCO kütyüt átállítana, hogy csak modemként működjön, azonban a T ezt a funkciót letiltotta minden eszközében! Helyette van egy olyan, hogy IP PT, vagy IP Passthrough, ami némelyik 3925-ben még működik is! A Telekom topikban többen írták, hogy nekik nincs benne, mások szerint viszont van csak nem működik, és egy szűk réteg állítólag használja is! Ha Neked van benne ilyen, akkor azzal próbálkozhatsz még...

2. Amennyiben a fentiek közül nem jöhet szóba egyik sem, úgy esetleg Tomato-t tehetsz a routerre, azzal tudod NAT-olt hálózatról is frissíteni a DDNS szolgáltatást, és akkor talán egy DMZ-be tedd ASUS-on is menne a VPN! Ismerősnek van így, és bár Ő VPN-t nem használ rajta, de azt tudom, hogy FTP és webszerver kifogástalanul működik, és elérhető távolról is, akárcsak az SSH!

(#671) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#670) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem működik az IP Passthrough! Köszi a tanácsot.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#672) k78chriss


k78chriss
tag

Sziasztok

Még pár napos a routerem

Ha a download manager letölt egy torrentet a csatlakoztatott usb merevlemezre azt hogy tudom a gépre átmásolni? Nem szeretném ki be dugdosni a usb vinyot.

köszi

(#673) aiminet


aiminet
tag

Hello!

Végre sikerult VPN ASUS RT-N18U és t-home modem: Cisco EPC3925!!

Nagyon egyszerű volt!

:C

Használom Iphone VPN mert Facetime müködik már! VOIP blokkolva miatt!

http://prohardver.hu/dl/upc/2014-12/18/293283_rsbplhnyjwew4vfo_vpn.jpg

(#674) Intruder2k5 válasza k78chriss (#672) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

FTP-n, vagy Samba-n keresztül! Előbbihez kell egy kliens program, pl. FileZilla, vagy Total Commander, utóbbit pedig fel tudod csatlakoztatni hálózati meghajtónak Windows-ban!

(#675) crissprivat


crissprivat
senior tag

Helo.
Azt megtudnátok mondani,hogy a csatorna frekvenciát hogyan a legoptimálisabb beállitani?
20/40MHz - 20MHz - 40MHz ?
Nálatok hogyan van beállitva?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#676) Intruder2k5 válasza crissprivat (#675) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez több dologtól is függ! Nyilván ha van olyan kliensed ami kihasználja a 40MHz-et, és kell is a sebesség, akkor nem kérdés, 40MHz kell! Azonban ha van régebbi kliens is a hálózaton, annál bizony előfordulhat, hogy 40MHz-es beállítás esetén nehezebben csatlakozik, és/vagy bizonytalanabb a működése is, ilyenkor tehát 20MHz az ideális! És ott van még az is, amikor a környezet zsúfoltsága miatt 40MHz-en sok lenne a csatorna átfedés, ilyenkor is szerencsésebb a 20MHz beállítás, stabilabb lesz vele a kapcsolat!

(#677) crissprivat válasza Intruder2k5 (#676) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia.
Köszönöm a választ.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#678) Petie


Petie
veterán

üdv.
Remélem tudtok nekem segíteni a döntésben amit készülök meghozni. Költözés előtt állok és ezt a típusú routert (ASUS RT-N18U) néztem ki a leendő lakásba.
Router-be szeretnék bekötni egy vinyót, torrentre, hálózati tárolónak, távoli elérésre is. Emellé vennék még egy Mede8er 600X3D médialejátszót ami rá lenne kötve a routerre és a TV-mre is (TV régi nem okos, nem lanos full hd, jövőre lesz cserélve ha minden jól megy uhd-re)
életképes elgondolás ez? bírni fogja a későbbiekben akár 3d bd lejátszását is?
Gondoltam még HTPC-re is, meg NAS-ra is, de ha így is meg lehetne oldani akkor kicsit olcsóbban jönnék ki az egészből.

válaszokat előre is köszönöm.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#679) mobilizmo válasza Petie (#678) üzenetére


mobilizmo
addikt

Életképesnek életképes. Én arra nem mernék megesküdni, hogy a 3D BD-t is akadás mentesen átküldi a lejátszóba, ha éppen eléggé meg van terhelve torrenttel.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#680) Petie válasza mobilizmo (#679) üzenetére


Petie
veterán

Köszönöm. Akkor az meg még a jövő zenéje :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#681) mobilizmo válasza Petie (#680) üzenetére


mobilizmo
addikt

Azért egy normális NAS sem kerül csillagászati összegbe. Zyxel NSA310s

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#682) Petie válasza mobilizmo (#681) üzenetére


Petie
veterán

nas-ban synology-t néztem 2 rekeszest, de ha routerrel meg tudom oldani ezeket a dolgokat (torrent,háttértár,távoli elérés) akkor felesleges a nas, szerintem.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#683) mobilizmo válasza Petie (#682) üzenetére


mobilizmo
addikt

Korábban nekem is így volt kiépítve a kis rendszerem, igaz még RT-N16-al. Most van egy Zyxel NSA320 (ez is kétrekeszes), csak azt mondhatom más ez az érzés. Synology-m soha nem volt (valszeg nem is lesz), én úgy gondolom jelentősen túl van árazva, nem éri meg ennyiért.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#684) sunpower válasza Petie (#682) üzenetére


sunpower
tag

Meg tudod oldani, de a sebessége azért messze nem olyan mint egy NAS-é.
Én 3 évig használtam Synology-t, arról váltottam mert felesleges volt arra amire nekem kell.
Ha sokat másolsz a háttértárra, akkor inkább a NAS-t preferálnám.

Mobilizmo:
Valóban túl van árazva, de aki egyszer olyat vett, az nemigen akar majd mást használni.

[ Szerkesztve ]

(#685) crissprivat


crissprivat
senior tag

Pedig ha NAS,akkor bizony Synology a nyerö. Igen,drágább,mint a többi márka,de megéri belefektetni. Én egy ds214+ modellt használok és bitang egy vas. És a Synology DSM szoftvere pedig verhetetlen.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#686) Petie válasza sunpower (#684) üzenetére


Petie
veterán

nem másolgatok sokat, max oda fogom menteni a képeket, adatokat (cad/cam munkák). inkább torrenteznék róla, meg ugye onnan film. egyenlőre nem 3d. az majd később lesz.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#687) tudi13


tudi13
aktív tag

Sziasztok.

Nekem is van egy ilyen routerem kb 6 fél éve. Egy ideje Tomato fut rajta, de valamiért a wifi gyengécske. Néha dög lassú, pedig kábelen megy szépen. A jel sem az igazi. Minden alapbeállításon van, csak a kódolást állítottam be.
Tudnátok adni pár tippet rá? :R

A főoldalon, ha nézem alul a Wireless menüpontot van, hogy leugrik a rate 1mbps-re is.

[ Szerkesztve ]

(#688) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

ASUS N18U routerem van már 2 hónapja.
Pár napja gondoltam rá, hogy milyen jól végzi a dolgát az elmúlt időszakban, hiszen 1 hónapja újra se indítottam.
De ma már kétszer is csak az újraindítás segített, mert nem volt Wifi kapcsolat. :W
A routert látták a hálózatra korábban csatlakozott eszközök, de nem tudtak újra csatlakozni. :W
Utp kábelen keresztül ment a net elérhető is volt a router, gondoltam állítok a wifi frekvencián és egy-két paraméten, de a változtatások mentése után már nem volt elérhető a router. Csak reset segített.
Tomato Firmware 1.28.0000 -124 K26ARM USB AIO-64K van rajta.
Mit javasoltok mivel teszteljem milyen frirware-el próbálkozzak?
Hogy lehet diagnosztizálni az ilyen wifi problémát?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#689) crissprivat


crissprivat
senior tag

Esetleg a helyetekben megpróbálnám futtatni a gyári firmware-t pár napig,ha nem életbe vágó a Tomato.
Nekem a gyárival semmi hasonló hiba nem jelentkezik.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#690) cyber86


cyber86
őstag

Szintén gyárit használom és hibátlanul működik. Igaz még csak 15 napja van meg :)

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#691) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

+1 a gyárinak

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#692) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Valakinek sikerült már beállítani LPR nyomtatást. A másik működik, de elég lassú. Egy LaserJet 1018-om van.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#693) lolchief70 válasza crissprivat (#689) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Köszi az ötletet, erre már gondoltam én is, ha más nem segít.
De előbb szeretném kideríteni miért csinálja ezt.
Most egy napig ment rendesen, de megint nem jó.
Inssider látja a hálózatot elég jó jelerősséggel de nincs adatforgalom.
Új eszköz pedig nem tud csatlakozni. :W

(#694) crissprivat válasza lolchief70 (#693) üzenetére


crissprivat
senior tag

Írták már többször,hogy az új ARM alapú Asus routerre még nem épp a legkiforrottabb a Tomato firmware. Talán az v125-ös már jobb lesz. Addig meg válts vissza gyárira. Kár görcsöltetni megad ezen.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#695) Tido válasza lolchief70 (#693) üzenetére


Tido
aktív tag

Én is a gyárit javasolnám. Tomato fan vagyok, de erre a routerre sokak tapasztalata szerint a gyári jobb. Tomatóra én az N66Ut ajánlom, arra az atombiztos

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#696) 1egaly


1egaly
aktív tag

Sziasztok!!
Vettem egy ilyen routert és nem enged be a kezelőfelületre..
192.168.1.1 és admin 2x

Lehet hogy most már sokszor próbáltam,azért blokkol??
win8.1,néztem különböző böngészőkkel..

Légyszi segítsetek mit tegyek!?!

Köszi!:)

(#697) Intruder2k5 válasza 1egaly (#696) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

RESET-eld le, hátulján a RESTORE gombot tartsd nyomva áram alatt 10mp-ig...

[ Szerkesztve ]

(#698) 1egaly válasza Intruder2k5 (#697) üzenetére


1egaly
aktív tag

OK!!
Köööszzzz

(#699) Rabby


Rabby
tag

sziasztok,
nekem Tomato van fenn, de a Digi sebességét elég rendesen meglövi... (1000->200)
Vissza raknám én nagyon szivesen a gyárit, de akkor az egyik legfontosabb dologról (számomra) kellene lemondani, az SSH-ról egyéb porton. Gyárival ezt meg lehet oldani?

ui.: N16-on Merlin féle firmware-el ezt meg lehetett csinálni, de sajna ARM-ra nem csinál.

(#700) Intruder2k5 válasza Rabby (#699) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Dehogyisnem, csinál ARM-re is, csak nem RT-N18U-ra, hanem RT-AC56U-ra, RT-AC68U-ra, RT-AC87U-ra! Erre azt írta smallnetbuilder fórumon, hogy a felső kategóriás modellekre koncentrál, meg az N18U egyébként sem kapható náluk...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.