Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) norbszt válasza M3kk (#1298) üzenetére


norbszt
tag

jffs

(#1302) PainKiller13 válasza Intruder2k5 (#1300) üzenetére


PainKiller13
őstag

PPPoE invitel ADSL.

(#1303) Intruder2k5 válasza PainKiller13 (#1302) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A modem véletlenül nem a régi szürke-kék D-LINK DSL-360R?

(#1304) M3kk válasza norbszt (#1301) üzenetére


M3kk
őstag

Koszi. Az ipconfig bealitast hogy tudnam restart utan is megtartani? :)

OpenWRT vel igy oldottal meg:

echo "/usr/sbin/iptables -I FORWARD -i tun+ -j ACCEPT">> /etc/firewall.user
echo "/usr/sbin/iptables -I FORWARD -o tun+ -j ACCEPT" >> /etc/firewall.user

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1305) PainKiller13 válasza Intruder2k5 (#1303) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nem, a régi fekete DSL-360R, de a kondik kivannak benne cserélve újra.

(#1306) norbszt válasza M3kk (#1304) üzenetére


norbszt
tag

jffs kapcsold be http://192.168.1.1/Advanced_System_Content.asp Enable JFFS partition, Enable JFFS custom scripts and configs

vi /jffs/scripts/firewall-start

#!/bin/sh

iptables -I FORWARD -i tun+ -j ACCEPT">> /etc/firewall.user
iptables -I FORWARD -o tun+ -j ACCEPT" >> /etc/firewall.user

chmod a+rx /jffs/scripts/*
sh /jffs/scripts/firewall-start

elméletileg így működni kellene.

(#1307) M3kk válasza norbszt (#1306) üzenetére


M3kk
őstag

Kozben rajottem, de picit maskepp csinaltam..
jffs engedelyezve volt, engedelyeztem a JFFS custom scriptet, itt meg a letrehozott nat-start ba raktam iptables -I FORWARD -i tun+ -j ACCEPT illetve iptables -I FORWARD -o tun+ -j ACCEPT .

A firewallnal a "Respond Ping Request from WAN" -t enable re raktam, igy mukodik. Eloszor a ping nem mukodott, de a tobbi igen, ugyhogy azzal tokoltem, de a fenti bealitassal azt is megoldottam. Ellesbe kell kiprobaljam majd, hogy az SQL es a tobbi dolog at fog-e majd menni.

Koszontem.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1308) M3kk válasza M3kk (#1307) üzenetére


M3kk
őstag

Ah, 100% ban megsem olyan mint openwrt vel. Openwrt vel a tunel felallta utan eltudtam erni a http webes feluletet, ezzel nem engedi :(.

LE: Ha a tuzfalat kikapcsolom, akkor viszont jol megy..
LE2: OpenWRT ben sem volt kiengedve a WAN ra a webes kezelofelulet..

[ Szerkesztve ]

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1309) zambozoli


zambozoli
senior tag

Valaki tudja hol lehet a gyári felületen az elérést áttenni https-re? Sehol nem találom! :O Vagy nincs is? :U

Üdv:ZZ

(#1310) zambozoli válasza zambozoli (#1309) üzenetére


zambozoli
senior tag

Megvan!!! nem vettem észre! :W Az se h_lye aki elolvassa a kezelésit! :DDD

Üdv:ZZ

(#1311) spiritex


spiritex
veterán

Azt szeretném kérdezni, hogy az External Ip Checker mit csinál pontosan? [link]

Illetve van-e ilyen beállítás a Merlin féle firmware-ben?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1312) mobilizmo válasza spiritex (#1311) üzenetére


mobilizmo
addikt

Amikor szolgáltatói HGW mögött van a routered, ezzel mondod meg neki, hogy ne a HGW-től vegye az IP címet (mert az belső), hanem egy (beállított) Dynamic DNS szolgáltatótól.
Merlinről nem tudok nyilatkozni, de gyáriban nincs.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1313) spiritex válasza mobilizmo (#1312) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi! És az ingyenes NoIP-nek mi a hátránya pl. egy fizetős DynDNS-el szemben?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1314) mobilizmo válasza spiritex (#1313) üzenetére


mobilizmo
addikt

Havonta kell neki egy megerősítés, hogy továbbra is szeretnéd használni az ingyenes szolgáltatását. De például miniDNS-nél még ilyen sincs.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1315) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#1314) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

No-IP-nél is csak akkor van, ha 30 napig nem változik az IP címed, tehát jellemzően kábelnetnél. Ha ADSL-el, vagy egyéb olyan szolgáltatással használod, ahol gyakrabban változik az IP, akkor ilyen gondod sem lesz, mert minden IP váltáskor újraindul a 30 nap számlálása.

(#1316) spiritex


spiritex
veterán

Úgy nézem Tomato-ból jelenleg a 127-es a legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1317) Intruder2k5 válasza spiritex (#1316) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, jól látod.

(#1318) spiritex válasza Intruder2k5 (#1317) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, akkor holnap felteszem!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1319) spiritex válasza spiritex (#1318) üzenetére


spiritex
veterán

Fogalmam sincs mi lehet a baja a gyári firmware-nek, csak azt tapasztalom, hogy már megint nem tudok csatlakozni a VPN szereverre. Csak most nem pár napot birt, mint múltkor, hanem kb. 1 hónapot. Nem hiszem, hogy megváltozott az IP cím, mert múltkor sem az volt a baj... Ha estére megnézem és tényleg nem változott meg az IP cím, akkor mi lehet a gond? A Tomato-val jobb lesz egyáltalán?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1320) Tommee válasza spiritex (#1319) üzenetére


Tommee
aktív tag

Vodafone mobilneten keresztül nálam nagyon ritkán sikerül csak csatlakozni,más vezetékes interneten keresztül jól működik. Mobilneten próbálod?

(#1321) spiritex válasza Tommee (#1320) üzenetére


spiritex
veterán

Aláírom, amit mondasz, nálam is hol jó, hol nem vodás mobilnettel, de most már vezetékes netről sem jó...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1322) spiritex válasza Tommee (#1320) üzenetére


spiritex
veterán

Mégis csak az IP cím változott meg kb. 1.5 év után...
Van arra valami mód, hogy az ASUS-ra távolról rálépve megtudjam, hogy mi lett a külső IP címem? Vagy nincs és fel kell tennem a Tomato-t, hogy ilyen ne fordulhasson elő még egyszer, hogy IP cím változás miatt nem tudom elérni a VPN-t?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1323) spiritex válasza spiritex (#1322) üzenetére


spiritex
veterán

Még egy kérdésem lenne: ha felteszem a Tomato-t, majd beállítom a No-IP DDNS-t, akkor még szükség lesz erre a szoftverre is, hogy külső IP cím változás esetén automatikusan javítsa a No-IP-nél a külső IP címemet? De mi van, ha nem fut a PC-m és megváltozik a külső IP-m? Akkor ugyanott vagyok ahol a part szakad, tehát nem fog működni a VPN, mert a No-IP DDNS sem fog menni, mert nem jó IP-hez van rendelve?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1324) mobilizmo válasza spiritex (#1322) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hogy lépsz rá, ha nem tudod a megváltozott IP címet?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1325) spiritex válasza mobilizmo (#1324) üzenetére


spiritex
veterán

Hát a WAN / DDNS-re gondoltam, hogy az ott beállított címen keresztül. De ha itt be lehet regisztrálni a No-IP-t, akkor minek a Tomato? Vagy ez csak akkor működik, ha normális, bridged módban működő szolgáltatói eszköz mögött van?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1326) mobilizmo válasza spiritex (#1325) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem kell külső szoftver. Nyilván eltelik egy kis idő amíg frissíti az IP címedet ha az megváltozik. De ez percekben mérhető, kicsi a valószínűsége annak, hogy pont akkor akarod elérni az otthoni cuccaidat. Tomato-ra azért van szükség mert a gyári eszközök többségében nincs external ip checker (vagy annak megfelelő) funkció. Szolgáltatói HGW mögött meg erre (itthon legalábbis jellemzően) szükség van.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1327) spiritex válasza mobilizmo (#1326) üzenetére


spiritex
veterán

Hát igen...

Köszi, már értem.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1328) mobilizmo válasza spiritex (#1327) üzenetére


mobilizmo
addikt

Az Asus ingyenes DDNS szolgáltatását viszont csak a gyári fw-ről használhatod, talán még a gyárin alapuló Merlinen és annak HGG változatán.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1329) spiritex válasza mobilizmo (#1328) üzenetére


spiritex
veterán

Hát használhatnám... ha nem lenne multi NAT környezet és a CISCO modemként tudna működni, de ugye nem tud. Úgyhogy vagy marad a fizetős dyndns szolgáltatás a gyári firmware-el, vagy az ingyenes No-ip szolgáltatás Tomato-val.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1330) mobilizmo válasza spiritex (#1329) üzenetére


mobilizmo
addikt

Akkor a gyári továbbra sem alternatíva. Én ugyanabban a helyzetben vagyok mint Te (telekom a szolgáltatóm szintén). Esetleg azt megnézheted, hogy a Cisco-ban a DMZ menüpontban van-e egy IP passthrough checkbox. Az újabbakban már ezt is letiltották (nekem 2 hónapja van új előfizetésem, ebben már nincs, az előzőben még volt), igaz nekem ezzel is bizonytalanul működött a távoli elérés a gyári fw-el. Jellemzően az Asus DDNS a router a Cisco felőli WAN oldali belső IP címét látta (192.168.0.11), nem pedig a Cisco külső WAN oldali publikus IP címét. pedig az IP passthrough-nak ez lenne a lényege, hogy átadja az utána következő eszköznek a külső publikus IP címet. Néha előfordult, hogy működött, de nagyon bizonytalan volt és nem lehetett beazonosítani, hogy akkor éppen miért működik. Szóval áttértem (ismét előző RT-N16-on már régóta az volt) a tomato-ra és azóta minden működik.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1331) spiritex válasza mobilizmo (#1330) üzenetére


spiritex
veterán

Éppenséggel alternatíva lehet, mert a 25$/év nem akkora összeg a dyndns-ért.

Amúgy van IP PT a CISCO-ban (nem mai darab), ki is próbáltam, beírtam az ASUS WAN MAC-címét, de a CISCO valamiért nem adja át a külső IP-t az ASUS-nak, hogy miért, nem tudom. Most ott tartok, hogy kipróbálom 14 napig ingyenesen a dyndns-t a gyári fw-el, és eldöntöm, hogy váltok tomatora vagy nem az ingyenes No-ip miatt.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1332) mobilizmo válasza spiritex (#1331) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem érted. Nem DDNS szolgáltatótól függ a dolog. Fizetősnél sem fogja átadni a Cisco a külső IP-t az Asusnak. Vagyis a DynDNS-nek az Asus a a saját belső WAN oldali IP-jét fogja elküldeni, tehát ugyanúgy nem fogod elérni távolról a Cisco mögötti cuccaidat.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1333) spiritex válasza mobilizmo (#1332) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, félrevezető volt ez a mondatrészem:
"...kipróbálom 14 napig ingyenesen a dyndns-t a gyári fw-el..."

Itt arra gondoltam, hogy ha a CISCO-val DNS-ezek (mert a DynDNS-t támogatja), akkor maradhat az ASUS-on a gyári fw.

Tehát értem, csak másról beszélünk. Nekem az volt a gondom, hogy a megváltozott külső IP miatt nem értem el a CISCO-t és így az ASUS VPN szerverét sem. De előtte elértem, mert DMZ-ben van az ASUS belső IP címe. Tehát működött már a dolog eddig is, csak a külső IP csere miatt volt a gond. De mivel a CISCO kompatibilis a DynDNS szolgáltatásával (amit már be is röffentettem rajta és sikeresen update-elt is), így el fogom tudni érni a CISCO-t mindig, és a DMZ miatt az ASUS-t is. Tehát a DynDNS-t én nem az ASUS-on állítom be, hanem a CISCO-n.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1334) mobilizmo válasza spiritex (#1333) üzenetére


mobilizmo
addikt

OK, így már én is értem.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1335) Saua


Saua
tag

Azt meg lehet nézni, hogy mikor csatlakoztak az FTP szerveremhez az ASUS DDNS-en keresztül?
Gyári firmwaret használok a rendszernapló - általános napló menüben nem találok semmi ilyesmi információt.

(#1336) seven7


seven7
aktív tag

Történt valami változás DDNS résznél? Amióta frissítettem 126-127re nem működik.

Port nyitva és jó címet kapok.

(#1337) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Az a gondom, hogy pár nap használat után (gyári FW) a hálózaton nem látszik a SMB-megosztás. Újraindítás után megy.

Tudtok erre megoldást?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1338) fudi2002


fudi2002
veterán

Kérdés Urak:
Merlin féle firmwareben állítható jelerôsítésnek a gyakorlatban mekkora jelentõssége van?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1339) Ybear válasza fudi2002 (#1338) üzenetére


Ybear
tag

Ha a wifi-re gondoltál, akkor a (3.0.0.4_378.51) changelog szerint:

25% (1-24) 100mW (20 dBm)
25% =< 50% (25-49) 200mW (23 dBm)
50% =< 75% (50-74) 316mW (25 dBm)
75% =< 100% (75-99) 500mW (27 dBm)
100% (100) 708mW (28.5 dBm)

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy 100% esetén a kb 150-170m-re lévő gyerekjátszótéren még működik a wifi nekem, persze közvetlen rálátással.

[ Szerkesztve ]

Ha menni kell, hát menni kell.

(#1340) fudi2002 válasza Ybear (#1339) üzenetére


fudi2002
veterán

Igen, erre. Szóval tényleg jelentős...
Ugye ez nem csökkenti a hardver élettartamát? Úgy tudom hogy tud ennyit fizikailag, csak magyarországon 100mw a felső határ.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1341) Ybear válasza fudi2002 (#1340) üzenetére


Ybear
tag

Az. :K
Hozzáteszem, hogy a 3. emeleten van a router, és tényleg semmi sem akadályozza a jelátvitelt. Se ház, se fa, se semmi. :)

[szerk] Tudomásom szerint semennyire sem csökkenti. Sehol nem olvastam ilyesmiről.

[ Szerkesztve ]

Ha menni kell, hát menni kell.

(#1342) fudi2002 válasza Ybear (#1341) üzenetére


fudi2002
veterán

Tudom perverz, de most a kétantennás mimot használok, egy sima és egy sector kültérivel és mûxik. Viszont kell vennem egy gigabites routert, ha ez ilyet tud akkor lehet ezt. Ha nyerek vele pár dbt kültéren akkor már megérte.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1343) Ybear válasza fudi2002 (#1342) üzenetére


Ybear
tag

Valóban perverz... :B

Viszont azt se felejtsd el, hogy a másik oldalon is kell egy jó (adó-vevő) készülék, amivel együtt tud működni. Ezt nem minden mobil/laptop tudja teljesíteni, hiába tud ennyit a router. Nagyon fontos a környezet, ezért is írtam, hogy gyakorlatilag egyenes rálátásom van a harmadikról a térre. Ha esetleg 20m-rel arrébb (közelebb) megyek, de takarásban, akkor ebből sajnos már semmi sem lesz igaz.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#1344) fudi2002 válasza Ybear (#1343) üzenetére


fudi2002
veterán

A másik oldalon egy biquad várja a jelet.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1345) Ybear válasza fudi2002 (#1344) üzenetére


Ybear
tag

Akkor akár össze is jöhet. :)
Viszont azt se felejtsd el, hogy ha a sugárzott teljesítmény (esetünkben a 708mW) még az antenna nyereségével is szaporodik, akkor már problémát okozhat a környék teljes "beszórása" a te jeleddel.
2,4 GHz-en ez még nem olyan nagy probléma, legfeljeb mindenkit "agyonversz" :) azon a csatornán, de 5 GHz esetén már az időjárási radarsávba is be tudsz zavarni, azért pedig "lőnek" gyorsan, és sokat.

Próbálj meg kipróbálásra szerezni egy ilyen routert, vagy hasonlót, mielőtt vásárlásra adod a fejed.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#1346) fudi2002 válasza Ybear (#1345) üzenetére


fudi2002
veterán

Csak 2.4ghz.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1347) MarQs


MarQs
senior tag

Sziasztok!
Felraktam a vasra a legfrissebb hggomes féle RMerlin firmware forkot!
Nem tiszta, hogy ezután szükséges az NVRAM törlése és a beállítások visszaállítása alapértelmezettre?
Illetve, a Transmission telepítéséhez jó nyomon vagyok ezzel a tutoriállal?
Előre is köszi szépen!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#1348) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!

Ilyen routert néztem ki magamnak. Érdemes lecserélni a gyári fw-t? Sok kütyü fog róla működni. Van valami stabil openwrt fw hozzá? Vagy egyébként is stabil?

(#1349) mobilizmo válasza sziku69 (#1348) üzenetére


mobilizmo
addikt

Sok lógó kütyü miatt nem érdemes cserélni a gyári fw-t. Egyébként Tomato van rá, ami elég jó stabil, sok plusz funkcióval.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1350) SharpSA válasza MarQs (#1347) üzenetére


SharpSA
veterán

Én nem töröltem, azóta is stabilan működik erősebb wifivel. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.