Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Új firmware érhető el!

ASUS RT-N18U Firmware version 3.0.0.4.376.3754
-Fixed infosvr security issue.
-Fixed Cross-site request forgery security issue

28.72 MBytes, 2015/01/12

[ Szerkesztve ]

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#802) kk831228 válasza Laca0 (#800) üzenetére


kk831228
addikt

Viszi a 2.5 winyót simán... :K ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#803) Laca0 válasza kk831228 (#802) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi!
Már csak azon gondolkozom, hogy megérne-e nekem plusz 8k-t egy nagyobb testvér, mégpedig az AC56U...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#804) Maarki válasza freemanone (#796) üzenetére


Maarki
aktív tag

Szia

Nem kell le kell frissítened a Firmwaret erre 3.0.0.4.376_2678 de amint látom már ki jött egy újabb is és megjavul nekem legalább is frissítés után már rendesen számol :C

(#805) kisbalazs83 válasza Maarki (#804) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Tényleg van új gyári FW :))

ASUS RT-N18U Firmware version 3.0.0.4.376.3754 2015/01/12 update

-Fixed infosvr security issue.
-Fixed Cross-site request forgery security issue

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#806) #54657280


#54657280
törölt tag

Nos, én rátettem a DD-WRT-t, és igencsak kellemes a végeredmény.

(#807) freemanone válasza Maarki (#804) üzenetére


freemanone
őstag

Azzal a FW-el vettem ki a dobozból. :)
Alíg 5 napos még csak! Egy E4200 szolgált már a megjelenése óta és szépen tette a dolgát, de a PPPoE és Digi 500 már nem ment le a torkán, így váltani kellett.

Az új FW-t majd holnap meg is nézem, ma már nincs kedvem azzal szórakozni. Köszi a tippet!
Kifejezetten jó volt a váltás, mert wifi-re szinte nincs is szükségem, minden kábelen lóg és a router a hálózati feladatokta tud koncentrálni teljes mértékben, mert van egy mini serverem, ami ellátja az egyéb feladatokat, de ezt ki kell szolgálni torrent-en is.

Ezzel kapcsolatban lenne is egy kérdésem, hogy a letöltést nem lehet valahogy 45MB/s felé tornászni? Vagy csak sosem sikerül annyi gyors upload-al rendelkező peer-t összevadásznom?
HTTP, FTP alapon szépen hozza a 60MB-ot is, viszont érdekelne hogy mi a gyenge láncszem a képletben. Arra már rájöttem, hogy egyik 1TB-s HDD-m sem tudja meghaladni a 28MB/s letöltési sebességet komoly többszálas letöltés esetén, így egy kis 60-as SSD-re töltök le mint ideiglenes tár, majd onnan elmozgatja dolga végeztével.
Gyári FW-el nem lehet monitorozni a router terheltségét? Cpu és memória amire gondolok legfőképp. DD-WRT, Tomato sem idegen, de jobb szeretném ha maradhatna a gyári, főleg hogy ha végzek a mérésekkel és mindent belőttem a routerhez, akkor kb 3-4 havonta egyszer nézek rá, tegye a dolgát, nem nézegetni vettem, amúgyis olyan helyen van, ahol nem láttszik belőle semmi. :)

[ Szerkesztve ]

(#808) cyber86


cyber86
őstag

Van értelme lecserélni a 3.0.0.4.376_2678 fw-t az újra?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#809) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok!
Ha esetleg visszatenném a gyári firmwaret a routerre, akkor mi lenne annak a módja-rendje? Rendesen működik a torrent (és remote), ftp, dlna, távoli admin, meg valamilyen fájlmegosztás a gyárival rommal? A tomatoban használt torrenteket valahogy tudom importálni könnyedén? Igazából nincs semmi bajom a Tomatoval, jól belaktam és megbízhatóan működik, azonban a gyári rommal azt olvastam, hogy kb. a dupláját tudja a fájl másolási sebességeknek (~25Mb/sec)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#810) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Valaki próbálta már a Merlin féle custom 3.0.0.4_378.50_HGG-V2 firmwaret?

Tegnap feltettem, de usb-n a hdd-t látja ugyan, de nem csatolja fel. Azt írja, hogy unmounted, sehogy sem sikerült felcsatolni. Ugyanaz a hiba, mint itt, itt, és itt, meg itt.
Sajnos az újra formázás nem lehetséges, sok rajta az adat, amit nem tudok hová tenni.
Ilyen válogatós lenne a külső hdd-ket illetően a router? Katasztrófa...

[ Szerkesztve ]

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#811) zambozoli válasza benjoe1 (#810) üzenetére


zambozoli
senior tag

Mire tetted fel a Merlint.
Csak mert szerintem RT-N18U-ra nem igen van!!!
Itt a lista

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#812) Flashcash válasza benjoe1 (#810) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Merlin egyáltalán nem támogatja az RT-N18U-t és nem is tervez rá firmware-t kiadni.
Ha alternatív firmware-t szeretnél használni akkor a Shibby féle Tomato ajánlott, abból is ez a verzió:
tomato-RT-N18U-ARM--121-AIO-64K.trx

[ Szerkesztve ]

(#813) Maarki válasza freemanone (#807) üzenetére


Maarki
aktív tag

Helló!

Neked ha még nem frissítettél akkor ez van és ez van mert látom a képen :) 3.0.0.4.374_4983
Nekem meg ez van 3.0.0.4.376_2678 és itt már van status fül a rendszerállapotnál: ott látod cput és a ramot.

Viszont kérdés most a router gyári torrentjét használod ? és usbn van a külső winyó ? Mert az usb2 csak annyit bír 28mb/s usb3 már szalad de azt még én nem próbáltam ki.

A többiben nem tudok segíteni :F

(#814) freemanone válasza Maarki (#813) üzenetére


freemanone
őstag

A verziószámokat nem néztem meg elég jól. A képen látható verzió van fent! :B
Illetve most így nappal is átolvasva amit írtál.... nah ezt tegnap teljesen másképp sikerült értelmeznem! :DDD

A router mint említettem csak és kizárólag router, semmilyen funkciót nem használok rajta ami terhelhetné és lassítaná. USB-s HDD-ből csak 3.0-ással játtszanék, de azt sem a routerre kötném. :) A maximális sebességet pedig egy asztali géppel próbálom kisajtolni, amiben i7 2600K 4Ghz-re húzva és 16GB ram van, valamint sata3-on csücsül a Kingston Hyperx v1 SSD.
Nah akkor ma délután neki is esek a router frissítésének, mert tudni akarom mi a gyenge pont a rendszerben, de tegnap nem volt már hozzá erőm.
Úgyhogy köszi a tippet, megnézem és kiméregetem hogy mi a gyenge pont, mert azt a maradék 15MB-ot is ki akarom sajtolni belőle, feltéve hogy nem a router gyenge hozzá!

(#815) Kuter válasza zambozoli (#811) üzenetére


Kuter
senior tag

Már ott van és le is lehet tölteni.Ezek szerint mégis nekiállt a 18u támogatásának.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#816) benjoe1 válasza Kuter (#815) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Nem eredeti, hanem a fórum szerzője csinálja a gyári merlinből. Olvassátok át az utolsó 3 oldalt.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#817) Maarki válasza freemanone (#814) üzenetére


Maarki
aktív tag

:)

A router biztos,hogy nem gyenge :) olvas feljebb van aki gbit van és nincs gondja :) [itt]akkor szerintem valami beállítási para lehet de ebben már nem tudok segíteni :(

[ Szerkesztve ]

(#818) Kuter válasza benjoe1 (#816) üzenetére


Kuter
senior tag

Ja látom ,de még lehet jó.Ki is probálom.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#819) freemanone válasza Maarki (#817) üzenetére


freemanone
őstag

Én azért erre még nem vennék mérget! :) Speedtest az egyszálas kapcsolat, míg torrent akár nagyon sok szál is lehet és valószínűleg itt lesz a kutya elásva!
Speedtesten nekem is átjön 540Mbps, de sajnos ez valós torrent forgalomhoz egyáltalán nem mérvadó!
Olyat mutasson valaki, hogy több mint 45MB/s aktív letöltési sebességet ért el ezzel a routerrel torrent alapon. :)

[ Szerkesztve ]

(#820) Maarki válasza freemanone (#819) üzenetére


Maarki
aktív tag

Milyen neten vagy ? Én digin vagyok 50/30 a routeren folyamatosan megy a gyári torrent most jelenleg 120torrentel korlátozva van a feltöltés így most 40/20 megy a torrentre a többin mi vagyunk 3man skype, én dota,bf4, lakótárs wow -.- :D, és semmi lag nincs pazar az összhang velem és az Asus között :C

(#821) freemanone válasza Maarki (#820) üzenetére


freemanone
őstag

500/100-as Digi. :) Én megabájtokról beszélek, nem megabitekről. Tehát 45MB/s nem 45Mb/s!
Nem véletlenül töltök le SSD-re és nem HDD-re, mert az már nem bírja ezt a tempót.
A router beépített torrent kliense pedig biztosan nem bírna el ilyen I/O terhelést! 12TB-nyi tárhellyel és 60GB-os SSD-vel szerelt miniszerverem viszont remélhetőleg igen, de egyelőre az asztali gépen tesztelgetek, aztán legfeljebb fejlesztek még a serveren is, hogy bírja a tempót.

De akkor beszéljenek a számok:
HDD letöltés teszt
SSD letöltés teszt

Szóval a gondom az, hogy eddig akármit csináltam 370Mbps-től több nem jött ki a kábelből ha torrenten keresztül töltök le. Nade eddig a router terhelését nem is tudtam monitorozni. Ha ennyi a vége akkor ez van és nem erőlködök rajta, de előbb biztosan tudni akarom, mi az ami megfogja, mert azért egy jó 150Mbps még ott van a kapcsolatban, csak nem tudom használni.
A második képen ha jól megnézed 1MB/s feltöltés ment, amiben nem volt hasznos adat. Tehát nem seed-eltem, hanem az arra kell "csupán" hogy a peer-ekkel a kapcsolatot fent tartsa a kliensem. Ez láttszik azon is, hogy az összesített aktuális feltöltésből ez az 1MB/s teljesen hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#822) zambozoli válasza benjoe1 (#816) üzenetére


zambozoli
senior tag

Ok! Vissza Miatyánk, nem a mi harangunk szólt! :DDD :R

Megnéznéd, hogy DDNS-nél szerverként miket lehet beállítani. Lehet betenni már Custom linket is akár?

Üdv:ZZ

(#823) freemanone válasza freemanone (#821) üzenetére


freemanone
őstag

Meg is született a teszt! Nem a router a gyengepont, de sokkal többet sem bírna el. Úgyhogy a gigabit torrenten lévő kihasználására valószínűleg már gyenge lenne. Azért ez sem semmi teljesítmény. Viszont továbbra is kérdés, hogy miért nem megy maximum sávszéllel a dolog.

(#824) benjoe1 válasza zambozoli (#822) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Most épp a tomato van fenn, első próba. :)

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#825) Kuter válasza benjoe1 (#810) üzenetére


Kuter
senior tag

Ez a firmware egyáltalán nem csatol fel semilyen usb meghajtót.Most probáltam,maga a firmware kiváló és tökéletesen müködik,.
A felcsatolás az eredeti merlin féle firmareval sem megy.Tehát ott a hiba.Gondolom majd javítja a készítő.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#826) benjoe1 válasza Kuter (#825) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Köszi a tesztet.
Akkor remélhetőleg lesz javítás gyorsan, és működni fog rendesen a DLNA.
Hol olvastad, hogy az eredeti merlinben sem megy?

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#827) zambozoli válasza Kuter (#825) üzenetére


zambozoli
senior tag

Ha még fent van esetleg megnéznéd, hogy DDNS-nél szerverként miket lehet beállítani. Lehet betenni már Custom linket is akár?

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#828) Kuter válasza zambozoli (#827) üzenetére


Kuter
senior tag

Customot nem,de no-ip benne van

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#829) Kuter válasza benjoe1 (#810) üzenetére


Kuter
senior tag

Szia. Linuxos ext2 formázd a vinyót és egyől jó lesz most probáltam.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#830) benjoe1 válasza Kuter (#829) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Ahogy írtam is, az újraformázás nem játszik (sok rajta az adat, amit nem tudok most másra átmenteni), ráadásul windows alatt is használom ritkán (hordozva), így ez nem jó megoldás.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#831) kisbalazs83 válasza freemanone (#819) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Üdv!
Kérésedre :DD
Már nincs meg a 1Gbps csomag, mert a hajnali órákon kívül, napközben csak 600-700Mbps jött a Digitől. Úgyhogy váltottam az 500Mbps-re. Egy torrentes képet találtam (csatlakozva:497seederhez), 86MB/s-el és N18U nem ment 100%-on.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#832) zambozoli válasza Kuter (#828) üzenetére


zambozoli
senior tag

Kösz!
Az sajna nem játszik mert viszonylag állandó az IP címem. Csak modem mögötti MAC váltáskor változik, így viszont a NO-IP-nél 30 naponta regisztrálni kell.

Üdv:ZZ

(#833) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok, 1 hete kb vettem egy ilyen routert. Pár napja észleltem, hogy hiába vannak bent a torrentek a listában, és mutatja is hogy seedel, a torrentoldal pedig azt mutatja, hogy mégsem seedel. Próbáltam leállítani, de hiába nyomok bármire semmire nem reagál a kliens a torrenteket illetően, próbáltam újraindítást, frissítettem is firmwaret de semmi, nem tudtok valami megoldást?

(#834) freemanone válasza kisbalazs83 (#831) üzenetére


freemanone
őstag

Köszi! Ment is egy pü kérdésekkel! :D
Azért ahogy látom azért a 86MB/s már szépen izzasztotta a routert!

(#835) Maarki válasza freemanone (#834) üzenetére


Maarki
aktív tag

Azért ez egy 20k router :D meg vannak a határai :)

(#836) Kuter válasza zambozoli (#832) üzenetére


Kuter
senior tag

Benne van az asus.com ddns is ami ingyenes és soha nem jár le.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#837) freemanone válasza Maarki (#835) üzenetére


freemanone
őstag

Természetesen! :) Én ezeket a határokat keresem és akarom feszegetni! ;] :D
Mondjuk a nagyobb tesókból csak a duplamagos SoC-ot irigylem picit, de látva a teljesítményét ennek, tényleg csak nagyon picit, a hülye megalámán geek fejem miatt. A többi sallangért túl sokat akarnak elkérni és valós haszna nincs számomra. Ilyen olyan wifi boost, 5ghz, 4 antenna, stb stb..... kifejezetten nem érdekelne ha 300N-es vagy 54G-s lenne ez a router, de cserébe mondjuk csak 10-15k.

(#838) Maarki válasza freemanone (#837) üzenetére


Maarki
aktív tag

:) Hol láttad ezt a routert 10-15kért ? szólj megyek veszek belőle vagy 10et :D

(#839) zambozoli válasza Kuter (#836) üzenetére


zambozoli
senior tag

Tudom, Köszi!

A helyzet, hogy egy éven belül ez lenne a harmadik váltás és mivel legalább 10 külső embert érint, nem szívesen változtatnék megint. Másrészt az Asus-hoz nem akarom kötni magam. Pl. egy hiba esetén nem tudom TP-Linkel (tartalék router otthon) helyettesíteni.

Üdv:ZZ

(#840) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Boldog tulajdonosa vagyok egy ilyen routernek és egy 500-as digi netnek, szeretném kivülről is elérni a routerem lévő NAS-t, hogy tudom megtenni a legkönnyebben, NOIP szolgáltatás működik?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#841) Saua


Saua
tag

Sziasztok

Most vettem egy ilyen routert, gyári fw van rajta. sajnos már az elején elakadtam a beállításokkal. Csatlakoztattam a routerhez egy memory sticket és az alábbi beállításokat csináltam

A DLNA-t tudó készülékekkel minden rendben, HD filmek jól mennek, de az olyan tableten, telefonon ami nem tudja a DLNA-t nem mennek, semmilyen androidos fájlkezelő nem látja a routeren levő memory sticket.
Mit kellene még beállítsak?
Előre is kösz a tanácsokat.

(#842) zambozoli válasza Saua (#841) üzenetére


zambozoli
senior tag

FTP

Üdv:ZZ

(#843) Saua válasza zambozoli (#842) üzenetére


Saua
tag

Köszi a választ

Servers center/ FTP megosztás....az FTP megosztást engedélyeztem,

az androidos cuccra feltelepitett ES File Explorerrel csak nem látszik semmi.

(#844) Intruder2k5 válasza Saua (#843) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem "Samba client" kulcsszavakra keress a marketbe, és ne FTP-vel, hanem Samba-val próbálkozz... Bár akadnak lejátszók maik képesek rá, de FTP-ről elég nyűgös dolog az "On The Fly" médialejátszás!

[ Szerkesztve ]

(#845) krealon válasza sittes79 (#840) üzenetére


krealon
veterán

"szeretném kivülről is elérni a routerem lévő NAS-t, hogy tudom megtenni a legkönnyebben, NOIP szolgáltatás működik?"

A router-hez adott ASUS dynamic DNS nem jo?

[ Szerkesztve ]

(#846) zambozoli válasza Saua (#843) üzenetére


zambozoli
senior tag

Alul még hozzá kéne adni a mappát is jogokkal együtt és akkor jó lesz!

De az előttem szólónak igaza van FTP-vel média nehezen megy online! Vár a VLC tudja asszem!

Üdv:ZZ

(#847) zambozoli


zambozoli
senior tag

CIFS-t akarnám beállítani, de nem jön össze ezt kapom vissza:
Jan 14 21:08:23 HomeRouter kern.err kernel: CIFS VFS: cifs_mount failed w/return code = -6

Valaki tud kicsit segíteni rajtam, hogy mit szúrok el?

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#848) benjoe1 válasza Saua (#841) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Solid Explorer, mint android fájlkezelő, tudja a samba megosztást. Plusz jelre klikk, majd Smb kapcsolat.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#849) Saua válasza Intruder2k5 (#844) üzenetére


Saua
tag

Köszi. AndSMB (samba client) -et már tesztelgetem is, ez látja a memory stiken levő könyvtárakat.

(#850) zambozoli válasza zambozoli (#847) üzenetére


zambozoli
senior tag

Megoldottam!

Üdv:ZZ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.