Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) ImpersonatoR

"A 800 MHz-es ARM Cortex-A9 processzort tartalmazó rendszerchippel, 128 MB flashmemóriával és 256 MB RAM-mal"
Hehe nem is olyan rég asztalai PC k hez volt ilyen konfig.

Egyébként egész baráti ara van. Elődje mai napig szépen teszi a dolgát nálam. (RT-n16)

[ Szerkesztve ]

(#2) aAron_ válasza ImpersonatoR (#1) üzenetére


aAron_
őstag

ARM? :P

What is your ikigai?

(#3) poli27


poli27
veterán

Végre nem szálltak el az árazással,csak kár hogy az 5ghz et kihagyták belőle,de cserébe erős vasnak tűnik!

(#4) Tigerclaw válasza ImpersonatoR (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha Asus részvényes lennék, biztos én is barátinak tartanám az árát, de ha azt nézem, hogy egy egysávos N-es router és 20 ezer Ft, akkor mégsem ez a jelző jut az eszembe. Ez már a kétsávos 600-asok felett van bőven, sőt talán belépő AC-st is lehet ennyiért venni.

Ezeknél ugyanaz a fő gond, mint az AC -nál, meg az erősebb N-es kétsávosoknál. Nem tudod elérni a ráírt sebességet, mert a legtöbb mobil eszköz nem támogatja ezt. Eleve nem képesek 3 db 2,4GHz-es kapcsolat kezelésére, csak 1-re vagy 2-re és darabonként is jó esélyjel csak 150Mbps-re képesek. A harmadik gond pedig az, hogy a 2,4GHz-es frekvenciasáv jellemzően túlterhelt lakott területen a sok wlan router miatt, a BT-s és más 2,4GHz-es rádiós perifériákról nem is beszélve.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) devast válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


devast
addikt

De akinek csak 2,4-es eszközei vannak, és elsődlegesen router-nek használja (wifi terhelés minimális) annak ez tökéletes választás, mert gigabites portok vannak rajta, és erős a vas, sok a memória és a flash.
Gyakorlatilag épp, hogy csak nincs ráírva, hogy tegyél rá tomato/openwrt -t.

(#6) And válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


And
veterán

"Nem tudod elérni a ráírt sebességet, mert a legtöbb mobil eszköz nem támogatja ezt."
Olyannyira nem, hogy ez a hangzatos TurboQAM avagy 256-QAM moduláció konkrétan nem is része a 802.11n szabványnak. Vagyis ez egy chipset-specifikus (Broadcom) kiterjesztés, amely éppúgy nem szabványosított, mint 802.11g esetén a '108Mbps'. Bár utóbbi nem is jobb hatásfokú modulációs technikával, hanem csatornák összefogásával operált.
Az RT-N18U három spatial stream kezelésére képes (nincs is több antennája, pedig azok száma nem lehet kevesebb a támogatott párhuzamos stream-ek számánál), ezért a 802.11n szabvány szerint 'csak' 450 Mbps-es linksebesség elérésére képes, ami mellesleg az adatlapján is szerepel.

(#7) dchard válasza And (#6) üzenetére


dchard
veterán

Pontosan. Arról nem beszélve, hogy a 802.11n szabványban szereplő maximumot 64QAM-on és 4x4 MIMO-val lehet csak elérni, ez a router pedig nem tud annyit, bár nem is lenne értelme, mivel a 802.11n nem támogat MU-MIMO-t, anélkül meg 2,4-en sosem lesz olyan handheld eszköz, amibe ennyi antenna elemet bele is tudnak rakni.

A BCM specifikusságot és hogy ez nem szabványos megoldás, mindenképpen bele kéne írni a cikkbe, mert ez így elég megtévesztő.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#8) shteer


shteer
titán

Otthonra jó lenne. Itt tegnap üzemeltem be az AC66U-t elégedettséggel :)

..szerintem jónak tűnik

(#9) kátú


kátú
őstag

Sziasztok, egy router re minek tesznek usb csatit, ezt soha nem tudom, hogy minek van valaki elmondaná?

It still works!

(#10) Pharaoh válasza kátú (#9) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Tehetsz rá nyomtatót, 3G mobilnet sticket, külső HDD-t.

(#11) MC Pite


MC Pite
veterán

20000ért ilyen vas? Gyanús hogy nem ennyiért fog... Bár elsőre nem tiszta miben kevesebb egy AC56-osnál...
A gyors wifit letojom, de jó lenne ha a torrentek nem horpasztanák néha le, plusz 3-4 megánál többet tudna nasként...
Most nézem hogy már van ARM-es tomato, hm...

Dzsá, úgy nézem van itt sebesség! :C

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12) shteer válasza MC Pite (#11) üzenetére


shteer
titán

Bár elsőre nem tiszta miben kevesebb egy AC56-osnál...

például nem AC-s ;]

..szerintem jónak tűnik

(#13) MC Pite válasza shteer (#12) üzenetére


MC Pite
veterán

Szerencse hogy mindenkinek elsőre leesik hogy mi az AC :P

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14) Duree


Duree
veterán

A mai világban nem AC routerért kicsit soknak tartom az árát.A többi az rendben van.

duree54

(#15) bteebi válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


bteebi
veterán

Jogos felvetések, de ettől függetlenül ez nem egy rossz router. Kifejezetten tetszik, hogy két USB is van rajta, bár fura (mondjuk egyúttal hasznos), hogy az egyik az előlapján van. Az ára tényleg nem kevés, de jócskán vannak még ettől drágább N-es routerek is, és a belépő szinttű AC-sek se feltétlenül sokkal gyorsabbak. A többi fícsör (NAS, Cloud, szinkronizálás) kifejezetten szimpatikus, bár azt nem tudom, hogy tudják-e az olcsóbb ASUS routerek is (valószínűleg nem, az USB nélküliek pedig nyilván nem). A konkurens megoldásokról mondjuk nem nagyon van információm.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#16) MC Pite


MC Pite
veterán

Béna vagyok, bevallom, de mi a tököm az AC router, googleba nem jól keresem vszínű...
Vmi gyors wifi funkciónak tűnik, de nem találom rendesen

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#17) bteebi válasza MC Pite (#16) üzenetére


bteebi
veterán

IEEE 802.11ac angolul és magyarul, és egy kicsit részletesebb leírás/teszt magyarul. Nagyon leegyszerűsítve: a legújabb wifi szabvány, ami 5 GHz-en, és jóval gyorsabb az n-es (2,4 GHz-es) eszközöknél, persze ez erősen függ a kiépítéstől.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) And válasza bteebi (#17) üzenetére


And
veterán

"[..] és jóval gyorsabb az n-es (2,4 GHz-es) eszközöknél"
Ez ugye nem kizárólagos, mivel az összes többi wifi-szabványtól eltérően a 802.11n nincs sávhoz kötve: 2,4 és 5 GHz-en is működhet.

(#19) bteebi válasza And (#18) üzenetére


bteebi
veterán

Köszi a pontosítást, ezt spec. nem tudtam.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) MC Pite válasza bteebi (#17) üzenetére


MC Pite
veterán

Köszi!

Ugyan a leggyorsabb itthoni eszköz is n-es 300as, de ennek a fényében már elgondolkodtató hogy ha már cserélek, érdemes lehet ac-s eszközre. A mostani RTN16 is 100évig szolgálna, ha nem lenne ilyen ...a lassú hálózaton.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#21) shteer válasza MC Pite (#20) üzenetére


shteer
titán

ha majd cserélsz, érdemes :K

..szerintem jónak tűnik

(#22) Flashcash válasza Duree (#14) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ennél a routernél szerintem nem a vezeték nélküli részen van a hangsúly.

Én kb. ezeket a funkciókat látom benne:
-Tomato képes router [link]
-Samba másolás USB hdd-n 20MB/sec felett
-128MB flash / 256MB ram
-2db. USB port
-FTP kliens
-Torrent kliens
-Webszerver
-DLNA szerver
-open VPN
-széleskörű dinamikus dns támogatás
-rádió időzítetten kikapcsolható északára
-2,4GHz-en megfelelő teljesítmény

kb. ennyi amit használok Tomato alatt, engem az AC képesség és az 5GHz támogatása nem igazán érdekel.
A fenti funkciókért 20-22ezerFt kifejezetten baráti ár.

[ Szerkesztve ]

(#23) Tido válasza Flashcash (#22) üzenetére


Tido
aktív tag

Hát baráti ár, és jó is lenne, ha megjönne végre. Én már kb 2 hete csak arra várok, hogy valahol felbukkanjon, és az első példányok egyik nálam - pontosabban szülőknél - landoljon... Ahhoz képest, hogy júliusi megjelenést írtak, mindjárt augusztus lesz. :W

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#24) Tido válasza Tido (#23) üzenetére


Tido
aktív tag

Most nézem, IPONnál már lehet kapni :)

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#25) Tido


Tido
aktív tag

Aki tomató miatt venné: én megpróbáltam felvarázsolni az ARMes tomatót, de SENKI NE PRÓBÁLJA MÉG EGYELŐRE KI!
Nagyon nem megbízható, hol elindul, hol nem, tök nagy pingjei vannak, amikor olyanja van, LEDek legtöbb esetben nem világítnak - nincs visszajelzés - van amikor el sem érhető. Egy újraindításnál betölt, következőnél nem.. :O

Viszont eddig legalább a gyári program elég jónak tűnik, de azért nem örülök neki, hogy shibby nem tudta megcsinálni :(

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#26) Flashcash válasza Tido (#25) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Tökéletesen megy a Shibby féle Tomato is vele, négy routert vettünk kollégákkal és most frissítem őket.
tomato-RT-N18U-ARM--121-AIO-64K.trx
Az nvram törlését a frissítés után nem szabad elfelejteni, különben instabil marad a router az nvramban a gyári firmware-ből ottmaradt beállítások/adatok miatt.

Nvram törlése SSH-n:
nvram erase
reboot

webfelületen:
administration/configuration/restore default configuration/erase all data in nvram memory majd OK, ezután újraindul a router

Stabilitás (Transmission):

Sebességben Samba alatt NTFS-el kb. 15-16MB/sec-et tud, FTP-n eléri a 20MB/sec-et.
Torrent letöltésben 3-6MB/sec között ingadozik a letöltési sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#27) Tido válasza Flashcash (#26) üzenetére


Tido
aktív tag

Hát ha nem válik be lent a gyári szoftverrel, akkor ha Pesten vagy legfeljebb eljuttatom neked :D
Én csak a parancssoros törlést nem csináltam.
Először, mivel sajnos hülye fejjel nem állítottam vissza gyárira a feltelítés előtt, maradt a gyári rendszer visszarakása, mert nem tudtam belépni sehogy sem, sem wifin, sem LANon.
Gyári vissza, gyári alapbeállítás, újra fel. Netre így sem akart értelmes kiosztást adni sehol, így WPS gombbal törlés. Utána amikor már be tudtam lépni WLANnal - de LANnal nem :S - akkor NVRAM törlés menüből.

Utána újraindítottam még1x, de ott csak másodikra állt fel - kivártam 1 órát mire újraindítottam - de akkor felállt. de utána is, ha gépen elkezdtem tölteni torrentet, hogy kipróbáljam olyan pingeket produkált, hogy csak na.. Gyakorlatilag amíg le nem lőttem a torrentet, nem jutottam vissza a router felületére :(

Az én routerem N66U tomatoval, azzal semmi ilyen gondom nem volt - sőt a telepítésnél is csak annyi, hogy nem vártam ki a 'fél órát' amit újraindul, de azóta atombiztos.

Ha a jelenségekre tudsz valami magyarázatot, akkor előre is köszi a tanácsokat.

Mondjuk most leviszem a szülőkhöz, ha be tudom úgy configurálni, ahogy akarom ( hogy lefedje az egész lakást, meg a sebessége is hozza az elvárt szintet ), akkor marad, akár a gyárival is - ha jól tudom, annak is egyébként a tomato az alapja - ha nem, akkor 14 napos elállás, és lesz szülőknél is N66U

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#28) Flashcash válasza Tido (#27) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A jelenségekre az a magyarázat amit írtam. Mindkét műveletet el kell végezni a frissítés után és akkor nem lesz bizonytalan a működése.

(#29) Tido válasza Flashcash (#28) üzenetére


Tido
aktív tag

Oké, de te hol találtál olyan leírást, ahol a parancssoros törlést írja? :o
Meg van különbség a WPS gombbal történő, és a parancssoros törlés között?

Azért kellett így csinálnom, mert sehol nem kaptam IP címet, se WLANon, se LANon, de mivel N66U routernél már jártam így, és ott nem ez nem okozott problémát.

Ahogy nézem, egész jól ment otthon a gyárival is, amik előjöttek lassulások, azoknál pedig érzésem szerint nem a router volt a ludas, hanem a merevlemez használat, vagy az USB volt a szűk keresztmetszet

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#30) norbszt


norbszt
tag

sziasztok

Nekem is van ilyen ketyerém tomatoval, én csináltam nvram törlést, de nem parancssorbol és én is tapasztaltam, hogy nem osztót ipt lanon kábel ki be megoldota a problémát. és reboot után nálam is lassan lesz elérhetö 3-5 perc de valahol olvastam hogy firmware hiba.
Én most elvagyok vele nagyrészt wifin kapcsolodunk rá, várom a frissitést.

de ha lesz idöm kiprobálom a parancssotos nvram törlés.

Flashcash

Nálad müködik a Last 24 Hours

[ Szerkesztve ]

(#31) Tido válasza norbszt (#30) üzenetére


Tido
aktív tag

Szia, én nem tapasztalatból írok, de az angol fórumokon ezt általános hibának írják, hogy a 24 órás nem megy.

Én is szándékozok adni a tomatónak még1 esélyt ezen a routeren, de jelenleg még sajnos én ezen a verzión nem igazán taláom használhatónak. Mondjuk az is igaz, hogy most Shibby ráfeküdt az ARM routerek támogatására, szóval remélem gyorsan javulni fog a supportja

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#32) Lxa


Lxa
csendes tag

Sziasztok!

Megszenvedtem vele (nvram törlés) de nálam most lassan 24 órája megy a 121-es shibby féle tomato.
DLNA, transmission, wifi, lan, stb. hibát eddig nem tapasztaltam - kivéve a piszok lassú boot-ot, illetve a mount script is megbolondítja egy kicsit a rendszert, most már az usb-s winyó particióit sdC néven látom, pedig más sosem volt rákötve.

Megpróbáltam az N16-ról hozott optware-t is feléleszteni, de nem fut. :( bár innnen csak az rtorrent hiányzik, úgyhogy valahogy túlélem... erőforrásban nincs hiány, úgyhogy idővel jó lesz ez :)

mellesleg ext3-ra ~20MB/s-kel ír... :)

[ Szerkesztve ]

(#33) jozsef123 válasza Flashcash (#26) üzenetére


jozsef123
csendes tag

Az lenne a kérdésem hogy melyik gombot kell nyomva tartani hogy feltöltsem a tomatot ,hogy factory módba állítsam..
Asus firmware restoration prg kell hozzá?
Mennyi idő kell a feltöltéstől számítva a használathoz.
Melyik okosítás-t tudsz ajánlani,vagy jó a transmission is ami ha jól tudom be van építve a tomatóban.
Hogy kell beállítani?

(#34) Flashcash válasza Lxa (#32) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az optware-t másképp kell telepíteni erre a routerre mert ez ARM processzoros.
Lépj be SSH-n a routerbe majd add ki a következő parancsot:
/usr/sbin/optware-install.sh

Ezután már használhatod a szokásos telepítő parancsokat.
ipkg install xyz stb.

(#35) norbszt


norbszt
tag

Hi

Aki tomatot használ annak működik a jffs formázás?

(#36) Flashcash válasza jozsef123 (#33) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Tomato telepítés RT-N18U-ra:

1, indítsd el a routert, kábellel csatlakozz hozzá és ellenőrizd, hogy működőképes-e -> jelentkezz be a gyári asus firmware-be

2, Asus restoration tool telepítése: [link]

3, Shibby féle firmware letöltése:
http://tomato.groov.pl/download/K26ARM/121/Asus/tomato-RT-N18U-ARM--121-AIO-64K.trx

4, Fix ip beállítása a frissítés előtt:

5, Indítsd újra a routert a gyári webfelületen, majd tartsd nyomva folyamatosan a reset gombot, amíg a power led lassan villogni nem kezd, ezután elengedheted a reset gombot -> a router recovery módba került.

6, firmware frissítés az asus restoration tool-al ami után a router automatkusan újraindul

7, Várd meg amíg bekapcsol a wireless led (ez akár több perc is lehet) majd putty-al SSH-n jelentkezz be a routerbe (192.168.1.1):
root/admin a felhasználó / jelszó
add ki a köv. parancsokat:
nvram erase
reboot

8, ezután már bejelentkezhetsz a webfelületen is-> menj a következő menübe:
administration/configuration/restore default configuration/erase all data in nvram memory majd OK, ezután újraindul a router és innen már használatba veheted

Transmission telepítése optware alá (gyakorlottabb felhasználóknak tömören leírva ha túl bonyolult akkor használd a beépített klienst):

1, administration/JFFS formázás
hibaüzenetet kapsz a végén
shutdown gomb a menüben
majd router kikapcs - bekapcs és a JFFS elérhető lesz

2, JFFS mountolása /opt-ként:
administration/scripts/init menübe beírni:
#!/bin/sh
mount -o bind /jffs/opt /opt

3, SSH-n putty a routerbe
-cd .. parancs hogy kijuss a gyökérbe
df (hogy megvan-e a jffs)
cd jffs
mkdir opt
cd ..
majd itt is jöhet a
mount -o bind /jffs/opt /opt parancs

4, optware telepítése:
/usr/sbin/optware-install.sh

5, transmission telepítése:
ipkg install transmission

6,webfelületen a torrent binary path átállítása az opt-ra

[ Szerkesztve ]

(#37) Flashcash válasza norbszt (#35) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Lásd az előző hozzászólásom.

(#38) Lxa


Lxa
csendes tag

nagyon köszi, így már felment a jffs-re az opt, a lighttpd és a rutorrent is... ellenben az rtorrent nem indul :(

ezeket tettem fel:

ipkg install rtorrent
ipkg-opt install screen dtach adduser

esetleg valakinek van ötlete, mit nézzek meg? logot nem találtam, indításra kiírja, hogy done

service rtorrent start

Done.

(#39) Tido


Tido
aktív tag

Nálam lehet maradni is fog az alapszoftver.. Nekem még ilyen egyszerű OpenVPN konfigurálással talán a synology nasomnál találkoztam.. Shibby átvehetné ezt a részét :) legenerálja a kulcsokat, és config fileba kitolja.. Haladó beállításokban még bekapcsoltam a DNS részét, és vígan tudok titkosított csatornán netezni.

Amire otthon kell, arra bekonfiguráltam, azt a pár portforwardot pedig ezen is be lehetett állítani.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#40) jozsef123


jozsef123
csendes tag

A routeren melyik a reset gomb?

(#41) jozsef123


jozsef123
csendes tag

Nekem a laptopon 10/100 hálókártya van.
Tudok majd vele oda-vissza kommunikálni a routerrel?

(#42) Tido válasza jozsef123 (#41) üzenetére


Tido
aktív tag

A csatlakozó lefele kompatibilis, tudsz vele kommunikálni, csak jóval lassabb lesz, mintha gigabites csatlakozót használnál.
A reset pedig a bekapcsológomb melletti usb mellett van kb ilyen jellel >o<.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#43) Intruder2k5 válasza Lxa (#38) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen repo-ból telepítitek az rtorrent-et, transmission-t, meg a többi dolgot?

Esetleg próbáld meg indítani direktben, nem pedig a start scripttel, úgy fogsz látni hibaüzenetet! Így valahogy...

/opt/bin/rtorrent -n -o import=/opt/etc/rtorrent.conf

[ Szerkesztve ]

(#44) jozsef123 válasza Flashcash (#36) üzenetére


jozsef123
csendes tag

ipkg install transmission
felrakta a 2.82
frissiteni ,hogy kell?
További szép napot.

(#45) Intruder2k5 válasza jozsef123 (#44) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ipkg update
ipkg upgrade

parancs-páros frissít minden telepített csomagot, de ha most ezt rakta fel a csomagkezelő, akkor 3 percre rá sem fog frissebbet találni!

(#46) jozsef123


jozsef123
csendes tag

Asus rt-n18u routerem van 2 napja.
Transmissions-t használok.
Kell -e swap,be kell -e kapcsolni és hogyan.
mount dev/sda2
A swap mérete 1gb.
Változtatni nem tudok,mert aktív a vinyóm.

(#47) Intruder2k5 válasza jozsef123 (#46) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell! Ebben van már 256MB RAM, ami bőségesen elég!

(#48) jozsef123 válasza Intruder2k5 (#47) üzenetére


jozsef123
csendes tag

Digi 50/30 Mbit internetem van.
A routeren tomato aio van.
De a telefon is digites.
Mit,hol kell állítanom a routerben,hogy legyen telefon is?
Ha nem lehet átmegyek az upc-hez,vagy t-home-hoz.
További szép napot.

(#49) Intruder2k5 válasza jozsef123 (#48) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy micsoda? Ezt most nem értem pontosan!

Feltételezem, hogy a DIGI-s neted akkor nem egy szál LAN kábelen jön be, hanem kaptál egy ONT (optikai terminál) eszközt, és erre van kötve a PC, és a telefon is! Ez viszont nem váltható ki a routerrel, legfeljebb mögé tudod kötni az ASUS-t!

(#50) Tido válasza jozsef123 (#48) üzenetére


Tido
aktív tag

Hogy akarsz te a routerre telefont? :Y

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.