Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5307) Speed® válasza inf3rno (#5303) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

RAMokat pakold vissza 1333C9/1.5Vra első körben, hogy az MCH ne legyen ilyen szinten is terhelve, elég neki a 4 modul.

Hőmérsékletfigyelő progiknál offsetet kell alkalmazni, lévén 100°C TjMaxal dolgoznak a 85°C valós helyett (AIDA ezt tudja, jól mutatja alapból).
A hűtő rögzítését meg szedd ráncba rendesen, mert bár lehet, hogy jól áll a proci a foglalatban, de ha ferdén hat rá a hütecs, az okozhat kontaktzizit..adaptert is csekkold a procin, rendesen a helyén van-e, szabadok-e a kontaktok, ahol szükséges.

C0 steppinggel (sem) nincs olyan, hogy neked is megy annyin, amennyivel bárkinek..ki kell tesztelni, nem hasraütésszerűen beállítani valamit. Járt nálam olyan E5440, ami 1Von stabil volt 3400on, a mostani 1.1Vot kér ugyanehhez..pedig mindkettő E0, VIDjük is hasonló..szóval az OClottery ilyen.

HWi logra meg ne bízd az életed..írhat butaságot is (ld. UPC..bár lehetett áramingadozás is, amit nem bírt lekövetni..ezt te tudod, mennyire megbízható adat). BSOD előtti irás a dump file jellemzően.

Én a helyedben teljesen alapértékeken tesztelném a rendszert elsősorban.
És nyugi, OCval nem csak nálad vannak bajok..tudnánk mesélni mind :)
Én pl. jópár alkalommal megdöntöttem a downclock wrt 4x2GB OCval :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.