Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Egy E8400 procinak mennyi még az ideális hőfok? Most kb 50-65 -ig üzemel.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#4552) elistvan válasza Nerazim (#4551) üzenetére


elistvan
senior tag

Terhelve? Az még nem gáz. Nekem e3110 es xeonom van az egyik gépbe az olyan 45 körül mozog. Terhelve olyan 65-re megy fel gyári rézmagos coolerral.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#4553) Nerazim válasza elistvan (#4552) üzenetére


Nerazim
őstag

Terhelve igen. Filmnézős gépnek van beállítva (ezzel van terhelve egyedül) egy kis fekvő házikóba aminek nem olyan jó a szellőzése sajnos. Nekem is gyári van rajta csak nem a rézmagos.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#4554) VinoRosso válasza Nerazim (#4553) üzenetére


VinoRosso
veterán

Bőven jó.

(#4555) kenand válasza VinoRosso (#4548) üzenetére


kenand
Topikgazda

6x szorzóval 3 GHz-n nem is kell agyonfeszelni... hiszen az csak 3 Ghz

Én mérsékeltebb duhaj vagyok, 400-433-as FSB max szorzón, (vagy akár meghagyva a speedseteppet) folyamatos használatban. (8x433 az már 3.46Ghz) és ehhez 1.2V alatt kell adni pl egy L5408nak.

(#4556) Wiipera válasza kenand (#4555) üzenetére


Wiipera
tag

Szerintem direkt azért csinálta így, 6x szorzóval, hogy kiderüljön, hol van a proci fsb korlátja és ne a lap vagy más hardver korlátozza be :U (csak tipp)

(#4557) csak1nick6


csak1nick6
csendes tag

Van valakinek tapasztalata 775-ös lapba helyezett Xeon esetében a virtualizácós technológia működésével kapcsolatban? Működne ebben az esetben? Gigabyte ep45-ds3lr lapban egy Xeon L5410.

(#4558) VinoRosso válasza Wiipera (#4556) üzenetére


VinoRosso
veterán

Bingo, bár ennek szvsz eléggé nyilvánvalónak kellene legyen a kontextusból

(#4559) kenand


kenand
Topikgazda

Értem, de alacsonyabb szorzóval magasabb FSB-t lehet elérni egy adott lappal és CPU-val. (Vannak chipsetek amik alig bírják az FSB emelést, de P45 és P35 jól bírja)

(#4560) VinoRosso válasza kenand (#4559) üzenetére


VinoRosso
veterán

ez megint CPU függő, némileg talán lap is, ha olyan a proci amelyik sokat zabál, mert a magas órajel+fesz miatt elfüstölhetek a gyenge fetekkel rendelkező deszkák. Viszont amelyik karcsúbb, és alacsony fesszel magas órajelet visz az simán ütközhet előbb FSB falba mintsem Mhz korlátba (kis 800 FSB-s wolfdale-ek tipikusan ilyenek, jó ha 3-320-ig fel lehet őket tolni) . De semmiképen nem a chipset. A chipsetnek kb semmi kapcsolata nincs ilyen szempontból a CPU-val, hiszen az FSB leválasztja róla, a legtöbb FSB OC CPU és nem NB oldalon bukik el az egyre zajosodó jelátvitel miatt, ennek a csökkentésére találták ki a vTT-t, de azt sem lehet az egekig emelni, mert kinyírja a CPU-t. A 4 magosoknak is ez a korlátja, lehet tolni 500 fölé többet is, ha emeled a vTT-t 1,4V fölé, csak ha 24/7-ben tolod 1,45 fölött akkor meghal a proci pár nap alatt. Az NB.ben még bőven lenne kakaó, van olyan lap ami 600-650-et is megy 1,4-1,5 V-al.

(#4561) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Kicsit kiváncsivá tett a kérdés, hogy melyik lehet a legnagyobb FSB négymagossal és közben találtam egy ilyet :D

Mondjuk szerintem kam, de elvileg valid, mert fennt van a hivatalos oldalon[link] ha valódi akkor tuti LN2-vel ment a lap és a proci is.

Viszont a többi eredmény az abszolút reális, látható, hogy még 10-es szorzóval is mennek 500-as FSB felett, baromira magas vCore-al, ami még elfogadható megfelelő hűtéssel az talán ez.
Kár, hogy ilyen drágák ezek a procik, esetleg majd ha összeomlik a dollár veszek egyet :DD

(#4562) Speed® válasza VinoRosso (#4561) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Fake/bug 100%.

(#4563) VinoRosso válasza Speed® (#4562) üzenetére


VinoRosso
veterán

Valszeg bug, mint a te 0 Mhz-ed.

Amit láttam abból egy géza nevű tag vitte a legtovább. De korn kolléga is eléggé ott van a szeren ahogy néztem.

(#4564) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok

Ip35-ös lapom van E5450-el, sajna valamiért a szorzót nem engedi állítani, mindig visszaáll maxra (9)
3.2GHz-et próbáltam elérni, de így csak 3.6GHz-re tudom állítani.
Ilyenkor viszont alapfeszen bebootol ugyan, de pár perc után leáll a gép, majd újraindul.
Szerintetek mi az a minimális fesz, amivel elindulhat korrekten?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4565) oravecz56 válasza envagyok (#4564) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Téves

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#4566) Speed® válasza VinoRosso (#4563) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az én esetemben konkrétan lemegy addig tippre, mert használhatatlan szintre lassul a gép, az egér mozgása is másodperces késéssel történik. Hogy valójában mi történik, meg ne kérdezd..de csak és kizárólag 4 modullal. Roppant dühítő :o

(#4567) VinoRosso válasza envagyok (#4564) üzenetére


VinoRosso
veterán

Szerintem BIOS bug, procitól függ, hogy mennyi fesz kell neki. Ha E0 akkor legfeljebb 1,25V kellhet neki 3.6-hoz

(#4568) envagyok válasza VinoRosso (#4567) üzenetére


envagyok
veterán

Tényleg annak tűnik, próbáltam 366-os fsb-t alapfeszen, ok. utána 400-at, nem oké, mondom kipróbálok 399-et, megint szar, ok, akkor legyen 401..
Puff ott meg jó :)
Röhej
1.05-1.1 volton.
Bár most 20-30 perc után kikapcsolt még egyet.
Lehet még emelni kellene :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4569) Speed® válasza envagyok (#4568) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tekintve, hogy az E0 support már béta BIOSal lett csak elérhető anno..nem csoda. IP35E lappal amúgy 480ig jutottam, 466on ment 24/7, szóval van még ott tartalék..adj neki feszt (vCore/VTT/MCH/NB), ha tudod hűteni és a RAMok is bírják, lesz feljebb.

(#4570) envagyok válasza Speed® (#4569) üzenetére


envagyok
veterán

Az komoly
Mekkora feszeket érdemes?
Így 400 körül akkor elmegy az alapfesz?
466-on milyen beállításoknál ment neked?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4571) Speed® válasza envagyok (#4570) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az akkori Yorkim egy vacak Q8300 volt, csóró IP35-E mellé arra volt keret..szóval nem feltétlenül azonos a 12MB L2vel bíró Xeonnal, de kiindulási alapnak 4 magos ügyben talán jó. IP35/Pro/XE nincs tapasztalatom, de a komolyabb táprészleg okán szerintem mennie kell feljebb, mint 400, az eléggé ujjgyakorlat szint ezekkel.
Mekkora feszt? Amennyit le tudsz hűteni kényelmesen..setöbbet. VTT procifüggő, mire hogy reagál, MCH/NB meg RAMok számától is függhet..tesztelgetni kell.
BIOSt moddolva szedted vagy az utolsó elérhetőt moddoltad magadnak? Lehet ha váltasz, rendbejön az anomália is..amit valószínűleg a strapváltás okoz talán.

(#4572) envagyok válasza Speed® (#4571) üzenetére


envagyok
veterán

Sok biossal szerencsétlenkedtem, ezt sikerült megmókolni nagy nehezen egy fórumtárs segítségével

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4573) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Milyen verziós BIOS-szal használjátok ezeket a lapokat ? Nekem az IP 35 pro egyik xeonnal se megy rendesen. Nem tudok álítani egy csomó feszültséget meg a feles szorzó is hiányzik.

(#4574) meganers válasza Speed® (#4504) üzenetére


meganers
csendes tag

Speed(R), szervusz!
Említetted, hogy G33M-DS2R-ed van. Egy ilyen lapba készülök E5440-et vagy L5420-at tenni (mindkettőt megrendeltem). Arra lennék kíváncsi, hogy kellett-e mikrokódot frissítened? A delidded szerint az L5420 esetében Win 8 és Win 10 alá kell (nálam 10 lesz). Elvileg akkor ugyanez a helyzet az E5440-nel is, de azért kíváncsi lennék a tapasztalatodra!

[ Szerkesztve ]

(#4575) slaci007


slaci007
senior tag

Most szembesültem amivel visszaolvasva már sokan mások.Giga P35C-DS3R megy DDR3 4GB-os kétoldalas rammal de ilyenkor procihúzás kilőve.8GB DDR2-es ramra cserélve húzható a proci.
DDR3 HYPERX régi és FURY ramok nem mennek mert egyoldalasak. :O

Tungsram 1896-2022

(#4576) Speed® válasza meganers (#4574) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kellett a mikrokód, nélküle nincs teljes utasításkészlet se.
Jók a premod BIOSok, felteheted nyugodtan (nekem F9A).

VinoRosso
Nem Xeonnal toltam, ill. ilyen távlatból fogalmam sincs már, melyik BIOSal..de az első elérhető E0 supportos bétával, azt tudom.

[ Szerkesztve ]

(#4577) envagyok


envagyok
veterán

Engem szivat az ip35e
Az este még stabilan 400-as buszra beállított rendszer E5450-el másnap el sem indul, vagy boot után a win-ben fogja magát, és lekapcsol.
Aztán elkezdek mindent emelni ezerrel, csak nem stabil.
Eljutottam 1.3 voltig, mindent felemelve, nem stabil, kikapcsol pár perc után a win.
Mérgemben visszavettem alapfesz főlé egy fél tizeddel-tizeddel, mérgemben beírtam 417-es fsb, és voilá, stabilan megy, a gyerek órák óta tolja a BF1-et.
Most ilyenkor mi van?
Mi lehet nem stabil egy alaplapban?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4578) meganers válasza Speed® (#4576) üzenetére


meganers
csendes tag

Köszi, és kitaláltad, mi lett volna a következő kérdésem. :) Az orosz és a genius239 féle verzió egyébként eltér egymástól valamiben?
A másik dolog, hogy nem sikerül működésre bírnom az intelmicrocodelist_v04a-t - valamiért nem nyitja meg a fájlokat (can't open file hibaüzenet), három különböző gyártó biosát próbáltam. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#4579) Speed® válasza meganers (#4578) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A ruszki pakkban van SLICs is, ha kéne, egyébként nincs difi.
Passzolok progiügyileg, nem kellett még foglalkozzak vele :)

(#4580) meganers válasza Speed® (#4579) üzenetére


meganers
csendes tag

A SLIC számomra nem lényeg, az egyébkéntre voltam kíváncsi. :D
Köszi szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#4581) envagyok válasza envagyok (#4577) üzenetére


envagyok
veterán

Most hogy agyerek délelőtt órákig tolhatta 417-en majdnem alapfeszen a bf-eet, pár óra szünet után újra játszani akart, a win se töltött be.
Úgy érzem itt az alaplappal nem oké vmi.
Esetleg tanácsot tudna vki adni, hogy mi lehet a gond?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4582) Speed® válasza envagyok (#4581) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Alapon van gond..? A többi OC téma más kérdés. Memória hogysmint benne?

(#4583) envagyok válasza Speed® (#4582) üzenetére


envagyok
veterán

A memória akár 880mhz-en is megy memtest-el teszteltem órákig.
Hidegen-melegen.
Nem tudom mi a gond, betölt a win10, bekéri a jelszót, majd 1-2 perc után szépen lekapcsolja a monitort, majd kikapcsola és újraindul.
Semmi kék képernyő, stb.
Alapon semmi gond.
4Db 2GB-os modul van egyformák.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4584) Speed® válasza envagyok (#4583) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A Memtest semmit nem jelent..a modulok lehetnek hibátlanok, ha az NB/MCH nem bírja..sokan szívunk 4x2vel sajnos, van aki alapon is :S
Próbáld tök alapon, ha ott okés, NB/MCH fesz kellhet neki feljebb, de figyelj a hűtésre, mert nem valami brutál a bordázat rajta..én anno direkt 4cmes ventivel hűtöttem.

(#4585) envagyok válasza Speed® (#4584) üzenetére


envagyok
veterán

De ha 800-on megy a 800-as Ram, akkor is?
400-as fsbn 1:1 osztóval,ott alap a RAM.
Ugyanúgy mint 333-as fsb-n 1:1.2 osztóval.
Ott sincs gond.
És az fura, hogy melegen megy a tuning hidegen nem

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4586) Speed® válasza envagyok (#4585) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkoris. Ha tök alapon stabil és OCval hülyül, nyilván az a gond. Teszt erejéig szedj ki 2 modult ha úgy van.
Nálam tök alapon is szórakozik, ne csüggedj, nem egyedül szívsz :DDD

(#4587) envagyok válasza Speed® (#4586) üzenetére


envagyok
veterán

Most megint jó.
420-as fsb-vel ram 1:1.
1.19V-al stabil
, hidegen is indult, stb. 4 rammal.
Nem értem olyan mintha olyan 370-410 között nem lenne stabil az oc. Felette, alatta jó :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4588) VinoRosso válasza envagyok (#4587) üzenetére


VinoRosso
veterán

FSB lyuk

(#4589) slaci007


slaci007
senior tag

Üdv

Vettem egy rossz ASUS P5B alaplapot sikerült megjavítani,de Asuséknál vannak furcsaságok.
Beraktam 4GB ramot de csak 3-mat látott,sikerült kiguglizni az okát[link]
Sikerült húzni benne Xeon procit módosított biossal.

Kondikat kellett cserélni először csak a felfújtakat aztán szép sorba mindegyiket mert instabil volt a lap.

Tungsram 1896-2022

(#4590) Speed® válasza slaci007 (#4589) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Memory remap nem csak náluk kell..megvan az oka. Intelligensebb lapok persze tudják, hogy ha x+ RAM van, akkor Enable..Ánuszék meg szép lassan megtanultak BIOSt írni azóta.

(#4591) SP4C3 válasza Speed® (#4590) üzenetére


SP4C3
veterán

Faszájos az ünnepi avatar-od. :C

Amúgy meg asus/ánusz, nem ír bios-t, azt az AMI, Phoenix meg egyéb corp-ok írák, nem? ;]

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#4592) Speed® válasza SP4C3 (#4591) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Thx ;p

Gondolom ők tákolják véglegesre..

(#4593) Alastair' válasza slaci007 (#4589) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én pont ma készülök venni egy ugyan ilyen procit. A 400-as fsb-t alapfeszen érted el, vagy adni kellett neki, ha igen mennyit?

Alister from Hell

(#4594) customer114 válasza Alastair' (#4593) üzenetére


customer114
senior tag

Procifüggő, van ami 20% oc-t még simán visz alapfeszen vagy alatta.

(#4595) Alastair' válasza customer114 (#4594) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ebbe a lapba akarom tenni. Most Q9300 van benne, de borzasztó anti tuningos példány.
A 400-as fsb kellene, akkor megy a ramom is 1600-on.

Alister from Hell

(#4596) Speed® válasza Alastair' (#4595) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Valószínűleg menni fog értelmes feszen..de a RAM sokat nem számít mennyin jár kb., ne emiatt cserélj. Nagyobb szorzó/órajel nem vonz? E5450 pl.

(#4597) Alastair' válasza Speed® (#4596) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem a ram miatt cserélem, de csak 5430-ast találtam Miskolcon 6 ezerért. A Q9300-at is 6-ért adom el, így nem kerül semmibe a csere.

Alister from Hell

(#4598) oravecz56 válasza Alastair' (#4595) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Szia
A lapod xmp-t támogat 1900Mhz ig Számit a Mhz
FSB emelésnél a ramot nem kell vissza osztani mint az 1333Mhz-nél ha 1900Mhz ramod van akkor emelheted
az FSB-bét ha birja a lapod 1900Hhz -ig a ramokat
PL. x5470-nél 400Mhz FSB-nél CPU 4000Mhz orajel ram 1600 Mhz nemkell visszaosztani a memoriát.

Oszika

(#4599) Alastair' válasza oravecz56 (#4598) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Köszi, tudom.
A most benne lévő Q9300 sajna sok fesz kér még a 400x7.5-höz is, 1.35 volton sem volt stabil, ezért nem is erőltetem. A xeonnak 1.25 - 1.28 körüli fesszel mennie kéne szerintem.
2x2 giga 1600-os patriot van benne, de nem xmp-sek.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#4600) oravecz56 válasza Alastair' (#4599) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Nem baj nem xmp a Mhz akkor is érzékeli 1600ig viheted+egy kicsit

Oszika

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.