Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) Retro11 válasza kenand (#4798) üzenetére


Retro11
senior tag

Köszi szépen. Próbálom megérteni, mit is kellene csinálni, de a bin kreálásnál megáll a tudomány..

(#4799) VinoRosso: Nem volt vészes, 200 dollár környékén, pontosan már nem emlékszem. Két SLANQ van benne, csak zavar, hogy nem tudnak 3.7 felett menni, akármit csinálok. Beszereztem két E0 5450-et. Elsőre desktop-ig ment a rendszer, utána már csak win logó és újraindul. Win telepítésnél ugyanez. Persze biosban elvan, minden aktív. Sajnos csak C0 támogatott..

Keresgélek még a .bio to .bin témában, de nem sok minden van a neten..

(#4802) kenand válasza Retro11 (#4801) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajna nem egyszerű, az Intel BIOs-ok tömörítettek és más formátumúak.

Bio2 ami tool talán megcsinálja de lehet vírusos (vagy csak vaklárma)

http://www.mediafire.com/file/oizejdjjkjd/Intel_2_AMI.rar

Info innen

(#4803) VinoRosso válasza Retro11 (#4801) üzenetére


VinoRosso
veterán

200 dollár az baromi sok, de ha gyűjtő vagy akkor neked lehet megéri. Én max olyan 60 dodó körül adnék érte. Bár tudom, hogy ha a Maximus II Gene-re azt mondtuk, hogy fehér holló, akkor ez fehér feketelyuk, de én a teljesítmény/zsozsó arányt nézem, és egy 775-ös rendszerben a lap max ennyit érhet a procik miatt.

Amúgy nem lehet, hogy a lap fogja meg 3,7-nél ? 6-os szorzóval nézted mennyit megy ? Nem tudom mi az FSB limitje ennek a chipsetnek, meg hogy a 2 CPU tápellátása mennyire befolyásolja a tuningolhatóságot. Nem lehet egyszerű 250-300 wattot szabályozni.

[ Szerkesztve ]

(#4804) Retro11 válasza kenand (#4802) üzenetére


Retro11
senior tag

Leszedtem, de azt írja, hogy a bios nem az AMI BIOS által készült, tehát nem tud mit kezdeni vele. Akkor ez így itt zsákutca. Írtam Inteléknek is. Konkrétan azt tudta a CS báttya elmondani, amit eddig is tudni lehetett, hogy nem támogatott a cpu. Bármi egyéb kérdésre ugyanezt ismételgette. Még jó, hogy technikust kértem...

Akkor nem marad más, mint a QX9775.. :(

(#4803) VinoRosso: Sajnos nekem ez az egyik elmebajom, így ez a lap (is) megért ennyit. A C0-val 410nél el sem indult a lap, most E0-val igen, de ettől függetlenül kipróbálom az alacsonyabb szorzót, ez jó ötlet..

[ Szerkesztve ]

(#4805) kenand válasza Retro11 (#4804) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajna az egyedi BIOS-ok problémát jelentenek.

Esetleg hex editálással lehetne még megpróbálni. Ha tömörített, az sem biztos, hogy megy.
De egy próbát megérhet. Bár veszélyesebb művelet.... Egyik fórumtárs rutinos bios hexeditáló, esetleg olvass vissza. ....

(#4806) Tomjack


Tomjack
tag

Sziasztok,

Beüzemeltem a xeon mérnöki fejlesztői procit. Kellet vennem egy új házat + DDR4 ramokat.

Na de a lényeg hogy ez egy Intel® Xeon® Processor E3-1245 v5 (8M Cache, 3.50 GHz).

Szörnyen gyors....

(#4807) customer114 válasza Tomjack (#4806) üzenetére


customer114
senior tag

:DDD

Nem eladó? :U :C

(#4808) Tomjack válasza customer114 (#4807) üzenetére


Tomjack
tag

Ha már vettem hozzá cuccokat és beüzemelt, így már nincs szívem eladni.:)

(#4809) Pécsi gyerek válasza Tomjack (#4808) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Ne agódj,megértünk :K De hogy nekem mért nincs egy ilyen haverom aki ilyennel fejbevág 😁

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#4810) kinetone válasza Retro11 (#4804) üzenetére


kinetone
tag

Szia! Intelmicrocodelisttel az alábbi kép jön,tehát SLBBM E0 steppinges mikrokód benne van csak 2008-as,nem tudom hogy ez számít-e.

(#4811) Speed® válasza Tomjack (#4806) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az derék..kiló körül kezd egy ilyen kínaiakoknál is..hibátlan? Egy ideig elleszel vele Haverodnak szólj, hogy ha van még, érdekelne pár darab :DDD

(#4812) Retro11 válasza kinetone (#4810) üzenetére


Retro11
senior tag

Halam uldozzon! Van barmifele kulonbseg ezek kozt a kodok es egy kesobbi (frissebb) lista kodjai kozott, ami az E0-t erinti? Ezt megtudnad nezni?

Mert ha nincs, akkor foleg nem ertem mi lehet a gond. CPU csere utan C0 - E0 win bebootolt, desktopon voltam, majd kifagyott. Azota csak toltokepernyoig jut el, majd hibakodot lokve ujraindul. Nem szamit, hogy bios defaulton vagy custom beallitason van. :U

[ Szerkesztve ]

(#4813) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Bocsi az offért, valaki nem használ véletlenül Zalman cnps 7700 alcu-t? Valahogy lehet ennek a ventijét olajozni, hogy ne nyikorogjon vagy cserélni? A venti metrica alatt nincs neki nyílás ahol be tudnék párat cseppenteni.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#4814) Tomjack válasza Speed® (#4811) üzenetére


Tomjack
tag

Szia,

Igen hibátlan, tökéletesen teljesít. Egyszerűen szuper!!

(#4815) SP4C3 válasza Tomjack (#4814) üzenetére


SP4C3
veterán

Montamén'! :DD

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#4816) nepszter1


nepszter1
addikt

Ha veszek egy ilyet [link]

Akkor már nem is kell mókolni meg kaszabolni a foglalatot meg adatperrel szórakozni ? a lap ez lenne : ASUS P5KPL-VM

(#4817) VinoRosso válasza nepszter1 (#4816) üzenetére


VinoRosso
veterán

Adapter mindenképpen kell de azt ráteszik neked.

Viszont szerintem inkább vegyél ilyet ebben a deszkában nem fogod tudni nagyon hajtani, úgyhogy jól jön a nagyobb szorzó. Vagy ha nem kell akkora órajel akkor meg ilyet

(#4818) Pécsi gyerek válasza nepszter1 (#4816) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Ha rajta van az átalakító matrinya😁allul,ami a két láb kivezetést megcseréli,akkor simán mehet bele mert a képen mutatja hogy 775 ös foglalatra a bevágás rajta van :K YES

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#4819) nepszter1 válasza VinoRosso (#4817) üzenetére


nepszter1
addikt

Értem köszönöm , A a bios a legfrisebb verzió van fent vagy azzal már mókolni kell ?

[ Szerkesztve ]

(#4820) VinoRosso válasza nepszter1 (#4819) üzenetére


VinoRosso
veterán

Igen, de az Asus biosával könnyű dolgod lesz.

(#4821) nepszter1 válasza VinoRosso (#4820) üzenetére


nepszter1
addikt

Remek , merre találok hozzá leírást ? Jelenleg a legfrissebb bios van fent gondolom ez nem elég neki

(#4822) Speed® válasza VinoRosso (#4817) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Abba a deszkába ne rakjon Xet :S Nézd meg a VRM részt..totál lowcost.

nepszter1
Témaindító írás? Minden kérdésedre választ lelsz, a jövőbeliekre is tippre.

[ Szerkesztve ]

(#4823) nepszter1 válasza Speed® (#4822) üzenetére


nepszter1
addikt

Vegyek akkor egy másik lapot :F

(#4824) Speed® válasza nepszter1 (#4823) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Dehogy..csak ne rakj bele 120W TDPs procit :) A 80/50/40W E/L modellekkel nem lesz gond..tuning viszont ~nincs, szóval teljesen jó az E5450 :K Lehetőleg E0 legyen, ha lehet feszt csökkenteni a lapon, az partner lesz benne, ennyi.

(#4825) nepszter1 válasza Speed® (#4824) üzenetére


nepszter1
addikt

Akkor igazából a különbség a Xeon X5450 és E5450 között hogy a E5450 drágább és kevesebbet fogyaszt ?

(#4826) VinoRosso válasza Speed® (#4822) üzenetére


VinoRosso
veterán

Az ég egy adta világon semmi gond nem lesz vele. A lap támogatja a QX6850-et is ami 130W-os TDP-vel rendelkezik.

A TDP kategória nem azt jelenti, hogy mondjuk 130W eszik az összes proci, hanem hogy az a max abban a kategóriában. Abban van olyan ami kevesebbet eszik, sőt abból van a több. És ennél a Xeonok jóval kevesebbet tolnak, főleg ha E0-ás. Tehát ha a lapja fogad olyan QX6850-et akár 1.5V-os VID-el is, akkor nem hiszem, hogy gondja lenne egy X5460-al amiknek a többsége 1,2-1,25-ös VID-el szaladgál. Arról nem is beszélve, hogy mindegyiket vissza lehet venni alap órajelen 1.15-1.175 köré vagy még lejjebb.

Tuningolni úgysem fogja tudni abban a lapban, nem kell félni, hogy elfüstölnek a fetek.

nepszter1: Igen, a TDP-ben van különbség. Nyugodtan megveheted az X-eset. Csak szólj az eladónál hogy E0-t szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#4827) Speed® válasza VinoRosso (#4826) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hasonlóan "minőségi" G31M-S lapban X5460 használhatatlan volt, dobálgatta a szorzót, mert nem bírta etetni :S Hogy a gyártó mit ír a supporthoz..:) Minek rizikózzon, főleg ilyen koros technikával? Minimális a difi árban, nem éri meg a nyugalmat?

(#4828) VinoRosso válasza Speed® (#4827) üzenetére


VinoRosso
veterán

Az nem a VRM miatt lehetett, hanem valami más miatt. Giga P31-DS3L-ben teszteltem X5460-at probléma nélkül, csak tuningolni nem nagyon lehetett, mert nagyon hamar el kellett kezdeni emelni a PCI-E frekit, így csak 360-ig ment az FSB. QX6850-et viszont elvittem 3,5Ghzig benne gond nélkül.

Ezek a fetek nagyjából 125W-os felső határra vannak tervezve hűtés nélkül, ennek a közelébe nem kerül tuningmentes állapotban.

P5Q-D Turboban 1,3V-on 4,2Ghz-nél mért 110W-ot az alaplapi szenzor small FFT alatt X5460-al :

Tuning meg small FFT nélkül olyan 70-80W körül lehet a csúcs játékok alatt, de lehet még ennyi se ha egy jobb CPU-t fog ki. Sőt az a lap akkorát dropol mint a huzat, lehet még majd emelnie kell a feszültségen, hogy megkapja a minimumot.

[ Szerkesztve ]

(#4829) Speed® válasza VinoRosso (#4828) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tehát véletlen volt, hogy feszt csökkentve és/vagy E procival hibátlan volt?
Szerintem nem, ill. én szívtam vele, nem te :) E5408al lett eladva végül.
Hasonlítsd össze a VRMjüket..a Giga értelmesebb, nyilván jobban bírja.
Továbbra is azt mondom, inkább ne rizikózzon, de nyilván egyéni téma..

Azt a 4.2GHz@1.3V=110Wot ugye nem hiszed el? Jóval többet zabált..
Most épp X5450 van bent, alapon 1Vra visszavéve többet eszik ennél :S
Pedig mindkettő E0, ill. az 5440 20% OCval futott..a difi pedig bő 30W.
Nem szoftveres mérés, kanócos, ennek azért egy picit jobban hiszek..
De ha ez nem is lenne, a melegedés is mutatja, komolyabban fűt az x.
Szóval nem teljesen megalapozatlan/VIDfüggő ez a TDP osztályozás..

(#4830) VinoRosso válasza Speed® (#4829) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem tudom, tippre a TM2-t kellett volna kikapcsolni. Az említett P31-es lapnál is volt ilyen, egy Celeron D-vel csinálta, mert azt hitte túlmelegszik a processzor miközben mindössze 30 fokos volt. Bios bug.

A linkelt képeken nem látok fogyasztási értéket, de az kizárt alapon 110W-ot enne a CPU-d. Egyrészt amint említettem a VRM-ek max 120-130W-ig bírják hűtés nélkül, ha az általad említett +30 W-ot hozzáadom akkor már rég el kellett volna pukkanniuk. Másrészt a coolerek is általában 120-130W-nyi hőt tudnak disszipálni, jobbak esetleg 140, egy szimpla 120-as radi az 150W de azt már úgy hogy rendesen meg van fujatva.

És igen elhiszem azt az értéket, alaplapi szenzor méri a áramerősséget és a feszültséget annak a szorzatából jön ki, miért ne hinném ? Vagy akkor a vCore visszajelzésnek se higyjek ?

Egyébként itt van egy ph-s cikk ami a teljes rendszer fogyasztását méri:

Látható, hogy a tesztelt C0 QX9650 (130W-os TDP kategória) terhelve annyit fogyasztott mint egy 2 magos kóró. Kentsfiled 40W-al többet. Ha OC nélkül a Yorkie 110-et enne akkor egy Q6600-al (+40W) elfüstölne a lap.

[ Szerkesztve ]

(#4831) Speed® válasza VinoRosso (#4830) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Semmi bug, hőmérséklet is rendben volt BIOS szinten..egyszerűen a csoffadt 3 fázis ennyit tud, 95W fölötti procikat engedélyezni és támogatottnak nevezni gusztustalan volt már akkoriban is, ahogy manapság is az, csak most épp AMD oldalon megy a hülyítés az FXekkel meg a spórolós lapokkal..aztán megy a csodálkozás.

Nem látsz fogyasztási értéket, mert nincs ilyen a G33M-DS2Rből kinyerhető infó..de ha lenne sem érne semmit, szoftveres "mérés" nem mérés. Hogy mi mennyit kajál..[link]. Idle/load között 105W a difi. VID alatt jóval (1.25V vs. 1.165). Szóval az Intel féle TDPt fenntartásokkal kell kezelni továbbra is..a lapokat meg szintén.

ps.: Quake4 mióta releváns ha procik fogyasztását vesszük alapul..? Már akkoriban is voltak bajok a mérési metodikával helyben :S

[ Szerkesztve ]

(#4832) VinoRosso válasza Speed® (#4831) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nálam is rendben volt a hőmérséklet, írtam is hogy 30 fokos volt, de mindig visszaugrált a szorzó amit akkor csinál a TM2 ha úgy látja 70 fok felett van. Ki lett kapcsolva és megszűnt az ugrabugra.

Viszont nem értem mi a célod ezekkel a képekkel, mit kéne rajta látnom ? Fogyasztás nincs rajt, meg ráadásul is azt állítod, hogy a szoftver hazudik, akkor mi a relevanciája ezeknek ? Azt se értem, hogy mit értesz szoftveres mérés alatt. A szoftver az nem mér. A szoftver az csak a kijelzőt kezeli, semmi köze a mért értékhez. Van egy hardveres szenzor az alaplapon, az ad egy értéket a BIOS-nak ami beteszi azt az értéket egy memóriacímre. A szoftver meg lekéri az oprendszertől annak a változónak az értékét ami ezen a címen van. Semmilyen mérési tevékenységet nem folytat, kér egy értéket azt kinyomja a képernyőre amit kapott. Ha ebben valami gubanc lenne, akkor rossz lenne minden érték, mert mindegyiket így kapja, az órajelet a fordulatszámokat, hőfokokat feszültségeket mindent.
És ha a Yorkfieldekkel gondja lenne ezeknek a budget lapoknak, akkor az combosabb kétmagosokkal is gondja lenne (mivel egyforma a fogyasztásuk) de ilyenről még nem hallottam.

Rákerestem pár külföldi oldalra is és ott is ugyanabban a tartományban mozognak a fogyasztás értékek.

Ez a török kolléga pedig egy X5460-at tesztel egy gyári(!) coolerrel egy G31M-ES2L-ben, és láthatóan nem robbant fel a lapja. Hozzá teszem én is teszteltem egy ilyenben és az enyém se robban fel, több mint egy hete adtam el és még nem szóltak, hogy gond lenne vele

(#4833) korn válasza VinoRosso (#4832) üzenetére


korn
aktív tag

Nem tudom elolvasni, mert most nincs időm :)
3db lappal volt eddig ilyen problémám, g31 g41-s lapok gyenge tápellátással. X-es proci nem ment rendesen, visszaszabályzott. Alulfeszelve mentek rendesen. E-s procival is mentek rendesen.

(#4834) VinoRosso válasza korn (#4833) üzenetére


VinoRosso
veterán

Melyik 3 lap volt az konkrétan ?

(#4835) korn válasza VinoRosso (#4834) üzenetére


korn
aktív tag

Nincs olyan jó eszem, hogy típus szerint megjegyeztem volna őket, de egyet ide is beírtam, vagy a yorkfied-es topicba.
2db Asrock meg 1 msi valahogy így volt, típus meg passz.

szerk.

nan meg is van az egyik: msi g41m p33
https://prohardver.hu/tema/re_4_magos_xeon_cpu_775-os_deszkaban/hsz_3427-3427.html

[ Szerkesztve ]

(#4836) VinoRosso válasza korn (#4835) üzenetére


VinoRosso
veterán

Valószínűnek tartom, hogy ott mással volt a gond, nem a tápellátással, mert elég sok videót találni,ahol hasonló lapokban működnek a nagyobb négymagosok rendesen:
[link] [link] [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#4837) korn válasza VinoRosso (#4836) üzenetére


korn
aktív tag

Az általam említett lapnak 95W fölötti proci nincs is a support listában, ezt is érdemes figyelni. Valószínűleg azért, mert gyenge a tápja.

(#4838) VinoRosso válasza korn (#4837) üzenetére


VinoRosso
veterán

Meglehet, hogy igazad van azzal a lappal kapcsolatban, viszont az is látható a videókból, hogy pusztán a chipset és a 3 fázis megléte nem indokolja, hogy így működjön az összes hasonló deszkában

(#4839) korn válasza VinoRosso (#4838) üzenetére


korn
aktív tag

Szerintem senki nem gondolt arra, hogy az összes ilyen chipset-es és tápos lap gyenge lenne az X-es procikhoz.
Érdemes utánakeresni a támogatott prociknak, és az alapján dönteni.

(#4840) VinoRosso válasza korn (#4839) üzenetére


VinoRosso
veterán

Hát épp azon indult el a diskurzus, hogy a támogatási lista mennyire hiteles

(#4841) fpeter84


fpeter84
senior tag

Számoljátok hozzá a fáradó/száradó elkókat is - egy ilyen lap legjobb esetben is 6-8+ éves, és nem csak látványosan elfolyni tud az elektrolit hanem sunyin elpárologhat lassan nyom nélkül is... Lehet kisebb áramigényű procival még megbírkózik a tápkör, de amikor egy X megrángatja akkor már végképp instabillá válhat... És minél olcsóbb volt valaha az a lap, valószínűleg annál kisebb / kevesebb / alulméretezettebb kondi is került rá...

(#4842) korn válasza VinoRosso (#4840) üzenetére


korn
aktív tag

Annyira nem olvastam végig a diskurzust, mindenesetre kiindulási alapnak megfelelő a support lista. Én azt mondom, hogy az ilyen kritikus lapoknál ha lehet, akkor E vagy L xeon.

(#4843) nepszter1


nepszter1
addikt

Nézegetem hogy mit vegyek de szerintem egy E5440 lesz a befutó mert csak 10$ a e5450 viszont mar 21$ a duplája és nem tud annyival többet mint amennyivel többe kerül szerintem .

(#4844) korn válasza nepszter1 (#4843) üzenetére


korn
aktív tag

:Y ez komoly, október végén még 15.5 dodó volt az E5440

(#4845) Meggyi001 válasza nepszter1 (#4843) üzenetére

Nekem is ilyen van, nincs húzva, és tök jó (megfelelő karival, gt750, megy minden játék vele)

(#4844) korn: Jaja, 2 hónapja 16-ért vettem én is.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#4846) Pécsi gyerek válasza nepszter1 (#4843) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Nekem ilyen van.Simán jó :K

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#4847) Speed® válasza VinoRosso (#4832) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Wall of textet mellőzve..azt firtattam elsősorban a műszeres mérésemmel, hogy mennyire valós a lapod által közölt érték..mikor egy 3.6GHz@1.168V X5450 idle/load difije 105W, mennyire reális szerinted a 4.2GHz@1.3V=110W értéked? :) Nem, nem hihető érték, sok oka lehet, leginkább az, hogy nincs megfelelő mérőponton csekkolt érték..a sensor meg azt mond amit akar / amire kalibrálták.

Nekem is volt G31M Giga, eszembe nem jutna tartós magas terheléssel alulfesz nélkül Xet rakni bele..ha te másképp látod, azzal nincs gondom, csak a saját meglátásomat közöltem..3 fázisú lapba nem raknék 95W feletti procit, azt is csak topflow hűtéssel kb.

End of thread részemről.

(#4848) VinoRosso válasza korn (#4844) üzenetére


VinoRosso
veterán

Közben megválasztották Trumpot, és eltolódott kicsit a jüan/dodó árfolyam, a cpu-k árai meg maradtak ugyanazok jüanban

(#4849) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok :) (meg 4 Ghz-en futó xeont :DDD )

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#4850) kenand válasza Pécsi gyerek (#4849) üzenetére


kenand
Topikgazda

Köszönjük, viszont!

Én nem vagyok telhetetlen 3.5Ghz-n futó L5408-al is megelégszem :)
(meg 3x-en futó 6 magos 1366-ossal is)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.