Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) kenand


kenand
Topikgazda

Alin most tényleg baráti árak vannak (1366 vonalon is), és mivel a P35/P45 ill. az X58 jól bírja a FSB/BCLK emelést nem kell a legcsúcsabb, legnagyobb szorzóval ellátott Xeont megvenni, mivel drágább, és a FSB/BCLK-t lehet emelni (pótolva az alacsonyabb szorzót)

(#4952) Speed® válasza fpeter84 (#4950) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Van az úgy, hogy ki kell fizetni :S Fos a lapom 4 modullal OCban..ráadásul LLC sincs, szóval meg kell találni a jó példányt ebből is. Amúgy postával 13k, ez még belefért, ha minden oké lesz.

(#4953) VinoRosso válasza Speed® (#4952) üzenetére


VinoRosso
veterán

Miért nem vetted meg a P5Q-VM-emet, 10k-ért árultam, az ment 4 modullal rendesen 423-on az elég egy 5460-nak a 4 gigához, a saját lapod eladod min 8-ért (ha nem 10-ért vagy még többért) azt akkor a töredékéből megúsztad volna.

(#4954) Speed® válasza VinoRosso (#4953) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem tetszik a színe :DDD Viccet félretéve, a VRMje még a jelenlegimnél is csirkébb, 6 fázis alá nem adom. Oké, hogy nincs LLCm, de a tizedes droppal számolva sem kell féltenem ~150W körül. Illetve az elrendezése sem oké, mert nem tudnám hova tenni a hangkarim (PCIe/DX). Ha cserélem valamire, akkor Maxi II Gene, addig igyekszem együttélni a hülyeségeivel :)

ps.: üzemben az 5470, 1.05V mellett LinXstabil, passzívan :))

(#4955) VinoRosso válasza Speed® (#4954) üzenetére


VinoRosso
veterán

Szerintem sokkal jobb a betápja mint a te lapodnak. Lehet csak 4 fázis, de az legalább minőségi alkatrészekből van. Hajtottam benne 4 Ghz-en is 5460-at, úgy hogy tettem bordát a fetekre, még simán meg lehetett fogni a bordákat prime alatt,úgyhogy 45-50 foknál nem lehetett melegebb. Max egy század voltnyi fesz ingadozás van rajta, nagyon stabil a feszültségszabályozása mindenéle mod nélkül.

A ramokon külön 2 fázis van. 2 ilyen lapom is volt, mindegyikben hasítottak ramok 4 modullal is.

De te tudod, én jól jártam, e-bay-en elvitték 14k-ért :DD

Az 5470 mennyit megy 1V-al ?

(#4956) zedcon válasza VinoRosso (#4942) üzenetére


zedcon
tag

Nos. A beállított feszeket és mindent hagytam csak az FSB-t vettem vissza 360-ról 333-ra.
Ime az eredmény: PrimeBlendTest333FSB!.jpg

Ezután kivettem a 2 Corsair modult és csak a 2 Apacher Gold maradt benn és visszatoltam 360-ra.
Az Aida Stability Tester nem dobott hibát így mellette elindítottam a Prime-ot is szinkronban, de nem futtattam sokáig: Valami ROUNDOFF > 0.4 (osztás?) hibákat talált.
Nem tudom ez mit jelenthet:

Two Apacher Gold DDR2 in Dual

Ezután felnyomtam ugyanebben a felállásban az FSB-t 380-ra próbaként, ezzel a Win10 már bootolás közben kékhalt.

Mai utolsó lépésem az volt, hogy betettem a Dimm 1-be egy db 2 GB-s Corsair XMS2-t és így keztem 360-on tesztelni a Prime-al, ugyanaz lett az eredmény mint a 2 Apacheral Dualban. Tehát 1 darab memóriamodulal is u.a.

Azaz ROUNDOFF > 0.4, majd leállítva a Prime-ot még egy kékhalált is kaptam. :/

Mit jelent ez a hiba? Nem lehet, hogy az alaplapon halt meg valami, hogy nem lehet emelni az FSB-t?

Kösz és tisztelem a Szakértelmet Uraim!

Z

[ Szerkesztve ]

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#4957) VinoRosso válasza zedcon (#4956) üzenetére


VinoRosso
veterán

Az egy kerekítési hiba, a hardver fals értéket ad vissza, mert vagy hibás vagy nem stabil. Mivel 333-on jól megy ezért a hardverhiba kizárható. Egyszerűen a tuning miatt nem stabil. Valószínűleg ennyit tud a procid FSB-ben, ami igen kiábrándító. Esetleg még lehet próbálkozni a CPU GTL ref vagy a PLL állítgatásával, ha az nem segít az FSB terminationt is feljebb tolhatod 1.2-1.24-ig, és nézd meg úgy 360-on változik e, de 90% hogy a proci ennyit bír. Vegyél egy E0-ást aliról , ezt meg add el.

(#4958) zedcon válasza VinoRosso (#4957) üzenetére


zedcon
tag

Próbáltam a GTL Reference-t növelni és a CPU-ra adtam 1,31-et azzal valamivel stabilabb 3,5-3,6 Ghz tájékán de mindig dobja a kerekítési hibát a 3-4 Workeren. Erőteljes és hosszabb terhelésen előbb utóbb kékhalál vagy reboot van. Az a gondom az alival, hogy az is zsákbamacska, de mindenképp kell majd egy Xeon proci ami eldöcög 3,6-3,8-on, mert érzésre is sokkal gyorsabb a rendszer így mint az alap 3 Ghz-en. Kellemes az is, de komolyabb alkalmazásokra már kevés, I5-I7-re meg nincs pénzem.

Köszönöm Szépen a Segítséget!

:R
Zoli

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#4959) Speed® válasza VinoRosso (#4955) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

(P)G45, más ugyan a VRM, "LLC" alapból van, de ezzel is együtt lehet élni..2 modullal megy szépen amúgy az OC, inkább az zavar, nem a drop..arra van pencil mod ha nagyon meg akarom szüntetni.

1.225V VID, 1.05V alá nem mentem még, ez is csak hasraütve lett belőve az alapfesz teszt után, ott felfőtt az agyvize..jó hűtő a HR01+, de azért vannak határai :) Majd kitesztelem vasárnap, akkor leszek legközelebb otthon.

zedcon a lutri Allien azt érti szerintem, amiért én sem erőltettem..tracking nélkül olcsó lehet, de ki tudja mikor jön meg és mi lapul a pakkban..másodkézből ki lehet ikszelni a véletleneket. És a türelem itt is működik..lett olcsón 5470em is idővel :)

[ Szerkesztve ]

(#4960) VinoRosso válasza zedcon (#4958) üzenetére


VinoRosso
veterán

Úgy próbáld meg emelni amiket írtam, hogy 6x-os szorzóval indítod 360-on. Ilyenkor nem mehet 3.6 Ghz-en.
Ali meg nem tudom miért zsákbamacska, 5-6k egy E0-ás X5460 , az biztosan jól húzható, de ha kitesztelt procit akarsz, van egy E5440-em 6k-ért ami megy 4Ghz-et

(#4961) zedcon válasza VinoRosso (#4960) üzenetére


zedcon
tag

Megtaláltam. :) Betojás! Réges régen volt egy Thermalright 120-as hűtőm egy nagy kék 12 centis halk ventivel amikor még anyuci-apuci eltartottja voltam és volt sok zsebpénz (asszem nem vagyok egyedül ezzel), manapság viszont már máshová is kell a pénz. Tudod nekem postázni ezt a 2,8-as durva procit TR bordával és Coolink ventivel együtt (Pest Megye)?

[ Szerkesztve ]

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#4962) VinoRosso válasza zedcon (#4961) üzenetére


VinoRosso
veterán

Persze, hogy tudom. Küldj egy privátot és megbeszéljük.

(#4963) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Le lehet kérdezni valami appal a PCI vagy a PCI-E órajeleket? Ezzel próbáltam, de Bios szerint a PCI-E 100 Mhz (auto), nemtudom, hogy jön ki a PCI-re 25:
(nem akarok valamit túlhajtani és tönkretenni) :R

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4964) Speed® válasza zoltanz (#4963) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha ismered a clockgen pontos típusát és azt állítod be, jól fogja látni.

(#4965) zoltanz válasza Speed® (#4964) üzenetére


zoltanz
nagyúr

W83115RG-GS, de az oldaluk pirossal hozza. Tehát nem találom az lekérdezhetők között.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4966) zoltanz válasza Speed® (#4964) üzenetére


zoltanz
nagyúr

ClockGen -nel is próbáltam, az sem ismeri a lapot. :N
Evereset/Aida is kiírja néhány lapnál, persze ennél nem. Tudom fixálni a PCI-E-t, (működik is) csak nem bízok a Bios-ban kár lenne az SSD/Videó/hangkártyákért.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4967) korn válasza zoltanz (#4966) üzenetére


korn
aktív tag

http://www.modlabs.net/uploads/files/setfsb_2_3_163_129.zip

shareware, setfsb-t nem tud, csak kiolvasni

(#4968) zoltanz válasza korn (#4967) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi, értem.
Ez márt tartalmazza a lapot, de hiába állítom a Pci-e-t a Bios-ban (95, 102 stb) mindig 100 Mhz-et ír SetFsb. :F

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4969) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Sziasztok.Egy olyan kérdésem lenne,hogy akarok venni egy fhd 22 colos monitort,és kíváncsi lennék rá,hogy aki kb ilyen monitoron xeonozik annak mik a tapasztalatai?Hogy teljesít fhd alatt,játékokban stb.Én jelenleg 1440×900- ban használom,és ha jóltudom,akkor fhd-n egy erős videókártyával és jó beállítással el lehet távolodni a procilimittől.Ha ordenáré nagy marhaságot írtam akkor bocsiiiii :DDD
Plusz még gondolkodtam,hogy összerakok egy 1155- ös gépet,mert talán még az megfizethető nekem(pl i5 2500k=25 ezer),megéri abba a platformba fektetni?Vagy?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#4970) VinoRosso válasza Pécsi gyerek (#4969) üzenetére


VinoRosso
veterán

inkább írd le, hogy mennyit szánsz a gépre, meg hogy mid van aztán megmondjuk mi a legjobb. Monitor update szinte biztos.

(#4971) Alastair' válasza Pécsi gyerek (#4969) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Meg kell cibálni azt a procit, 450x8.5-re és egy GTX 950 mehet mellé, nagyjából elég lesz fhd-ra.
Nekem egy R7 260 van mellette, 450x8-on megy és 40-es fhd tv-n játszok.

Alister from Hell

(#4972) Pécsi gyerek válasza VinoRosso (#4970) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Alaplap,proci,4 gb ram.Ezt kellene kb kihozni 25-30- ból.Proci valami alap kellene,pár hónap múlva menne bele egy i5 2400-2500k.A lapon jólenne ha lenne integrált videó,plusz a későbbi procicsere után egy kis tuningot is elkéne hogy viseljen 😁Később kapna még 4 gb ramot,meg normális videókártyát,de most csak az lenne a cél hogy müködjön,és később a proci,videókártya,ram hozzáadásával egy erősebb gép legyen(fejleszthetőbb) mint a jelenlegi xeon e 5440.Na ez jó off lett :U

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#4973) VinoRosso válasza Pécsi gyerek (#4972) üzenetére


VinoRosso
veterán

Amig nem költesz legalább 100k-t a gépre addig felesleges platformot váltanod. 50k a VGA meg 20-30k a monitor + alaplap+ramok 20k utóbbi kettő nyilván drágább mint vétel viszont valamennyi visszajön a jelenlegi cuccaid eladásából. Minden más esetben nem érdemes váltanod szvsz, mert egy kisebb VGA-t kihajt a jelenlegi konfigod is. Ezért én nagyobb VGA-ba és monitorba ruháznék be inkább a helyedben.

A 250x-et el tudod adni 13k-ért a monitorod nem tudom milyen de 5k-t az is megér szerintem úgyhogy számoljunk összesen 30+15-el mondjuk, hogy kerek legyen azaz 45k-val.

Monitort mindenképp helyben vegyél és vásárlás előtt jól nézd meg, nincs e rajta pixel hiba, keretet óvatosan nyomkodd meg egybe van e, az illesztéseknél nézd meg nem e látsz rajta feszegetés nyomot, hogy volt e szétszedve, javítva, a menü rendesen működik e, lehet e rajta állítani fényerőt stb ki-be kapcsolást többször, hogy hogy reagál rá, a tápkábelt és az adatkábelt a csatlakozónál mozgasd meg nem e kontaktos, illetve pendrive-on vigyél valami tesztprogit, dead pixel detector vagy aida monitor tesztje is jó, ezt futtasd végig alaposan végignézve, hogy nincsenek e rajta halott pixelek.
Használt monitor vásárlást nem szabad elkapkodni, ha valami nem kóser inkább ne vedd meg hanem várj egy jobbra. Ez az árra is vonatkozik, 22-es alá ne menj semmiképp, és ne adj érte többet 16-18k-nál, 24-esért 20-22k max. Ha nincs inkább tegyél félre még és várj, lesz majd később biztosan. Márkák: Samsung, LG, Eizo, Dell esetleg,kerülendő Benq,,Viewsonic,Acer, Fujitsu és hasonlók, Asus, Phillips, HP kérdéses, attól függ mennyi diős mennyit volt használva. Egy jó vétel mondjuk egy 24-es samsung 20k-ért.
Ehhez kell egy VGA a maradék 25k-ból, minimum 2 gigás.GTX 660Ti ennyiért jó vétel, esetleg 7870, sima GTX 660 20-23k-ért, vagy 7850 max 20k-ért. Amit nem ajánlok 750Ti, 7770/7790, 260x és társai ( mindegyik túlárazott). Ha Nvidiát veszel ne refhűtőset vegyél, kivétel ha van rá külön hűtésed. Egy jó vétel lenne mondjuk egy GTX 660 20k-ért. Ha jó boltot csinálsz akkor még marad 5k-d és abból + a jelenlegi hűtőd eladásából tudsz venni egy jobb coolert, felpattintod a procit 3.6 környékére és egy érezhető minőségi külöbséget fogsz kapni játékélményben.

szerk:

Ja és természetesen vásárlásnál messze kerüld a csalókat, újoncokat, friss regisztrációkat feltűnően olcsó árakkal, vagy pár értékeléses emberkéket (most is látok jópár ilyet). Mondjuk 50-60 eladói pozitívtól már azért jelentősen csökken az esélye, hogy valaki csaló legyen, de még ott sem kizárt.

[ Szerkesztve ]

(#4974) Pécsi gyerek válasza VinoRosso (#4973) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Köszi a részletes,mindenre kiterjedő választ. :R
De nem a xeon-t akarom lecserélni,(rámszakadt az otp😁)az marad.Hanem egy teljessen új gépet akarok összerakni ami jobb a xeonnál.Tehát a nulláról kell gépet építsek,ami egyenlőre elég ha netre jó,és utána a következő hónapban lenne benne cserélve rögtön a proci,utánavaló hónapban meg kapna egy értelmes videókártyát.A lényeg hogy most működjön,mert otthon jelenleg nincs gépem.(a xeonos gépem a melóhelyemen van)Valami ilyesmire gondoltam,hogy 1155- ös alaplap(ami később bírna egy kis tuningot),egy celeron,vagy pentium procival(4-5 ezerért)meg egy 4 gb-os ddr3.(többi cucc ház táp stb. van)Márciusban venném az i5-öt bele,áprilisban meg a videókártyát.Monitort meg most februárban.Na de hagyom az off-ot,mert már sok lessz belőle :P

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#4975) VinoRosso válasza Pécsi gyerek (#4974) üzenetére


VinoRosso
veterán

Értem, akkor ennyire hosszú távra ne tervezz sztem, mert nem tartja az értékét a hardver ezen a szinten . Mire megvennéd az egészet megvehetnéd olcsóbban is az addig már beszerzett alkatrészeket. Ha csak netezésre kell szerezz be egy teljesen alap gépet 4-5k-s lappal meg 1k -s procival, aztán mikor összejött a teljes összeg a gépre eladod kb ugyanennyiért. pl most nemrég láttam egy G31-ESC2+E8200 kombót 5k-ért, ddr3 is drága most, jobban jársz egy olcsó ddr2-vel 1-2k /GB áron, ezek már nem fognak ezalá esni netezni meg ez is megteszi. Azt ha áprilisra összejön a lóvé mindenre akkor egyben elintézed. + ha teljes gépet veszel egyben az sokszor olcsóbb mintha külön alktrészekből raknád össze. Szoktak jók lenni csak figyelni kell meg türelmesnek lenni.

(#4976) Pécsi gyerek válasza VinoRosso (#4975) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Na átrágtam😁Marad a xeon vonal.Köszi az okosítást :R
U.i. :Jövő hó 10- én jóárasított e5440-5450-t keresek☺

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#4977) Speed® válasza Pécsi gyerek (#4976) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Privi..

[ Szerkesztve ]

(#4978) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

X5470 kapott ventit is, -20°C beficcent..kezdődik az OC session :)
Hja, 4x2GB helyett 4x1, eddig semmi gondom, pedig 1066on járnak.
Szóval úgy néz ki, ha OCt akarok, kevés lesz a RAM..anélkül CPU.
Nincs igazság :DDD

(#4979) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Sziasztok.Rakok össze egy új gépet.Xeon-nál maradok ezt már eldöntöttem.Néztem egy giga ds3 lapot,meg egy asus wifi lapot (aszem p5q,és ddr3-as)
Melyik a jobb választás?
Nekem van egy giga p35 már,teljessen megvagyok elégedve vele.De elgondolkoztam,hogy ha váltok majd,akkor jóljönne,hogy nem kellene vennem ddr3 ramot.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#4980) dfg54


dfg54
csendes tag

Sziasztok!

Használ valaki ASUS P5QD TURBO alaplapot Xeon procival? Akinek ilyen van az dobjon már 1 PM-et, volna 1-2 kérdésem.

Előre is köszönöm!

https://tinyurl.com/y7wm2c9v

(#4981) SP4C3 válasza dfg54 (#4980) üzenetére


SP4C3
veterán

Köhm, miért van a topic nyitva? ;]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#4982) dfg54 válasza SP4C3 (#4981) üzenetére


dfg54
csendes tag

Végülis jogos. :U

Nem találok olyan biost ami gond nélkül kezeli a xeon procikat. Nekem valamiért nem megy azzal amit a neten találtam. Hátha van valakinek egy kész biosa...

Egy L5420-as prociról van szó. Felismeri a gép de a win7 betöltésekor kékhalál. Beraktam egy celeron procit hogy az alól frissítem a biost, de semmi változás.

https://tinyurl.com/y7wm2c9v

(#4983) VinoRosso válasza dfg54 (#4982) üzenetére


VinoRosso
veterán

Csinálj a leírás alapján, már mondtam pm-ben is. Nem egy bonyolult dolog.

(#4984) dfg54 válasza VinoRosso (#4983) üzenetére


dfg54
csendes tag

Sikerült a rom fájt frissíteni a kódokkal, holnap ki is próbálom. Valóban nem bonyolult.. :K

https://tinyurl.com/y7wm2c9v

(#4985) Pécsi gyerek válasza Pécsi gyerek (#4979) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Erre valaki?Jó ez az asus wifis alaplap is xeonhoz?

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#4986) Speed® válasza Pécsi gyerek (#4985) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Chipset stimmel/BIOS van/megoldható? Akkor igen..ilyen egyszerű.

(#4987) VinoRosso válasza Pécsi gyerek (#4985) üzenetére


VinoRosso
veterán

Pontos típust mondj. Ha P5Q3 akkor igen, elég jó, az hogy giga vagy a P5Q éri meg jobban a vételártól függ.

(#4988) kenand válasza Pécsi gyerek (#4979) üzenetére


kenand
Topikgazda

DDR3-as lap ritkább, ezen a platformon lénygében nem is gyorsabb. Fél éve hatalmas előny volt, hogy olcsóbb volt a DDR3-as RAM, de megdrágult :( . Tény 2gbs és 4GBs RAM DDR3-asból könnyebben beszerezhető.

(#4989) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Köszönöm mindenkinek :R
Az áruk ugyan az.A p5q alaplap ahogy nézem tuning chip hűtős.A gigán sokkal kisebbek a chipset hütőbordák.Gondolom a tuningnál jól jön a lap jobb hűttése?Na meg a ddr3 rammal is jobban megy a tuning nem?

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#4990) VinoRosso válasza Pécsi gyerek (#4989) üzenetére


VinoRosso
veterán

Ha egy árban van akkor a P5Q3 mindenképpen jobban megéri. Én a DS3-ért max 7k-t a P5Q3-ért meg 9k-t adnék. Ahhoz, hogy ne a P5Q3-at válasszam ennyiért a DS3-nak kb 4-5k-nak kellene lennie, még ilyen magas DDR3 árak mellett is. 4 giga 1600-as ramot lehet venni 5k-ért, DDR2 800-as meg 6-7k, szóval a 8 giga közti árrés + a jobb lap (16 vs 8 giga max ram, 8 fázis vs 6, ddr3 vs ddr2 ) elég egyértelműen a P5Q3 felé billenti a mérleg nyelvét.

Amúgy hol veszed ? Én sehol se láttam. (nyugi nem elhappolni akarom, ha nem publikus jöhet pm-ben is)

(#4991) Pécsi gyerek válasza VinoRosso (#4990) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Pécsen van mindkettő.A giga az magánszemély,a p5q viszont használt bolti,fél év garral.😀

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#4992) VinoRosso válasza Pécsi gyerek (#4991) üzenetére


VinoRosso
veterán

Hát akkor vagy a DS3-at adják drágán, vagy a P5Q3-at olcsón. Mindenesetre innentől egyértelmű döntés, ha esetleg lett volna kétség.

(#4993) kenand válasza VinoRosso (#4990) üzenetére


kenand
Topikgazda

"4 giga 1600-as ramot lehet venni 5k-ért"

Mostanában drágábban megy. Új ár felment 9-10k-ra és a használt is követi mindig az árakat (kicsit olcsóbb, de nem annyival, most 6-8k inkább, lehet szerencsével belefuthatsz, de nem az az általános)

[ Szerkesztve ]

(#4994) VinoRosso válasza kenand (#4993) üzenetére


VinoRosso
veterán

Hát most néztem 2x2-es Black Dragon van 5k-ért de 1x4-es Kingston és Transcend is van 5.5-ért, mindegyik 1600-as szóval annyira nem ment fel. Inkább csak az újak mentek fel a dodó miatt, a sok deluded Meg 1-2k-val az új ára alatt árulja a használt moduljait, én biztos nem venném meg annyiért ha a fene fenét eszik is, akkor inkább már veszek zsír újat alig drágábban, vagy megveszem a legótvarabb legolcsóbb darabot ha spórolni akarok.

(#4995) envagyok


envagyok
veterán

Érdemes e5450 + p35-ről fellépni 1366-ra?
Tud többletet adni ehhez képest?
Annyi gondom van, hogy az Nvidia gtx960-at nem hajtja ki rendesen, csak tuningolva.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4996) Speed® válasza envagyok (#4995) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha tuningolva kihajtja, mi a gond?
Amúgy ha találsz értelmes áron lapot, igen, a procik olcsón megvannak még top szinten is.

(#4997) envagyok válasza Speed® (#4996) üzenetére


envagyok
veterán

Az a gondom, hogy az abit ip35e lapom nem stabil.
Múltkor is hetekig ment 410-es fsb-vel, aztán újra kezdett fagyogatni.
És nem terheléskor, hanem simán alapjáraton is.
Vagy esetleg cseréljem a lapot p45-re?

Gondolkodom még komplett cserén is, a legújabb kaby lake-re.
Azok közül melyik lehet, ami már azért 40-50% pluszt tud egy alap e5450-hez képest?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4998) kenand válasza envagyok (#4997) üzenetére


kenand
Topikgazda

RAM-ot is cserélned kell a 1366-hoz (hacsak nem DDR3-as a 775-öd, de akkor jobb a 1366-nak ha 3 modul van) Ha amit használsz kihasználja a többszálúságot/több magot és kell a sok RAM akkor jó váltani.
Nem kell elkapkodni a 1366-os lapot, vadászni kel rá, ha van jó áron meg kell venni...... többi alkatrész már könnyebb (max. hűtő még probléma, az is drágább hacsak nem 1366 kompatibilis van a 775-ös lapodon)

Játék mellett video konvertálás, RAW editálás meghálálja a sok magot/szálat
Proci tényleg olcsó x5650 (3.6-4.0Ghz-ig húzható, 6 mag 12 szál) 42USD az aliexpressen. (de hw aprón is lehet találni 16k-ért)
2011 V1-hez is van már olcsó proci akár 8 magos, de az x79-es lap még ritkább és még drágább (és most pl egyet sem kínálnak, de sokan keresnek..) 2011 v3 x99-már elérhető, akár új, vagy alig használt, de oda meg még drága a proci.

[ Szerkesztve ]

(#4999) Pécsi gyerek válasza kenand (#4998) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Kivan ez találva,hogy elkölthesd a pénzed😀Mondjuk evvel a 775- el ráb@sztak mert elég időtálló lett😁

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#5000) envagyok válasza kenand (#4998) üzenetére


envagyok
veterán

Mit érdemes adni 1366 lapért?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.