Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) VinoRosso válasza meganers (#4699) üzenetére


VinoRosso
veterán

Akkor talán ez lesz jó neked. Csak alkudjál le belőle egy 500-ast.

Bocs most nézem hogy a rev2 az nem jó 775-re rev1-est keress

edit:

ellentmondásosak az egyes boltok termék lapjain a specifikációk, van amelyik szerint jó 775-re is

[link]

Az biztos hogy én szereltem be egy ilyen 775-re, hogy rev1 vagy rev2 azt már nem tudom. Csendes cucc, és egy fokkal erősebb a gyári hűtőnél.

[ Szerkesztve ]

(#4702) VinoRosso válasza meganers (#4699) üzenetére


VinoRosso
veterán

Meg esetleg egy ilyet tegyél bele, ha van még szabad bővítő hely

(#4703) Pécsi gyerek válasza meganers (#4699) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Vagy modolod a házat ha lehet,vagy 1-2 ezer forintért veszel használtan eggyet.Én is kicsit átalakítottam a házam.Kivágtam lemezollóval pl a ház elején hátúlján a házventik előtti rácsot :C Had menjen az a levegő 😝

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#4704) Speed® válasza VinoRosso (#4701) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez egy f0s. Már elnézést..de egy magas rezes gyári elveri lazán.
Akkor már, ha a házcsere nem játszik, egy ilyen Zalmi másolat..
Mondjuk én előbb intéznék egy házikót, bele meg mondjuk ezt..
Nemrég raktam össze ilyesmit a családban, nagyon jól szellőzik.

meganers
Azt elfelejtettem mondani, Big Shuriken Rev.2. volt nálam, gagyi.
Rendes ventivel már oké, de azzal nem <6cm. És nem is olcsó..
Az árából fentebb linkeltem, simán kijön egy ház, toronyhűtővel.
Egyébként jelenleg semmi gyárid nincs? Próbáld ki előbb azzal.
Én simán elvoltam az alacsony aluverzióval még 3.4G OCval is..

(#4705) meganers válasza Speed® (#4700) üzenetére


meganers
csendes tag

0.9Von bírja az alapórajelet, szerinted? :)
Erre nem számítottam/gondoltam, köszi!
-
jaja1981..
??
A házhoz érzelmi szálak fűznek, biztosan nem cserélem le! :P
-
NB = North Bridge?

Amúgy rájöttem, hogy a magas Intel se megoldás - túl magas! :( A mostani alacsony, full alu, 5,5 cm körül van...

(#4706) meganers válasza VinoRosso (#4701) üzenetére


meganers
csendes tag

Ezt én is néztem, de gyengének tartottam - kérdés, hogy akad-e jobb?

#4702 VinoRosso: Ez jó, ezer éve kockulok, de ilyet most látok először! :C (viszont a VGA fölött nincs hely, alatta meg kb. mindegy sajnos...)

[ Szerkesztve ]

(#4707) Wiipera válasza meganers (#4706) üzenetére


Wiipera
tag

Több ember visszajelzése alapján mondom, hogy az Alpine 11-es E-s procira tuti nem megfelelő. L-re is csak jól szellőző házban. (egy komolyabb alulfeszelés persze jóval lejjebb viszi a hőtermelést)
Tényleg meggondolandó lenne a ház csere. A benn rekedt meleg levegő hosszú távon nem jó.

(#4708) Speed® válasza meganers (#4705) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Érzelmi szálak a dolgozó cuccokhoz kössenek, amik normális környezetet igényelnek..persze megértem a kötődést, de na..egy P3 kecóról van szó..? Azért ha a magas gyári nem fér el, az már erősen gáz :U

NB, igen, a proci melletti borda.

(#4709) meganers válasza Speed® (#4704) üzenetére


meganers
csendes tag

Megválaszoltad a dilemmámat, jelesül: akarjam-e kipróbálni, mire jut a Xeonnal az E5200 gyári hűtője? :D Hát akkor kipróbálom, max. megsüketülök... De hosszútávon mindenképp kelleni fog egy normális, halk.
Shuriken miért volt gagyi? Itt egész jónak mérték.

(#4710) Speed® válasza meganers (#4709) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A lapod bő 1 tized V droppal operál, tehát amit beállítasz BIOSban vCore értéknek, terhelésre -0.1Val számolj. Viszont ha az 5440 E0, nyugodtan tekerheted lefelé a feszt..az enyém 1.125V alapfeszes és láthatod, meddig ment le stabilan..ott már kb. termeli az áramot. Nyugodtan ránézhetsz az alus gyárival, 85°Cig nincs gond, de ott se nagy, erre való a throttling..

Shuriken azért gagyi, mert csak méreten belül teljesít jól, amúgy a ventije kula, alig van huzatja, sergetni kell a teljesítéshez. i5-750@4GHz procin mértem, egy rendes 25mm ventivel bő 15°Ct tudott javulni..persze az már nem a <80W fogyasztáskategória..de nem is 5+ks hűtőt kell ~5ks procira tenni..ezért mertem javasolni azt a kis kecót az LC97 hüteccsel..5kból megoldod minden problémád.
Ez persze az én verzióm..a többi a te perverziód :)

(#4711) meganers válasza Wiipera (#4707) üzenetére


meganers
csendes tag

Köszi, nekem is kevésnek tűnik.

Viszont szögezzük le: házat nem cserélek, akkor inkább Atomot teszek bele (procit :DDD )!

Egyedül azt tudom elképzelni hosszú távon, hogy a táp kikerül a házból, a helyére pedig teszek egy toronyhűtőt. De igazság szerint ezt is szeretném elkerülni... Vagy esetleg az 5,25-ös foglalatokba teszek ventiket, és előre fújná a levegőt. Van még ebben a házban potenciál! :)

(#4712) meganers válasza Speed® (#4708) üzenetére


meganers
csendes tag

Te mivel hűtöd a tiédet?

És igen, valószínűleg egy ilyen kialakítású hűtő lesz a megoldás - bár nem sok jót olvastam ezekről.

(#4713) VinoRosso válasza meganers (#4706) üzenetére


VinoRosso
veterán

Van, a pro csak egy ezressel drágább

Speed(R)

Nálam 3 fokkal volt jobb a gyári rézmagosnál ez. Nem sok, de egyértelműen jobb volt. Meghát 1500-ért most mit vársz ? Annyiért bőven jó,de többet nem ér.

Wiipera:

Hát akkor a stock cooler sem lesz jó. Egyébként ezekre a Xeonokra jóval nagyobb réz bordákat raktak a szerverekben.

Esetleg egy ilyenen lehet még gondolkodni

[ Szerkesztve ]

(#4714) meganers válasza VinoRosso (#4713) üzenetére


meganers
csendes tag

Én is néztem a Pro-t is, csak sajnos az már túl magas. Nálad a sima 11-es volt jobb a gyárinál? Nem gondoltam volna, hogy a helyhiány mennyire leszűkíti a lehetőségeket.
Ehhez mit szóltok?

[ Szerkesztve ]

(#4715) VinoRosso válasza meganers (#4714) üzenetére


VinoRosso
veterán

Szerintem felejtős

A Blue Orb II-ről viszont néztem tesztet, az elég jónak tűnik.[link]

Igen 11 GT de azt már meg nem mondom hogy rev1 vagy 2. Őszintén megmondva fogalmam sincs mi a különbség a kettő közt. Egy ezresért halásztam még itt apróban annyiért elég jó vétel volt. 3.5-ig húztam vele egy E5200-at.

[ Szerkesztve ]

(#4716) meganers válasza VinoRosso (#4715) üzenetére


meganers
csendes tag

Az én E5200-am 3,4-ig ment a gyári hűtővel, stabilan! :D Ha már váltok, valami jobbat szeretnék.

(#4717) Speed® válasza meganers (#4716) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nálam passzív HR-01 Plus..

A Blue Orb II ha elfér, bőven jó még OChoz is, FSC7 Zalman verziót tettem egy 3.2Gre feltolt L5408ra, 5Von jegelte kb.

Az a ház amúgy már rendesen érdekel..miért a nagy ragaszkodás áldozatok árán is?

(#4718) Pécsi gyerek válasza Speed® (#4717) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Csatlakozom.Engem is érdekelne már a "ház sztori" :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#4719) meganers válasza Speed® (#4717) üzenetére


meganers
csendes tag

Nincs nagy sztorija.:) Csupán ebben volt életem első gépe, egy 500Mhz-es Celeron dobogott akkor benne, Riva TNT2 M64-gyel karöltve.. Még a billentyűzetem is a régi (ne féltsetek, multimédiás, nem maradok ki semmiből!:) ), sőt, az eredeti floppy meghajtó is ott ücsörög a házban - és még működik!! (hány optikai meghajtót dobtam azóta ki...) És, hogy mikor lesz rá szükség? Nos, például most, a BIOS frissítéshez, mert a lap nem akarja felismerni a pendrive-omat.:U A hardver-elemeket lecserélem, de a körítés megmarad - nem dobok ki semmit, ami tökéletesen ellátja a funkcióját, csak azért, mert régi. Sőt: élvezem is, hogy van egy sleeper gépem! :) Szóval megtartom, amíg, öö... el nem rozsdál! :D Ez egy stabil ponttá vált az életemben, a minimális kompromisszum, amit igényel, nekem megéri.

Amúgy elgondolkoztam ezen.

Ó, és Lelkes újonccá váltam, köszönhetően ennek a topicnak!! :B :))

[ Szerkesztve ]

(#4720) meganers


meganers
csendes tag

A Blue Orbról olvastam jó, és kevésbé jó dolgokat. Jó: van rá esély, hogy passzívan is elvinné a procit. Rossz: lehet, hogy más lehetőség nem is marad idővel, mert a ventije hajlamos tengelyt törni...

(#4721) customer114 válasza donmackó (#4696) üzenetére


customer114
senior tag

Atyavilág.. :DD

Ezt a hátteret szándékosan hagytad benne?

(#4722) Pécsi gyerek válasza customer114 (#4721) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Jó az a háttér ;] :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#4723) VinoRosso válasza meganers (#4719) üzenetére


VinoRosso
veterán

Talán ez a Thermalright a legjobb, de azt mondtad 6 centi helyed van. Ez egy kicsivel magasabb, plusz még rájön a venti ami 2.5 centi.

(#4724) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Sajnos nem stabil az alapfeszes 400x8, időnként dob egy kéket. A biosban minden normal-on van, minek kellene adni, hogy stabilizálódjon?
Már vagy 6 éve nem volt 775-ös rendszerem, elég szegényesek már az emlékeim.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#4725) Wiipera válasza VinoRosso (#4713) üzenetére


Wiipera
tag

A sima intel alu gyári hűtő kevés és ez a sima alpine 11-es is. Bekapcsoláskor még nem működnek az energiatakarékossági funkciók tudtommal. Több ember próbálta és vagy be sem kapcsolt (nem postolt a gép), vagy rövid időn belül lekapcsolt a gép.
(Lehet ha a biosban kikapcsolná az ember a túlmelegedés védelmet, akkor működne, de erre szerintem senkit nem szabad buzdítani.)

A házszellőzés sokat számít. Egyszer "halk üzemmódban" hagytam a gépet, pedig húzva volt az X5670, és a ház tetejében levő 2db 14cm-es kifújó ventit ügyesen lefedtem egy nagy mappával. Csodálkoztam, hogy lekapcsolt a gép youtube nézése közben. Bennrekedt a levegő a gépházban és 50 fok körül volt üresjáratban az alaplap hőmérséklete aida szerint.

A rézmagos intel gyári hűtés viszont megfelelő :K Jól szellőző házban akár az X5460-ra is. (Prime és LinX futtatására nem :B )

@Meganers
Az a Thermalright hűtő jól néz ki, azt kéne berakni passzívban és szerintem egy kis kereszthuzattal simán elvinné a rendszert.

@Alister
Mi a kékhalál hibakódja?

[ Szerkesztve ]

(#4726) Alastair' válasza Wiipera (#4725) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Passz, nem figyeltem. Most alapon van.

Alister from Hell

(#4727) Speed® válasza Alastair' (#4724) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tippre minimális vCore..de lehet NB/MCH is. Mennyit kap a proci terhelve?

(#4728) Speed® válasza meganers (#4719) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Itt most arról beszélünk, hogy nem cseréled le a házat, inkább szívsz minden mással..ez kissé szentimentalizmus témakör már, elnézést. A táp is korabeli legalább? Vagy azt cserélted, mert tudtad, hogy ezekhez már kell? :)
Amúgy az AXP jó, de sajnos nem fér el ventivel..:)

Floppyról neki se állnék BIOSt frissíteni..másik pendrive? Illetve FAT/32 filerendszere van? Azt látja csak, NTFS/exFAT nem jó.

(#4729) motorhead


motorhead
aktív tag

Sziasztok!

ABIT ip35-be tettem egy E5450-es xeon-t egy core 2 duo E6550-et váltott. A régi win7 64bit rendszerrel boot is volt, tesztek is mentek de csak két magot látott a rendszer. Gondoltam egy friss win install-t ráeresztek. A telepítés után a következő hibaüzenetet kapom boot alatt a win logó betöltése közben : MULTIPROCESSOR_CONFIGURATION_NOT_SUPPORTED

Win10 install meg el sem indul : unsupported processor hibajelzéssel megáll.

Valakinek van ötlete mi lehet a baj?? BIOS természetesen jó..

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#4730) kinetone válasza motorhead (#4729) üzenetére


kinetone
tag

Abit... Sajnos én is szívtam Abit lappal korábban,hiába a megfelelő bios mod valami miatt 4 magos xeonokat nem szerette,ennél már csak a memóriamodulokra volt háklisabb,a :( végefelé az Abitnál bios fejlesztés ügyben nem álltak a topon...

(#4731) Speed® válasza motorhead (#4729) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

BIOS természetesen nem jó..honnan szedted/milyen lap pontosan?

(#4732) motorhead válasza Speed® (#4731) üzenetére


motorhead
aktív tag

Én azt írtam, hogy jó a BIOS (szerintem..). Ez a verzió van rajta : IP35(-E)_21(BETA).BIN

ABIT IP35 az alaplap. Ezt is írtam.. A procit bios-t Wiipera kollégánál szereztem be.

Korábbi összeállítás : Core 2 duo E6550 @ 3GhZ Memóriák 440MhZ-en mentek (GEIL típusok). De ez most mellékes mert itt még a tuningig nem jutottam el..

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#4733) Alastair' válasza Speed® (#4727) üzenetére


Alastair'
nagyúr

1.180
NB-t MCH-t emeltem 1 lépcsőben, akkor is kék.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#4734) Speed® válasza motorhead (#4732) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

IP35..csak azért a kérdés, mert van belőle sima/E/Pro/XE, stb.
Nekem -E volt, ahhoz ezt a BIOSt használtam anno a Yorkival.
Probléma nem volt OCval se, moddold Xeonossá, hátha bejön.

_Alister_
Próbáld meg 1.2V fölött is, hátha többet kér..VIDje mennyi amúgy?

(#4735) motorhead válasza Speed® (#4734) üzenetére


motorhead
aktív tag

Tudom, de ez sima IP35. Ezért is írtam. Ismerem a típusait.. A BIOS-t megnézem amit átküldtél..
De te erre csináltál clean windows installt?

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#4736) Speed® válasza motorhead (#4735) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sokáig használtam anno, de nem Xeonnal, rendes Quaddal. Igen, volt OS is telepítve. Microcode terén szedd ráncba, egy próbát megér.

(#4737) motorhead válasza Speed® (#4736) üzenetére


motorhead
aktív tag

Megnéztem. Régebbi mint ami nekem van. És természetesen ezzel sem megy. Most visszatettem azt amit korábban kaptam meg. Kicsit még próbálkozom, ha nem lehet rá win-t installálni akkor ez a projekt kuka.

Jah....hogy nem is xeonnal próbáltad. Akkor miről beszélgetünk? COre 2-vel nekem is megy 8 éve....

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#4738) kenand válasza motorhead (#4737) üzenetére


kenand
Topikgazda

De a Xeonhoz szükséges mikrokóddal kiegészítetted a BIOS-t?
Ha nem általában nem kezelik megfelelően a desktop lapok. Win 10 fel sem megy utasítás készlet hiány miatt.

Érdemes a topik inditó cikket elolvasni, sőt a topik összefoglaló is hasznos... :)

[ Szerkesztve ]

(#4739) Speed® válasza motorhead (#4737) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem Harpertownal, hanem a 775 megfelelőjével, Yorkfielddel. Ha módosítás nélkül nézted meg, nem megy, persze..microcodeot bepakoltad?

(#4740) VinoRosso válasza Wiipera (#4725) üzenetére


VinoRosso
veterán

Annyi idő alatt nem melegedhet túl míg bekapcsolod, úgyhogy ott valami mást rontottak el. Sima alumagos gyári hűtővel is elmegy bármelyik Xeon csak 100%-on fognak pörögni a ventik, meg nem lehet mást csak netezni, meg így is 70 fokos lesz. Csak nagyobb terhelésen kapcsol le. Túlmelegedés védelem egyébként nem kapcsolja le a gépet, csak visszaveszi a feszt meg az órajelet 70 fok felett. Lekapcsolás mechanizmus a CPU-ba van beépítve, akkor lép életbe amikor eléri a Tjunction-t ez változó 90-100 fok szokott lenni.

Amúgy ja én is ezt mondtam a kollégának, hogy attól nem lesz jobb, hogy a forró levegőt keringeti a gépben, azt ki kell onnét söpörni valamivel. Ajánlottam neki egy centrifugális ventit, de azt mondta nem jó. Ő tudja.

(#4741) VinoRosso válasza motorhead (#4729) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem jó a BIOS-od.

Az a baj, hogy az abit BIOS-okban van olyan mikrokód, amivel ütközik a Xeoné és a BIOS a régit tölti be először. Azt kell csinálni, hogy kiveszed az összes mikrokódot a BIOS-ból, és van egy olyan bin amiben csak a legfrissebb mikrok vannak azt kell egyesíteni a lepucolt BIOS-szal, és abba kell beletenni a Xeon kódját.

Nálam is ez volt IP35 proval fél évig tartott mire rájöttem. Igaz a BIOS-ok ugyanolyan szarok voltak, mert akkoriban az abit már csődközelben volt és nemigen foglalkoztak velük, de ezt a problémát megoldja amit írtam.

(#4742) Wiipera válasza VinoRosso (#4741) üzenetére


Wiipera
tag

Erről nem tudtam, micsoda sötét cégtitkok derülnek ki :P
Olyan biost küldtem át neki, ami másnál már működött. Így néztek ki a benne levő mikrokódok:

(#4743) donmackó válasza customer114 (#4721) üzenetére


donmackó
őstag

Szemeteket levenni a feleségemről (3 gyerekes anyuka) hiénák. :P

Release the cable hounds!

(#4744) Speed® válasza donmackó (#4743) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem töltöd fel, nem nyáladzanak rá ;p Egyébként gratula hozzá(juk) :)

(#4745) donmackó válasza Speed® (#4744) üzenetére


donmackó
őstag

Lusta voltam paint-ben vagdosni. :D

Release the cable hounds!

(#4746) motorhead válasza Speed® (#4739) üzenetére


motorhead
aktív tag

Wiipera kolléga már megadta a választ. A BIOS-om már tartalmazza a szükséges mikrokódokat. De persze én csak rá tudok hagyatkozni, de megbízom benne. Még sem lehet a windows installt végigereszteni rajta.
Ha még így is van esetleg ötlet, én szívesen olvasom de nekem már nincs semmi amivel tudnék esetleg bármit is kezdeni..

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#4747) motorhead válasza VinoRosso (#4741) üzenetére


motorhead
aktív tag

Nem lenne egy konkrét BIOS-od amivel használtad?? Windows install is ment??

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#4748) Wiipera válasza motorhead (#4746) üzenetére


Wiipera
tag

Lehet én vesztem el a "ki-mit kérdez és válaszol" követésében, de SpeedR szerintem arra volt kíváncsi, hogy az ő általa linkelt biost telepítetted-e/frissítetted-e Xeon mikrokóddal? (Ami ha jól értem az IP35-E-hez tartozik, és ez az alaplap nagyon hasonlít az IP35-höz, ami neked van.)

(#4749) VinoRosso válasza motorhead (#4747) üzenetére


VinoRosso
veterán

Van BIOS-om, de az IP35-prohoz van, sima IP35-höz nem lesz jó. Mást ne is próbálj ráflesselni, mint a laphoz kiadott BIOS-okat, mert nem hagyja ha meg igen akkor akár el is flesselheted a lapodat a nirvanaba.

Viszont a binárist amiben ugyanazok a mikrokódok vannak amiket az IP35 pro biosába raktam azt oda tudom adni:

Ez az

Ezt rakd bele a BIOS-od-ba így

cbrom195.exe BIOS.BIN /nc_cpucode NCPUCODE.BIN

Wipera:

Nálam így néz ki amelyik működik:

(#4750) Speed® válasza Wiipera (#4748) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha jól értettem, tőled ezt kapta: IP35(-E)_21(BETA).BIN
Innentől nem hiszem, hogy az általam feltöltött ne lenne jó..csak tegye bele a mikrokódokat Vino leírása alapján. E0 support, feles szorzó támogatás, minden benne volt, ami kellett anno, ha Q8300at tudtam vele hajtani gond nélkül, miért ne menne..?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.