Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) twine


twine
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

(#2802) Peaceliker válasza h_benjamin (#2799) üzenetére


Peaceliker
őstag

Igazából 2 roller van amire épülnek ezek. Ha olyan mint a sima mini rally akkor kaki. Ha az a fajta mint a pro akkor faja. Méret ugyan az amúgy.

"Oh my Goa'uld!"

(#2803) h_benjamin válasza Peaceliker (#2802) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Sajna nem szálítanak Magyarországra. Pedig az a 15 euró nem sok szerintem. Köszi az infót

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#2804) Killer man


Killer man
tag

Sziasztok,
Etető hajóba szeretnék szabályzót szerelni kefés motorhoz. Néztem egyet de nem tudom, hogy ólom / zselés aksihoz használható-e. 6V-os aksik vannak a hajóban.Leírás szerint ezekkel működik: NiCd/ Nimh/ Li-po battery. Valaki rápillantana okés lenne ez nekem? Előre is köszi!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2805) Peaceliker válasza Killer man (#2804) üzenetére


Peaceliker
őstag

Csak a feszültség a lényeg. És mivel 12v ot ír (gondolom 3s max lipo) akkor 12.6v ig mehet rá bármi, akár krumpli ból gyártott akku is :)

A mit kezel annyit jelent, hogy x féle akkura tudsz állítani cutoff feszt. Pb nél nemtom ez mennyi mondjuk, de sztem ott amúgy sem para a túlnerítés asszem.

"Oh my Goa'uld!"

(#2806) Killer man válasza Peaceliker (#2805) üzenetére


Killer man
tag

Oké, akkor végül is csak a megadott feszültséget kell nézni. Jumpert hova érdemes tenni? Gondolom 5-6. Köszi szépen!

[kép]

(#2807) Peaceliker válasza Killer man (#2806) üzenetére


Peaceliker
őstag

Pb t meddig szabadság meríteni? Nikkel módban kb 1v/celláig fogja szal tippre 4v. Lipo van olyan 6.6v ig ha 2s nek veszi szal az valszeg nem is jó.

"Oh my Goa'uld!"

(#2808) Killer man válasza Peaceliker (#2807) üzenetére


Killer man
tag

6V alá nem kéne, hogy menjen, főleg, hogy a vevőnek se jó az alacsony fesz, mert jelet veszthet. Akkor nézzek másik vevőt vagy megpróbáljam a Lipo-s jumperolással?

(#2809) Peaceliker válasza Killer man (#2808) üzenetére


Peaceliker
őstag

Lipo módban sztem keveset fog menni, akkor inkább 9v os akku kéne sztem.

"Oh my Goa'uld!"

(#2810) Killer man válasza Peaceliker (#2809) üzenetére


Killer man
tag

Ragaszkodom a 2db párhuzamosan kötött. 6v-os akksihoz, így van belőve mindkét hajóm, tehát a szabályzót kell megválasztani hozzá. Akkor nézek olyat ami PB / Lead acid kompatibilis.

(#2811) Peaceliker válasza Killer man (#2810) üzenetére


Peaceliker
őstag

Max töltés mellett mennyi a valós fesz? Nikkel módban kb 1v/cella a cutoff. Ha több a fesz és több cellásnak számolja akkor magasabban kapcsol elvileg.

"Oh my Goa'uld!"

(#2812) Killer man válasza Peaceliker (#2811) üzenetére


Killer man
tag

Nem új aksik, kb olyan 6,4V ha fel vannak töltve. (Ha jól tudom 2V-os egy cella ezeknél)

(#2813) Peaceliker válasza Killer man (#2812) üzenetére


Peaceliker
őstag

Akkor necces

"Oh my Goa'uld!"

(#2814) Killer man válasza Peaceliker (#2813) üzenetére


Killer man
tag

És ha mondjuk külön tápot adok a vevőnek? Akkor lehetne kompromisszumokat kötni. Általában tudom mennyit bír a hajó aksija és rá is szoktam méregetni. szóval észreveszem ha lassabb vagy merülne. Az mondjuk nem lenne hátrány ha merült aksival még kihozom lassan a hajót, Így nem lenne jelvesztés mert az adó kapja az üzemi feszt mellette.

(#2815) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, első RC autóm megvásárlásához. Egy alap típuson gondolkozom első körben, nem áldoznék rá komolyabb összeget (max 10-12eFt), mert lehet megunom az egészet pár alkalom után. Van egy elég nagy nappalim és étkezőm ahol lehetne vele szórakozni, és alkalom adtán kivinném aszfaltos útra.

A beltéri használat miatt 1/18nál kisebb modellre gondoltam, szerintem ettől nagyobb már nem lenne elég fordulékony. Az alábbi két modellt néztem ki:

JJRC Q35/Q36
Subotech BG1510

Talán a második mellett szólnak a 14500as akkuk és a fém fogaskerekek, viszont a videókat elnézve, lehet hogy nem olyan mozgékony mint az első.

Illetve ez az ami még tetszik, de ez már sztem nagy (1/18) erre a célra:
Wltoys A959

Esetleg van valakinek tapasztalata a fentiekkel?

[ Szerkesztve ]

(#2816) -cobra- válasza -cobra- (#2815) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Még egy modellel (1/28) bővíteném a jelöltek listáját:
Wltoys K989

(#2817) Saccco válasza -cobra- (#2816) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha kicsit komolyabban gondolod, akkor olyat keress, aminek proporciónális a kormányzása. A gyereknek vettem egy kicsi autót, ami nem az és olyan izé. :D
A linkelt autók nem tudom milyenek. :)
Majd jön olyan, aki ért is hozzá. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2818) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Első driftautómat szeretném megvenni maximum 20.e Ft.-ig. Mi az ami ajánlott márka/rendelési hely szempontjából? Mire figyeljek? :R

(#2819) motoflug válasza motoflug (#2818) üzenetére


motoflug
őstag

Közben módosìtottuk a drift autòs igényt, mivel ennyiért nincsenek normàlis méretben. Amiket nézünk az 1/18 v. 1/16 v. 1/12 méret. Visszaolvasva itt làtom, hogy a gearbest és banggood bevàlt oldalak. Ezeket néztem innen:

1: [link]
2: [link]
3: [link] Ez nagyon bejön.

Az a bajom,hogy 10 és 23e között nagyon sok van. Nem tudom mi a jó márka, mik a kerülendők, mihez van alkatrész, stb. stb. Tudnátok ajánlani akár a fent említettek közül, akár mást is? Haverokkal, kollégákkal versenyeznénk, ökörködnénk kint és bent (parkolóházban).

Köszönöm! :R

(#2820) tvamos válasza motoflug (#2819) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azt nem értem, ha driftezni akarsz, miért nem egy touringot nézel?
Pl: SINOHOBBY Mini-Q 4A 1/28 4WD Brushed Touring/Drift RC Car [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2821) motoflug válasza tvamos (#2820) üzenetére


motoflug
őstag

Úgy indult, hogy azt akarunk, de igazàból mindegy csak jót szórakozzunk. Ezt nèztem én is, de nagyon picike.

(#2822) tvamos válasza motoflug (#2821) üzenetére


tvamos
nagyúr

És hol szeretnél azokkal "jól szórakozni", amiket linkeltél? Szobában, autó parkolóban, vagy kertben, fűben, ugratni, ilyenek?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2823) motoflug válasza tvamos (#2822) üzenetére


motoflug
őstag

Itt nem messze van ilyen elhagyatott gyárpark, fűvel, árkokkal stb. Illetve a parkolóház is rendelkezésre áll.

(#2824) üszök válasza motoflug (#2819) üzenetére


üszök
őstag

Az első out of stock
Második volt nekem,nem ajánlanám. Elég gyors,viszont a hátul kaparás miatt irányíthatatlan,kivéve aszfalton ahol tapad. 10 centi körüli fűben 1x leégettem a motorját k.b. 10 perc alatt.
Harmadikat sem venném,kismillió változatban létezik,nem túl nagy minőség hamar oda lesz.
Ha kint is akarod veretni akkor minimum 1/10 autó kell,abból is truggy,vagy monster mert felakad a kicsit nagyobb fűben és nem bír menni. Igazából kinti bohóckodásra meg gyilkolásra az 1/8 a megfelelő méret. Buggy,vagy truggy,vagy monster. De ezek nincsenek huszon ezerért. Ezt végig jártam nyár eleje óta én is most már nincs is csak 1/8 autóm.

Jah,és bármit akarsz venni okt 7 előtt ne vegyél semmit mert ünnep van.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#2825) motoflug válasza üszök (#2824) üzenetére


motoflug
őstag

Köszönöm!

Ennyi a keret, max. huszonpárezer Ft. A mérethez tartanám magam, erre a néhai bohóckodásra elegek ezek. Fűben nem használnánk.

Mit ajánlanál? :R

(#2826) üszök válasza motoflug (#2825) üzenetére


üszök
őstag

Mindenképp új kell?
Talán az A959-et a 3 közül,de abból is van 3 féle verzió. Sok helyen árulják szét kell nézni. Itt van EU raktár 59$ Egy hét akatt itt van Alkatrész A drónos topikból idézvén ebből kettőt kell venni mert ha valami lehal benne várhatsz 3 hete az alkatrészre.

A véleményem még mindig az ,hogy kintre min 1/10 de inkább 1/8. Mondjuk azok meg lakásba nagyok. De én nem vagyok szakértő pár hónapja kezdtem ezt a bulit. :D

Van egy Maverick ION itt nálam ami eladó is lehetne minden megvan hozzá,hibátlan állapotú. 1/18 méret.Van alkatrész itthon is hozzá

Facén is érdemes nézelődni RC csoportokban lehet jókat venni. Most is láttam 1/10 SCT-t 25 ért kefés szettel RTR-ben,azért ha megtetszik lehet BL szettel okosítani és még menni is fog.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#2827) motoflug válasza üszök (#2826) üzenetére


motoflug
őstag

Igen, jobb lenne új, lehetőleg alkatrészellátással. Nem feltétlenül ragaszkodom a fent említett 3-hoz, azokat példának linkeltem, azóta találtam többet is.

Pl.[link]

Igazából tényleg ilyen alap bohóckodásra kellene az elején. A mérethez ragaszkodom, hátizáskba férjen el. :D

Az általad linkelt oldalon szétnézek. Egyébként ha veszek egy bármilyen 4WD-s buggy-t, és ha lecserélem a gumikat tükörsimára, akkor lehet majd velük driftelni?

(#2828) üszök válasza motoflug (#2827) üzenetére


üszök
őstag

This item does not ship to Hungary.

Az A959 alapból is tud driftelni poros részen. Az első hajtást is le kell kötni drifthez mert oda ugye csak hátsó illik. A 9115 ami az első linkben szerepelt az csak hátul hajt,és annak szabvány 12 es kerék hatszöge van,bármilyen 1/10 modell autó kereke felmegy. A többinek meg az ég tudja mi a kerék rögzítése. Azért kéne rendes modell autót venni mert ott vannak szabványok tudni mi mihez passzol.
A Kínai autókhoz Kínából lesz alkatrész ami rossz esetben 3 hét. Én is annyit vártam egy motorra mikor elfüstöltem a fűben. Egy szabvány 1/10 autóhoz 2 napn belül van nagyjából bármi ha nem kuriózum. A 9115-16 megy 3S lipo aksival,próbáltam is elég durva volt. :D
Vegyél nagyobb hátizsákot,férjen bele egy rendes autó. Én sem akartam sokat költeni erre,azért vettem először a 9116-ot,de rájöttem,hogy nem jó semmire. Neki mentem a rendes autóm kerekének véletlenül, egy lengővilla meg teleszkóp minusz. 3 hét pihi. Összeraktam, 3 nap múlva elfüstöltem a motort 3 hét pihi. :D

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#2829) motoflug válasza üszök (#2828) üzenetére


motoflug
őstag

Kezd körvonalazódni. Ez a márka, a wltoys jónak tűnik: van alkatrész dögivel, a tesztek és visszajelzések és jók, és fejleszthetők is. Árban meg a rendelés kényelmét tekintve jobb lenne az A959, de formavilágban sokkal jobban tetszik a wltoys 12428.

(#2830) tvamos válasza motoflug (#2829) üzenetére


tvamos
nagyúr

A 12428-hoz van pótalkatrész, esetleg alu upgrade, szóval végülis lehet jó választás.
Fűben csapatni szerintem kicsi, de ha ez nem szempont, akkor lehet jó választás.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2831) üszök válasza motoflug (#2829) üzenetére


üszök
őstag

A wltoys 12428-ból már van annyi fajta verzió,hogy senki nem mondja meg mi az eredeti és mi a gagyi másolat. Abból egyet láttam élőben,k.b. 2 napos volt d egy hulladék volt.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#2832) motoflug


motoflug
őstag

Mivel az a959 csak a formavilága miatt nem jön be annyira, így megnéztem, hogy vannak-e màs stílusú body kit-ek. Szerintetek arra max. mekkora body kit férne rá? Próbálnék ilyen autószerűx formát rátenni, ha azt venném. Illetve beltérre más felniket, sima gumikkal.

(#2833) üszök válasza motoflug (#2832) üzenetére


üszök
őstag

Mármint onroad bódét? A buggy bódét általában 2 szög fogja a többit meg 4

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#2834) motoflug válasza üszök (#2833) üzenetére


motoflug
őstag

Aha, nekem nagyon nem jön be ez a tipikus buggy külső. Ahogy néztem YouTubeon, lehet ezt módosítani.

(#2835) Ami511


Ami511
csendes tag

Sziasztok! :)

Open kategória neked lett kitalálva!
Régen versenyeztél és hiányzik az izgalom? A parkolóban autózásban te vagy a legjobb?
Vagy egyszerűen szeretnéd átélni, hogy milyen egy RC autó verseny? Milyen technika használható? Bármilyen elektromos 1:10 méret arányú on-road autó. Nincs kötött technika és gumi! Ami fontos, hogy legyen tiszta az autó.
Itt megnézheted, hogy kell egy versenyre felkészülni.
https://www.youtube.com/watch?v=p_NmGwv1pk8

Mikor és hol lesz a verseny?
Kartal Sport csarnok 2017.10.07

Jelentkezz most!
https://rchub.hu/hu-HU/component/jevents/icalrepeat.detail/2017/10/07/817/-/mb-2017-2018-elektromos-terem?Itemid=424

Ha minden ok akkor olvasd el a szabályzatot 😊
1drv.ms/b/s!AsDb6rSwQ2VPhSO4M4Klccj-F6Bg
1drv.ms/b/s!AsDb6rSwQ2VPhSLPM2jjspWeS-qj

Videók a versenyről: :Y
https://www.youtube.com/channel/UC7YTCcTiL2J4P3iTZFqYYew

AMI

(#2836) Saccco


Saccco
nagyúr

Összeállt az Ursa bear, tényleg eltört benne valami, de nem műanyag alkatrész...


Széttépte a csapágyat... :O :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2837) adolfka00


adolfka00
tag

Sziasztok ! Az lenne a problémám,hogy adott egy Castle Monster Mamba szabályzó amin bekapcsolás után villog a zöld,narancssárga és a piros led és folyamatosan csipog illetve pörög a ventillátor. A hozzáértőbb kollégák a vevőre gyanakszanak. Akksi teljesen feltöltve, Táv-Vevő párosítva a HPI oldala alapján. Válaszotokat előre is köszönöm. Táv:HPI TF-40

[ Szerkesztve ]

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#2838) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek 3mm -es bullett csatija? Megnezne nekem, hogy bele lehet-e dugni egy m3-as csavart, illetve mekkora a kulso atmeroje? Koszi!

(#2839) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni, illetve a véleményetekre lennék kíváncsi.

Szükségem lenne egy 1/10-es elektromos autóra. A legfontosabb, hogy bl motoros (akár utólag beépítve), és proporcionális szervós legyen. Nem versenyzésre kellene, hanem önvezető autó lenne belőle, csak a jelenlegi nikko 1/10-esem már nem bírja el a sok plusz súlyt, és a motor is csak szenved. On-road érdekelne elsősorban, ami elbír kb. 1 kg plusz súlyt. Tudnátok valamilyen típust ajánlani, valamint boltot, ahonnan érdemes vásárolni? Tamiya TT01 és 02-ket nézegettem eddig, amik tetszenek, de nagyon nem vagyok képben modell témában. Akár használt is lehet, olyan 40 max. 50 ezer körüli értékben.

[ Szerkesztve ]

(#2840) Peaceliker válasza szombatitomi (#2839) üzenetére


Peaceliker
őstag

Tt01 nagyon gyenge (meg az összes alja tamiya rokona). Sakura xi ami megveheto árú itthon. Vagy hobbyking en nézz körbe. Amúgy inkább néznék használtat. FB n van pár adok veszek csoport, ha épp nem is hirdetnek, kiírod hogy keresel este lesz olcsón. Hpi sprint és sakura alá nem adnám. Egy tt01 nem annyival olcsóbb mint amennyivel vacakabb.

"Oh my Goa'uld!"

(#2841) szombatitomi válasza Peaceliker (#2840) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Köszi szépen, inkább HPI lesz akkor. :)

(#2842) h_benjamin válasza szombatitomi (#2841) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Sziasztok RC tankot milyet ajánlanátok? Tiger I vagy Tiger II esetleg Jagdtiger. 1/16 méretmen.

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#2843) raczkari


raczkari
újonc

Sziasztok!

Vettem egy ilyen rc autót, távirányító nélkül.
http://xciterc.com/en/buggy-one12-4wd-rtr-modellauto-schwarze-karosserie.html

A gyári honlap ezt a távirányítót dobja fel hozzá:
http://xciterc.com/en/transmitter-xrc2i-2-4-ghz-2-channel.html

Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatosan:
1. Hogyan lehetne meggyőződni az autó működő képességéről mielőtt megrendelem a távirányítót (ha rossz az autó nem venném meg a távirányítót feleslegesen);
2. Esetlegesen valamilyen más távirányító szóba jöhet-e? (olcsóbb, jobb).

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#2844) Saccco


Saccco
nagyúr

IRL Rock Crawler

:DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2845) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Ennél van jobb vétel ennyiért? [link]

Ahogy fentebb írta kolléga Tamiya TT01-02-t is nézünk, ez jobb annál? Mi a baj a Tamiyákkal?

Honnan érdemes újat venni? Rallyautó kellene nagyobb alkatrészellátással.

Mavervick még esetleg?

Max keret 40-50e Ft. :R

[ Szerkesztve ]

(#2846) csaabz válasza motoflug (#2845) üzenetére


csaabz
őstag

Nincs semmi baj a Tamiyaval, csak egyesek szeretnek belekötni. Ha általános használatra veszed, mindegy mit választasz. Ha versenyezni szeretnél, kikérded egy profi rc-s véleményét egy szaküzletben.
:R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#2847) szombatitomi válasza motoflug (#2845) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

A hétvégén kipróbáltam egy TT-02-t és egy Sprint 2-t. Eszem ágában sincs közel kétszer annyit fizetni a HPI-ért, a Tamiya is tökéletes. :K

(#2848) Peaceliker válasza szombatitomi (#2847) üzenetére


Peaceliker
őstag

Mondjuk sprint pont egy olyan autó ami gyári összekötőkkel hamar elkezd lógni, pont mint tamiya, csak mondjuk kevésbé törik. Ami fontos kérdés, hogy alap gépet próbáltál vagy már bele borították az a 15-20 ezret a tamiya ba ami ahhoz kell hogy legalább alap autó legyen? :) bár tt02 nemtom miben ügyesebb mint tt01, lehet már van benne csapágy, vagy nem el olvadó motor tartó esetleg nem műanyag kardán :D

"Oh my Goa'uld!"

(#2849) motoflug


motoflug
őstag

Találtam egy jó TT01E-t újan, kb 45-re jött volna ki akksival, mindennel, sajna elfogyott. Most egy TT01D maradt az ugyanezzel a setuppal 52 2 akksival RTR-ben töltővel. Ennél sztem nincs jobb vétel jelenleg, de javítsatok ki, ha tévedek. :) :R

(#2850) csaabz válasza motoflug (#2849) üzenetére


csaabz
őstag

Hol találtad?

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.