Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) szasanyi válasza DM-Fan (#4800) üzenetére


szasanyi
félisten

Nekem csak bele kell dugni a HDTV kimenetbe 3 db componens kábelt. :D

(#4802) DM-Fan válasza szasanyi (#4801) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

De akkor már kábelezel, én meg az ájerbe nyomom. :)

Get Moded!

(#4803) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Aki akar az vegyen már fel: N4r4ncs09 :))

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#4804) Def26 válasza BaliJack (#4794) üzenetére


Def26
félisten

mkv2vob is tökéletes, mi volt a baj vele? Csak annyi a lényeg, hogy FAT32 -re állítod a beállításokban a file kezelést és max csinál 2db file-t az egy nagy .mkv -ből.
PS3 -ban meg beállítod, hogy sorba játsza le őket és nem kell szarakodni, hogy a part02 -est elindísd

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4805) he7edik.


he7edik.
addikt

Urak

Ha USB-s fülest csatlakoztatok a PS3-hoz akkor a játékhangok továbbra is HDMI kábelen a tvből szólnak vagy az USB keresztül a fülesben?

Égő szöveg a flém vázon

(#4806) (Kolombusz) válasza he7edik. (#4805) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

USB füles??? Te jó ég, miket nem gyártanak már. :Y

(#4807) Forrest Gump válasza he7edik. (#4805) üzenetére


Forrest Gump
tag

Na ez engem is érdekelne!

(#4808) szasanyi válasza DM-Fan (#4802) üzenetére


szasanyi
félisten

3m-t nem nehéz áthidalni, és a kábel amúgy is ott van, csak más eszközt köt össze. Azt egy mozdulattal átdugom, és kész. Nekem tökéletes megoldás, és megy a HD film a HD TV-n. Csak azért ne így csináljam, hogy menjen a PS3 pluszban, és hogy és a wifi-n keresztül jusson el a kép a TV-ig? Minek? :U

(#4809) velvett válasza szasanyi (#4808) üzenetére


velvett
csendes tag

üdv

PS3-ra rá lehetne kötni külsö merevlemez??? Pl:. van rajta film kép meg zene aszt látja a konzol?
A válszt elöre is köszi :D

[ Szerkesztve ]

Gyere aszt kukancs be az oldalamba ahol tárt karokal várlak titeket :http://n-gage.blog.hu/

(#4810) DM-Fan válasza velvett (#4809) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Rá lehet, látja, lejátssza.

Get Moded!

(#4811) velvett válasza DM-Fan (#4810) üzenetére


velvett
csendes tag

Oh köszi , de az bisztos valaki már ki is probálta?

Gyere aszt kukancs be az oldalamba ahol tárt karokal várlak titeket :http://n-gage.blog.hu/

(#4812) Bomc válasza velvett (#4811) üzenetére


Bomc
aktív tag

én probáltam :DDD arra backupoltam ki a ps3-as belső vinyóját. látni látja ccsak kár hogy csak a fat32es filerendszert ismeri fel. dvd-n meg a cdfs-t :(

(#4813) BaliJack válasza Def26 (#4804) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Gandras (meg talán még mások is mondták) szerint csúszott a hang a képhez képest.

Nekem semmi ilyesmi nincsen, igaz, eddig csak egy filmet néztem végig a már mások által is ajánlott szerveres megoldással (ráadásul fekete-fehérben, mert a Videoton SDTV nem képes színesben megjeleníteni a nagyfelbontású videókat :DDD).
De ha szervert használok, akkor nem osztom részekre, mert a gépről áthúzza wifi-n keresztül :). Ezt igyekeztem kihozni abból a hsz-ből.

(#4814) Def26 válasza BaliJack (#4813) üzenetére


Def26
félisten

Nálam csak az Indiana Jones filmekkel csinálta a szinkron csúszást.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4815) velvett válasza Def26 (#4814) üzenetére


velvett
csendes tag

Üdv
Valaki probáltam már a gta 4-gyet ps3-on?
És mien a grafikája ? Szép éles a kép? Gondolom a tv-töl is füg .

[ Szerkesztve ]

Gyere aszt kukancs be az oldalamba ahol tárt karokal várlak titeket :http://n-gage.blog.hu/

(#4816) Def26 válasza velvett (#4815) üzenetére


Def26
félisten

Kicsit "recés" és néha szaggat is. Boxon szebb, amit nem is értek. :U
Viszont ha kell van egy amit eladok/elcserélek.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4817) spacer


spacer
aktív tag

Hát kipróbáltam én is a HD minőséget a PS3-on, de ez volt az első és utolsó alkalom egyelőre, mert nekem is akadozik az Indy 4 mkv fájl. (54mbit/s SMC router)
Meg azt hiszem egyszerübb a laptopot hdmi kábellel összekötni...
Viszont a legegyszerübb a sima dvd formátumban lejátszani... Nekem az a minőség is megfelel még pár hónapig, évig, :D úgyis csak egyszer nézek meg egy filmet, többször nem tudom, max. évek múlva...

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#4818) Bomc válasza Def26 (#4816) üzenetére


Bomc
aktív tag

Hát nem tudom hogy csinláod, de nálam nem szaggat egy szemet se.

(#4819) Def26 válasza Bomc (#4818) üzenetére


Def26
félisten

Te biztos húzod a gpu-t. :D
Akkor úgy mondom, hogy néha leesik a képfrissítés 25 képkocka/másodperc alá.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4820) DM-Fan válasza Def26 (#4819) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Le is kell esnie a frame/sec-nek, 1080-as anyag esetén egész pontosan 24-re, de ez nem azt jelenti, hogy akadozik. Én inkább arra gondolnék, hogy azért látod szaggatni, mert a TV-d nem tudja a 24p-s megjelenítést. Nálam teljesen folyamatosak az .mkv-fájlok PS3-mal lejátszva, ahogy a Blu-Ray-ek is, ugyanis a TV-m tudja a 24p-t. Bizony érezhető a különbség.

Bocs, a HSZ-t spacer-nek szántam.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#4821) szasanyi válasza velvett (#4809) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, de ahogy már írtam is: a legnagyobb probléma a FAT32 fájlrendszer, mert a PS3 csak azt látja. Ott viszont nem tudsz rámásolni 4 gigánál nagyon anyagot (filmet).

(#4822) Gebriel válasza N4r4ncs (#4803) üzenetére


Gebriel
veterán

Én megtettem ;)

(#4823) cilo9 válasza velvett (#4815) üzenetére


cilo9
aktív tag

Én csinálgatom a GTA IV-et. Grafikát illetően például az Uncharted, vagy az Assassin Creed azért bőven lekörözi. De ha szeretted a korábbi GTA-kat, akkor kötelező darab.
Élvezhető a grafika, nekem nem ront a játékélményen, de számos szebb játék létezik nála.

Üdv, Cilo

(#4824) bwoay válasza DM-Fan (#4820) üzenetére


bwoay
nagyúr

már miért kellene leesnie a framerate-nek 24-re???

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4825) Def26 válasza DM-Fan (#4820) üzenetére


Def26
félisten

Ezt nem igazán értem, :U utánnaolvasok hátha...

Én ugyanazon a TV -n néztem box -on és PS3 -on is a GTAIV -et és boxon sokkal jobb volt a képfrissités.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4826) megsemmisito válasza Gebriel (#4025) üzenetére


megsemmisito
tag

MGS 4-Uncharted-LittleBigPlanet

hopsz, de régi már ez a hsz (4025)

[ Szerkesztve ]

PSN online ID: Tomasz84hun

(#4827) DM-Fan válasza bwoay (#4824) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem játékról beszélünk! FullHD-s filmanyagról volt szó.

Def26: Odaírtam a HSZ végére, hogy a válasz spacer-nek ment, aki arról panaszkodott, hogy szaggat neki a fullHD-s film. Erre írtam én (tévedésből neked ment a válasz), hogy azért szaggathat neki, mert nem tudja a 24p-t a TV-je és a helytelen frissítés miatt érzi röcögni a filmet. A játékok esetében természetesen senki nem beszélt 24 fps-es sebességről (beb*szna).

A GTA IV-gyel kapcsolatban köztudott, hogy elcseszték a PS3-as portot. Mondjuk annyira nem hat meg, szerintem űbergagyi az a játék, mindig is az volt a GTA.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#4828) spacer válasza DM-Fan (#4827) üzenetére


spacer
aktív tag

Nálam a hálózattal lesz a gond. Valszeg lassan beadja a kulcsot a routerem. :( Egyre többet dob le a netről, és csak akkor hajlandó visszalépni, ha kihúzom, és újra bedugom a konnektorba. :(
Érdekes egy héttel ezelött még nem volt ilyen problémám, ma meg már harmadszor kellett újraindítani modemestől, routerestől az egész hálózatot. :(

Egyébként a tv-m csak HD ready, szóval a full HD-ről le kell mondanom...

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#4829) Gebriel válasza megsemmisito (#4826) üzenetére


Gebriel
veterán

MGS 4 nálam még kimaradt. :))

(#4830) N4r4ncs válasza cilo9 (#4823) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

A GTA4 PC-n se egy szépség.[link] Szerintem egy fok különbség sincs a platformok között.De az ember sose ezért szerette a gta-kat. A ps3-hoz meg már kiadták a patchet,nincs annak semmi baja.

[ Szerkesztve ]

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#4831) fanofmanu válasza DM-Fan (#4827) üzenetére


fanofmanu
tag

naa naa azért mert neked nem tetszik nem kell legagyizni :) jó kis game az :K (mondjuk a IV-et én is hamar meguntam...)

(#4832) DM-Fan válasza spacer (#4828) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Értem. Akkor router-csere. Nekem Linksys WRT54G routerem van, eddig nagyon bevált, csak ajánlani tudom, árban is korrekt, PS3 is szereti.

A fullHD-anyag lejátszásáról ettől függetlenül nem kell lemondanod, a HD-Ready TV is kiválóan megjeleníti, a 24p-t meg már az idei HD-Ready TV-k nagy része is tudja. A HD-Ready TV-ken is közel olyan gyönyörű a fullHD-s anyag, mint a fullHD Tv-ken, 1,5 méterről már meg nem mondod a különbséget.

Get Moded!

(#4833) DM-Fan válasza fanofmanu (#4831) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Jólvan na, mea culpa. :U Nekem csak annyi a meglátásom a GTA-kal kapcsolatban, hogy rendkívül monoton, többnyire nagyon bugyuta játék, rengeteg céltalan erőszakkal és gyenge grafikával. Egyik sem tudott lekötni pár óránál tovább, aztán ment is az Uninstall, a San Andreas meg a GTA IV meg már olyan szinten nem érdekelt, hogy rájuk se tudtam nézni.

Get Moded!

(#4834) revezehun


revezehun
tag

Hy! Azt szeretném kérdezni,hogy a Playstation Store-ról ingyen lehete demókat letölteni? :R

[ Szerkesztve ]

(#4835) DM-Fan válasza revezehun (#4834) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ahol azt írják, hogy "free", akkor igen. A demo-k többnyire ingyenesek.

Get Moded!

(#4836) spacer válasza DM-Fan (#4832) üzenetére


spacer
aktív tag

Így van, de egyelőre marad még, mert valamennyire még használható, és sajnálok kiadni rá pénzt. Nekem egyébként a nappaliban van ps3, TV-el együtt, szóval olyan három, méterről szoktam játszani...

Más: Van egy Logitech cordlesses rumblepadom pc-re. Vajon, ha csatlakoztatom a PS3-hoz akkor működni fog vele? Vagy inkább ne próbálkozzak, mert offra teszek vmit a ps-ben?

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#4837) fanofmanu válasza spacer (#4836) üzenetére


fanofmanu
tag

nekm volt egy logitech nemtom milyen gamepadom és működött (fifával próbáltam)

(#4838) BaliJack


BaliJack
aktív tag

Gondolkoztam ezen az mkv-s dolgon...

Egy kérdésem lenne azokhoz, akik hiányolják: miért hiányzik? :)

(#4839) szasanyi válasza BaliJack (#4838) üzenetére


szasanyi
félisten

Nekem nem hiányzik, van jó sok. :) A PS3 .mkv kiterjesztésű fájlok lejátszása... na az ami hiányzik. Illetve az se nagyon, mert én pölö PC+LCD TV kombóval 1szerűen megoldom. ;) A miértre leginkább az a válasz, hogy úgy közvetlenül, más eszköz közbeiktatása vagy további konvertálás (és minőségvesztés) nélkül lenne lejátszható. Sztem egyértelmű. :U

(#4840) BaliJack válasza szasanyi (#4839) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Oké, nem volt egyértelmű, hogy mi hiányzik :).

Illetve az se nagyon, mert én pölö PC+LCD TV kombóval 1szerűen megoldom. ;)

Na, ez az ami miatt megkérdeztem.
Mert ha ezzel meg van oldva konvertálás nélkül, akkor ott szerintem nem lesz minőségvesztés, és egy eszközzel lejátszható az mkv-s anyag.

Mert elképzelhető, hogy vkinek a PS3 a nappali dísze, és nincsen gép rádugva a TV-re, így érthető, ha a nappali díszével szeretné megoldani konvertálás és minőségvesztés nélkül.

Aztán adott azok helyzete, akiknek nincsen erős gépük ahhoz, hogy egy 720p-s videót lejátszanak.

(#4841) cilo9


cilo9
aktív tag

Olvasgattam itt a topicban az mkv fájlok lejátszását és gondoltam kipróbálom hogy a laptopon lejátszom a filmet, aztán hálózaton közvetíti a PS3 a képet.
Milyen géppel érdemes egyáltalán neki állnom lejátszani egy x264-es BD filmet? Van ennek valamilyen hardveres minimum szintje? (nekem egy régi r40-es Thinkpadem van)

Üdv, Cilo

(#4842) BaliJack válasza cilo9 (#4841) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Hogyan indítod majd el a PS3-on a film lejátszását? :)

(#4843) cilo9 válasza BaliJack (#4842) üzenetére


cilo9
aktív tag

A Te korábbi hozzászólásod alapján gondoltam, media szerverrel wifin keresztül. Vagy benéztem valamit?

Üdv, Cilo

(#4844) BaliJack válasza cilo9 (#4843) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Picit :).
Mert mkv-t közvetlenül a PS3 nem tud lejátszani, ez a gondja sok embernek.
És mivel nem tudja lejátszani, ezért konvertálni kell, amit már átküldhetsz wifi-n a PS3-nak, és az meg is eszi rendesen :K.
Azért nagyon arra ne számíts, hogy wifi-n keresztül az 1080p-s videókból mindegyik folyamatosan, reccenésmentesen jelenik majd meg a TV-n.
Tegnap próbaképpen egy 1080p-s, wmv-s videót játszottam le hang nélkül, és bizony akadozott (a háló miatt), leginkább akkor, amikor 30Mbps körül járt a videó bitrátája.

Tegnap kipróbáltam, hogy openSUSE 11.0 alól a Mediatomb nevű progival megosztott filmek hogyan mennek: mennek frankón :C.

Magához a megosztáshoz nem kell erős hardver, mert csak a hálózatra küld adatot. Kábé olyan, mint amikor hálózaton keresztül fájlt másolsz.

[ Szerkesztve ]

(#4845) cilo9 válasza BaliJack (#4844) üzenetére


cilo9
aktív tag

Talán kezdem kapizsgálni, még elég láma vagyok a témában, kérdeznék párat.
Ha jól értettem letöltöm az adott filmet, átkonvertálom a megfelelő formába (mpeg, avi) és wifin keresztül megosztom, media centerrel. Itt lenne egy kérdésem: leírnád ezt a wifin keresztüli megosztást hogy kell csinálni, XP-n?

Illetve a következő módozat is működik? Egy külső vinyóra teszem az átkonvertált videó fájlt, és a vinyót bedugom a PS3-ba, majd onnan indítom a lejátszást. (ebben az esetben ha jól nézegettem FAT32-re kell formázni a külső vinyót, ami ugye másolásnál méretbeli határt szab, de lehet két vagy több fájlként rámásolni és a PS3-ban ki lehet választani, hogy játsza le egymás után a videó fájlokat).

Üdv, Cilo

(#4846) BaliJack válasza cilo9 (#4845) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Második bekezdésre: igen, így van ahogyan leírtad.

Elsőre: ha van Media Player 11-esed(WMP11), akkor ott van egy olyan, hogy Médiatár. Ennek a beállításainál lehet megadni, hogy az ott szereplő, a MP11 által a médiatárba felvett videókat, képeket, zenéket ossza meg a hálózaton keresztül. A médiatárba való felvételhez bármilyen, a gépeden levő könyvtárat megadhatsz.
Amint ez megvan, akkor a PS3 (elvileg) egyből érzékeli, hogy van a hálózatban egy media server. Abban már tudod tallózni/böngészni a fájlokat.
Ha nem talált, akkor először kerestessél vele: "Search for media servers" paranccsal. Ha ilyenkor sincsen semmi, akkor a WMP11-es beállításait kell megnézni még egyszer, esetleg a hálózati beállításokat.

Ha nincsen WMP11-es, akkor van egy másik progi: TVersity. Ingyenes, feltelepíted, könyvtárakat megadod, majd megjelenik a PS3-on az összes általad megadott könyvtár.

Szerk.: Ha nem probléma az angol, akkor itt egy lépésről-lépésre leírás a TVersity-hez.

Jó szórakozást! :)

[ Szerkesztve ]

(#4847) cilo9 válasza BaliJack (#4846) üzenetére


cilo9
aktív tag

Értem! Megnézem, a TVersity-t is.
Akkor ha sikerül a dolog, akkor az első változat lesz, azt hiszem, talán ez a legolcsóbb változat egyelőre.

Még egy kérdés: a media server abban az esetben is látni fogja, ha nem Wifin, hanem kábelen csatlakozok a routerre. (vagy most itt is benéztem valamit és a a PS3-laptopot közvetlenül össze kell kötnöm. Elnézést az idióta kérdésekért, de hálozat témában sem vagyok járatos.)

Üdv, Cilo

(#4848) cilo9 válasza BaliJack (#4846) üzenetére


cilo9
aktív tag

A media szerveres része megoldódott, sikerült! Köszönöm szépen a segítséget! :R
Már csak a HD-s film lejátszását kell kipróbálnom, a zene hallgatés mükszik!

Üdv, Cilo

(#4849) spacer válasza fanofmanu (#4837) üzenetére


spacer
aktív tag

Kipróbáltam működik is, csak nem tudom konfigolni. pl. ha jobbra akarok menni, akkor lő ha lőni akarok, akkor passzol, szóval nem az igazi. :( Pes09-ről van szó...

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#4850) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Ma sikerült kipróbálnom az MGS4-et egy full hd tv-n. Fantasztikusan szép és a hangok is odabaszósak. A Haze is jóféle.

Viszont a kontroller nekem továbbra is kényelmetlen, hiába DS3, hiába lett nehezebb, az én kezemhez kicsi és túl könnyű.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.