Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) ViZion válasza Suineg (#800) üzenetére


ViZion
félisten

ha nem volt átadva neki HW (pl. cpu), akkor ott lehet VM-et is visszaállítani, működnie kell. De a HA a saját mentéséből is összerakja magát, ha úgy alakul.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#802) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Sziasztok,
Még új vagyok a Proxmax témában, így bocsi ha láma kérdéseim lennének.

Server telepítve, frissítve, fut, és működik.
Home Assistant is fut VM-ben.

A kérdésem az lenne, hogy az VMware vCenter Converter-el fizikai gépet lementettem virtuális gépnek.
Ezt hogy tudom telepíteni, futtatni.. stb.

Köszi a segítséget :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#803) Suineg válasza ViZion (#801) üzenetére


Suineg
senior tag

De nekem már a clonezillaban a meglévő proxmox kimentésekor megjön a hibaüzenet. A másik ssd-re rátöltéssel még nem is fog,lalkoztam... Ezért nem értem abszolút, hogy mi a bibije.

(#804) ViZion válasza Suineg (#803) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, hogy image-t csinálnál? Az mindegy, a loop ott van. disk-disk csináltam, jó lett.

Vanessza: Hááát, nem ismerem azt a programot, keresni kell. [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#805) IRO21 válasza VANESSZA1 (#802) üzenetére


IRO21
aktív tag

Ezt nézd át:
Migration of servers to Proxmox VE

Én eddig egyetlen letöltött ESXi imaget (GNS3) importáltam, azzal nem volt gond.

(#806) tasiadam válasza IRO21 (#805) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Szoljatok ram, hogy ez is menjen az osszefoglaloba

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#807) VANESSZA1 válasza IRO21 (#805) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ezaz amire gondoltam. Köszi :R

Még egy kérdés merült fel bennem.
Beállítottam egy Transmission-t innen.
Van egy WD purple HDD-m amire szeretném letölteni a cuccot.
Hogy tudom hozzá adni, és mit kell beállítani? USB-n külső meghajtó lenne.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#808) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Updateltem a leírásokat. 2 dolog érdekelne még.
1: lehet-e PiMox-ot Proxmox clusterbe léptetni
2: VPN-en keresztül műxik-e a cluster

Ha valakinek van bármelyikkel tapasztalata, szivesen fogadom

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#809) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Jon egy uj gep a NUC helyere. Kivancsi leszek, 6 wattos pentium mennyire lesz hasznalhato.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#810) ViZion válasza tasiadam (#809) üzenetére


ViZion
félisten

Csábítóak a kis gépek... de én szkeptikus vagyok.
6 W Penya Goldok nem csak laptopokban vannak?

HA-ra azt írták, elpöntyög Rpi 1 GB rammal. Lehet, de most ~4 GB-t foglal, nem tudom, mire. OPNsense is menne Rpi-n... szuper.
OMV is menne Rpi-n, de most ahhoz képest kvázi végtelen erőforrása van, a felülete viszont fagyogat, ha komolyabb lemezműveleteknél azt is használnám.

Szal. a valahogy működik vs. "folyékonyan" működik között van pár fokozat, kinek mi a megfelelő, árban mi fér bele, stb.

Pi Zero W Kodi player egyelőre a wifi tényleg korlátozza (valahol felhívták rá a figyelmem), még agyalok, h 2000+posta USB-LAN adapter, vagy inkább rögtön Rpi 3B legyen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#811) tasiadam válasza ViZion (#810) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

OMV nálam pi1-en borzalmasan rossz volt, többre megy az ember egy sima samba-val, mint azzal.

N3700 van a thinkcentre-ben, 4 maggal, 2.6 vagy mennyi ghz boost, de all core 2.4ghz. Azt néztem, hogy a jellyfin-en kívül más nem igazán CPU intenzív, úgyhogy remélhetőleg el fogja vinni ezeket a passzív LXC és VM-eket. Majd idővel teszek mellé egy i3 vagy i5-ös gépet, ha mégis kell mellé az erő, mert újra rámjön és tanulnék. 128gb SATA M.2-re megy a Proxmox, a WD RED-re meg ugyam úgy külön a jelenlegi torrent gép. Viszont ha clusterbe lesznek, akkor meg fogja enni az SSD-t, ha olcsót veszek, emiatt samsung 860 evo-ra vadászom. Vagy egy 1.2TB-s intel DC SSD-t, ami sima 2.5".

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#812) Patice válasza ViZion (#810) üzenetére


Patice
nagyúr

A legújabb 6W-os N100-as Intel procik, amik az Atomok utódjainak tekinthetünk számítási teljesítményben ott vannak, mint a 7-8 Gen 35W-os T-s i5-ök. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#813) tasiadam válasza Patice (#812) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Meg jobb a 4 magos belőle, mint a i5 6400, legalábbis 1 szinten van, csak az egyik 65w, másik alig több, mint 6.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#814) ViZion válasza Patice (#812) üzenetére


ViZion
félisten

ezek? Jónak tűnnek, de ezek csal laptop/tablet gépekben lesznek, nem? Lesz ezekkel integrált ITX deszka is? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#815) tasiadam válasza ViZion (#814) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Van i3 N is, az 8 e magos. olyan asszem van

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#816) ViZion


ViZion
félisten

Más, talán off, de úgy gondolom Ti ismerhetitek ezeket...
A proxmox helper scriptben vannak: Umbrel, CasaOS, stb...
A docker és a Podman az világos, Kubernetesről olvastam, nem érint. De ez a kettő, ezek csak Docker frontendek, vagy miben több? Mert ha csak egy Docker menű 'oszt annyi, akkor sok értelme nincs, de úgy olvasom, h ezek a cloud dolgokat is kiváltják. Kérdés, h úgy történik-e ez, hogy docker és telepítsd az owncloud-ot, vagy más?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#817) ViZion válasza ViZion (#816) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, gyors rápróbáltam, mindkettő ilyen docker-frontend féle, tipikusan next-next-finish usereknek. UI-n nem találtam meg pl. IP beállításokat... CasaOS jobbnak tűnik, de így sok mindenhez terminál kell, ha a netet nem engedi konfigolni, tehát inkább hátrány, mint előny ez. Amúgy jópofa, ha másnak telepíteni kellene, akkor lehet ajánlani, sokmindent nem lehet elkefélni ezeken... ohh, CasaOS megtalálta a meghajtókat és az USB-t, viszont mindent formázva akarna csatolni. Mi ez az új divat? SoXor belefutok.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#818) Patice válasza ViZion (#814) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, ezekre gondoltam.
Jelent meg már NUC méretű egybegép Asustól, meg Asrock két alaplapot is megmutatott már.
Egy mATX és egy ITX méretűt.
Utóbbi DC tápos is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#819) ViZion válasza Patice (#818) üzenetére


ViZion
félisten

Gondolom egy vese lehet az ára... de bizony akkor KÖLL ;]
...neeem, rpi zero W-t vettem, lehet 3B+ is veszek, tovább nem herdálok. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#820) tasiadam válasza ViZion (#819) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Jobban járnánk igen, ha lenne ilyen e magos ksi gép, akár itx, vagy thinkcentre, dell mini, vagy HP pro vagy elitdesk, de nincs (még). Pedig 2 nvme slot vagy 1 nvme + 1 darab 2.5", 32gb ram meg gigabit jöhetne.
De tudod mi a legrosszabb? valszeg ez 1 szép álom.

Am itt van egy NUC

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#821) ViZion válasza tasiadam (#820) üzenetére


ViZion
félisten

szép, 60k körül van ram és SSD nélkül. Majd HA-ról a feléért 2 év múlva ez jó vétel lesz. :DDDSzerencsére már azért vannak elég jó vasak -ha nem is 6 W fogyasztással egyelőre- elérhető áron.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#822) ViZion


ViZion
félisten

Újabb tapasztalat:
a szerver nem PC... ezt nem gondoltátok volna :D
Szal. Fstab ramdisk mountolás jó dolog. Wearing csökken, temp oda megy, mindenki boldog. DE. Asztali gépet azé' újraindítgatjuk, ramdisk ürül, bódottá...
Nah, a servert hetek óta nem indítottam újra, a temp disk megtelt, annyi. Minden működik, de: iso feltöltés és consol/terminál nem (SSH van). Más hibajelenséget nem tapasztaltam. Mezei reboot megoldotta. Kicsit növeltem a méretét, 10%-ra (1,6 GB), 'oszt meglátjuk.

Gondoltam, h beáldozom a régi SSD-t USB-n temp-nek, de ahogy olvasom, nem érdemes vele kínlódni, lassú lenne.

Közben volt még egy kis kalandom a HA-val, így a snapshot visszaállítást is kipróbáltam, működik!
(köszi PVE, :O köszi-köszi... van HA mentésem is, de nem akarom megtudni, h az pl. a dashboardot is helyreállítja-e...) :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#823) tasiadam válasza ViZion (#822) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Mi telik meg? Miert telik meg?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#824) ViZion válasza tasiadam (#823) üzenetére


ViZion
félisten

TMP-t ramdiskre raktam (fstab tmpfs), és mint kiderült, pl. ISO-t is úgy tölt fel, h előbb tempbe, majd utána írja ki lemezre. Erre nem elég az 1,6 GB temp mappa...
Elengedtem, majd figyelem, h változik-e az SSD állapota.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#825) ViZion


ViZion
félisten

Nah, ebben a videóban (~15 perctől) a polgár az LVM-thin-t törli, csak a root-ra pakol mindent. Ennek van értelme, jelentősége? Azt mondja, h az csak helyet foglal. Nekem 248 GB-re jön ki a Local + Thin, van 4 GB swap is a 256 GB SSD-n. Nem érteeem. :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#826) tasiadam válasza ViZion (#825) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Chuck :D asszem azért törli ki, mert kb fölös, csak by default van értelme.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#827) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Csak kell az a 8gb ram. 1-et megeszik a PVE 7.4

Am a 7.4-el bejön a dark theme PVE.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#828) ViZion válasza tasiadam (#826) üzenetére


ViZion
félisten

Megcsináltam, USB HDD-re move-oltam a leállított VM-eket UI alól, törlés UI-ból, majd root kiterjesztés, ahogy írta a videóban. Most másolom vissza. Annyit érdemes megjegyezni, h RAW formátumot kell választani, az a default. Összefoglalóba mehetne esetleg, h aki single drive, semmi kóc konfigot akar, annak telepítés után ezt érdemes meglépni.

Jah, van dark theme, nem kell külön letölteni, dícslretes. A help lehetne több, de azért neten sok infó fent van, eddig (lekopogom) sikerült smegoldást találni szinte mindenre (LVM résznél voltak bajok, hozzáteszem, h ezzel semmi tapasztalatom nincs, így keresni sem igazán tudtam jól).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#829) tasiadam válasza ViZion (#828) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

LVM kiterjesztés, hasonlók? Az meg inkább linux mélyvíz. Ugye a proxmox related kérdések kevesebben vannak, mint a linux. De ha szeretnéd az LVX extendet, akkor majd összeszedem a céges jegyzetem, valahol leírtam.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#830) ViZion válasza tasiadam (#829) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem az LVM-Thin-el volt bajom (rosszul írtam fentebb), most már tetszik a dolog.
Igen, nagyrészt linux dolgok, nem is annyira proxmox (így 1 géppel, 1 SSD-n még sejtésem sincs, h clusterekkel mennyi minden bánat lehet, de ez maradjon is így...) :)

HA VM megint elhunyt, szerencsétlen több reboot-ot kap, mint vmi amcsi sikerfilm...
Az EFI sérült, restore GUI alól hibát ad, mert LVM-Thin mentést akartam local-ra, 'oszt nem tetszett. Terminalból qmrestore /mnt/akármi --force true --storage local nem sikerült, elírtam az elérési utat... :W
Majd ekkor valamiért megint ráböktem UI-n a restore-ra és lefutott hiba nélkül. HA indul frissít ismét. HA-n belüli mentésem is van, szal. az sem pánik, ha nem sikerült volna újraéleszteni, de sikerült szerencsére.
Nézegettem, de elvileg csak EFI gépre lehet telepíteni a HA OS-t...

opnSense-nek nagy piros pont, hogy GDrive-ra is mentegeti magát. Macerás beállítani, nem is értem, h miért ennyire körülményesek, de működik. OMV-t meg lecserélem (ezért is megy a kavarás), azért nem kár. Ubuntu headless server + cockpit + docker megy fel, de erősen agyalok, h a Casa OS-t megnézem alaposabban.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#831) ViZion


ViZion
félisten

Windows VM szempontból nézi, de röviden itt van egy összefoglaló a választható HDD formátumokból: [link]
Most lemondtam a qcow2-ről a raw javára: elvileg ez a gyorsabb (nem mintha kellene mondjuk opnSense-nek), hátránya, hogy nincs snapshot (backup van, nekem elég), a HDD-nek szánt teljes területet lefoglalja, míg a qcow2-nél az csak egy maximum értéket jelent.

Kipróbálom, h mivel másabb. Igen, ilyen kipróbálom dolgok miatt még ma is tartom a heti Fedora telepítések intergalaktikus rekordját. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#832) tasiadam válasza ViZion (#831) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Kamatoztatod am valahol ezt a tudasod? En a proxmoxot abszolute nem, de a linuxot igen.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#833) ViZion válasza tasiadam (#832) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, egészen más területen dolgozom, a linux régi hobbi. Linux tudás mindig hasznos, sok helyen van azért. Anno szervizes koromban adatmentés, klónozás meg előtte a compiz-fusion behúzott :D Sokaknak telepítettem Linux Mint-et, régebbi vasra, meg ahol XP-t win7-et nem lehetett vagy nem volt idő megmenteni, de az adatok kellettek. Volt, aki halott laptoppal állított be este, másnap meg tárgyalás és a win megroggyant. Mivel nem szedte össze magát fixmbr és hasonlókra, így kapott pendrájvon live linuxot. Kevés volt, lecsukták... :DDD

Hálózatok érdekelnek, helyi rendszergazdának segítek néha, amúgy minden winfos nálunk és külsős cég intézi. Mémgyanúsan ganédomb a szerverluk (mert nem szoba, nem terem, csak egy LUK), Ő nem nyúlhat hozzá, akik jönnek, azok csak beokádnak mindent. Voda is epic volt: a rack tetejére rárakták a cuccukat, majd jövünk... de nem jönnek egy éve. Nem tudom, h örülnék vagy sírnék, ha ott rendet kellene rakni... :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#834) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Abszolute nem volt jo vasar ez a kis ThinkCentre. Vagy elrakom kesobbre, vagy eladom, csak konkretan a CPU olyan gyenge, hogy onerobol se viselne en jellyfint. Egyebkent masra teljesen jo. Inkabb megprobalom a NUC-ot healelni, masik usb-ethernet, vagy cronjobbal ujrainditani hajnalban. Bar 2 hete nincs baja.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#835) tasiadam válasza ViZion (#833) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Az ilyen kortermek rendebrakasa mindig jo moka, mert a szarbol konnyu itt varat epiteni. Kulon jo, ha pl cisco switchek vannak es redundans betap. En is fuztem at rackszekrenyt szepen. Minden szerver bal oldala generatorra megy, jobb oldala pedig egyik szunetmentes es a masik, felvaltva. Igy balanced a terheles. Ezek jo mokak :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#836) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Ez az lvm kiterjesztés érdekelne engem ugyanis van egy vm ami több mint 100gb

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#837) tasiadam válasza VANESSZA1 (#836) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

-extendeled a disket, pl csak átírod a méretét 100ról, nemtom, 200ra.
-parted
-beírod, hogy print, látod a partíciókat
-resizepart x -0 (x = a növelni kívánt partíció, a -0 pedig hogy végig extendelje)
-quit
-pvresize /dev/sd* (amelyik disket akarod, sda, sdb, stb)
-lvextend -r -l +100%FREE /dev/(LVM neve, ubuntunál ez dev/bionic64-vg/root)

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#838) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

No. A 7.4-re tértem át a 7.3-ról, és 18 meg 20.04 LTS-ről 22LTS-re, idle 5-6%-ról lement 0.5-1%-ra a CPU használat ugyan azon VM-ek mellett.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#839) Fuser és Tsa

Sziasztok,

van egy kis gondom a proxmox-szal.Egy HP 800 G4 DM-en fut (16G RAM, i5-8500) és Home Assistant-t szeretnék rá tenni.
Elég sok anyag van róla a neten, itt egy a HA community oldalon.
Csak nálam nem működik.
Beírom/illesztem a
bash -c "$(wget -qLO - https://github.com/tteck/Proxmox/raw/main/misc/post-pve-install.sh)"
parancsot és egyszerűen semmit nem csinál, még hibát sem jelez.
Mit csinálok rosszul?

(#840) ViZion válasza Fuser és Tsa (#839) üzenetére


ViZion
félisten

Semmit, nálam sem működött a helper script-es dolog...
A "hagyományos" telepítéssel OK.
Első lépés, HA oldaláról letöltött ISO-t, a local-ba fel kell töltened.
Új VM létrehoz, EFI legyen, arra figyelj. Itt vannak a beállításaim, lehet neki kevesebb tárhelyet is adni, 15-20 GB elég (bővíteni lehet könnyen).

Majd elindítod és telepíted, mint egy asztali gépet. YT van részletesebb videó is róla, ha esetleg így kevés az infó.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#841) Fuser és Tsa válasza ViZion (#840) üzenetére

köszönöm :R

csak gondoltam, hátha elcsesztem valamit és addig nem akartam variálni.
mert ha most átlapátolom a rendszert, akkor utána már nem szeretném előlről kezdeni.
az a furcsa, hogy amik itt a topic elején vannak parancsok, azok működnek.
erre meg semmit nem csinál, még csak nem is gondolkodik, azonnal jön a következő prompt.

(#842) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Infókérés miatt érkeztem ebbe a topciba, mert picit bizonytalan vagyok mi tévő legyek.
2 épített NAS-om volt, melyek közül 1-et eladtam, 1 még maradt "játszós gépnek", amiből most alkotnék.
Régi felállás ez volt:
1. Fő NAS: Asrock J5040-ITX+16GB ram + SSD rendszernek + 1-2 WD Purple HDD
Openmediavault 6 futott rajta, Smb megosztás, szokásos feladatok + 10-20 docker konténer pl: qbittorrent, plex, dozzle, tautulli, nextcloud, stb
2. NAS: Asrock J4105-ITX +16GBram +1 HDD
Xpenology futto rajta, Backup gép, melyre az OMV-s fontos adatokat mentettem backupnak + Syno Photo-s melyet ahsználtam.

Új felállás:
Fő NAS: Synology DS423+ , 18GB ram, 3x6TB WD Purple + 1 kötet Samsung PM883-as 500GB SSD a VM és progrmoknak.
Itt most a 2 NAS fontos részeit egybegyúrtam, szinte feleslegessé vált a NAS, viszont az érdekelne, hogy merre menjek el , mert kellene Backup NAS ami atombiztos, és valszeg lokalizáció miatt nem itthon tartanám, hanem elvinném más rokonhoz, hogy az adatokat máshova szintonizálja, ne 1 légtérbe itthon.
pár kérdésem az lenne:
- Proxmox-hoz 1 SSD + 3 HDD mellé Asrock J5040-itx Proxmox + Xpenologyra mennyire ajánlott?
- Asrock J5040-ITX helyett pici plussz költséggel 8500T + ITX lapra tudnék váltani. Megérné vajon?
- Esetleg N5905/N5105/J6XXX/N100/N105 NUC + ha van 2 db NVME slot SSD/HDD-nek akkor jobban jövök ki? => Beelink NUC

Mostani HW ami játszós gépnek menne : Asrock J5040-ITX+16GB ram + WD Purple 4-2-2-TB + Samsung EVo 860 500GB SSD (rendszernek)+ Fractal Design Node 304 + Be Quiet 350W gold táp.
Ebből egy sima alacsony fogyasztású NUC + SSDk simán kijönnének ha csak backup képe és Proxmox + Xpenology+ más konténerek/LXC-k(vagy micsodák)

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#843) tasiadam válasza Fuser és Tsa (#839) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Kulon wget, letoltod es ugy futtatod?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#844) Patice válasza stigma (#842) üzenetére


Patice
nagyúr

Veszel egy második Syno NAS-t és így lesz a legegyszerűbb a kettő összekötése.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#845) tasiadam válasza stigma (#842) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Udv

Mi a gepek fo hasznalata? Hany szazalekon porog a CPU? Mennyire irtozol a cloudtol?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#846) stigma válasza Patice (#844) üzenetére


stigma
addikt

#844Patice
Köszi, lehet az lesz, valami újabb ARM-es Modell vagy régebbi DS220, ami Intel Chippes.

#845tasiadam: Hát ez az amit most nem tudok megmondani. Gyerkődök születése miatt 1 hónap alatt tudtam a 2 NAS-t felszámolni és az újat beüzemelni , ami kb 2 nap lenne normál esetben :DDD

Most a Fő NAS kb 50%-ig szerintem le van terhelve (J4125-ös lap van benne), mostani J5040 ugye gyorsabb, de kb 4 hete a régi gépházban áll, és nincs rajta rendszer.

J5040 Backup gép lenne, kérdés az, hogy Proxmox esetében 1 db Xpenology és mondjuk 1 VM-et még ha kell elbírna? Lehet Adguard és 1-2 dolgot másik konténerbe átszerveznék ide.

Proxmox-ot azért erőltetném, mert Xpenology esetén van pendrive-os változat is, ami működik, de ha a frissítést elcseszem nincs rendszerem alatta, Proxmox-nál meg ez a probléma nem lenne.

Bocs, hogy csapongok és furákat kérdezek, de még nem volt soha Proxmox-om, illetve ha ez lenne a megoldás, kb 1-2 hét lenne mire a konfigurálást megvalósítom, annyira sok időm van :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#847) ViZion válasza stigma (#842) üzenetére


ViZion
félisten

Szia! Szerintem:
- távoli backupra elég az Asrock, a hálózat fogja korlátozni
- Duplicati-t még nézd meg, ami tényleg fontos, azt cloud-ba menti, kicsi, kódolt csomagokban.
- játszós gépet nem értem az utolsó bekezdésben, a NUC-ba mennyi SATA csati van a HDD-nek? Szerintem ez határozza meg a HW-t, mert én az ilyen USB-HDD dolgokat annyira nem lájkolom, de nincs vele hosszabb tapasztalatom.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#848) tasiadam válasza ViZion (#847) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Használhat akár onedrivet is, amelynek átadja a samba-t pl, vagy bármi egyebet, és az szépen feltöltögeti cloudba, viszont ez édes kevés, mert 1tb asszem 1 főre, és minden további tárhely plusz pénz.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#849) Patice válasza stigma (#846) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezért írtam a második Syno-t, nekem 4 gyerekem van.
Kész megoldás kell, kattingatós, gyors.
Ezt épített géppel nem tudod gyorsan megcsinálni sajnos. Tapasztalatból írom.
Nekem is van egy DS923+ (Budapesten) és a szüleimnél, vidéken egy DS220j. Nálam Digi optika 1000/300, szüleimnél 1000/1000 T-kom optika.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#850) tasiadam válasza stigma (#846) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Ezek ugye nem 1 bika CPU-k, emiatt 1 magot felezhetsz is az AdGuardnak. Ugye itt CPU timet felezel és nem nyers erőt, szóval ha 50% CPU-t, 512mb ram és 8gb disket adsz az AdGuardnak, nem fogod érezni a meglétüket. 50%-on mennek nálam is, meg 25%on néha, és 1ms a response time.
Marad kb 3 és egy fél magnyi cpu time. Eből 2 magot átadsz az xpenology-nak, és szerintem kéz csók, meg mondjuk 4gm ramot, vagy 8-at. Régen is elmentek 2 meg 1 atom maggal a NAS-ok, és úgyis a gigabit lesz a karcsú, nem a CPU.
Az a gép legyen erősebb, amelyiken futni fognak a containerek, amelyik csak backupol, neki kb mindegy.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.