Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) ViZion válasza ozveo (#2000) üzenetére


ViZion
félisten

Mentésed legyen, de problémamentes. Linux ismeretek ha vannak vmi szinten, akkor arra szükség lehet, nálam voltak olyan repok (én adtam hozzá), amit kézzel kellett átírni, kiguglizható az is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2002) amargo válasza ozveo (#2000) üzenetére


amargo
addikt

Nálam teljesen probléma mentes volt.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2003) nerozol


nerozol
tag

Sziasztok sikeresen beállítottam a proxmox servert egy Dell optiplex SFF gépen. szeretnék kialakítani egy olyan NAS szervert, ahol 2 lemez RAID1-ben megy. Most van egy problémám ezzel miszerint a gépbe már sajnos nem fér merevlemez. A kérdésem az, ha én egy DAS-al oldom meg a problémát, nevezetesen egy QNAP TR-002-vel az mennyire jó megoldás? Működhet-e úgy hogy egy TRUENAS vagy Xpenology DSM rendszernek én ezt adom meg mint merevlemez és mivel ezen a QNAP TR-002 lehet Individual Mode-ba kapcsolni, majd szoftweres raiddel konfigurálni a NAS rendszeren belül? Mennyire működőképesek ezek? Vagy oldjam meg inkább két külön USB-s merevlemezzel hagyjam a DAS-t?

(#2004) Istv@n


Istv@n
aktív tag

Sziasztok!
Egy amatőr kérdésem lenne proxmoxal kapcsolatban. Feltelepítettem a pve-t egy telepítéskor létrehozott zfs tükörre. A storage-ek között viszont kettő storage látszik. Az egyik típusa zfs, a másik pedig directory.
Ez így rendben van alapból? Csak mert 480GB-os a 'local-zfs' kötet, illetve a 'local' nevű directory típusút is 477GB-nek hozza. A fizikai tükrözött kötet pedig 2db 500GB-s ssd-ből áll.

(#2005) ViZion válasza Istv@n (#2004) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Bocs, korábban nem tudtam írni, pedig láttam. Ami fontos, h a Proxmoxnak jó a dokumentációja, sok helyen van Help gomb, tényleg segít. Angol tudás kell kicsi, de nem vészes. Röviden a directory-t Te hozod létre valahol, datacenter/storage alatt. Lehet egy komplett SSD, HDD, vagy csak egy könyvtár valahol. Itt adod meg azt is, h mit lehet rá pakolni: ISO, mentések, VM-ek, stb... Ez az én nézetemben (nagyon átlag user, nem céges környezet, ott biztos mást jelent) egy 1segítség, h nem kell path-al bajlódni, van egy shortcut az adott helyhez, megjelenik bal oldalt a storage alatt, követhető a mérete, stb.
Pl. a mentéseket tök egyszerű ezzel ellenőrizni: külső HDD egy directory, oda ment, nem kell CLI-ben keresni, csak a storage alatt látni minden adatot.
ZFS-t én nem használok. Angolul rákeresve itt egy korrekt válasz: [link] mondom, h rengeteg infó van, nagy ritka, ha valamire nem találni releváns infót.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2006) tasiadam válasza nerozol (#2003) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Üdv

Én nem próbáltam az USB passthrut hdd-vel, de pendrive röhögve működött, szóval ha áttudod adni a HDD-ket a VM-nek, akkor menni fog.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2007) ViZion


ViZion
félisten

Kérdésem is van... :DDD Mennyire szereti a Proxmox a procicserét?
i5-3470T van, gondoltam tényleges 4 magosra, néha kellene több kraft (gyerekek minecraft, plex). Csak opnsense van host CPU-ra állítva, a többinek a default van. Ezen változtassak? Mire lehet (nem fizikailag, hanem a PVE szempontjából)/érdemes ezt cserélni?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2008) tasiadam válasza ViZion (#2007) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

nekem röhögve ment az i3 után az i7.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2009) ViZion válasza tasiadam (#2008) üzenetére


ViZion
félisten

:R Nézegetem, h mit lehetne...
Xeon E3-1220 v2 és 3350P is van olcsón, de nincs GPU, külön kari nem fér el. Mentésekhez kell...
3770 még most is mintha aranyból lenne, nem kell ilyen erős, de nah... meglepődtem.
Valami i5-3550/3570T vagy S ha lenne ócón... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2010) Istv@n válasza ViZion (#2005) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Szia!
Köszi szépen!

(#2011) szpeti40 válasza ViZion (#2007) üzenetére


szpeti40
addikt

Én sima debian alatt cseréltem amd-ről intelre, azt is simán elviselte. Szerintem nem lesz gond nálad.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2012) ViZion válasza szpeti40 (#2011) üzenetére


ViZion
félisten

wowww... :R pedig az nem kis váltás.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2013) ViZion


ViZion
félisten

i5-3570K lenne még ócón... tudom, h K-nak itt nem veszem hasznát, ebben nincs Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d), a jelenlegiben van (VT-x is). Hiányozna ez? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2014) szpeti40 válasza ViZion (#2013) üzenetére


szpeti40
addikt

"Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)"

Ez a technológia lehetővé teszi a virtualizált környezetekben futó szoftverek számára, hogy közvetlen hozzáférést kapjanak a fizikai hardvereszközökhöz, például a hálózati kártyákhoz, tárolókhoz és más perifériákhoz, anélkül, hogy az operációs rendszer vagy a hypervisor közbeavatkozna. Szerintem tuti fájna ha nem lenne.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2015) ViZion válasza szpeti40 (#2014) üzenetére


ViZion
félisten

:R eeehhh, akkor erre figyelek majd. Xeon van ócón... németben. 53 Eur lenne futárral az e3-1245 v2... itthon 3470 és 3550 is van 5k alatt, lehet ennyit fejlesztek csak.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2016) tasiadam válasza ViZion (#2013) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

1220l v2 5e ft, igaz 2 szál 4 magvas, de elég jó a boostja. Am indokolja bármi, hogy upgradelj? Én is mentem, mint az ökör a 4 mag 8 szálra, közbe meg 2% loadom sincs.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2017) szpeti40 válasza ViZion (#2015) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem Xeon E3-1240 v2 van, kb csak unatkozik, ~10-15% körül van a kihasználtság kb 6 futó vm-el.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2018) ViZion válasza tasiadam (#2016) üzenetére


ViZion
félisten

Néha a minecraft server és a plex, de nem vagyok meggyőződve,h a proci megoldja a f@s MC modok okozta bánatot... A mostani is 2/4, már a 4/4 is jobb sztem, a HT nem mindenhol ér 1 fizikai magot. Nagy upgrade-ről nincs szó, 5-8k körül lenne proci.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2019) tasiadam válasza ViZion (#2018) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

A HT csak a loadban és a CPU timeban segítene. Azaz nem 1 magnak kell verekedni 50-50% CPU timeban, hanem 1 mag 1-1 threadjét kapják meg 100-100%-ban, és ha az egyik process csak 20%-ban terheli a threader, akkor a másik thread viheti a többi resourcet. Ez sajna nem ESXi. Tegnap deployoltam xPenology-t, és adtam át 4 threadet a VM-nek, az meg elosztott 2 mag 4 threadjét 8 vCPU-ra. :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2020) ViZion


ViZion
félisten

Felmerült egy érdekes kérdés... spéci mérőgép, olyan HW-vel, amit még Noé mentett meg a bárkán...
A mérő cuccok egy PCI kártyán kapcsolódnak a régi win XP-hez. Alaplap meghalt... venni csak arany áron lehet már, használtan. Elmélet, h egy újabb lap, amin van PCI és passthrough a VM-nek... Lehetne egy ilyen gépet virtualizálni? Vajon működne? Csinált valaki már ilyen "retrofit"-et? Nyilván új mérőgép nem opció... :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2021) tasiadam válasza ViZion (#2020) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

használt alaplap? pár ezer ft. Amúgy a PCI megléte a drága, és az XP-t nehezen tudod virtualizálni.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2022) ViZion válasza tasiadam (#2021) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, sajnos nem pár ezer, hanem ez 170 EUR-tól van a használt. De vettünk már alaplapot 800 EUR-ért is... :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2023) tasiadam válasza ViZion (#2022) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

úgy értem, a PCI kell nektek, vagy muszáj ilyen lapnak lennie valami miatt? MErt ha csak a PCI kell, akkor integrált proxis atom gép ddr2-vel nem drága. De ha kötelező, akkor nem tudod virtualizálni, mert az kb ugyan olyan, mintha másik gépen menne fizikailag

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2024) amargo válasza ViZion (#2022) üzenetére


amargo
addikt

Ne idegesítsél fel :D , 2 éve adtam le elektromos hulladékként legalább 3 ilyen/hasonló lapot + 2 még régebbit :B bár azt láttam, hogy még földet se értek a dobozok és már kinyíltak. Pont ezért tartogattam 15+ évig, hogy majd jó lesz valamire, max eladom..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2025) ViZion válasza tasiadam (#2023) üzenetére


ViZion
félisten

Az a baj, h a gyártó nem fogja az SW-t átrakni új alaplapra, hanem beszámítja ezt és vehetünk "ócón" újat. Ezt szeretné a vezetőség megkerülni. Mentésekből az XP és a mérőprogi helyreállítható, annyi. Újratelepíteni nem tudjuk.
amargo: ehh, így szokott ez lenni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2026) tasiadam válasza ViZion (#2025) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Láttam már bios checkhez égetett hardvert, de ha az alatta lévő szoftver a lényeg, akkor a hardver mindegy mi. De ha nem menne más lappal, akkor virtualizálva sem.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2027) ViZion válasza tasiadam (#2026) üzenetére


ViZion
félisten

A mentett XP nem hiszem, h feléledne más vason. De majd megpróbáljuk. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2028) tasiadam válasza ViZion (#2027) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Próbáltam XP-t csinálni proxmox alatt, de mindenre ish isztizett a jószág, ugye driver, adj át neki cd romot, más a vga, más az usb, a cpu, mindenből specifikus kell, túl új volt a proxmox, aztán feladtam, pedig röhögtem, mi kevés igénye van

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2029) Chal válasza ViZion (#2012) üzenetére


Chal
addikt

Amióta létezik Linux, hw független, mivel nincs registry, meg az adott vashoz az install során telepített szelektált driverek. Minden install minden drivert (kernel modult), és az összes cpu mikrokódot, firmwaret tartalmazza. Sajnos ezért van manapság az is, hogy egyre híznak a minimal install méretek is. Ez egyébként nem egy csoda feature, hanem szimplán csak nagyon bonyolult lenne egy olyan install metódust kialakítani mint Windows esetén, ilyesmibe egyik disztribúció se tesz energiát, kapsz mindent, ha akarod, ha nem. Ilyen esetekben persze lehet ennek örülni, máskor meg szomorkodni, mikor azt látod, hogy egy Ubuntu minimal server install 800 csomagot tesz fel, meg 2 GiB a /lib/modules mérete.

[ Szerkesztve ]

(#2030) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok,

minekután minden össze esküdött ellenem úgy gondoltam egyesíteném a gépeimet.

Jelenleg van egy NAS-om (xpenology) külön fizikai gépként fut. van benne egy 2 és egy 4tb.-os vinyó. ebből a 4tb.-os az SAS innentől csak raidvezérlővel műxik.

Szereztem egy Dell R510 es gépet amiben van gyakorlatilag fel tudok a gyári spec maximumig fullozni. jelenleg 2 xeon 5540 van benne meg 16g ram ha jól emlékszem.

Szerintetek elegendő lenne a következőkre?

NAS (xpenology)
plex (in xpenology)
------------idáig------------
a 4tb-os vinyon van minden
satisfactory szerver (külön linux 22.04 LTS) ennek inkább ram és proci kell 4mag 16g ram
xponology kamera szerver. 1-2 kamerával. (ez utóbbit külön xpeno ként futtatnám) neki pedig a maradék.

HDD tekintetében:
-1x 4tb SAS RAID 0
-1x 2tb Sata RAID 0
proxmoxnak 2x250gb velociraptor RAID1 be.
és mivel sok van belőle itthon 6x500gb WD blue vinyó összerakva RAID6 ba.
gyakorlatilag így swapbe menne 6+2 HDD. és lenne még 4 üres swap ha bővülni kéne.
a 2x250gb meg a belső swapba menne.

mielőtt nagyon beleélném magam hogy ez milyen jó lesz így jó lesz így? :D

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#2031) tasiadam válasza MasterHUn (#2030) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

a szatisznak nem gyors és erős CPU kell, azaz magas IPC?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2032) MasterHUn válasza tasiadam (#2031) üzenetére


MasterHUn
senior tag

System requirements
ProcessorRecent (comparable to the i5-3570 [Intel] or Ryzen 5 3600 [AMD] or better) x86/64 (AMD/Intel) processor. No 32 bit or ARM support. The server favours higher single-core performance over multiple cores.

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#2033) ANOka válasza MasterHUn (#2030) üzenetére


ANOka
őstag

Az op. rendszerek rendszer partícióit inkább SSD-re raknám. Nem baj, ha az csak SATA.

(#2034) MasterHUn válasza ANOka (#2033) üzenetére


MasterHUn
senior tag

azért gondoltam a 2 raptorra, mert egyébként a világból kimennek :) ráadásul nincs is sok bennük. ahhoz képest amikori gyártások, de hallgatok rád(tok). 2x120 vagy 3x120(és akkor RAID 5) :))

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#2035) tasiadam válasza MasterHUn (#2032) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

No de a nehalem se nem erős se nem gyors :D CSerébe sokat eszik. megpróbálhatod, de szerintem egy i3 skylake rommá verné telesítményben

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2036) amargo válasza MasterHUn (#2034) üzenetére


amargo
addikt

Nekem is raptor-on van maga a proxmox, semmi más nincs rajta. Nem érzem eddig a hátrányát.
Van 2db 80GB disk-em, bármikor tudom cserélni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2037) ozveo válasza MasterHUn (#2030) üzenetére


ozveo
tag

Ezt mind 7x24 -be üzemeltetnéd? érdekelne hogy mennyi zabál.

(#2038) MasterHUn válasza ozveo (#2037) üzenetére


MasterHUn
senior tag

szerveres topicba számolgattuk, kb 300W.

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#2039) tasiadam válasza MasterHUn (#2038) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

akkor gondolom az aláírásod onnan van :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2040) szpeti40 válasza MasterHUn (#2038) üzenetére


szpeti40
addikt

Miért kell neked ekkora erőforrás? Vagy csak pont ez van otthon?
Amiket írtál szerintem fele/negyed ennyire erős gépen is elmenne.
Mondjuk pl egy játék szerver sokat tud zabálni.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2041) MasterHUn válasza szpeti40 (#2040) üzenetére


MasterHUn
senior tag

ez van pont otthon. :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#2042) code1005


code1005
senior tag

egy LXC kontéremen szerettem volna egy backupot csinálni de nem igazán csinált semmi így megszakítottam.
Kikapcsolni leállítani nem tudom a konténert.
Ez a konkrét hiba: can't lock file '/run/lock/lxc/pve-config-103.lock' - got timeout (500)

Próbáltam törölni a lock fájlt, de visszateszi és nem segít rajta.
A Proxmox GUI-ban, lent a Task-oknál úgy látom a backup még mindig fut.

Nem szeretném az egész node-ot újra indítani. Lehet ezzel valamit kezdeni?

plata o plomo

(#2043) tasiadam válasza code1005 (#2042) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

mivel akartad lelőni a processt?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2044) code1005 válasza tasiadam (#2043) üzenetére


code1005
senior tag

A GUI felületen kattintottam a mégse gombra.

plata o plomo

(#2045) tasiadam válasza code1005 (#2044) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

tedd fel a htop-ot a proxmoxra, és beírod, htop, majd kikeresed a processt és kill.
Próbáld meg így

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2046) code1005 válasza tasiadam (#2045) üzenetére


code1005
senior tag

Nincs ilyen processz...

plata o plomo

(#2047) code1005 válasza code1005 (#2046) üzenetére


code1005
senior tag

Kapott egy restartot a node, ez megoldotta.

plata o plomo

(#2048) ViZion válasza code1005 (#2042) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem is van olyan LXC, amit csak suspend-el vagy leállítva tud menteni.
A leállításra sokat kell várni, ha van egy beragadt folyamat. A mindent leállít az leállítja -a többi LXC-vel és VM-el együtt) 1-2 perc alatt. Rosszabb esetben teljes restart...
A lock file-os megoldást olvastam, de nekem sem működött. Mondjuk régi volt a bekjegyzés is, lehet ezért már nem is aktuális.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2049) code1005 válasza ViZion (#2048) üzenetére


code1005
senior tag

Egy van csak, a plex szerverem ami nem szereti a mentést, csak kikapcsolt állapotban. :)

plata o plomo

(#2050) amargo válasza tasiadam (#1363) üzenetére


amargo
addikt

végül csináltál otthon on-premises környezetet?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.