Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) ViZion válasza tasiadam (#848) üzenetére


ViZion
félisten

a Duplicati-hoz lehet több tárhelyet is adni (GDrive+onedrive+dropbox vagy akármi), így nagyobb a hely. De írtam is, h ami igazán fontos, csak azt, ennyi csillió TB-hez már nem egyszerű összelegózni, az biztos.
Ez itt részletesebb infó [link] , érdemes ránézni, nagyon okos program. Viszont ha a helyi helyreállító sql sérül... de láttam javítás lehetőséget ott is, csak nem próbáltam. Proxmox mentések vannak róla, remélem nem fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#852) tasiadam válasza ViZion (#851) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Hát ehhez a gcloudot, ott soktb a max és 1 főre is mehet, de ha már gcloudban van, minek tovább menteni? :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#853) ViZion válasza tasiadam (#852) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, itt titkosított blokkokat töltesz fel, nem látják, h mit.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#854) stigma válasza ViZion (#847) üzenetére


stigma
addikt

#847ViZion : Duplicati-t ismerem, ez pipa. Asrock-ot igen a hlózat fogja meg, nekem ez is bőségesen elég.
Játszós gépet azért írtam, bocs hogy nem voltam egyértelmű, hogy a jelenleg J5040-es lap + hardverekből most ,,játszadozhatom" milyen NAS OS legyen rajta => Proxmox, Xpenology vagy sima Xpeno akár, vagy más rendszer.

NUC-ban max NVME-s SSD van + 1 db Sata, ami 2,5-es HDD-t eszik meg.
Jelenleg a fontos adatok olyan 400-500GB, viszont mostantól lesznek csak igazán sok képeim/videoim a gyerekekről/nyaralásokról , ami miatt ez annyira nem tuti választás a NUC.

#850tasiadam: Köszi a részletes leírást, akkor ez is menne kb, viszont lehet nem Proxmox lesz a befutó.

#849Patice : Hát nálam sajnos picit rosszabb a felállás, mert Sógornál van 5/1Mbit kb, az kiesik. Szüleimnél van Digi (1000/300), de ott ilyen "zörgő és folyamatosan fogyasztó valamit" nem akartnak :DDD , de majd meggyőröm őket. Majd megnézem mit tudnak az új 2023-as ARM NAS-ok, mert szerintem sima szinkronizálásra bőven elegek lennének.

Gdrive-ot jó hogy mondjátok, mert az lehet van nekem még 3-4 évvel ezelőtt vettem valami korlátlan Gnevű tárhelyet innen apróról, viszont utánnaolvasok mi a helyzet vele és hogy még megvan e vagy sem, mert oda mehetne max titkosítva az adat Duplicati-val.

Köszi mindenkinek este még agyalok mi legyen, de a legfőbb válaszaimat megkaptam. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#855) amargo válasza Fuser és Tsa (#839) üzenetére


amargo
addikt

ennek így működnie kellene, kivéve, ha a bash-el van valami.
Töltsd le a fájlt és futtasd megfelelő jogokkal.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#856) Fuser és Tsa válasza amargo (#855) üzenetére

az mit jelent, hogy a "ha a bash-el van valami."?

Töltsd le a fájlt és futtasd megfelelő jogokkal.
ennyire nem vagyok expert...
ViZion kolléga tanácsa alapján feltettem simán, script nélkül.
most van folyamatban a biztonsági mentés feltöltése, aztán meglátjuk.
Egyedi IP-címet hogyan tudok neki adni?
ezt a vmbr0, vmbr1 dolgot nem vágom.
két bridge-t nem tudok adni a proxmox-nak ugyanazzal a gateway-jel.

(#857) ViZion válasza Fuser és Tsa (#856) üzenetére


ViZion
félisten

Amargo úgy érti, hogy a telepítő fájlt le lehet tölteni, majd helyben futtatni a telepítést (mint winDos-on egy exe-t). Ez is opció, valóban, de akkor már megoldódott.
vmbr-ek azok a virtuális hálókártyák. Mivel itt rengeteg VM is lehet, nem a fizikai portot rendeled hozzá, hanem azokból készített (vagy azok nélkül... rengeteg lehetőség van) virtuális portot kapnak a VM-ek.
A PVE-t (vagy aminek elnevezted, a Datacenter alatt) kijelölöd, középen network és látod, h melyik mit tartalmaz. YT videókat érdemes nézni (angol többnyire), sok van ezekről.
Egyedi IP-t vagy a HA-n belül, vagy routerben, vagy a PVE-ben a networknél tudsz adni.
Nem kell 2 gateway, nem fogsz 2 kanócot vinni a routerbe...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#858) Fuser és Tsa válasza ViZion (#857) üzenetére

köszönöm.

látom, már megint meg kell tanulnom egy csomó olyasmit, amit nem terveztem volna... :D

(#859) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Valrinek van CUPS vm?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#860) VANESSZA1 válasza Fuser és Tsa (#839) üzenetére


VANESSZA1
őstag

bash -c "$(wget -qLO - https://github.com/tteck/Proxmox/raw/main/vm/haos-vm.sh)"
Ezzel kell telepíteni és működik

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#861) Fuser és Tsa válasza VANESSZA1 (#860) üzenetére

köszi.

erre írtam, hogy semmit nem csinál rá.
sem a post-pve-install, sem ez.
csak ugrott a következő prompt és semmi.
se hiba, se más.

felraktam enélkül, még küzdök.

(#862) tasiadam válasza Fuser és Tsa (#861) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Es amit irtam, hogy a bash -c $ ( ... ) nelkul probalod?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#863) VANESSZA1 válasza Fuser és Tsa (#861) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szerintem nálad lesz valami.
Pár napja csináltam ezzel, tehát 100%, hogy működik
Van net?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#864) Fuser és Tsa válasza tasiadam (#862) üzenetére

próbáltam.
semmit sem csinál.
arra írtam, hogy ami a topikösszefoglalóban van systemctl kezdetű parancssort kipróbáltam, az meg működik

(#865) Fuser és Tsa válasza VANESSZA1 (#863) üzenetére

net van.

(#866) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
OMV ment, Casa OS jött, ez kezeli a dockereket. Nextcloud-ot nézegettem, de nem látom értelmét itthon egyelőre. Sulinak vége, a LAN-on kívüli megosztás őszig várja a sorsát.
Lokálisan Casa OS alatt, félig azt megkerülve samba bekonfigolva (Casa OS-nél alapból nincs lomtár, raktam egy rejtettet).

Egy probléma van egyelőre, a proxmox mentések. A Casa OS nagyocska, nem tudom menteni a pendrájvomra. A Casa OS-ben mountolt és passthrough átadott HDD-n az smb megosztásba tudom ezt menteni? Vagy a backup HDD-t a proxmoxhoz kellene csatolni? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#867) Longeye válasza ViZion (#866) üzenetére


Longeye
tag

Igen, SMB megosztásba tudod menteni, csak hozzá kell adni storage-ként a Datacenter-ben.

/* Egy lelkes kontár */

(#868) ViZion válasza Longeye (#867) üzenetére


ViZion
félisten

Ezt tudom. Azt nem tudom, hogy az probléma-e neki, hogy amúgy az SMB server az azon a VM-en van, amit mentene.
Ez nekem kicsit olyan, mintha azt a lapot fénymásolnám, amire írok. Mondkjuk csak a VM lenne mentve, a csatolt smb HDD nem. :U
Kipróbálom, max hibát dob :(((

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#869) Longeye válasza ViZion (#868) üzenetére


Longeye
tag

Szerintem nem szerk.:probléma. Csinál egy snapshot-ot egy időpillanatról és azt lementi. A mentés már egy másik időpillanatban történik.
Szerk.: Tehát a mentés nem fogja tartalmazni a mentést, úgy értem.
De még sosem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

/* Egy lelkes kontár */

(#870) szpeti40 válasza ViZion (#868) üzenetére


szpeti40
addikt

Ahogy nézem nekem suspend módban vannak mentve a vm-ek és mentés után van a "resume vm" bejegyzés, így én azt gondolnám, hogy ha fagyasztva van a megosztás akkor ki sem tudja rá írni.
De egy próbát megérhet. Amúgy nem nagy összeg egy 500GB-os HDD vagy SSD én nembiztos, hogy pendrive-ra mentegetnék. :(

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#871) ViZion válasza szpeti40 (#870) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem on-the-fly ment, eddig működött a visszatöltés is. HDD-n hely van, extra HDD is van, sata portom viszont nincs több... külső HDD is van, de azt egyelőre másra használom.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#872) tasiadam válasza ViZion (#868) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Nem kéne neked egy SAN/NAS otthonra, mint storage, raidben, és a nagyon fontosakat kiküldeni felhőbe, encryptelve, vagy egy másik nasra?

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#873) ViZion válasza tasiadam (#872) üzenetére


ViZion
félisten

Volt (van is, valamelyik szekrénybe) NAS-om, de lassú volt és nem akarok több eszközt, inkább egy proxmoxba sűrítem amire szükség van. Az adatok egy 2 TB-os HDD-n vannak, nincs is tele, innen ment egy másik HDD-re, asszony fontos cuccai Gdrive-ba is mennek, családi fotók, stb. egy régi HDD-n is vannak külön. Az én "fontos" dolgaim (régi munkák, stb.) ha elvesznek akkor se sírok, nem hiszem, h visszatérek a grafikai melókhoz.

Hmmm... de most, hogy mondod, a régi NAS valahol eldugva backupnak jó lehetne. :U de nem, nem kell még több bizbasz, a család így sem tudja mi merre van. :B
Az okosotthon topicban hícvták fel rá a figyelmet, h úgy "építkezzünk", ha elüt az autó, a család ne maradjon fűtés, világítás, kapunyitó, stb... nélkül.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#874) tasiadam válasza ViZion (#873) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Nem úgy érted, hanem a NAS-t iSCSI-n keresztül alapból VM driveként használnád. Aztán ami fontos az adott vm-en, azt backupolod onedriveba, vagy gdriveba. Egy storage lenne és kb akármennyi worker gépet tudsz alátenni.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#875) szpeti40 válasza ViZion (#873) üzenetére


szpeti40
addikt

"de nem, nem kell még több bizbasz, a család így sem tudja mi merre van."

Nem is kell. Ha a NAS csak backup lenne, nekik hozzá sem szabad férnie.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#876) ViZion válasza tasiadam (#874) üzenetére


ViZion
félisten

Nincs annyi VM, hogy arra egy HDD-t beáldozzak. Megpróbálom az SMB-re mentést, nem lehet baj. Vagy felhasználom erre a külső HDD-t.

szpeti40: backup nem nyilvános most sem, de még a lomtár is rejtett (közös), nehogy vki esetleg kiürítse.

amargo: ohh, baCCameg... :W jah, ha az SMB VM hal meg, akkor nem lesz backup. OK, külső HDD lesz az.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#877) amargo válasza ViZion (#868) üzenetére


amargo
addikt

Azért a restore process-be is gondolj bele, OK lefut a mentés és a restore miként fog? Persze nyilván felcsatolhatod a host-ra vagy bárhova máshova is, de ez már 1-2 lépéssel komplexebb mintha a host-nak van egy dedikált backup storage-e.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#878) tasiadam válasza ViZion (#876) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Sajnos ez a homelab ilyen. Vagy puritán lesz, vagy nagyon komplex, a 2 között nincs semmi.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#879) szuszinho


szuszinho
őstag

Valaki működésre tudta már bírni az nfs megosztást CT-ből (Turnkey-fileserver)?

(#880) ViZion válasza amargo (#877) üzenetére


ViZion
félisten

Duplicatit használok, az adat HDD-ről egyelőre a helyi HDD-re. Korábban rsync volt, az világos. Itt viszont ilyen adatblokkok vannak. Ezt hogy állítom helyre, ha elhullik a Duplicati konténer és az SQL vele együtt? :F

Ezt találtam hirtelen:
"I’m going to try to spin up a duplicati container on another machine, and try to restore from my cloud backup. (Idk why I didn’t think to try this from the beginning lol)
...
So, I couldn’t get it to restore without having the original config file, but I didn’t try that hard. However, with the config exported from my original duplicati instance, it restored my “lost” files perfectly fine. I’ll just export and encrypt my config file, store it in the cloud, and hope I’ll never need it."
Háát, remélem tényleg csak ennyi. Mondjuk elég nagy gáz lenne akkor, ha az adat HDD, a proxmox VM és a VM backup is egyben elhunyna. Azért csak csinálok külön konfig mentést is :U

Valakinek volt már ilyen helyreállítós "kalandja"?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#881) amargo válasza ViZion (#880) üzenetére


amargo
addikt

Azért a duplicati kulcsát is rakd el ehhez a process-hez :) és ilyen esetben még van egy plusz réteg, hogy kell neki docker daemon, internet stb. Nyilván végső soron nekem is van egy mentés felhőben elkódolva, de ez szerintem a szopó kategória, amikor helyben minden szétesett és meghalt -> ellopták a gépet, kigyulladt a ház stb..

Nekem már kellett helyreállítani, mert az alaplap döglött meg + memória + egy ssd asszem, bár akkor még OMV-n voltam és akkor tértem át proxmox-ra, de magát az OMV-t első körben restore-ból nyomtam vissza egy VM-be már. Mivel a HA vezérli a házat ezért ugye az ideglenes gépre is kellet restore..

Ezért van nálam a proxmox-nak egy külön dedikált 2TB HDD odaadva, erre csinálja a kis mentéseit és kb 1T pedig odaadtam az NVR-nek ebből + innen azure storage-be van mentés. Én magát az egész proxmox-ot (is) mentem hetente.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#882) ViZion válasza amargo (#881) üzenetére


ViZion
félisten

Proxmoxot mivel mented?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#883) szpeti40 válasza amargo (#881) üzenetére


szpeti40
addikt

Proxmoxot miért mented?
Hiba esetén csak felraksz egy frisset, csatolod a megfelelő háttértárakat és a vm mentéseket visszaállítod, nem?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#884) amargo válasza ViZion (#882) üzenetére


amargo
addikt

fsarchiver -el mentem.

szpeti40: azért mentem, mert (sajnos) van 1-2 beállítás, amit el kellene végezni egy tiszta rendszer után is pl: gpu passtrougth miatt. Továbbá, úgyis át kellene másolni az /etc/pve alá a dolgokat persze lehet kattintani is végig mindent, networking, logging, monitoring egyéb extrák, hogy ne az ssd legyen terhelve, de akkor már viszonylag gyorsan jövök ki egy restore-al. Van is egy gyűjtő scriptem erre, direkt nem ansible, hiszen akkor csak újabb problémát hozok be. Így viszont, ha valamit elkonfigolok, akkor is van egy mentésem, akár a problémát is visszatudom keresni, stb. 20GB sincs 1 hónapnyi mentés ennyit megér :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#885) ViZion válasza amargo (#884) üzenetére


ViZion
félisten

Ismét tanultam, jogos az érv, visszanézve itt hetekig hangolgattam a proxmoxot, felére nem is emléXem már. (OK, összefoglalóban sztem 80%-a benne van :R ).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#886) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Na, úton még egy 8gb-s ram a második gépbe, aztán mehet arra is minden VM. Igaz a második gép per mag eléggé gyenge

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#887) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Kit van a nyocpontnulla! :)

https://forum.proxmox.com/threads/proxmox-ve-8-0-released.129320/

Here is a selection of the highlights of the Proxmox VE 8.0 final version

Debian 12, but using a newer Linux kernel 6.2

QEMU 8.0.2, LXC 5.0.2, ZFS 2.1.12

Ceph Server:
Ceph Quincy 17.2 is the default and comes with continued support.
There is now an enterprise repository for Ceph which can be accessed via any Proxmox VE subscription, providing the best stability for production systems.

Additional text-based user interface (TUI) for the installer ISO.

Integrate host network bridge and VNet access when configuring virtual guests into the ACL system of Proxmox VE.

Add access realm sync jobs to conveniently synchronize users and groups from an LDAP/AD server automatically at regular intervals.

New default CPU type for VMs: x86-64-v2-AES

Resource mappings: between PCI(e) or USB devices, and nodes in a Proxmox VE cluster.
Countless GUI and API improvements.

[ Szerkesztve ]

(#888) szpeti40 válasza inspiroyhome (#887) üzenetére


szpeti40
addikt

Akkor egy pár hónapot várok és majd frissítek :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#889) tasiadam válasza inspiroyhome (#887) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

nemrég jelent meg a 7.4 pedig :D :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#890) amargo válasza szpeti40 (#888) üzenetére


amargo
addikt

Pont ezt akartam írni :D

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#891) amargo válasza inspiroyhome (#887) üzenetére


amargo
addikt

Upgrade guide

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#892) ViZion válasza amargo (#891) üzenetére


ViZion
félisten

nézegettem este, de nem volt erőm hozzá.
Meg ha lelövöm az opnsense-t, akkor nem lesz net, le kellene szedni a csomagokat, vagy átkonfigolom addig a routerre közvetlen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#893) ViZion


ViZion
félisten

Nah, megvan a frissítés :U persze voltak bukkanók...
Amargo linkjén is van pár megjegyzés már, a tapasztalt hibákról.
Nálam pár frissítést nem ért el (úgy tűnt), majd lett egy pve-apt-hook hiba...
a mindenféle update, full-upgrade, meg dist upgrade parancsokra csak azt kérdezte, h PVE-t is el akarom-e távolítani... ehh, nem.

Netes keresésre az apt csomagok akadtak össze, lényeg a megoldás:
a var/lib/apt/lists mappát átneveztem, update, hiba...
Ekkor néztem át az apt sources list-eket, bullseye-t bookworm-ra kell cserélni, majd a lists mappából töröltem minden bullseye dolgot. dist-upgrade, reboot, örül.
Szolgáltatásokat párat bekapcsolt, összefoglaló, copy, shell, paste, örülés.

Lett Chrony is, nem tudom, h kell-e :U Lett ez a localnetwork menü, vkinek biztos jó, de nekem opnsense az NTP server. Grubot is újraírta, észrevette az SSD cserét...
Régi kernelek törlés, még egy update nézés, de minden OK, reboot, bódottá.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#894) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Nekem gond nelkul lement a frissites a cluster osszes tagjan. Viszont az ellenorzo scriptet amit sok helyen irtak, sehol repoban se a gepeken telepitve nem talaltam.

(#895) paizinho válasza amargo (#884) üzenetére


paizinho
tag

Szia!
Mély tisztelettel kérdezem,hogy a szellemi terméked (szkript+how to Proxmox backup/restore) megosztanád-e velünk. Nekem biztosan segítene
Előre is köszönöm, ha közkincs lehetne (esetleg az összefoglalóba?)

(#896) ViZion válasza inspiroyhome (#894) üzenetére


ViZion
félisten

az a pve 7-8? simán terminálba, 'oszt csinálta. Nem tudom, h mikor töltötte le, mert azt gondoltam, h lesz vmi, de semmi, csak lefutott. Nálam a baki az én hibám volt, nem volt pár pillanatig net, mert opnsense nélkül a routerre kellett átkonfigolnom.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#897) ViZion


ViZion
félisten

Még egy dolog az összefoglalóba, ami most ütött arcul... bár evidensnek kellett volna lennie a vmware és virtualbox is ilyen... :U
a qemu-guest-agent-et telepíteni kell a VM-en belül is, HA elvégzi, opnsense-ben a pluginok között van, ezekkel nincs is para. Viszont a custom OS-ek, mint nálam a Casa OS nem tartalmazzák alapból. Itt a VM-en belül kell telepíteni és engedélyezni. [link]
PVE shellből tesztelhető a
qm agent 100 ping
paranccsal, 100 helyére a VM számát kell írni, ha nincs üzenet, akkor OK, ha nem találja, akkor írja, h nincs telepítve.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#898) Fuser és Tsa válasza ViZion (#896) üzenetére

-bash: pve7to8: command not found
nekem ezt írta.

nem értem, ez semmit nem úgy csinál, ahogy kéne...
valamit elcseszhettem a legelején, amikor belefogtam.

(#899) ViZion válasza Fuser és Tsa (#898) üzenetére


ViZion
félisten

hmmm...
root-ként indul a shell, gondolom. Akkor apt update és apt upgrade megvolt?
apt dist-upgrade is mehet, ha nem cseréltél repókat.
Utána ismét próbáld a pve7to8 -at.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#900) amargo válasza paizinho (#895) üzenetére


amargo
addikt

fsarchiver-es mentés: [link] (OMV backup-ból van)

Itt egy másik, ami csak a config-okat menti: [link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.