Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) noorbertt válasza ViZion (#350) üzenetére


noorbertt
őstag

Adguard eseten en ezt csinalnam: bash -c "$(wget -qLO - https://github.com/tteck/Proxmox/raw/main/ct/adguard-v5.sh)"
es kesz :D

Ha bizalmi kerdes, akkor atnezed hogy mi mit csinal, githubon szepen vissza lehet kovetni es ha tetszik akkor csak lemasolod a repot

(#352) tasiadam válasza noorbertt (#351) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

En is csak wgettel kaptam le

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#353) ViZion válasza noorbertt (#351) üzenetére


ViZion
félisten

githubról telepítve, működik is. :R
curl -s -S -L https://raw.githubusercontent.com/AdguardTeam/AdGuardHome/master/scripts/install.sh | sh -s -- -v

ezzel telepítve. Nem ismertem, itt vagy nem is tudom melyik topikban ajánlották... :U
Észrevételeim:
- dnsmasq-ot kiváltja, saját "DNS szerver", szűrésekkel
- szülői felügyelet van/beállítható (erre vettem egy routert kb. egy éve, szép és jó, de ha csak AP, akkor már az időzítéseket sem lehet kapcsolni, átmegy fapad ostoba AP-be).
- Ahogy nézem, ebben van DHCP, fix IP-t lehet kiosztani, stb... mivel csak egy fizikai LAN port van (van itthon switch-em is), WAN + Router funkcióhoz 2 kellene, nem? Vagy lehet a konténernek 2 ETH portot adni, de a WAN és a LAN felé is csak ugyan az lenne :U

opnSense akkor nem is kellene nekem?
Fentieket még finomítani kell természetesen, de működik. :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#354) tasiadam válasza ViZion (#353) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

A router attol fugg. Nyilvan szofisztikaltabb, mint egy adguard, en pl a ciscot jobb szeretnem itthonra, csak asszony belem rakna a kest, ha egy 24 portos redundans dogon menne barmi. Vagy VM-kent akarod? Akkor tanulas celjabol jobb lenne a router VM meglete. Azon en is agyaltam mar

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#355) ViZion válasza tasiadam (#354) üzenetére


ViZion
félisten

Itthonra kell. Routertől is csak az alap dolgokat várom, fix IP MAC alapján (gyerek régi telefonja szívós, mert android ott cserélgeti, de ezt egyik router sem tudta kezelni eddig), lehessen fel/le korlátot beállítani, vagy időre (gyerekek miatt). Helyi netre korlátozni (IoT vackaim), ezt elvileg a router tudja most is, de kiderült, h nem... amit korlátoz, mint intenet access, azt levágja a helyi hálóról is... de jól mutat a beállításoknál :D
Kell persze DHCP, IPv4. Port forward pár dologhoz kellett régen, de mostanában nem is találkoztam vele, Kb. ennyi, a szűréseket kezeli, nem írom le. Tűzfal az a modem is, DMZ, DLNA, DDNS, ilyesmit nem használok. UPnP igen.
opnSense az első nightly nekifutásból nem sikerült, gondolom rajtam múlt, de ha AdGuard elég a feladatra, akkor nem raknék VM-et, kell a kraft másra. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#356) tasiadam válasza ViZion (#355) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Mi az alap routered? OpenWRT nem opcio arra?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#357) ViZion válasza tasiadam (#356) üzenetére


ViZion
félisten

Nem sajnos, kicsit megvettem akcióban, utána néztem, h FW erre nem lesz. Tenda amúgy, elégedett vagyok vele, csak az SW-ben vannak ilyen fura dolgok.

Nah, kizártam magam... :D
SSH van, AdGuard-ot elindítottam, az is van, működik. Router látja a gépet, de web ui nincs.
Cert frissítés volt, IP tables volt, AdGuard-ra gyanaXom, h elvette a fizikai portot tőle, még kikapcsolt állapotban is.
netstat IPv6-ot ír csak.

Destray container helyreállíthatja? :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#358) ViZion válasza ViZion (#357) üzenetére


ViZion
félisten

eeeeh, destroy sem segített,
root@pve:~# netstat -ntpl | grep 8006
tcp6 6 0 :::8006 :::* LISTEN 940/pveproxy

Active Internet connections (only servers)
Proto Recv-Q Send-Q Local Address Foreign Address State PID/Program name
tcp 0 0 0.0.0.0:111 0.0.0.0:* LISTEN 1/init
tcp 0 0 0.0.0.0:22 0.0.0.0:* LISTEN 706/sshd: /usr/sbin
tcp 0 0 127.0.0.1:85 0.0.0.0:* LISTEN 931/pvedaemon
tcp 0 0 127.0.0.1:25 0.0.0.0:* LISTEN 889/master
tcp6 0 0 :::111 :::* LISTEN 1/init
tcp6 0 0 :::22 :::* LISTEN 706/sshd: /usr/sbin
tcp6 0 0 :::3128 :::* LISTEN 946/spiceproxy
tcp6 7 0 :::8006 :::* LISTEN 940/pveproxy
tcp6 0 0 ::1:25 :::* LISTEN 889/master

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#359) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Mi most a pontos celod?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#360) Vektor77


Vektor77
tag

Sziasztok
Beraktam 3db új HDD-t összeraktam RaidZ-be, de hol lehetne kiosztani virtuális meghajtókat amit egy windowsnak vagy OMV-nek oda lehetne adni?

(#361) tasiadam válasza Vektor77 (#360) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Mármint külön meghajtókra bontanád a meglévő tömböt?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#362) Vektor77 válasza tasiadam (#361) üzenetére


Vektor77
tag

Igen, mert nem adnám oda egybe egyetlen rendszernek.

(#363) tasiadam válasza Vektor77 (#362) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

fogalmam sincs h ez h oldható meg, ha egyáltalán lehetséges

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#364) Vektor77 válasza tasiadam (#363) üzenetére


Vektor77
tag

Lehet nem így kéne összerakni őket, vagy Te hogy oldanád meg?

(#365) tasiadam válasza Vektor77 (#364) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Átadnám a hypervisornak, és onnan tenném rá a VM-et a klasszikus módon.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#366) Vektor77 válasza tasiadam (#365) üzenetére


Vektor77
tag

A VM-ek SSD-n vannak, ez csak tárterület lenne.

(#367) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Volt most egy kis bug az UI-al. Összedobtam a harmadik gépet is, lehet, hogy csak 1 rövid ideig lesz benne, mert szerintem ez a 3 darab 2 magos cerka gyengébb, mint egy 2 magos i3, fogyasztásban meg ugyan ott vannak összesen. No, nem jött be az adott porton a GUI. SSH jó volt. SSH-n be tudtam léptetni clusterba, amúgy meg nem igazán akart reagálni semmire, így viszont jól műxik. Nem találkzotam még ilyennel, de fura volt, hogy GUI nem indul

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#368) ViZion


ViZion
félisten

Nos, végül újrahúztam, nem találtam meg a hiba okát, de a netes megoldások sem működtek, pedig nem ritka jelenség. Valószínűleg a tűzfal dobta el, de nem is piszkáltam azt... :U

Friss telepítés, konténerbe fedora megy fel, amire a githubos adguard home.
Hogy oldjam meg a hálózati részt? Egyrészt a modem WAN-hoz kell kapcsolódnia, másrészt a Switch-hez is (ezen van most).
Német videó szerint csináltam, ezek szerint vmi nem jó. Kellene valami virtuál LAN-t létrehoznom?

Modem: 192.168.1.1, router 192.168.0.1, PVE: 192.168.0.100

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#369) ViZion válasza noorbertt (#351) üzenetére


ViZion
félisten

ennél a scriptnél melyik vmbr-t adod meg, a vmbr0-t? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#370) ViZion


ViZion
félisten

Megtaláltam, h mi volt a baj...
AdGuard-ban a DHCP-t bekapcsoltam a fizikai LAN karira, írják, h ilyenkor a webes belépés a hostba nem megy.
Meg lehet ezt kerülni?
DHCP interfésznél nem jelenik meg más...
Vagy ha valóban átveszi a DHCP-t, akkor majd helyreáll a rend? Mert most gondolom 2 routerrel nem tudta, h merre tovább. :U
Legjobb az lenne, ha a konténer LAN portja lenne a DHCP, a fizikai meg a host-é lenne. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#371) amargo válasza Vektor77 (#364) üzenetére


amargo
addikt

add new hard disk és kiosztod amennyit szeretnél. Ha zfs a rendszer akkor volume ként is odaadhatod.

Szerk:

Nekem a memory hotplug-al kapcsolatban lenne kérdésem ugye itt írják, hogy be kell kapcsolni a numa-t (is) : [link]
Viszont, ha ezt bekapcsolom, akkor a VM behúzza a kéziféket és hiába van alatta akár 3-4 mag is (i7-8700) iszonyatosan lassú lesz. Így inkább ki is kapcsoltam. Viszont érdekelne miért van ez?

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#372) AiRLAC válasza amargo (#371) üzenetére


AiRLAC
addikt

Furcsa, VMware-nél pont ellenkezőleg van, vagy hot-add RAM vagy NUMA lehet engedélyezve, lehet ők tudják hogy teljesítmény gondokat okoz a kettő együtt ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#373) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni hogy lehet a hiba?
Vissza állítottam mentésből egy Xpenology VM-et de nem indul el a logba ennyi van:

Jan 29 22:05:03 proxmox pvedaemon[393499]: start failed: QEMU exited with code 1
Jan 29 22:05:03 proxmox pvedaemon[1746]: <root@pam> end task UPID:proxmox:0006011B:000125C3:63D6DF7F:qmstart:102:root@pam: start failed: QEMU exited with code 1

(#374) Blackmate


Blackmate
senior tag

Mi az előnye/hátránya, ha
1. a proxmox telepítőjét használom és építem meg a rendszer, vagy
2. felhúzok egy latest debiant és arra mint "program" rakom fel a proxmoxot?

(#375) noorbertt válasza ViZion (#370) üzenetére


noorbertt
őstag

Nekem kagyvasz amit írsz :)

Milyen HW-k vannak? És pontosan mit szeretnél (cél , programok stb)? Hajlandó vagy venni hozzá cuccokat ha kell?

[ Szerkesztve ]

(#376) ViZion válasza noorbertt (#375) üzenetére


ViZion
félisten

A proxmox konténerben az AdGuard Home-on bekapcsoltam a dhcp servert, itt választani kellett a LAN kapcsolatok közül, egy van, kiválasztottam...
Utána nem értem el a proxmox web UI-t, gugliztam, azt találtam, h ez (is) lehet az oka.
Modem a 192.168.0.10, AdGuard a .01 és Proxmox a .02 végű.
De amennyire emlékszem a telenor modem/router ha kikapcsolom a dhcp-t, akkor csak WAN-on elérhető.

Más: proxmox konténerhez próbálok ext4 HDD-t hozzárendelni, proxmoxra felcsatoltam, de hozzáadva a konténerhez az nem bootol be. Mit kellene állítgatni ezen? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#377) noorbertt válasza ViZion (#376) üzenetére


noorbertt
őstag

Nagyon az alapoknál vagy és szerintem elvesztél.

Igen ha az Adguardon bekapcsoltad a DHCP szervert akkor valószínűleg az kavart be. Megoldás lehet hogy a proxmoxnak fix ip-t beállítasz. Ha máshogy nem akkor ra kötöd a monitort és ott.

Mire/mikre akarod használni a proxmox-t?

HW terén van egy mobilnetes routered, ez ok.

(#378) ViZion válasza noorbertt (#377) üzenetére


ViZion
félisten

Minden fix IP, kivéve a telefonok, tabletek.
NAS (csak tárhely, semmi extra) 1 HDD-t elérünk, a 2. hdd-re mentések. OMV van most felrakva, de a konténer nem indul, ha csatolom neki a mount-olt ext4-et.
Megkerülöm max és proxmox alatt állítok be samba+rsync, ha nincs más.

Home Assistant, meg amik ehhez kellenek, MQTT, később zigbee, ilyesmik.
AdGuard Home, mert ez lett a befutó a dnsmasq helyett, fedora és más linux csak hobbi, nem lényeg.

ssh-n elértem windows alól is, csak az UI-t nem tudtam.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#379) noorbertt válasza ViZion (#378) üzenetére


noorbertt
őstag

Nah,

Jelenlegi router miért nem jó?
Tul sok mindent szeretnél kevés tudással (nem sertés) és 1 LAN porttal (ha jól tudom).

Tedd fel a proxmox-ot egy vagy lehetőleg 2 SSD-re amin fognak futni a VM-ek és a konténerek is. 2*250gb is elég csak proxmox és os-nek.

1HDD-t backupnak használni amit a proxmox kezel
2.HDD-t csatold fel a Fedora VM vagy kontenernek és azon mehet a samba torrent plex bármi. *en inkább konténert tennék fel


- Proxmox install, particionalasa
- Fedora konténer telepítése és beállítása (spec Ubuntu jobb ötlet lehet és akkor innen is tudod telepíteni: https://tteck.github.io/Proxmox/

-HA VM telepítése szintén a fenti oldal segítségével. (HA-nak a VM-et tedd fel mindenképpen szerintem. )

Ha a jelenlegi router nem jó neked, akkor én inkább vennék egy másik eszközt és openwrt-t tennék fel. Pl rpi4 vagy más olcsóbb gép is megteszi.
Mert proxmox, HA és router egyben egy kezdőnek elég sok időt el tud venni :D

(#380) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Erre valaki?

(#381) Vektor77 válasza amargo (#371) üzenetére


Vektor77
tag

Áhh, köszi! :R

(#382) Vektor77 válasza amargo (#371) üzenetére


Vektor77
tag

És hogy csináljak rajta területet Backupnak és ISO-nak?

(#383) amargo válasza Vektor77 (#382) üzenetére


amargo
addikt

Én ZFS-t ajánlom.

Nálam úgy van, hogy létrehoztam egy pool-t és 2db külön mountpoint-ot a storage-et odaadtam a PVE-nek (azaz nem VM-nek passthrough-al ) datacenter->storage->add->zfs (disk image, container) továbbá ugyan itt az add-alatt directory-ként a backup részt:

Ez pedig a volume:

A backup-ot értelemszerűen csak a pve használja a storage-ből pedig csipegetek a VM-nek is.
Igazából azért is van nálam így, mert 2TB -os a legkisebb hdd, backup-nak sok.. és akkor már az NVR-nek is oda van adva.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#384) amargo válasza AiRLAC (#372) üzenetére


amargo
addikt

Furcsa volt ez a tapasztalat, biztos én csináltam valamit rosszul. Még olvasok a témában.

A másik, hogy a cpu hotplug-ra van valakinek bevált script-je? Ha x percig y terhelése van, akkor dobjon be egy vcput.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#385) Vektor77 válasza amargo (#383) üzenetére


Vektor77
tag

Köszi, már értem a logikáját. :R

(#386) ViZion válasza noorbertt (#379) üzenetére


ViZion
félisten

Először is, mindenkinek köszönöm a segítséget, hogy foglalkoztok a bánatommal... :R

Jelenlegi router miért nem jó?
A telenoros router felülírja a DNS szerver beállításokat. Nincs parental vagy bandwith controll. Mobilnet miatt viszont ez a legjobb választás, kicsit átépítve (kivezetett belső wifi antenna, extra külső LTE antenna)... Van még 4G modemem úgy 4 db, de külső antennát nem fogadnak, szal. ez marad.

Tenda router az átkerült az IoT dolgaimhoz, mert brutál hatósugara van... Nem akarom itt használni. Igen, B-terv lehet egy AdGuard-al upgradelhető router beszerzése, de ezt halogatnám, ennek kellene működnie. Az (is) volt a cél, h kevesebb vas legyen itt. Egyelőre 2 elosztó szabadult fel, egy régi AP, régi NAS és ha kicserélem az UTP kábeleket hosszabbra, akkor a switch is fiókba kerül.

Tul sok mindent szeretnél kevés tudással (nem sertés) és 1 LAN porttal (ha jól tudom).
Igen, Huawei router FW-t nem tudok írni sajnos, de gyári FW ráfrissítésre már gondoltam, mert ezt a kedves Telenor alakította így. De nem találtam megbízhatónak nevezhetőt, ez tényleg a legutolsó lehetőség lenne.

Proxmox az igen, új nekem. Nem ez volt a terv, kapott egy esélyt.. Túl sokat akarok? Ne viccelj, HA konténer + dnsmasq + samba + rsync + cron mondjuk átlag Debian vagy Fedora headless-nek meg se kottyan, nem hinném, h az elvárások magasak, csak a PVE-t nem ismerem, kérdezek. Konténerhez EXT4 csatolást nem tudtam hogy ekkora kaland, rakok fel VM-et.

1 LAN port, igen, nem volt a tervben, h router is ez a gép lesz. Nm lesz torrent, plex és ilyesmik. Azzal a scripttel pakoltam fel dolgokat.

Ami még fura: AdGuard szerint szűr, több eszközről is, pl. mobilok. Viszont érdekesen. Kerestem listákban letiltott oldalakat, egy részüket betölti a telefon. Manuál filterbe beírtam a 444.hu, index.hu oldalakat és betölti szépen PC is (flushdnscache volt, fix IP, DNS az AdGuard-ra állítva, nslookup: adguard local, etc) és mobilon is (itt minden adat törölve volt). Képeket nem rakok fel, gondolom elhiszed.

Egyéni szabályok:
127.0.0.1 www.origo.hu
||origo.hu^
||444.hu^
||444.hu
0.0.0.0 444.hu
*444.hu

Saját ellenőrzése szerint ezek szűrve vannak...
Tehát vagy az AdGuard hazudik, vagy továbbra is a router felülírja a beállításokat.
Hmmm... valami külföldi oldallal is megpróbálom, hátha csak whitelist van telenornál és amúgy a blokkolást nem gátolja... passz. :U

ééés... igen. overclock.net egyéni listában: kiszűri. Nah, akkor ennyi, a telenor router csak modem lesz. :(((
Ejj, hosszú lett, sry.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#387) ViZion


ViZion
félisten

Sajnos AdGuard DHCP serverrel is felemás az eredmény... LAN-on működik, de ami a telenor routerhez kapcsolódik wifin, azoknál nincs szűrés, hiába van DNS-nek az agh beállítva. Fain. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#388) tasiadam válasza ViZion (#387) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

A telenoroson is be van allitva a DHCP? Altalaban azok onmagukra mutatnak.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#389) amargo válasza ViZion (#386) üzenetére


amargo
addikt

Huawei b525-ös router-ről van szó? Ott korábban én is addig küzdöttem vele, hogy bridge módba tudjam rakni, amíg amnéziásra ütöttem a lelkét.

Én a routolást nem merném még bízni egy olyan gépre, amit napi szinten "cseszegetek".
Nálam van egy rule mikrotik-ben, hogy minden dns kérést a szerver felé terel, viszont, ha a szerver valamiért nem elérhető, akkor kikapcsolja a szabályokat, így akkor is van dns resolution, ha nem menne az adguard, nginx, treafik, stb..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#390) tasiadam válasza amargo (#389) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Am nem is értem ezeket a szolgáltatói router/modemeket, hogy kb semmit nem tudnak. tudsz megadni 1-1- wifi jelszót és csók, amúgy meg egy haszontalan hulladék. VodaFone connectbox pl nem tud bridget, szóval esélyesm sincs arra, hogy értelmesen ki tudjak vinni dolgokat a netre

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#391) amargo válasza tasiadam (#390) üzenetére


amargo
addikt

A b525-ös router amúgy eszméletlen jó konstrukció volt kis pénzért, főleg a modem rajta. De igen, a szolgáltatói (és a gyári) szoftvere is egy "hulladék" volt, ha a plug and play-nél többet akartál. Lengyelek nagyon szétkapták és sok mindent megcsinálnak vele, de én egy balul kiadott parancs hatására felülírtam egy olyan részt benne, amit nem lett volna szabad innentől lett Selina.
Egy nagy nyereségű MIMO antennával a kb 1,5km-re lévő toronyból 250mbit-et kihoztam.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#392) gery2123 válasza tasiadam (#390) üzenetére


gery2123
őstag

Tud bridge módot, csak telefonálni kell nekik, hogy rakják be bridge módba… nekem anno 50-60-percbe telt de megoldották. Nálam mondjuk meg UPC connect box van

szerk: valószínűleg ezer nincs benn nehogy véletlenül se kapcsolják. …. :F

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#393) tasiadam válasza gery2123 (#392) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

az emberek 99%a azt se tudja h h kell elérni meg h mi az IP, de azért elrejtik a bridge funkciót? lol.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#394) ViZion


ViZion
félisten

tasiadam:
be van állítva, ahogy írtam, az FW-ben ez rejtett dolog, előhozva és beállítva sem állít semmit, ez a meglátásom.
Mert az agh működik, minden frankó. De a wifin a telenor routerhez kapcsolódó mobil eszközök (már agh a DHCP is!) bár agh-tól kapnak IP-t, de szerintem a dns kéréseket eltéríti és ő küldi kifelé, mert azokat nem szűri az agh. Weboldalakon megjelenő reklámok egy részét igen, szal. ha nem nézném alaposan, akkor fel sem tűnne esetleg.

amargo: igen, az. Igen, nekem is az volt a terv, h router elsődleges DNS az agh, másodlagos az 1.1.1.3, de neeeeem... :O

Kiszedtem a kis IoT routerem, mert szerény volt oda. Most berakom a telenor modem mögé wan-wan, és innen megy majd a wifi, a pár eszközt elbírja itt. A baj ezzel annyi lehet, h a napelem is ehhez kapcsolódik, szerintem nem lesz elég oda a jel.

agh műxik, este manuál felraktam a container helyett VM-be a HA OS-t. Samba addon csalódás, mert a HA mappákat osztja meg, én meg ezt gondoltam NAS-nak is, de majd manuálban megoldom.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#395) ViZion válasza ViZion (#394) üzenetére


ViZion
félisten

Megoldódott, én telefonomon is be van állítva DNS, nem csak a wifinél lehet. Valószínüleg a gyerekekén is a vírusírtó vagy ilyesmi beállított privát DNS-t... ami blokkol, de nem azt, ami a lokálban van. Azért a Yettel akkor is kapjabe :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#396) ViZion


ViZion
félisten

Sikerült az OMV-t is életre keltenem...
Konténerhez nem lehet, ill. macerás HDD-t adni, főleg ext4-et. Az elmúlt héten végigszopkodtam magam egy tucat NAS OS-en. Egy részük nem frissül már, egy nagy részük BRTFS vagy ZFS csak, az egyik ígéretes jelöltről fórumban derült ki, h ha széthullik, akkor az szét van hullva... és ext4-el széthullik. A másik nagy ingyenes meg vért-vizeletet kér a letöltéshez is. Aztán meg van az a nagyüzemi kategória, ahol mindent is be kell állítani, mezei samba beállításba még Linus Torvalds is behátrált volna...
OMV megy, beállítani egyszerű, bódottá. Ne keressetek mást :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#397) gery2123 válasza ViZion (#396) üzenetére


gery2123
őstag

Nálam az OMV- a Teuenas Scale váltotta. Eddig meg vagyok elégedve vele, igaz szokni kellett de már nem mennék vissza… Igaz nagyobb a memória igénye de ha van miből adni neki akkor nem baj :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#398) ViZion válasza gery2123 (#397) üzenetére


ViZion
félisten

Lehet, h jobb bármiben IS. Viszont az is ZFS, ext4 megosztást nem támogatja, ahogy olvastam. Nem kísérleteztem vele, mert gépigényre is magasabbat írtak.
HA alatt gondoltam még samba share-t konfigolni, de ott a root hozzáférés több idő, mint OMV-t felrakni... Meg így ha vmi meghal, hátha nem visz mindent magával... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#399) csinturi


csinturi
tag

Üdv!
Ha proxmoxhoz hozzáadok hdd-t, annak a tartalma törlődni fog?

(#400) ViZion válasza csinturi (#399) üzenetére


ViZion
félisten

Nem feltétlenül. fstab-ban lehet csatolni, mint minden linuxon. Továbbadni ezt csak VM-nek lehet, konténernek nem, vagy csak nem találtam működő metódust.
Ha Proxmox-on belül csatolod, akkor törlöd, azzal tudod hozzáadni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.