Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Fuser és Tsa válasza ViZion (#899) üzenetére

az
apt update
apt upgrade
apt dist-upgrade

parancsokra azt írja, hogy ideiglenesen nem éri el a tárhelyeket.
tényleg, a shell-ből hogy lehet kikopizni a szöveget?

találtam egy oldalt a proxmox upgrade beállításokra itt, ezeket is átírtam.
de semmi.

[ Szerkesztve ]

(#902) ViZion válasza Fuser és Tsa (#901) üzenetére


ViZion
félisten

Rövid szöveget egérrel (jobb klikk, másolás), a WebUI-ból nyomtatás, mentés pdf-ként és az előnézet már másolható.
hmm... hmmm...
Akkor azt kellene, h mi a modemed, routered, gateway beállításod, tűzval, akármik. Ping 1.1.1.1 mit ad? ctrl + c a bezárás, nem csak 5-ször pingeli.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#903) Fuser és Tsa válasza ViZion (#902) üzenetére

a ping az tökéletes, 11-16 ms, 0 vesztés.

ezt a shell ablakot mintha képként kezelné. jobb gombra kép mentése másként jön, nyomtatási előnézetben meg egy fekete kocka van.
ctrl+shift+C-re sem csinál semmit

[ Szerkesztve ]

(#904) ViZion válasza Fuser és Tsa (#903) üzenetére


ViZion
félisten

ahhammm... akkor tűzfal, IPv6-ot is engedélyezd (nem kell route, vagy dhcp, csak ne dobja el).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#905) Fuser és Tsa válasza ViZion (#904) üzenetére

a routerre gondolsz?

telekom technikolor van, ipv6 ok, tűzfalbeállítás:
Firewall allows all outbound connections and silently drops unknown incoming connections.

(#906) Fuser és Tsa válasza ViZion (#904) üzenetére

azt hiszem ezt most útjára engedem.
különösen fontos dolog nincs rajta, az az egy debian egy hyperion-t futtat, azt rá tudom rakni máskor is.

legyalulom a gépet és tisztán ráteszem a pve8-at.
aztán kezdem előlről... :D

(#907) Fuser és Tsa

siker :DD

valamit az előző telepítésnél cseszhettem el.
most minden működik (legalábbis proxmox vonalon)
lefutottak a HA telepítő scriptek is gond nélkül.
ViZion, köszönöm a segítséged! :R

(#908) noorbertt


noorbertt
őstag

Aki esetleg szeretne frissiteni es bator:
https://github.com/tteck/Proxmox/discussions/1472#discussioncomment-6137974

[ Szerkesztve ]

(#909) ViZion válasza noorbertt (#908) üzenetére


ViZion
félisten

hááát, amikor kijött, utána pár nappal én is frissítettem. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#910) ViZion


ViZion
félisten

PVE 7->8
Nagyon bírom a srácot, hobo rocker alkesznek néz ki kicsit, de érthetően mond el mindent. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#911) rgqjx válasza ViZion (#910) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Nálam is ő a témában a kedvenc. :K

(#912) paizinho


paizinho
tag

Köszönöm az eddigi segítségeket.
Nem találtam megoldást arra, hogy a Proxmox-ban megnövelt diskméret az OMV6-ban is "életre" kelljen. (OMV6 kikapcs, Proxmox disk resize, OMV6 bekapcs volt a sorrend)
Az OMV6 felületen a disk méret megnövelése funkció semmit nem csinál.
A Gparted-re gondoltam volna, de az OMV6-ban nem sikerült megtalálni.
A OMV fórumon megtaláltak is csak kérdések, válasz nincs.

Alternatívaként 2 megoldás jutott eszembe. Melyiket javasoljátok? Én a 2-es felé húzok.

Megoldás 1: mert van hely az adatHDD-n, de az egy kicsit munkásabb, nekem kivitelezhetőnek tűnik, alapproblémát nem oldja meg, később is elfogyhat a hely :
- OMV6 kikapcs,
- Proxmox új disk (nagyobb mérettel),
- OMV6 bekapcs,
- mindent másol/átkonfigol,
- OMV6 old disk törlés,
- OMV6 kikapcs
- Proxmox régi disk törlés.

Megoldás2 :
Azt gondolom, hogy lehetett volna már "indulás"-kor mergerfs vagy lvm, de sajnos nem jutott eszembe, mert a Proxmox egy kicsit elvakított :-(.
OMV5-ben unionfs-t már összeraktam.
itt melyik javasolt? MergerFs vagy LVM?
(És ugye az átmásolást itt sem úszom meg, de legalább hosszabb távú megoldás.)

Otthoni felhasználóként keresek valami nem túl bonyit.

Köszönöm, ha megosztjátok a véleményeteket / javaslatotokat.

[ Szerkesztve ]

(#913) amargo válasza paizinho (#912) üzenetére


amargo
addikt

ezt így kicsit túl bonyolítod. Ha megnövelted proxmox-ban a disk méretét, akkor egyszerűen az adott VM-nél csatolj fel egy live os-t amin van gparted ui és ott csináld meg a mért növelését.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#914) paizinho válasza amargo (#913) üzenetére


paizinho
tag

Szia Amargo!
Köszönöm a gyors választ. :C A gparted.iso-ra nem gondoltam :W , nagyon OMV-ben kerestem volna a megoldást.

(#915) szpeti40 válasza paizinho (#914) üzenetére


szpeti40
addikt

OMV-n belül is megnövelhető a lemez, ha a megnövelni kívánt partíció mögött nincs másik még. Itt írtam hasonló problémáról: [link]

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#916) szuszinho


szuszinho
őstag

Próbálnám használni a cloud init-et. Doksiban szerepel:
qm set 9000 --cicustom "user=local:snippets/userconfig.yaml"

Van aki használja és működik? Akárhogy próbálom konfigurálni, nem sikerül. :(((

(#917) szuszinho válasza szuszinho (#916) üzenetére


szuszinho
őstag

Ha minden igaz, az volt a hiba, hogy hiányzott a .yml fájl elejéről:
#cloud-config

[ Szerkesztve ]

(#918) klizso2


klizso2
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék 1 kis segítséget/véleményt kérni a hálózati/ saját eszközeim átalakításához, módosításához, korszerűsítéséhez.

Sok helyen utána olvasva 1 kicsit tanácstalan vagyok.

A jelenlegi meglévő kisebb ARM eszközeimen lévő rendszereket szeretném 1 nagyobb teljesítményű szerverre áttelepíteni/áthelyezni amelyek proxmoxon futnának + 2-3 VM-et is szeretnék rajta üzemeltetni.

A cél az lenne, hogy minél kisebb energiaigénnyel (kliens nélküli elérés nélkül az energiafogyasztás 30-60w lenne) üzemelne az adott éppen aktuálisan futó feladatok mellett.

Amire használva lenne:
7/24-ben müzemelve:
Pfsense
Home Assistant
Debian linux
Openmediavault
Mini dlna
Plex server

Vékony kliensen keresztüli elérésben (távoli elérésben):
Windows 11
MacosX

Az eddigi leírások alapján a nagyjából az alábbiak körvonalazódott ki számomra a szerver hardverével kapcsolatban ami a leírtakat ki tudja szolgálni (de lehet kicsit túlzás):
Processor: 8-12 mag
RAM: 32 GB
Lan port: 2 db
Sata: min 4 db
Rendszerhez esetleg m.2v

Használt konfigot képzeletem el erre a célra.
De a sok információban 1 kicsit sikerült elvesztem.

Tudnátok a fentiekhez valamilyen konkrét szervergépet / márkásabb pc-t (TOWER-t) ajánlani (HP, DELL, FUJITSU)?

Előre is köszönöm a segítséget.





(#919) gery2123 válasza klizso2 (#918) üzenetére


gery2123
őstag

Szia!
Nem vagyok nagy guru a témában, de szerintem a proci teljesítményét a vm -ek igénybevételével határozd meg.
nekem már egy éve lassan hp elitdesk megy, 2hdd 1 ssd 1nvme. Intel i5 6400 32gb ram.
ezekre nekem bőven elég a teljesítmény de a vm-ek nem sok erőforrást kérnek, mivel nagyrészt idle vannak.

vm: - Home Assistant
- Truenas
- pfsense +4 portos nic
- Win11 ( de nincs nagyon használva alap feladatok)
- Linux xfce (ez általában off)
lxc: - tailscale
- docker (6-8 container)
- plex (nincs hw transzkód)
- adgouard

Szerintem 8-12 mag elég lehet de én ramot min 64gb terveznék már. De mint az elején írtam felhasználás függő lesz.

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#920) szpeti40 válasza klizso2 (#918) üzenetére


szpeti40
addikt

Én is inkább egy modernebb i5-ös gépet raknék össze, min 64GB RAM-al, meg SSD(kkel) a vm-eknek, HDD meg az egyéb dolgokat tárolni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#921) ViZion


ViZion
félisten

Nálam 16 GB ram+2 mag + HT bőven elég. Ahogy írta is a kolléga, attól függ, mit-mennyire terhelnél.
Nálam opnsense, HomeAssistant és CasaOS fut, többi csak teszt jelleggel.
CasaOS-en belül SMB megosztás, Jellyfin, Digikam, Tailscale és ehhez egy Filekezelő, Duplicat és Grafana van egyelőre.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#922) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Ha az OMV az ZFS, akkor mindne tb utan 1gb ram kell a VM-nek. A plex/jellyfinnek is kell 2 thread, de soha meg fog maxon menni. A tobbi igenye kicsi. Egyszerre ha megy a macos es a win, akkor azoknak kell 2-2 mag es 8-8gb ram, minimum. De ha balloning van, akkor eleg kb 10gb, mert idle egyik se eszik sokat

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#923) amargo válasza klizso2 (#918) üzenetére


amargo
addikt

Nálam is egy "sima" HP elitedesk van erre a célra befogva. i7-8700 és 64GB RAM van a gépben. 2x1GbE NIC az alaplapin kívül, ha több VM, LXC van, akkor ez kelleni fog.

Nálam 4db HDD és 3db ssd van a gépben. Ezt az alap 200w táp simán kiszolgálja.
idle esetén is meglepően keveset eszik a gép,

Nálam egyedül a frigate (NVR+object detection) terheli a gépet, de van egy TPU-m hozzá, viszont a képek méretezése az iGPU/CPU-ból történik.. szóval kb 2 magot elvisz.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#924) klizso2


klizso2
csendes tag

Kedves Kérdésemhez Hozzászólók!

szpeti 40
ViZion
tasiadam
amargo

Ezúton köszönöm a segítségeteket a hardver számomra kedvező kiválasztásához.
A segítő válaszotok alapján (az energia felhasználását szem előtt tartva+ ráfordított költségeket is) az alábbi konfigot találtam/találtam megfelelőnek talán:
Dell Optiplex 3000MT számítógép Ci5-12500 3.0GHz 8GB 256GB

Természetesen 16GB vagy 32 GB RAM-al.
A gépbe még menne bele 2 db már meglévő HDD + 1 db tároló hdd vagy ssdd a VM-ekhez (ezeknek az elhelyezési lehetőségét még keresem).

(#925) Patice válasza klizso2 (#924) üzenetére


Patice
nagyúr

Jó választás! :C
A hypervisor esetén figyelj a heterogén magokra!
Linux alapú rendszer esetén friss kernel kell.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#926) tasiadam válasza Patice (#925) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

12500 az nem csak P?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#927) Patice válasza tasiadam (#926) üzenetére


Patice
nagyúr

De, igazad van!
Azt hittem mindegyikben van E core is, de nem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#928) klizso2 válasza tasiadam (#926) üzenetére


klizso2
csendes tag

A P-set miért érzem azt, hogy nem túlságosan jó?

(#929) klizso2


klizso2
csendes tag

A VM-ek tárolására milyen hdd/ssd-t ajánlotok 512GB/1T nagyságúra gondoltam.

Néztem a milyen belső HDD-t vegyek nevű fórumot de 1 kicsit tanácstalan vagyok.

Inkább HDD-t vennék szívem szerint de ha lenne valami hosszú üzemidejű ssd akkor az is jó lenne.

7/24:
Debian samba+alakalomszerűen plex
Home assiatant

Saját napi használatra (lehetséges a párhozamos futtatás is):
Windows 11 (Feleségemnek)
MacosX

(#930) tasiadam válasza klizso2 (#929) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

WD RED plus vagy purple sambának meg plexnek, ssd pedig keress használtan micron v intel szerver ssd-t

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#931) klizso2


klizso2
csendes tag

+ 1 kérdés:

Ki, hogy oldotta meg vagy van-e rá megoldás:

A VM-ben futtatott rendszerre (win11 vagy macos) 1 klienssel rácsatlakozok és azt szeretném elérni, hogy a kliensbe ha csatlakoztatok 1 USB-s pendrivét a pendrive tartalma megjelenjen a futtatott op rendszerben mint meghajtó.

MInden tipp, lehetőség érdekel.

(#932) tasiadam válasza klizso2 (#931) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Akkor az adott usb portot passthruolni kell a VM-nek

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#933) ViZion válasza klizso2 (#929) üzenetére


ViZion
félisten

Az összefoglalót olvasd el. Ha single node lesz, akkor jelentősen le lehet csökkenteni az írást, SSD is jó. Samba+Plex az meg HDD-re.

Host-nál USB portot, de magát a pendrájvot is lehet átadni VM-nek. A port szerencsésebb, ha a pendrájvot hol itt-hol ott használnád. Viszont hogy a kliens gépből hogy lehet , azt passzolom... Ezt találtam hirtelen, nem próbáltam. Meghallgatni sem tudom, olyan fájdalmasan beszél. Keresnem kellett volna egy rendes indiai videót, bocs... :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#934) klizso2 válasza tasiadam (#930) üzenetére


klizso2
csendes tag

Nekem csak a VM-ek tárolására/futtatására kell a sambához van red nas raid( ez át lesz téve az új gépbe)

(#935) tasiadam válasza klizso2 (#934) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Akkor szerver ssd. Vagy samsung pro. Bar nalam samsung EVO van most, mert epp jobb nem akadt.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#936) Ranger^41 válasza tasiadam (#935) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok, most ismerkedek a proxmox-al és az alábbi bosszantó hibajelenséggel nem tudok mit kezdeni:
Pár perc tétlenség után eldobja a hálózatot, és az alábbi sorokat dobálja:
r8169 0000:02:00.0 enp1s0: rtl_eriar_cond == 1 (loop: 100, delay:100)
r8169 0000:08:00.0 enp1s0: rtl_chipcmd_cond == 1 (loop: 100, delay:100)

Csak reboot segít, utána egyből van hálózat, de pár perc után újra eldobja.
Kernel Version: Linux 6.2.16-4-pve #1 SMP PREEMPT_DYNAMIC PVE 6.2.16-5 (2023-07-14T17:53Z)
PVE Manager Version: pve-manager/8.0.3/bbf3993334bfa916
A hardver alatta egy Dell Wyse 5070

Mi okozhatja, hogy tudnám megszüntetni?
Köszi!

(#937) ViZion válasza Ranger^41 (#936) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Gyors guglizással ez jött elő: a hálókártyádat sleep-be rakja.
Biosba az energiatakarékosságot nézd meg, kapcsold ki (ha van), Grub-hoz ezt találtam, de nem mindenkinek segített:
Adding `pcie_aspm=off pcie_port_pm=off` to the grub boot options

Van, akinél másik csomaggal lett megoldva:

I added the non free repo to my /etc/apt/sources.list
deb http://ftp.de.debian.org/debian bookworm main non-free non-free-firmware
Then I ran
apt update
apt install r8168-dkms -y && reboot now

Remélem vmelyik megoldja.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#938) Ranger^41 válasza ViZion (#937) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Nagyon köszi! Grub módosítás megoldotta!

(#939) T_bee


T_bee
aktív tag

Sziasztok,

Deployoltam a tteck fele Jellyfin containert es probalom az openmediavaultbol csatolni hozza a media foldereket.
Manualisan mukodik a mount paranccsal, illetve ha beteszem az fstabbe, akkor a mount -a utan minden jo. Ujrainditas utan azonban eltunik a halozati meghajto, es ujra kell mountolni manualisan.
Az fstab entrym a kovetkezo:
xxx.xxx.xxx.xxx:/media   /mnt/media       nfs     auto,_netdev,rw,hard,timeo=14        0       0
Probaltem ugyanezt egy debian VM-en is, ott ujrainditas utan csatlakozik a network share-hez, szoval szerintem valami LXC specifikus lehet, de nem jovok ra mi. A container privileged modban van.

Van valakinek valami otlete mi lehet a problema?

[ Szerkesztve ]

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#940) ViZion válasza T_bee (#939) üzenetére


ViZion
félisten

Hirtelen guglizva másnál is volt hasonló: [link]
Azt tudom, h konténerhez csatolás szívás, nem is erőltetem...
OMV-ben docker Jellyfin?
LXC helyett VM-be rakni?
Nálam Casa OS VM van, ami a dockereket kezeli, itt van Plex (mert a Jellyfin nem erősködik kliensekben, a Plexhez meg kavarcórára is van kliens). Annyi, hogy a Casa OS eléggé leegyszerűsítette a samba dolgokat, ezért azt inkább kézzel konfigoltam, de az sem nagy cucc.
Itt egy leírás, unprivileged kellene. Másik, h a restartot nem értem, Proxmox restart (minek?), vagy konténer (de az is minek?)? De mindegy is, kellene akkor egy mount -a parancs, amit induláskor lefuttat, sztem az is megoldja.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#941) Ranger^41 válasza Ranger^41 (#938) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Na, 4 napig ment, aztán megint eldobta a hálózatot, cli-ben ugyan azokat a hibákat dobta... Újraindítás után megint minden jó, kiváncsi vagyok, most meddig bírja. ZS tervként már gondolkozom olyanban, hogy háló eldobásra rebootoljon, de ez elég sketch...

(#942) ViZion válasza Ranger^41 (#941) üzenetére


ViZion
félisten

Ahogy olvastam, a 7-nél még nem volt gond. De szerintem lesz erre patch, itt valahogy nem jó a driver a kernelben.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#943) amargo válasza Ranger^41 (#941) üzenetére


amargo
addikt

1db alaplapi kártya van a gépben csak vagy esetleg van másik is? Nálam volt hasonló gond.. nem emlékszem a pontos hibaüzenetre, de hasonló stabilitási gondokat írt, azaz nem tudja az alaplapi lekezelni ezt a sok csatornát (több VM, LXC stb). A megoldás egy dedikált dual port NIC lett. Azóta nincsenek hálózati gondok, az alaplapi port pedig csak táv management-re van.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#944) T_bee válasza ViZion (#940) üzenetére


T_bee
aktív tag

Eddig az OMV-ben ment dockerben, viszont ott valahogy a gpu transcodingot nem sikerult osszehozni. most koltoztetem a rendszert uj gepre, es gondoltam kicsit szeparalom a dolgokat:
- kulon file szerver amin mas nem fut
- jellyfin lxc containerben, hogy ha esetleg masnak is kell gpu az is tudja hasznalni, es ne legyen egy vm-hez rendelve

Sajnos az elmult evben eleg gyakran volt nalunk aramszunet, es tobbszor hosszabb is, amit a szunetmentes mar nem birt, es emiatt leallt a hoszt. A waf-nak meg nem tesz jot, ha epp leulnenk valamit nezni, es meg neki kell allnom mountolni, mert aramszunet volt az ejjel, es ujraindult a gep :)

probaltam crontabbe berakni, hogy ujraindulas utan lefusson a mount -a, de valamiert az se mukodott. Redditen az autofs-t javasolta meg valaki, azzal ugy nez ki megoldodik

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#945) Ranger^41 válasza ViZion (#942) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Én is erre jutottam amennyire el tudtam mélyedni a témában. Addig várok, meg monitorozom az uptime-ot.

(#946) Ranger^41 válasza amargo (#943) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Ez egy dell wyse 5070, max valami USB-s NIC jöhet szóba, azzal meg nem biztos, hogy előrébb lennék :\

(#947) tasiadam válasza Ranger^41 (#946) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Wyse-ra tehető bármi egyéb, ami nem dell linux? :o

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#948) inspiroyhome válasza tasiadam (#947) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Persze. Sima X86 CPU, nyitott BIOS-al. Legalabbis ami nekem volt, mind ilyen volt.

(#949) tasiadam válasza inspiroyhome (#948) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Csak azt olvastam, hogy nagyrészük abszolúte nem bootol be semmi mást, csak dell linuxot, ami meg eléggé strict. Pedig rég wyse-t vettem volna :D no mindegy, maradnak a thinkcentre-k

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#950) amargo válasza Ranger^41 (#946) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem létezik ehhez is extender, tessék: [link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.